>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

wypłata na KK - kilka pytań

C 0

coerinc

Użytkownik
Witam!
Ostatnio że tak powiem &quot;zaszalałem&quot;. Wpłaciłem kartą kredytową 1000 GBP do bet365, postawiłem na Brage i Legie.
Oba mecze weszły, więc zleciłem wypłatę 1927 GBP z groszami na kartę kredytową (bo tylko tam mogłem).
Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Kiedy powinienem otrzymać środki?
2. Jak to zostanie przeliczone? Od razu GBP na PLN, czy GBP&gt;EUR, a potem dopiero na PLN? Bo przecież karta kredytowa nie obsługuje GBP. Jedynie EUR dla transakcji zagranicznych.
3. Wypłacał ktoś na kartę kredytową mBanku (VISA Classic)? Zaksięgują mi to jako spłatę zadłużenia na karcie czy środki pojawią się na eKoncie?
Z góry dziękuje za rozwianie moich wątpliwości. ;)
 
C 0

coerinc

Użytkownik
Jako że nikt nie odpowiedział na moje pytania to odpowiem na nie sam, bo właśnie otrzymałem wypłatę na moją kartę kredytową. Być może to info przyda się innym. ????
Otóż wypłatę zleciłem w ostatnią sobotę, właśnie dostałem ją na moją kartę kredytową (VISA Classic, mBank). Trwało to więc dwa dni robocze.
Kwota była w GBP. W historii tej transakcji widnieje, że została ona najpierw przeliczona na EUR, a następnie na PLN. Co ciekawe - wychodzi że 1 GBP został przeliczony na 4,84 zł! Dlaczego? Ano dlatego, że bank traktuje takie wypłaty od bukmachera jako zwrot i przelicza kwotę w obcej walucie po kursie nie kupna, a sprzedaży.
Dla ciekawskich - dzisiejszy kurs wymiany PLN/GBP w mBanku to 4,70 zł, a w kantorze internetowym Alior Banku (najlepsze kursy na polskim rynku) 4,83 zł.
Jak więc widać - wypłata na kartę kredytową naprawdę się opłaca, bo wychodzi korzystniej, niż wypłata na konto i wymiana w kantorze online.
Gdyby nie to przeliczenie z GBP na EUR (pewnie po złodziejskim kursie VISA), to kurs wymiany byłby jeszcze lepszy. Ale i tak jest wspaniale. ????
---
PS: Wypłata na kartę rzecz jasna obniżyła mi jej zadłużenie - a nawet więcej: spowodowała nadpłatę. ;)
 
Do góry Bottom