>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 258: Usman vs. Burns

psotnick 840,6K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
UFC 258: Usman vs. Burns



Data: 13 lutego 2021 (noc z soboty na niedzielę)
Lokalizacja: UFC Apex, Las Vegas (bez fanów) - Stany Zjednoczone
Transmisja: Polsat Sport / eFortuna.pl / PPV (karta główna), UFC Fight Pass / eFortuna.pl (karta wstępna)

Walka wieczoru
170 lbs: Kamaru Usman (17-1) vs. Gilbert Burns (19-3)

o pas mistrzowski | 5 rund

Co-main event
125 lbs: Maycee Barber (8-1) vs. Alexa Grasso (12-3)


Karta główna (od 04:00 polskiego czasu)
185 lbs: Kelvin Gastelum (16-6) vs. Ian Heinisch (14-3)
185 lbs: Maki Pitolo (13-7) vs. Julian Marquez (7-2)
155 lbs: Jim Miller (32-15) vs. Bobby Green (27-11-1)

Karta wstępna (od 02:00 polskiego czasu)
185 lbs: Rodolfo Vieira (7-0) vs. Anthony Hernandez (7-2)
170 lbs: Belal Muhammad (17-3) vs. Dhiego Lima (15-7)
115 lbs: Polyana Viana (11-4) vs. Mallory Martin (7-3)
140 lbs: Andre Ewell (17-6) vs. Chris Gutierrez (15-3-2)

Karta przedwstępna (od 00:15 polskiego czasu)
145 lbs: Ricky Simon (17-3) vs. Brian Kelleher (22-11)
170 lbs: Gabe Green (9-3) vs. Philip Rowe (7-2)
125 lbs: Gillian Robertson (9-5) vs. Miranda Maverick (8-2)

źródło: ufc.com, lowking.pl
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +17
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Rodolfo Vieira (7-0) vs. Anthony Hernandez (7-2)

Nie widziałem w ostatnim czasie w innych walkach aby była tak miażdżąca przewaga w parterze jaką mamy tutaj.
Rodolfo Vieira @1.44 Betsson wygra przed czasem.

Andre Ewell (17-6) vs. Chris Gutierrez (15-3-2)

Dewastujące niskie kopnięcia/lowkicki powinny odegrać tutaj kluczową rolę po której rywal nie będzie w stanie normalnie funkcjonować i stać na nogach.
Chris Gutierrez @ 1.60 Unibet. (@1.76 Pinnacle) ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +143
T 34,5K

Typer_MMAPro

Użytkownik
Na te gale przygotowałem następujące typy.
Kursy: Fortuna

Pierwszy typ: Belal Muhammad(1.23)
Powrót do tego starcia z grudnia, gdzie przez covid wypadł Belal.
Belal to bardzo wszechstronny zawodnik, fajna stójka,gdy trzeba potrafi obalić czy poddać.
Bardzo ładnie porusza się na nogach,wywiera zabójczą presję, dysponując bardzo dobrą kondycją.
Posiada fajna serię zwycięstw z solidnymi lepszymi od Dhiega rywalami tj:Lyman Good,Sato czy Millender.
Jego rywalem będzie wspomniany Dhiego Lima, Brazylijczyk który niby 3 ost walki wygral ale ani trochę w nich nie zachwycił: splity z Jumeau i McGee czy ko na słabym Laprisie.
Dhiego lubi walkę w stójce, do parteru za chętnie nie dąży.
Walczy dość zachowawczo przez co wspomniany Jumaeu czy McGee urwali mu runde przegrywając tylko splitem.
Na korzyść Dhiego mógłby działać zasięg ale gdy zerkniemy na walkę Belala z Millenderem,Meansem,Meinem czy Brownem widać że te różnice w zasięgu nie robią mu różnicy.
Spodziewam się 3rundowej walki i jednogłośnej decyzji na korzyść Belala.

Drugi typ: Rodolfo Vieira(1.20).
Bardzo ciekawe starcie jeśli chodzi o budowanie statusu gwiazdy Brazylijczyka.
Rodolfo to czarny pas w bjj, ponad 100 walk w bjj tylko 9 porażek, wielokrotny złoty medalista mistrzostw świata.
W zawodowym mma stoczył do tej pory 7 walk( walczył m.i.n dla Aca) wszystkie wygrał przez poddania.
Do tej walki obok parteru szlifował stójke w bardzo dobrym towarzystwie.
Jego rywalem będzie Anthony Hernandez zawodnik, który też lubi parter ale nie jest w nim tak niebezpieczny jak Rodolfo.
W ufc do tej pory 3 walki: 1 wygrana, 2 porażki w tym jedno przez poddanie.
Myślę że Vieira obali i skręci rywala w 1rd.
 
Otrzymane punkty reputacji: +300
ferguson2 646,9K

ferguson2

Typer
Usman przez decyzje @2.15 fortuna

Typ jak typ, trochę ryzykowny zważywszy na to, że walki mistrzowskie mają to do siebie, że wynik może być całkowicie inny od zapowiedzi aczkolwiek w tym przypadku widzę zwycięstwo Usmana i to standardowo w jego przypadku przez decyzję. Usman jest mistrzem w kategorii 77 już od paru ładnych walk i poza walką z Covingtonem, żaden z rywali nie postawił mu trudnych warunków w walce mistrzowskiej. Czy to się zmieni w najbliższej walce, eksperci mówią, że Burns może stanowić dla niego duże wyzwanie, jednak wydaję mi się, że nie uda mu się zagrozić na tyle mistrzowi, żeby pozbawić go tytułu. Owszem - ma duże podłoże w bjj, brał udział w wielu międzynarodowych turniejach grapplerskich, ale Usman to zupełnie inny kaliber zawodnika niż reszta zawodników, z którymi miał okazję się mierzyć. Mimo, że za nim nie przepadam i pewnie większość nie lubi go za jego styl, trzeba mu jedno przyznać - potrafi dominować, czy to w parterze, w klinczu, czy w przypadku obaleń. Burns nie walczył za wiele całych 5 rund, nie wiem czy da radę przewalczyć na wysokich obrotach z takim doświadczonym Usmanem. Kolejnym z argumentów ekspertów przemawiającym za Burnsem może być fakt, że trenowali w tym samym klubie, pomagali sobie nawzajem w przygotowaniach do walk i znają się od a do z. Z jednej strony to pomaga, bo znasz słabsze strony swojego rywala, ale idzie to też w drugą stroną. Oczywiście Usman musiał zmienić klub, w chwili obecnej trenuje bodajże w Colorado pod okiem trenera Gaethjego, więc należy się spodziewać poprawy w jego stójce. Miał już okazję przepracować część campu w tamtym zespole, przygotowując się pierwotnie do Burnsa, potem zmieniono mu rywala na Masvidala, ale walczył w taki sposób jak zawsze. Ciekawy jest na pewno plan na Burnsa. Przypuszczam, że przynajmniej na początku Usman nie będzie próbował walczyć w stójce, musi zmęczyć Burnsa. Czyli klincz, obijanie schabów rywala, foot stompy itp. Trzeba będzie uważać na jiu jiutsu Burnsa i jego parterowe umiejętności, żeby nie narazić się na jakąś głupią gilotynę. Ale o tym doskonale będzie wiedział Usman. Może też być tak, że walka potoczy się w stójce. Wydaję mi się jednak, że w interesie Usmana będzie realizowanie planu i doprowadzenie tego pojedynku do decyzji. On walczy dość ostrożnie i raczej nie stara się kończyć rywali. Mam nadzieję, że nie wydarzy się w tym pojedynku nic nadzwyczajnego, Usman przewalczy całe pięć rund i pokona w nudny sposób Burnsa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +143
T 37,8K

typymma

Znawca - MMA
Dhiego Lima (15-7) vs. Belal Muhammad (17-3)

Belal Muhammad
jest największym faworytem tej karty walk i nie ma co się dziwić. Po raz kolejny Belal dostaje tutaj rywala, który nijak nie daje mu jakiegokolwiek progresu czy wskoczenia na ten wyższy level UFC jak choćby Sean Brady, z którym Muhammad miał walczyć w grudniu. Owszem, Lima ma niezłą passę trzech kolejnych wygranych, sprawiając spore niespodzianki w walkach z Laprise czy McGee, jednak dla mnie to nadal nie ten poziom co Muhammad. Zapaśnicza maszyna z Palestyny powinna po raz kolejny zdominować swojego rywala w płaszczyźnie parterowej, nie dając Limie zbyt wielu szans na ewentualne zwycięstwo w tym pojedynku.

Belal Muhammad @1.20


Rodolfo Vieira (8-0) vs. Anthony Hernandez (7-2)


UFC dostrzega spory potencjał w Vieirze i widać to ewidentnie w doborze rywali. Jeden z najwybitniejszych grapplerów walczących aktualnie w MMA jest prowadzony spokojnie, w trzeciej walce mierząc się z byłym mistrzem organizacji LFA Anthonym Hernandezem, który legitymuje się rekordem 1-2 w UFC. Jest to dobry matchup na papierze dla Brazylijczyka. Rodolfo przetestuje tutaj obronę zapaśniczą Hernandeza, która w organizacji stoi na poziomie 85%, jednak patrząc na jego poprzednich rywali nie bardzo miał kto tutaj w tych zapasach z nim powojować. Presja i nieustępliwość Vieiry połączona z całkiem poukładaną już stójką powinna już w pierwszej rundzie doprowadzić do sprowadzenia walki na dół, gdzie bezwzględny prym wiódł będzie zawodnik z Rio de Janeiro. Może ten pojedynek nie skończy się szybciutko jak ostatnio walka z Saparbegiem Safarovem, ale nie widzę tutaj innego rozstrzygnięcia, niż wygrana Brazylijczyka przed czasem.

Rodolfo Vieira @1.24

Rodolfo Vieira wygra w dystansie – TAK @1.44


Ricky Simon (17-3) vs. Brian Kelleher (22-11)


Po dominującej wygranej na Fight Island nad Gaetano Pirello do klatki szybko wraca Ricky Simon. Tym razem jego rywalem będzie bardziej doświadczony rodak Brian Kelleher, zaś pojedynek odbędzie się w dywizji piórkowej. Rozpisywałem się na temat Simona właśnie podczas ostatniej walki z Belgiem i zasadniczo powielę to co pisałem wówczas. Konsekwentna zapaśnicza praca Ricky’ego w połączeniu z jego już naprawdę dobrą, dynamiczną stójką najpewniej da mu spokojną wygraną na kartach sędziowskich. Oczywiście, Kelleher bije mocno i paru prospektów w karierze zweryfikował już ciosami, jednak nie ma co ukrywać, że nie byli to fighterzy pokroju Simona. Jestem wręcz pewny, że były zawodnik Titan FC wyciągnął wnioski z nokautu z rąk Urijah Fabera i podchodząc metodycznie do swojego rywala nie da mu rozkręcić się w płaszczyźnie stójkowej na tyle, by to przegrać.

Ricky Simon @1.40


Julian Marquez (7-2) vs. Maki Pitolo (13-7)


Zasadniczo jest to dla mnie jedno z najciekawszych zestawień tej karty, zarówno sportowo, jak i bukmachersko. Mamy tutaj matchup, w którym wracający po dwuipółrocznej przerwie Marquez stanie naprzeciw będącego na skraju zwolnienia z organizacji Pitolo. Kursy dobrze odzwierciedlają to starcie, ale nie wziąłbym w życiu wygranej Marqueza po @1.60. Patrząc czysto sportowo na tę walkę, to na nogach to Hawajczyk powinien mieć nieznaczną przewagę, ma lepszy zasięg ramion, jest dynamiczniejszy, no i ma twardy „baniak” mówiąc kolokwialnie, co może mieć w tej walce spore znaczenie. Zapasy Marqueza nie zostały na poziomie UFC przetestowane, ponieważ nie wykonał żadnego obalenia w trzech ostatnich pojedynkach. Leżał za to na plecach w każdej z tych walk. Wydaje mi się, że więcej argumentów przemawia tutaj za 30-letnim Pitolo, w mojej opinii jest wszechstronniejszym fighterem, i przede wszystkim bardziej zmotywowanym, by uratować swoją posadę w organizacji.

Maki Pitolo @2.40


Kelvin Gastelum (16-6) vs. Ian Heinisch (14-3)


Zmotywowany, by wygrać swoje starcie będzie bez wątpienia również Kelvin Gastelum, który dziś w nocy spróbuję przerwać fatalną serię trzech kolejnych porażek w pojedynku z Ianem Heinischem. Zwycięzca „The Ultimate Fightera 17” znalazł się w fatalnym położeniu, ostatnią walkę wygrywając w maju 2018 roku. Heinisch z kolei staje przed zdecydowanie największym wyzwaniem w karierze. Nie skreślam byłego mistrza LFA, ale na ten moment kariery to chyba jeszcze za wcześnie na Gasteluma. Kelvin na wadze wyglądał kapitalnie, jak nie on tak naprawdę, mówimy tutaj o człowieku, który stoczył siedemnaście walk dla UFC, stoczył mega wyrównaną walkę o pas z Israelem Adesanyą, mającym zaledwie 29 lat. Teoretycznie Gastelum powinien wchodzić dopiero w swój prime, a kto obserwuje UFC wie, że ma olbrzymie umiejętności. Jak wypowiada się w wywiadach, jest w pełni zdrowy. dobrze przygotowany mentalnie, nie skreśla Heinischa, ale wie, że to przełomowa walka dla jego dalszej kariery. Wierzę w jego zwycięstwo.

Kelvin Gastelum @1.48


Kamaru Usman (17-1) vs. Gilbert Burns (19-3)


Nie ośmielę się tutaj wytypować jednoznacznie mojego faworyta do zwycięstwa. Dwóch zawodników doskonale się znających, mających respekt do siebie – stawiam tutaj na bardzo wyrównaną walkę i najpewniej decyzję sędziów. Jestem w stanie zwizualizować sobie wygraną Burnsa, jednak dziwię się trochę temu hurraoptymizmowi wierzących choćby w jego zwycięstwo przez nokaut. Nie ukrywajmy, że ostatnie skalpy Brazylijczyka, czyli będący na ostatniej prostej do zakończenia kariery Demian Maia oraz Tyron Woodley, który jest już mocno past prime to całkowicie inna para kaloszy niż Usman. Kamaru to potwór, dysponuje dużo lepszymi warunkami fizycznymi, jest strasznie metodyczny i na pewno zdaje sobie sprawę z atutów Burnsa. Po cichu liczę na niespodziankę, jednak rozum podpowiada mi, że to „Nigeryjski Koszmar” ugra to na swoją korzyść. Tak jak jednak mówię, odpuszczam tę walkę do gry.


all bet s son
 
Otrzymane punkty reputacji: +174
ferguson2 646,9K

ferguson2

Typer
Dyscyplina: mma ufc
Godzina: 05:00
Spotkanie: Heinisch-Gastelum
Typ: Heinisch wygra przez decyzje
Kurs: 5.00
Bukmacher: betclic
Analiza: Gastelum ma na koncie trzy porażki z rzedu, owszem z rywalami z topu, jednak mimo wszystko jest pod duza presja, a ewentualna czwarta porazka moze postawic go w bardzo trudnej sytuacji. Heinisch na papierze jest na pewno gorszym zawodnikiem niz Till czy Joker natomiast jest twardym gosciem, którego ciężko bedzie znokautowac. On idzie do przodu, nie boi się wymian. Boksersko Gastelum jest lepszy, ale Heinisch nie powinien odstawac fizycznoscia. Ma klincz, moze tez obali. Mysle, ze nie jest na straconej pozycji i choc Gastelum jest faworytem to stawiam na Heinischa.

Barber @2.00 Betclic
Barber wraca po dluzszej przerwie, ciekawe jak sie zaprezentuje, ale uwazam ze Grasso wcale nie jest tutak faworytka. To typowa stojkowiczka, ale nie ma mocnego, nokautujacego ciosu. Przynajmniej nie pokazala tego co Barber.
 
C 37

chill-out1

Użytkownik
ej powiedzcie mi.. dalem dwa bety z tego ufc.. under 1,5 rundy w walce Rodolfo Vieira vs Anthony Hernandez i wgral w 2. rundzie-> zaklad zostal rozliczony jako wygrany... a drugi zaklad to Maki Pitolo vs Julian Marquez dalem under 2,5 i julian wygral w 3. rundzie i zostal zaklad rozliczony jako przegrany... teraz pytanie co noblebet rozliczyl zle? dla mnie to oba kupony przegrane no skoro under 2,5 a byla 3 runda tak jak under 1,5 a byla druga runda to oba lost.. ale patrze na oferte noblebeta na inne mecze i tam w walkach na 3 rundy ze walka sie skonczy przed czasem sa takie same prawie kursy jak under 2,5 wiec nie wiem juz sam.. co sadzicie?
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
ej powiedzcie mi.. dalem dwa bety z tego ufc.. under 1,5 rundy w walce Rodolfo Vieira vs Anthony Hernandez i wgral w 2. rundzie-> zaklad zostal rozliczony jako wygrany... a drugi zaklad to Maki Pitolo vs Julian Marquez dalem under 2,5 i julian wygral w 3. rundzie i zostal zaklad rozliczony jako przegrany... teraz pytanie co noblebet rozliczyl zle? dla mnie to oba kupony przegrane no skoro under 2,5 a byla 3 runda tak jak under 1,5 a byla druga runda to oba lost.. ale patrze na oferte noblebeta na inne mecze i tam w walkach na 3 rundy ze walka sie skonczy przed czasem sa takie same prawie kursy jak under 2,5 wiec nie wiem juz sam.. co sadzicie?
Tutaj liczy się dokładnie co do sekundy. Co z tego że była trzecia runda jak przekroczyło w niej 2,5 minuty.

Jak by walka się zakończyła w trzeciej a dokładniej w 2 minucie i 31 sekundzie i więcej i byś tu dał over 2,5 rundy to by było wygrane.
Walka zakończona w 2 minucie i 29 sekundzie i mniej to przegrane.

Walka Vieiry zakończona w drugiej rundzie 1 minuta i 53 sekundzie czyli under prawidłowo.

Under 1,5 rundy czyli jedna cała i połowa drugiej. Jasne jak słońce ☀

Kumasz ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +204
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
UFC 258 – wyniki:


170 lb: Kamaru Usman (18-1) pok. Gilbert Burns (19-4) przez TKO (ciosy), Runda 3, 0:34 – o pas wagi półśredniej
115 lb: Alexa Grasso (13-3) pok. Maycee Barber (8-2) przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 29-28)
185 lb: Kelvin Gastelum (17-6, 1 N/C) pok. Ian Heinisch (14-4) przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 29-28)
145 lb: Ricky Simon (18-3) pok. Brian Kelleher (22-12) przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
185 lb: Julian Marquez (8-2) pok. Maki Pitolo (13-8) przez poddanie (anakonda) Runda 3, 4:17

Karta wstępna

185 lb: Anthony Hernandez (8-2, 1 N/C) pok. Rodolfo Vieira (7-1) przez poddanie (gilotyna), Runda 2, 1:53
170 lb: Belal Muhammad (18-3) pok. Dhiego Lima (15-8) przez jednogłośną decyzję (30-27, 30-27, 30-27)
115 lb: Polyana Viana (12-4) pok. Mallory Martin (7-4) przez poddanie (balacha), Runda 1, 3:18
140 lb: Chris Gutierez (16-3-2) pok. Andre Ewell (17-7) przez jednogłośną decyzję (30-26, 29-28, 30-27)

Karta przedwstępna

170 lb: Gabriel Green (10-3) pok. Philip Rowe (7-3) przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 29-28)
 
C 37

chill-out1

Użytkownik
aa tak to biora.. rozumiem.. myslalem ze rundy zaokreglone jak gole w pilce.. ok dzieki
 
Otrzymane punkty reputacji: +37
Do góry Bottom