>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Wokół Mundialu - dyskusje, informacje, pytania

D 33

damianus627

Użytkownik
Kadra Mistrzów Świata (Hiszpanii)
Bramkarze: Iker Casillas (Real Madryt), Pepe Reina (Napoli), David De Gea (Manchester United)
Obrońcy: Sergio Ramos (Real Madryt), Gerard Pique (FC Barcelona), Raul Albiol (Napoli), Javi Martinez (Bayern Monachium), Juanfran (Atletico Madryt), Jordi Alba (FC Barcelona), Cesar Azpilicueta (Chelsea Londyn), Daniel Carvajal (Real Madryt), Alberto Moreno (Sevilla)
Pomocnicy: Xavi (FC Barcelona), Xabi Alonso (Real Madryt), Andres Iniesta (Barcelona), Koke (Atletico Madryt), Sergio Busquets (FC Barcelona), Santi Cazorla (Arsenal), Ander Iturraspe (Athletic Bilbao), Cesc Fabregas (FC Barcelona), Thiago Alcantara (Bayern Monachium), Juan Mata (Manchester United), David Silva (Manchester City)
Napastnicy: Pedro (FC Barcelona), Jesus Navas (Manchester City), Diego Costa (Atletico Madryt), David Villa (Atletico Madryt), Fernando Torres (Chelsea Londyn), Alvaro Negredo (Manchester City), Fernando Llorente (Juventus Turyn)
 
nikefootball 779

nikefootball

Użytkownik
Samir Nasri - English premier league title
Diaby - played 48mins all season

Zgadnijcie kto jedzie na mundial? Francja...
No napisz bo nigdzie nie potrafię się doszukać
Znalazłem:
Comme attendu, Samir Nasri et Eric Abidal ne devraient pas être dans la liste des 30. En pleine forme, le meneur de jeu de Manchester City paie un caractère parfois difficile et une attitude controversée entre les deux matches de barrage contre l&#39;Ukraine en novembre dernier. Le défenseur de Monaco a vécu une seconde partie de saison délicate avec son club. A 34 ans, il peine à enchaîner les matches et n&#39;a été que peu utilisé par Claudio Ranieri lors des deux derniers mois.
http://www.francefootball.fr/news/Pour-qui-les-dernieres-places/464687
W skrócie - obaj zaznaczeni prawdopodobnie nie znajdą się w szerokiej kadrze na MŚ. Nasri z powodu trudnego charakteru. Dla mnie osobiście to wielka niespodzianka. Myślałem że się dogadają (Deschamps-Samir). Czekamy na oficjalne potwierdzenie do dziś wieczora.
 
D 33

damianus627

Użytkownik
Skład reprezentacji Francji na mundial:
Bramkarze: Mickael Landreau (Bastia), Hugo Lloris (Tottenham), Steve Mandanda (Marsylia).
Obrońcy: Mathieu Debuchy (Newcastle), Lucas Digne (PSG), Patrice Evra (Man Utd), Laurent Koscielny (Arsenal), Eliaquim Mangala (Porto), Bacary Sagna (Arsenal), Mamadou Sakho (Liverpool), Raphael Varane (Real).
Pomocnicy: Yohan Cabaye (Newcastle), Clement Grenier (Lyon), Blaise Matuidi (PSG), Rio Mavuba (Lille), Paul Pogba (Juventus), Moussa Sissoko (Newcastle), Mathieu Valbuena (Marsylia), Franck Ribery (Bayern).
Napastnicy: Karim Benzema (Real), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Sociedad), Loic Remy (Newcastle).
Lista rezerwowa: Stephane Ruffier (Saint-Etienne), Benoit Tremoulinas (Saint-Etienne), Morgan Schneiderlin (Southampton), Loic Perrin (Saint-Etienne), Maxime Gonalons (Lyon), Remy Cabella (Montpellier).
Nasriego brak.
-----------------------------
Kadra Portugalii:
Bramkarze: Anthony Lopes (Lyon), Beto (Sevilla), Eduardo (SC Braga) i Rui Patrício (Sporting)
Obrońcy: André Almeida (Benfica), Antunes (Málaga), Bruno Alves (Fenerbahçe), Fábio Coentrão (Real Madryt), João Pereira (Valencia), Neto (Zenit), Pepe (Real Madryt), Ricardo Costa (Valencia) i Rolando (Inter)
Pomocnicy: André Gomes (Benfica), João Mário (Vitória FC), João Moutinho (Monaco), Miguel Veloso (Dynamo Kijów), Raul Meireles (Fenerbahçe), Rúben Amorim (Benfica) i William Carvalho (Sporting)
Napastnicy: Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Éder (SC Braga), Hélder Postiga (Lazio), Hugo Almeida (Besiktas), Ivan Cavaleiro (Benfica), Nani (Manchester United), Rafa (SC Braga), Ricardo Quaresma (FC Porto), Varela (FC Porto) i Vieirinha (Wolfsburg).
-----------------------
Kadra Argentyny:

Bramkarze: Sergio Romero, Mariano Andujar, Agustín Orión
Obrońcy: Pablo Zabaleta, Ezequiel Garay, Federico Fernández, Marco Rojo, Hugo Campagnaro, José Basanta, Nicolás Otamendi, Lisandro López, Martín Demichelis, Gabriel Mercado
Pomocnicy: Fernando Gago, Javier Mascherano, Ángel Di María, Ever Banega, Lucas Biglia, Maxi Rodriguez, Augusto Fernández, Ricky Álvarez, Enzo Pérez, José Sosa, Fabián Rinaudo.
Napastnicy: Lionel Messi, Gonzalo Higuain, Sergio Agüero, Ezequiel Lavezzi, Rodrigo Palacios, Franco Di Santo.
 
dfrugo 140

dfrugo

Użytkownik
Ostateczny skład Portugalii na Mundial:
Skład reprezentacji Portugalii na MŚ:
bramkarze: Beto (Sevilla), Eduardo (Braga), Rui Patricio (Sporting Lizbona);
obrońcy: Andre Almeida (Benfica Lizbona), Bruno Alves (Fenerbahce Stambuł), Fabio Coentrao (Real Madryt), Joao Pereira (Valencia), Neto (Zenit St Petersburg), Pepe (Real Madryt), Ricardo Costa (Valencia);
pomocnicy: Joao Moutinho (AS Monaco), Miguel Veloso (Dynamo Kijów), Raul Meireles (Fenerbahce Stambuł), Ruben Amorim (Benfica Lizbona), William Carvalho (Sporting Lizbona);
napastnicy: Cristiano Ronaldo (Real Madryt), Eder (Braga), Helder Postiga (Lazio Rzym), Hugo Almeida (Besiktas Stambuł), Nani (Manchester United), Rafa (Braga), Varela (FC Porto), Vieirinha (VfL Wolfsburg).
Dziwne dla mnie jest to, że pojedzie Varela i Nani, a Quaresma zostanie w domu. W tym sezonie Varela był totalnie w cieniu swojego starszego kolegi. To Quaresma ciągnał grę FC Porto i w pełni zasłużył na powołanie. No ale cóż. Niektórzy mogą jechać za nic.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dzipkis 897

dzipkis

Użytkownik
dfrugo 140

dfrugo

Użytkownik
Kadra USA bez Donovana!
Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na MŚ:
Bramkarze: Brad Guzan (Aston Villa), Tim Howard (Everton), Nick Rimando (Salt Lake)
Obrońcy: DaMarcus Beasley (Puebla), Matt Besler (Kansas City), John Brooks (Hertha Berlin), Geoff Cameron (Stoke), Timmy Chandler (Nuernberg), Omar Gonzalez (Los Angeles), Fabian Johnson (Borussia Moenchengladbach), DeAndre Yedlin (Seattle)
Pomocnicy: Kyle Beckerman (Salt Lake), Alejandro Bedoya (Nantes), Michael Bradley (Toronto), Brad Davis (Houston), Mix Diskerud (Rosenborg), Julian Green (Bayern Monachium), Jermaine Jones (Besiktas), Graham Zusi (Kansas City)
Napastnicy: Jozy Altidore (Sunderland), Clint Dempsey (Seattle), Aron Johannsson (AZ Alkmaar), Chris Wondolowski (San Jose).
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Przeglądam temat regularnie i już kolejny raz czytam jak to wielki wpływ będzie miał klimat na zawodników z Europy. Jednak nikt nie przybliżył albo podał różnicę pogody na tych kontynentach w czerwcu, gdy będą się odbywać MŚ.
Ponadto wskazywanie na Mistrzostwa Świata, które odbyły się ponad 35 lat temu nie ma większego sensu. Dziś większość piłkarzy mieszka i gra w Europie. Do tego przez lata został rozwinięty poziom pracy sztabu szkoleniowego, który dziś potrafi przygotować zespół oraz zaaklimatyzować piłkarzy tak, aby jak najmniej odczuli zmianę klimatu. Zganianie winy na klimat, który będzie podobny do tego w zachodnich i południowych regionach Europy to strzał w kolano. Wyjątkiem może stać się Manaus, które leży nad Amazonką blisko równika. Jeśli mielibyśmy oceniać mistrza po klimacie w jakim przyjdzie grać to mistrza można oddać bez grania gospodarzom albo w tym przypadku państwom okołorównikowym. Nonsens...
 
K 40

kozas

Użytkownik
Przeglądam temat regularnie i już kolejny raz czytam jak to wielki wpływ będzie miał klimat na zawodników z Europy. Jednak nikt nie przybliżył albo podał różnicę pogody na tych kontynentach w czerwcu, gdy będą się odbywać MŚ.
Ponadto wskazywanie na Mistrzostwa Świata, które odbyły się ponad 35 lat temu nie ma większego sensu. Dziś większość piłkarzy mieszka i gra w Europie. Do tego przez lata został rozwinięty poziom pracy sztabu szkoleniowego, który dziś potrafi przygotować zespół oraz zaaklimatyzować piłkarzy tak, aby jak najmniej odczuli zmianę klimatu. Zganianie winy na klimat, który będzie podobny do tego w zachodnich i południowych regionach Europy to strzał w kolano. Wyjątkiem może stać się Manaus, które leży nad Amazonką blisko równika. Jeśli mielibyśmy oceniać mistrza po klimacie w jakim przyjdzie grać to mistrza można oddać bez grania gospodarzom albo w tym przypadku państwom okołorównikowym. Nonsens...
Kurczę, ledwo się zalogowałem aby właśnie coś takiego napisać, a tu pojawił się post, z którym mogę się zgodzić niemal w 100%. Brazylia to nie Meksyk, a sztaby są dziś tak rozwinięte i mają na tyle wiedzy/narzędzi iż spokojnie wpływ klimatu mogą dość mocno zniwelować. Oczywiście nadal klimat będzie miał wpływ, ale nie taki jak kilkadziesiąt lat temu.
Osobiście mam nadzieję, że Niemcom w końcu się uda. Wcześniej za faworyta uważałem Brazylię, ale po podaniu przez ich składu już nie jestem taki tego pewien... Wyżej stawiam wspomnianych Niemców i Hiszpanię(chociaż czy są w stanie wykrzesać z siebie tyle by znowu wygrać?). Bardzo jestem też ciekaw gry Argentyny
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
owca26 171

owca26

Użytkownik
Chciałbym dorzucić swoje 3 grosze i powiedzieć kilka słów o drużynach afrykańskich, widziałem ich kilka ostatnich sparingów i właściwie na usta cisną mi się tylko słowa typu: dno i metr mułu co sobą reprezentują. Drużyny afrykańskie miały niby jakiś postęp robić a moim zdaniem one się cofają, co mistrzostwa grają gorzej i gorzej. Tak więc wg mnie można grać przeciwko nim w każdym meczu, czasem można się podeprzeć X lub layować po prostu.
 
lukasz99 167

lukasz99

Użytkownik
Raport ekonomiczny wykonany przez Goldman Sachs (w którym dają brazyli 48,5% na wygranie mundialu), można przejrzeć i potraktować oczywiście trochę z przymróżeniem oka.
http://www.goldmansachs.com/our-thinking/outlook/world-cup-and-economics-2014-folder/world-cup-economics-report.pdf Ciekawe jak się sprawdzą ich wyniki.
Sporo tam ciekawostek, wyliczeń Np: porównanie ich odds z ladbrokers, wywiady z beckenbaurem, luizem, oscarem itp,itd
To nie jest ciekawe, ale żałosne. Po prostu żenada!
Ten raport to jest jakiś żart. Mam wrażenie, że tworzył go jakiś laik, który meczu piłkarskiego na własne oczy nie widział.
48,5% dla Brazylii?! Skąd to wzięte? Bo mi wygląda na losowo wzięty wynik.
Następne kwiatki: Iran i Ekwador wychodzą z grupy.
Neymar i Alves w Dream Teamie, a Lahm na lewej obronie...
W sumie to o ich idiotyzmie najlepiej świadczą prognozy wyników meczy grupowych, tutaj nie trzeba komentarza:
A
Brazil 4
Croatia 1
A
Cameroon 1
Mexico 1
B
Netherlands 1
Spain 1
B
Australia 1
Chile 1
C
Colombia 1
Greece 1
D
Costa Rica 1
Uruguay 1
D
England 1
Italy 1
C
Ivory Coast 1
Japan 1
E
Ecuador 1
Sw itzerland 1
E
France 2
Honduras 1
F
Argentina 2
Bosnia 1
G
Germany 2
Portugal 1
F
Iran 1
Nigeria 1
G
Ghana 1
Usa 1
H
Algeria 1
Belgium 1
A
Brazil 4
Mexico 1
H
Korea 1
Russia 1
B
Australia 1
Netherlands 2
B
Chile 1
Spain 2
A
Cameroon 1
Croatia 1
C
Colombia 1
Ivory Coast 1
D
England 1
Uruguay 1
C
Greece 1
Japan 1
D
Costa Rica 1
Italy 2
E
France 1
Sw itzerland 1
E
Ecuador 1
Honduras 1
F
Argentina 2
Iran 1
G
Germany 2
Ghana 1
F
Bosnia 1
Nigeria 1
H
Belgium 1
Russia 1
H
Algeria 1
Korea 1
B
Australia 1
Spain 2
B
Chile 1
Netherlands 2
A
Brazil 5
Cameroon 0
A
Croatia 1
Mexico 1
D
Costa Rica 1
England 1
D
Italy 1
Uruguay 1
C
Colombia 1
Japan 1
C
Greece 1
Ivory Coast 1
F
Argentina 3
Nigeria 1
F
Bosnia 1
Iran 1
E
Honduras 1
Sw itzerland 1
E
Ecuador 1
France 1
G
Germany 2
Usa 1
G
Ghana 1
Portugal 1
H
Algeria 1
Russia 1
H
Belgium 1
Korea 1
 
badi 51

badi

Użytkownik
Jak wyżej napisałem, raport ten jest w ramach ciekawostki, nie jest tam brany że tak rzeknę &quot;czynnik ludzki&quot; (forma, kontuzje, dyspozycja itp.), jest stworzony na podstawie historii i statystyk mierzalnych. Dla mnie było warto to przejrzeć, +dał mi mocno do myślenia nt. zagrania czerwonych kartek.
 
lukasz99 167

lukasz99

Użytkownik
Jak wyżej napisałem, raport ten jest w ramach ciekawostki, nie jest tam brany że tak rzeknę &quot;czynnik ludzki&quot; (forma, kontuzje, dyspozycja itp.), jest stworzony na podstawie historii i statystyk mierzalnych. Dla mnie było warto to przejrzeć, +dał mi mocno do myślenia nt. zagrania czerwonych kartek.
jest stworzony na podstawie historii i statystyk mierzalnych? Naprawdę?!
Dlaczego przewidują większość meczów na 1:1? Tak często pada ten wynik na mistrzostwach?
Zdecydowana większość remisów, niektóre zespoły wygrywają 1 bramką, a tylko Brazylia wszystkich demoluje. Taki hegemon z tej Brazylii?
Ciekawostka jak ciekawostka, ale nie widzę zależności między czymkolwiek, a tym co tam wypisują. Nie zrozum mnie źle, nie mam za złe, iż wstawiłeś linka do tego dokumentu, ale naprawdę ciężko się to czyta.
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
KADRA KOSTARYKI
Bramkarze:

1. Daniel Cambronero (Herediano)
2. Keylor Navas (Levante)
3. Patrick Pemberton (Alajuelense)
Obrońcy:
4. Johny Acosta (Alajuelense)
5. Júnior Díaz (Mainz)
6. Óscar Duarte (Club Brugge)
7. Waylon Francis (Columbus Crew)
8. Cristian Gamboa (Rosenborg)
9. Giancarlo González (Columbus Crew)
10. Roy Miller (New York Red Bulls)
11. Heiner Mora (Saprissa)
12. Michael Umaña (Saprissa)
Pomocnicy:
13. Michael Barrantes (Aalesund)
14. Christian Bolaños (Kopenhaga)
15. Celso Borges (AIK)
16. Diego Calvo (Valarenga Oslo)
17. José Miguel Cubero (Herediano)
18. Esteban Granados (Herediano)
19. Yeltsin Tejeda (Saprissa)
Napastnicy:
20. Randall Brenes (Cartaginés)
21. Joel Campbell (Olympiakos)
22. Bryan Ruiz (PSV)
23. Marco Ureña (Kubań Krasnodar)
 
dawid92 374

dawid92

Użytkownik
Kadra Hiszpanii na MŚ 2014:

BRAMKARZE:
Iker Casillas (Real Madryt)
Jose Reina (Napoli/Liverpool)
David De Gea (Manchester United)

OBROŃCY:
Cesar Azipilicueta (Chelsea)
Gerard Piqué (FC Barcelona)
Sergio Ramos (Real Madryt)
Jordi Alba (FC Barcelona)
Raul Albiol (Napoli)
Juanfran (Atletico)

POMOCNICY:
Sergio Busquets (FC Barcelona)
Javi Martínez (Bayern Monachium)
Xabi Alonso (Real Madryt)
Koke (Atletico)
Xavi Hernández (FC Barcelona)
Pedro (FC Barcelona)
David Silva (Manchester City)
Cesc Fabregas (FC Barcelona)
Juan Mata (Manchester United)
Santi Cazorla (Arsenal)
Andres Iniesta (FC Barcelona)

NAPASTNICY:
Diego Costa (Atletico)
David Villa (Atletico)
Fernando Torres (Chelsea)
Gdzie Carvalaj i Lliorente? Negredo? Co za baran z tego Del Boskie. Pojedzie do Brazylii dalej męczyć Tikitaką.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Do góry Bottom