>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Udowodnij ciekawostke

drago 108

drago

Użytkownik
Witam...
Mam nadzieję, że tytuł zachęcił matematyków i innych do wejścia.
Nie będę owijał w bawełnę i przejdę do sedna. Mianowicie.
Moja nauczycielka zadała nam prace dodatkową na 5. Przydałaby się taka 5 ???? Ale chodzi oto:
Mamy skonstruować odcinek o długości pierwiastek z x. x to niewiadoma, ale oczywiście babka nam podyktowała jakie mają być to odcinki. Węźmy np. 119. Oczywiście można by było próbować podnosić liczby do potęgi i dodawać odejmować, żeby wyszło 119, wg twierdzenia Pitagorasa. Właśnie twierdzenie Pitagorasa jest tutaj kluczowe. A więc mamy ten pierwiastek z 119 ślimaków nie robimy, bo to czasochłonne, ale mamy fajny pomysł.
r=(pierwiastek z 119[2] + 1)/2
r=60
mamy promień, a więc tworzymy koło. Tak na prawdę możemy nie robić całego koła, gdyz akcja dzieje się tylko na 1/4 okręgu.
Stworzyliśmy już koło/okrąg. I teraz od tyłu promienia tj. odmierzamy 1cm (ZAWSZE JEDEN CM!) od okręgu. W ten sposób tworzy nam się podstawa długości 59cm.
Następnie od miejsca tego 1cm &quot;kreślimy&quot; odcinek do końca okręgu w górę. Tj
|
59cm | 1cm
__________|_____
tą przerywaną linie ciągniemy aż do styku z okręgiem, ale pod kątem prostym. Ten właśnie odcinek będzie długości pierwiastka ze 119. Skąd to wiemy?
Mianowicie a[2]+b[2]=c[2], gdzie [2] to potęga DRUGA.
59[2]+pierwiastek ze 119[2]=60[2]
3481+119=3600
3600=3600
Faktycznie ten sposób jest dobry.


Teraz moje zadanie polega na tym, aby udowodnić to, że to jest prawda. Babka podpowiedziała, że trzeba wprowadzić jakąś niewiadomą, a więc pomóżcie.
2 klasa gimnazjum powinna takie coś mieć, jeśli ktoś wie niech pisze tutaj lub na gg 8334631!
Błagam pomóżcie!
 
D 0

dab-bartek

Użytkownik
Ja chodzę do 2 gimnazjum, ale niestety nie mogę ci w tym pomóc, bo z tego co tu wyczytałem wnioskuję, że stosujesz jakieś czarnomagiczne praktyki zapewne mające ścisłe powiązania z szatanem i z pewnością są dziełem piekieł lub też innych sił nadprzyrodzonych.
 
drago 108

drago

Użytkownik
Chłopaki, chodzi o to, że babka nas nauczyła, jak skonstuować odcinek o długości pierwiastka z iluś. I ten sposób jest super, bo zawsze się sprawdza, a ja muszę udowodnić, że to jest ok. Najlepiej na niewiadomych.
 
Do góry Bottom