>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Włoska Serie A mężczyzn 2009/10

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik





Rozgrywki wznawia najlepsza liga siatkarska na świecie. Przynajmniej tak się o niej mówi od paru lat. Tytułu mistrzowskiego bronic będzie Copra Piacenza. W lidze włoskiej będziemy w tym roku mieli dwóch polskich przedstawicieli. Mowa tutaj o Sebastianie Świderskim z Maceraty i Łukasze Żygadło z Trentino. W przerwie letniej barwy Itasu Trentino zdobywcy LM odszedł Michal Winiarski który wrócił do kraju reprezentowac barwy Skry Bełchatów.
O tytuł w tym roku powalczy kilka ekip. Z pewnością głownymi faworytami będą Copra Piacenza czyli obrońca tytułu ktory się nie osłabil w przerwie. Macerata z pewnością chce ponownie zdobyc złoty medal i w tym celu kupiła nawet ALberto Cisolle. Jednak początek rozgrywek muszą obejśc się bez Świderskiego który jest kontuzjowany. Trentino osłabiło się aż nadto. Stracili wspomnianego Winiara i odszedł także charyzmatyczny i niezwykle doświadczony Nikola Grbic. W tym sezonie będzie &quot;sypał &quot; w zespole Cuneo który także mierzy wysoko. DO tego dołóżmy jeszcze ponownie aspirujący wysoko Sisley Treviso i zawsze nieobliczalne zespoły Perugii, Modeny i Montucharii i powstaje Nam obraz wspanialych emocji siatkarskich w sezonie 2009/10. Zatem ZAPRASZAM DO WSPÓLNEJ DYSKUSJI NAD TYPAMI I PISANIA ANALIZ;)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
:siata:Copra Piacenza - Lube Banca Macerata

ME raptem się skończyły a już na parkiety wracają ligowcy. Pierwszym akordem nowego sezonu w Italii, bodaj najsilniejszej lidze świata będzie pojedynek o Superpuchar Włoch. Tytuł wywalczony przed rokiem ma okazje bronic Lube Banca Macerata, która zdobyła Coppa Italia. Copra Piacenza jak wiemy z racji bycia mistrzem zagra w tym meczu.
Faworytem w mojej opinii są siatkarze Piacenzy. W składzie tego zespołu próżno szukac zawodników którzy odgrywali znaczące role na ME w Turcji. Owszem niektórzy jak Matti Oivanen i Rak uczestniczyli w tym turnieju, ale nie wspominają go najlepiej.
Co innego zawodnicy Maceraty. Z ich skladu w Turcji byli Lebl, Vermiglio, Cisolla,Martino i Podrascanin. Wszyscy jak jeden mąż niczego dobrego nie pokazali na tym turnieju. Widac po nich że są bez gazu w chwili obecnej. Dodatkowo oczywiste jest że nie zagra kontuzjowany Seba Świderski. Ten stan moze potwierdzic się i w pierwszym meczu nowego sezonu, tak mi się przynajmniej wydaje;)
Zajrzyjmy także do kart historii wzajemnych gier obu zespołów. 20 pojedynków i 11 zwycięstw Copry. Jednak z racji że jest to poczatek sezonu to ciężko cokolwiek prorokowac, ale lekko na pewno spróbuję zagrac na zwycięstwo Copry w tym meczu. Początek spotkania w niedzielne popołudnie o godzinie 18:00. Transmisja meczu na RAI SPORT piu. SPotkanie rozegrane będzie w hali Palasport Citta di Frosinone.

Typ : Copra Piacenza win @ 1,70 Unibet ✅3:2


Zapraszam do udzialu w dyskusji i pisania analiz na ten mecz ;)
 
cruelraze 0

cruelraze

Użytkownik
No na tą piękną ligę czekam prawie tak jak na początek Plus Ligi ????
Niestety raczej nigdzie się nie da obejrzeć meczów, na mojej kablówce przynajmniej. Nie wiem jak w Szczecinie na studiach to będzie wyglądać. Może masz przy okazji jakieś sprawdzone streamy, strony z analizami itd.? Prócz oficjalnej oczywiście, bo chyba każdy typer siatkówki ma dostęp do nich ????
Takiego meczu bałbym się obstawiać jednak, ale kurs zachęca do ryzyka ???? Wbrew pozorom obie drużyny mają silne ekipy.
Nie wiadomo gdzie będzie ustawiany Marshall, na nominalnej pozycji przyjmującego, czy atakującego. Z przyjęciem ma chłopak czasem problemy, ale jego zasięg ponad 380cm jest absolutnym rekordem, i tak wysoko skacząc widzi wszystko. Środkowi - Rak i Bjelica. No piekielny duet, wielcy, silni. Lepiej się prezentują od Podrascanina, który chyba zatrzymał się w rozwoju siatkarskim, oraz Lebla. Choć doświadczenie Czecha działa na jego korzyść. Martino i Cissolla - stara i nowa gwardia reprezentacji przeciw Bravo i Zlatanov/Marshall. Trudno znaleźć czyjąś przewagę. Cissolla to wielki siatkarz z charakterem, ale przecież Zlatanov nie jest w niczym gorszy od niego. Może prócz wyskoku, który u Alberto jest potężniejszy. Jednak lata u obu zawodników robią swoje. Mateo jest natomiast bardzo młody i popełnia głupie błędy, by akcje później wykonać idealne przyjęcie i silny, dynamiczny atak. Bravo jest trochę bardziej doświadczony i to może grać na jego korzyść. O libero za dużo nie powiem, Corsano był dla mnie kiedyś po prostu czołówką świata, ale przecież nie można grać wiecznie na najwyższym poziomie. Sprawa odwrotna ma się do rozgrywaczy. Meoni podchodzi pod 40stke o ile się nie mylę, a Valerio jest jeszcze młody, ale już bardzo doświadczony. Moim zdaniem młodziak ma większy wachlarz zagrać od trochę już mozolnego Marco ???? Natomiast atakujący. Przypuśćmy, że Leonell gra na ataku, Hristo nie jest najmłodszy, a na przyjęciu mniej się zmęczy i dłużej będzie mógł swoje doświadczenie przekładać na boisku młodszym. Omrcen pokazał w poprzednim sezonie, że nie ma dla niego złych piłek. Z sympatii do Marshalla dałbym tu mu punkcik, ale raczej racjonalnie podchodząc, trochę jednak Igor ma większy dar poprawiania błędów rozgrywającego. Sam fakt, że połowa piłek do niego leci coś znaczy - coś jak do Ivana.
Porównując:
Marshall 0-1 Omrcen
Rak 1-0 Podrascanin
Bjelica 1-0 Lebl
Zlatanov 0-1 Cissolla
Bravo 1-0 Mateo Martino
Meoni 0-1 Vermiglio
Corsano 1-1 Durante - musiałem ????
4:4 czyli remis, jednak ja wskazuję Copra Piacenza, a dokładniej Copra Nordmeccanica Piacenza. Za większą przestronność gry. Jednak nie będzie to łatwy mecz.
Pozdrawiam.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Copra Piacenza zdobyła Superpuchar Włoch !


COPRATLANTIDE PIACENZA - LUBE BANCA MARCHE MACERATA 3-2 (25-19, 24-26, 20-25, 25-20, 20-18 )​

COPRATLANTIDE PIACENZA: Rak 4, Mazza, Meoni 2, Marshall 20, Grassano, Boninfante, Sequeira 1, Zlatanov 24, Durante (L), Oivanen, Urnaut 11, Bjelica 15.

LUBE BANCA MARCHE MACERATA: Lebl 9, Raymaekers 1, Cisolla 18, Paparoni, Vermiglio 1, Bartoletti 3, Martino 11, Monopoli, Corsano (L), Omrcen 20, Podrascanin 11.

MVP: Hristo Zlatanov (CoprAtlantide Piacenza)

Pierwszy akord nowego sezonu we Wloszech za Nami. W meczu rozgrywanym we Frosinone lepsza okazała się Copra Piacenza, a więc obrońca mistrzowskiego tytułu z poprzedniego sezonu. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Pierwsza partia zdecydowanie pod dyktando Copry. Prym wiedli przede wszystkim Zlatanov i Marshall. Jeżeli przez cały sezon tak się będą spisywali to ciężko będzie ich powstrzymac. Do tego doszla dobra gra i świetne rozegranie Meoniego, dużo grał środkiem, a dobry dzień miał Novica Bjelica ktory często był uruchamiany przez swojego kolege. Zapowiadalo się w 2 secie że mecz zmierza do szybkiego rozstrzygnięcia. Copra miała seta na wyciągnięcie dłoni i w perspektywie wynik 2-0, jednak Macarata się wybroniła i potem wyszła nawet na prowadzenie 2-1 w setach. Jednak podrażniona Piacenza, która notabene sprawiala lepsze wrażenie w dwóch setach wzięła się w garśc i doprowadziła do tie breaka, czyli to co kochają bezstronni kibice. Dramaturgii nie brakowało w samej końcówce,ale tego dnia świetnie dysponownay był Hristo Zlatanov i on poprowadził swój zespoł do pierwszego trofeum w nowym sezonie. Został także uhonorowany nagrodą MVP meczu. Wobec fatalnej dyspozycji Włochów na ME w Turcji rodzi się pytanie dlaczego Hristo zabrakło w kadrze ...
Oczywiście w meczu nie wziął udziału Seba Świderski który w dalszym ciagu przechodzi rehabilitacje.

Wkrótce czeka nas inauguracja rozgrywek ligowych. Tak więc zapraszam do dyskusji na temat szans poszczególnych zespołów przed ich startem. Dodalem specjalną ankiete w której można zaglosowac na swojego faworyta.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
To już dzisiaj startuje najlepsza liga siatkarska na świecie. Pierwsze rozdanie przynosi nam pojedynki w których dośc jednoznacznie można wskazac faworytow moim zdaniem przynajmniej, ale jak wiemy inauguracje bywają trudne nawet dla najlepszych. Kluby z dolu także wzmocnily swoje kadry dośc dobrze. Takim przykładem może byc chociazby beniaminek z Loreto.


:siata:Bre Banca Lannutti Cuneo - Marmi Lanza Verona
Typ : Cuneo -1,5seta @ 1,30
Expekt⛔0:3​

W poprzednim sezonie na Cuneo we własnej hali nie było mocnych. Początek mieli fantastyczny wygrywając tu mecz za meczem. Zupełnie lepiej się czuli we własnej hali niż na wyjazdach. Do zespołu doszedl Nikola Grbic z Trentino. Moim zdaniem ich szóstka może wyglądac następująco. Grbic na rozegraniu właśnie, w ataku Nikolov. Przyjęcie należec będzie to Wijsmansa i Parodiego. Środek to świątynia Mastrangelo i Fortunato, a na libero im starszy tym lepszy Henno. Francuz na ME w Turcji spisywał się genialnie. Sklad jest bardzo silny. Dużo jednak zależec będzie od charyzmatycznego Serba Grbica. Jednak w klubie nie gra on tak monotonnie jak w kadrze moim zdaniem. Tam wszystko co się nadarzy idzie do Ivana, tutaj taki stan rzeczy raczej nie powinien miec miejsca. Skład jak widzimy jest bardzo mocny i CUneo w tym sezonie walczyc będzie o wysokie miejsca.
Po przeciwnej stronie barykady Marmi Lanza Werona. Zespół ktory przed rokiem w rundzie zasadniczej do ostatniej kolejki walczył o wejście do play off. Ostatecznie uplasowlai się na 9msc. W tym roku ciężko będzie im powtorzyc to osiągnięcie. Co prawda w klubie sa m.in. Lasko, Kromm, Della Lunga i Howard. Lasko w reprezentacji miał dobry sezon. Wygryzł ze składu Gavotto i trzeba sobie powiedizec że grał naprawde dobrze. Jednak sam Italy nie zdołał pociągnac do sukcesów. Jak będzie w klubie? Pierwszy mecz napewno będzie cięzki dla całego zespołu gości. Dla mnie większa siła po stronie gospodarzy i własny parkiet do tego to ogromne atuty. Wiem że kurs marny...

W sumie sądze że można do tego dołożyc :
:siata:Prisma Taranto - Copra Piacenza
Typ : Copra -1,5seta @ 1,65
Expekt ✅1:3​

Przed tygodniem Copra pokazala się z dobrej strony. Mogli wygrac zdecydowanie szybciej bo mieli ku temu okazje, ale ostatecznie skończylo się po tie breaku. Widac że Zlatanov, Bjelica, Meoni, Marshall którzy nie grali na ME w Turcji dobrze przygotowani sa do rozgrywek ligowych. Dlatego warto sądze skorzystac z takiego typu na handicap -1,5seta po dośc atrakcyjnym kursie. Patrząc na skład Taranto to nie widac jakichs wielkich nazwisk. Raczej to drużyna w prawdziwym sensie tego słowa. Rozgrywac będzie Suxho, który przebojem wdarł sie do Amerykańskiej szóstki zastępując Hansena i co najważniejsze Balla. Tak więc ja gram takiego dubla w dniu dzisiejszym ;)

Dla widzów, kibiców i sympatyków Serie A ważną informacją jest to że mecze będzie można śledzic w stacji RAI SPORT piu:!: W poprzednim sezonie mecze pokazywała stacja Sky Sports. Kiedy pokazywali mecz o Superpuchar to sądziłem że to tylko taki jednorazowy wyskok, a teraz widzę że dzisiaj także pusczają mecz Prisma Taranto - Copra Piacenza od 18.00. Stacja jest ogólnodostępna. Można m.in znalesc ją na Cyfrowym Polsacie i każdej platformie cyfrowej ;)

Zapraszam do dyskusji i pisania analiz na inauguracje Serie A Pallavolo ????​
 
V 3

vulture

Użytkownik
Zestaw par 2 kolejki rozgrywek Serie A przedstawia się następująco:
Andreoli Latina - Prisma Taranto 1,70 2,02
Copra Piacenza - Esse Ti Carilo Loreto 1,05 7,50
Marmi Lanza Verona - Tranwalder Modena 1,55 2,25
Sisley Treviso - Rpa Perugia 1,50 2,40
Tono Calipo Valentia - Itas Diatec Trentino 3,50 1,25
Yoga Forli - Bre Banca Cuneo 4,00 1,20

Pierwsza, inaugurayjna kolejka Serie A przyniosłą kilka niespodziewanych rozstrzygnieć, jak gładka porażka Cuneo z Veroną, czy też męczarnie Treviso w hali beniaminka z Loreto. Czy w tej rundzie spotkań można pouszkać jakichś dochodowych typów na Półwyspie Apenińskim w jednej z najmocniejszych lig świata? Spróbujemy ????


Copra Piacenza - Esse Ti Carilo Loreto

W inauguracyjnym spotkaniu, które miałem okazję oglądać Copra pokonała na wyjeździe Taranto 3:1. Mistrzowie Włoch zaprezentowali się solidnie i tak naprawdę mimo zrywów Rivaldo od początku było widać, ze zwycięzca tego pojedynku może być jeden. Siła ataku Piacenzy to przede wszystkim Leo Marshall (20 pkt), którego potęga wyskoku może być nieosiągalna dla ekipy beniaminka. Wspomagany jest przez Zlatanova (9 pkt) oraz pozyskanego przed sezonem z Olympiakosu Pireus Słoweńca Urnauta (14 pkt) i siła ofensywna tego trio jest jedną z najmocniejszych w całej lidze. Znakomicie od samego początku funkcjonuje środek ataku w drużynie Copry gdzie dzielą i rządzą Serb Novica Bjelica oraz świeży nabytek dobrze znany z występów w Lidze Światowej Fin Matti Oivanen. Bardzo chętnie obsługiwał ich w pierwszym meczu rozgrywający Meoni a obaj odwdzięczali się raz po raz skutecznymi atakami zdobywając razem 24 punkty! Mówiąc szczerze spodziewałem się cięższej przeprawy w Taranto, tymczasem okazuje się, że zdobycie Superpucharu Włoch dało tej drużynie bardzo mocnego &quot;kopa&quot;, którego efekty zobaczymy również dzisiaj.
Loreto to beniaminek Serie A, który w pierwszym spotkaniu sprawił ogromne kłopoty jednemu z potentatów ligi - drużynie Sisleya Treviso. Gdy po pierwszych dwóch partiach wynik brzmiał 2:0 kibice w Italii i nie tylko pewnie mocno przecierali oczy ze zdumienia. Wtedy jednak Fei i Horstink wzięli sprawy w swoje ręce ostatecznie wygrywając mecz. Niezła dyspozycja Loreto nie uszła jednak mojej uwadze. W ich skłądzie zdecydowanym liderem jest pozyskany przed sezonem Holender Kay van Djik, który ustrzelił we wspomnianym meczu aż 22 punkty. PoOmaga mu przyjmujący 24 - letni anonimowy wcześniej (przynajmniej dla mnie) Ukrainiec Andrii Diachkov (18 pkt), który jak do tej pory bronił barw Lokomotivu Charków a okazał się bardzo solidnym wzmocnieniem. Inną znaną postacią w skłądzie drużyny jest, znany nam z meczów chociażby z Polską, Fin KOnstantin Shumov (11 pkt), którego doświadczenie w rozgrywkach ligi włoskiej, a zarazem stosunkowo młody wiek (24 lata) i bardzo wysokie umiejętności przydadzą się w w walce o utrzymanie...bo myślę, ze mimo wszystko taki los czeka ekipę Loreto.
Debiut przed włąsną publicznoscią, oraz wysoka forma i przewaga umiejętności na poszczególnych pozycjach w drużynie Copry powinny złożyć się w efekcie na przekonujace zwycięstwo nad beniaminkiem. Unibet proponuje nam handicap -2,5 na gospodarzy z kursem 1,60. Odrzucam tego typu rozwiązanie gdyż uważam ze stać przyjezdnych na urwanie seta. Jednakże jest to maximum, które mogą osiagnąć. W przeciagu całego spotkania Copra powinna wysoko wygrywać swoje sety i wygrać mecz 3:0 lub 3:1. Podoba mi się rozwiązanie na ten mecz dotyczące ilości punktów. Linia 178,5 pkt jest dość wysoka biorąc pod uwagę, że zwycięskie sety Marshall i spółka powinni wygrywać z przewagą 6-7 pkt.
Mój typ: Poniżej 178,5 pkt @ 1,50 UNIBET
 
V 3

vulture

Użytkownik
Tonno Calippo Valentia - Itas Diatec Trentino
Trentino - wicemistrzowie Włoch i zwycięzcy Ligi Mistrzów to ekipa, która, mimo gruntownych zmian w burzliwym okienku transferowym, dysponuje ogromnym potencjałem zarówno wśród graczy pierwszej szóstki, jak i wśród zmienników. W porównaniu z zeszłym sezonem, kiedy to pewnie pamiętacie Trentino z potyczek w Lidze Mistrzów z AZS Częstochowa z klubu odeszli: przede wszystkim rozgrywający Nikola Grbić, przyjmujący Michał Winiarski a takze z bardziej znaczących postaci Della Lunga, czy środkowy Riad. Sporo mówiło się o odejściu Leandro Visotto, jednak ostatecznie podstawowy atakujący reprezentacji &quot;Canarinhos&quot; pozostał w mistrzowskim teamie. Teraz o wzmocnieniach, które moim zdaniem mogą sprawić, że Trentino zarówno w Europie jak i na włąsnym podwórku bić się będzie o najwyższe laury. Przede wszystkim zawitał tam uciekinier z kraju reżimu Fidela Castro - Kubańczyk Osmany Portuondo Juantorena (22 pkt), który, bez cienia przesady zachwycił mnie w pierwszej kolejce. Na rozegraniu w miejsce, co tu dużo mówić, wypalonego już nieco legendarnego Grbića przyszedł Brazylijczyk Raphael z Vibo Valentia, któemu to zakupowi włoskie media poświęciły najwięcej uwagi. W miejce wachlującego formą w zeszłym sezonie Riada przyszedł bardzo solidny Andrea Sala - srodkowy bloku, reprezentant Włoch, który automatycznie wskoczył do pierwszego składu. A jeśli pamietacie z niedawnych mistrzostw Europy Bułgara wchodzącego z ławki z taką dziwną fryzurą ???? - Tsvetana Sokolova, to dopełnia Wam się obaz wzmocnień Trentino w tym sezonie. Siła ognia jest ogromna - atakujące trio: Visotto, Juantorena i Kazijski dało łącznie 52 punkty drużynie w pierwszym meczu z Latino. To ponad 2 sety ugrane tylko przez trójkę graczy. Jeśli dołożymy do tego niebywały wyczyn 21 punktowych bloków w całym spotkaniu to rysuje nam się nieco obraz w jakiej formie znajduje się ekipa mistrzów Italii.
Dziś o godzinie 18 stawią oni czoła drużynie Tonno Calippo Valentia, która pauzowała w pierwszej kolejce z powodu ogromnych kłopotów finansowych swojego rywala - drużyny Pineto. Podopieczni Jona Uriarte - byłego szkoleniowca reprezentacji Argentyny, w porównaniu z zeszłym sezonem radzić sobie musza przede wszystkim bez rozgrywającego Raphaela (jak wspominałem rozgrywa teraz w Trentino i jest to dodatkowy smaczek spotkania;-)) i fińśkiego przyjmującego Sammuelvo (odszedł do Kędzierzyna). Jednakże wzmocnienia drużyny wyglądają naprawdę sensownie: na środek bloku przyszli dobze nam znany z Ligi Światowej grający z czerwoną opaską na głowie Wenezuelczyk Ivan Marquez, oraz Hiszpan Molto. Ponadto chyba najciekawszym transferem Valentii jest sprowadzenie niemieckiego przyjmującego Bjorna Andrae z Panathinaikosu Ateny, któego pewnie pamietacie z gry w AZS-ie Olsztyn. Cięzko ocenić formę tej drużyny myślę, że ich obliczu w ataku decydować będzie 30 -letni Gianluca Saraceni - również nowy nabytek, w zeszłym seoznie rezerwowy Maceraty, oraz wspomniany wyżej Andrae. Na rozegraniu w pierwszej szóstce wyjdzie pewnie uciekinier z Kuby Javier Gonzalez, wcześniej grający w Cuneo. Niewiele wiem o tym zawodników, ale nie wykluczam, ze jego umiejętności bloku i motoryka jak w przypadku wszystkich Kubańczyków stoją na wysokim poziomie.
Myślę, że siła i potencjał jakim dysponuje Trentino, komfort trenera, który dysponuje palącymi się do gry pełnowartościowymi zmiennikami zadecyduje dziś o pewnym zwycięstwie przyjezdnych. W środę mistrzowie Włoch grali sparing z niemieckim Friedrishchafen i w mocno kombinowanym ciagle rotowanym składzie (na rozegraniu większosc spotkania grał Łukasz Żygadło) wygrali pewnie 3:1. Myślę, że mocno weszli w seozn i dizś to potwierdzą. Dla Valentii to absolutny debiut, niemalże całkowiecie zmienionym składem, mogą mieć problemy z komunikacją na boisku i zrozumieniem, jeśli dołożymy do tego stres moze to mieć złe skutki w obliczu piekielnie mocnych rywali. Unibet proponuje nam na ten mecz 1,25 za zwycięstwo gości, oraz 1,55 na ich zwycięstwo 3:0 lub 3:1. Oba typy są dla mnie warte zagrania
Moje typy:
Trentino -1,5 seta @ 1,55 UNIBET
Trenitno WIN @ 1,25 UNIBET
Dzisiejsze spotkanie Verona - Modena bedzie o godzinie 18.00 transmitowane przez Rai Sport ????
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Debiut przed włąsną publicznoscią, oraz wysoka forma i przewaga umiejętności na poszczególnych pozycjach w drużynie Copry powinny złożyć się w efekcie na przekonujace zwycięstwo nad beniaminkiem. Unibet proponuje nam handicap -2,5 na gospodarzy z kursem 1,60. Odrzucam tego typu rozwiązanie gdyż uważam ze stać przyjezdnych na urwanie seta. Jednakże jest to maximum, które mogą osiagnąć. W przeciagu całego spotkania Copra powinna wysoko wygrywać swoje sety i wygrać mecz 3:0 lub 3:1. Podoba mi się rozwiązanie na ten mecz dotyczące ilości punktów. Linia 178,5 pkt jest dość wysoka biorąc pod uwagę, że zwycięskie sety Marshall i spółka powinni wygrywać z przewagą 6-7 pkt.

Mój typ: Poniżej 178,5 pkt @ 1,50 UNIBET
No właśnie tak się zastanawiam nad tą linią którą podałes i moim zdaniem ona jest bardzo zaniżona i do tego kurs malutki. Loreto jak zauwazyłes stac na walkę. Van Dijk jak zlapie dobry rytm cięzko go powstrzymac. Sam oglądałem Copre w akcji przed tygodniem i w meczu o Superpuchar i także uważam że jest bardzo dobrze przygotowana. Urnaut sądzilem że może byc słabszym punktem,ale spisuje się świetnie. W ogóle nie widzę obecnie słabego punktu w tym zespole. Bo Meoni świetnie układa sobie grę. Każdy gra na dobrym poziomie od gwiazdy Marshalla po wspomnianego Urnauta. Jednak patrząc na taką linię to zawsze zadaję sobie pytanie czy nie lepiej zagrac już undera 160,5pkt bo w zasadzie wychodzi wtedy na to samo. Bo przeciez jeden urwany set na który z pewnością stac Loreto, a wtedy będzie liczenie małych punktów nerwowo. Jak juz ryzykowac under to moim zdaniem po wyższym kursie o ile w ogóle takowa linia jest - 160,5pkt. Ja jednak dzisiaj mecz Piacenzy odpuszcze i nie będe go typował.

Z pewnością też omijam mecz Cuneo, kursy znowu kiepskie, a nie chcę zaliczyc wpadki jak przed tygodniem kiedy zostali rozbici 0-3 grając w najlepszym składzie. Znowu chyba coś nie kleila się gra Grbicowi... Szkoda że ten gracz na koniec kariery nie radzi sobie zbyt dobrze. Mało gra kombinacyjnie i cierpi na tym zespól. Zatem dwa mecze omijam. Co więc stawiam? Oto odpowiedz.

:siata:Sisley Treviso - Perugia
Typ : 1 @ 1,50
Expekt ✅3:0​

Sisley w 1 kolejce miał problemy ze wspomnianym wyżej beniaminkiem Loreto. Przegrywał nawet 0-2. Ale podniósł się z kolan. Sklad przed sezonem został uszczuplony o Cissole czyli ikone SIsleya. W dobrej formie Fei, który nie gral w Turcji. Rolę Cissoli na przyjęciu przejęli na spółkę Horstink i . No i pozycja rozgrywającego w obu zespołach to dośc spora przewaga Ricardo z Sisleya. Po roku nieudanym zawodnicy z Treviso mają powrócic na szczyty siatkówki w Italii zatem trzeba zacząc wygrywac od samego poczatku z równymi sobie. Rywale się nie położą to oczywiste, ale więcej szans daje gospodarzom.
Perugia odwrotnie niż Sisley prowadziła w meczu 2-0 by dac sobie doprowadzic do tie breaka i niepotrzebnych nerwów, ale przeciez grali ze specjalistą od dlugich spotkań z poprzedniego sezonu czyli Montichiari. Patrząc na skład Perugii to jest on dobry. Tylko należy się zastanowic czy tacy zawodnicy jak Cernic czy Savani, którzy zdecydwoanie byli pod formą na ME w Turcji a to wcale nie odległe czasy poprowadzą ich do zwycięstw w lidze. Z pewnością przyjęcie będzie po ich stronie bardzo dobre. Gorzej może byc w ataku moim zdaniem. W ataku Stokr. Sklad niewątpliwie dobry ale na Sisley coś może byc w chwili obecnej za mało.
Historia to może najmniej znaczący punkt tej analizy, ale przeciez dobrze wiemy jak dziala niemoc Resovii na Skrę. To może cos i jest w tym że Perugia nie może sobie poradzic z Sisleyem i tak na 21 pojedynków zaledwie 4 kończyła zwycięsko.

Ponadto już bez analizy podaję od siebie dwa typy na tą kolejkę. Pierwszy mecz bardzo wyrónany się zapowiada i nie sądze by było gładkie zwycięstwo ktorejs z drużyn. Linia także nie wygórowana zbytnio.
Drugi mecz to Trentino kontra Valentia. Pamiętam męczarnie z play off przed rokiem. Teraz Trento to nieco inny zespól, ale wierze że da radę wygrac i mozna @1,30 dorzucic do AKO moim zdaniem spokojnie. Nawet handi moim zdaniem powinno wejśc. Sądzilem że ciężko będize im Winiara zastąpic, ale Juantorena już sipsuje się bardzo dobrze. Do tego Kaziyski i Vissoto i jest super ofensywa;)

:siata:Marmi Lanza Verona - Trenkwalder Modena
Typ : Powyżej 184,5 @ 1,85
Unibet ⛔134pkt​

:siata:Vibo Valentia - Itas Trentino ⛔3:0
Typ : Trentino win @ 1,30 Expekt ⛔
Trentino -1,5 seta @ 1,65 Expekt ⛔


Zapraszam oczywiście do dyskusji na temat dzisiejszych spotkań. Może macie coś ciekawego do powiedzenia i podzielenia się z innymi informacjami;)
 
akselek 552

akselek

Użytkownik

Andreoli Latina - Prisma Taranto
W jednym z dzisiejszych meczy włoskiej A1 zmierzy się beniaminek tegorocznych rozgrywek Latina, ze słabeuszem poprzedniego sezonu, który był typowany przez fachowców nawet do gry w TOP8, lecz na typowaniach tylko się skończyło bo w rzeczywistości siatkarze z Taranto zajęli dopiero 11 miejsce. Przed tygodniem siatkarze Latiny napędzili niezłego stracha wicemistrzom Włochy - Trentino. Nie wiele zabrakło i mogli prowadzić 2:1 w setach i mogłoby się to zupełnie inaczej potoczyć, ostatecznie przegrali 1:3. W okienku transferowym działacze Latiny nie spali i przeprowadzili kilka niezłych transferów m.in. Jan Willem Snippe, Milos Nikic, Andrija Geric czy Goran Vujevic. Mimo przegranej z Trentino pokazali się z dobrej strony, czego nie można powiedzieć o Taranto. Zagrali słabe spotkanie, jedynie w trzecim secie potrafili nawiązać walkę z Coprą. Donald Suxho nie miał do kogo grać i nie mal wszystkie piłki grał do Rivaldo, co łatwo mogli odczytać siatkarze drużyny przeciwnej i nie wydaję mi się, że dzisiaj się coś zmieni. Dlatego typuje zwycięstwo beniaminka Latiny.
Andreoli Latina - Prisma Taranto 1 @ 1.75 Unibet 0-3 ⛔
 
akselek 552

akselek

Użytkownik

Yoga Forli Volley - Bre Banca Cuneo
Przed tygodniem siatkarze Yoga Forli odpoczywali, a Cuneo zaliczyło niespodzianą porażkę na swoim parkiecie z Veroną. Nikt się tego nie spodziewał mając w składzie nowo pozyskanych zawodników, którzy w połączeniu z zawodnikami z ubiegłego sezonu wydawali się jedną z najsilniejszych ekip w lidze, ale jeszcze ich nie przekreślajmy bo za nami dopiero pierwsza kolejka, ale nie wydaję mi się, żeby dzisiaj gładko uporali się z Yogą Forli. Gospodarze teoretycznie powinni w tym sezonie zagrać w A2, lecz problemy Pineto dały im grę w A1, przy czym w lidze jest o jedną drużynę więcej niż zawsze. Yoga Forli niewątpliwie skład ma o wiele gorszy niż Cuneo, ale jak wiadomo nazwiska nie graja. Dotychczas obie drużyny spotkały się ośmiokrotnie, tylko dwa razy wygrali gospodarze. W ubiegłym sezonie u siebie wygrali z Cuneo 3-1 i w takim samym stosunku polegli w Cuneo. Z zespołu Yoga Forli odeszło dwóch klasowych graczy libero Henno - do Cuneo oraz rozgrywający Redwitz. W ich miejsce sprowadzono Markusa Poppa, rozgrywającego Manuela Coscione, który w przeszłości grał w Cuneo, Gorana Maricia, który pojawiał się czasami w reprezentacji Serbii na zmianę, a także Rumuna Sergu Stancu. Transfery nie są tak spektakularne jak w Cuneo, ale na utrzymanie w lidzę (taki pewnie cel postawili sobie działacze Yoga Forle) w zupełności powinno wystarczyć. Cuneo pozyskało następujących graczy: Nikola Grbic, który aktualnie jest bez formy, Luigi Mastrangelo, Simone Parodi oraz Hubert Henno, którzy w pierwszym meczu zawiedli swoich kibiców. Dzisiaj zwycięstwo nie przyjdzie im łatwo i spodziewam się tu wyrównanego spotkania.
Yoga Forli Volley - Bre Banca Cuneo Over 181.5 @ 1.85 Unibet 131 pkt. ⛔
 
V 3

vulture

Użytkownik
Wczorajsze typowanie tylko połowicznie udane, typ na under punktowy Copry wszedł gładko ???? Kolejka jak dla mnie niewiarygodna: WSZYSTKIE mecze 2 kolejki skończyły się wynikami 3:0!! czy ktoś pamieta kiedykolwiek podobne zdarzenie w jakiejś lidze?!
Niestety 3:0 brzmiał rónież wynik w meczu Valentia - Trentino, co osobiście mnie szokuje, jako że nadal podtrzymuje tezę, iż Trentino to siatkarska Barcelona na warunki włoskie i europejskie...
W meczu transmitowanym przez Rai Sport: Verona - Modena, goście wprost zdeklasowali chłopaków z miasta Romeo i Julii...Niesamowitym rozgrywającym jest Fin Mikko Esko, którego wystawy doprowadzały do białej gorączki blok gospodarzy. W ataku szalał Kubańczyk Denis Angel, leworęczny gracz, o którym powiedzieć, ze jest dynamiczny to nic nie powiedzieć. Spręzyny w nogach i przebojowośc uciekiniera z wyspy Fidela Castro sprawiają, ze oglada sie go z wielką przyjemnością. Modena w moich oczach wyrasta na drużynę z dużo większym potencjałem niz to przewidywali eksperci przed sezonem...
Podsumowując dzisiejsze typowanie:
Mój typ: Poniżej 178,5 pkt @ 1,50 UNIBET (6/10)

Moje typy:
Trentino -1,5 seta @ 1,55 UNIBET (5/10)

Trentino Win @ 1,25 UNIBET (7/10)

Mam pewne przemyślenia po tej kolejce, jak bedzie zainteresowanie chętnie się nimi będę stopniowo dzielił, bo na tej pięknej lidze można naprawdę zarobić, miejmy nadzieje ze już w przyszłej kolejce, do której trzeba będzie podejść z tak bojowym nastawieniem z jakim dziś Valentia podeszła do gwiazdeczek z Trentino.
Aha udzielam się tez na innym forum pod innym nickiem, wiec żeby potem nie było oskarżeń o kopiowanie itd...
 
V 3

vulture

Użytkownik
Następna kolejka Serie A już w srode, więc aby wyciągnąc z niej jak najwięcej $$$, zacznę stopniowo już dzisiaj analizę 3 serii zmagań. Mam pewne przemyślenia podparte dotychczasowymi obserwacjami, czekam narazie na kursy które pewnie do wieczora sie pojawią. Tymczasem podam pary jakie zmierzą się ze sobą już za 2 dni:
Trankwalder Modena - Andreoli Latina
RPA Perugia - Lube Banca Macerata
Esse Ti-Carilo Loreto - Marmi Lanza Verona
Itas Diatec Trentino - Aqua Paradiso Monza
Bre Banca Cuneo - Copra Piacenza
Tonno Calppo Valentia - Sisley Treviso
Pisma Taranto - Yoga Forli
 
pge 0

pge

Użytkownik
Zastanawiają mnie wpadki drużyn kandydujących o miano mistrza Włoch.
Przed tygodniem niepokonane u siebie w rundzie zasadniczej Cuneo łatwo uległo przecietnemu zespołowi, a teraz Trentino naszpikowane zawodnikami wiodącymi prym w ataku, musi uznać wyższość znacznie słabszej drużyny. Te wpadki są spowodowane początkiem sezonu i wahaniami formy, czy o co chodzi ?

Podawajcie już swoje typy na następną kolejkę, ja stawiam na Trentino, Macerate i jednak Piacenze.
 
suchywdz 0

suchywdz

Użytkownik
Czym są spowodowane te przegrane trudno powiedzieć. Czynników może być wiele takich jak słabsza dyspozycja czołowych zawodników itp. Początek sezonu to jedno należy pamiętać ,że czołowi gracze niedawno skończyli bój o medale mistrzostw europy i mogli nie zdążyć ze zgraniem się na nowo po dłuższej przerwie. Mam nadzieję że faworyci nie zawiodą i wygrają w następnej kolejce.

Ja stawiam na ????

Esse-Ti Carilo Loreto - Marmi Lanza Verona
RPA-LuigiBacchi.it Perugia - Lube Banca Marche Macerata
Bre Banca Lannutti Cuneo - CoprAtlantide Piacenza
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
No to może kilka słów o minionej kolejce, która odbyła się wczoraj. Oglądałem spotkanie Modeny na Rai Sport. Co prawda nie był to cały mecz gdyż wczesniej pokazywali jakieś ważne walki szermiercze, ale to i tak dobrze gdyż w &quot;spokoju&quot; mogłem oglądac walkę Polek o brąz ????
Tak jak wyżej Vulture zauważyl świetny mecz rozgrywał Denis. Wcześniej przyznam że nie miałem okazji widziec w akcji tego zawodnika. Tak więc po krótce dla tych co także nie widzieli. Charakterystyczne podejście do zagrywki, swoją drogą dośc dziwne, ale co ważne piekielnie mocny serwis. Gibkośc, siłą, elastycznośc i do tego lewa ręka to charakteryzuje tego zawodnika. Poprostu wrażenia niesamowite widząc go w akcji. Od razu na myśl przyszedł mi Marshal bo stylem gry przypomina go znacząco. I pomyślec ze oni nie mogą zagrac w reprezentacji, a akurat tak się składa że Kubańczycy mają problem na pozycji atakującego. Aż się boje pomyślec co by Kuba wtedy znaczyla w światowej hierarchi;) Trankwelder to jednak nie sam Denis. To również świetne rozegranie Esko, ktory gubił blok rywali. W Marmi swoje zagrał Michal Łasko. Reszta jakoś bez błysku. Kromm bez polotu trochę jak drwal. Wygrana Modeny nie była ani przez moment zagrożona. W nadchodzącym meczu z Latiną Modena jest bezsprzecznym faworytem. Ciekawe tylko jakie kursy będą na handicapy...

Także zauwazylem że wczorajszy dzień to same rezultaty 3-0. Jak do tego dodamy jeszcze ME kobiet i mecze o medale zakończone po 3-0 to nie było możliwości w dniu wczorajszym ustrzelic overa;) Niespodzianka in minus i to dośc sporego kalibru jest wpadka Trentino. Nie spodziewałem się akurat takiego rozstrzygnięcia. Przewidziec mi się udało tylko wygraną Sisleya.

W nadchodzącej serii gier dużo arcyciekawych pojedynków. Bo ubogiej w emocje 2 kolejce sądze że 3 kolejka odpłaci nam wszystko z nawiązką. Przeciez takie mecze jak Perugia - Macerata i Cuneo - Copra powinny stac na dobrym poziomie. Może tym razem padną overy? Ciekawym typem także powinna byc wygana Copry z chimerycznym Cuneo, którego postawa zalezy glównie od Nikoli Grbica. WIele już na temat postawy Copry zostalo powiedziane. To nie tylko świetny Marshal, ale i ZLatanov, Urnaut, Bjelica i Oivanen. Dośc powiedziec skład kompletny. Oby ich omijały urazy.

Wpadke powinno sobie powetowac Trento,ale podejrzewam ze kursy z typu &quot;nie do gry&quot;...

Napewno wiele ciekawego się wydarzy, zatem zapraszam do dyskusji ;)
 
V 3

vulture

Użytkownik
Moim zdaniem jednak, mimo wczorajszego wyniku, Trentino to ekipa z potencjałem większym niż w zeszłym sezonie. Cięzko bowiem wskazać gdziekolwiek w Europie większą siłę ognira niż trio Kazijski, Juantorena, Vissotto. Sa to siatkarze kompletni, z gigantycznym zasięgiem. Doprawdy cięzko wytłumaczyć dzisiejsze baty jakie zebrali w Valentii.
Co nieco wyjaśniają statystyki: przede wszystkim słabiutki Vissotto: 33% w ataku, zmieniony w 3 secie przez Sokolova, który zaprezentował się znacznie lepiej (11 pkt). Czytam, że źle rozgrywał Raphael (w 3 secie zmienił go Łukasz Żygadło). Jednak widać, ze ciazyła nad nim presja hali w której grał i trenował przed kilkoma miesięcami. Ciekawe tylko, czy to rzeczywiście sprawa tylko presji i nerwów zawazyły na słabszej postawie Raphaela czy jednak Trentino to jednak za wysoki level dla Brazylijczyka, gdzie ma być podstawowym grajkiem na tak newralgicznej pozycji:confused: Cóż w takim razie pewnie częściej dostanie szanse Żygadło, jeden z najbardziej niedocenianych polskich siatkarzy? Inna sprawa: w pierwszym meczu z Latino, Trentino tak naprawdę wygrało blokiem, wykonując aż 21 punktowych czap. Dzisiaj łącznie uzbierali...3 bloki???? więc o czym tu w ogóle mówić...Dziwi jednak aż tak gigantyczna metamorfoza na przestrzeni zaledwie tygodnia...
U gosopadarzy tak jak zapowiadałem zachwycił Bjorn Andrae...Były olsztynianin uderzał z 83%-tową skutecznością
Jak dołożymy do tego świetną formę Tencatiego, 30 letniego środkowego, na którego krótkie grane z Gonzalezem nie mogli znaleźc recepty chłopaki z Trentino to powoli nam się wyjaśnia geneza takiego, a nie innego wyniku...
 
V 3

vulture

Użytkownik
Pare słów o drużynie Latiny, bo nie mogę koło niej przejśc obojętnie...Jak zobaczyłem ich przedsezonowe zakupy: mistrzowie olimpijscy z Sydney, zywe legendy siatkówki: Andrija Gerić, Goran Vujević, do tego ich młody rodak, podstawowy reprezentant Serbii Milos Nikic, to zanotowałem sobie żeby uważnie obserwowac tę ekipę, bo owo serbskie trio może (mimo &quot;podeszłego&quot; wieku pierwszych dwóch) stanowić dużą siłę w Serie A...
O ile pierwszy mecz z Trentino, dobra chwilami gra i jeden wyszarpany set poniekad utwierdziły mnie w tym przekonaniu to dzisiejsza potyczka z Taranto to hmm... rozpacz? dramat? skrajnie niepoważne podejście do wykonywanego zawodu????? Jak inaczej nazwać fakt, że dwaj przyjmujący zespołu, zaliczani do ścisłej europejskiej czołówki w swoim fachu zaliczają 19% (Snippe) i 20%(Vujević) doskonałego przyjęcia...Dla kontrastu wspomniany w poście wyżej przyjmujący Valentii - Niemiec Andrae w tym elemencie mógł pochwalić się 50%-tową skutecznością...U gosci dwa &quot;świry&quot; (w pozytywnym słowa znaczeniu) z Brazylii: Rivaldo i Abbadi załatwili sprawę szybko i sprawnie. Ekipie z Latiny będę się przyglądał dalej bo potencjał który u nich widziałem może okazać się czymś złudnym...Hmm z drugiej strony lata lecą, Gerić i Vujević natury nie oszukają i moze się okazać, że mimo ich ogromnego doswiadczenia liga włoska powoli będzie dla nich zbyt wymagająca
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Widzę że mamy do czynienia z prawdziwym miłośnikiem wloskiej siaty jakim jest Vulture. Brawo za wiedzę i to że się nią dizelisz z Nami. ????

Zgodzę się z Tobą że Latina także i w moich oczach miała spisywac się dobrze i walczyc z najlepszymi. Takie transfery o ktorych wspomnialeś to dobre &quot;szczały&quot;. Doświadczenie i spokój Gerica z Vujevicem można pozazdrościc, Nikic wniesie ożywienie w ataku. Tylko trochę martwie się właśnie o dyspozycje dwóch pierwszych Serbów. Mają oni już swoje lata. Jak pokazały ME w Turcji Geric grał ociężale, zbieral się do ataków dośc ślamazarnie. I w pamięci utkwil mi komentarz jednego ze sprawozdawców Polsatu. Troche było w tym ironii oczywiście, ale porównanie Gerica i jego wszystkich stabilizatorow powiedział &quot; Andrija wygląda jakby wrócil z wojny;)&quot; Trudno się nie zgodzic. Młodości już nie przywróci. Jednak w dalszym ciągu uwazam że Latina może namieszac jeszcze. Trochę kojarzy mi się ich sytuacja z Gdańskim Treflem. Oni także mieli bardzo dobre trasnfery. Postawili również na Serbów i spadli z hukiem... Janic i Samardzic okazali się niewypałami. Jednak z weryfikacją trzeba poczekac jeszcze kilka meczów i wtedy można ich ocenic.

Co do Trento to ta siła ataku to owszem jest spora. Zasięg niesamowity jaki osiągają Kaziyski czy Vissoto. W głownej mierze tutaj będzie decydowac rola rozgrywającego. Raphael póki co nie zachwyca. Więc może nalezy dac szanse Łukaszowi. Na pewno Polscy kibice tego by chcieli, bo naszych przedstawicieli na Pólwyspie Apenińskim mamy tylko dwóch. A Świderski narazie leczy uraz więc tak na dobrą sprawę nie możemy się im przygladac. Jak patrze w staty meczu z Valentią to widac że gospodarze swietnie serowali. 7pkt bezpośrednio z zagrywki. Nie można też bez echa pozostawic dobrego meczu Ivana Marqueza zwanego &quot;La Bomba&quot;. Przeciw Trento zagrał fantastyczny mecz. 3 asy serwisowe + 12pkt w ataku przy skuteczności 63%.

SKoro już jesteśmy przy rozmowach na temat minionej kolejki to wrzucę wyniki wszystkich meczów dla przejrzystości;) W tabeli narazie przewodzi Copra Piacenza. Pierwszy test czeka ich już w środe w meczu z Cuneo.
 
V 3

vulture

Użytkownik
Pojawiły się pierwsze kursy na jutrzejsze mecze (Unibet), niektóre z nich co najmniej mnie zdziwiły.
Oto one:
Trankwalder Modena - Andreoli Latina 1,18 4,20
RPA Perugia - Lube Banca Macerata 2,00 1,70
Esse Ti-Carilo Loreto - Marmi Lanza Verona 2,15 1,60
Itas Diatec Trentino - Aqua Paradiso Monza 1,22 3,80
Bre Banca Cuneo - Copra Piacenza 1,75 1,95
Tonno Calippo Valentia - Sisley Treviso 1,95 1,75
Pisma Taranto - Yoga Forli 1,23 3,70
Pierwsze spostrzeżenia...1,18 na Modenę to jest jakiś żart. Spodziewałem się niskiego kursu wobec ostatnich &quot;wyczynów&quot; Vujevića i spółki oraz wobec swietnej postawy Modeny, jednak czy oddsmakerzy nie podniecili się zbytnio wynikami ostatniej kolejki????? Myślę, że jakiś dodatni handicap na Latinę będzie jak najbardziej na miejscu. Presja wyniku pewnie tam jest, bo jak się sprowadza takich tuzów światowej siatkówki jak byli mistrzowie olimpijscy no to po takich batach jak z Taranto, myślę że zastanowią sie nad sobą zanim wyjda jutro na parkiet. Modena jest bezsprzecznym faowrytem tego spotkania, jednak liczę na to, że analitycy rozpracują chociaz w pewnym stopniu sposób rozegrania Mikko Esko i jak się choćby w jednej partii poblokuje Denisa to seta Latina urwie. :spokodfhgfh:
Dalej... spory, naprawdę spory kurs na Treviso, które razem z Maceratą najlepiej prezentuje się na początku sezonu. Fei i Horstink dostają od Ricardo piłki jak na tacy, więc nie dziwi ich wysoka skuteczność. Wszystko w tej drużynie działa jak należy. Kursy takie a nie inne, bo buki zareagowały na 3:0 Vibo Valentii z Trentino. Ale teraz...po pierwsze Trentino wyszło na nich jak po swoje i zostali skarceni, po drugie nie wiedzieli czego się spodziewać, bo Valentia pauzowała w pierwszej kolejce i element zaskoczenia musiał tu być bardzo duży. Przede wszystkim nie spodziewali się takiej formy Wenezuelczyka Ivana Marqueza. Teraz Treviso wie z kim gra i wie, ze jeśli się nie zepnie to będą nerwy. Myślę, ze jutro swięto lasu się skońćzy i Valentia zejdzie z parkietu pokonana... ????
To sa pierwsze moje spostrzeżenia, będa się dzisiaj jeszcze kolejne, myślę pojawiać, a na dokłądniejsze typy przyjdzie czas, jak będzie szersza oferta.
 
V 3

vulture

Użytkownik
Bre Banca Cuneo - Copra Piacenza
Cuneo to jak na obecną Serie A drużyna emerytów, coś na kształt AC Milan w piłkarskich rozgrywkach w Italii. Gracze doświadczeni, dysponujący niewątpliwie dużymi umiejętnościami, ale z drugiej strony ludzie spełnieni sportowo, u których coraz ciezej o głód gry, sukcesów, oraz zdolność do regularnego ogromnego wysiłku fizycznego. Sukcesy jakie w swoje sportowe CV mogą wpisać poszczególni zawodnicy gospodarzy jutrzejszego pojedynku robią duże wrażenie, jednak, jak wiemy osiągnięcia nie zawsze mają przełożenie na akutalną dyspozycję. Oto skład Cuneo z ostatniej potyczki z Yoga Forli:
Grbić (36 lat), Parodi (23 lata), Wijsmans ( 30 lat), Nikolov (32 lata), Fortunato (30 lat), Mastrangelo (34 lata), Henno (libero, 33 lata)
Średnia wieku 31,14 to sporo, jak na klub mający spore ambicje w obecnych rozgrywkach. Kursy ustawiające Cuneo w roli faworyta w starciu z Piacenzą uznaję za niezły żart ze strony bukmacherów. Myślę, że największy wpływ na takie zestawienie ma kompletnie mylący realny obraz sytuacji ostatni mecz z Yoga Forli, gdzie wobec słabiutkiej postawy rywali Grbić mógł pograć krótkie, pokombinować bardziej skomplikowane schematy rozegrania. Jednak nie zapominajmy jak to wyglądało z ciut lepszym rywalem (Veroną), gdzie była totalna padaka i 0-3, monotematyczna gra do Nikolova i generalny piach. Podkreślam, że tak to wyglądało z tą Veroną, której ciężkie lanie sprawiła Modena. Gdzie zatem jest Cuneo? Nie chcę wyciągać zbyt daleko idących wniosków po dwóch kolejkach, jednakże obecnie ich starcie z Piacenzą, może sprawić, że jeszcze długi czas Marshall, czy Zlatanov śnić im się będą po nocach w najczarniejszych koszmarach. ????
Bo cóż Cuneo ma do zaproponowania? Katastrofalne przyjęcie jakie zaprezentowali z Veroną, nie poprawi się jutro gry na zagrywce stanie Marshall, Bjelica czy Oivanen. Jeśli przyjmą to w górę, a to uniemożliwi kombinacje Grbićowi, więc co? Na pewno nie środek, tylko świeca do Nikolova i chóralne &quot;Powodzenia&quot;, w nadziei że bułgarski atakujący zrobi coś z niczego... taka taktyka to bedzie woda na młyn dla Piacenzy, która albo podbije, a na kontrach Marshall jest bezkonkurencyjny, albo zablokuje, a jak wiadomo od &quot;czapowania&quot; jest tam co najmniej dwóch fachowców ????
Podsumowując - ktoś tu się moim skromnym zdaniem sieknął z kursami, ja proponuję zagrać na zwycięstwo Piacenzy, bo jeżeli kiedykolwiek ta ociężała machina z Cuneo ruszy, to mocno bym się zdziwił gdyby to było jutro ???? Są kursy nawet, ze Piacenza ugra przynajmniej 2 sety...hmm oszczędnosci życia, domu, samochodu co prawda na to nie stawiajcie, ale to naprawdę solidny typ:spokodfhgfh:
Tak więc typy:
Piacenza WIN @ 2,02 EXPEKT
Piacenza +1,5 @1,57 EXPEKT
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom