>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wygrałem większą sumę. Co z wyplatą pieniędzy?

radi77 43

radi77

Użytkownik
Witam,
Mam takie pytanie. Wygrywam wieksza sume pieniędzy. Zalozmy jest to 30tys zl. Gram online w polskim bukmacherze. Zalozmy ze stawialem zaklady tak aby uniknac podatku. Czyli gralem za mniejsze kwoty o wiecej kuponow aby nie przekroczyc wygranej 2280zl. Uzbieralem 30tys zl i robie przelew na konto bankowe. I teraz pytanie czy czekaja mnie z tego tytulu jakirs nie przyjemnosci? Czy musze gdzies zglaszac wygrana, placic dodatkowo jakis podatek od wzbogacenia czy cos takiego? Czy nie bedzie tez problemu ze zawieralem tak zaklady aby nie przekroczyc wygranej 2280zl i unikalem podatku?

Bardzo prosze o sprawdzonr informacje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Za te liczne a mniejsze wygrane też możesz przecież pobierać i sobie archiwizować zaświadczenia o wygranych - a nie ciążą już na tych wygranych żadne zobowiązania wobec fiskusa, zarówno w sensie umieszczania ich w PIT ani np. tego który napisałeś podatku od wzbogacenia.
 
radi77 43

radi77

Użytkownik
Za te liczne a mniejsze wygrane też możesz przecież pobierać i sobie archiwizować zaświadczenia o wygranych - a nie ciążą już na tych wygranych żadne zobowiązania wobec fiskusa, zarówno w sensie umieszczania ich w PIT ani np. tego który napisałeś podatku od wzbogacenia.
Mozesz troche jaśniej? Ale po co mi te zaświadczenia? Bukmacher normalnie je wystawia czy jak to sie odbywa? Skoro nie ciaza na tych wygranych zadne zobowiązania to po co mi to?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
@Radi77&gt;&gt;
&quot;Ale po co mi te zaświadczenia?&quot;
Dla US, gdybyś został zapytany o źródło środków na zakup np. mieszkania za gotówkę czy nowego samochodu.
&quot;Bukmacher normalnie je wystawia czy jak to się odbywa?&quot;
Przeczytaj regulamin firmy bukmacherskiej w której chcesz grać, bo choć każda z firm wystawia je na wniosek gracza, to np. forBET ma w sprawie odbioru zaświadczeń o wygranych niezwykle skomplikowaną dla swoich graczy procedurę, gdyż wyznaczyli zaledwie 1 miejsce w Polsce do ich osobistego odbioru a następnie anonsowali że wkrótce powstanie 2. w Warszawie, tak więc z tej swojej Copacabany ???? masz wtedy parę kilometrów...
 
radi77 43

radi77

Użytkownik
@Radi77&gt;&gt;
&quot;Ale po co mi te zaświadczenia?&quot;
Dla US, gdybyś został zapytany o źródło środków na zakup np. mieszkania za gotówkę czy nowego samochodu.

&quot;Bukmacher normalnie je wystawia czy jak to się odbywa?&quot;
Przeczytaj regulamin firmy bukmacherskiej w której chcesz grać, bo choć każda z firm wystawia je na wniosek gracza, to np. forBET ma w sprawie odbioru zaświadczeń o wygranych niezwykle skomplikowaną dla swoich graczy procedurę, gdyż wyznaczyli zaledwie 1 miejsce w Polsce do ich osobistego odbioru a następnie anonsowali że wkrótce powstanie 2. w Warszawie, tak więc z tej swojej Copacabany ???? masz wtedy parę kilometrów...
Sprawdzilem u swojego bukmachera to moge zażądać takiego oswiadczenia na wygrane kupony do 12h od rozliczenia kuponu. Pozniej juz nie ma takiej mozliwosci. I teraz co gdy nie zdazylem zazadac oswiadczenia i wyplacam 30tys na swoje konto bankowe?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Zrobiłeś sobie na pióro ???? bo najpierw się czyta regulamin a później działa - chyba że nie jest się odpowiedzialnym człowiekiem.
W tym przypadku zaświadczenia oczywiście nie dostaniesz, ale gdyby były problemy z US to łatwo będzie można sprawdzić w banku, że był taki przelew na Twoje konto od legalnego polskiego bukmachera, tylko nie będziesz miał tego udokumentowanego na formularzu zaświadczenia od buka o uzyskanej u nich wygranej.
 
radi77 43

radi77

Użytkownik
Zrobiłeś sobie na pióro ???? bo najpierw się czyta regulamin a później działa - chyba że nie jest się odpowiedzialnym człowiekiem.
W tym przypadku zaświadczenia oczywiście nie dostaniesz, ale gdyby były problemy z US to łatwo będzie można sprawdzić w banku, że był taki przelew na Twoje konto od legalnego polskiego bukmachera.
Czyli w razie przyczepienia sie US idzie to wytlumaczyc bez zaświadczenia i nie powinno byc problemu tak?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Gdy ew. zajdzie taka potrzeba, to złożysz pisemne oświadczenie w tej sprawie a oni już sami sobie prześwietlą Twoje konto na okoliczność tego, od kogo pochodziła wpłata przez Ciebie wskazana jako to źródło pieniędzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
radi77 43

radi77

Użytkownik
Ale serio czy za kazdym razem jak wygram 8-10tys zl mam brac zaswiadczenie o wygranej w polskim bukmacherze legalnym? Przecież to jest totalnie bezsensu.... Tym bardziej jak puszczam 10 podobnych kuponow i wygrywam to kobieta musi wypisac wszystkie nr kuponow i wystawienie takiego zaswiadczenia trwa 15-20min.... Ostatnio babka mowila ze w swojej karierzd raz w zyciu wystawiala takie zaswiadczenie. Wiec chyba to nie jest potrzebne jak wygrywam u legalnego polskiego bukmachera?
 
L 32

luntrus

Użytkownik
Jest potrzebne, a od chyba 20k mają obowiązek wypisywać. Poniżej też możesz brać i można kilka kuponów wpisać na jednym kwicie jako sumę. Nr kuponów to jest ich wymysł z zapisywanie na odwrocie. Są dwa dni na wystawienie, chociaż część buków wymaga zgłoszenia do 12h od rozliczenia, co jest też ich wymysłem z dupy i szło by to obalić. W totolotku możesz zlecić wypłatę wygranej i to też podstawa do wystawienia zaświadczenia. Najbardziej elastyczni są, chociaż jest mało punktów. W razie czego pokazujesz skarbówce kwi i na razie, a tak to się mogą czepiać.
 
Do góry Bottom