>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

UFC Vegas 21: Edwards vs. Muhammad

psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
UFC Vegas 21: Edwards vs. Muhammad



Data: 13 marca 2021 (sobota)
Lokalizacja: UFC Apex - Las Vegas Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl / PPV (karta główna), UFC Fight Pass / eFortuna.pl (karta wstępna)

Walka wieczoru
170 lbs: Leon Edwards (18-3) vs. Belal Muhammad (18-3)


Co-main event
205 lbs: Misha Cirkunov (15-5) vs. Ryan Spann (18-6)


Karta główna (od 02:00 polskiego czasu)
145 lbs: Dan Ige (14-3) vs. Gavin Tucker (13-1)
135 lbs: Jonathan Martinez (13-3) vs. Davey Grant (10-4)
125 lbs: Manel Kape (15-5) vs. Mathues Nicolau (15-2-1)
185 lbs: Eryk Anders (13-5) vs. Darren Stewart (12-6)

Karta wstępna (od 23:00 polskiego czasu)
115 lbs: Angela Hill (12-9) vs. Ashley Yoder (8-6)
145 lbs: Charles Jourdain (10-3-1) vs. Marcelo Rojo (16-6)
135 lbs: Rani Yayha (26-10-1) vs. Ray Rodriguez (16-7)
155 lbs: Nasrat Haqparast (12-3) vs. Rafa Garcia (12-0)
125 lbs: Cortney Casey (9-8) vs. JJ Aldrich (8-4)
115 lbs: Gloria de Paula (5-2) vs. Jinh Yu Frey (9-6)
170 lbs: Matthew Semelsberger (7-2) vs. Jason Witt (18-6)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
Ostatnia edycja:
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Czas na typy na dzisiejszą gale.
Kursy: Fortuna

Pierwszy typ: Jonathan Martinez(1.33)
Jonathan Martinez bardzo ciekawy zawodnik wagi koguciej.
Gdyby nie naciągana na korzyść Andre Ewella decyzja Jonathan miałby już serię 5 zwycięstw z rzędu.
To bardzo dobry kickbokser, bardzo ruchliwy na nogach z dobrym cardiem i tdd. Wywiera presję na rywalach
Jego rywal Davey Grant, wiekowy bo juz 35letni Anglik, który w dwóch ostatnich walkach tj z Dayem i Popovem nie zachwycił.
Z Dayem przegrywał wyrażenie do momentu w którym Day popełnił błąd a Grant trafił i skończył walkę. A Popov zawodnik, który nie jest na poziome ufc przegrał z nim tylko Splitem.
Spodziewam się 3rundowej walki i jednogłośnej decyzji na rzecz Martineza, a może nawet jakieś późno ko/tko.

Drugi typ Rani Yahya(1.30).
Brazylijczyk, wirtouz parteru po kapitalnej walce zakończonej remisem z Enrique Barzola wraca na walkę dość łatwą.
Jego rywalem będzie Ray Rodriguez zawodnik, który moim zdaniem nie jest na poziomie ufc.
Na short notice poddal go Kelleher a teraz dostaję Yayhe który parter ma nawet lepszy od wspomnianego Kellehera.
Yahya obali i podda.

Trzeci typ: Darren Stewart vs Eryk Andres over +1.5rd(1.22)
Obaj Panowie nie licząc walk z mocno słabymi zawodnikami( U Andersa byl to Morreira a u Darrena Pitolo) to głównie zawodnicy typu dystansowego, lubią klincz, lubią taktyczną walke i nie kończą swoich rywali.

Czwarty typ: Nasrat Haqparast(1.22)
Trenujący na codzień w Tristar Gym Nasrat wchodzi na karte walk z debiutantem Rafą Garcią w miejsce walki Tukhugiva z Ramosem.
Obejrzałem sobie walki Garcii i powiem tyle Yairem Rodriguezem czy Cainem Velasquezem to on nie będzie, nie przekonał mnie.
W stójce celniej i mocniej bije Nasrat w parterze z dołu się nie znajdzie bo obalenia Garcii nie występują w jego walkach a jak już są to przez knockdown i pracę Garcii z góry.
A tdd Nasrata od walki z Heldem bardzo mocno się poprawiło, dzięki pracy z Markiem O'Madsenem który pomaga mu w zapasach.
Owoce pracy widzieliśmy w starciu z trenerem zapasów klubu Team Alpha Male Alexem Munozem.
Spodziewam się łatwej walki dla Nasrata.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
A 0

adventurer2563x

Użytkownik
UFC Vegas 21: Edwards vs. Muhammad



Data: 13 marca 2021 (sobota)
Lokalizacja: UFC Apex - Las Vegas Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl / PPV (karta główna), UFC Fight Pass / eFortuna.pl (karta wstępna)

Walka wieczoru
170 lbs: Leon Edwards (18-3) vs. Belal Muhammad (18-3)


Co-main event
205 lbs: Misha Cirkunov (15-5) vs. Ryan Spann (18-6)


Karta główna (od 02:00 polskiego czasu)
145 lbs: Dan Ige (14-3) vs. Gavin Tucker (13-1)
135 lbs: Jonathan Martinez (13-3) vs. Davey Grant (10-4)
125 lbs: Manel Kape (15-5) vs. Mathues Nicolau (15-2-1)
185 lbs: Eryk Anders (13-5) vs. Darren Stewart (12-6)

Karta wstępna (od 23:00 polskiego czasu)
115 lbs: Angela Hill (12-9) vs. Ashley Yoder (8-6)
145 lbs: Charles Jourdain (10-3-1) vs. Marcelo Rojo (16-6)
135 lbs: Rani Yayha (26-10-1) vs. Ray Rodriguez (16-7)
155 lbs: Nasrat Haqparast (12-3) vs. Rafa Garcia (12-0)
125 lbs: Cortney Casey (9-8) vs. JJ Aldrich (8-4)
115 lbs: Gloria de Paula (5-2) vs. Jinh Yu Frey (9-6)
170 lbs: Matthew Semelsberger (7-2) vs. Jason Witt (18-6)

źródło: ufc.com, lowking.pl
Obstawiam wygraną Edwardsa
 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Nasrat Haqparast (12-3) vs. Rafa Garcia (12-0)

Pierwszym starciem które wziąłem pod lupę jest pojedynek w kategorii lekkiej pomiędzy Nasratem Haqparastem oraz wchodzącym w zastępstwo na parę dni przed walką Rafą Garcią. Mamy tutaj zestawienie dwóch strikerów, nie spodziewam się więc jakiegoś szalonego pojedynku. Nasrat przygotowywał się pod Afrykanera Dona Madge, który jest fighterem o innej specyfikacji niż jego dzisiejszy rywal. Przyjrzałem się nieco Meksykaninowi i wygląda na naprawdę niezłego zawodnika, dobry na nogach, coś tam w parterze również potrafi. Wchodzi „last minute”, jednak był cały czas w treningu i kondycyjnie powinien być przygotowany solidnie. Technicznie lepszym stójkowiczem jest oczywiście Afgańczyk, przeczuwam bezpieczny pojedynek i wygraną Nasrata na kartach punktowych. Wchodzę więc w linię overową po przyjemnym do kombinacji kursie.

Powyżej 1.5 rundy @1.52


Rani Yahya (26-10-1) vs. Ray Rodriguez (16-7)


Brazylijczyk również wchodzi w zastępstwo, jednak o pojedynku dowiedział się w styczniu, więc miał sporo czasu na przygotowania. Na papierze Yahya nie powinien mieć większych problemów z Amerykaninem – w UFC stoczył szesnaście pojedynków, nigdy nie będąc skończonym przed czasem. Czy Rodriguez ma szansę wypunktować dużo bardziej doświadczonego rywala? Śmiem mocno w to wątpić. Ray dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi, jednak i takich fighterów jak on Yahya w karierze przerabiał. Ogólnie odnoszę wrażenie, że Rodriguez pewnego poziomu nie przeskoczy – może na dole tej kategorii sobie poradzi, jednak jestem przekonania, że Rani to dla niego ciut za dużo.

Rani Yahya @1.34


Angela Hill (12-9) vs. Ashley Yoder (8-6)


Bardziej doświadczona Hill przegrała dwie ostatnie walki po mega bliskich starciach z czołówką i nie wydaje mi się, by miała większe problemy z dzisiejszą rywalką. Obie zawodniczki mierzyły się ze sobą już w 2017 roku, wygrała Hill (29-28 w mojej punktacji), patrząc na progres, częstotliwość pojedynków, jak również formę prezentowaną w kolejnych walkach od tamtego starcia czarnoskóra Amerykanka bije na łeb na szyję Yoder. Kwestią jest tylko to, czy Angela utrzyma ten pojedynek na nogach – patrząc choćby na jej starcie z Claudią Gadelhą jestem o to spokojny. Stawiam na zdecydowane zwycięstwo „Overkill” na punkty i myślę, że na koniec kariery dostanie jeszcze szansę zaprezentowania się z kimś z szerokiej czołówki kategorii słomkowej.

Angela Hill @1.26


Matheus Nicolau (15-2-1) vs. Manel Kape (15-5)


Angolańczyk szybciutko wraca do klatki wchodząc w zastępstwo za Tagira Ulanbekova, ale oczywiście był ciągle w treningu (przebywał w UFC Performance Institute). Ostatnio grałem zdecydowanie przeciwko niemu (KLIK), ale nie ukrywajmy, że Alexandre Pantoja to był bardzo zły matchup dla niego na debiut w oktagonie. Nicolau wraca do organizacji po ponad dwóch latach, ale nie wydaje mi się, by zwojował coś w tej dywizji. Fakt faktem ma już na koncie trzy wygrane w pierwszej przygodzie w UFC, pokonał nawet Johna Moragę splitem, jednak sportowo dla mnie jest zawodnikiem słabszym niż Kape. Były mistrz RIZIN dysponował będzie zdecydowanie lepszymi umiejętnościami na nogach, parterowo też widać progres – jedyną niewiadomą będzie wydolność, wydaje mi się jednak, że Manel spokojnie powinieć podołać, odnosząc pierwszą wygraną pod banderą UFC.

Manel Kape @1.82


Misha Cirkunov (15-5) vs. Ryan Spann (18-6)


Idę tutaj na przekór wszystkim i według mnie ta walka nie skończy się szybciutko jak przewiduje większość. Obaj fighterzy są świadomi swoich atutów – Cirkunov jak na standardy kategorii półciężkiej jest bardzo sprawnym grapplerem, powiedziałbym nawet, że jednym z najlepszych w LHW (pięć poddań w sześciu wygranych walkach w UFC), Spann z kolei bije bardzo mocno, jednak również jest do znokautowania. Do tego Ryan miał problemy ze zrobieniem wagi, udało się za drugim podejściem, natomiast na face offach wyglądał na naprawdę zmarnowanego i nie zdziwię się, jeśli odbije się to na jego dyspozycji. Patrząc na występy Amerykanina to jest gość, który może wypaść rewelacyjnie, z drugiej strony jednak walka z Samem Alveyem ukazała mnóstwo luk w jego grze. Ostatnio overy w kategorii półciężkiej wchodziły jak w masło (walki Prachnio, Błachowicza i starcie Ulberga z Nzechukwu), idę podobnym tropem po fajnym kursie.

W walce rozpocznie się druga runda – TAK @1.80


Leon Edwards (18-3) vs. Belal Muhammad (18-3)


Palestyński Amerykanin to maszyna do decyzji, jednak w moim odczuciu nie ma większych szans na zwycięstwo z Brytyjczykiem. Edwards co prawda nie walczył półtora roku, lecz przygotowywał się przecież od dłuższego czasu na Khamzata Chimaeva, który w mojej opinii jest lepszym zapaśnikiem niż Belal. Na nogach to powinien być mecz do jednej bramki, Leon dysponuje dużo lepszymi warunkami fizycznym, osiem centymetrów przewagi w zasięgu, dużo większe doświadczenie na pewnym poziomie. Myślę, że to będzie spokojna decyzja na korzyść „Rocky’ego”.

Leon Edwards @1.37 zwrot

b e t s s o n
 
Otrzymane punkty reputacji: +247
Do góry Bottom