>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Wyjazd do USA

sewerynkg 16,2K

sewerynkg

Użytkownik
Planuje wraz z kolegą wyjazd do USA na finały NBA + zwiedzanie i mam pare pytan

1. Czy ciężko dostać wizę turystyczna i na ile jest wydawana. Wiem, że jest opłata 500 zł za złożenie wniosku, potem umawia się z konsulem na rozmowe. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia to niech podpowie o co pyta i co najlepiej odpowiadać.
2. Najdroższa część imprezy to loty. Czy miesiąc przed odlotem idzie załatwić jakieś tanie loty? Jak tak to gdzie szukać
3. Hotele/motele gdzie szukać
4. Bilety na mecze. Gdzie i jak kupić? To chyba najtrudniejsza część planu, bo przed meczem to biletu raczej się nie kupi, dodatkowo nie wiadomo kto będzie grał w finale...
 
adi777 386

adi777

Użytkownik
1. Kiedyś na pewno było łatwiej z tego co wiem bo mojego kumpla kuzynka siedzi w Arizonie i tam już została.. Jeżeli lecisz turystycznie to warto ściemniać,że w jakiś konkretnych celach niż tylko &#39;zwiedzanie&#39; bo niezbyt chętnie udzielają..
2. Nie wiem czy miesiąc wstecz uda sie coś taniego wyszukać,wiec polecam już teraz szperać w necie. Może jutro podpytam rodzinki i znajomych bo często latają ale po Europie gdzie szukać tanich lotów.
3. Hotele ja i moi znajomi szukamy na booking.com Naprawdę polecam bo można sie dogadać najpierw poprzez booking a pozniej negocjować troszke juz w hotelu a warunki w 90% sie sprawdzaja,wiec nie trafisz na 5x5 ze szczurami ????
4. Z tym to już ciezko i chyba ktoś inny się wypowie ale zawsze warto poszukać na stronach NBA i innych portalach informacji bądz po prostu zarejestrować się na jakieś forum i szukać pomocy,szczescia albo Polaczka,który gdzieś tam jest i by bez problemu ogarnął a co za tym idzie punkt 1,2 i 3 też byłoby łatwiej ogarne ????
jak bede coś wiecej wiedzieć to na pewno napisze :&gt;
ps: zazdroszcze :&lt;
 
vader 2,8K

vader

Forum VIP
1. Teraz jest raczej łatwiej niż jeszcze 5-10 lat temu. Najważniejsza kwestia to indywidualna sytuacja życiowa. Niepracujący kawaler co właśnie skończył szkołę średnią lub studia i chce jechać do USA = marne szanse na vise.
Nie wiem jak teraz są kolejki ale do ambasady w Wawie ale pewnie czekasz ok. 1.5 miesiąca. Konsulat w Krakowie szybciej się organizuje i w 2 tyg. można mieć spotkanie.
Pytanie, rozmowa ok. 5-10 min. dotyczy kim jesteś, co robisz w PL, po co lecisz do USA, gdzie się zatrzymasz, ile będziesz miał pieniędzy itd. - cel wybadanie Twoich zamiarów.
Osoba, która ma stała pracę w PL nie ma problemu żeby dostać vise.
2. Wszystkie loty transatlantyckie są drogie. Zwłaszcza bezpośrednie (bez przesiadki) z Wawy - bez znaczenia linia lotnicza. Ale poszukaj sobie loty z Krk do Berlina (Air Berlin), tam przesiadka do NY - można zaoszczędzić nawet do 1000-1500 PLN w dwie strony jak załapiesz fajną promocję.
3. Nie wiem gdzie chcesz lecieć ale moteli/hoteli itp. jest sporo i te o niższym standardzie nie są wcale takie drogie. Można walić na chybił trafił.
4. Nie wiem.
 
tobias 359

tobias

Użytkownik
1. Czy ciężko dostać wizę turystyczna i na ile jest wydawana. Wiem, że jest opłata 500 zł za złożenie wniosku, potem umawia się z konsulem na rozmowe. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia to niech podpowie o co pyta i co najlepiej odpowiadać.
Opiszę swój przypadek. Wizę dostałem na 10 lat w 2010r.

W USA jest osoba z mojej najbliższej rodziny, także miałem znacznie łatwiej. Pani konsul pytała się gdzie ta osoba mieszka, czy ma prace jak długo jest w USA. Następnie pytała się o moje prywatne życie tzn. czy się uczę, jakie mam plany na przyszłość. Co chce zobaczyć w Ameryce. To tyle jeżeli chodzi o pytania. Opowiedziałem jej, że właśnie idę na studia i chciałbym zobaczyć Amerykę (podałem kilka obiektów turystycznych). Wiza została przyznana tak jak wspomniałem na 10 lat.

Z kolei moja siostra praktycznie rozmowę z konsulem zamknęła w kilka minut.
Zależy jaki konsul Ci trafi, czekając w kolejce słyszałem kilka rozmów. Zdaje sobie sprawę co zrobiłem, ale ciekawość wzięła górę. Bardzo się to wszystko różniło. Przyjdzie chłop ze wsi to nie dostanie, przyjdzie młody bezrobotny, prawdopodobnie też nie dostanie. Przyjdzie elegancki Pan co ma swoją działalność gospodarczą, dostanie. Wydaje mi się też, że ambasada ma limit w przyznawaniu wiz. To moja subiektywna opinia.

2. Najdroższa część imprezy to loty. Czy miesiąc przed odlotem idzie załatwić jakieś tanie loty? Jak tak to gdzie szukać
Jeżeli chodzi o lot to oczywiście z przesiadką taniej Cię wyjdzie. Bezpośrednio z Chopina bilet będzie droższy. Ja latałem Lufthansa i Swiss Air do NY.
O Tym jeszcze napisze jutro.


Na resztę pytań nie odpowiem bo na meczu NBA nie byłem. Moja obecność w stanach nie pokrywała się z rozgrywkami. Jak coś o tej ambasadzie więcej chcesz to pytaj.
 
bsk 184

bsk

Użytkownik
1. W wielkim skrócie wygląda to tak, jak ocena prawdopodobieństw wygranych, to znaczy konsulat po prostu ocenia, czy dany zawodnik ucieknie z wizy w głuchy amerykański las czy nie uciekanie. Jeżeli ma konkretne plany co zobaczyć, czyli tak jak piszesz finały NBA, no to na plus. Mów, że jesteś związany z rodziną w Polsce, nie masz w USA nikogo, nie wiem czy studiujesz pracujesz, ale mówisz, ze studia/praca w Polsce ważne itp. Po prostu sprzedaj się tak, jak zawodnik który w las nie ucieknie. Wizę do USA mam nieprzerwanie od 1994 roku, aż do tego roku (dwie 10 letnie).
2. Musisz zwyczajnie czyhać na dobry lot. Najlepiej nie z Warszawy, a wielkiego huba, czyli Amsterdamu, Monachium lub Frankfurtu. Najwięksi hardcorzy nawet jadą na te lotniska i tam wyczekują na puste miejsce w specjalnej strefie. No i wiadomo, albo danego dnia trafisz lot za 50 euro przez Atlantyk, albo nie trafisz.
3. Z hotelami w USA jest tak łatwo jak nigdzie.
4. Nie mam pojęcia.
 
mag84 1,7K

mag84

Użytkownik
A ja mogę powiedzieć od siebie, że jeśli: pracujesz i masz dobre zarobki, dodatkowo powiesz że masz rodzinę z którą jesteś związany (co już było), i lecisz tylko na finał NBA to powinno być ok.
Mój znajomy był, pokazał zarobki - Pan się tylko zapytał czy to są zarobki roczne, więc mu odpowiedział że to zarobki miesięczne i po 3 min pan mu powiedział że na 10 lat mu da ????
 
Do góry Bottom