>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC on ESPN: Gamrot vs. Tsarukyan

psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC on ESPN: Tsarukyan vs. Gamrot

image.jpg

Data: 25 czerwca 2022 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: UFC APEX, Las Vegas, Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl / STS.pl (karta główna); eFortuna.pl / STS.pl / UFC FightPass (karta wstępna)


Walka wieczoru
155 lb: 🇵🇱 Mateusz Gamrot (20-1) vs. Arman Tsarukyan (18-2) – ok. 6:30


Co-main event
170 lb: Neil Magny (26-8) vs. Shavkat Rakhmonov (15-0)


Karta główna (od 04:00 polskiego czasu)
265 lb: Josh Parisian (14-5) vs. Alan Baudot (8-3)
155 lb: Thiago Moises (15-6) vs. Christos Giagos (19-9)
135 lb: Umar Nurmagomedov (14-0) vs. Nate Maness (14-1)
185 lb: Chris Curtis (28-8) vs. Rodolfo Vieira (8-1)

Karta wstępna (od 01:00 polskiego czasu)
205 lb: Tafon Nchukwi (6-2) vs. Carlos Ulberg (4-1)
145 lb: TJ Brown (16-8) vs. Shayilan Nuerdanbieke (40-10)
135 lb: Raulian Paiva (21-4) vs. Sergey Morozov (17-5)
125 lb: Cody Durden (12-4-1) vs. JP Buys (9-4)
135 lb: Brian Kelleher (24-13) vs. Mario Bautista (9-2)
115 lb: Jinh yu Frey (11-6) vs. Vanessa Demopoulos (7-4)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
Ostatnia edycja:
T 56,4K

Tommmy

Użytkownik
Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan
Typ: 2.zawodnik wygra przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację
TAK
Kurs: 3,5
Bukmacher: Fortuna

Lubię te zakłady na nokaut i jeszcze z takimi kursami (mila niespodzianka) tutaj stawiam na reprezentanta Armeni.
Bardzo pewny siebie na konferencji prasowej, wspomina o deklasacji Polaka i że nie gra w jego lidze. Dla mnie rówież, niech taką pewnością epatuje na ringu. Z 18 wygranych 7 przez nokaut. Rozpędzony serią pięciu zwycięstw Ormianin wierzy, że po pokonaniu Gamrota znajdzie się o jedną potyczkę od walki o tytuł mistrza UFC. A tam może na niego czekać Islam Makhachev, jego jedyny pogromca. Poprzednia walka Ormianina to z Joelem Alvarezem gdzie zaliczył wygraną po nokaucie. Nie skreślam Gamrota, ale jakoś bardziej przemawia za mną Tsarukyan i styl jego walk. Liczę też na młodzieńcza odwagę (26 vs 32 lat) i chęć pokazania władzą UFC że jemu powinna przysługiwać wkrótce walka o mistrza. Zobaczymy.
 
Ostatnio zmieniony przez psotnick:
U 0

Usunięty użytkownik 173737

Gość
Kurs 5,5 jest na to, że to Gamrot wygra przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację, na Tsarukyana jest kurs 3,5.
 
T 56,4K

Tommmy

Użytkownik
Mateusz Gamrot vs. Arman Tsarukyan
Typ: 2.zawodnik wygra przez K.O./T.K.O. lub przez dyskwalifikację
TAK
Kurs: 5,5
Bukmacher: Fortuna

Lubię te zakłady na nokaut i jeszcze z takimi kursami (mila niespodzianka) tutaj stawiam na reprezentanta Armeni.
Bardzo pewny siebie na konferencji prasowej, wspomina o deklasacji Polaka i że nie gra w jego lidze. Dla mnie rówież, niech taką pewnością epatuje na ringu. Z 18 wygranych 7 przez nokaut. Rozpędzony serią pięciu zwycięstw Ormianin wierzy, że po pokonaniu Gamrota znajdzie się o jedną potyczkę od walki o tytuł mistrza UFC. A tam może na niego czekać Islam Makhachev, jego jedyny pogromca. Poprzednia walka Ormianina to z Joelem Alvarezem gdzie zaliczył wygraną po nokaucie. Nie skreślam Gamrota, ale jakoś bardziej przemawia za mną Tsarukyan i styl jego walk. Liczę też na młodzieńcza odwagę (26 vs 32 lat) i chęć pokazania władzą UFC że jemu powinna przysługiwać wkrótce walka o mistrza. Zobaczymy.
Kurs do poprawy jest 3,5
Przepraszam...:(

Dzięki kolego niżej za sprostowanie.
 
T 209,7K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Mateusz Gamrot - Arman Tsarukyan
Typ: Gamrot @3.10 Betcris

Na Betcrisie mamy bardzo fajny kurs na Polaka. Osobiście nie uważam, aby jego rywal był aż takim faworytem w tym starciu.
Gamrot ma bilans 20-1, aczkolwiek kto oglądał jego pojedynek z Kutateladze ten wie, że bilans tak naprawdę powinien wynosić 21-0 (co także przyznał sam Gruzin). Poza walką z Gruzinem, Gamrot miał jeszcze 3 pojedynki w UFC - wszystkie zwycięskie przed czasem. Dziś przed Polakiem być może najcięższe wyzwanie w karierze - zmierzy się on z 6 lat młodszym Tsarukyanem. Arman również może pochwalić się bardzo dobrym rekordem, przegrał tylko 2 walki, w tym jedna z Makhachevem (aktualnie 4 miejsce w rankingu wagi lekkiej UFC). Wydaje mi się, że ta walka zakończy się decyzją, ale tym razem to Polak będzie zwycięski i będzie piął się w górę w rankingu wagi lekkiej. Na ten moment zajmuje 12 miejsce (Tsarukyan jest na 11 pozycji), ale jestem zdania, że w przyszłości może trochę namieszać w czołówce, a do tego potrzebuje zwycięstw.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +468
anzelmo 136,1K

anzelmo

Użytkownik
Mateusz Gamrot - Arman Tsarukyan Walka potrwa pełen dystans : Nie 1.90 lvbet

Zapowiada się niezła bitka myślę ze możemy sobie spodziewać zajebistego widowiska i dosłownie wszystkiego... obaj sa mocno naładowani wydaje mi sie w swoim praimie i myślę ze ktoś kogoś skończy czy to będzie tko czy poddanie myślę ze decyzji nie zobaczymy .Obaj sa wszechstronni zawodnikami obaj narzucają dobre tempo zobaczymy jak cardio. Gamer w ufc z walki na walkę robi progres z Kutaladze można mówić o wałku ale te sprowadzenia wtedy nie dawały efektu- fizycznie była różnica zresztą Gruzin to jest kawal wojownika co pokazała nie dawno jego walka .Siła to właśnie chyba dzisiaj nad ranem będzie kluczowy czynnik jak fizycznie Gamer będzie wyglądał na tle Armana....Jeśli ta walka pójdzie na karty sędziowskie to może byc rożnie obaj na pewno sa jakaś nadzieja organizacji-takimi dobrymi prospektami i obaj chyba wiedza o co idzie dzisiaj gra.... kto ogłada UFC ten widzi ze sędziowie maja różny pogląd na przebieg walk choćby ostatnio moim zdanie zrobiony na szaro Kattar. Spodziewam sie dużo prób zapaśniczych gamera w tych kotłach najlepiej sie czuje z kolei Arman chyba wejdzie to walki z mocnym przytupem od razu mocno agresywnie w stójce....no jaram sie jak młody dzik bo jest to szansa dla naszego .

Fajna gala szkoda ze w ujowych godzinach.... Rahmanov kawal gracza i wart zarwania nocki plus gram jeszcze na Rodolfo Vieira wygra przed czasem: 2.35 Lvbet tutaj klasyka strajker kontra wirtuoz parteru liczę na brazola ze uda mu sie sprowadzić na glebe Curtisa a tam będzie poddanie bo w stójce gra do jednej bramki sie szykuje cardio u zawodnika z kraju kawy także nie jest na najwyższym poziomie ale jakoś mam słabość do takich zawodników i lubię ich popisy parterowe aka Maia Jacare :sneaky:
 
Ostatnia edycja:
A 6,9K

agrest01

Użytkownik
Mateusz Gamrot - Arman Tsarukyan
Walka o przeskoczenie w rankingu i dostanie kolejnej walki z zawodnikiem, który już będzie TOP5 w UFC. Oboje są na pewno bardzo zmotywowani, co widać z resztą po konferencjach jak i wcześniejszych walkach. ko/tko/dq raczej w tej walce raczej wykluczam, jeżeli już to jakieś poddanie. Gamrota jak i Armana ciężko jest skończyć co widać po ich statystykach zresztą. Za Gamrotem na pewno będzie przemawiać technika,zapasy.Jego zejścia po nogi, które często są dla przeciwników nie widoczne, myślę że zobaczymy w tej walce nie raz i zrobią robotę. Arman też nie stroni od zapasów, ale według mnie są na gorszym poziomie. Sam Arman zresztą mówił na konferencji że posiada zupełnie inny poziom, ale rozumiem to w pełni gdyż musi wykazywać pewność siebie. Za Armanem przeczuwam że może przemawiać siła fizyczna, pytanie tylko jak ją wykorzysta. W tej walce będzie na pewno dużo kulania się po macie i zobaczymy masę prób obaleń. Tak na prawdę ciężko stwierdzić czy zobaczymy tutaj pełny dystans zakończony decyzją czy może jakieś poddanie. Dlatego też wstrzymam się od wytypowania zakończenia walki, chodź nie ukrywam że bardziej przemawia do mnie zakończenie walki decyzją. Natomiast to co typuje w tej walce to czyste zwycięstwo Gamrota, który jest niedoceniany przez wystawione kursy bukmacherskie.
@ Mateusz Gamrot 3.10
 
Otrzymane punkty reputacji: +468
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Tsarukyan A. - Gamrot M, Gamrot wygra @2.65

Bardzo ważna walka dla Gamrota, bo rywal zdecydowanie na fali i nieprzypadkowo to Tsarukyan jest faworytem. Mimo wszystko Gamrot to zawodnik nieobliczalny, który już w KSW wielokrotnie zaskakiwał i wygrywał pojedynki, w których ludzie nie zawsze stawiali go w roli faworyta. W przypadku UFC może być podobnie, w zasadzie Mateusz wygrał wszystkie swoje walki w UFC, bo nawet ta jedna porażka z Gruzinem była bardzo kontrowersyjna, co zaznaczył sam Kutateladze. Myślę że czeka nas 5 interesujacych rund i zakończenie przez decyzję, kurs na Gamera bardzo atrakcyjny, warto atakować.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +217
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
  • Najlepsze analizy czerwca 2022 (2-3. miejsce)
  • #9
Arman Tsarukyan - Mateusz Gamrot
Arman Tsarukyan: Wygra na punkty: Tak @ 2.70 łamańca nie było, ale było bardzo blisko żeby oba typy weszły

Arman Tsarukyan - Mateusz Gamrot
Punkty .Handicap: Mateusz Gamrot +5.5 @ 2.21 Gamrot via Unanimous Decision (48-47, 48-47, 48-47)
Betcris

Faktycznie, ten kurs na Gamrota wygląda trochę przesadzony, ale nie dlatego że Tsarukyan nie jest słusznym faworytem (bo jest) tylko po prostu różnica nie jest taka duża jak pokazują kursy. Dlatego ja zaproponuję takiego nieco łamańca, bo buk oferuje ciekawy handicap na punktację sędziów (sumujemy punktację wszystkich 3 sędziów i do tego dopiero przykładamy handicap). Czyli sumując: Gamer nie może przegrać więcej niż 6 pkt, np. wynik 48-47 48-47, 49-46 dla rywala daje wygrany typ. Generalnie ciasna walka na punkty, np. 3-2 w rundach i tyle wystarczy. A myślę, że ciasno może być. Tsarukyan jest lepszy zapaśnikiem, a to zapasy pozwalają kontrolować walkę, rundy i punktować u sędziów. Jeśli Polak przeniesie walkę do parteru to tam on ma większe szanse bo grapplerem on jest lepszym. Ale o obalenie łatwo nie będzie. Inna sprawa że to walka wieczoru i dystans 5 rund, ruski Ormianin jeszcze nie walczył na takim dystansie i tu spora niewiadoma, bo bywało parę razy że w końcówkach się potrafił zapowietrzyć. Dla Gamrota 5 rund to nic nowego, w KSW non stop bronił pasa, 3 razy na pełnym dystansie, a byłoby więcej, bo przecież 2 obrony z Parkiem kończyły się szybciej. Zresztą z kondycją Polak nigdy nie miał problemu, w UFC również, w sumie tylko w tym pechowym debiucie trochę wyglądał niemrawo chwilami, ale potem już było bez zarzutu. Tak że tutaj problemu nie będzie, gorzej z kontrolą walki, ale myślę, że 2 a może 3 rundy zapisze na swoje konto i wygra ważną walkę, ale realnie patrząc Tsarukyan ma wystarczająco atutów by wygrać. Ale wątpię, żeby było do jednej bramki jak sugerują kursy. A wtedy może nas uratować typ na handicap punktowy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1558
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
Neil Magny - Shavkat Rakhmonov
Magny wygra 4.17
Fortuna
Niepokonany Rakhmanov podejmie haitańskiego pochodzenia Amerykanina. Czy osiągnie szesnaste zwycięstwo? Tutaj właśnie mam wątpliwości, myślę że Magny to będzie najtrudniejszy przeciwnik z jakim zmierzy się Kazach.
Wyższy o 6 cm, zasięg ramion również na korzyść Magnyego i co najważniejsze szalenie doświadczony ( i tutaj wietrze nadzieję) ze swietnymi warunkami z dobrą kondycją.. Rakhmanov nigdy nie przewalczyl 15 min. Oczywiście kończył zawodników wcześniej.. Kazach jest tutaj zdecydowanym faworytem ale można pokusić się za drobne na win amerykanina po bardzo fajnym kursie. Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +110
D 20,7K

danielgarcia

Użytkownik
Screenshot_20220625-230042~2.png
Po takim kursie, aż żal nie spróbować. Zapowiada się bardzo wyrównana walka. Myślę, że skończy się bliską decyzją, może nawet splitem. Panowie nie mają nokautujących ciosów, więc KO raczej bym wykluczył. Arman pierwszy raz będzie walczył na dystansie 5 rund, Polak ma w tym aspekcie większe doświadczenie. Mam nadzieję, że Mateusz przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę właśnie w dwóch ostatnich rundach.
Edit: kurs BetX
 
Otrzymane punkty reputacji: +361
A 33,5K

ar0nek

Użytkownik
Pokaż załącznik 19694
Po takim kursie, aż żal nie spróbować. Zapowiada się bardzo wyrównana walka. Myślę, że skończy się bliską decyzją, może nawet splitem. Panowie nie mają nokautujących ciosów, więc KO raczej bym wykluczył. Arman pierwszy raz będzie walczył na dystansie 5 rund, Polak ma w tym aspekcie większe doświadczenie. Mam nadzieję, że Mateusz przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę właśnie w dwóch ostatnich rundach.
Edit: kurs BetX
Tsarukyan 39% walk wygranych przez nokaut , a Gamrot 35%
 
anzelmo 136,1K

anzelmo

Użytkownik
już 1 walka kobiet pokazała jakie jest sędziowanie... ok 2-1 w rundach dla Vanesy ale wszystkie 3 to juz kur...skandal jest....zygac sie chce przy takich decyzjach
 
psotnick 845,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Miła odmiana, że przynajmniej raz przy bardzo ciasnej walce to Polski zawodnik się cieszy z kontrowersyjnej decyzji sędziów.

Co do przyszłości to Tsarukian sobie poradzi, Gamrot też. To była świetna walka.
 
Ostatnia edycja:
A 6,9K

agrest01

Użytkownik
Miła odmiana, że przynajmniej raz przy bardzo ciasnej walce to Polski zawodnik się cieszy z kontrowersyjnej decyzji sędziów.

Co do przyszłości to Tsarukian sobie poradzi, Gamrot też. To była świetna walka.
Decyzja słuszna, ale ciasno było to fakt. Obalenia zrobiły robotę, ale stójkowo z ciosami było po równo prawie , co dziwi bo oglądając wydawało się ze to arman wiecej trafia , widocznie gamrot sporą cześć ciosów blokował przez co nie zostały liczone.
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Maksymalnie co mógł tutaj ugrać na kartach sędziowskich Gamrot to przegranego splita. Wszyskto inne powinno pójść na korzyść Tsaryukana. Bukmacherzy mający 1.12 na Armana pod sam koniec walki dosyć wymowne. Fakt dobra walka wieczoru, bliska była tego nie można odmówić ale Gamrot tego nie wygrał całościowo. I to nie ma nic wspólnego z tym że miałem Armana postawionego. Jeśli chcą punktować takie miałkie sprowadzenia w którym nie się nie dzieje oprócz kontroli, brak ciosów no nigdy się z nimi nie wygra. Ostatnio trend był odwrotny i za brak aktywności sędziowie nie byli zachwyceni czegoś takiego punktować. Poza tym często i gęsto Arman szybko wstawał. Jedynie pod koniec 3 rundy Gamer miał go fajnie za plecami to tak. Ale też w tej rundzie mieliśmy obrotówkę Armana gdzie Mateusz padł. Ponadto to że Tsaryukan ograniczył kopnięcia w 4 i 5 rundzie nie znaczy to że nie zadawał ciosów rękoma. Jedyny żal do Armana mam taki że nie słuchał narożnika i nie robił tego co mu kładli do głowy. W 4 miał udawać obalenie i wtedy bić, w 5 miał w ogóle nie schodzić po nogi i nastawić się na defensywne zapasy żeby nie dać ślepotom sędziowskim pola do popisu.
 
galgan 1,3K

galgan

Użytkownik
Maksymalnie co mógł tutaj ugrać na kartach sędziowskich Gamrot to przegranego splita. Wszyskto inne powinno pójść na korzyść Tsaryukana. Bukmacherzy mający 1.12 na Armana pod sam koniec walki dosyć wymowne. Fakt dobra walka wieczoru, bliska była tego nie można odmówić ale Gamrot tego nie wygrał całościowo. I to nie ma nic wspólnego z tym że miałem Armana postawionego. Jeśli chcą punktować takie miałkie sprowadzenia w którym nie się nie dzieje oprócz kontroli, brak ciosów no nigdy się z nimi nie wygra. Ostatnio trend był odwrotny i za brak aktywności sędziowie nie byli zachwyceni czegoś takiego punktować. Poza tym często i gęsto Arman szybko wstawał. Jedynie pod koniec 3 rundy Gamer miał go fajnie za plecami to tak. Ale też w tej rundzie mieliśmy obrotówkę Armana gdzie Mateusz padł. Ponadto to że Tsaryukan ograniczył kopnięcia w 4 i 5 rundzie nie znaczy to że nie zadawał ciosów rękoma. Jedyny żal do Armana mam taki że nie słuchał narożnika i nie robił tego co mu kładli do głowy. W 4 miał udawać obalenie i wtedy bić, w 5 miał w ogóle nie schodzić po nogi i nastawić się na defensywne zapasy żeby nie dać ślepotom sędziowskim pola do popisu.
Nikt nie był zaślepiony. 1,2 runda Arman, 4,5 Mateusz. 3 na styku. Wynik na styku i tak również typowało live wielu ekspertów, choćby mmmes czy Sherdog. Trzeba się cieszyć, że wyrównany pojedynek poszedł na korzyść naszą - no chyba że umoczony kupon i szukanie afery na siłę.

https://www.sherdog.com/news/news/U...31#arman-tsarukyan-(156)-mateusz-gamrot-(156)
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Nikt nie był zaślepiony. 1,2 runda Arman, 4,5 Mateusz. 3 na styku. Wynik na styku i tak również typowało live wielu ekspertów, choćby mmmes czy Sherdog. Trzeba się cieszyć, że wyrównany pojedynek poszedł na korzyść naszą - no chyba że umoczony kupon i szukanie afery na siłę.

https://www.sherdog.com/news/news/U...31#arman-tsarukyan-(156)-mateusz-gamrot-(156)
Jakie afery na siłę? 😂 Wyrażam swoje zdanie, a sherdoga nie czytam bo to nie jest imo najlpesze źródło dla takich historii. Typ na Armana nie wszedł, z kolei over na rundy wszedł, więc pewnie od jutra będę zadowolony że Polak wygrał, ale za każdym razem trzeba powątpiewać w to co układają sędziowie na swoich kartach zwłaszcza w main eventach bo jest cała masa zwłaszcza w tym roku kontrowersyjnych werdyktów. Choćby tydzień temu przegrana Kattara czy wcześniej Holly Holm. Nie wspominając co się działo podczas walki Namajunas z Esparzą, McKee z Pitbullem czy o rewanżu Sterlinga z Yanem. I przy tym ostatnim starciu chciałbym zostać na chwilę, bo tam widząc parter Sterlinga gdzie 2 pierwsze rundy miał totalnie rozłożonego na ziemi ruska zza pleców, gdzie Yan kompletnie nic nie mógł zrobić i takie coś rozumiem. Taką dominację w parterze. Tutaj tylko były obalenia i nic poza tym bo za każdym razem Arman czy szybciej czy trochę później wstawał a przynajmniej nie pozwalał na zadawanie ciosów przez Mateusza. Podobno takiego parteru nie powinni brać poważnie w akutalnych czasach, to nie powinno przechylić szali zwycięstwa. Przykładowo grając Mariana Ziółkowskiego z Borysem Mańkowskim no to tam byłem mocno przerażony przed ogłoszeniem werdyktu, ale tam też ten parter i dominacja przy siatce inaczej wyglądała. Dzisiaj u Mateusza z Armanem nie widziałem nic takiego. 3-2 dla Armana (pomimo jego problemów z cardio i źle podjętymi decyzjami w 4 i 5 rundzie) to jest moja opinia nt. tej walki nie mająca zamiaru żeby się kłócić czy cokolwiek takiego.
 
Do góry Bottom