>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

UFC 172: Jones vs Teixeira 26 kwietnia 2014

Status
Zamknięty.
R 5,1K

rua

Użytkownik

Data: 26 kwietnia 2014
Miejsce: Baltimore Arena, Maryland, USA
Transmisja: PPV
Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs: Jon Jones (19-1) vs. Glover Teixeira (22-2)

Główna karta:
205 lbs: Anthony Johnson (16-4) vs. Phil Davis (12-1)
185 lbs: Luke Rockhold (11-2) vs. Tim Boetsch (17-6)
155 lbs: Jim Miller (23-4) vs. Yancy Medeiros (9-1)
145 lbs: Andre Fili (13-1) v.s Max Holloway (8-3)

Walki w FOX Sports 1:
125 lbs: Joseph Benavidez (19-4) vs. Tim Elliot (10-4-1)
155 lbs: Takanori Gomi (34-9) vs. Isaac Vallie-Flagg (14-4-1)
135 lbs: Jessamyn Duke (3-0) vs. Bethe Correia (7-0)
155 lbs: Joe Ellenberger (14-1) vs. Vagner Rocha (11-3)

Walki w UFC Fight Pass:
155 lbs: Danny Castillo (16-6) vs. Charlie Brenneman (19-6)
135 lbs: Chris Beal (8-0) vs. Patrick Williams (7-3)​
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
R 5,1K

rua

Użytkownik
Anthony Johnson (16-4) vs. Phil Davis (12-1) Phil Davis @1.48
Phil Davis jest silny, ma dobre obalenia i powinien spokojnie przynajmniej dowieźć decyzję z Johnsonem albo znaleźć suba ale skłaniam się ku decyzji. Davis w stójce nie zachwyca ale tak jak powiedziałem zapasy będą tu miały kluczowe znaczenie. Phil posiada też dobre warunki fizyczne. Ma większy zasięg oraz jest silny. Jedyne czego musi się obawiać Phil Davis to właśnie bijatyki w stójce z Anthonym &quot;Rumble&quot; Johnsonem bo ma w łapie dynamit i może znokautować Davisa. Po za tym raczej mu nie zagrozi. Jeżeli Davis wymęczy już wystarczająco Johnsona to może też już skutecznie punktować w stójce w końcowych momentach walki bo wiadomo wymęczony rywal ma mnie siły na nokautujący cios. Davis ma argumenty by wygrać dzięki swoim zapasom i jestem pewien że problemów z obaleniem mieć nie będzie. Jedyne to wystrzegać się stójki (przynajmniej w pierwszych momentach walki) i będzie OK.
Davis już pokazał jak pacyfikować uderzaczy w walce z Machidą.
Jon Jones (19-1) vs. Glover Teixeira (22-2) JBJ @1.18
To jest maszyna, walczy płynnie i jak wejdzie w kombosy to przeciwnik nie wie co się dzieje. Nie sądzę by Glover postawił opór mistrzowi tak jak Mauler. Warunki już nie te, które były kluczowym aspektem Gustafssona w walce mistrzowskiej. Skalpy które zebrał Glover w drodze po titleshota też nie szokują, Bader mało co go nie znokautował na początku walki i Glover był w opałach. Myślę że walka nie dotrwa do 3-4 rundy i zakończy się przed czasem. JBJ będzie dyktował warunki walki i dodatkowo po ostatniej długiej i najbardziej męczącej walce w ubiegłym czasie JBJ będzie chciał pokazać swoją hegemonię w LHW i dążył do szybkiego zakończenia walki. Jones jest wysoki i ma zasięg dzięki któremu króluje w swojej kategorii, dzięki niemu trafia niemiłosiernie w stójce, robi g&amp;p z gardy, łokci używa mistrzowsko w stójce i parterze. Ułatwia mu też to obalenia i operowanie w subach.(gilotyny w stójce przyk. Machida) Jones zdecydowanym faworytem i lokatą 15-18%.
Kursy z Unibetu
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Phil Davis - 1.50⛔ - Pinnacle .
Niestety Davis zwalił wszystko , nie przewidzi tego i nikt na świecie tego nie przewidział że nie obali ani razu , rywal okazał się silnym jak tur i przygotował najlepsza kondycje w karierze , lipa co zrobić
Główny bet .
Czy Johnson jest jakimś zagrożeniem dla byłego mistrza NCAA na Penn State ? Dla mnie nie , ten pojedynek widzę identycznie jak walkę Evansa vs Davis gdzie wtedy wszystkie aspekty były po stronie Evansa a teraz są po stronie Davisa .
Davis jeden z najlepszych zapaśników w UFC z BJJ które już jest u niego na bardzo wysokim poziomie . Przewaga zapasów jak i grapplingu po jego stronie jest nie bojąc się tego mówić dość ogromna .
Kondycja kolejny czynnik w którym Davis ma handicap . Johnson skaczący z wagi na wagę zawsze z tym miał problemy .
Scenariusz w którym Davis przez trzy rundy leży na rywalu jest realny bardzo realny a w trzeciej rundzie zmęczonego Johnsona może i poddać .
To walka którą Davis może przegrać tylko na własne życzenie . Opuści garde i wda się w wymiany w stójce gdzie wyłapie jakąś bombę .
Davis obalając Johnsona ( w parterze nie dotrzyma mu kroku ) powinien wygrać bez większych trudności . On jest może i dobry dla zawodników typu past prime Arlovski czy Kyle a nie prime time czyli Davisa .

Jon Jones - 1.21✅ - Pinnacle .
Jons mistrz tzw. pewniaczek gdzie analizy odnośnie jego walk są zbędne .
Davis &amp; Jones - 1.70 - 8/10⛔ - bet365
Luke Rockhold - Luk to ma o wiele lepszych sparingpartnerów u siebie w AKA od obecnego rywala . Dostał o wiele gorszego niż ostatnio , dziwne zagranie UFC . Easy win analiza zbędna tak samo jak u Jonsa .

Davis⛔ &amp; Jones✅ &amp; Rockhold✅ - 1.95 - 7/10⛔ - betsafe​
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Dość istotna informacja jeśli chodzi o Davisa:
Dana White: „Jeśli Anthony Johnson nie zrobi wagi na UFC 172 to zostanie wyrzucony z organizacji i już nigdy do niej nie wróci.
Nie wiem ile waży Johnson ale na pewno będzie mocno zmotywowany żeby zrobić wagę co odbije się na jego kondycji.
Davis &amp; Jones &amp; Rockhold - 1.95 - 7/10 - Betsafe
Widzę, że z UFC u mnie coraz lepiej. Dokładnie to samo chciałem zagrać ;)
Ja jeszcze zastanawiam się nad zagraniem Takanori Gomi - 1.42 ✅
Przeciwnik chyba średni - w UFC bilans 1-1, zwycięstwo nad Yvesem Edwardsem i to split decision. A Gomi to zawodnik z Pride, o ile dobrze wyczytałem to jego passa 10 zwycięstw jest najlepszą w historii organizacji. Ostatnio Gori przegrywał głównie z dobrymi zawodnikami - Diego Sanchez czy Nate Diaz. Dziś zawodnik z innej półki, moim zdaniem do ubicia przez Fireball Kida.
Co sądzicie na temat Japończyka? Zresztą, swój chłop ????

i mój tapek:
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
E 285

embotron

Użytkownik
@marqs3lby
Takanori przegrana z Sanchezem mial na styk, legenda MMA, nie ogladalem ostatnich walk wiec nie wiem czy w formie, ale powinien to wygrac. Jones &amp; Rockhold &amp; Davis - glowny, najgrubszy kupon, Gomiego mozna na cos mniejszego wrzucic ????
 
K 116

kopakos

Użytkownik
Gomi jest strasznie chimeryczny, potrafi strzelać ładnie sierpami, ale jeżeli nie trafia, to nie ma pomysłu na walkę. Po odejściu z Pride zagubił swoją formę i jak dla mnie po prostu odcina kupony za dawne lata. W UFC trzyma go jedynie to, że nie ma wielu mocnych zawodników z azji, którzy są w stanie jakoś wypromować gale w tamtych rejonach...
 
bene 240

bene

Użytkownik
155 lbs: Jim Miller (23-4) vs. Yancy Medeiros (9-1)
Stawiam na Millera. Weteran UFC, ostatnio poddał zawodnika który flagował się czarnym pasem BJJ.Przez przegraną z Bam Bamem trochę wkroczył na tereny gatekeppera, ale ja uważam że to kwestia czasu aż Miller zacznie się poważnie liczyć w TOP-5.Miller jest dość młody i UFC daje mu trochę czasu na odbudowanie i przygotowanie do walk eliminacyjnych o tytuł. Perfekcyjny scenariusz to poddanie w pierwszej rundzie dla Millera. Medeiros to żółtodziób w UFC i chyba każdy zdaje sobie sprawę że bardziej dla tego zawodnika ważniejsze jest to jak się zaprezentuje w przegranej bo o zwycięstwo będzie trudno.
Typ: Jim Miller win via Submission
Z katy głównej ciężko coś poza tym wybrać.
Choć bym się zastanowił na Maxa Hollowaya. Obstawiałem że kursy będą 50/50 z lekką przewagą Maxa, a tu się okazuje, że Fili to faworyt...bardzo ciekawe.Dla odważniejszych Max via TKO, ze względu na korzystny kurs.

W pozostałych walkach głównej karty przewiduję zwycięstwa faworytów.
W undercard - Benavidez via Decision ze względu na wytrzymałość Elliota. W wadze flyweight jest Johnson, Benavidez i dłogo długo nic. Na tych dwóch stawiam bez względu na ich przeciwnika.
Gomi odpuszczam, szczyt kariery ma za sobą, a Isaac jak widać często lubi na split-decision wycisnąć.
 
E 0

erivan

Użytkownik
Millera bym nie grał. Zbyt niepoukładaną ma stójkę jak dla mnie. W parterze powinien sobie poradzić, ale równie dobrze walka może potoczyć się głównie w stójce i tam zostanie pewnie wypunktowany przez Medeirosa.
 
E 285

embotron

Użytkownik
205 lbs: Jon Jones (19-1) vs. Glover Teixeira (22-2)
Typ: Jon Jones wygra przed czasem @ 1,61 Betson

Jak dla mnie super propozycja, Teixeira to nie Gustafsson, aby dac tak wyrownana walke w stojce z Jonesem, moze i mocno bije, ale szczeke ma strasznie slaba. Praktycznie skonczony Maldonaldo wstal mu z parteru i trafil go 2x lewym, tak, ze Teixeira mial miekkie kolana, podobna sytuacja z Baderem. Jones w sytuacji, gdy bedzie mial Teixeire na miekkim nogach, a to przyjdzie prawdopodobnie szybko, nie odpusci mu i skonczy go prawdopodobnie przez TKO lub jakies submission. Wedlug mnie nie ma opcji, aby Glover dal sobie rade z kopnieciami na kolano czy reszta efektownych uderzen Jonesa i predzej czy pozniej albo ruszy do ataku i przez to zostanie ustrzelony, albo calkowicie spuchnie i Jones bedzie go niszczyl z kazda sekunda walki coraz bardziej, az do momentu kiedy sedzia zatrzyma walke. Nie widze tu dotrwania Glovera do decyzji, a tym bardziej przegranej Jonesa.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Słabo to wyglądało, Davis bezradny, Jones również bardzo przeciętny występ mimo sporej przewagi, jak na numerowaną galę, w porównaniu do chociażby ostatniego Foxa z Nurmagomedovem, Cerrone, Werdumem, Tate itd to było bardzo słabe.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom