>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

WCoD - World Cup of Darts 15-18.06.2023

Kaldui 221,7K

Kaldui

Znawca - Dart
World-Cup.jpeg

Tegoroczna edycja World Cup of Darts będzie w trochę innej odsłonie, więc w żołnierskich słowach przybliżę zasady.
W tym roku zobaczymy rekordową ilość drużyn (aż 40), które będą toczyć wyłącznie pojedynki deblowe. Mamy 12 grup po 3 zespoły (najlepsza 4 rozstawiona - czeka w drugiej rundzie). Każdą reprezentację obejrzymy minimum 2 razy. Do fazy pucharowej awansuje tylko 1 drużyna.

Format
Mecze grupowe: do 4 wygranych legów
2 runda, ćwierćfinał i półfinał: do 8 wygranych legów
Finał: do 10 wygranych legów

W dniu dzisiejszym PDC wylosowało grupy, poniżej zestawienie:
20230609_161947.jpg

Natomiast poniżej grafika osobowa - ukazująca zawodników, którzy reprezentują swój kraj.
20230609_223412.jpg

Obrońca tytułu: Australia
Faworyt tegorocznej edycji: Walia
 
Otrzymane punkty reputacji: +828
Kaldui 221,7K

Kaldui

Znawca - Dart
Madars Razma przed chwilą (po porażce w pierwszej rundzie w PC14) umieścił dwuznaczny wpis na TT mówiący o wypadku samochodowym żony, który miał miejsce w zeszły piątek:

Co prawda fakt, że 'jego myśli są z rodziną, a nie na WC' nie oznacza, że jego występ stoi pod znakiem zapytania.
Łotwa gra pierwszy mecz z Nową Zelandią. Kurs na Maorysów wynosi 2,05 - 2,10, a że wygrają grupę @2,38 niestety mecz wypuszczony z 2;0
Dla mnie szanse w tej grupie rozkładają się 50/50, bo Nowa Zelandia to trudny przeciwnik. Ben Robb w tym roku wykręcał już średnie +100. A w obliczu problemów Łotyszów można spróbować grać w stronę Nowej Zelandii
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +99
Kaldui 221,7K

Kaldui

Znawca - Dart
Razma w kolejnych Twittach potwierdził, że wybiera się na WC, ale tak czy inaczej Typ podtrzymuję :)
 
S 0

secretariat

Użytkownik
Gdzie widzialbyś niespodzianki? myslę ze schemat turnieju i mala ilosc legów w pierwszej fazie moze sie przyczynic do paru niespodzianek, ktoryś lepszy zawodnik moze sie nie rozkręcic za szybko,
 
Kaldui 221,7K

Kaldui

Znawca - Dart
Pierwsza runda to faktycznie duża niewiadoma. Pograłem kilka kuponów z awansami, bo z czwartkowych spotkań ciężko coś skleić. Raczej zostanę tylko z 1 dubelkiem:
Czechy -1,5 @1,58
Szwajcaria @1,45
AKO @2,29
(unibet)
 
Ostatnia edycja:
Siara_89 21,8K

Siara_89

Użytkownik
Moje propozycje na czwartkowe spotkania:

🎯 Szwajcaria - Włochy ❌ 3:4

Szwajcaria
1,42


Włosi to amatorzy. Dart w tym kraju nie stoi na wysokim poziomie. Różnice na korzyść Szwajcarii powinien zrobić Bellmont, który regularnie występuje w Player Championship i mierzy się z zawodnikami klasy światowej, osiągając przy tym przyzwoite rezultaty. Walpen wybitny nie jest, ale jak zagra na średniej 80 to będzie dobrze.

🎯 Polska - Portugalia
Portugalia liczba 180 ✅ 4
Over 0,5

1,45

Polacy są faworytem, ale wydaje mi się, że pogramy te 5-6 legów, a trzeba pamiętać, że Portugalię reprezentuję Joao de Sousa, czyli darter, który lubi trafiać 180-tki. Ogólnie on będzie ciągnąć tą reprezentację w tym meczu, bo Ameixa raczej nie będzie zbytnio pomagać. Tylko jedna 180-tka w meczu dla Joao? Myślę, że łatwo.

🎯 Czechy - Singapur ✅ 4:2
Czechy
1,25

Czesi mają bardzo ciekawą i wyrównaną parę Sedlacek/Gawlas. Oboje regularnie grają w tourze i można powiedzieć, że już się tam zadomowili. Z Singapurem powinni sobie poradzić, chociaż pary Lim/Lim nie można lekceważyć. Paul Lim to ikona darta, jednak lata już nie te. Kurs może niezbyt zachęca, ale liczę, że Czesi to biorą.

🎯 Hiszpania - RPA ✅ 2:4
Over 5,5 lega
1,67

Mam czutkę, że będzie to wyrównany mecz. Faworytem Hiszpania i pewnie para Justicia/Martinez weźmie ten mecz, jednak mam przeczucie, że nie pójdzie to tak szybko. Hiszpanie są tutaj bardziej wyrównaną parą, regularnie pokazują się w tourze. Może nie jest to top, ale są solidni. RPA to właściwie głównie Devon Petersen. Już doświadczony, ale zawsze groźny i waleczny zawodnik. Tutaj na Nim będzie opierała się gra reprezentacji. Bouwers to dla mnie zagadka. Liczę na to, że nie będzie przeszkadzał. Tak jak mówię. Logika mówi, że Hiszpanie powinni to wygrać dość gładko, jednak czuję że zobaczymy te 6 legów.

🎯 Niemcy - Hong Kong ✅ 4:0
Niemcy
1,08

Typ wrzucony tylko do podbicia AKO. Tutaj nie ma co się rozpisywać. Jeśli gospodarze tutaj nie wygrają to będzie mega sensacja.

Wszystkie kursy z Superbet.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2238
hiro 83,4K

hiro

Użytkownik
  • Najlepsze analizy czerwca 2023 (2. miejsce)
  • #8
🎯 Szwajcaria - Włochy
Szwajcaria
1,42

Włosi to amatorzy. Dart w tym kraju nie stoi na wysokim poziomie. Różnice na korzyść Szwajcarii powinien zrobić Bellmont, który regularnie występuje w Player Championship i mierzy się z zawodnikami klasy światowej, osiągając przy tym przyzwoite rezultaty. Walpen wybitny nie jest, ale jak zagra na średniej 80 to będzie dobrze.
Nie przesadzałbym z tymi Players Championshipami. Bellmont zagrał w zaledwie 4 turniejach na 14 możliwych, które akurat odbywały się w Hildesheim w Niemczech. Dostał do nich zaproszenie jako wysoko sklasyfikowany zawodnik w Challenge Tour po zwolnieniu się miejsc przez podstawową 128 zawodników z kartami PDC.

-----------

WAŻNA UWAGA
Od tego roku rozgrywane będą tylko mecze deblowe. To jest inna dyscyplina niż gra 1 na 1. W singlu czekasz tylko 1 kolejkę, w deblu aż 3. Nieograni zawodnicy często tracą koncentrację, nie są przyzwyczajeni do takiego rytmu rzucania i nie wiedzą co ze sobą wtedy robić. Trzeba patrzeć jak zawodnicy radzili sobie w poprzednich latach w parowych turniejach, warto stawiać na zgrane deble typu Belgia, Austria, Australia, gdzie zawodnicy prywatnie się lubią i spędzają ze sobą dużo czasu, nieraz wspólnie trenują (być może i grę deblową).

-----------

Irlandia Północna - Francja
Dolan/Gurney - Labre/Tricole

W grupie są z Ukrainą, która - zakładam - przegra oba swoje mecze, więc powyższy pojedynek jest o awans.

Para Dolan/Gurney gra od lat i niczego szczególnego nie osiągnęła. Biorę pod uwagę pierwsze mecze deblowe:

2022: 80,27 i wymęczone 5-3 z Gibraltarem
2021: 86,63 i wymęczone 5-4 z Hong Kongiem
2020: 87,78 i przegrana 2-5 z Kanadą
2019: 82,92 i przegrana 4-5 z RPA
2018: 83,26 i wymęczone 5-4 z Polską
2017: 79,35 i przegrana 4-5 z Niemcami
2016: 85,80 i wygrana 5-2 z Japonią

Jak widać męczą się w deblu. Niskie średnie, wymęczone wygrane lub porażki. Teraz format jeszcze bardziej skrócony do 4 wygranych, więc łatwiej o niespodziankę.

Naprzeciw Francuzi w składzie Labre i Tricole. Obaj radzą sobie w PDC całkiem nieźle, Labre z kartą, Tricole ciągle na nią poluje. Mecz powinien być w miarę wyrównany. Francuzi głodni sukcesów, co innego Irlandczycy z Północy, oni wyglądają w WCoD trochę jakby grali za karę. Za rok ich skład powinien się przewietrzyć, bo na szansę czeka już Josh Rock.

Moim zdaniem faworytem nadal jest Irlandia Północna, ale w stosunku 57/43 a nie 75/25.

Francja @ 4,25 1-4
Francja +1,5 lega @ 2,47 1-4
Francja +2,5 lega @ 1,52 1-4

Polska - Portugalia

Powiem tak: Ratajski > De Sousa oraz Kciuk > Ameixa. Polacy w dobrych dyspozycjach, średnio powinni zagrać przyzwoicie. Znają się, często razem podróżują, oprócz reprezentowania kraju na WCoD grywali ze sobą wiele razy w deblu na krajowych turniejach. De Sousa nie gra dobrze w ostatnich miesiącach, o jego koledze trudno cokolwiek powiedzieć. Myślę, że Polacy wygrają.
Polska @ 1,50 4-3

AKO: Polska wygra + Francja handicap +2,5 lega @ 2,34 (2,05)

wszystkie kursy STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3657
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Zgadzam się z Hiro w 100% jeżeli chodzi o kwestię Francuzów i gdzieś tam idę w ich kierunku. Do tej pory bywało to różnie jeżeli chodzi o naszą zgodność, ale mam nadzieję, że teraz się uda i Francuzi mocno postraszą Iroli z Północy.

Gram w stronę Szwajcarów, Kanady, Austrii, Niemców czy Czechów, bo moim zdaniem na papierze są mocniejsi i powinni bez problemów pokonać swoich rywali. Dorzucę jednak bety w stronę 180's, które mają bardzo dobre kursy.

Australia-Gujana
Typ: Australia więcej 180's - 1.36/totalbet


Zespół Gujany na World Cupie znalazł się dzięki wygranych kwalifikacjom Ameryki Południowej. Z tego kontynentu zazwyczaj mieliśmy Brazylijczyków, którzy jednak grali bez swojej największej gwiazdy czyli Diogo Porteli. O reprezentantach Gujany wiemy mało jednak nie powinniśmy zobaczyć ich grających powyżej 80. Z drugiej strony mamy obrońców tytułu, którzy potrafią w 180's. Nie zdziwię się jak dostaniemy tylko 4 legi, ale to powinno pozwolić Whitlockowi bądź Hecie na rzucenie minimum 1x180's, a kurs wydaję się bardzo dobry, aby budować na nim trebla.

Belgia-Finlandia
Typ: Belgia powyżej 0.5 180's - 1/47/totalbet


Belgowie w składzie Huybrechts x Dima grają w takim składzie już kilka lat i uważam, że jest to para, która może postraszyć wszystkich podczas tego turnieju. Na początek zagrają przeciwko Fińskiej parze, a to spotkanie może nam przynieść nawet 5-6 legów. W takim formacie Kim czy Dima powinni rzucić minimum 1x180's, a kurs w tym wypadku jest bardzo zachęcający.

AKO: 4.8/totalbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +524
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Australia vs Gujana

Gujana swoje mecze deblowe grała na średniej w okolicach 65, natomiast Australia nie powinna zejść niżej niż 85 - przepaść ogromna. Na papierze jedno z pewniejszych spotkań.

Australia wygra 4:0 2.65 forbet (wszędzie indziej okolice 2)
Australia -2.5 do AKO


Dodatkowo ciekawy wydaje się MYBET z Betfana
Australia wygra z handicapem -2,5 legów, Australia najwyższy checkout, Gujana poniżej 0,5 180-tek 1.60 betfan


Irlandia vs Tajnlandia

Zawodnicy z Tajlandii w singlu grają na: Gaawen okolice 73-74, Eupakarre okolice 77. W deblu powinno być słabiej. Irlandia z Barrym i Oconnorem w składzie nie powinna mieć większych problemów i spodziewam się tutaj wyniku 4:0 max 4:1.

Irlandia -2.5 1.53 superbet

Hiszpania vs RPA

Hiszpania jest dla mnie tutaj mocnym faworytem i biorę zarówno kurs 1.60 na wygranie grupy (na mecz jest 1.43, a to praktycznie to samo) jak i -1.5 po kursie 1.90. Islandia to zdecydowanie najsłabsza drużyna turnieju więc jej nie biorę pod uwagę, dla nich sukcesem będzie przebicie średniej 70. Martinez jak i Justicia ostatni okres grają podobnie na średniej 90-91 (na RPA powinno wystarczyć nawet te 85) także jest spory zapasu. Petersen w 13 PC wygrał tylko jeden mecz, gra na średniej w okolicach 85, Bouwers natomiast jest znacznie słabszym zawodnikiem i nie powinien przekraczać 75.

Hiszpania wygra grupę 1.60 betfan
Hiszpania -1.5 w meczu 1.83 unibet


Czechy vs Singapur

Z całą sympatią dla zawodników z singapuru, ale nie daję im w tym meczu żadnych szans. Paul gra ostatnio dosyć nierówno miał mecze od 70 do 90, można się spodziewać średniej w okolicy 80 (może nawet trochę lepiej). Słabiej jest z Hairithem, który dawno nie przebił średniej 80, a średnio gra ostatnio na ~74.

W Czechach niespodzianką będzie dla mnie zejście poniżej 85. Sedlacek powinien kręcić się w okolicach 90, Gawlas 86-88.

Czechy -1.5 1.56
Czechy -2.5 2.11


Pokrywają się też kierunki z kolegą wyżej odnośnie meczu Polski i Francji, jako alternatywa na etoto można łapać kurs 5.60 na wygranie grupy przez Francję, mają jeszcze Ukrainę także wydaje się formalność.

Dodatkowe typy jako że format bardzo krótki, mecze deblowe (całkiem inny styl grania) to próbuję brak 180 w meczach, gdzie spodziewam się szybkiego meczu. Kursy w okolicach 3.50-4 w meczach Australii, Irlandii wyglądają kusząco.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2403
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Na szybko dwa kierunki, bo wydaje mi się że spadną mocniej. Jutro dodam resztę

Hiszpania vs Islandia

Islandia to chyba po Gujanie najsłabsza drużyna na tym turnieju. Statystyk jest sporo i Egillson to zawodnik grający na średniej 65, rzadko kiedy udaje mu się dobić do 70 i to już jest dla niego super wynik. Charrua trochę lepiej od kolegi z drużyny, ma pojedyncze lepsze mecze (na 78-79) ale jego standardowy poziom to okolice 75. Drużynowo nie powinni tutaj przebić 75. Porażka Hiszpanii była natomiast wczoraj jedną z większych niespodzianek. Justicia zagrał bardzo dobrze, ale Martinez nie dojechał nawet do średniej 70. Dzisiaj spodziewam się gładkiego zwycięstwa Hiszpanii i rozgrywam wszystko w ich kierunku.

Hiszpania -1.5 @1.40
Hiszpania -2.5 @2.04
4 meczowe :(
poboczny
Hiszpania wygra 4:0 @4.25 sts etoto

Nowa Zelandia vs Bahrajn

Tutaj mogę nie dostrzegać pułapki, ale dla mnie kursy są strasznie źle wystawione. Moim zdaniem Nowa Zelandia nie powinna mieć najmniejszych problemów z wygraniem tego spotkania i spodziewam się tutaj wysokiej wygranej. Ekipie z Bahrajnu solidnie przyglądałem się jak był tam rozgrywany Masters, sukcesem będzie dla nich wyjście za 70 avr.

Nowa Zelandia -1.5 @1.58 unibet
poboczne
Nowa Zelandia -2.5 @2.25
Nowa Zelandia -3.5 @5.0
edit: flashabcki z mastersa, zmarnowane 9 dubli i 100% skuteczności Bahrajnu :p


W Chinach Xiao to młody talent, który bardzo fajnie rzuca 180. W kwietniu w tym roku rzucił nawet 9dartera! Bardzo fajny kurs na ich maxa drużynowego.

Chiny over 0.5 180 2.78 betfan

dodatkowo
Chiny +1.5 w meczu 1.70 betfan
Filipiny wygrają 1.62 unibet
Filipiny over 0.5 maxa1.65 unibet
Węgry wygrają 1.88 unibet
HK vs Japonia over 0.5 maxa w meczu 1.56 pinnacle
Gibraltar over 0.5 maxa 2.10 unibet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2410
Kaldui 221,7K

Kaldui

Znawca - Dart
Singapur vs Filipiny
Filipiny @1,57
Singapur zagrał wczoraj lepiej niż zakładałem i zmusił Czechów do sporego wysiłku. Duet Lim występuje już wspólnie od 2014 i na pewno jest to jeden z najbardziej zgranych i doświadczonych duetów. Niemniej wieku nie oszukasz i ich potencjał spada z roku na rok. Paul Lim ma już w końcu 69 lat (swoją drogą „uroczy” był wczoraj obrazek jak Paul nie widział i kilka razy sprawdzał, czy Harith trafił D4). Średnia 85, to jest wysoko postawiona poprzeczka, ale myślę, że to już jest max na który stać Limów.
Mocno liczę na Filipiny. Obaj zawodnicy notują w tym roku bardzo dobre występy w azjatyckim Tourze. Ilagan to również weteran tych rozgrywek i dostał Pereza, który w końcu wywalczył kartę PDC i jest w lepszej formie niż w 2015r (wtedy ostatni raz ta para występowała razem). Indywidualnie Filipiny są na pewno mocniejsze. W deblu może być różnie, ale kurs jest moim zdaniem do gry.

Nowa Zelandia vs Bahrajn
Nowa Zelandia -1,5 @1,57
Podzielam zdanie kolegi wyżej. Nowa Zelandia wczoraj grała dość równe spotkanie i średnia +80 powinna wystarczyć, żeby przełamać Bahrajn.
AKO @2,42 (unibet)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2794
hiro 83,4K

hiro

Użytkownik
2 KOLEJKA

Nowa Zelandia @ 1,27 4-1
Hiszpania @ 1,22 4-2
Chorwacja @ 1,22 4-3
Gibraltar @ 1,27 4-1

AKO: 2,40 (2,11) STS


Wszystkie 4 zespoły nie są potęgami, ale ich przeciwnicy są bardzo słabi: Bahrajn, Islandia, Tajlandia i Gujana.

Gibraltar jest chyba najbardziej kontrowersyjny z wymienionej czwórki, więc napiszę o nich 2 słowa. Dwóch młodych zawodników: Galliano i Hewitt, którzy regularnie grają w PDC Development Tour (cykl dla młodych 16-23 lat). Szału nie ma, ale jak prześledzimy poszczególne mecze to potrafią grać powyżej 80, a nawet 90 punktów na identycznym dystansie do 4 wygranych legów. Gujana wczoraj wyglądała bardzo słabo. Myślę, że doświadczenie Gibraltarczyków z poprzednich edycji WCoD, gdzie potrafili napsuć krwi rywalom oraz z Development Tour zaprocentuje i wygrają spotkanie.



Nowa Zelandia -1,5 lega @ 1,50 4-1
Hiszpania -1,5 lega @ 1,40 4-2
Chorwacja @ 1,22 4-3
AKO: 2,56 (2,25) STS

Litwa @ 2,55 4-1

Portugalia z Polską wyglądała średnio, mieli momenty super, mieli momenty beznadziejne. Litwini powinni grać cały mecz średnio z przebłyskami geniuszu Labanauskasa. Dla mnie kurs jest przesadzony, powinno być po równo.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3070
S 90

stecko.t

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Polska - Litwa
Litwa Win 4,25 STS superoferta.
Litwa bardzo dobrze zaprezentowała się z Portugalią. Średnia meczowa 88, podwójne 67%.
Polska wymęczone zwycięstwo z Portugalią przy średniej 80 i podwójnych 25%. Uważam, że kursy powinny być bardziej wyrównane.
 
Otrzymane punkty reputacji: +90
hiro 83,4K

hiro

Użytkownik
Polska - Litwa
Litwa Win 4,25 STS superoferta.
Litwa bardzo dobrze zaprezentowała się z Portugalią. Średnia meczowa 88, podwójne 67%.
Polska wymęczone zwycięstwo z Portugalią przy średniej 80 i podwójnych 25%. Uważam, że kursy powinny być bardziej wyrównane.
Zgadzam się, mecz 50/50. Polacy nie zagrają tak słabo jak wczoraj, ale czy dużo lepiej? Raczej nie. Też wezmę Litwa @ 4,00 i Litwa +1,5 lega @ 2,10 .

Litwa +2,5 lega @ 1,45
fajna do dubla, ale nie wiem czy będzie z czym połączyć, może z Irlandią @ 1,30 i RPA @ 1,15.
AKO: 2,17 (1,90). STS

Edit/Co nasi zagrali :oops:
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +180
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
19:10 Belgia vs Chiny

Podtrzymuje typ z rana i kusi 3.50 na jednego maxa Chińczyków. Bardzo fajnie też wygląda over 1.5 w meczu po 2.0. Niby logiczne 4:0 Belgów, ale Chinczyków stać tutaj na wygranie lega, w porannej zawiodły dable. Niezależnie od dystansu over do pokrycia nawet przez samego Bergha.

Over 1.5 maxa w meczu @2.05 ps3838
ryzykowniej
Over 0.5 maxa Chińczyków @3.50 unibet

20:30 Łotwa vs Bahrajn

Tutaj mój główny bet na sesję wieczorną - Łotwa więcej maxów (bezpieczniej over 0.5). Razma był długo jednym z bardziej underowych zawodników (pokroju Dolana, czy Labanaskusa), ale tak jak go obserwuje od dłuższego czasu to rzucanie 180 wychodzi mu coraz lepiej. Dalej czasami lubi pokręcić się po tarczy, ale znacznie rzadziej niż kiedyś. We wczorajszym meczu rzucili po jednym, typ gram głównie pod Razmę, ale nie obrażę się na maxa jego kolegi.

Łotwa więcej 180 @2.77 pinnacle
Łotwa over 0.5 180 @2.05
(mam nadzieje że ktoś pograł w meczu over, kurs był prawie taki sam :p)

spodziewam się też tutaj wygranej 4:0 max 4:1, ale kursy stosunkowo słabe, najlepszy na pinnacle znalazłem Łotwa wygra 4:0 2.20

21:30 Francja vs Ukraina

Tutaj spodziewam się gładkiego przejazdu Francuzów. Wczoraj z gry mieli średnią prawie 107, tylko 4/19 na zakończeniach. Po Ukrainie spodziewałem się dzisiaj trochę więcej, ale Pekaruk zagrał na średniej 40 😛. Gorzej nie będzie, ale raczej nie powinni wyjść drużynowo poza 70-72.

Francja więcej 180 @2.22
Francja wygra 4:0 @2.30 lvbet

Dodatkowe kierunki

Over 1.5 maxa Japonia vs Niemcy 1.72
RPA więcej 180 2.30
Filipiny over 0.5 180 1.50
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1605
brodaty-zolw 66,2K

brodaty-zolw

Forum VIP
Francja więcej 180s po 2.35 w STS to na moje bet turnieju póki co ;) Ukraina nawet bez 140 w pierwszym spotkaniu, a Francuzi 1 sztukę powinni włożyć. Na moje kurs powinien być max 1.7
 
Otrzymane punkty reputacji: +327
Do góry Bottom