>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WTA Tour - Miami (22.03.2022 - 03.04.2022)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
miami.jpg


Miejsce: Miami, USA
Data rozgrywania: 23.03.2022 - 03.04.2022
Nawierzchnia: Hard (outdoor)
Kategoria: WTA 1000
Pula nagród: $8,369,455
Oficjalna strona turnieju: https://www.miamiopen.com/
Lista Startowa: https://www.tennisteen.it/entry-list/wta/23751-wta-entry-list-21-marzo-3-aprile-2022.html
Drabinka: https://www.wtatennis.com/tournament/902/miami/2022/draws
Plan gier: https://www.wtatennis.com/tournament/902/miami/2022/order-of-play
Zwycięzca singla 2021:
A. Barty
Zwycięzcy debla 2021:
S. Aoyama / E. Shibahara



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Maria-Dart 1 @2.45

Dzis w ataku wiekszy kurs. Tatjana Malek, bede poslugiwac sie tym nazwiskiem spod ktorego ja znam, sadze mzoe tu zaskcozyc rywalke. To zawodniczka, ktora wrocila w ubieglkym roku po urodzeniu dziecka, ale teraz forma idzie w gore, w ostatnich dwoch miesiacach wygrala turniej ITF w amerykanskim Rome czy byla polfianlista w Grenoble.

Wiem, ze Harriet Dart zagrala w Indian Wells swietny turniej o osiagnela 4 runde od eliminacje, ale wlasnie czy to jej pomoze. Po stornie Malek widze jednak jeden duzy argument. Tatia Malek mieszka w Miami, slynie z tego ze jest sasiadka Sereny Williams i jest w stanie osiagnac tu dobre wyniki. Malek byla Miami juz w 4 i 3 rundzie turnieju glownego w przeszlosci niewatpliwie jest to turniej na ktory stawia. Co wiecej, Malek ma w Miami dodatni bilans meczow w turnieju glownym 5-4, wiec to tez pokazuje, ze potrafi. Oczywiscie jest to co raz starsza zawodniczka, ale ta poprawa wynikow sadze nastapila wlasnei pod tym katem i spodziewam sie duzej determinacji. Jestem zdania ze jest w stanei zaksoczyc Dart, ktora zagrala najlepszy turniej w karierze i ma w nogach sporo meczow.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1178
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Fręch - Voegele 2 @2.32 Betclic

Polka w 1 rundzie kwalifikacji miała spore problemy, żeby pokonać zawodniczkę gospodarzy, niejaką Osuigwe, młodziutką 19 letnią dziewczynę z szalonym bilansem z tego roku 4-8. Mimo tego, mecz trwał ponad dwie godziny i zakończył się w 3 wyrównanych setach. Fręch miała szczęscie w Indian Wells, bo przegrała decydujący mecz w kwalifikacjach, ale została wylosowana jako lucky loser do turnieju głównego w miejsce kontuzjowanej Krejcikovej i nawet wygrała tam jeden mecz, bo trafiła na zawodniczkę z Egiptu, po czym została sprowadzona na ziemię przez Vondrousovą. Dla Magdy to pierwszy występ w Miami, i będzie ciężko o powtórzenie wyniku z Indian Wells. Korty w Miami są szybsze, a Fręch do mocno bijących zawodniczek to raczej nie należy. Rywalka może i nie jest w jakiejś wybitnej formie, ale ma dodatni bilans z tego roku i gra szybszy tenis od naszej zawodniczki. Kursy nieco przeszacowane , buki sugerują się pewnie głównie rankingiem , ale ja próbuję po fajnym kursie na Szwajcarkę, bo Polka w Miami na szybszych kortach może mieć już kłopoty.

Kanepi - Zanevska 1 @1.62 STS

Za wysoki ten kurs na Estonkę. Oczywiście Kaia swoje lata już ma, ale w tym roku pojawia się głównie w najlepszych zawodach. Zaliczyła ćwierćfinał w Melbourne, porażka po wyrównanym meczu ze Świątek. W Indian Wells 3 runda, porażka z Dart, ale pokonana m.in Bencic. Tutaj powinna czuć się już lepiej, bo nawierzchnia jest już szybsza, więc pod jej agresywny , atakujący styl, to wręcz idealnie. Rywalka , Zanevska Ukrainka z belgijskim paszportem, moim zdaniem żadna przeszkoda, zwłaszcza po tym, co ostatnio prezentuje. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, bo to przecież tylko kobiety, to Kanepi bez problemu powinna awansować dalej.
 
Ostatnia edycja:
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Y.Yuan-Maria (Malek) 2 @1.69

Tak naprawde ten wystep bedzie miec tylko wiekszy sens, jezeli Malek wejdzie do turnieju glownego, a zeby to zrobic to musi wygrac. Reszta, czyli dlaczego jak wyzej w drugiej czesci analizy jej pierwszego meczu eliminacyjnego. Mam nadzieje, ze sie potwierdzi. O Chince ciezko znalezc jakies bardziej szczegolowe informacje poza wynikami, ale chyba nie jest stricte zwiaznana z akademia IMG na Florydzie, takze zakladam ze Malek nie rozczaruje po wczorajszej wygranej.

C.Garcia-Bondar 1 @.48

Garcia dlugo w niebycie, zbierala ta forme, ale to juz zaczyna wygladac lepiej. W tygodniu poprzedzajacym duet IW-Miami dobry wystep na hali w Lyonie, w IW wygrany mecz z Yasteremska, porazka w 3 setach z Raducanu. Sadze, ze idzie powoli ku lepszemu, bo mozliwosci sa duzo wieksze.
Bondar zrobila bardzo dobry ranking w drugiej czesci ubieglego sezonu, gdzie notowala swietne wyniki w turniejach ITF (zwlaszcza na cegle). Poziom juz dobry ma, ale jednak licze ze Garcia bedzie z tygodnia na tydzien lepsza, a ogranie w tak prestizowych turniejach nieporownywalnie wieksze. Wciaz wolne korty (Court pace index niewiele wyzszy od Indian Wells) i licze, ze moze to z czasem pomagac Garcii.


Miałem jeszcze na oku typ na Jeffreya Wolfa, widzac ze z rana jeden z bukow na etapie tworzenia oferty wystawil kursy pokroju 1,7, ale nie trzeba bylo dlugo czekac i teraz wyjsciowo juz jest duuuzo mniej, wiec mija sie ten typ raczej z celem.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +180
fazer77 2,7K

fazer77

Użytkownik
Greet Minnen - Daria Saville 2 @1.60

Daria Saville wróciła do wysokiej formy, odbudowuje ranking, gdzie najwyżej w karierze była na 20 miejscu w 2017 roku, ma 28 lat więc bardzo dobry wiek, dużo doświadczenia. Turniej IW rewelacyjny w jej wykonaniu, doszła do IV rundy gdzie już zmęczenie dało się we znaki. Zagrała tam 5 meczów i w szóstym dała krecza przy 4-1 dla Saakari, trzeba podkreślić 3 setowe wygrane boje w II rundzie z Jabeur WTA NR 10, oraz w III rundzie z Mertens nr 24, obie te pokonane zawodniczki są w tym sezonie w dobrej formie. Uważam, że 6 dni wystarczy jej do regeneracji. Rywalka Minnen w tym sezonie dobre wyniki w ITF, ale w IW przegrała pierwszą rundę kwalifikacji z Japonką nr 134 w rankingu, która przegrała następny z Watson, oraz ogólnie mówiąc w tym sezonie osiąga słabe wyniki. Polecam grać czyste zwycięstwo Saville, ponieważ to pierwszy mecz i może być różnie z dostosowaniem się do warunków.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +518
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
🎾 Karolina Muchova - Tereza Martincova | Martincova @1,82

Unibet

Nie no to chyba jeszcze trochę za wcześnie dla Muchovej, żeby wygrać z Martincovą tak po prostu. Mimo, że bardzo lubiłem jej tenis to matko, ona ostatni mecz zagrała na US Open. To jest 7 miesięcy bez żadnego spotkania. Miała wrócić na Australian Open, ale kontuzja brzucha dalej dokuczała i bardzo zdziwiłem się ile to trwa. Może mądry ruch, ale po takiej przerwie wejść i z biegu wygrać w takim dużym turnieju, przy takich trudnych warunkach atmosferycznych z solidną Martincovą? Wątpie, również Czeszka potrafiła ostatnio wygrać w Indian Wells z Watson, a później rozegrać zacięty fragmentami mecz z Badosą, wyeliminować Svitolinę w Katarze czy Zvonariovą na jej terenie w St. Petersburgu. Mecz około 12 w południe w Miami, no chyba pewnych rzeczy niestety się nie da przeskoczyć po takiej przerwie. Dodatkowo grały ze sobą raz i wygrała Tereza. Sam jestem ciekawy w jakiej formie wyjdzie Karolina na ten mecz. W formie mogłaby tu powalczyć o dobry wynik, bo nawierzchnia by jej mocno pasowała, ale rozsądek każe mi tutaj postawić na jej koleżankę z reprezentacji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +70
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Ogolnie po meczu kazdy madry ale tez stawialem na Martincova.Argumenty jednak ze ograla Watson, to zaden argument a 1 set po tie breaku przegraly z Badosa to tez slaby motyw, w kierunku typu.Ogolnie ogladalem koncowke tylko ale na 5 drop shotow miala 5 wygranych pkt Muchova.Martincova slabo sie porusza po korcie, jak na taka rywalke.Muchova jednak wygladala jakby cos nie tak bylo az nia I uwazalbym w nastepnych rundach
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Osaka - Kerber 2 @3.10 Betclic

Nie można przejść obojętnie wobec takiego kursu. Wiadomo z jakimi problemami od dłuższego czasu zmaga się Osaka, próbuje wrócić na korty, przypomnieć sobie moment, kiedy grała najlepiej, ale póki co jest to niemożliwe. Kerber swoje lata już ma, ale notowała dobre wyniki w tym okresie Indian Wells i Miami. Już w poprzednim tygodniu było widać oznaki dobrej gry , powalczyła nawet dwie godziny z Igą i była w stanie ugrać seta. Japonka w Indian Wells została sprowadzona na ziemię przez Kudermetovą , więc może się zdarzyć podobna sytuacja w dniu dzisiejszym. fajny kurs, więc próbuje.
 
Ostatnia edycja:
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Nie mozna liczyc przegranej, gdy mecz sie w ogole nie odbyl.
Takei coś mogliby policzyc tylko, gdyby to byl typ na klasyfikacje generalna okreslajaca do jakiego etapu dotrze zawodnik lub zawodniczka i to podejrzewam tylko przy rozpoczeciu turnieju.

NIE POSIADAM KONTA W FORTUNIE, ALE BEDZIE ZWROT.
NIE MA INNEJ MOZLIWOSCI.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +179
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Czyli zwrot? Pytam bo w Fortunie różne cuda były, np, była sytuacja że zawodnik byl zdyskwalifikowany podczas meczu chyba djoko, i fortuna to rozliczyla jako porażka, gdzie w innych bukach w wiekszosci byl zwrot...
 
Ori1995 288

Ori1995

Użytkownik
Takie pytanie odnośnie tego turnieju, co tu się dzieje, że każda zawodniczka z top20 odpada z rywalkami na poziomie challanger/ITF?
Sabalenka,Svitolina,Ostapenko,Mertens,Kontaveit itp... Przewidzieć i obstawiać przy takim zbiegu dziwnych przypadków to szkoda...
 
fazer77 2,7K

fazer77

Użytkownik
Głównie powodem jest to, że rozstawieni zawodnicy zaczynają od II rundy gdzie mają rywali już ogranych po I rundzie i zaadoptowanych do bardzo specyficznych warunków jakie panują w Miami, wilgotność około 70%, wysokie temperatury. Tak samo wygląda sytuacja dla graczy po kwalifikacjach w I rundzie, tutaj ma to większe znaczenie niż w innych turniejach. Po za tym każdy przypadek indywidualnie może zależeć od formy danego zawodnika. Szczególnie granie 1 seta w stronę underdoga ma tutaj sens w II rundzie. Od III rundy powinno się to trochę ustabilizować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +110
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Takie pytanie odnośnie tego turnieju, co tu się dzieje, że każda zawodniczka z top20 odpada z rywalkami na poziomie challanger/ITF?
Sabalenka,Svitolina,Ostapenko,Mertens,Kontaveit itp... Przewidzieć i obstawiać przy takim zbiegu dziwnych przypadków to szkoda...
11/20 z top 20 nie przeszlo 2 rundy, jeszcze graja Badosa, Swiatek I Azarenka czyli 11/17 do tej pory odpadlo.Jaja,przeciez klimat dla kazdego taki sam, po prostu ten sport jest mega nieprzewidywalny
 
R 1,6K

robertooo123

Użytkownik
Świątek 1-8 1,55@ fortuna
Jako ciekawostka podaje bo wydaje mi się że kurs na to że Iga dojdzie przynajmniej do 1/4 trochę zawyżony. Iga ma teraz mecz z Brengle gdzie wisza kursy w okolicach 1,06 i raczej nikt sobie nie wyobraża że przegra. Ewentualny mecz o 1/4 to Gauff i tutaj kurs musialby wynosić z 1,47 a wydaje mi się że max co bysmy zobaczyli to 1,3 a trzeba pamiętać że Gauff może przegrać już z Chinką w 1/8.
Iga gra ostatnio wybitnie. Wygrała 12 meczów z rzędu. Jeat już nr 1 więc presja raczej zeszła. Z Gauff grała raz i wygrała. Gauff ostatnio nie jest w jakieś super formie więc dla mnie kurs trochę zawyżony i powinien być max 1,4
 
piatddz 62,2K

piatddz

Użytkownik
🎾 Belinda Bencic - Heather Watson | Bencic 2:0 @1,75

Unibet

Na pierwszy rzut oka, może bardzo ryzykowny typ. Bo Brytyjka pokonała tutaj Svitolinę i ewidentnie zwyżkuje z formą, ale już się przekonałem wielokrotnie grając w jej kierunku, że potrafi zagrać świetny mecz z dobrą rywalką a poźniej przejść obok meczu. Bencic jak siada to siada i równie dobrze może to się zakończyć szybko w jej kierunku i tak zaryzykuję. Pierwszy mecz z Kostjuk, która przecież grała bardzo dobrze ostatnio i szybkie 6:3 6:1. Jak wejdzie tak samo w mecz to tutaj Watson, nie będzie miała okazji do takiej gry ze Svitoliną, która traciła co chwile swoje podanie. Serwis Bencic będzie dużo trudniejszy do przełamania, a return za to dużo mocniejszy i wydaje mi się, że to będzie za dużo tutaj dla Watson. Liczę, że nie zagra kolejnego tak dobrego meczu i po takim kursie gram prawdopodobny wariant, że Bencic to łatwo bierze. W takich warunkach może wyjść też ta 3 setówka w nogach nieprzyzwyczajonej do długiej gry Watson.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +211
3 2,6K

3kropek

Użytkownik
K.Siniakova - D.Saville | D.Saville -1.5 gema @1.95 (Superbet) Wynik: (0:6, 0:1) - Siniakova krecz

Mam nadzieję, że po wczorajszym dniu dzisiaj będzie mniej niespodzianek. Stawiam tutaj na zwycięstwo Darii z lekkim handicapem.
Ogólnie typ bardziej podparty przebiegiem meczów z ostatniej rundy obu Pań i własnym przeczuciem :).
Siniakova wygrała w ostatniej kolejce z Raducanu która jest raczej bez formy. Oglądając ją w pierwszym secie tego meczu to spodziewałem się że skreczuje - do piłek nie biegała tylko truchtała i ogólnie wydawała się wymęczona. W dwóch następnych wyglądała już lepiej ale i tak nie był to mecz na jakimś wysokim poziomie. Z drugiej strony mamy Saville która po przerwie z turnieju na turniej gra coraz lepiej. Wg mnie Daria powinna dość szybko odprawić Katerine.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +490
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom