>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Typy na skoki narciarskie

typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Po wczorajszym kompletnie nie trafionym scenariuszu na poprawę Polaków, dzisiaj pewnie po raz kolejny narażę się grając w kierunku Polski :) Tym bardziej, że raczej wszyscy grają przeciwko. Moja koncepcja na ten konkurs już od czasów Wisły zakładała wygraną Polski. Wczoraj w obawie przed spadkiem kursów grałem na poprawę Polaków już wczoraj. Poprawy nie było, kupony nie weszły, ale za to kurs się utrzymał na satysfakcjonującym mnie poziomie, więc próbuje. Oczywiście nie jest to scenariusz super prawdopodobny, ale uważam, że realny. Póki co cały plan psuje kontuzja Dawida, ale wierze, że jest on w stanie się spiąć na drużynę i skoczyć swoje najlepsze skoki tutaj. To już powinno wystarczyć do pokonania Norwegów przy takich samych skokach jak dotychczas pozostałej trójki. Aby pokonać Niemców trzeba coś więcej. Po pierwsze trzeba w końcu radości po skoku Kamila. Stać go na to. Nie lata tu najgorzej, ale cały czas to nie jest to. Stać go na poprawę chociaż te 5m, które mogą być kluczowe. Andrzej musi skoczyć to co w 1 i 3 serii konkursu indywidualnego. Wierze, że on akurat wytrzyma to psychicznie i skoczy dwa najlepsze skoki odskakując Paschkemu robiąc przewagę. No i Piotrek - on ma tendencje na drużyne się skupić i pokazać zupełnie inne oblicze. Jak będzie jak wczoraj to będzie już ok, ale tu liczę na sensacyjny wręcz wynik Piotrka. Jak wszystkie 4 czynniki zadziałają, typ jest do pokrycia. Jak któryś odpadnie będzie potrzebna pomoc ze strony Niemców. Schmid ma tendecje wychodzić z taką pomocną ręką. Do tej pory skaka bezbłędnie, ale pewnego poziomu przeskoczyć nie może. Liczę na jakiś spóźniony skok i wyraźy spadek w klasyfikacji indywidualnej Niemca. Geiger też indywidual na 120%. Może choicąz 2-3metry dzisiaj będzie gorzej i to już może wystarczyć. No i tykająca bomba Markus. W próbnych postraszył to upadkiem to 180m. Może czas na konkurs? JUż wczoraj odstawał poziomem od TOP2, a jeszcze w czwartek wydawał się murowanym kandydatem do mistrzostwa. Zatem wkrada się regres i niepewność. Także Niemcy też mają miejsce na pogorszkę. Norwegowie? W zasadzie brak poprawy Forfanga i Tandego względem indywiudala już mi wystarcza. Mam obawy, że jakaś poprawa tych dwóch Panów wystąpi. Mimo wszystko jednak nie boje się odważniej zagrać przeciwko Norwegom bo Ci w ostatnich 2 latach mieli tyle wpadek w drużynówce, że liczę na kolejną. Także z powyższego opisu takie typy:

Polska wygra @ 5,50 @ forbet
Norwegia - Polska 2 @ 2,55 @ forbet


Ponadto liczę na jakieś próby wyjścia z honorem Słoweńców. Lanisek ma potencjał oddać dwa takie skoki jak w 4 serii. Domen przeważnie niedziele na mamutach ma najlepszą. A i Pavlovcic tutaj sprawiał lepsze wrażenie chociażby w czwartek niż wczoraj, także też liczę na poprawę. Jak Pero nic nie zawali to Japonia jest do ogrania:

JPN - SLO 2 @ 1,95 @ betx


Jak już jesteśmy przy Japonii to jest tu potencjał na gorszy wynik Y.Sato. jest to zawodnik znany z nieprawdopodobnej chimeryczności. Jak w sb jest 15 to w nd może wygrać. Jak po sobocie jest faworytem do podium to w nd nie wchodzi do 2 serii. Tutaj jak na razie 4 wręcz bliźniacze skoki. Będę w mocnym szoku jak po dzisiaj będzie miał 6/6 w równych dobrych próbach. Uważam, że choć jeden skok dzisiaj będzie miał słabszy co już może spowodować spadek w klasyfikacji przy dobrej postawie Słoweńców. I tak na prawdę nawet dla Austriaków Japonia jest w zasięgu. Hayboeck dzisiaj może nastukać punktów które sporo dadą. Pozostali też może 2-3m dalej skoczą w ramach mobilizacji drużynowej i typ ma jakieś tam szanse wejścia a kursy przesadzone:

JPN - AUT 2 @ 3,60 @ betx


Z typów indywidualnych idę w stronę wspomnianego Hayboecka. Jak pisałem wcześniej ma on formę na medal indywidualny tutaj co potwierdzał w treningach jak i w dwóch próbach konkursówym. Jak również pisałem, jak wchodzi do gry walka o medale to Hayboecka może zawieźć głowa. I tak też się stało. Dzisiaj jest 0 presji, brak szans na medal, może się nacieszyć lotami bez presji i nawet bycie najlepszym zawodnikiem dziś indywidualnie mnie nie zdziwi. Choć tutaj uważałbym na Graneruda, którego stać na jeszcze więcej niż wczoraj w serii 4, ale kurs 10 na STS za drobne można spróbować pograć. O ile wygrana Hayboecka jest ryzykowna, o tyle podium już jak najbardziej nie. Tak jak pisałem o Niemcach, Geiger może 2-3m gorzej wypaść, Markus coś zawalić, więc przy dobrych skokach Austriaka top3 indywidualnie jak najbardziej w zasięgu:

Hayboeck 1-3 indywidualnie @ 3,00 @ STS


Korzystając z powyższej rozpiski można też wyłowić kilka ciekawych kursów, szczególnie w betx:

Y.Sato - Żyła 2 @ 2,20 @ betx
Stoch - Stękała 2 @ 3,20 @ betx
Eisenbichler - Hayboeck 2 @ 2,95 @ betx
P.Prevc - Nakamura 2 @ 2,30 @ betx
Pavlovcic - Aschenwald 1 & Hayboeck - Y.Sato 1@ 2,64 @ betx

Oby dzisiaj koncepcja się lepiej sprawdziła :)
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ja po kursie 12 na wygraną Geigera i 3,50 na podium wchodzę w ciemno. To jest idealny skoczek na tą imprezę gdzie liczy się stabilizacja na wysokim poziomie. Do tego zna i lubi skocznie a forme też ma co pokazał na lotach. Nie rozumiem tak wysokich kursów. Nic tylko brać. Całe zamieszanie z wątpliwym startem to moim zdaniem zasłona dymna żeby zdjąć presje/zaskoczyć. Jeśli nie i nie wystartuje to pewnie będzie zwrot więc też ryzyko małe.

Geiger wygra TCS @ 12,00 @ STS
Geiger na podium TCS @ 3,50 @ STS
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Geiger - Lanisek (kwalifikacje) 1 @ 1,70 @ fortuna

Gram tutaj mocno w kierunku Geigera zarówno w TCS, kwalach jak i konkursie w Oberstdorfie. Niemiec po COVIDzie, który przeszedł bezobjawowo, więc nie ma mowy o osłabieniu czy złym samopoczuciu. Wręcz przeciwnie, jest na świeżości i na głodzie skoków, zmotywowany zdobyciem tytułu Mistrza Świata w lotach oraz narodzinami dziecka. Forma jest co pokazuje od początku sezonu. Tak jak wspomniałem wygrał Mistrzostwa w Lotach, był drugi w Wiśle. W Kuusamo miał gorszy tydzień (pewnie zajęta głowa wspomnianymi narodzinami dziecka) a w pozostałych konkursach nie startował, dlatego jest mocno nie doceniany. Charakterystyka tego skoczka jest idealna pod TCS. W TCS lepiej być 4 razy na podium nie wygrywając niż wygrać 3 konkursy i zawalić jeden skok. Geiger w konkursach nie zawala choćby nie wiem co! Jest do bólu stabilny na wysokim poziomie, więc dla mnie jest jeszcze lepszym kandydatem niż Granerud i Eisenbichler, a kursy na niego gdzie niegdzie kosmiczne. Głodny skakania powinien odpalić już w kwalach na swojej domowej skoczni w Oberstdorfie.
Za przeciwnika wybrałem mu Laniska, który wydaje się przeważnie w kwalach jeszcze coś tam testować a dopiero na konkurs skacze swoje najlepsze skoki. Dodatkowo mimo, że Lanisek zaczął skakać świetnie to nie jest to jednak poziom Geigera, Eisenbichlera czy Graneruda. Jak było rok temu? Lanisek po miejscach na podium przed TCS w turnieju zajmował miejsca 17, 21, 11, 31 zatem wyraźnie słabiej niż przed TUrniejem. Dodatkowo wyraźnie słabiej niż w konkursach skakał w kwalach. Np. W Oberstdorfie był 35 a w Innsbrucku 30 więc wyraźnie słabiej niż w konkursach (odpowiednio 17 i 11). Myślę, że w tym roku utrzyma się ta prawidłowość.
Myślę, że Geiger ma szanse w tej parze na poziomie 85 do 15% a kursy co by nie było wyrównane.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Moje typy konkursowe i ich krótka analiza:

1.Eisenbichler miejsce 1-3 @ 1,70
Dla mnie Markus dzisiaj kandydat do wygranej. Na kwale nie patrze bo były wręcz kuriozalne. Eisenbichler utrzymał dobrą formę z początku sezonu i pokazał to w treningach gdzie było 2 i 1. Jest dobrze przygotowany i lubi tą skocznie. Asekuracyjnie konkursowo gram na podium, ale polecam też zaryzykować po kursie 4,50 wygraną.

2.Geiger - Stoch 1 @ 1,60
Geiger wczoraj solidnie w okolicach miejsc 5-10. Ale jak wiemy on lubi w treningach skakać na pół gwizdka co pokazał ostatnio na lotach. Myślę, że dzisiaj powalczy o podium. W parze spinam go ze Stochem bo kurs fajny, a Stoch nie przepada za tą skocznią. Myślę, że Niemiec będzie kilka pozycji wyżej od Polaka.

3.Lanisek - Aschenwald 1 @ 1,65
Typ przeciwko Aschenwaldowi przeciwko któremu dzisiaj są dobre kursy. Kwale to totalny przypadek. OBecnie bliżej mu do miejsc, które prezentował na treningach, czyli max 10-15. Lanisek ostatnio skacze w okolice top6 i tutaj także powinien być w 10stce wiec Aschenwalda powinien pokonać.

4.Paschke - Aalto 1 @ 1,50
Generalnie idę dzisiaj w Niemców. Wypadli wczoraj słabo więc kursy dzisiaj na nich fajne. A znając Horngahera to celowa zagrywka. Wczoraj pewnie byli zajechani treningiem fizycznym a świeżość ma przyjść dzisiaj i trzymać się cały turniej. Za czasu trenowania PL kadry to była norma przed dużymi imprezami. Także Paschke dzisiaj powinien wypaść niebo lepiej i pokonać Aalto który miał sporo szczęścia wczoraj.

5.Kubacki - Johansson 1 @ 1,60
Dawid chyba 3 sezony pod rząd przed TCS nie błyszczał a na Oberstdorf odpalał formę życia. Liczę, że tym razem będzie podobnie, a za przeciwnika wybrałem przeciętnego wczoraj w treningach Johanssona. W kwalach miał lepsze warunki więc skoczył lepiej ale z Dawidem powinien przegrać.

6.Hamann - Pavlovcic 1 @ 1,65
Scenariusz na Niemca ten sam co w przypadku Paschke. Liczę na poprawe względem wczoraj. Za przeciwnika Pavlovcic, który powoli traci dobrą dyspozycje z początku sezonu. W mistrzostwach Słoweni był poza top4 kadry, a wczoraj też juz jakoś specjalnie nie błyszczał.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ga-Pa kwalifikacje (kursy z Fortuny)

Geiger - Eisenbichler 2 @ 1,90
Cieszy mnie wczorajsza wygrana Geigera, gdyż mam go po kursie 11 na zwycięzce TCS i podium po kursach ponad 3. Myślę jednak, że tutaj w Ga-Pa oddając swój najlepszy skok minimalnie lepszy jest zarówno Eisenbichler i Granerud. Markus pokazał to w drugiej serii wczoraj, gdzie zakładając dobre noty za lądowanie to punktowo odskoczył wszsystkim. Dodatkowo Geiger jak wiemy treningi i kwale lubi skoczyć na pół gwizdka a Markus odwrotnie. Jak jest presja potrafi zepsuć jak w 1 serii. W kwalach presja żadna więc myślę, że tym razem lepszy okaze się Eisenbichler.

Granerud 1-3 @ 1,75
W Oberstdorfie cały czas się kręcił w okolicy pudła. Wydaje mi się, że nieco nie spasowała mu tamta skocznia. Tutaj w Ga-Pa powinien być znacznie mocniejszy i znów stać się głównym kandydatem do wygrania. Na początek powinien to pokazać w kwalach znajdujac się na podium.

Stoch - Kraft 1 @ 1,60
Jak dla mnie Kamil ma analogiczny błysk jak za pierwszym razem jak wygrał TCS. Też z drugiego szeregu (byli inni faworyci) od pierwszego skoku w Oberstdorfie niesamowita powtarzalność na wysokim poziomie i ta pewność w oczach, że w końcu znalazł na siebie sposób i nie spala się w głowie przed ważnym skokiem. Dodam, że raczej lepiej mu sie wiodło w Ga-Pa niż w Oberstodorfie więc powinien być dalej groźny i pokazać to juz w kwalach. Kraft oszczędza zdrowie kiedy tylko może a kwalifikacje to nie jest miejsce gdzie trzeba skakać na 110%. Dodatkowo na tej skoczni Kraft co roku notuje poważne wpadki, więc skoro w Oberstdorfie przegrywał ze Stochem to tu nie powinno być inaczej.

Aschenwald - Kubacki 2 @ 1.96
Dawid wczoraj mógł być głową gdzie indziej, gdyż rodziło mu się dziecko w czasie wczorajszych prób. Teraz liczę, że coś w głowie puści i powoli będzie wracał do dobrego skakania z początku sezonu gdzie walczył o podium. Tą drogę może zacząć już jutro w kwali. Za rywala wybrałem chyba największą niespodziankę Oberstdorfu. On podobnie jak Kraft w Ga-Pa nei skakał najlepiej. A też jego pozycja z Oberstdorfu mam wrażenie jest lepsza niż aktualna dyspozycja.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Stoch - Kubacki 2 @ 1,95 @ fortuna @ Bischo kwalifikacje

Skocznia w Bischofshofen to bez wątpienia skocznia Kubakciego. Tak jak Stoch najbardziej lubi Innsbruck i było to wczoraj widać, tak Kubacki zawsze tutaj wypada najlepiej. Ma tu rekord, rok temu tu wygrał, a w poprzednich latach był wysoko. Innsbrucku nigdy specjalnie nie lubiał, więc wysokie 3 miejsce jest dla mnie potwierdzeniem, ze Ga-Pa to nie był przypadek i to co tam zrobił w 2 serii tutaj jest ponownie możliwe. Kamil za to powinien zanotować lekki regres względem Innsbrucku gdzie oddał swoje perfekcyjne skoki. Raczej to nie jest jeszcze ta forma by te perfekcyjne skoki powtarzać z dnia na dzień. Zatem spodziewam się tu układu sił między Polakami jak w Ga-Pa. Kubacki powinien być lepszy od Stocha.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Seria próbna: Y.Sato - Granerud 1 @ 1,75 @ STS

Zgadzam się z poprzednikami. Sato dzisiaj może być znowu groźny tak jak w piątek. Japończyk przeważnie 1 skok "bez presji" ma lepszy niż konkursowe, dlatego typ na serie próbną. Przeciwnik Granerud odwrotnie. Na konkurs będzie starał się spiąć i stracić jak najmniej do konkurentów, ale w serii próbnej będzie szukał optymalnego pomysłu co może dać odwrotny skutek. Kurs jak dla mnie bajka.

Seria próbna: K.Sato - Paschke 2 @ 1,95 @ STS
Japonczyk jako jeden z nielicznych na tendencje skakać na pół gwizdka w skokach nie punktowanych. Wczoraj 2 razy trafił dobre warunki i jednocześnie oddał dobry skok, dlatego jest faworyzowany. Paschke lubi tą skocznie i miał tu przebłyski w piątek. Wczoraj trafił złe warunki i w ogóle Niemcy mieli gorszy dzień. Dziś liczę na poprawę. Szczególnie w serii próbnej Niemiec powinien oddać dobry skok. Już nie raz wygrywał kwale/serie próbne w konkursie skacząc słabiej, więc tutaj również ciesze się z możliwości postawienia na serię próbną.

Hayboeck - Tande 1 @ 1,65 @ unibet
Hayboeckowi skocznia bardzo pasuje. Wczoraj indywidualnie walczyłby się w walce o podium. Dziś wątpie że będzie aż tak dobrze ale na dziesiątkę są spore szanse. Tande przeciwnie, ma tu ze skoku na skok coraz większe problemy. Dyspozycja z Neustadt przeminęła z wiatrem i wątpie że go stać na 10tkę i pokonanie Hayboecka.

Ponadto mniej więcej uważam jak poprzednicy. Myślę, że znowu mocny będzie Huber. Zrehabilituje się Stęki (może pierwsze podium w karierze?). Już taki optymistyczny nie jestem w przypadku Dawida i Kamila. Poprawe powinni zaliczyć Niemcy - Eisenbichler, Paschke, Geiger.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ja ze swojej strony dodam, że mamy sporo wyjątkowo ciekawych zakładów specjalnych. Zacznę od tego, że wczoraj warunki miały być ciężkie a był to jeden ze sprawiedliwszych konkursów. Wpływ wiatru praktycznie żaden na wyniki. Dzisiaj ma być jeszcze lepiej i z tej samej strony. Czyli jeżeli wczoraj siatki pomogły to i dzisiaj pomóc powinny. Dodatkowo organizatorzy puszczają asekuracyjnie z niskich belek i raczej bardzo nimi nie rotują. W takich warunkach jest szansa na konkurs w starym stylu, jak bez przeliczników, gdzie metry decydowały o tym kto wygra. Małe znaczenie ma czy ktoś dostanie -5 czy -2, belka niska tak by ten najlepszy bezpiecznie wylądował, a nie by ci gorsi sobie fajnie skoczyli i tak się nasuwa taki zakład:

Lahti indywidualne - zwycięzca konkursu w każdej serii odda najdłuższy skok

kurs: 6,00

bukmacher: fortuna

Do powyższego typu powyższy opis pasuje idealnie. Dodatkowo potrzebny jest jeszcze mocny dominator i takim wydaje się Granerud. Norweg wrócił do dyspozycji z przed Zakopanego, a nawet z przed TCS, gdzie wyraźnie odskakiwał stawce. Trening wczoraj aż 6 metrów dalej niż cała stawka w zbliżonych warunkach. 1 seria również 5 metrów dalej niż koledzy z grupy czwartej. Dopiero 2 seria zawalona przez wyraźny błąd w powietrzu i dzięki temu dzisiaj mamy bonus kursowy na zwycięstwo Norwega. To jednak nie był ten kaliber błędu co w Zakopanem czy Bischo. W Zakopanem był problem na najeździe i Granerud nie miał pomysłu jak to naprawić. W Bischo siadła głowa. Tutaj widać jest już wszystko w porządku i błąd popełniony w 2 serii jest do skorygowania i nie powinien się popełnić drugi raz.

Dla ostrożniejszych można próbować:

zwycięzca wygra obie serie 3,64 @ fortuna

Lub po prostu:
granerud wygra @ 3,00 @ betsson


Uważam, że mocny dzisiaj będzie również Stoch jak i inni Polacy. Stoch wczoraj był indywidualnie trzeci, a nie był specjalnie zadowolony ze swoich skoków. Kamil ma tendencje indywidual skakać na mniejszej presji niż drużynę i dzięki temu wypada lepiej. W Lahti też już wiele razy niedziela była dla niego najlepsza.

Tak więc celuje w podium Stocha po kursie 2,50 lub jeszcze lepiej:
Geiger - Stoch 2 @ 2,50 @ fortuna


Dalej solidnie powinien skakać Stękała, nie powinno być gorzej jak wczoraj był 9 indywidualnie. Jak zwykle Piotrek w 1 dniu na skoczni skakał z rezerwami i dzisiaj może być dużo lepiej. Już wczoraj był 11, dziś na spokojnie do top10 się powinien poprawić, a myślę, że top6 też spokojnie w zasięgu. Dawid? Strasznie słaba stabilność. Ale jakby skoczył chociaż jeden skok jak wczoraj w treningi (2 lokata) i jeden przyzwoity (np. ten z 2 serii) to też w top10 się może zameldować. W związku z tym:

trzech polaków w top6 @ 6,56 @ sts

oraz

czterech polaków w top10 @ 3,94 @ sts


Poza tym gram w kierunku wyżej wymienionych jak i na poprawę Laniska, Hayboecka, Tande. Mam nadzieje że gorzej jak wczoraj skoczą Geiger, Johansson, Achenwald i Y.Sato.

Powodzenia.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ja dzisiaj idę w stronę Polaków po fajnych kursach. Myślę, że Piotrka stać dzisiaj na podium, a przy odrobinie szczęścia nawet na walkę o wygraną. Lubi tą skocznie i jak w piątek było tak dobrze to dzisiaj może być dopiero petarda (piątki Piotrek miewa bardzo słabe). Kursy na pudło wyłapane w okolicy 5. Top6 ponad 2,50. Więc super.

Dobrze powinien wypaść również Andrzej, ale kursy nieopłacalne a to dla niego też nowa sytuacja być liderem więc może mieć delikatną wpadkę i skończyć np. 4-5 zamiast na pudle.

Chciałbym, żeby Stoch się przebudził i mam na to zakłady z przed treningów. Dzisiaj już nie dokładam bo chcenie, chceniem ale raczej się nie zanosi. Niemniej jednak jak skoczy w miarę normalnie to 10tka w zasięgu.

Jak najbardziej 10tka w zasięgu również Dawida. Konieczna do tego stabilizacja, ale dobrze to tutaj wygląda bo nawet w gorszych warunkach skoczył solidnie. Myślę, że nawet o top6 powalczy.

No i jeszcze do kompletu rekordzista skoczni Murańka, który powinien obniżyć loty, ale według buków jest też brany pod uwagę o niezłe pozycje. Bardziej liczę na Wolnego. To jest jego skocznia. Już tutaj latał wyśmienicie nawet nie będąc w formie. Teraz forma nie jest zła, przypominam że nie tak dawno na podobnej skoczni w Neustadt ocierał się o top10.

I w związku z powyższym taki zakład jest ciekawy:
4 Polaków w top10 @ 4,60 @ STS

Już wczoraj udało mi się ładnie skorzytać z zakładów specjalnych STS-u. Dzisiaj liczę na powtórke. Dla bardziej ryzykownych można nawet próbować:
5 Pol w top10 @ 12,00 @ STS
3 Pol w top6 @ 6,21 @ STS
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Generalnie dzisiaj mało tematów do rozegrania, więc jest trochę czasu żeby coś napisać.

Kraft 1-3 @ 3,50 @ STS
Austriak bardzo lubi tą skocznie. W poprzednich latach był tu 2, 1, 15, 1, 2. Także z małymi wyjątkami jak też wczoraj nie schodzi z podium. W ten weekend też to potwierdził np. miażdżąc wczoraj w serii próbnej czy będąc w czołówce piątkowych serii (1,5,3). Wczoraj jak wiemy coś nie poszło i dopiero 10 pozycja, dzięki czemu dzisiaj kursy bardzo okazyjne. Na wygraną Austriaka można złapać kurs 12.00 w co też wchodzę, ale bezpieczniejsza jest gra na podium. Ktoś chce jeszcze bezpieczniej? Kursy na top6 w okolicy 1,75 też złe nie są, a i w poszczególnych parach Austriak jest do pogrania. Jak jakiś Granerud czy inny Lanisek dzisiaj nie skoczy 2 petard to moim zdaniem Kraft dzisiaj wygra. A nawet jak rywale błysną to podium jak najbardziej w zasięgu.

Y.Sato 1-6 @ 6.50 @ Unibet
O Japończyku już dużo było pisane w kontekście tej skoczni i generalnie uważam podobnie. Nawet bez formy stać go tu w dobrym dniu na wygraną, podium. Natomiast na top6 stać go nawet przy swoich zwykłych, solidnych skokach. Wczoraj 12 i nie był zadowolony ze swoich prób, zatem jest sporo do poprawy. Zmotywowany wygraną kolegi też będzie chciał o sobie przypomnieć. Forma nie jest tragiczna bo tydzień temu w Klingenthal zmieścił się w top6 będąc 5. Udało się tam, to dlaczego miało by się nie udać w ulubionym Zakopanem. Stawka jest mocna, więc łatwo nie będzie, ale po tak kosmicznych kursach żal nie próbować. Równie kosmiczny kurs podał tarki_16 tarki_16, który też od siebie polecam.

Johansson 1-6 @ 2,00 @ Unibet
Tutaj kursy może nie tak spektakularne, ale coś czuje dzisiaj poprawę wąsacza. Wczoraj nie poszło, ale lubi tą skocznie co potwierdził wygrywając piątkowe kwale ze sporą jak na tą skocznie przewagą. Miesiąc temu tutaj też stał na podium, a wydawało by się wtedy nie miał aż tak dobrej formy. Dzień wcześniej w sobotę był indywidualnie 10. Także liczę na podobny scenariusz i poprawę na niedziele. Norwega można grać również kilku ciekawych parach.
2,20 z Kobayashim w Betsson
1,75 z Tande do dubla w Forbet

czy nieco bardziej ryzykownie, że będzie najlepszy z kolegów z reprezentacji po kursie 5,50 w Forbet.

Ten ostatni typ, też nie jest tak nierealny jak kurs wskazuje. Przypominam w piątek w kwalach Robert pozamiatał wszystkich dość wyraźnie. Granerud mimo, że skacze tu lepiej jak miesiąc temu to już tak nie dominuje jak na innych skoczniach i jest do pokonania co pokazała wczorajsza 2 seria. Lindvik mocno huknął w 2 serii, ale w pozostałych skokach oddanych tutaj nie wyróżniał się niczym. Także typ jak najbardziej ma sens.

Ponadto z ciekawych rzeczy:
Zajc poza 2 serią @ 2,46 @ STS
Wczoraj dobrze poszła mu 1 seria i ogólnie zajął dobre miejsce, dlatego też wysoki kurs. Ale moim zdaniem to jeszcze nie ta stabilizacja i Timi w każdej chwili może przydzwonić w bulę jakby to powiedział Piotrek Żyła. Ostatnio raczej częściej go nie ma w 2 serii niż jest, więc biorę pod uwagę to, że tym razem może nie wejść, a kurs zachęca.

Ponadto gram pod poprawę Hayboecka, uwaga na Hubera choć kursy już się tak nie opłacają a wczoraj nie udało się na nim zarobić gdyż DSQ. Polacy ostatnio mają prawidłowość, że lepiej wypadają na wyjeździe niż u siebie (może poza Andrzejem) i specjalnie bym nie liczył by dzisiaj było inaczej. Groźni tęż mogą być Lanisek i Pavlovcic (w szczególności ten pierwszy), no ale kursy nie zachęcają do zbytniego podjęcia ryzyka, może poza drobnymi na poszczególne pary, np.:
R.Kobayashi - Lanisek 2 @ 1,95 @ Unibet
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Taka propozycja na dziś:

Kubacki - Tande 1 @ 1,42
Dawid od zawsze był znany jako zawodnik o wysokim wybiciu co miało najlepsze przełożenie na mniejszych skoczniach. W ostatnich 2 sezonach latał nieco bardziej płasko i ta bonifikata nie była aż tak wyraźna. W tym sezonie wrócił do starych praktyk i świetnie to było widać przy odpowiednim profilu kamery w Zakopanem. Dawid leciał wyraźnie najwyżej, że wszystkich. Nie miało to jednak przełożenia na wysokie lokaty. Tutaj może takie przełożenie być. Za rywala lotnik Tande, który im większa skocznia tym lepiej wypada. Dodatkowo nawet jak mu skocznia spasuje to w stylu Piotrka Żyły 110% daje w zawodach a w tych skokach treningowo-kwalifikacyjnych często ma wpadki.

Geiger - Żyła 1 @ 1,65
Jak dla mnie Geiger może zrobić powtórkę z Lahti, gdzie po fatalnych występach nagle zaczął się liczyć w walce o zwycięstwa. Tutaj skocznia z tego gatunku co Lahti. Karl w zeszłym sezonie na 4 konkursy na skoczni normalnej wygrał 3 a raz był drugi. To pokazuje jego moc na tych skoczniach. Problemy jakie ewidentnie ma w locie tutaj nie będą tak istotne i powinien walczyć o czołówkę. Żyła? Nie mówię, że będzie jakoś wyraźnie tutaj słabszy bo też na normalnej potrafi skoczyć. Ale na pierwszy dzień skoków to on się raczej nie zmobilizuje i jest dobrym kandydatem do zestawienia w parze

C.Prevc - Jelar 1 @ 2,03
Na koniec najbardziej ryzykowny typ w tym zestawieniu. Dziwi mnie, że Jelar jest tu faworytem. Cały sezon nie skaczę nic wybitnego. W dodatku jak już to czasem na konkurs się zepnie, żeby wejść do 2 serii a w treningach i kwalach jakby mu się zupełnie nie chciało. W zeszłym sezonie był tu 12 i 8 i może stąd buki patrzą na niego przychylnym okiem, ale wtedy generalnie łapał dobrą formę. Na lotach tydzień przed też był 14 więc wysoko, a w końcówce sezonu (pare tyg po Rasnov) był nawet drugi, także forma była dobra. Obecnie passa 3 występów poza top30 a najlepsze wyniki w sezonie notuje raczej na skoczniach większych niż mniejszych (10 Oberstdorf, 12 Willingen, 13 Kuusamo). A na małym Lahti 41, małym Innsbrucku 35.
Co do Cene. Forma cały czas przyzwoita co pokazał w kontynentalu regularnie będąc w czołówce. Ostatnie jego miejsca w kontynentalu to 3, 8, 2, 5, 2, 2 także o formę jestem spokojny. Dodatkowo Cene lubi małe skocznie. Zawsze dziwiło mnie, że bracia Domen i Peter wymiatają na lotach, a Cene lata jak kłoda na tle braci. Za to na małych skoczniach sytuacja się odwraca. Rok temu na małej skoczni w Predazzo 19 i 15, a w Rasnovie 21, 15 i były to najlepsze lokaty w sezonie nie licząc też małego Lahti (13 pozycja). Nie bez znaczenie jest też, że to zakład na prolog. Cene ma tendencje pierwszy dzień skokowy na danej skoczni wypadać najlepiej.

Powodzenia.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Praktycznie codziennie tutaj mamy widoczne jakieś przetasowania. Mała powtarzalność zawodników pokazuje, że 3 tygodnie przerwy jak i te zawody co niektórzy traktują już wakacyjnie. Teraz szansa na kolejne przetasowania, gdyż zmienia się pora zawodów i to przeważnie skutkowało zmianą układu sił na tej skoczni.

TOP6 dzisiaj bardzo wyrównanie i w zasadzie nie zdziwi mnie żadna kolejność. Faworytami moim zdaniem Niemcy i Słowenia ale przy tej zmienności granie tych drużyn przy tak niskim kursie mija się z celem.

Polska i Norwegia wiele nie odstają a kursy na nich kosmiczne i bardziej w tym kierunku bym szedł. Na potwierdzenie podam, że np. w środowych kwalach to Polacy mieli najlepszą notę drużynowo. W przypadku NOR wygranej serii nie było, ale tu widze największy potencjał poprawy. NOR przybici tematem Tande, po niezłych informacjach mogą zacząć skakać swoje. Wypadało by się zrehabiliotować za fatalny Oberstdorf a latać potrafią. Kurs na Graneruda 9,00 że wygra swoją grupę to dla mnie nieporozumienie. Wiem że forma uleciała i ma problemy, ale to wciąż go stać na skoki nawet na wygrywanie co ze 2-3 razy juz w Planicy pokazał. Ma potencjął do mocnej poprawy i wywindowania Norwegów dużo wyżej niż jest to zakładane. Forfang i Johansson skacza dobrze i mam wrazenie ze skoku na skok coraz lepiej. LIndvik? Męczy się jak SToch tutaj, ale zawodnika tej klasy stać na poprawe o 10m względem wczoraj. Zresztą on najbardziej powinien sie rehabilitować za MŚ.

Podsumowując, żal po takich kursach nie spróbować i oprócz Graneruda wygrywającego swoją grupę dla mnie bet dnia to:

Norwegia wygra @ 12,00 @ Betsson.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Witam w temacie w nowym sezonie 2021-22.

Na początek kupon na kwale: https://www.efortuna.pl/ticketdetail?id=OTk5MDExMzIyNDQyMDMwMDrhbjVDkUVxlQn2Qz4=

Lindvik - Leyhe 1 @ 1,80 @ fortuna
Skocznia w Niżnym Tagile uchodzi za skocznie Norweską. W ostatnich latach życiowe wyniki i rekordy osiągali tu między innymi Forfang, Tande. Bardzo często też świetne wyniki osiągał tu Johansson. Lindvik też tu był w zeszłym roku 3, mimo fatalnej dyspozycji na początku sezonu, gdzie ciężko go było szukać w top10. O ile dobrze pamiętam mieliśmy tutaj rok temu Norweskie podium. Dlatego myślę, że o ile Norwegowie są w znośnej dyspozycji to tutaj mogą wypaść bardzo dobrze. No i pierwsza fajna para to właśnie Lindvika, na którego liczę, że będzie jednym z liderów kadry. Rywalem powracający po bardzo długiej przerwie Leyhe. Przykłady Wellingera, Freunda, Siegela pokazały, że jest bardzo ciężko wrócić do dobrej dyspozycji po takiej kontuzji. Tutaj może być podobnie. A nawet jak Leyhe pójdzie nieco lepiej niż kolegom z kadry to pierwsze 3 skoki na śniegu (w tym kwalifikacyjny) może mieć asekuracyjne. Kursy wyrównane, więc bardzo atrakcyjne na taką parę.

Johansson - Lanisek 1 @ 1,80 @ Fortuna
O Johanssonie już nieco było przy okazji wcześniejszej pary. "Wąsacz" raczej jest w dobrej formie z tego co słychać z informacji o kadrze Norweskiej. W ostatnich latach bardzo często Johansson w piatek był wyróżniającym się skoczkiem, a w sobotę i w niedziele skakał słąbiej. Jego rywal z tej pary dokładnie odwrotnie. Jak porównać wyniki konkursowe z kwalifikacyjnymi, to chyba obok Keichi Sato i Piotrka Żyły notował największy progres względem kwali z całej stawki. Gram pod to że w tym roku będzie podobnie. Ponadto Lanisek to nie jest stały bywalec rok do roku światowej czołówki i nie wiadomo czy będzie miał rownie udany sezon jak poprzedni. Johansson jednak mimo różnych dołków formy, od wielu lat nie wypada z czołówki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +9
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Jeszcze na szybko para Granerud - Kraft 1 @ 1,60 Betfan [/ICONPLUS]. Granerud się dobrze czuje i będzie mocny a Kraft może się powoli rozkręcać. U innych buków kurs poleciał nawet na 1,25
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ode mnie takie kupony na dziś:
Screenshot_20211120-093541.jpg Screenshot_20211120-081647.jpg skoki betfan.PNG


Kupon 1 STS:
Gram na to, że Żyła jak to w piątek "nie dojechał" na skocznie. Ogólnie wczoraj Polacy słabo, ale forma Stocha pokazuje, że nie jest tragicznie i reszta też może dołączyć do Kamila z dobrym skakaniem. Spore szanse widzę na to u Piotrka, szczególnie w parze z Tande, który wczoraj raczej skakał słabo, nie licząc 1 serii gdzie miął super warunki.
Geiger wyglądał bardzo solidnie i tutaj również wydaje mi się, że będzie jeszcze progres względem piątku. Johansson w treninigach nie przekonał więc w konkrusie nie powinno być dużo lepiej.

Kupon 2 Fortuna:
O Johanssonie i Geigerze już było, tutaj próbuje na nich lub przeciwko nim w innych parach i dodatkowo do tego fajnie wyglądał wczoraj Lanisek jak i reszta Słoweńców. Eisenbichler żadnej dobrej próby a w konkursie ma tendnencje wypadać gorzej niż w treningach.

Kupon 3 Betfan:
Tutaj dochodzi para ze Stochem, którego uważam stać tutaj na wygraną. Granerud poza 1 serią gdzie miał dobre warunki wyraźnie gorszy od Kamila
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ode mnie na dziś takie kupony: Screenshot_20211121-104511.jpg Screenshot_20211121-104614.jpg

Oczywiście konkretny kupon można zestawiać inaczej, tutaj tylko przykład ciekawych par.

Geiger - Stoch 2 @ 2,19 kwale
Niemiec lubi w kwalach i treningach skakać na 90%. Dowód choćby wczoraj, po piątku nikt go nie brał pod uwagę jako zwycięzcy bo pokazywał 90% mocy. Przy dobrym skoku Stocha, który z kolei w kwalach ma spokojniejszą głowę Niemiec jest spokojnie do ogrania a kurs atrakcyjny

Johansson - Kraft 2 @ 1,96
Tutaj moim zdaniem Kraft nie powtórzy wpadki z piątku i powalczy o top6. Johansson tylko w jednym skoku był w okolicy 10, więc jak dla mnie jest półke niżej a kurs jest super.

Ponadto takim zawodnikom jak Fettner czy Nakamura wczoraj wybitnie powiało i próbuje gry przeciwko nim. PIotrka stać na progres w okolicy top15 i to na Fettnera powinno wystarzyć. Natomiast Cene skacze super mimo trafiania w średnie warunki. Jak Nakamurze znowu nie powieje to również fajna para.
 
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Geiger - Eisenbichler 2 @ 3,20 @ fortuna
Wiem, że Geiger jest w super formie i uważam, że w sobotę i niedziele będzie na podium, a Markus niekoniecznie. Jednak piątek Geiger lubi traktować na 80% co też było widać w Niżnym Tagile gdzie po pierwszym dniu wcale nie był faworytem do żółtej koszulki. Eisenbichler odwrotnie. Gdy głowa spokojna lubi wyjść skok petarda. Zresztą w Rosji juz wygrał kwale. Liczę, że tutaj w piątek będzie groźny i ma szanse pokonać kolegę z kadry a kurs jest wręcz astronomiczny jak na taki układ.

R.Kobayashi wygra sobotnie zawody w Ruce (Dzień 1) 5,50 @ Unibet
Mega wysoki kurs na Japońskiego dominatora. Gdy miał swój sezon,w którym wygrywał konkurs za konkursem to właśnie tutaj najbardziej miażdzył stawkę. Potrafił odskakiwać po 10metrów w kazdym skoku. Teraz będzie trudno o taką dominacje przy mocnym Geigerze i Granerudzie, ale uważam że jak Kobayashi odda swoje dobre skoki, to może się okazać od nich lepszy. Po kursie 2,50 bym tego nie brał, a taki kurs może być po dzisiejszych próbach. ALe po kursie 5,50 i sprawiedliwych prognozach na jutro warto zaryzykować.
 
Do góry Bottom