>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Wielki Szlem: French Open 2020 (27.09.2020-10.10.2020)

Status
Zamknięty.
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi


Miejsce: Paryż, Francja
Data rozgrywania: 27.09.2020-10.10.2020
Nawierzchnia: Clay (Outdoor)
Kategoria: WTA Grand Slam (2000 punktów)
Pula nagród: $19,694,806
Oficjalna strona turnieju: https://www.rolandgarros.com/en-us/
Lista Startowa: https://www.rolandgarros.com/en-us/players?sex=F
Drabinka: https://www.rolandgarros.com/en-us/results/QD?round=1
Plan gier: https://www.rolandgarros.com/en-us/order-of-play
Zwycięzca singla 2019:
Ashleigh Barty
Zwycięzcy debla 2019: Tímea Babos / Kristina Mladenovic


Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz !
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis WTA kwalifikacje French Open
Godzina: 16:15
Spotkanie: Trevisan - Vickery
Typ: Vickery wygra
Kurs: 3.85
Bukmacher: ETOTO
Analiza: Wydaje mi się że bukmacherów trochę poniosło z tymi kursami. Czy rzeczywiście bardzo przeciętnie ostatnio grająca włoszka jest aż taka faworytka tego spotkania? Wydaje mi się że nie koniecznie. Na kursy wpłynęło to że Vickery na clayu grala ostatnio w tamtym roku ale włoszka też jakąś wybitna tenisistka na tej nawierzchni nie jest. Amerykanka w tym roku gra bardzo dobrze na hardzie i to moze się przełożyć na dzisiejszy mecz, dobre warunki na poszukanie niespodzianki. Kurs na Vickery spada ale łapie to co jest, uważam że tych zawodniczek nie dzieli taka różnica umiejętności jak sugerują to kursy i przy odrobinie szczęścia do następnej rundy może przejść właśnie Vickery, kurs rewelacja więc warto spróbować.
 
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Bara I.-Hogenkamp 2 @2.55 (2-gi set byl do wygania nawet pilka setowa ale jednak nie)

Mam przeczucie, ze moze tu pasc wygrana underdoga. Bara dobrze zagrala turniej ITF w Cagnes de Sur przed tymi kwalifkacjami, ale nie jestem pewny tej zawdonczki. Hogenkamp juz dwukrotnie w przeszlosci przechodzila elimiancje do French Open w 2017 i 2018. W 2017 wygrala nawer mecz w turnieju glwnym, a w 2018 zagrala 3-setowy mecz z Sharapova, ktory przegrala. Na pewno Hoelnderka umie przygotowac sie do dobrego grania, a skoro tutaj wygrala juz dwa mecze z dosc mocnymi rywalkami to mysle, ze jest szansa ze z tego pjedynku wyjdzie zwyciesko, wiec sprobuje po duzym kursie tak zagrac.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1
N 999

Nairoq

Użytkownik
Halep miejsca 1-8 1.6
Svitolina miejsca 1-16 1.6

Jak dla mnie dwa najpewniejsze typy obie zawodniczki są w formie Halep interesuję tylko zwycięstwo Svitolinę stać na półfinał a ćwierćfinał to obowiązek
Dlatego bezpiecznie pogram ze Halep będzie w 1-8 a Svitolina 1-16
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Jutro dwa spotkaniań,które wg mnie warto spróbować po wyższych kursach.

Hibino-Kostyuk 1 4,5 bet365

Fajny kurs na Japonkę,Hibino ostatnio dobry turniej wStrasbourgu,gdzie ograła Stephens,
Diyas,Ostapenko i w finale nieco powalczyła z Rybakiną,wiec forma jest.Ukrainka już kilka lat temu okrzyknięta talentem ale póki co bez rewelacji.Często w Szlemach,gdzie faworytka zdecydowaną jest Kostyuk,głowa nie wytrzymuje i przegrywa.Tutaj 3 rundy kwalifikacji a biorąc pod uwagę,ze w ostatniej rundzie były 3 sety ze słabsza Japonka (Nara) i słaba głowę Kostyuk można próbować na Hibino.

Brady-Tauson 2 3,00 bet365

Brady mega występ na US Open,potencjał Amerykanki jest ogromny ale występy na clayu to coś innego.Tauson dopiero 18 lat,ale po mniejszych turniejach,zwłaszcza na clayu zbiera żniwa doświadczenia,co w przyszłości zaprocentuje.Tutaj liczę po prostu na brak aklimatyzacji Amerykanki na mączce i głód zwycięstw młodej Dunki.Dzisiaj z turnieju poleciała Keys,Serena mnóstwo problemów w pierwszym secie to może i Brady będzie mieć ciężko.
 
Otrzymane punkty reputacji: +274
merida1879 604

merida1879

Użytkownik
Cześć wiara. Co myślicie o meczu Rybakina E. --- Cirstea S. ostatnio Elena zrobił duży postęp w grze i jestem w dylemacie czy czasami nie zagrać na Sorane za którą nic nie przemawia, ostatnio przegrała z Eleną, nie grała meczu na ziemi hmmm, jak uważacie?
 
willliag 9

willliag

Użytkownik
Jutro dwa spotkaniań,które wg mnie warto spróbować po wyższych kursach.

Hibino-Kostyuk 1 4,5 bet365

Fajny kurs na Japonkę,Hibino ostatnio dobry turniej wStrasbourgu,gdzie ograła Stephens,
Diyas,Ostapenko i w finale nieco powalczyła z Rybakiną,wiec forma jest.Ukrainka już kilka lat temu okrzyknięta talentem ale póki co bez rewelacji.Często w Szlemach,gdzie faworytka zdecydowaną jest Kostyuk,głowa nie wytrzymuje i przegrywa.Tutaj 3 rundy kwalifikacji a biorąc pod uwagę,ze w ostatniej rundzie były 3 sety ze słabsza Japonka (Nara) i słaba głowę Kostyuk można próbować na Hibino.

Brady-Tauson 2 3,00 bet365

Brady mega występ na US Open,potencjał Amerykanki jest ogromny ale występy na clayu to coś innego.Tauson dopiero 18 lat,ale po mniejszych turniejach,zwłaszcza na clayu zbiera żniwa doświadczenia,co w przyszłości zaprocentuje.Tutaj liczę po prostu na brak aklimatyzacji Amerykanki na mączce i głód zwycięstw młodej Dunki.Dzisiaj z turnieju poleciała Keys,Serena mnóstwo problemów w pierwszym secie to może i Brady będzie mieć ciężko.
Brawo! :) Szczególnie Hibino gładko. AKO, że Hibino i Tauson wygrają min. 1 set też weszło w mgnieniu oka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
W 11,7K

wojan81

Użytkownik
Jutro dwa spotkaniań,które wg mnie warto spróbować po wyższych kursach.
...
Stary, wielkie gratki i zarazem wielkie dzięki, bo skorzystałem z samego rana na kibelku z Twojego typu i nie pożałowałem. Przyznam że na grę przeciwko Brady zabrakło mi jaj, ale Hibino po krótkiej analizie h2h pogralem grubo. Rzadko się zdaża aż takie value u buków i dla mnie cała przyjemność grania polega na chwytaniu takich okazji zamiast na mozolnym układaniu taśm, z których i tak zawsze coś nie wejdzie. Do tego widzę że miałeś też typy na Berankisa, który wlaśnie wygrywa i również był dogiem oraz Laksonena. Az mnie kusi żeby wjechać teraz w Laksonena, ale nie wiem czy jednemu człowiekowi mogą wejść 4 typy na antyfaworytów w ciągu 1 dnia :ROFLMAO:
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Stary, wielkie gratki i zarazem wielkie dzięki, bo skorzystałem z samego rana na kibelku z Twojego typu i nie pożałowałem. Przyznam że na grę przeciwko Brady zabrakło mi jaj, ale Hibino po krótkiej analizie h2h pogralem grubo. Rzadko się zdaża aż takie value u buków i dla mnie cała przyjemność grania polega na chwytaniu takich okazji zamiast na mozolnym układaniu taśm, z których i tak zawsze coś nie wejdzie. Do tego widzę że miałeś też typy na Berankisa, który wlaśnie wygrywa i również był dogiem oraz Laksonena. Az mnie kusi żeby wjechać teraz w Laksonena, ale nie wiem czy jednemu człowiekowi mogą wejść 4 typy na antyfaworytów w ciągu 1 dnia :ROFLMAO:
Tez się nad tym zastanawiam 😂 ale jestem dobrej myśli.Z kosza mam pograne jeszcze Gliwice i Chalon w LNB,oba kursy powyżej 2 a któryś powinien wejść wg mnie jako single polecam
 
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
C.Garcia-Sasnovich 1 @1.55

Garcia calkiem niezle wygladala od dluzszego w pierwszej rundzie z Kontaveit. Wrzucili ja na glowny kort pierwszegodnia, ale ona i mladenovic akurat moga liczyc na takie przywileje od francuskiej federacji. Przede wszystkim bylo widac duzy stopien determinacji, wiec moze cos bedzie z tego wystepu. Rywalka dosc podobno tez stawiajaca na silowy tenis. Mozliwosci jednak u garcii sa wieksze, zreszta Francuzka miala okazje grac w cwiercfinale French Opne, a Sasnovich nigdy tu nie przebrnela jak dotad 2 rundy.
Nie ma tu zbytnio co analizowac, wydaje mi sie, ze troche lepsza forma Garcii i mobilzacja moga dac tu jej wygrana. Ocziwiscie do topowej formy brakuje, ale Francuzka po pokonaniu Kontaveit na pewno mysli, by wygrac tez taki mecz i prolongoac swoj udzial w turnieju.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Pavlyuchenkova-Siniakova 1 1,72 bet365

Próbuje Rosjankę bo Siniakova mogła odpaść już w R1 ale Davis w dwóch setach popełniła aż 46 niewymuszonych błędów,co spowodowało ze tak naprawdę sama się wyeliminowała.Anastazja ograła tutaj Kuznetsova w 3 dziwnych setach,gdzie popełniła tylko 21UE.Gra Czeszki w ogóle mnie nie przekonuje a,ze w h2h 3-0 dla Rosjanki to chyba warto.

Pironkova-Williams 1 3,2 bet365

Rewanz za SF US Open.Wg mnie kurs wart gry bo nawierzchnia już tak nie faworyzuje Sereny.Pironkova przeżywa druga młodość,w R1bez większych problemów odprawiła Petkovic a Williams troche pomęczyła się z Ahn.Zeby Ahn miała nieco lepszy serwis to set byłby urwany a kto wie może i mecz (prowadziła 5-4 i miała serwis).Licze na ogromna motywacje ze strony Pironkovej by w końcu pokonać królowa tenisa.

Errani-Bertens 1 3,4 bet365

Fajny kurs na Włoszkę,ciekawy jestem bardzo tego pojedynku bo kursy przesadzone.H2H 5-0 dla Errani ale Włoszka bliżej kariery niż dalej.Bertens ostatnio była kontuzjowana,z Zavatska w R1 troche się pomeczyla ale później 2 gładkie sety na jej korzyść.Martwi mnie troche brak wygranego spotkania ze strony Bertens w bezpośrednim pojedynku (kiedyś musi byc ten pierwszy raz) ale plusem niewątpliwie jest to ze Sara dość dobrze trzyma tutaj podanie,czym nieco jestem zaskoczony.

Halep-Begu

Rumunski pojedynek,faworytka z wiadomych względów Halep ale czy tak gładko ogra i czy w ogóle ogra rodaczkę ?Wg mnie nie.W h2h miażdży Halep 7-0 i tylko jeden stracony set,skąd wiec typ w stronę niżej notowanej zawodniczki?Po pierwsze niedawno grały w Pradze i Halep wygrała 7-6 6-3 ale Begu miała 5-3 w pierwszym a także serwowała przy 5-4,6-5 na seta wiec było blisko urwania seta.Po drugie Halep miała troche problemów z Hiszpanka w R1 co również daje nadzieje na powodzenie niżej notowanej.Po trzecie Begu ograła tutaj solidna ostatnimi czasy Teichmann w R1 czyli forma jest,troche szczęścia i może być dobrze.Wiadomo Halep we Francji często grała bardzo dobrze ale biorąc pod uwagę wyżej wymienione składne oraz warunki panują obecnie w Paryżu można zwęszyc sensacje.

Begu wygra 9,5 unibet
Begu wygra seta 3,1 unibet

Rakhimova-Sakkari 1 6,5 bet365

Sakkari wiadomo top 30 ale ograła tu słabiutka Chorwatkę a młoda Rosjanka odprawiła gładko Rogers,dając jej się złamać tylko raz.Niewiele wiem o Rakhimovej ale sadzac po wynikach z kwalifikacji i pierwszej rundy coś potrafi.Sakkari rok temu odpadła z Rolanda w drugiej rundzie,również z wtedy underdogiem Siniakova i również wtedy w R1 gładko ograła rywalkę.Czy historia zatoczy koło?Zobaczymy co potrafi ta 19-letnia Rosjanka już jutro.

Garcia owszem zagrała jak zagrała,problem polega tylko na tym,ze Francuzka już nie raz pokazywała,ze lepiej gra z wyżej notowanymi rywalkami niż z teoretycznie słabszymi wiec jak bym szedł w stronę Białorusinki po 2,37.

Z niższych kursów uważałbym na Światek i Switoline.Iga nie lubi być zdecydowana faworytka a Hsieh technicznie bardzo dobra.Ukrainka z kolei w ogóle mnie nie przekonuje i ta męczarnia z Gravcheva tez nie wróży najlepiej.

Zapraszam do dyskusji,trzeba rozruszać dział tenisowy ;)Przynajmniej na RolandGarros.
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Su-Wei Hsieh - Iga Świątek

Typy:
Hsieh wygra @5,30 Fortuna
Hsieh wygra 2:1 @13,75 eTOTO

Iga Świątek rozegrała genialny mecz przeciwko Czeszce Vondrousovej, która w zeszłym roku dotarła aż do samego finału French Open. Gra Polki w tamtym meczu była niemal perfekcyjna, prawie wszystko jej wychodziło. Jeśli Iga Swiątek tak zagra przeciwko Hsieh, to gładko wygra, no ale czy tak zagra? Tutaj różnie może być. Jak wiadomo Iga jest naszą najbardziej perspektywiczną tenisistką. Jej potencjał jest ogromny- ma dobre warunki fizyczne, mocno uderza, oprócz tego całkiem nieźle się porusza na korcie. Jej problemem jest jednak duża nieregularność. Zdarzają jej się takie mecze jak ten ostatni z Vondrousovą, ale bywają też takie, w których niewiele jej wychodzi. Polka potrafi robić błąd za błędem jeśli nie ma dnia i przykre niespodzianki z jej udziałem nie należą do rzadkości. Daleko szukać nie trzeba, bo taką niemiłą niespodziankę Iga zrobiła choćby w swoim ostatnim turnieju w Rzymie, kiedy to odpadła z Rus nie wygrywając nawet jednego seta. W tym sezonie nasza tenisistka zbyt wiele spotkań nie rozegrała, ale mimo to przytrafiło jej się kilka wpadek. Oprócz tej wyżej wspomnianej z Rus były jeszcze porażki z Kuznetsovą i McHale. Oba te spotkania Świątek przegrala wlaściwie bez walki. Wspomniałem tylko o jej porażkach, gdzie była faworytką. Iga Świątek ma ogromny talent, ale w dalszym ciągu brakuje regularności, co zresztą często cechuje tak młode zawodniczki. Do tego po tak dobrym meczu z Vondrousovą oczekiwania wobec niej wzrosły, a granie pod presją nie jest dobre dla młodych tenisistek.

Su-Wei Hsieh to już jest tenisistka, która zbliża się do końca kariery, gdyż ma 34 lata. Mimo swojego wieku w dalszym ciągu stać ją na rozegranie dobrego meczu i nie można jej lekceważyć w żaden sposób, bo to się może naprawdę źle skończyć. Jest to typ tenisistki, który uwielbia sprawiać niespodzianki wygrywając z dużo lepszymi rywalkami. W tym sezonie jakiejś dużej niespodzianki nie sprawiła, ale w zeszłym miała takich wiele. Oto jakie rywalki udało jej się pokonać: Muguruza, Osaka, Kerber, Pliskova, Sabalenka, Ostapenko, Brady oraz dwa zwycięstwa z Wocniacką. To pokazuje jak niebezpieczna jest to zawodniczka. Jeśli chodzi o jej pierwsze spotkanie w tegorocznym French Open, to w pierwszej rundzie nie miała większych problemów, wygrała 2:0 z Haas, choć drugiego seta ugrała dopiero w tiebreaku.

Styl gry Hsieh może być dość niewygodny dla Igi Świątek. Szansą dla Hsieh powinny być regularność i długie wymiany. Jeśli Iga zagra tak jak w pierwszej rundzie, to łatwo wygra, ale jeśli nie i nie będzie miała dobrego dnia, to jej awans do trzeciej rundy może być zagrożony. Polka słusznie jest faworytką tego spotkania, ale moim zdaniem nie aż taką, by na jej rywalkę był kurs ponad 5,00. Jedno genialne spotkanie jeszcze nie daje gwarancji, że Iga jest w dobrej formie zwłaszcza, że przed French Open grała słabo.
 
Ostatnia edycja:
PrzeTyper 2,2K

PrzeTyper

Użytkownik
C.Garcia-Sasnovich 1 @1.55

Garcia calkiem niezle wygladala od dluzszego w pierwszej rundzie z Kontaveit. Wrzucili ja na glowny kort pierwszegodnia, ale ona i mladenovic akurat moga liczyc na takie przywileje od francuskiej federacji. Przede wszystkim bylo widac duzy stopien determinacji, wiec moze cos bedzie z tego wystepu. Rywalka dosc podobno tez stawiajaca na silowy tenis. Mozliwosci jednak u garcii sa wieksze, zreszta Francuzka miala okazje grac w cwiercfinale French Opne, a Sasnovich nigdy tu nie przebrnela jak dotad 2 rundy.
Nie ma tu zbytnio co analizowac, wydaje mi sie, ze troche lepsza forma Garcii i mobilzacja moga dac tu jej wygrana. Ocziwiscie do topowej formy brakuje, ale Francuzka po pokonaniu Kontaveit na pewno mysli, by wygrac tez taki mecz i prolongoac swoj udzial w turnieju.
To ja tylko dodam jeszcze od siebie szczyptę statystyk.
H2H 3-0 na korzyć Francuzki, aczkolwiek mecze były na naw. twardej. Dodatkowo pamiętajmy o tym, jak Garcia gra w Paryżu, a jakie "sukcesy" dotychczas odnosiła Sasnovich.
Garcia najlepszy wynik zanotowała na FO w 2017 kiedy to doszła do ćwierćfinału. Rok później też nieźle bo 4 runda. Sasnovich z kolei najlepszy wynik w karierze na Roland Garros to 2 runda.
Pograne:

Garcia - Sasnovich 1
kurs: 1.57


w dublu z

Londero (+2.5 seta)
kurs: 1.5

(analiza w dziale RG ATP)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +15
R 1,6K

ranver

Użytkownik
Widzi ktos co ta Errani wyrabia przy swoim podaniu ? Przeciez to sie w glowie nie miesci. Nie moze trafic w pilke przy podrzucie i caly czas dostaje ostrzezenia, 4 razy pod rzad w koncowce pierwszego seta . Pierwszy raz cos takiego widze w ogole. Karykatura tenisistki.
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Włoszka bardzo słabo dodatków np przy 5-5 w tie breaku przy 2 podaniu od dołu serwowała masakra,aż dziwne ze Bertens tak meczy przy takiej grze Sary.
 
R 1,6K

ranver

Użytkownik
Bertens za długo byla poza grą i to widać , Errani spokojnie powinna juz prowadzic tutaj 1-0 i w 2 secie z przelamaniem .... ale jak się wpada na taką indolencję serwisową to można jedynie się za głowę złapać
 
rafa-skrzydowski 0

rafa-skrzydowski

Użytkownik
Errani zawsze miała problem z serwisem i wiadomo to nie od dziś...Bertens daleko od formy co pokazał mecz z Zavatską. Na jutro Sabalenka z Kasatkiną powinna się uporać, której serwis również przeszkadza i będzie łamana raz po raz za sprawę dobrego returnu Sabalenki.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom