>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<
Fortuna bonus

UFC on Fox 12: Lawler vs Brown

Status
Zamknięty.
typpero 71

typpero

Użytkownik


Data: 26 lipca 2014
Miejsce: SAP Center, San Jose, Kalifornia, USA
Transmisja: FOX



170 lbs: Robbie Lawler (23-10) vs. Matt Brown (19-11)
205 lbs: Anthony Johnson (17-4) vs. Antonio Rogerio Nogueira (21-5)
145 lbs: Dennis Bermudez (13-3) vs. Clay Guida (31-14)
155 lbs: Josh Thomson (20-6) vs. Bobby Green (22-5)

155 lbs: Daron Cruickshank (15-4) vs. Jorge Masvidal (26-8)
205 lbs: Kyle Kingsbury (11-5) vs. Patrick Cummins (5-1)
170 lbs: Hernani Perpetuo (17-4) vs. Tim Means (20-6-1)
145 lbs: Michael De La Torre (12-4) vs. Brian Ortega (8-0)

155 lbs: Akbarh Arreola (22-7-1) vs. Tiago Trator (18-4-2)
145 lbs: Noad Lahat (7-1) vs. Steven Siler (23-12)
170 lbs: Andreas Stahl (9-0) vs. Gilbert Burns (7-0)
115 lbs: Joanna Jędrzejczyk (6-0) vs. Juliana Lima (6-1)


&amp;

Pytanie do Pudziana i innych - czy będzie się opłacało grać na Lahata? Ostatnio zaliczył wtopę - przyjął latające kolano od Godofredo Pepeya, ale teraz liczę na jego rehabilitację. Póki co - kursów jeszcze nie ma, ale typowania ludzi np. na tapology poraża. 84 % głosów na Silera, tylko 16 % na Lahata. WTF ?!

Cummins i Masvidal też mogą być do pogrania... Zapraszam do dyskusji.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Może ja zacznę od swoich wstępnych typów.

Robbie LAWLER+Anthony JOHNSON 1.60 ✅✅✅
-Szczerze mówiąc, kurs jest bardzo niski, jak na Matta Browna, kogoś kto na 7 ostatnich walk w UFC, 6 kończył przez nokauty. Mimo wszystko, przeskok jest spory, od przereklamowanego Ericka Silvy, do Robbiego Lawlera, gościa który w moich oczach powinien w tym momencie posiadać pas mistrzowski. Bez zbędnego rozpisywania się, Lawler był przeciętnym zawodnikiem w średniej, w półśredniej błyszczy. Ma twardą szczękę i bardzo ułożoną stójkę, Matt Brown nie upoluje go na przestrzeni 5 rund, a Lawler pewnie wypunktuje rywala, względnie jeśli nadarzy się okazja, skończy w stójce.
Co do Rumble&#39;a również nie ma sensu na większe analizy, Anthony póki co nie ma żadnych szans na walkę o pas w półciężkiej, ale kilka mocniejszych nazwisk pokona, żeby podbudować swoją pozycję. Little Nog ma 38 lat, od 2011 roku stoczył 1 walkę, wygrywając z... dobrym przyjacielem Rumble&#39;a, Rashadem Evansem. Wątpię że Rumble zlekceważy rywala jak Rashad, ale nie spodziewam się skończenia przed czasem.

Josh THOMSON 1.45 ⛔największy pechowiec co do sędziów :-(

-pechowiec z tego &quot;Punka&quot; gdyby nie błędne decyzje sędziów, byłby obecnie w top 3 najmocniejszej dywizji wagowej jaką dysponuje UFC. Z Melendezem i Hendersonem przegrywał przez kontrowersyjne splity, Bobby Green który wziął tą walkę w zastępstwie to niezły zawodnik, ale Thompson jeśli nie przekombinuje, powinien to wygrać.​

Nie widzę nigdzie kursów na walki z reszty karty, dodam je gdy się pojawią, ale na nich zwróciłbym uwagę:

Aśka JĘDRZEJCZYK ✅✅✅
- Rywalka niby bilans dobry, ale nabijany amatorkami, (np. laski które debiutowały z nią, i od razu kończyły karierę). Aśka, mistrzyni świata muay-thai, czołówka światowych rankingów. Jedyne czego można się obawiać to waga, Aśka nigdy w tej kategorii wagowej nie walczyła. Jeśli nie będzie problemów z wagą, a skoro zdecydowała się na tą walkę, to musiała wiedzieć że będzie musiała sporo ścinać, to widzę ją w czołowej trójce nowej kobiecej dywizji w UFC. Mam nadzieje że część tandetnych pseudoekspertów nabije swoimi debilnymi artykułami kurs na tyle iż będzie przyzwoity do gry (piję tutaj do artykułu na bleacherreport, w którym o Aśce głównie napisali że ma trudne nazwisko, a rywalka że super stójkę, więc zdemoluje w niej Polkę). Porównanie cepeliady Limy do taktycznie ułożonej stójki Jędrzejczyk nie przystoi i świadczy o braku jakiejkolwiek wiedzy panów z USA.​
Brian ORTEGA ✅✅✅
-zapowiadany na wielki talent, szukałem nagrania z jego walk, podobnie w wypadku rywala, i muszę przyznać że ten chłopak ma sobie coś ciekawego. Pachnie mi trochę takim Conorem McGregorem, sporo efektownych zagrań, wszechstronność, dawanie kibicom show. Do UFC trafia jako mistrz 2 federacji, autor jednej z najlepszych walk tego roku poza UFC, jeden z największych talentów legendarnego teamu Black House, posiadacz czarnego pasa BJJ, Oczywiście to może nic nie oznaczać, ale liczę że tego rywala Ortega powinien poddać (typuje trójkąt). Początkowo miał walczyć z Brandao (tak, tego który ostatnio przegrał z McGregorem), dostał słabszego rywala na debiut, który co prawda stoczył niezłą walkę z Bocek&#39;iem, ale i tak przegrał. Rywal sam posiada sporo poddań na koncie, ale lubi popełniać głupie błędy. Będzie ciekawie.​

http://www.sherdog.com/news/articles/Sherdog-Prospect-Watch-Brian-Ortega-70471


Odpuściłbym:
Patrick Cummins
-barista ląduje w UFC, bo nie ma komu walczyć z Cormierem, przegrywa, dostaje drugą walkę, wygrywa ale bez błysku. Teraz dostaje Kingsbury&#39;ego, który nie wygrał walki od 2011 roku, a od 2 lat nie walczył. Ciężko cokolwiek o tej walce powiedzieć, na dobrą sprawę nadal nie wiadomo na co stać Cumminsa, który od niedawna parzenie kawy zamienił na pożądne treningi, ani Kingsbury&#39;ego który wraca po tak długiej przerwie. Można w ostateczności stawiać na Cumminsa, ale zależy od kursów. Nie jest na tyle dobry, jak to UFC stara się czasami sprzedać.

Noad Lahat - miał być wielkim prospektem, ale jak to z częścią &quot;prospektów&quot; bywa, zawiódł. To już od każdego zależy czy mu zaufa i na niego postawi, czy też uzna że już nic z niego nie będzie. Siler to przyzwoity zawodnik, Typpero zwrócił uwagą na tapology, ludzie w ciemno obstawiają przeciwko komuś kto zawodzi pokładane w nim nadzieje.

https://www.youtube.com/watch?v=A5nbDvCCzV4
https://www.youtube.com/watch?v=soLZiTkiZQY
https://www.youtube.com/watch?v=Yx-kJ6zxC18
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Dlaczego wszyscy lekceważą Cruickshanka? Ostatnio też mało kto dawał mu szanse, a kurs bodajże 4 fajnie wpadł. Nie wiem kto to Masvidal, okej, może Daron tym razem przegra ale na pewno nie stawiałbym przeciwko Cruickshankowi. Taka moja rada :p
Wróciłem z trzech terenówek to wracam do obstawiania. Mundial i Lech Poznań wyssali ze mnie ostatnie chęci na typowanie czegokolwiek innego niż MMA.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
mnie nadal szokuje fakt, iż nie ma jeszcze kursów... do gali pozostało raptem 4 dni, a poza 4 walkami głównej karty, reszty na żadnym bukmacherze jaki sprawdzałem nie widać.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
No to bez większego kombinowania
Lawler+Johnson 1.55 ✅✅✅
Johnson+Jedrzejczyk 1.65 ✅✅✅
Thomson 1.40
Ortega 1.67 ✅✅✅
Cummins+Tiago dos Santos 2.30 ✅✅✅
Jedrzejczyk+Lawler+Johnson 2.40 ✅✅✅
Clay Guida 2.35

przy takim kursie na Cumminsa, granie na niego nabiera sens. Thomson, no cóż mam dziwne przeczucie że może wtopić, ale do tej pory nie zawodził więc również warto mu zaufać. Johnson, Jedrzejczyk wydają się być pewniakami. Lawler powinien mieć interesującą i wyrównaną walkę, ale myślę że ostatecznie to on okaże się zwycięzcą. Tiago dos Santos i Brian Ortega zaciekawili mnie gdy przeglądałem personalia zawodników tej gali, ale równie dobrze mogą stać się objawieniami UFC, jak i szybko z niego wylecieć, wiadomo jak to jest z prospektami. No a Clay Guida, 2.35 na kogoś kto potrafi pojechać Pettisa, stoczyć fenomenalną walkę z Bensonem to jednak przesada. Wiadomo że ostatnio miał debilne występy (patrz 5 rund skakania jak małpa z Maynardem), ale to wciąż dobry zawodnik.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
U 170

użytkownik-80336

Użytkownik
Poszukam niespodzianki, jeśli &quot;Minotoro&quot; będzie dobrze przygotowany, i nie trafi się żadna kontuzja, moim zdaniem ma duże szanse, znacznie większe niż widać po kursach. Po prostu nie widzę tego, jak &quot;Rumble&quot; demoluje w stójce Nogueire (technicznie: boks Noga &gt; boks Johnsona), zdaje sobie sprawę, że Nog ma już 38 lat, jest wolniejszy, siła ciosu po stronie &quot;Rumble&quot;, jednak każdy streak się kiedyś kończy (7). Jeśli walka została by sprowadzona do parteru widzę większe szanse na poddanie ze strony Noga niż Johnsona.
&quot;Minotoro&quot; z Evansem też był skazywany na porażkę a kursy były nawet większe jak teraz. Ostatnia walka Johnsona rewelacyjna, może i ma swój prime, ale lekkiej przeprawy tu nie widzę. Wchodzę w &quot;Minotoro&quot;, kurs 5.00.
 
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Będe konsekwetnie szukał niespodzianek.
W walce wieczoru cięzko stawiać na Mata Browna przeciwko Lawlerowi. Brown to dobry zawodnik ale Lawlera marsjanie podmienili kilka walk temu. I z przecietnego zawodnika, facet przemienił sie w bezlitosną maszynkę do mielenia przeciwników.
Johnson od kiedy nie musi dbać o wagę tez stał się walcem, ktory rozjeżdża wszystko na swojej drodze. A Nog dostał co main event z nim tylko za nazwisko a nie formę sportowa.
W końcu trafiłem na walkę:
205 lbs: Kyle Kingsbury (11-5) vs. Patrick Cummins (5-1)
Solidny uderzacz kontra podobno prospekt, zapaśnik
Obaj to zagadki. Kyle 2 lata przerwy. Cummins półzawodowiec bez doświadczenia i wygranych nad kims powaznym.
Kingsbury zanotował juz dobre występy w UFC, porazki z Manuwą, Teixerą wstydu nie przynoszą.
Kingsbu wygrywał z zapaśnikami Romero, Hamman.
Cummins nie wydaje sie byc lepszym zawodnikiem od tych dwóch powyższych.
Kingsbu ma chyba mniejszy zasięg ale w stójce powinien być duzo lepszy.
Jest twardy, dobrze sie broni w chwytach
Ale Cummins ma papiery, żeby obalać Kingsbu.
Zagrałbym, że przewalczą pełen dystans, niż na zwycięstwo któregoś.
Reasumując duzo znaków zapytania
Kinsbu ( by decision) ⛔
2.5 william hill
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Gilbert Burns - 1.62✅✅✅ - Pinnacle Taki leci główniak , dla mnie kurs bardzo dobry
Gilberto grapplingowy zabójca czy fantastyczny artysta Jiu Jitsu jak niektórzy go nazywają . Utytułowany parterowiec , trenujący w jednym z lepszych teamów z całą znakomitą śmietanką zawodników UFC - Blackzilians , przede wszystkim stójka pod okiem Belforta ( jego trener od jiu-jitsu ) .
Główny trener od grapplingu w jego teamie podczas programu TUF Brazil , dotychczasowe wszystkie 7 wygranych walk przed czasem .
Dobre silne obalenia czy rzuty , swoich rywali doskonale trzymający w pozycji dominującej . Obali pozamiata a szczególnie z ulubionej pozycji atak na plecy .
  • World Champion (2011)
  • World Pro Cup Champion (2010);
  • World No-Gi Champion (2010);(2013)
  • Brazilian National Champion (2009 CBJJE);
  • Brazilian National Champion (2010);
  • Naga Open Weight Champion (2009);
  • Lutador Grappling Champion (2010);
  • 3x World Silver Medallist (2009 – Black Belt, 2007 &amp; 2006 Brown Belt);
  • European Bronze Medallist (2009);
  • Brazilian Nationals Silver Medallist (2007 – Brown Belt)

Mimo że rywal też wywodzący się z parteru to dla mnie jednak różnica klas w umiejętnościach . Mało znaczący Szwed nic specjalnego , w ostatnich trzech latach tylko dwie walki .
Gilberto nie da ciał i zaliczy kolejną wygraną przed czasem - poddanie . Walka w sobotę przed 23 .


 
Otrzymane punkty reputacji: +16
S 2

sebek881

Użytkownik
Pojawiły się kursy w jakimś normalnym buku- betsafe. Na Aśkę 1,36. Z tej gali tripel
Aśka+Lawler+Johnson wydaję się dobrym rozwiązaniem. + z boksu GGG i mamy kurs 2,25
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Jako ciekawostkę wrzucę kilka tekstów panów z MMA Corner, jak dla mnie ten portal póki co najtrafniej opisał najbliższą galę

Women’s StrawW: Juliana Carneiro Lima (6-1) vs. Joanna Jedrzejczyk (6-0)
For those of us who follow women’s MMA closely, Juliana Lima and Joanna Jedrzejczyk are familiar faces that will make for an exciting fight. Lima has a couple more years of experience under her belt, and her sole loss was to the fiery “Killer Bunny,” Katja Kankaanpaa. Jedrzejczyk is representing the new wave of Polish brawlers. She is coming off a huge win in which she retired Rosi Sexton just over a month ago. Man, this is a tough one, but I will go with Jedrzejczyk by unanimous decision. She’s been fighting bigger girls at 125 pounds and will be a killer at strawweight.
BW: Mike De La Torre (12-4) vs. Brian Ortega (8-0)
Ortega is the real deal. He is a fighter the whole of the UFC bantamweight division needs to keep their eyes on. His grappling ability is on another level, so De La Torre is in for a tough night. Although De La Torre was able to survive the grappling attack of Bocek, he won’t be so lucky this time around. Ortega via third-round submission.

LHW: Anthony Johnson (17-4) vs. Antonio Rogerio Nogueira (21-5)
Johnson is big, powerful and explosive, which is simply a dangerous combination in the Octagon. Now that he is fighting at a healthy weight, he can finally reach his potential. Nogueira’s seen and done it all in the sport. Although he is as skilled as they come, he doesn’t have what it takes to defeat Johnson. Nogueira is a world-class grappler, but, in attempting to take down Johnson, it’s not likely that he can succeed where a wrestler like Davis failed. And even though Nogueira is a skilled technical boxer, Johnson’s speed and power are unlike anything the Brazilian has faced before. Johnson is fighting with a chip on his shoulder. With his skill set, he is a very dangerous man. This is a terrible match-up for Nogueira. Johnson wins via first-round knockout.
 
macio106 186,6K

macio106

Znawca - MMA
Joanna Jędrzejczyk - Juliana Lima ✅ Decision (Unanimous)
Typ: 1
Kurs: 1,36
Bukmacher: Betsafe

Starcie pierwszej Polski w UFC to nie lada gratka dla fanów MMA. Asia to sześciokrotna mistrzyni świata w muay thai. Była by i siedmiokrotną mistrzynią gdyby nie ostatnia walka w Tajlandii, gdzie krótko mówiąc została okradziona ze zwycięstwa, ale ja nie o tym. Po pierwsze Polska jest o wiele lepsza w stójce i ma ją na wysokim poziomie co potwierdziła w ostatnich walkach pokonując takie zawodniczki jak: Rosi Sexton (była zawodniczka UFC) fakt że Rosi nie była w formie, ale i tak Asia pokazała klasę kończąc ją w drugiej rundzie.Karla Benitez obijana była konsekwentnie przez 3 rundy. Julia Berezikowa i Kate Jackson. Co do parteru no to zdecydowanie lepiej wypadała tutaj rywalka, tyle że rekord 6-1 nabity na no-nemowych zawodniczkach a gdy przyszło starcie z klasową Katją Kankaanpą to je przegrała. Widać też że Lima jest typowo siłową zawodniczką i to ją może zgubić gdyż trenerzy Arachionu na pewno podszkolili Asię w parterze i gdy nadzieje się okazja to Asia ją wykorzysta, a jeśli się nie uda skończyć przed czasem to Polaka będzie konsekwentnie w stójce obijała rywalkę i wygra na punkty. Uważam że kurs 1,36 jest zachęcający aby grać na Jędrzejczyk.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik


Ważenie obejrzane, co do 3 walk które uważam za kluczowe na UFC on Fox 12, w 2 wypadkach rywale moich faworytów nie zrobili wagi, no cóż, pewnie kursy w tych walkach spadną :/ Czyli reasumując , co polecam do grania
Lawler+Johnson 1.55 ✅✅✅
Johnson+Jedrzejczyk 1.65 ✅✅✅
Jedrzejczyk+Lawler+Johnson 2.40 ✅✅✅

za grosze
Thomson+Dos Santos 1.90
Ortega 1.67 ✅✅✅

Wywalam z wcześniejszych typów Cumminsa, jakoś nie mam żadnego punktu zaczepienia żeby widzieć w nim pewną wygraną, a kurs że tak ujmę &quot;dupy nie urywa&quot;. Lawler, Johnson, Aśka, mają wystarczająco dużo argumentów żeby nie tylko wygrać, ale i zdeklasować rywali. Jeśli któryś z nich przegra, będę bardzo zszokowany, bo wnikliwie patrząc w te walki, to są fajne i ciekawe zestawienia, ale i w pewnym sensie missmatche. Brown ma dziurawą jak sito gardę, Lawler ostatnie walki to popis techniczności w stójce. Aśka ma kapitalną stójkę, rywalka za taktykę zazwyczaj przybiera cepeliadę i próby obaleń. Johnson ma również znakomitą stójkę, i znakomite defensywne zapasy, a Lil Nog zazwyczaj jeśli wygrywa to przez dominacje w parterze. Mając słabe zapasy, przy tak mocnym zapaśniczo rywalu, Nogueira traci swój atut, Rumble musiałby ostro przekombinować żeby to przegrać. Thomson, Dos Santos i Ortega są po prostu zdolniejszymi zawodnikami od rywali, ale mimo wszystko istnieje szansa że zawiodą. Kusi również Guida, kurs bardzo przyjemny, ale nie będę przesadzać z ilością typów, skoro są inne, pewniejsze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
marekr 35

marekr

Użytkownik


Sorry ale bez analizy, brak czasu.

Najpewniejsze typy Johnson✅+Lawler✅+Asia✅ do tego z boksu Bryant Jennings✅ 1.50 dla mnie główny typ weekendu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
b3a 1,3K

b3a

Użytkownik

Na kupon Jędrzejczyk + Santos + Thomson + Johnson + Lawler + Golovkin 3.97 bet365. Sam wrzucam takiego tasiemca, ale polecam tak na 50% ;)
 
bene 240

bene

Użytkownik
Anthony Johnson vs. Antônio Rogério Nogueira
Dla podbicia kursu. Szukanie niespodzianki w tej walce mija się z celem. Zawodnik który zniszczył ostatnio Daviesa - top contendera miałby przegrać z 38 latkiem wracającym po prawie 2 latach przerwy po ciężkich kontuzjach? Nie ma takiej opcji. Johnson pokazał w ostatniej walce, że nie ma problemów z kardio, dlatego tym bardziej nie widzę scenariusza w którym miałby wystrzelać się w pierwszej rundzie i zostać wypunktowany przez dwie następne. Dla mnie Johnson nie musi udowadniać już swojej wartości i prawdopodobnie pod koniec 2015 zawalczy o tytuł.
typ: Rumble Johnson✅ via TKO✅ Round 1 ✅


Jestem zwolennikiem tych którzy twierdzą, że Guida najlepsze lata ma już za sobą. Dennis to wszechstronny zawodnik i moim zdaniem ścisła czołówka dywizji. Hettes, Halloway, Siler to dogodni zawodnicy, aby wkroczyć do top 15. Dennis nie jest typem zawodnika którego łatwo obalić a później przeleżeć na nim przez 3 rundy - a taka dokładnie będzie taktyka Guidy - wysoki pressing, zwarcie, klincz i obalanie. Bermudez z walki na walkę coraz lepszy, z kondycją nie ma problemów, mocna szczęka, dobre zapasy. Nie byłbym zszokowany gdyby tę walkę zakończył przed czasem.
typ: Bermudez ✅win via Decision⛔.



Być może imponująca seria wygranych dla Darona pewnie się skończy, ale nie koniecznie. W walce z Kochem był mocnym underdogiem, ale jego wygraną można spokojnie wytłumaczyć. Koch to zawodnik który jednak do elity dywizji już nie należy. Ma przede wszystkim problemy z defensywą co dało zauważyć się w walce z Lamasem oraz Poirerem a co Daron wykorzystał perfekcyjnie. Masvidal to solidny zawodnik który bardzo dobrze umie czytać grę przeciwnika. Adaptuje się do sytuacji i jeśli nie zrobi większego błędu to powinien walkę prowadzić do decyzji. Niemniej jednak Masvidal czasami daje naciąć się na niekonwencjonalne ataki których Daron ma cały arsenał. Niepokoi mnie również to jak kiepsko Masvidal wyglądał w stójce z Chiesą, a Daronowi wystarczy jeden momen żeby zakończyć walkę. Przegrane Darona z Makdesim oraz Martinsem wstydu nie przynoszą. Po analizie wszystkich aspektów, których nie będę już opisywał wychodzi mi 50:50, walka może pójść w dwie strony, a że według buków Daron to underdog to:
typ: Daron &quot;The Detroid Superstar&quot;⛔ win via TKO

dokładnie jak przewidywałem, Jorge nadział się,Daron był bardzo zakończenia walki, póżniej już tylko strategiczne prowadzenie walki przez Masvidala. Mogło pójść w dwie strony.

POZOSTAŁE WALKI
Lawler vs Brown - ile już razy był Brown skazywany na porażkę? Ja walkę odpuszczam. Po walkach z Silvą, Mainem, Wonderboyem już nie mozna być niczego pewnym.

Josh Thompson ⛔- jak już wyżej napisane, pechowiec do decyzji, dziś mógłby mieć w w tytułach: były mistz Strikeforca oraz aktualny mistrz UFC. Green późny replacement, po kontuzji. Thompson via TKO/Decyzja

Cummins✅ - Jeśli Bonnar przeleżał na Kyle przez trzy rundy to Cummins może zrobić to tym bardziej.
Hernani Perperuo⛔ - via TKO - wyglądał imponująco na tle Jordana Maina.
Silver ⛔- win via decision

Reszta to praktycznie no-name mało na ich temat wiadomo, dziewczyn się z zasady nie rusza, bo to ciężko walkami nazwać.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom