>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC Vegas 18: Overeem vs Volkov

psotnick 839,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC Vegas 18: Overeem vs Volkov



Data: 6 lutego 2020 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: UFC Apex, Las Vegas (bez fanów) - Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl (karta główna), UFC Fight Pass / eFortuna.pl (karta wstępna)

Walka wieczoru
265 lbs: Alistair Overeem (47-18) vs. Alexander Volkov (32-8)


Co-main event
135 lbs: Cory Sandhagen (13-2) vs. Frankie Edgar (24-8-1)


Karta główna (od 02:00 polskiego czasu)
135 lbs: Marion Reneau (9-6-1) vs. Macy Chiasson (6-1)
125 lbs: Alexandre Pantoja (22-5) vs. Manel Kape (15-4)
135 lbs: Cody Stamann (19-3-1) vs. Askar Askar (11-1)
155 lbs: Diego Ferreira (17-2) vs. Beneil Dariush (19-4-1)

Karta wstępna (od 23:00 polskiego czasu)
155 lbs: Michael Johnson (19-16) vs. Clay Guida (35-20)
205 lbs: Mike Rodriguez (11-5) vs. Danilo Marques (10-2)
135 lbs: Timur Valiev (16-2) vs. Martin Day (8-5)
155 lbs: Devonte Smith (10-2) vs. Justin Jaynes (16-6)
135 lbs: Karol Rosa (13-3) vs. Joselyne Edwards (10-2)
125 lbs: Molly McCann (10-3) vs. Lara Procopio (6-1)
145 lbs: Seung Woo Choi (8-3) vs. Youssef Zalal (10-3)
145 lbs: Ode Osbourne (8-3) vs. Jerome Rivera (10-4)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Zaczynamy nowy miesiąc z mma.
Kursy: FORTUNA

Pierwszy typ: Overeem vs Volkov liczba rund +1.5(1.44)
Main event pomiędzy legendą mma Overeemem a Rosjanine Volkovem zapowiada się na bardzo ciekawe starcie.
Mi osobiście bliżej do Holendra, ma wszystko by to wygrać.
W samej walce uważam że będzie to bardzo taktyczne starcie.
Volkov tak mocnego ciosu nie posiada by już w 1rd złapać i ubić Overeema, który mimo wieku cardio i movement ma wyborny.
Overeem natomiast nie będzie się wdawał w bójke z Volkovem.
Stąd uważam ze over na te walke po tym kursie warto sobie zagrać.

Drugi typ: Youssef Zalal(1.37)
Perspektywiczny Marokańczyk wraca po porażce z Ilią Topuria.
Naprzeciwko w klatce stanie Koreańczyk Seung Woo Choi.
Zalal przebojem dołączył w szeregi ufc, wygrał swoje 3 pierwsze walki, pokazując tam przekrój swojego mma: stójke,zapasy,parter,klincz,brudny boks, no wszystko.
Jego rywal to głównie stójkowicz z bardzo lichym tdd.
Jest to dobry rywal aby Zalal mógł wrócić na ścieżkę zwycięstw.

Trzeci typ: Timur Valiev(1.25).
Pierwotnie rywalem Timura mial byc Julio Arce,który byłby bardziej wymagającym rywalem od Martina Day.
Timur niby przegrał ale jak sie okazało rywal byl na dopingu.
Teraz dostaje drugą szansę i sądzę że ją wykorzysta.
Valiev to bardzo dobry zapaśnik, bardzo dobrze kopie na każdej wysokości, dobry movement.
Jego rywal to głównie kickbokser,tdd też kuleje w ufc na 3 walki 3 porażki.
Jedyne co ma lepsze w tym starciu to zasięg, ale to mu nie pomoże za bardzo.
 
vat 1,2K

vat

Użytkownik
Molly McCann (10-3) vs. Lara Procopio (6-1)

Angielka bardzo agresywna zawodniczka. Oglądałem jej wygraną walką ze znaną wam pewnie Ariane Lipski, oraz porażkę z mocną Santos. Wielkim talentem może nie jest, ale ciężko ją złamać. Jest twarda i nieustępliwa. Taki bitnik- "Angol" kibol Liverpoolu, który właśnie wyszedł z baru po kilku...

Brazylijka przegrała swój debiut w 2019 z solidną Karol Rosa i to splitem, ale jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła. Dużo przyjmuje, jest mało energiczna. Dodatkowo Lara wraca po 6 miesięcznym zawieszeniu za "zanieczyszczony suplement", więc wzrostu formy raczej się nie spodziewam.

Myślę, że Molly będzie bardziej aktywna, lepsza w stójce oraz zwarciu. Jeśli tylko nie da się głupio złapać w poddanie, to powinna to spokojnie ugrać na kartach sędziowskich.

Gram McCann po 1.6 za średnią stawkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +136
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Timur Valiev (16-2) vs. Martin Day (8-5)

Kto w jakiś mniejszy bądź większy sposób analizował tę kartę wie, że jedyną szansą na wygraną Daya w starciu z Valievem jest sensacyjny nokaut, tak jak w ostatniej walce Rosjanina z Trevinem Jonesem. Timur to zawodnik bezwzględnie lepszy sportowo w każdym obszarze walki od Hawajczyka. Jestem wręcz pewny, że był to tylko wypadek przy pracy i Valiev odrobi idealnie pracę domową, odnosząc debiutancką wygraną pod banderą UFC. Day wchodzi w zastępstwo za Julio Arce, ma fatalną passę trzech porażek z rzędu i na koniec dostaje zdecydowanie najlepszego rywala w karierze, który jest po bardzo dobrym, pełnym campie w Xtreme Couture. Timur to zawodnik zdecydowanie bardziej doświadczony, ma tak naprawdę wszystkie argumenty po swojej stronie. Byle nie dać się znów trafić jakimś „lucky punchem”. Goły kurs na Rosjanina to niezła podbitka do kombinacji, patrząc na ostatnie występy Hawajczyka, gdzie zarówno z Grantem, jak i z dos Santosem przegrywał przed czasem – kurs na zakończenie przed czasem tej walki jest warty ryzyka.

Timur Valiev @1.24

Walka nie przetrwa do decyzji – TAK @1.75


Molly McCann (10-3) vs. Lara Procopio (6-1)


W tym pojedynku Molly McCann tak naprawdę pokaże, czy ma jakieś większe aspiracje niż bycie tylko testerką dla zawodniczek bardziej utalentowanych od niej. Patrząc na rekord Brytyjki to nie ma jakichś wielkich wygranych w karierze – zarówno Cachoeira, jak Lipski (niestety) i Belbita to zawodniczki przeciętne. Procopio to również zawodniczka nie wyglądająca na taką, która może zawojować UFC. Patrząc czysto technicznie na to starcie, to Brazylijka ma więcej atutów po swojej stronie – czarny pas BJJ plus zdecydowanie większy zasięg ramion wydają się być argumentami za jej wygraną. Problemem Procopio jest jednak w moich oczach jej stosunkowo kiepska koordynacja ruchowa. Lara jest bardzo statyczna i na tle większych zawodniczek jak ostatnio Karol Rosa będzie wyglądać nieźle – słabiej jednak na tle bardziej mobilnych przeciwniczek. I myślę właśnie taką będzie tutaj McCann. Czy Procopio zdominuje tutaj Molly zapaśniczo? Śmiem powątpiewać. Brazylijka nie jest też typem finiszerki, czego przykładem jest choćby „męczenie się” z Marianą Morais na pełnym dystansie. Dziwią mnie trochę te ogromne spadki kursu na Larę – patrząc jednak na obycie McCann w UFC, gdzie stoczyła już pięć walk i poza debiutancką porażką z Gillian Robertson wyglądała w reszcie walk naprawdę solidnie, ciężko mi ominąć ten naprawdę wysoki już kurs na jej wygraną. To będzie dość wyrównana walka w moich oczach i najpewniej McCann urwie tutaj dwie rundy, dowożąc zwycięstwo na kartach sędziowskich.

Molly McCann @1.76


Cody Stamann (19-3-1) vs. Askar Askar (11-1)


Na papierze Cody Stamann wydaje się być istną „pewką”, jeśli chodzi o tę galę. Amerykanin pierwotnie na tej gali miał odbić się po porażce mierząc się z Andre Ewellem, jednak rywal wypadł. W jego miejsce zobaczymy pochodzącego z Palestyny Askara, ja wiem że UFC musiało znaleźć rywala Cody’emu, jednak patrząc czysto stylistycznie wygląda to na olbrzymi missmatch. Stamann pięć wygranych w UFC, na koncie walki ze ścisłym topem organizacji (Sterling, Rivera) i podchodzę do tej walki czysto analogicznie co do walki Simon/Pirello. Cody wykorzysta swoje najlepsze argumenty – czyli grę parterową i najprawdopodobniej zdeklasuje Askara na ziemi. Drugi typ nieco na przełamanie – Amerykanin w UFC jeszcze ani razu nie wygrał przed czasem, więc myślę, że to idealny moment by to zmienić. Oczywiście przeczucie podpowiada mi, że w MMA działy się już równe rzeczy (patrz Parnasse/Torres), atakuję więc bezpieczniejszą opcję zakładu.

Cody Stamann @1.17

Walka nie przetrwa do decyzji – TAK @2.50


Alexandre Pantoja (22-5) vs. Manel Kape (15-4)


Dziwi mnie nieco tak mocne przecenianie Kape w tym starciu. Owszem, Portugalczyk w ostatnich walkach na RIZIN wyglądał naprawdę dobrze, jednak czy rywale z trzech zwycięskich starć byli choć trochę tak dobrzy jak Pantoja? Brazylijczyk to uznana firma w UFC, pojedynki z praktycznie samą czołówką, brał udział w TUFie, gdzie był jednym z głównych faworytów programu, a na dodatek rezyduje w American Top Team od kilku lat, sparując naprawdę z mega zawodnikami. O ile na nogach Kape nie będzie odstawać, o tyle parter to powinno być królestwo Brazylijczyka i to tam zapewne Pantoja będzie chciał prowadzić ten pojedynek. Patrząc na podejrzaną kondycję Manela raczej na punkty tego nie ugra, a przypomnę, że Pantoja przewalczył cały dystans z aktualnym mistrzem organizacji Deivesonem Figueiredo, który jeśli chodzi o stójkę jest level wyżej niż Portugalczyk. Ten kurs to dla mnie parodia i oczywiście nie skreślam byłego mistrza RIZIN, jednak debiut w UFC najprawdopodobniej nie będzie dla niego udany.

Alexandre Pantoja @1.92


Alistair Overeem (47-18) vs. Alexander Volkov (32-8)


Moje serce krwawi, bo uwielbiam Overeema, wychowywałem się na jego walkach w K1, jednak nie jest on dla mnie faworytem w tym starciu. Dla Holendra jest to ostatnia szansa na title shota, chociaż nawet wygrywając (Volkov również) będzie w kolejce za Ngannou i za Blaydesem. Dla mnie Ali nie zdominuje Volkova zapaśniczo – nie róbmy z 40-letniego strikera mocnego zapaśnika. Jedynym zawodnikiem, który skontrolował z góry Rosjanina jest wspomniany Blaydes, który jest zdecydowanie najlepszym wrestlerem tej kategorii na świecie. W stójce zapewne to Volkov będzie odnosił większe sukcesy, jest cięższy, więc na pewno dzięki swoim gabarytom nie da sobie zrobić większej krzywdy w klinczu. Alistair miał już spore problemy z Waltem Harrisem, którego „Drago” zdeklasował. Za bardzo mi się to klei do kupy, żeby nie faworyzować w tej walce Volkova, jednak osobiście najprawdopodobniej tę walkę odpuszczę.

Alexander Volkov @1.50

bets s on
 
Otrzymane punkty reputacji: +201
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Ktoś orientuje się czy dla sedziego, który wytypowal porazke Dariusha, będą wyciągane jakies konsekwencje, czy nadal będzie przekręcał wyniki na kolejnych galach. Aż strach coś stawiac skoro takie wałki przechodzą bez echa.
 
DonCorleone1916 2,8K

DonCorleone1916

Użytkownik
Ktoś orientuje się czy dla sedziego, który wytypowal porazke Dariusha, będą wyciągane jakies konsekwencje, czy nadal będzie przekręcał wyniki na kolejnych galach. Aż strach coś stawiac skoro takie wałki przechodzą bez echa.
Tam takie wałki i jeszcze większe w werdyktach to są co gale :) oglądam każdą galę od 7-8 lat to już nie raz nie dwa się wkurw.... o decyzje . Niejednokrotnie kładło mi to kupony , ale nic nie poradzisz. Tam sędziowie nie są sędziami UFC , wysyła ich komisja jak się nie mylę. Więc gdzie złożyć skargę na sędziego ? Do komisji ? Mnie to zawsze śmieszy bo jest 3 panów i oglądają ta sama walkę a mają różny punkt widzenia i oceniania więc przy takim werdykcie jak wczoraj i tej wygranej 29-28 podawanej przez jednego sędziego dochodzę do wniosków że ktoś się tam nie zna albo akurat wyszedł np do toalety....
 
Do góry Bottom