>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

UFC Vegas 13: Santos vs. Teixeira

Status
Zamknięty.
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC Vegas 13: Santos vs. Teixeira



Data: 7 listopada 2020 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: UFC APEX (bez fanów) - Las Vegas, Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport (karta główna), UFC Fight Pass (karta wstępna)

Walka wieczoru
205 lbs: Thiago Santos (21-7) vs. Glover Teixeira (31-7)


Co-main event
265 lbs: Andrei Arlovski (29-19) vs. Tanner Boser (19-6-1)


Karta główna (od 04:00 polskiego czasu)
135 lbs: Khalid Taha (14-2) vs. Raoni Barcelos (15-1)
185 lbs: Ian Heinisch (14-3) vs. Brendan Allen (15-3)
115 lbs: Claudia Gadelha (18-4) vs. Xiaonan Yan (12-1)

Karta wstępna (od 01:00 polskiego czasu)
185 lbs: Trevin Giles (12-2) vs. Bevon Lewis (7-2)
145 lbs: Giga Chikadze (11-2) vs. Jamey Simmons (6-2)
265 lbs: Alexander Romanov (12-0) vs. Marcos Rogerio de Lima (17-6-1)
145 lbs: Darren Elkins (24-9) vs. Eduardo Garagorri (13-1)
170 lbs: Max Griffin (15-8) vs. Ramiz Brahimaj (8-2)
135 lbs: Felipe Colares (9-2) vs. Gustavo Lopez (11-5)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Witam" czas na typy na najbliższą gale, pogramy delikatnie bo za tydzień kopalnia złota,czyli KSW 56.
Kursy z Fortuny

Pierwszy typ to walka wieczoru: typuje Thiago Santosa(1.35).
Thiago sledzac jego media to wraca ze zdwojona sila po kontuzji kolana.
Walka z Jonesem pokazała,że Thiago to top.
Wiele osób jak uważa, że nawet Thiago wygrał.
Jest w tym wiele racji.
Glover niby jak wino ale jak sie spojrzy w rywali to: Smith obity dolujacy w formie zawodnik, split z Krylovem i pokonanie cepiarza Iona Cutelabe.
W stojce uwazam ze Thiago będzie przewaac w parterze noga nie jest, watpie zeby obalil Thiago.

Drugi typ: Brendan Allen(1.75).
Brendan bardzo wszechstronny zawodnik od stojki przez zapasy po parter, pogromca min Kevina Hollanda czy Toma Breese, niepokonany jeszcze w ufc zawodnik
Ma bardzo dobre warunki fizyczne, wysoki, dobry zasieg, duzo lepsze niz jego rywal Ian Heinisch w ufc przeplata wygrane z przegranymi i moim zdaniem nie zachwyca.
Przegrał z Derekiem czy Omarim.
W tej walce groźny będzie tylko w 1rd potem juz stery walki przejmie Brendan.
W stojce poprzez warunki przewagr miec będzie Allen, w zapasach czy kulankach Allen tez sobie da rade.

Trzeci typ to: Raoni Barcelos(1.23)
Raoni wchodzi za Jacka Shore'a ale widac ze jest w treningu i formie na walke.
Jest to bardzo dobry zawodnik
( niepokonany w UFC!) .
Świetny parter: zapasy i bjj, dobra stojka.
Jego rywal Khalid Taha to uderzacz którego łatwo wywrócić.
Nie ma co pisać sprawa jasna i .

Czwarty typ: Alexander Romanov(1.20).
King Kong juz mial się bic z Rogerio lecz ten przez covida wypadł.
Debiut Romanova byl imponujący, obalal i obijal rywala.
Rogerio mimo ze jest z Brazylii to z bjj ma malo wspólnego.
Uważam ze Romanov go wywróci i obije.

Piąty typ:Giga Chikadze(1.18) Giga tez wchodzi w zastepstwo, tez jest w formie, nie dawno walczył i wygral z Moralesem.
Teraz rywal duzo słabszy i niższy.
Giga to byly kickbokser z glory ktory dobrze sie zadomowil w MMA.
Nie sadze aby w czyms mu
Simmons zagrozil.
Giga utrzyma walke w stocje gdzie wypunktuje badz nawet czym trafi rywala.


Taki dodatkowy typ na underdoga gali: Ramiz Brahimaj(2.50)
Jest to bardzo agresywny grappler/zapasnik, który w swoich walkach szuka g&p czy poddan
Jest mlodszy od Griffina o 7 lat.
Griffin w ufc na ost 5 walk wygral tylko 1 w przegranych walkach byl obalany.
Uwazam ze Brahimaj to dobry dog.
Zobaczymy jak to wyjdzie :)

Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +128
mrw2019 1,1K

mrw2019

Użytkownik
Witam, przedstawiam "pewniaczki" na jutrzejszą galę :d

Kurs na poniższego dubelka to 2.04 na Etoto.

Giga Chikadze - James Krause Simmons; G. Chikadze przez KO, TKO, DSQ lub przez poddanie 1.50
Giga to były zawodnik K1, walczył między innymi w Glory co doskonale świadczy na jakim poziomie był w poprzedniej dyscyplinie. Jego rekord to 11-2, z czego 4 ostanie skalpy zdobył już w UFC. Z początku skłaniałem się ku typowi, że ta walka potrwa przynajmniej całą jedną rundę, ale wtedy przejrzałem jego przeciwnika. Otóż "Afro Samurai" debiutuje w UFC z rekordem 7-2. Wygrywał walki między innymi z Shawnem Westem, który na ostatnie 5 walk wygrał 1 lub Morganem Sickingerem, który ma 3 przegrane walki pod rząd. Przegrywał za to w 2018r. walkę z Donnym Simpsonem dla którego to była jak narazie jedyna walka w MMA. Dziwię się,że taki zawodnik dostał się do UFC. Uważam, że to idealny rywal dla Chikadze, aby odnieść pierwsze zwycięstwo przed czasem w UFC.

Khalid Taha - Raoni Barcelos; 2. runda zostanie rozpoczęta - Tak 1.36
Raoni Barcelos stoczy piątą walke w UFC. 4 ostatnie wygrał z czego każda dotrwała do drugiej rundy. Zaledwie 5 walk z jego 16 skonczyła się w 1 rundzie (w tym trzy jego pierwsze walki). Teraz wskakuje w zastępstwo, więc obstawiam, że będzie chciał spokojnie rozegrać ten pojedynek. Rywal, Khalid Taha, stoczy 4 pojedynek w UFC z czego 2 dochodziły do decyzji. Wygrał przez TKO z Bostonem Salmonem, który już zakończył przygode z UFC. Nie wierzę, że ustrzeli Barcelosa, raczej ten sprowadzi i będzie kontrolował spokojnie ten pojedynek. Jako,że zawalczy jako zastępstwo nie sądze, że będzie jakoś mega szarżował.

Osobiście gram raczej spokojnie ten kupon jako, że niedługo trzeba będzie wejść na grubo na KSW bo może to być, tak jak kolega wyżej napisał, "Kopalnia złota".
Pozdrawiam i życzę szczęścia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +176
ferguson2 605,5K

ferguson2

Typer
Yan Xiaonam @ 1.65 betclic
Xiaonam decyzja @ 2.30 betclic

Chinka jeszcze nie przegrała w UFC, wygrała m.in z Kowalkiewicz i Hill. Taka typowa stojkowiczka, uderza jak na kobiety powiedzmy solidnie, idzie do przodu, twarda jak na zawodniczke z Chin przystało. Na pewno pod kątem bokserskim Gadelha może mieć problem. Wystarczy popatrzeć na jej dwie czy tam trzy walki wstecz, mocno poobijana. Przybrała trochę na masie, takie przynajmniej sprawia wrażenie, co nie zmienia faktu że stanęła w miejscu. Nie widać żeby się rozwijala. Myślę, że Chinka ma wiecej argumenty i powinna przewazać w stojce. Dużą nadzieja na pewno będzie parter Gadelhi, druga sprawa czy będzie w stanie obalać Chinke i czy wystarczy jej kardio. Wydaje mi sie, że Chinka jest po prostu w gazie, najlepszym okresie swojej kariery i sądzę, że wygra.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +175
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Walką wieczoru nocnego UFC Vegas 13 będzie bitka pomiędzy dwoma byłymi pretendentami do pasa dywizji półciężkiej. Wracający po piętnastomiesięcznej przerwie do rywalizacji Thiago Santos podejmie rozpędzonego czterema wygranymi z rzędu Glovera Teixeirę. Nie ukrywam, że od dłuższego czasu czekałem na to starcie, z racji tego, że jestem ogromnym fanem obu zawodników. Sporym faworytem tego boju jest młodszy o pięć lat Santos, i nie ma co ukrywać, że to słuszne zdanie. Thiago dał niezwykle bliską walkę z Jonem Jonesem, przegrywając z Amerykaninem przez „splita”. „Marreta” pauzował po tym pojedynku ponad rok, zrywając wszystkie więzadła w lewej nodze. Teixeira z kolei od ostatniej porażki z Coreyem Andersonem w sierpniu 2018 roku wygrał wszystkie cztery walki, trzy razy kończąc je przed czasem. Przechodząc już do analizy czysto sportowej Santos bez wątpienia na nogach będzie miał więcej argumentów – jest szybszym i wydaje się wszechstronniejszym uderzaczem, jednak często również bardzo chaotycznym i dającym się trafiać. Glover to dobry technicznie bokser, bardzo metodyczny, rozkręcający się z rundy na rundę. Ponadto przez czysty nokaut przegrał tylko raz w karierze, zostając szybko trafionym przez monstrualnie bijącego Anthony’ego Johnsona. Nie zapowiada się więc na ewentualny szybki nokaut ze strony Santosa. Jeśli Teixeira wytrzyma początkowy napór „Marrety”, to przeczuwam, że z upływem walki będzie dochodził do głosu, jak w starciu z Anthonym Smithem, gdzie też przecież był sporym underdogiem. Glover na wadze wyglądał świetnie, dawno nie widziałem go w takiej „shape”, jest to dla niego ostatnia szansa na osiągnięcie upragnionej drugiej walki o pas, do tego dochodzi niepewna dyspozycja Santosa, bo jednak miał koszmarną kontuzję, po której wiele osób nie dochodzi już do pełnej sprawności. Thiago jest według mnie jak najbardziej do skończenia, nokautowali go przecież Gegard Mousasi czy David Branch – a przecież Amerykanin nigdy nie słynął z mocnego uderzenia. Nie byłbym sobą, gdybym po takim kursie nie spróbował zagrać na Glovera, który ma tutaj wiele narzędzi do zwycięstwa w tej walce. Oczywiście nie namawiam do gry tego za jakieś milionowe kwoty, jednak nie tylko ja widzę tutaj ogromne value i próbuję fajną stawką zagrać na wygraną starszego z Brazylijczyków.

Thiago Santos – Glover Teixeira 3.05

5dimes
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +195
ferguson2 605,5K

ferguson2

Typer
Glover decyzja@8 betclic

Kolega wyżej fajnie opisał jutrzejsze starcie. Glover przeżywa druga młodość, walczy mądrze i jest przygotowany odpowiednio mentalnie. Nie raz miał okazję walczyć z tak mocnymi uderzaczami jak Santos, ma ogromne doświadczenie. Pytanie jak Thiago będzie wyglądał po przerwie. Myślę, że walka 50/50, jedną z głównych szans dla Glovera jest na pewno decyzja i wymeczenie rywala do końca.
 
Ostatnia edycja:
DonCorleone1916 2,8K

DonCorleone1916

Użytkownik
Nie podniecajcie się tym że teixeira zaprezentował się wybitnie w pojedynku z bezbarwnym Smithem. Dzisiaj dostanie bęcki i to szybciutko. 4 wygrane z rzędu : Robertson , Cutelaba , Krylov , Smith..... dajcie spokój przecież to są ubodzy krewni Santosa....

Santos przed czasem [1,66]

Ponadto za drobne proponuje pograc Arlovskiego. Jest spokojnie w stanie zrobić Bosera na całym dystansie. jak przetrwa 1 rundę to z każdą minuta powinien przejmowac inicjatywę. Arlovski to stary wyga , za słaby na najlepszych a za dobry na początkujących. Tutaj powinien sobie poradzić a kurs wystawiony na niego to gra warta swieczki
 
Ostatnia edycja:
mrw2019 1,1K

mrw2019

Użytkownik
Witam, przedstawiam "pewniaczki" na jutrzejszą galę :d

Kurs na poniższego dubelka to 2.04 na Etoto.

Giga Chikadze - James Krause Simmons; G. Chikadze przez KO, TKO, DSQ lub przez poddanie 1.50
Giga to były zawodnik K1, walczył między innymi w Glory co doskonale świadczy na jakim poziomie był w poprzedniej dyscyplinie. Jego rekord to 11-2, z czego 4 ostanie skalpy zdobył już w UFC. Z początku skłaniałem się ku typowi, że ta walka potrwa przynajmniej całą jedną rundę, ale wtedy przejrzałem jego przeciwnika. Otóż "Afro Samurai" debiutuje w UFC z rekordem 7-2. Wygrywał walki między innymi z Shawnem Westem, który na ostatnie 5 walk wygrał 1 lub Morganem Sickingerem, który ma 3 przegrane walki pod rząd. Przegrywał za to w 2018r. walkę z Donnym Simpsonem dla którego to była jak narazie jedyna walka w MMA. Dziwię się,że taki zawodnik dostał się do UFC. Uważam, że to idealny rywal dla Chikadze, aby odnieść pierwsze zwycięstwo przed czasem w UFC.

Khalid Taha - Raoni Barcelos; 2. runda zostanie rozpoczęta - Tak 1.36
Raoni Barcelos stoczy piątą walke w UFC. 4 ostatnie wygrał z czego każda dotrwała do drugiej rundy. Zaledwie 5 walk z jego 16 skonczyła się w 1 rundzie (w tym trzy jego pierwsze walki). Teraz wskakuje w zastępstwo, więc obstawiam, że będzie chciał spokojnie rozegrać ten pojedynek. Rywal, Khalid Taha, stoczy 4 pojedynek w UFC z czego 2 dochodziły do decyzji. Wygrał przez TKO z Bostonem Salmonem, który już zakończył przygode z UFC. Nie wierzę, że ustrzeli Barcelosa, raczej ten sprowadzi i będzie kontrolował spokojnie ten pojedynek. Jako,że zawalczy jako zastępstwo nie sądze, że będzie jakoś mega szarżował.

Osobiście gram raczej spokojnie ten kupon jako, że niedługo trzeba będzie wejść na grubo na KSW bo może to być, tak jak kolega wyżej napisał, "Kopalnia złota".
Pozdrawiam i życzę szczęścia.
Siedzi i to na dużym spokoju :D
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
elkaraso0o 723

elkaraso0o

Użytkownik
Siedzi i to na dużym spokoju :D
Gratulacje, typy z ładnym uzasadnieniem.
Czekam na typy od Ciebie kolego na KSW! Pozdro.

Na temat Main eventu.
Miałem się podzielić z wami typem na over 2.5 rundy, ale nie miałem czasu napisać analizy do południa, a potem nie miałem dostepu do pieca.
Typ wszedł, a tutaj potwierdzenie, żeby nie było, że sobie wymyśliłem typ po walce: https://www.iforbet.pl/kupon-kibica..._Q_Ho1gpy6SpCPw-x_vGs0LHaG8XleGdGTk1-1bXJwwVM.

Już po walce stwierdzam, że Santos bił mocno tak jak się tego eksperci spodziewali, ale Glover wytrzymał mocne ciosy identycznie jak miało to miejsce w walce z Anthonym. Przetrwał ciosy w stójce i zaczął swoją grę grapplingową/parterową.
Kolega T typymma trafił idealnie w przebieg walki(Dobra robota!) i przewidział od którego momentu Glover będzie stawał się silniejszy. Moje myślenie było podobne. Od 3 rundy Glover przejmie inicjatywę i tak też się stało.
 
Otrzymane punkty reputacji: +107
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom