>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Typy zimowe by WinterElek

W 10

winterelek

Użytkownik
Siemka ! Zdecydowałem się założyć temat z własnymi typami . Głównie chce sprawdzić się jak pod względem statystycznym wyglądają moje typy . Interesuje się sportami zimowymi - głównie Curlingiem i Łyżwiarstwem . Mam nadzieję że moje typy będą pomocne .
 
W 10

winterelek

Użytkownik
Typ#1
Curling - Mistrzostwa Europy 2013 rozgrywane w Norwegii .​

Latvia - Finland - 1 (2.26) - Marathonbet - 23.11.2013 (19:30) - Stawka : 3j - WYNIK : 8-7

Witam ! Pierwszym typem , który zdecydowałem się delikatnie przeanalizować jest spotkanie w ramach Mistrzostw Europy które w tym roku rozgrywane są w Norwegi . Na przeciw siebie staną reprezentacje Łotwy i Finlandii . Faworytem buków są Skandynawowie jednak moim zdaniem to Łotysze mają większe szanse na zwycięstwo . Obie ekipy rozegrały już w turnieju po jednym meczu . Łotysze po niezłej grze ostatecznie ulegli Norwegii 7-4 . Pierwsze co rzucało się oczy w tym pojedynku to bardzo umiejętne stawianie strażników przez Ritvarsa Gulbisa . W 9 próbach ustawienia przed domem +/- 7m za każdym razem ustawiał je na linii co powodowało duże utrudnienie gry dużo bardziej doświadczonej ekipy Norweskiej . Niestety nie najlepsza gra Alterneta - Raivisa Busmanisa spowodowało porażkę . Według mnie skip Łotewskiej reprezentacji jest dużo mocniejszy od rywali i to może mieć duże znaczenie w końcowej fazie gry .
Również Finowie swoje pierwsze spotkanie przegrali . Ich rywalem była reprezentacja Rosji . Oglądałem to spotkanie całe i szczerze powiedziawszy obie ekipy wyglądały bardzo słabo . Skiper Finów zagrał fatalnie - 67% skuteczności na domie i 76% na strażnikach to fatalny wynik . Do tego dochodzi Pekka Peura - zawodnik doświadczony jednak wybierany do kadry według mnie tylko za zasługi bo jego gra od co najmniej dwóch sezonów jest na co najmniej miernym poziomie . Na czwórce na pewno nie powinno być takiego gracza , który za ustawianiem strażników pcha bazówkę . Jeszcze jeżeli chodzi o skuteczność ustawiania strażników w ekipie Fińskiej . 12 prób +/- 8,10m i tylko 5 ustawionych na linii mówi samo za siebie . Z taką skutecznością nie wydaje mi się aby mogli nawiązać walkę z defensywnymi Łotyszami .
Jeszcze zobaczmy ranking reprezentacyjny. Łotysze zajmują na razie 19 pozycję w rankingu światowym ( 109pkt) , a ich rywale 15 pozycję (123pkt) . Widać że różnica jest praktycznie zerowa i wydaje mi się że to nie odzwierciedla obecnej formy obu zespołów . Ja decyduje się na zagranie Łotyszy bo widzę tutaj VALUE . Pozdrawiam .
 
W 10

winterelek

Użytkownik
Typ#2
Skoki Narciarskie - Puchar Świata w Klingenthal​


Kamil Stoch - Gregor Schlierenzauer - 1 (1.84) - Marathonbet - 24.11.2013(13:30) - Stawka : 2j​


Witam ! Pierwszym typem ze skoków narciarskich na jaki się zdecydowałem będzie pojedynek pomiędzy naszym Kamilem Stochem a Austriakiem Gregorem Schlierenzauer . Jak dla mnie zdecydowanym faworytem tej konfrontacji będzie nasz rodak . Odnoszę się głównie do wyników ze skoków treningowych przed konkursem drużynowym , a także wynikami jakie zawodnicy uzyskali w pierwszej serii drużynówki . Nie problemem było zauważenie że to Kamil czuje się lepiej na tej skoczni . Wydaje mi się że konstrukcja progu jest bardziej ustawiona bardziej pod Polaka . Gregor według mnie w tym sezonie nie będzie się prezentował tak jak miało to miejsce w tamtym roku . Jego wyniki zarówno z lata jak i z tegorocznych skoków na śniegu nie zachwycają . Nasi skoczkowie do sezonu są przygotowani jak nigdy - ciężki okres przygotowawczy się opłacił i już na początku sezonu forma naszych zawodników wydaje się być bardzo wysoka . Teraz takie małe zestawienie poszczególnych prób obu zawodników.​


Patrząc tylko sucho na wyniki widać , kto na chwilę obecną jest w wyższej formie . Polski skoczek w każdej próbie ( poza 1 serią treningową , w której powiało mu mocno w plecy) poszybował zdecydowanie dalej od swojego przeciwnika . Według mnie faworytem tego starcia jest Kamil , jednak trzeba pamiętać o tym że to są skoki . Tutaj każdy może wygrać , ale też każdy może przegrać . Wystarczy chwilka wiatru w plecy . Patrzą jednak tylko i wyłącznie czysto sportowo to na chwilę obecną w lepszej dyspozycji wydaje się być Kamil , i to właśnie na niego decyduje się zagrać . Kurs na pewno zachęca do zagrania . Postaram się jeszcze skubnąć parę zdań co do jeszcze jednego pojedynku H2H na jutrzejszy konkurs . Stawka nie najwyższa bo to jednak początek sezonu , i nie ma sensu mocniej szaleć .​


Kamil :
Gregor :​
1 seria treningowa - 113m
1 seria treningowa - 131m
2 seria treningowa - 135m
2 seria treningowa - 121.5m
Kwalifikacje - 145m
Kwalifikacje - 139.5m
Drużynówka- 132.5m
Drużynówka - 127.5m
 
W 10

winterelek

Użytkownik
Typ#3
Skoki Narciarskie - Puchar Świata w Klingenthal​


Severin Freund - Peter Prevc - 1 (1.81) - Marathonbet - 24.11.2013 (13:30) - Stawka :3j​


Drugim typem będzie pojedynek Niemiecko - Słowacki , w którym zmierzą się ze sobą Severin Freund i Peter Prevc . Tutaj według mnie szansę na powodzenie tego beta są nieco większe niż miało to miejsce w przypadku Stocha . Faworytem tego pojedynku według mnie jest zdecydowanie Niemiec , który posiada dużo większe umiejętności na skocznię w Klingenthal . Już dzisiaj wiadomo , że w jutrzejszym konkursie indywidualnym będziemy mieli dużo cięższe warunki niż miało to miejsce w konkursie drużynowym . Organizatorzy przewidują dosyć mocne podmuchy wiatru w plecy co automatycznie według mnie większe szanse daje Severinovi . Słowakom nie udał się okres przygotowawczy do zimy . Dwa obozy - w czym tylko jeden odbyty do końca na pewno nie pozwoliły szkoleniowcom odpowiednio przygotować skoczków do sezonu . Tutaj ostrzegam wszystkich tych , którzy będą kierować się wynikami z drużynówki . Słowacy już od dwóch sezonów udowodnili że w zawodach drużynowych są mega wyluzowani i potrafią zajmować najwyższe lokaty . Na następny dzień , kiedy przyjdzie skakać w indywidualnych ich próby już nie są takie wyśmienite . Tutaj podpieram się wynikami z tamtego roku , w których tą zależność widać gołym okiem . Słoweńcy to lotnicy - przy wietrze w plecy nie są oni wstanie osiągać najlepszych rezultatów podobnie jak Japończycy . Jeżeli chodzi o naszych zachodnich sąsiadów to u nich główny nacisk kładzie się na siłę . Często widać nie najlepszą technikę przy lądowaniu , ponieważ z każdego skoku starają się wyciągnąć maksimum . To opłaciło się w poprzednim sezonie , kiedy to po słabym 2011/12 roku wreszcie skoki w ich kraju wróciły na najwyższy światowy poziom . Freund to zawodnik ,,dużo &#39;&#39; lepszy jeżeli chodzi o technikę lądowania od większości swoich kolegów .

Reasumując - moim skromnym zdaniem tylko warunki pogodowe mogą spowodować że ten typ nie zostanie pokryty . Niemiec dla mnie jest na chwilę obecną dużo mocniejszym zawodnikiem( w dużo lepszej formie ) . Nawet po jego wynikach z serii treningowych i kwalifikacji pokazują że okres przygotowawczy przepracował bardzo dobrze . Jak będzie okaże się jutro ok. godziny 16:00 . Mam nadzieję że ostateczne wyjdzie na moje . Teraz jeszcze krótkie podsumowanie jak skakali obaj zawodnicy w tym tygodniu .​


Freund :
Prevc :​
1 seria treningowa - 122m
1 seria treningowa - 122m
2 seria treningowa - 133.5m
2 seria treningowa - 125m
Kwalifikacje - 136.5m
Kwalifikacje - 135m

Drużynówka- 123m
Drużynówka - 124.5m
 
Do góry Bottom