>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Uganda - temat zbiorczy

biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Ponownie uderzam w sporą egzotykę i otwieram nowy temat - Ugandyjska Super League

Dyscyplina: Piłka Nożna - Uganda
Godzina: 14:00
Spotkanie: Kampala City - Gadaffi
Typ: Wynik meczu/obie strzelą - 1/nie
Kurs:
1.88
Bukmacher: eTOTO
Analiza:

Druga kolejka ligi ugandyjskiej. W tym meczu zmierzą się ze sobą czwarta drużyna zeszłego sezonu (Kampala City) z beniaminkiem (Gadaffi). Upatruję tutaj spokojnej wygranej gospodarzy z zachowaniem czystego konta.

Kampala jest drugą najbardziej utytułowaną drużyną w historii tej ligi. Jednak jeżeliby spojrzeć na kilka ostatnich lat to zostawiła ona wszystkich swoich przeciwników daleko w tyle. Na przestrzeni ostatnich 9 lat aż 5 razy zdobywali mistrza i 3 razy byli na drugim miejscu. Tylko jeden jedyny raz ukończyli sezon poza podium i było to właśnie w ubiegłym sezonie, w którym zajęli czwarte miejsce. Nie da się ukryć, że było to spore rozczarowanie zarówno dla zarządu klubu jak i dla samych zawodników.

Wszystkie z powyższych sezonów łączył jeden fakt - mała ilość straconych bramek w meczach domowych. Nigdy ten wynik nie dorównał granicy średnio jednej bramki straconej na mecz. Na udowodnienie:
- sezon 2020/2021 - 9 straconych w 13 meczach,
- sezon 2019/2020 - 9 straconych w 13 meczach,
- sezon 2018/2019 - 13 straconych w 15 meczach,
- sezon 2017/2018 - 7 straconych w 15 meczach.
Można by tak wymieniać i wymieniać, ale wniosek jest jeden. Gospodarze nie są ekipą, która gromi każdego swojego przeciwnika, tylko raczej wygrywają nie za wysoko, ale jednak często z zerem z tyłu.

Goście są ekipą, która świeżo weszła do ligi i no... jest dosyć oryginalną. Ściągnęli sobie na ten sezon osobę, którą określi "gwiazdą", ponieważ w 2016 roku grała w reprezentacji Ugandy - Faisal Muwawu. Fajny chwyt marketingowy, bo ten chłopak rzeczywiście był w reprezentacji Ugandy, ale w Beach Soccera ;) Klub ten porobił jeszcze trochę innych transferów, ale są to tylko i wyłącznie piłkarze, którzy kompletnie się nie sprawdzili w ligowych średniakach i zagrali tam w zeszłym sezonie po 1-2 mecze.

Co do gospodarzy to w mediach się sporo pisze o kontuzjach "kluczowych" zawodników, którzy moim zdaniem aż tak kluczowi nie są. Pisze się chociażby o Arafatim Usamie, który nawet nie zagrał ani jednego spotkania. Często wymienia się również nazwisko Ramathana Musy, który do tej pory zagrał 2 spotkania w seniorskiej drużynie. Jedynym prawdziwym osłabieniem może być brak Petera Magambo, który regularnie grał przez zeszły sezon, jednak nie było widać dziury po nim w meczu pierwszej kolejki.

Wspominając już o spotkaniu, to w swoim jedynym meczu Kampala wygrała na wyjeździe 0:3 z Wakiso Giants, czyli typowym średniakiem ligi. Spotkanie było od początku do końca pod dyktando gości, co lekko zadziwia, bo jednak niemal w całej Afryce jest schemat, że gospodarze są u siebie bardzo mocni, niezależnie jaka to ekipa. Ówcześni gospodarze oddali w meczu tylko jeden strzał i to ze sporego dystansu i nie zagroził on kompletni bramce. Pokazuje to, że Kampala jest całkiem nieźle zorganizowana w grze obronnej, skoro nie dopuszczali do sytuacji. A w meczu domowym może być im bronić jeszcze łatwiej.

Gadaffi swoje jedyne spotkanie przegrało w domu 0:2 z Busogą, czyli ekipą która ledwo co w zeszłym sezonie obroniła się przed spadkiem. Co więcej, w zeszłym sezonie Busoga w 13 meczach wyjazdowych strzeliła tylko 6 bramek, a w tym meczu jednak zdobyła aż dwie. Pokazuje to, że obrona Gadaffi jest dosyć dziurawa. Beniaminek dostał na start jeden z najłatwiejszych meczów w sezonie i zawalił sprawę po całości. Teraz będzie już tylko trudniej.

Podsumowując, gospodarze są sporo mocniejszą ekipą, która regularnie gra w eliminacjach Afrykańskich pucharów i powinni sobie spokojnie poradzić z bardzo niepoukładanymi zawodnikami ekipy gości. Myślę, że przy zachowaniu odpowiedniego skupienia będą oni w stanie wygrać ten mecz do zera.
 
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Dyscyplina: Piłka Nożna - Uganda
Godzina: 14:00
Spotkanie: Tooro United - Vipers
Typ: Vipers wygra do zera
Kurs:
1.91
Bukmacher: eTOTO
Analiza:

Dwudziesta kolejka ligi Ugandy. Dzisiaj zmierzy się beniaminek i równocześnie najsłabsza drużyna w lidze (Toroo United) z aktualnym liderem i pretendentem do mistrzostwa (Vipers). Wydaje mi się, że goście są w stanie wygrać to spotkanie do zera.

Vipers zajęło w ostantim sezonie trzecie miejsce i nie zaspokoiło za bardzo to ich apetytów, więc teraz spięci i zmobilizowani cisną od samego początku sezonu. I póki co idzie im nieźle, bo są na pierwszym miejscu i mają 3 punkty przewagi nad wiceliderem. Vipersi mają jedną z najlepszych defensyw w lidze i do tego zdecydowanie najlepszą ofensywę w lidze.

W ostatnich meczach wyjazdowych szło im trochę ciężej, ale mieli też dużo cięższych przeciwników niż ten dzisiejszy. Ostatnio zremisowali 1:1 z UPDF - drużyną środka tabeli. Mecz jednak ten odbywał się cały czas pod dyktando gości, ale gospodarze dostali w pierwszej połowie karnego z czapki i dzięki niemu pokonali bramkarza przeciwników i zaczęli się murować. Tę obronę udało się skruszyć niestety tylko raz. Poza tym karnym UPDF miało jeszcze tylko jedną groźną okazję, która też była kompletnie z przypadku, ale jednak była.

Wcześniejsze spotkanie to wygrana 1:3 z BUL - jedną z lepszych ekip w kraju. I schemat wyglądał podobnie - BUL miało pół okazji i to wykorzystało. Mieli rzut rożny, bramkarz Vipers wyszedł do dośrodkowania by je wypiąstkować jednak zrobił to zbyt lekko i piłka spadła pod nogi napastnika który instynktownie wstrzelił ją do pustej bramki i było 1:0. Jednak poza tą akcją BUL nie mogło sobie nic stworzyć dzięki niezłym zasiekom obronnym Vipers i mecz zakończył się 1:3.

Jak już mówiłem - Toroo to najgorsza drużyna w lidze. Po 19 spotkaniach mają tylko i wyłącznie 9 punktów i bardzo mocno okupują ostatnie miejsce w tabeli. Tracą wręcz ogromne ilości bramek jak na standardy ligi Ugandy, więc Vipers po prostu "musi" coś kopnąć. Ostatnie mecze Toroo to jednak lekkie odbicie się od dna. Był to mianowicie remis 1:1 z Villa - inną ekipą walczącą o utrzymanie. Z czego bramka strzelona przez gospodarze była zdobyta po bardzo kontrowersyjnym karnym (liga Ugandy jest niestety zbyt biedna, żeby mieć VAR). Jeszcze wcześniejsze spotkanie to wygrana 1:0 z Onduparaką - innym kandydatem do spadku.

Mimo, że ostatnie wyniki przedstawiają co innego to wydaje mi się, że goście są w stanie wygrać dzisiaj do zera. Gra u siebie z zespołami swojego pokroju, a z zespołem walczącym o mistrza będzie dla Toroo zbyt dużym przeskokiem i wydaje mi się, że zwyczajnie nie udźwigną tego ciężaru.
 
Ostatnia edycja:
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Vipers - Mbarara City
Godzina: 15:00

Vipers @1.47 eTOTO


Jestem już trochę padnięty, dlatego tutaj będzie krótko. Vipers złapało ponownie fale wznoszącą. Wygrywają niemal z każdym, niezależnie czy u siebie czy na wyjeździe. Ostatnie spotkanie z Busogą to pogrom. Mimo, że skończyło się tylko 2:0 to goście nie mieli kompletnie nic do powiedzenia. Wcześniej jeszcze pokonali 2:1 Bright Stars. Tutaj też zwycięstwo było spokojne i nie za bardzo zagrożone. Faktem, dzięki któremu goście strzelili bramkę był karny z kapelusza. A przynajmniej tak mi się wydaje, że z kapelusza. Chociaż zarówno skróty jak i transmisje nie są w dobrej jakości i brak w nich jakiegokolwiek profesjonalizmu osoby nagrywającej i przez to czasami ciężko coś orzec. Ale z drugiej strony dodaje to lekkiego uroku😜

Mbarara City jest na przedostatnim miejscu, ale to co do mnie trafia to fakt, że w 11 meczach wyjazdowych zdobyli... 1 punkt. I strzelili tylko jedną bramkę. Myślę, że walczące o mistrza Vipers po prostu musi ich ograć.

Wynik końcowy - 2:0
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom