>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

UFC 168 Weidman vs Silva II 28.12.2013r

Status
Zamknięty.
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP


Główna karta
Walka o pas mistrza wagi średniej

Chris Weidman (10-0) vs. Anderson Silva (33-5) – Part II
Walka o pas mistrzyni wagi koguciej
Ronda Rousey (7-0) vs. Miesha Tate (13-4) – Part II
Josh Barnett (33-6) vs. Travis Browne (15-1-1)
Fabricio Camoes (13-7-1) vs. Jim Miller (22-4)
Diego Brandao (18-8) vs. Dustin Poirier (14-3)
Pozostałe Fox Sport 1
Michael Johnson (13-8) vs. Gleison Tibau (28-9)
Manny Gamburyan (13-7) vs. Dennis Siver (21-9)
Siyar Bahadurzada (21-5-1) vs. John Howard (21-8)
Chris Leben (22-10) vs Uriah Hall (8-4)
William Macario (7-1) vs Bobby Voelker (24-10)
Robbie Peralta (16-4) vs Estevan Payan (14-4)
Zapraszam do dyskusji oraz pisania analiz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Anderson Silva - temat na który można rozpisywać się w nieskończoność. Kluczowy atut Andersona? Znakomita koordynacja w stójce, wyczucie dystansu, balans ciałem. Większość walk wyglądała od jakiegoś czasu w ten sam sposób, pajacowanie, podpuszczanie rywala, wyczucie jego ruchów, po czym karanie go mocnymi kontrami. Słabość Silvy to parter, o czym przekonali się Sonnen czy też Weidman. 1 runda starcia obu panów, to początkowo wzorowo wykonany plan przez Chrisa. Im dłużej trwała walka, tym trudniej było pokusić się o sprowadzenie. Efektem tego, utrzymanie walki w stójce, gdzie Spider bawił się wręcz z rywalem, korzystając z większego zasięgu i klasę wyższej szybkości. Opuścił gardę i... padł rażony pojedynczym ciosem. Nadchodzi czas rewanżu... Nie zdziwi mnie żadne z rozwiązań, mam dziwne przeczucie że Anderson Silva powtórzy zabawę w stójce, ale tym razem trafi swojego rywala. Widać to było w końcówce pierwszej i początku drugiej rundy. Piękny sen Weidmana mistrza, nie potrwa już długo.


Miesha Tate - kurs 1.07 na Ronde, wiadomo, nie opłacalny do gry. Ale posłać za groszę na Mieshe, czemu nie? Stójki Ronda nie ma żadnej, w ciągu ostatnich 5 walk, wyprowadziła 19 ciosów. Ma za to znakomite umiejętności zapaśnicze, oraz wyuczone jedno poddanie, armbar. 7 walk, 7 wygranych w ten sposób. Nie oszukujmy się, póki co jest to znakomita taktyka, ale gdy znajdzie się ktoś kto nie da się poddać, Ronda nie będzie miała nic do powiedzenia. Pytanie czy pani Rousey psychicznie będzie w stanie utrzymać swoje nerwy i zawiść do rywali, realizując plan sprowadzeń. Oczywiście zapewne wygra, ale kursy tego typu pozwalają zaryzykować niespodziankę.


Uriah Hall - największe odkrycie TUFa 17 i jedno z największych rozczarowań UFC. W TUFie uznawany był za pretendenta do pasa, w UFC zawodzi. Możliwości ogromne, psychika bardzo słaba. Za rywala dostaje Lebena, człowieka który ostatnio przegrywa wszystko co możliwe i niemożliwe. Jeśli tym razem Hall nie wygra, to już nigdy nie wygra. Walka o wszystko dla niego. W poprzednich starciach był mega faworytem i zawodził, teraz gdy spadła na niego fala krytyki może weźmie się do roboty. Oby, bo jak wspomniałem możliwości ma ogromne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
W walce wieczoru ja będe skłaniał ku Weidmanowi.
Poczekam jeszcze troche, na kurs over 2.5, juz teraz można dostać na Pinnacle 2.42.
Dlaczego Amerykanin a nie Spider?
Silva już chciał skończyć kariere. Tak przebąkiwał ale widocznie czynniki zewnetrzne namówiły go na &quot;tą jeszcze jedną walkę i kolejną&quot;
Facet ma już swoje lata na karku, motywacja już w strzępach.
Weidman w pierwszej walce wyszedl skoncentrowany i robił swoje.
Spider próbował narzucić swoją gre, sprowokować rywala ale Chris sie nie dawał. Za gardą czekał na okazje.
I sie doczekał.
W rewanżu Spider , żeby wygrać będzie musiał jak za dawnych lat &quot;wyciągnąć królika z kapelusza&quot;. Poakzywał w przeszłości, że akurat jego stać na niespodziewane akcje.
Jednak postawie, że już nie teraz i nie przeciwko takiemu rywalowi.
Co do walki kobiet.
Rounda jest niesamowita. W Tuffie sparowała na zasadach grapplingu z Uriahem Hallem. Gośc waży od niej jakies 20 kg więcej a ona raz za razem poddawała go balahą.
Jak grać przeciwko takiej babce? Tate nie ma nokautującego ciosu
 
bene 240

bene

Użytkownik
Wstępnie przed świętami, ale przemyślenia wrzucę co PRAWDOPODOBNIE będę stawiał. W między czasie jeszcze sporo wywiadów i materiałów promocyjnych więc ostatecznie ocenię po tym. Czerwony to mój typ
Chris Weidman (10-0) vs. Anderson Silva (33-5)
Ronda Rousey (7-0) vs. Miesha Tate (13-4)
Josh Barnett (33-6) vs. Travis Browne (15-1-1)
Fabricio Camoes (13-7-1) vs. Jim Miller (22-4)
Diego Brandao (18-8) vs. Dustin Poirier (14-3)

Stawiam 3 underdogi, wygrywam, koniec roku na plusie i sylwester na wymarzonej Ibizie. I życzę wysztkim tego samego, a na razie Wesołych Świąt a później udanej ostatniej gali UFC w roku 2013 r.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
S 7

slapi1988

Użytkownik
Chris Weidman (10-0) vs. Anderson Silva (33-5)
Anderson to szybkosc i kondycja - Chris zdecydowanie sila. Mysle ze Amerykanin ubije w parterze Andersona.
Ronda Rousey (7-0) vs. Miesha Tate (13-4)
Ronda to taki damski &quot;Cain&quot;. Mysle ze jeszczeeee dlugo nikt jej nie dorowna. Czuje jakas dzwignie ????


Josh Barnett (33-6) vs. Travis Browne (15-1-1)
Josh to chyba lepszy zawodnik ...ale strasznie sztywny na poczatku walki. Zapewne bedzie chcial na sile sprowadzac walke do parteru i szybko sie zmeczy. Mysle ze Travis jest w stanie poslac go na deski .
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
Ujmę to tak, Ronda to TYLKO judo i jeden subb. Nic więcej. Co nie zmienia faktu że opanowała balachę do perfekcji, poddając wszystkie rywalki w ten sam sposób. Prawda jest jednak taka że wystarczy że któraś z rywalem postawi się zapaśniczo i Ronda nie ma żadnego argumentu, stójkę ma tragiczną, żeby nie powiedzieć że nie ma jej w ogóle. Czy Miesha może się postawić? Obawiam się że ona jeszcze nie, ale jak dla mnie to kwestia czasu żeby Ronda została pokonana. Jest za bardzo jednopłaszczyznowa, żeby dominować przez lata. Oczywiście UFC promuje ją jak może, bo to główna twarz kobiecego MMA, ale niczego jej nie ujmując, to niesamowita przesada. Cain wyczyścił ciężką, Ronda poza Sarą Kaufman i Mieshą nie walczyła z nikim kto mógłby jej zagrozić. Zresztą ostatnie walki Mieshy i Sary pokazują ich pozycje w światowym MMA. Czas pokaże co potrafi na tle Alexis Davis, Sara McMann, Jessica Eye, Lauren Murphy, Rin Nakai, czy Holly Holm. Ja osobiście uważam że Ronda nie jest nawet w trójce najlepszych zawodniczek kobiecego MMA na świecie. Tak, uważam że Ronda nie tylko nie jest najlepszą zawodniczką kobiecego MMA, ale NIE JEST NAWET W TRÓJCE. Podobnie Miesha. To że poddaje facetów? A jakie pojęcie o paterze ma kickboxer Hall? Taka Holly Holm jest 18 krotną mistrzynią świata w boksie zawodowym, Kickboxerską mistrzynią świata, plus w MMA ma imponujący bilans 6-0. Sara McMann? 7-0, mistrzyni świata w graplingu, srebro z Aten w zapasach. Czy są gorsze od Rondy? Szczerze wątpie, po prostu to Ronda jako wygadana twarz kobiecego MMA jest najbardziej znana. I stąd te niesamowite jak dla mnie kursy. Miesha to pewnie przegra, ale kursy po 1.10 to niestety żart. Kobiece MMA to dużo przypadku więc chętnie obstawie chociaż za grosza na panią Tate. Nawet jeśli przegra, to czuje że Ronda długo pasa nie utrzyma. Wystarczy że trafi na babkę z mocniejszym parterem, czy taką która ma większe możliwości stójkowe (a przecież w MMA są już kobiety które mają za sobą sukcesy na skalę światową w boksie), a nie będzie co zbierać z pani Rousey. Wrzucam 2 wcześniejsze walki, żebyście przypomnieli sobie że nie było tak łatwo jak to media obecnie sugerują.
https://www.youtube.com/watch?v=elX_h-4VrP4
https://www.youtube.com/watch?v=fui6LrXRS94

https://www.youtube.com/watch?v=atCreknTsfQ
 
S 7

slapi1988

Użytkownik
@Napoleoni
Mysle ze troche przesadzasz. Ronda nie boksuje jak zawodowiec bo to nie jest jej dziedzina ale stojke ma bardzo przyzwoita ( jak na judo-czke ). Jest przy tym piekielnie silna i opanowana co bylo widac chocby w walce z Liz). Kobiece MMA i przypadek ?? Te dziewczyny waza po 60 kg tam nie ma mowy o zadnym przypadkowym nokaucie ( jak zdarza sie to w 260 lbs ). Chyba ze mozna kogos &quot;przypadkowo&quot; poddac ???? . Przez mase dziewczyn przewage maja te zawodniczki ktora wlasnie poddaja a nie uderzaja. Zreszta zawsze w MMA przewage maja grapplerzy bo boksu mozna sie szybko nauczyc, parter, zapasy, utrzymywanie rownowagi i poddania to pojecia ktore wypracowuje sie latami. Twoja Holly znalazla by sie w parterze w 20 sekund i bylo by po walce. Zreszta wierze ze do walk z nazwiskami ktore podales dojdzie. Wracajac do mistrzyni, jedyna niewiadoma &quot;Pyzy&quot; to kondycja ... w koncu nigdy nie walczyla dluzej niz 5 min ????
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik
@Slapi, nie poddaje w wątpliwość umiejętności czysto parterowo zapaśniczych ze strony Rondy. W końcu zdobywała medale na mistrzostwach świata czy igrzyskach olimpijskich. Poddaje w wątpliwość robienie z niej ikony i dominującej kilka klas nad resztą mistrzyni. Wszystkie 3 rywalki z którymi ostatnio Ronda walczyła, przegrały swoje debiuty w UFC, więc nie są aż tak mocne. W tym gronie jest także Miesha Tate. Nikt nie mówi tutaj o przypadkowym nokaucie, zresztą KO u kobiet jest bardzo rzadkie, nawet w wypadku takiej Holly Holm. Przewagę mają graplerzy? Jak dla mnie każdy przypadek trzeba rozpatrywać indywidualnie chociażby ostatni TUF i pani Rakoczy, podobnie mistrzyni bokserska a nie miała problemów w utrzymywaniu walk w stójce plus potrafiła poddać rywalki. Stójki Ronda nie ma dobrej, ani nawet przyzwoitej, zresztą po co jej to jak jedyny gameplan na walki to obalenie i balacha? Przypadkowe poddanie? Tak, przypadkowo te słabe Miesha i Liz były bliskie poddania wielkiej i znakomitej Rondy.

Dla mnie zwyczajnie hype na Ronde jest przesadzony, ma za mało walk na koncie i niewielkie wyzwania w dotychczasowej karierze by dawać kurs typu 1.05-1.07 w starciu z przyzwoitą choć zapewne przegraną Mieshą Tate. Z Liz też pani Ronda miała się zabawić, a niewiele brakowało by została szybko uduszona. Czekam na poważniejszy test dla Rousey, dopiero wtedy będzie można ustosunkować się do jej &quot;fenomenu&quot; póki co to jest jedno zagranie opanowane do perfekcji, duża promocja w mediach, dużo trash talku i autopromocji (&quot;odejdę na emeryturę jako niepokonana&quot;), a mało sensownych rywalek stanowiących wyzwanie. Tate pewnie jeszcze tego nie dokona, ale jest na horyzoncie kilka zawodniczek które są w stanie pokonać obecną mistrzynie.

Reasumując Ronda zapewne odniesie zwycięstwo, ale przy kursie typu 1.07-7.00 można zaryzykować za grosze na panią Tate, Rousey nie jest aż tak znakomita a Tate tak słaba jak wskazują na to kursy. Pisze to tylko dlatego żeby ostrzec przed słaniem grubszej kasy na &quot;lokatę&quot; w postaci Rondy.
https://www.youtube.com/watch?v=F4Xu9LakbbQ
 
Pudzianxx 13,9K

Pudzianxx

Użytkownik
Anderson Silva - 1.65⛔ - Pinnacle .
łał ale złamanie , niefortunne kopniecie Silvy w kolano Weidmana i koniec
Główne bety .​

O pająku pisałem poprzedni w pierwszej ich walce http://forum.bukmacherskie.com/f201/ufc-162-silva-vs-weidman-93312.html#post3723104 .
Przegrał bo pajacował . Od połowy pierwszej rundy zaczęło się już bawienie , opuszczanie rąk czy podpuszczanie . Weidman nawet już nie był w stanie go obalać .
Motywacja u Pająka jest ogromna a pisanie o tym ze jest inaczej włóżmy sobie miedzy bajki , nie teraz nie przed prawdopodobnie największa walka w historii UFC . Warto śledzić jego twitery czy fejsy aby się o tym przekonać .
Silva - Teraz potrzebuję jedynie złapać właściwy stan skupienia . Robiłem to do tej pory trenując do tego rewanżu . Robię to co robię najlepiej czyli po prostu walczę . Potrzebuję właściwie nastawić się psychicznie . Aby mój duch walki był we właściwym miejscu i żeby był przygotowany na to ponownie . Fakt że to wszystko znowu się dzieje jest dla mnie odbudowujące . Nadchodzi nowy Anderson bardziej dojrzały i z właściwym nastawieniem psychicznym .

Silva &quot; Zapomnijmy o naszym ostatnim pojedynku . Nie mogę doczekać się rewanżu z Chrisem Weidmanem . Wszystko będzie w tym rewanżu inne .&quot;
Dla mnie Silva walczący jak na zawodnika przystało , nie bawiący się i tym podobne rozprawia się z Weidmanem w przeciągu 3 rund .
Pas trafia na swoje miejcie . Silva przez TKO .
Dodatkowo
Uriah Hall - 1.35✅ - Pinnacle .
Tutaj widzę pewną wygraną
Leben to już dawno równa pochyła . Jest nadal w UFC tylko ze względu na to że był uczestnikiem pierwszego legendarnego już TUF , a tacy są traktowani przez Danę praktycznie jako nietykalni .
Uriah jechał jak chciał ze wszystkimi w TUF . W finale wyrównana walka z Gastelumem a ostatnio przegrana z Howardem . Nie wiadomo dlaczego tak słabo wypadł . Teraz już co innego .
Dana prezydent UFC oficjalnie to podał jakiś czas temu - Uriah przegrywa wylatuje z UFC .
Przewaga w stójce jest bardzo spora nie mówiąc o zapasach które ma bardzo dobre ( trener Munoz ) Howarda obalił bodajże 5 sekund po rozpoczęciu walki .
On nie może zmarnować takiego potencjału , ostro weźmie się do pracy starając się walczyć tak jak to czynił w TUF .

Z innych walk na pewno też Josh Barnett - 1.53 ⛔- Pinnacle .
Tutaj przewaga w grapplingu jest niepodważalna jest duża . Zapasy czy BJJ . On z nim nie będzie się bawił w stójce . Dociśnie go do siatki , obali i tam się z nim dość pewnie rozprawi .
Dodatkowo Josh ma dobrą kondycje i mocną szczękę , potrafi przyjmować ciosy . Grappler z prawdziwego zdarzenia
Barnett poddanie lub ubicie na ziemi nie ma innej opcji .
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
salonowiec 616

salonowiec

Użytkownik
Doczekałem sie satysfakcjonującego kursu:
zagram
Weidman ✅
2.5 Sportingbet

http://www.youtube.com/watch?v=5SS77cgAjNw
Z dociekaniem czy zawodnik i jak jest zmotywowany to bardziej skomplikowana sprawa. Ja bym pominął reklamówki kręcone w celach promocyjnych, gdzie zawodnik mowi o swoich przygotowanaich. Tam wszyscy gadają , że trenowali tak ciężko jak nigdy dotąd i ta nadchodząca walka jest najważniejsza w karierze.
Jak ktoryś powie cos innego , to prosze mi to pokazać. Bedzie to ewenement.
Spider często jedzie na patencie. Podgrzac atmosfere przed walką, nakłonić przeciwnika do otwartej walki, do szarży.
Jak rywal podejmie tą grę to juz jest na straconej pozycji.
Przypominam sobie na przykład walki z Sonenem , czy Bonarem. Goście dostawali KO , kiedy wydawało im sie w trakcie walki, że powalczą jak Spider. Sonen postanowił użyć back fista i to był chyba jego ostatni backfist w karierze a nie tylko w tej walce. Bonar chciał walnać z obrotówki nogą i w tym momencie skończył impreze już w pierwszej rundzie.
Weidman wygląda na rozgarniętego, cierpliwego gościa ....

Kobitek nie ruszam ale chętnie popatrze. Czy będzie tak jak zawsze czy może walka potoczy się dłużej.
Fajne starcie
Josh Barnett (33-6) vs. Travis Browne (15-1-1)
Obaj to świetni zawodnicy. Dla mnie Hapa jest niepokonany. Porażki z Big Footem nie licze bo doznał wtedy kontuzji na starcie. W dodatku Browne walczył z niezłymi rywalami i mam wrażenie, że zawsze prezentował sie jeszcze lepiej niż od niego oczekiwano.
Ale teraz będzie miał ciężkiego rywala. Barnett może nie jest tak sprawny i z takim potencjałem jak Browne ale w swojej grze jest mistrzem. Jego zapasy , twardość, destrukcja powinny stłamsić Hawajczyka. Powinny ale po kursie 1.5 nie zaryzykuję.
Duzo myślałem tez nad zestawieniem dwóch kontrowersyjnych zawodników.
Chris Leben (22-10) vs Uriah Hall (8-4)

Czy Hall w końcu wygraw UFC / Najpidrw dał ciała z zawodnikiem o kategorie niżej - Gastelumem. Potem wyciagneli mu już stójkowicza z zaświatow. Takiego ktory miał dostac łomot w stójce a nie bawił się jakieś zapasy czy grappling . Tutaj znowu Hall dał plamę.
Do trzech razy sztuka. padło na Lebena.
Leben podobno odstawił prochy, więc może i tryb zombie przestanie u niego działać. Czyli moge dostawać po buzi ale mam to w d... ide ci przypierd...
Mysle, że Leben jest niedoszacowny, Hall overrated.
Jeśli już to stawiam , że będzie tu jakies KO of the night.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
R 5,1K

rua

Użytkownik
Co do walki babek to zamieszczam filmy dla ciekawskich odnośnie tego co mówił Salonowiec i też ode mnie sparing Rondy z Mousasim który jakiś czas temu oglądałem na fanpejdżu BJ&#39;a. Filmu jak Ronda z Hallem się kula i robi co chce nie widziałem. Nie spodziewałem się że Hall jest tak bezbronny wobec niej i otwarcie mówił że skopała mu dupę. Z Mousasim nie miała już nic do powiedzenia i widać było jaka chodzi zła i naburmuszona. (Nie lubię Rondy za tą jej gburowatość i nadętość. Szczerze będę kibicować Tate.) Po obejrzeniu sparingów z Hallem wniosek który przychodzi na myśl jako pierwszy: Ronda Rousey jest mega dobra skoro obala chłopa i jeszcze go poddaje, ale z Mousasim za wiele do powiedzenia nie miała. Zastanowić się więc trzeba jaki to Uriah Hall jest słaby w tej płaszczyźnie. Jak łatwo go sprowadzić do parteru i jak łatwo ładuje się w balachy bezmyślnie się przetaczając. Można szukać argumentu że Mousasi to kategoria wagowa wyżej, ale mimo wszystko to faceci i zarówno średni jak i półciężki powinien sobie z 60 czy tam 70 kg kobitką poradzić bez problemu co zresztą pokazał Gegard a nie potrafił Uriah. Ja na Halla nie postawię ani grosza po tym co zobaczyłem. Wolę postawić na Lebena albo nie ruszać tej walki wcale.
Oto filmy:
http://www.youtube.com/watch?v=glCAiJpfAFE
http://www.youtube.com/watch?v=o9xjs2fWJEs
 
R 5,1K

rua

Użytkownik
Na Ronde Rousey nie postawię bo jej nie lubię, po za tym kurs jest nie atrakcyjny. Na Mieshę Tate też nie postawię bo to wywalenie pieniędzy moim zdaniem. Nie ma szans żeby Ronda przegrała. Ale na over 1.5 rundy @2,62 B365 postawię bo liczę że Miesha jakiś bardziej zdecydowany opór postawi i walka nie skończy się tak szybko.
 
aborys 52

aborys

Użytkownik
Chris Weidman + Uriah Hall &gt; 2.85

To Chris bardziej chciał tego rewanżu, to Chris ma więcej atutów aby wygrać to ponownie... to Spider stracił swojego ducha motywacji i niestety ma najgorszego zawodnika żeby to przełamać.... i nie wierzę w jego powrót mimo, że o tym mówi w wywiadach..... dla mnie to bardziej pompa i hype niż realny stan.
Uriah ma wszelkie atrybuty by teraz dać radę...... motywacja - dwie przegrane z rzędu, niekonwencjonalna stójka, lepsze zapasy i zdecydowanie większy zasięg. Bardzo lubię i szanuję Lebena ale nie widzę go w tym starciu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
bene 240

bene

Użytkownik
Po ważeniu, materiały przerobione to czas na analizy.
Chris Weidman (c)
vs.
Anderson Silva
Bardzo prawdopodobne że stawiałbym na Chrisa nawet gdyby według bukmacherów był lekkim faworytem. W pierwszej walce Chris pomimo imponującego nokautu wyglądał słabo. Toczył walkę po ciężkiej kontuzji, problemach po huraganie Sandy, a pomimo to zdominował Silvę w każdej płaszczyźnie, o mało nie poddając go w pierwszej rundzie. Anderson Silva wyszedł zmotywowany do tej walki jak do każdej innej walki, o czym przekonałem się oglądając ostatnio wszystkie jego walki w karierze UFC, patrz m. in. Maia, Bonnar, Griffin. W tych walkach zachowywał się bardzo podobnie z tym, że pozwalała mu idąca za tym szybkość. Niestety Silva to już zawodnik pod 40 i jak każdego zawodnika klatka zaczyna &quot;zaciskać&quot; i go doganiać. Tak naprawdę żaden z zawodników nie chciał tego rewanżu tylko władze UFC. Silva powiedział otwarcie że już nie będzie walczył o pas po nokaucie a od Weidemana nic nie zależało, aczkolwiek ten scenariusz rewanżu wiedział że będzie przed pierwszą walką. 8 następnych walk Andersona można chyba włożyć między bajki, w wywiadach coraz częściej mówi że jest bardzo duża możliwość że przejdzie na emeryturę po tej walce. Jestem zdecydowanie pewny że walka nie przejdzie do decyzji, a zwycięzcą będzie najprawdopodobniej Weideman przez submission
typ: Chris Weideman ✅win via submission round 1

Ronda Rousey (c)
vs.
Miesha Tate
Naronde nie opłaca się stawiać, a na Tate kurs rewelacyjny. Dużo można było by pisać (albo wręcz odwrotnie nie ma o czym pisać), ale Ronda ma swoje słabe strony, a Tate jest tego świadoma i jeśli dobrze wykorzysta swoje narzędzia walki to ma szansę wygrać, co według mnie nie czyni z niej aż takiego underdoga. Rousey zdarzyło oddać swoje plecy dwukrotnie podczas swoich walk, raz nawet z Tate. Te filmiki z Hallem, to można między bajki włożyć, bo raczej były zrobione pod reklamę Rondy i budowę jej hype. Pewne umiejętności bokserskie Ronda może posiada, ale raczej nie będzie ryzykować i będzie starać się skończyć swoją koronną techniką. Widzi mi się scenariusz, gdzie po kilku nieudanych obaleniach Ronda desperacko próbuje sprowadzić Tate do parteru, Tate przejmuje plecy (np po wcześniejszym mocniejszym ciosie w stójce) i wygrywa przez duszenie zza pleców. Nie za grubą kasę ale za grosze można grać.
typ: Miesha Tate⛔ win via submission round 2 (RNCH)
Josh Barnett
vs.
Travis Browne
Browne to solidny zawodnik wagi ciężkiej, co już niejednokrotnie udowadniał. Ma serce do walki co pokazał z Ubereemem. Dla mnie walka jest 50/50 co powoduje że opłaca mi się postawić na Browna. Pomimo, iż zawodnicy mają razem 91% walk wygranych skończonych przed czasem przewiduję tutaj decyzję. Będzie równo aczkolwiek nieznacznie dla Travisa. Kluczowe dla Browna to szybkość uciekanie spod klatki, myślę że Greg Jackson doskonale wie jak rozpracować Barneta i wyciągnie wnioski z przegranej Mira i tym razem przypisze dobry game-plan.
typ: Travis Browne ✅win via decision
Dustin Poirier
vs.
Diego Brandão

Poirier udowodnił swoje wysokie umiejętności i pozycje w top 10 w walkach ze Swansonem i Erikiem Kochem. Solidna stójka, dobrze przyjmuje cios, dobry parter i defensywa, serce do walki. W Diego można zobaczyć progres, ale chyba już do końca kariery będzie kojarzony z zawodnikiem który ma kiepskie kardio. W późniejszych rundach ratuje się obaleniami i kontrolą przeciwnika. Nie mierzył się jeszcze z kalibrem zawodnika jak Poirier. Pierwszą rundę Diego może ukraść, ale im dalej w las tym będzie dla niego gorzej. Poirier to zbyt utalentowany i już doświadczony zawodnik, żeby nadziać się na jakiś ciężki cios. Nie zrobienie wagi przez Diego też coś może znaczyć.
typ: Dustin Poirier ✅win via Submission round 3
Chris Leben
vs.
Uriah Hall
Nie widzę większych szans dla Lebena. Różnica szybkości będzie oszałamiająca na korzyść Halla. Uriah to dla mnie solidny zawodnik z dużymi umiejętnościami które nie zawsze potrafi wykorzystać. Przegrał z Gastelumem który jak się okazuje może być czarnym koniem dywizji, a później z bardzo doświadczonym Howardem., gdzie myślę że został rzucony na głęboką wodę za szybko. Obie walki do niejednogłośne decyzje. Leben już ma swoje lata, zniszczony przez walki-wojny w kótrych uczestniczył i także przez swój styl życia gdzie nie stronił od alkoholu i nawet &quot;mocniejszych używek&quot;. Leben potrafi dużo przyjąć, ale Hall wymęczy go w początkowej fazie i myślę że już pod koniec rundy załatwi sprawę.
typ: Uriah Hall win✅ via KO round 1
Co do pozostałych walk to już nie chce wnikać w głęboką analizę, ale poniższe typy po mojej analizie w głowie wychodzą tak.

Jim Miller vs Comoes - typ Miller✅ via Decision 9/10
Siver vs Gamburynian - typ Siver✅ via Decision 9/10
Howard vs Bahaduzada - typ Howard ✅via Decision 3/10
Tibau vs Johnson - typ Johnson✅ via Decision 4/10
Macario vs Voleker - typ Voleker⛔ via TKO 7/10
Peralta vs Estevan - typ Peralta✅ 5/10​
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Chris Weidman (USA) - Anderson Silva (BRA)
1 2 - Kto wygra?
Typ: Chris Weidman (USA)
Kurs: 2.30
✅✅✅

W pierwszej walce jak i teraz faworytem według bukmacherów jest Silva.
Idę jednak w kierunku Chrisa, wierzę, że jest wstanie wygrać i pokazać całemu światu, że pas który posiada jest we właściwych rękach.
Silva lubi pajacować, a każdy wie jak to się skończyło ostatnim razem. Czy i tym razem Anderson będzie strugał z siebie pajaca? W pierwszej walce było można zaobserwować, że nie robi to na Weidmanie żadnego wrażenia, nie dał się sprowokować.
bene już pisał o tym, że Silva ma już swój wiek, nie ta szybkość co kiedyś, zawodnika zaczyna dopadać stagnacja i później jest coraz gorzej.
Chris ma 29 lat, to okres w którym zawodnik może osiągnąć swój szczyt formy i jestem pewien, ze Chris go właśnie osiągnął, i wszystkim to dziś udowodni pokonując Silvę.

Na jednej z konferencji Chris mówił, że nie był przygotowany na 100% do pierwszej walki, to o czym wspomniał wcześniej bene.



------------------------


Josh Barnett (USA) - Travis Browne (USA)
1 2 - Kto wygra?
Typ: Josh Barnett (USA)
Kurs: 1.50
⛔

Zdecydowanym faworytem tego starcia jest Barnett. 16 lat zawodowej kariery, a jego rywal dopiero 4 lata.
Barnett i jego grappling to mistrzostwo. Odniósł 33 zwycięstwa i uwaga, w tym 20 razy poddawał swoich przeciwników.
Przez okres tak długiej kariery walczył walczył z wieloma znanymi nazwiskami.
Fakt, że ma już swój wiek, bo na karku liczy sobie 36 lat, ale wygląda bardzo dobrze, jego przeciwnik o pięć lat młodszy. Barnett bardzo zmotywowany, wie że ma szansę na walkę o mistrzostwo, ale nie może przegrać tej walki.
Travis to dobry kickbokser, jego parter do najgorszy nie należy, ma dość ciekawy bilans, ale uważam, że to będzie za mało na Josha, który jest wyjadaczem. Josh to dobry defensor, ma twardą szczękę.
Będę bardzo zaskoczony, jeśli Barnett przegra, jego parter i stójka, którą można ocenić na dobrą powinny dać mu zwycięstwo. Zaznaczę, że przeciwnik ma słabe cardio, co powinien wykorzystać Josh.


Plus bez analizy:

Hall 1.30✅✅✅
Miller 1.22✅✅✅
 
R 5,1K

rua

Użytkownik
Co do wygranej Travisa to nie sądzę by był w stanie wygrać decyzją. Jak wygra to raczej przez KO lub TKO w 1 max początku 2 rudny. Kondycja przemawia zdecydowanie za Joshem i im dłużej walka będzie trwała tym bardziej będzie to na korzyść Barnetta. Ale to moje zdanie oczywiście ????

Hall myślę że wygra w 1 rd przez KO jakieś, jak mu nie wyjdzie to wynik może pójść w obie strony.
Payan jak przegra to jego posada w UFC stanie się trochę zagrożona. Czynnik motywacyjny może odegrać tu decydującą rolę. To samo tyczy się Voelkera.
Poirier dobrze wyglądał na wadze. Słuszny faworyt. Brandao nie zrobił wagi i to solidnie przeholował.
Bahadurzada lepszy w stójce. Jak Howard chce wygrać to nie może wchodzić w wymiany stójkowe tylko wykorzystać zapasy które Siyar ma gorsze. Szczególnie te defensywne. Wierzę że ustrzeli Howarda i zobaczę ładne KO.
Tibau bardzo dobrze też wyglądał na wadze. Wyciągnie jakiś Sub albo w najgorszym wypadku przeleży przeciwnika w dominującej pozycji.
Rousey na 99% wygra. Pupilek Dany White&#39;a. Mimo to kibicuję Tate. Mam nadzieję że walka dojdzie przynajmniej do 3 rundy.
 
napoleoni 1,3K

napoleoni

Użytkownik

Chris Weidman vs. Anderson Silva
Przed pierwszą walką nie dawałem większych szans Chrisowi, mimo iż był najpoważniejszym pretendentem od lat. W wypadku rewanżu jestem jeszcze bardziej spokojniejszy o wynik. Przewaga Weidmana w parterze, przewaga Andersona w stójce. Prawda jest taka że to Silva przegrał pierwsze starcie, a nie Weidman wygrał. 2 runda to była totalna zabawa Andersona, robił co chciał, przewaga zasięgu, szybkości... Widział że ma rywala na talerzu, że ten nie jest w stanie ani go sprowadzić, ani konkurować w stójce. Przesadził z pajacowaniem, co kosztowało go utratę pasa. Rewanż? Nie widzę szans dla Chrisa, chyba że rzeczywiście pójdzie śladami Sonnena i zdominuje zapaśniczo, na co ma nikłe szanse patrząc po 1 walce. Silva poważny? Wątpię, znowu się będzie bawić, ale tym razem upoluje dość szybko Weidmana

Ronda Rousey vs. Miesha Tate
Przy takich kursach, jasne że za grosze na Mieshe. Rozpisywałem sie o tym od początku, podtrzymuje zdanie. Ronda to judo+balacha, nic więcej. Kiedyś gdy jej to nie wyjdzie, posypie się cały gameplan. Miesha aż tak słaba w parterze nie jest. W ogóle odnoszę wrażenie że 90% opinii &quot;ekspertów&quot; z różnych portali jest zwyczajnie wyssane z palca. Jak ja czytam że Ronda ma nad Mieshą przewagę w stójce, albo w grapplingu to wybaczcie, kto takie bzdety wymyśla? Kiedy Ronda pokazała przewagę w stójce? Każda walka to ucieczka do parteru i szukanie jednego zagrania. Daje szanse 70-30 dla Rondy, ale jak wspominałem, Ronda nigdy nie była i nie będzie tak dobra jak stara się ją przedstawiać w mediach.
Josh Barnett vs. Travis Browne
Patrzę na swój avatar i... ciekawe na kogo postawić? Barnett fizycznie i siłowo dominuje nad większością zawodników wagi ciężkiej. To doświadczony zawodnik z dużym talentem do poddań. Travis, okej, zdolny facet ale nie podbijam tekstów że ma znakomitą defensywę, skoro tak łatwo dał się &quot;zrobić&quot; Alistairowi w ich walce. Co prawda pan Overeem siadł kondycyjnie i dał się nabić na przypadkowy frontkick, ale to nie była dobra walka ze strony Browne&#39;a. Przeczuwam rozbijanie ze strony Josha, szybkie zepchnięcie do siatki bądź sprowadzenie i tak brutalne kolana.
Fabricio Camoes vs. Jim Miller
Miller wydaje się dominować nad rywalem we wszystkich możliwych aspektach. To inna liga mówiąc najprościej. Camoes nie jest zły, myślę że wielu go nie docenia, ale odkąd zobaczyłem to starcie, nie miałem wątpliwości na kogo stawiać.

Diego Brandao vs. Dustin Poirier
Diament od zawsze uważany był za wielki talent. Rywal? Problemy z dużą nadwagą przed walką, ścinanie może zakończyć się dla niego tragicznie. Jeśli nie zdarzy się coś niespodziewanego, Poirier powinien stopniowo pokazywać swoją przewagę, z rundy na rundę coraz bardziej deklasując słabego kondycyjnie rywala. Jedyna szansa Brandao to jakiś szybki zryw i próba zaskoczenia rywala już na starcie walki.
Uriah Hall vs. Chris Leben
Od początku twierdziłem że to idealne starcie dla Halla. Szansa pokazania swojego bogatego arsenału. Leben żegna się z UFC, Uriah dostał idealną szansę na przypomnienie o sobie światu. Nokaut wieczoru? Nie zdziwiłbym się zupełnie...
Michael Johnson vs. Gleison Tibau
Nie stawiam. Niby Tibau powinien to wygrać, ale obawiam się że to może być bardzo wyrównana walka.
Manny Gamburyan vs. Dennis Siver
Kolejny no bet. Dam na Sivera, ale oboje nie zachwycają, w życiu nie proponowałbym zagrać tego za większą kasę.

Siyar Bahadurzada vs. John Howard
Zapasy czy pojedyncza siła ciosu? Pytanie proste, czy Howard da radę dominować zapaśniczo nad rywalem. Kursy zbliżone, wierzę że uda się i kilka sprowadzeń zadecyduje o wyniku walki. Jeśli nie, Siyar w stójce zmasakruje rywala.

William Macario vs. Bobby Voelker
Im bliżej walki tym bliżej mi do Macario. Typując na Tapology.com stawiałem na Voelkera, ale możliwe że typując wieczorem na bahu za grosze obstawie pana Macario. Pamiętam z wcześniejszych walk że miał on przebłyski czegoś znakomitego. Oczywiście faworyt jest tylko jeden i jest nim Bobby, ale... no cóż, zobaczymy czy przeczucie mnie zaskoczy.
Estevan Payan vs. Robert Peralta
Wyrównana walka, no bet. Stawiam na Peraltę, ale nie ma sensu grać za poważniejszą kasę.

https://www.youtube.com/watch?v=JJZaO00X0LA


PS. Anderson Silva, nie ta szybkość, jest za stary? Co wy piszecie... Tak jak nie lubiłem nigdy pana Spidera, tak w 1 walce szczególnie w 2 rundzie szybkościowo deklasował Weidmana, a było to przypomne ledwie 5 miesięcy temu. Jeśli już Weidman miałby wygrać to parter, a nie dlatego że Anderson jest wolny, stary i ma słabą stójkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
bene 240

bene

Użytkownik
Wyczytałem newsa że Brandao miał dość poważny wypadek samochodowy, co przekonuje mnie jednoznacznie na bet Dustina. W wywiadzie narzeka, że było mu ciężko podczas okresu przygotowawczego.

source:
http://sportv.globo.com/site/combate/noticia/2013/12/diego-brandao-revela-ter-sofrido-acidente-de-carro-ha-duas-semanas.html
Co do Pani Rousey, to nie ma co słuchać &quot;ekspertów&quot;. Cały czas idzie reklama, promowanie. Jak jej śmieszny trener armeńczyk powiedział że Ronda sparowała z mistrzynią WBC i kilkakrotnie posłała ją na deski...OMG LOL... to już teraz wiem że jest to wszystko reklamą, bądź wszyscy mają urojenia konkretne. Tate ma większe szanse niż się wielu wydaje.
Do to Travisa to nie wiem dlaczego ktoś napisał że ma słabe cardio? Na jakiej podstawie?
No i uważam że front kick na Uberemie nie był przypadkowy zadał ich chyba około 6 aż ostatni siadł czysto. Później tłumaczył że taki był game plan
P.S Może szybkością przeważał nad Weidemanem, ale porównując szybkość Silvy z przed kilku lat widać różnicę
 
P 522

paulattryda

Użytkownik
Jeżeli ktoś jeszcze nie zgrał to mały hint ode mnie/odemnie. Otóż jest koniec roku warto więc zagrać taki oto zakład:
Anderson Silva inside distance (5Dimes). Jak się ostatnio logowałem to było po 2.0. ⛔
Uzasadnienie: Silva nie wygra przez decyzje z Ch. W., ale myślę, że skończy walkę przed czasem, być może nawet przez Sub (hint w hincie: już 2 zapaśników tak skończył i to lepszych jak Ch. W. - jeden z nich nawet był na Olimpiadzie), stąd nie warto grać na KO bo przypadki chodzą po ludziach. Dlaczego nie wygra przez decyzję - otóż daltego, że - i to jest jedyny i główny argument(*) - istnieje znaczna dysproporcja szybkości pomiędzy zawodnikami, a jak głosi teoria sportów walki poparta statystyką - rzadko wygrywa zawodnik, który jest wolniejszy. Raz się zdarzyło, drugi raz się (pewnie) nie zdarzy.
(*) Pomijam głos braci Nogejrów (wszak i zwierzęta mówią ludzkim głosem w Wigilię - wybaczcie taki Sonnenowski żart) o ustawce.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom