>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC on ESPN 24: Rodriguez vs. Waterson

psotnick 839,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC on ESPN 24: Rodriguez vs. Waterson



Data: 8 maja 2021 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: UFC Apex (bez fanów), Las Vegas, Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl / PPV (karta główna), UFC Fight Pass / eFortuna.pl (karta wstępna)

Walka wieczoru
125 lbs: Marina Rodriguez (13-1-2) vs. Michelle Waterson (18-8)


Karta główna (od 02:00 polskiego czasu)
170 lbs: Donald Cerrone (36-15, 2 N/C) vs. Alex Morono (18-7, 1 N/C)
170 lbs: Neil Magny (24-8) vs. Geoff Neal (13-3)
265 lbs: Maurice Greene (9-5) vs. Marcos Rogerio de Lima (17-7-1)
155 lbs: Diego Ferreira (17-3) vs. Gregor Gillespie (13-1)
115 lbs: Amanda Ribas (10-2) vs. Angela Hill (13-9)

Karta wstępna (od 23:00 polskiego czasu)
265 lbs: Ben Rothwell (38-13) vs. Philipe Lins (14-5)
185 lbs: Phil Hawes (10-2) vs. Kyle Daukaus (10-1)
145 lbs: Ludovit Klein (17-2) vs. Michael Trizano (8-1)
125 lbs: Ryan Benoit (10-7) vs. Zarrukh Adashev (3-3)
185 lbs: Jun Yong Park (12-4) vs. Tafon Nchukwi (5-0)
170 lbs: Christian Aguilera (14-7) vs. Carlston Harris (15-4)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Tafon Nchukwi (5-0) vs. Jun Yong Park (12-4)

Pochodzący z Kamerunu Nchukwi to według mnie jeden z ciekawszych prospektów kategorii średniej – jest naprawdę silny jak na tę kategorię (w listopadzie 2019 roku na walce z Williamem Knightem miał 101 kilogramów), dobra stójka, bardzo konsekwentny w tym co robi, jedyne luki, które tutaj widzę to niesprawdzone zapasy. Park to solidny zawodnik, jednak jego dwie ostatnie wygrane z Barriault i fatalnym Phillipsem kompletnie do mnie nie przemawiają. Stawiam tutaj mimo wszystko na dość wyrównany bój, który zbyt szybko się nie zakończy i prawdopodobnie to Nchukwi weźmie to na swoją korzyść na kartach sędziowskich.

Tafon Nchukwi @1.70

Powyżej 1.5 rundy @1.41


Diego Ferreira (17-3) vs. Gregor Gillespie (13-1)

Gillespie
na ten moment to zdecydowanie najlepszy zapaśnik w kategorii lekkiej, może brakuje mu troszeczkę warunków fizycznych, jednak nadrabia swoimi kapitalnymi umiejętnościami parterowymi. Jego brazylijski przeciwnik wraca po przegranej z Beneilem Dariushem przez niejednogłośną decyzję, jednak miał ewidentne problemy ze zrobieniem wagi do tego starcia – przestrzelił limit aż o pięć funtów, co nie jest dobrym prognostykiem do tej walki. Gregor to duża nadzieja tej dywizji, wraca po ciężkim nokaucie, ale z tego co wyczytałem mentalnie jest dobrze przygotowany, myślę, że nie da sobie zrobić większej krzywdy i ugra to starcie najprawdopodobniej decyzją sędziów.

Gregor Gillespie @1.61


Maurice Greene (9-5) vs. Marcos Rogerio de Lima (17-7)


Ja na przekór wszystkim idę tutaj w kierunku wygranej Greene’a. Amerykanin miał spore problemy zdrowotne, z tego co mówi udało się wykurować w pełni, więc na pewno będzie groźny zarówno w stójce (dużo lepszy zasięg ramion), jak również w parterze (de Lima wszystkie przegrane w UFC ponosił przez poddania). Brazylijczyk w kategorii ciężkiej szału nie robi – rekord 2-2, wygrane z przeciętniakami (Wieczorek, Sosoli), przeczuwam, że Greene odrobi pracę domową i znajdzie sposób na zwycięstwo z zawodnikiem American Top Team, być może przed czasem.

Maurice Greene @2.67


Neil Magny (24-8) vs. Geoff Neal (13-3)


Tutaj krótka piłka – Magny to zawodnik piekielnie ciężki do skończenia, miarą tego jest stoczone 3,5 rundy z piekielnie mocno bijącym, będącym wówczas w swoim prime Santiago Ponzinibbio. Neal został zweryfikowany na najwyższym poziomie przez Stephena Thompsona – kompletnie nie zdziwię się, jeśli nie poradzi sobie również z Magnym, który wydaje się być zawodnikiem lepszym w parterze i to do tej płaszczyzny Neil będzie dążył. Wydaje się, że ta walka dojdzie do decyzji, więc według mnie over rundowy powinien wejść bez mniejszych problemów.

Powyżej 1.5 rundy @1.38


Donald Cerrone (36-15) vs. Alex Morono (18-7)

Morono
bierze walkę z „Cowboyem” kilka dni przed wchodząc w zastępstwie za zwolnionego z organizacji Diego Sancheza. Teoretycznie patrząc jest to jedna z najważniejszych walk Cerrone w karierze – zawodnik z Albuquerque ostatni raz wygrał w maju 2019 roku z Alem Iaquintą, przegrywając cztery kolejne walki i ostatnią z Niko Pricem kończąc remisem. Patrząc na ostatnie skalpy Morono, Cerrone powinien swoimi umiejętnościami spokojnie wyprztykać swojego przeciwnika na pełnym dystansie – Alex tylko jedną walkę przegrał przed skończeniem piętnastu minut walki.

Donald Cerrone @1.50
 
Otrzymane punkty reputacji: +144
DonCorleone1916 2,8K

DonCorleone1916

Użytkownik
Diego Ferreira (17-3) vs. Gregor Gillespie (13-1)

Jego brazylijski przeciwnik wraca po przegranej z Beneilem Dariushem przez niejednogłośną decyzję, jednak miał ewidentne problemy ze zrobieniem wagi do tego starcia – przestrzelił limit aż o pięć funtów, co nie jest dobrym prognostykiem do tej walki. Gregor to duża nadzieja tej dywizji, wraca po ciężkim nokaucie

Gregor Gillespie @1.61
A może jest dobrym prognostykiem bo jak się nie mylę to zazwyczaj Ci co nie robia wagi to później wygrywają swoje pojedynki.

Gillespie wraca po cięzkim nokaucie ale i po długiej przerwie.

widze tutaj sytuacje podobną do tej w jakiej był Dominic Reyes a więc pompowanie jego gwiazdy , super pojedynek z Jonesem , nokaut z Jankiem , przerwa , powrót i znowu cięzkie KO.

Ja grałem Ferreirę
 
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
A może jest dobrym prognostykiem bo jak się nie mylę to zazwyczaj Ci co nie robia wagi to później wygrywają swoje pojedynki.

Gillespie wraca po cięzkim nokaucie ale i po długiej przerwie.

widze tutaj sytuacje podobną do tej w jakiej był Dominic Reyes a więc pompowanie jego gwiazdy , super pojedynek z Jonesem , nokaut z Jankiem , przerwa , powrót i znowu cięzkie KO.

Ja grałem Ferreirę
jak dla mnie żadne porównanie, jeśli zawodnik przestrzeli wagę funta czy ciut więcej to ok, 5 funtów to jest naprawdę dużo

kategoria wagowa bez porównania bo Reyes w 93 a tutaj mamy 70 gdzie mało który zawodnik dysponuje potężnym uderzeniem jak Prochazka

powodzenia ale jednak dla mnie sporym faworytem jest Gillespie
 
DonCorleone1916 2,8K

DonCorleone1916

Użytkownik
Pierwszy raz widziałem tego Nchukwi....
Kolega wyżej pisał że ma dobra stójkę , jesli on ma dobrą stójkę to ja się nie znam na tym sporcie :)

Koleś jak dla mnie jest bez pojęcia ... typowy ogóras , wpisuje go w swój notes (słaba stójka, brak zapasów , cienias w parterze) aby w nastepnych walkach grac przeciwko niemu
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
anzelmo 135,7K

anzelmo

Użytkownik
ale Klaina przekręcili....chyba pani Bard na kartach pkt 30 -27 jednogłośna decyzja,,,,
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
DonCorleone1916 2,8K

DonCorleone1916

Użytkownik
Co jeszcze grałeś oprócz niego ?



Bez pojęcia to jesteś tylko ty tutaj z tymi wywodami co chwilę po nietrafionych typach przez innych. Karma szybko wraca hee.

Poliana Botelho

Fajna ona jest taka mierna i kiepska we wszystkim. Szrot konkretny.
Jeden sędzia ślepy bo przegrała wyraźnie dwie rundy.
Ostatnio Ci napisałem że ona jest jak Ty w obstawianiu i analizach :)
Z racji tego że masz chłopaka w administracji to szybko post usunęli , mam nadzieje że ten powyżej który wypociłeś również zostanie potraktowany tak samo .

Jakbys nie zauważył bystrzaku to napisałem na temat zawodnika a nie na temat tego co typował kolega wyżej któremu możesz stopy lizać jesli chodzi o typowanie :)
 
Do góry Bottom