>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Rzym (10.05.2021 - 16.05.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
pobrane.jpg


Miejsce: Rzym, Włochy
Data rozgrywania: 10.05.2021 - 16.05.2021
Nawierzchnia: Clay
Kategoria: WTA 1000
Pula nagród: $1,835,490
Oficjalna strona turnieju: https://www.internazionalibnlditalia.com/en/
Lista Startowa: https://www.internazionalibnlditalia.com/en/players/wta/
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/709/rome/2021/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/709/rome/2021/order-of-play
Zwycięzca singla 2020:
S. Halep
Zwycięzcy debla 2020: B. Strycowa/S-W Hsieh


Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Keys M. - Świątek Iga DW 0:2 1.63

Ciekawe kiedy bukmacherzy zorientują się, że Iga to nie jest taka tenisistka która na mączce wręcz wymiata rywali w drodze do TOPu.
Długo czasu zajął fakt bukmacherom kiedy zorientowali się, że typ na zwycięstwo Bayernu (średnio 1.2) jest tak samo pewny kursowo jak gol Roberta Lewandowskiego (też był już średnio po kursie również 1.2).
Tutaj jeszcze można korzystać z dokładnego wyniku na Igę gdzie na jej zwycięstwo jest 1.23 a na DW aż 1.63.

Zobaczmy jak na mączce prezentowała się Iga Świątek od 2020 roku:
1620760908064.png

Dosłownie każde spotkanie Iga wygrywa 2:0 jako faworytka. Jedynie z Rus przegrała gdzie kursy były 60/40 na korzyść Igi. Tak samo z Barty - ale tu wiadomo, że Barty wygrała doświadczeniem czyli czymś czego nie posiada Iga. Nie można być najlepszym w tak młodym wieku - trzeba opłacić frycowe w postaci doświadczenia co uważam, że czuła Iga. Tym samym musiała główkować Halep która w 3 secie wygrała 6:4, ponieważ fizycznie to Iga jest lepsza. Przed Igą bycie na TOP czeka przez długie lata.
Oczywiście też 1:2 było z Teichmann - ale już w 2021 nawet na hali było gładkie i łatwe 2:0.

Natomiast zobaczmy jak radzi sobie Keys:
1620761113906.png
3x po 2:0. A jak wygrana - to 1:2. Czy z Igą na takie zwycięstwo 1:2 będzie mogła liczyć? Uważam, że to jest dość odległa wizja. Z tymi która Keys wygrała - były nawet lekkimi dogami. Ale to nie zmienia absolutnie faktu, że stabilność i solidność u Keys to zupełnie dwa różne bieguny w porównaniu do Igi Świątek.

Dlatego taki value który wyłapałem w pierwszym lepszym bukmacherze o kursie 1.63 można grać bez mniejszych przeszkód. Nie jest to jakiś wyższy kurs, ale niemal tak samo pewniejszy jak kurs na wygraną Igi Świątek oscylujący w granicach 1.23 a ponad 2x wyższy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +23
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Ogolnie typ spoko, kurs troche maly jK na 2-0, tylko, ze Iga w tym jednym secie z Riske mnostwo psula a jak Keys dzisiaj grala tego nie wiem ale Amerykanka potencjal ma.Wiadomo,ze clay bardziej pasuje Idze ale martwi mnie jej postawa z Riske.Ogolnie jak dla mnie to ona z forma chce trafic na RG a teraz to przetarcia dla niej tylko.
 
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Ogolnie typ spoko, kurs troche maly jK na 2-0, tylko, ze Iga w tym jednym secie z Riske mnostwo psula a jak Keys dzisiaj grala tego nie wiem ale Amerykanka potencjal ma.Wiadomo,ze clay bardziej pasuje Idze ale martwi mnie jej postawa z Riske.Ogolnie jak dla mnie to ona z forma chce trafic na RG a teraz to przetarcia dla niej tylko.
Może obie chciały przegrać? ;) ciężko wyrokować
Ja w każdym bądź razie dalej podtrzymuję ten typ na value dla Igi. Zawsze też można zagrać na czysto dla Keys kontrując jednocześnie 0:2 dla Igi. Bo 1:2 gdzie Iga traci jednego seta - ciężko o taki wynik mi wyrokować jakimikolwiek argumentami. Iga jak przegrywa to czystym 2:0. Chociaż z drugiej strony jej przeciwniczka jak wygrywa to 1:2.
Doradzam tylko tym którzy mają grać na czysty win Igi. A co będzie jutro - tego nie wie nikt z nas.
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Zvonareva - Kvitova 2 1,25

Zvonareva od dłuższego czasu gra dobrze w kwalifikacjach i odpada w początkowych rundach właściwego turnieju. Czemu tym razem miałoby być inaczej? Stoi przed nią Kvitova, światowa 10-tka triumfatorka 28 turniejów i 2 Szlemów. Zvonareva była kiedyś druga a wygrała 12 turniejów, tak samo druga była Kvitova. Niemniej forma jest po stronie Czeszki. Pokonała ostatnio Kudermetova i urwałą seta Barty. Z Linette się męczyła, ale ona ma przestoje w pierwszej rundzie czasem,
 
Ostatnia edycja:
Z 5,6K

zabix00

Użytkownik
Martic-Mladenovic 1 kurs 1.65. Wczoraj to był wypadek przy pracy wygrywając z bencic. Nigdy nie wierzyłem w mlade i nie bede, przeciwniczka bardziejbopanoaana niż bencic i bez masy bledow
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Ka.Pliskova-Zvonareva 1 @1.65

Musze tu postawic na Karoline Pliskova. Czeszka co prawda nie ma tak dobrego sezonu jak poprzednie dwa-trzy poki co, ale ona moze isc w gore z forma. Przede wszystkim bardzo dobre wyniki z Rzymu. Pliskova ostatnie dwie edycje to zwyciestwo na rzymskich kortach i w tamtym roku final. W jej wypadku akurat z tego duetu Madryt-Rzym to duzo lepiej wypada wlasnie ten Rzym.

Na pewno Zvonareva gra duzo lepiej i nawet troche zaksakuje bo Rosjank byla kiedys swietna tenisistka, ale w jej wieku to zawodniczki duzo lepsze wyniki notuja na szybszych nawierzchniach. Rosjanke trzbe jednak chwalic bo wygrywa mecze do kwalifkacji i zanotowala juz dwa turniejowe zwyciestw, wiec przypadku nie ma. Dzis w pokonanym polu zostawila Kvitova i nie chce umniejszac sukcesu Rosjanki, ale Kvitova pokazala dokladnie to co praktycznie pokazuje co roku, czyli swietny wystep w Madrycie i przecietny lub slaby wystep w Rzymie.

Aby nie byc goloslownym to w Madrycie rekord Kvitovej to 32-8 (w tym 3 turniejowe zwyciestwa, a w Rzymie 8-8 (i najlepszy wynik to ledwo cwiercfinal). Komentarz chyba zbyteczny. Tak to jest w przypadku niektorych, graja jeden dobry turniej z tego duetu, a pozniej to juz idzie tylko przygotowanie pod French Open.

Nie wiem w jak dobrej formie jest Zvonareva, bo nie mialem okazji ogladac jej spotkan, ale jestem pewny ze Pliskova bedzie chciec zagrac najlepej jak umie, bo ona z kolei wczesnie odpadla z Madrytu, a tu wswoim meczu otwarcia latwo uporala sie z Sevastova i mysle, ze to dobry prognostyk. Mozze mnie Zvonareva zaskoczy, ale mimo wszystko i tak jestem zdania, ze ten kurs na Pliskova jest wysoki, a wydaje mi sie, ze ona tym razem ugra duzo wiecej niz w ubieglym tygodniu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +24
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
Krejcikova (vs. Świątek) @3.9 Fortuna
Krejcikova +1.5 seta @2.11 ✅



Polka mimo awansu do 3 rundy, totalnie tutaj nie przekonuje. Widać, że forma budowana pod Rolanda Garrosa, ale tu w Rzymie najpierw był dość zaskakujący oklep od Riske do momentu jej kontuzjii kreczu, a dziś tylko katastrofa i zagotowany czajnik Keys sprawił, że Amerykanka przegrała seta ze stanu 5-3 40-0. Krejcikova zaś we Włoszech zachwyca formą. Zheng i przede wszystkim Kenin odpalone w spektakularnym stylu, gdzie ani przez moment Czeszka nie była zagrożona podczas obu tych spotkań. Wg bukmachera wyraźnym faworytem jest Iga, no bo jednak to current French Open Champ, ale czuje, że nie zwojuje obecnego Mastersa i skupi się na przygotowaniach do obrony Paryża.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +36
N 15,9K

norbertb

Użytkownik
Krejcikova - Świątek 0:2 1,71
Mam dość mało czasu na napisanie analizy, stąd też krótko i rzeczowo.
Fakt - uważam, że Iga nie gra na maksymalnych obrotach. Ale na tym etapie to jeszcze nie musi być dla niej ten czas. Najważniejsze jest to, że Iga ma mecz pod kontrolą.
Krejcikova biorąc pod uwagę wynik z twardej nawierzchni gdzie prawie 2 miesiące temu było pewne 0:2 tak uważam, że Iga nie zrobi kroku w tył i nie ogra się na korcie na którym czuje się lepiej oraz nie straci seta. Typ najbardziej wartościowy ze wszystkich po ciekawym kursie w tych rozgrywkach.
 
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Barty - Gauff 1 1,32
Barty zmiotła z kortu mocną Kudermetovą 63 63, więc nie widać po niej żmęczenia czy zniżki formy. Gauff brawo, pokonała może lekka zmęczoną Sabalenkę, ale nazwisko to nazwisko. Dlaczego Gauff jutro odpadnie z zawodów? A no pewnie dlatego, że Barty to nr 1 w światowym tenisie i bardzo polubiła korty ziemne. To że ktoś mówi że Gauff jest nieobliczalna to równie dobrze znaczy że może zagrać w kratkę. Zachwycona zwycięstwem nad Sabalenką dostanie naprzeciwko ścianę nie do przejścia. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Swiatek-Svitolina 2 @2.4

Jak tyle wystawiaja na start na dwukrotna triumfatorke turnieju z Rzymu to ja pobieram i bez glebszej analizy.

U Svitoliny w meczu byl dzis duzy poziom koncentracji i zaangazowanie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +88
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Barty - Gauff 1 1,32
Barty zmiotła z kortu mocną Kudermetovą 63 63, więc nie widać po niej żmęczenia czy zniżki formy. Gauff brawo, pokonała może lekka zmęczoną Sabalenkę, ale nazwisko to nazwisko. Dlaczego Gauff jutro odpadnie z zawodów? A no pewnie dlatego, że Barty to nr 1 w światowym tenisie i bardzo polubiła korty ziemne. To że ktoś mówi że Gauff jest nieobliczalna to równie dobrze znaczy że może zagrać w kratkę. Zachwycona zwycięstwem nad Sabalenką dostanie naprzeciwko ścianę nie do przejścia. Powodzenia.
Sabalenka pewnie tak samo zmeczona jak Barty wiec uzylbym raczej argumentu, ze Gauff zagrala dobrze anizeli tylko zmecznie rywalki mialo wplyw.Barty w mega gazie ale Gauff ma papiery na pomeczenie Australijki jak bedzie okaze sie jutro, ale kurs 1,3 na Barty malo oplacalny
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
ale kurs 1,3 na Barty malo oplacalny
Kurs 1,3 traktujmy jak 30% inwestycję. 30% to mało? Lokaty chodzą po 2%... Można grać handicapy azjatyckie na gemy na podbicie lub dokładny wynik, ale czy warto ryzykować bardziej?


Świątek - Svitolina 1 1,86 Fortuna

Świątek to zwyciężczyni French Open z 2020 roku. Nie rozumiem tego entuzjazmu wobec Svitoliny. Dlaczego Świątek ma tu odpuścić, bo zbliża się kolejne French Open? French Open dopiero 30 maja jest dużo czasu na regenerację. Wszyscy więc grają tu na 100%. To że ledwo wygrała z Krejcikovą nie oznacza że jest słaba, tylko może to, że jej wyjątkowo nie pasuje lub Krejcikova zagrała mecz turnieju, mimo porażki.Zgadza się, że Svita wygrała Italian Open w 2017 i 2018 roku, ale to było już jakiś czas temu. Szanse uważam za wyrównane z lekkim wskazaniem na mistrzynię Rolanda Garrosa. Tam dopiero gra się na 100%.
 
Ostatnia edycja:
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Jakaś poważna kontuzja Barty że skreczowała prowadząc, ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć info co się dokładnie stało, nie oglądałem spotkania, a niedługo Roland Garros
 
dozarty 9

dozarty

Użytkownik
Official reason for Ash Barty’s retirement: Right arm injury.

Barty: The pain was becoming too severe, so it was important that I listen to my body and of course try and do the right thing, knowing that we have a Grand Slam in two weeks' time.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Gauff - Świątek 1

Organizatorzy ustawili Świątkowej kolejny mecz na 15.30 co jest dla mnie skandalem. Ma mało czasu na regenerację po wymagającym spotkaniu ze Svitoliną. Gauff jest również w gazie i zdążyła odpocząć.

To o tej reputacji już usunięte, bo spam...
 
Ostatnia edycja:
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Kolego wyzej. Mam dla Ciebie dobra rade. Nie cytuj czyis nietrafionych typow bo jest to prowokujace. W rewaznu ktos zacznei cytowac lancuszek Twoich to zrozumiesz. Kazdy ma typy trafione i nietrafione, a mysle ze z taka postawa to co najwzyej nachwytasz tu sobie wrogow. Koncentrowanie sie na typach innych uzytkownikow, a nie swoich jest po prostu dziwne.

Reputacjami sie nie przejmuj. Tutaj czasem wyskakuja ludzie, ktorych widze pierwszy raz na oczy, a maja liczni kreptacji wiekszy niz moj. Nie jest to zaden wielki wykladnik.

Jak widze wpisy pokroju "daj pan reputacje" to chce mi sie smiac, to jsk walka o zabawke w przedszkolu i mega to niedojrzale i nei wiem co to ma reprezentowac: "zazdrosc" czy "niedowartosciwoanie".
Jakby mozna bylo to oddalbym CI wszystkie te punkty reputacji dla poprawy humoru, bo nigdy nie byly mi potrzebne. Czasami trzeba dorosnac mentalnie.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom