Baseball , MLB
Houston Astros @ Minnesota Twins [01:10]
Minnesota Twins OVER 3.5
1.98 @ Pinnacle
Na ten zakład czekałem od ubiegłego tygodnia , az Pinnacle wystawi w miarę najlepsze kursy i w międzyczasie będą znani Starterzy na serię z Minnesotą czy na dzisiejszy mecz.
Houston miało dzień wolny w połowie tego tygodnia , więc manager mógł nieco pokombinować z miotaczami otwierającymi spotkania na serię z Minnesotą.
Chodziło mi głównie o głównego bohatera ubiegłego tygodnia -
Mike'a Fiers'a
Narzucił on no-hittera przeciwko Los Angeles Dodgers w 134 narzutach.
Wszytsko rozchodzi się właśnie o ilość narzuconych piłek i o konsekwencję tego w przyszłości.
Jeśli trenerzy przesadzają , a zawodnik nie ma zdrowia to może dojść do kontuzji i miotacz zamiast przyjemniej i owocnej kariery więcej czasu spędzi na rehabilitacji niż na stadionach.
Przykładem manager'a , który potrafił zaszkodzić karierą miotaczy był Dusty Baker.
Mike Fiers averaged 96 pitches per start in 2015 before last night, when the threw 134 pitches, 40% more. Watch out for a dead arm now.
40 % to sporo
W meczach w barwach Houston jechał kolejno na 96,95,96 narzutach.
W tym sezonie w barwach Milwaukee i Houston - Fiers zahaczał większość startów w rejonach 89-105 narzutów.
Jak widać nie jest to typ zawodnika wchodzącego z dużym pitch count'em głęboko w spotkanie.
Raz narzucił 113 w pełnych 7 inningach w Cinncinnati.
No i nadszedł no-hitter ze 134 narzuconymi piłkami.
Też trzeba pamiętać , że grając w Milwaukee trener miał jeden argument więcej na ściągnięcie go z meczu poza słabą grą , dużą ilością narzuconych piłek czy zostawioną szkodliwą sytuacją w 5. czy 6. inningu.
W
National League miotacze także odbijają i tutaj trenerzy mają pole do sowich taktycznych manewrów.
Ale już nie jesteśmy w NL , Houston to od kilku lat pełnoprawna ekipa American League , gdzie odbija DH.
Fiers był wykorzystywany w bullpenie często , więc takich legitymacyjnych startów z dużą ilością narzuconych piłek nie ma.
Ale coś się zawsze znajdzie - rok 2012
Po meczu gdzie narzucił 113 piłek miał wyjazd do Colorado - wynik 6-9 , a on zszedł po 2 inningach oddając 8 ER.
Ok , tutaj wpływ tez miał wymagający dla miotaczy stadion na którym rzucał pierwszy raz.
W 2013 i w 2014 oraz w tym sezonie rzuca w miarę miarodajnie.
Ale po meczu , gdzie miał 113 pitches - następny mecz miał w domu z Atlantą
Wynik 6-5 dla Milwaukee (jeszcze wtedy) - Fiers narzucił 6 IP , oddał 4 ER , miał 4 Walks.
Dobitne przykłady , że przesadzenie z ilością piłek podczas no-no jest szkodliwe czy to dla ekipy czy dla zawodnika
Edwin Jackson w 2010 po no-hitterze w 149 piłkach - 5 kolejnych startów oddawał po minimum 4 ER (ekipa miała bilans 1-4 w następnych spotkaniach)
Johan Santana w 2012 roku bo pierwszym w historii no-no w barwach NY Mets - 134 narzuty - następne dwa mecze został zmieciony , a później kontuzję , kłopoty i od tamtego sezonu nie rzucał już w
MLB.
Trzeba napomnieć , że Santana już miał przed tym meczem kłopoty z ramieniem , więc tylko pogorszyło mu sprawę z ramieniem.
Zmęczeni miotacza w poprzednim meczu to jedno , ale jest jeszcze jedna "klątwa" - starty miotacza po no-hitterach
Jedna sprawa jak no-no przytrafi się komuś , kto deklasuję rywali , a co innego jak ten no-no przy nazwisku jest nieco z przypadku.
Phillip Humber miał nieco z przypadku narzucony Perfect Game - polecam spojrzeć resztę kariery tego zawodnika z tego sezonu [2012]
W tym sezonie mieliśmy no-no's od rookie Hestona z SFG, Scherzera z WSH , Hamelsa z PHI i od Iwakumy ze SEA (no i od Fiers'a)
Hisashi Iwakuma - jego następny start się niczym specjalnym nie wyróżniły - ale już drugi po no-no -> 7 ER w 4.2 IP (tylko dwa starty po no-no , bo narzucony 12. Sierpnia)
Max Scherzer - dominował mocno przed no-no , po tym w ciągu miesiąca dwa mecze gdzie oddał po 5 ER i trochę gorsze niektóre statystyki.
Chris Heston - tutaj Heston może i aż tak nie odcierpiał , ale bullpen nabił rywalom obiegi w następnych meczach Hestona po no-no ; znowu manager SF Giants w miarę doświadczony więc umię wyłapać jakieś kłopoty miotacza poważniejsze.
No i został
Cole Hamels - narzucił no-hittera w ostatnim spotkaniu przed wymianą z Texasem.
w barwach Texasu -> ERA 4.73 , 31 H , 9 BB w 26.2 IP
Nie chce mi się grzebać mocniej w poprzednich sezonach , ale po no-hitterze przychodzi mecz lub mecze gdzie Starter jest rozstrzelany i dzieję się to często - Hamels może tez cierpieć z powodu zmiany ligi na bardziej wymagającą od miotaczy, ale jest doświadczonym miotaczem , dla Scherzera też sporo narzuconych piłek to nie problem.
Fiers w AL po wymianie z Milwaukee.
Mecz @Texas - 3 BB , 6 ER , 7 H w 5.0 IP [wynik 9-12]
Tutaj wszedł w połowie meczu na 6 IP , bo Starter na dzień dobry oddał 6 obiegów Texasowi , a Fiers poprawił w trzecim inningu oddając kilka dodatkowych punktów.
Start @OAK - BB , 1 ER , 5 H w 6.2 IP [wynik 4-5]
Start z Detroit - 0 ER , 2 R , 5.1 IP [wynik 6-5]
Co do Minnesoty - mieli nie należeć potentatów w odbijaniu - tylko że jakoś tego nie prezentują i wydają się być całkiem dobra ekipą w tym sezonie - jest rewelacyjny ostatnio Miguel Sano - może być czarnym koniem w wyścigu na Debiutanta Sezonu w lidzę AL
Minnesota solidna ofensywa za ostatnie 10 spotkań (chociaż i tak w większości spotkań zdobywali po 3 lub 4 obiegi) - średnio ponad 5.5 runów na mecz.
Forma jest ponieważ podbudowali sobie bilans na plusowy w serii wyjazdowej - sweep na Baltimore może robić wrażenie.
Moja propozycja jest także długoterminowa - aby szukać startów Fiers'a jeszcze przez 2-3 tygodnie o ile nie odwiedzi jakiejś Listy Kontuzjowanych i grać na to , że rywale zdobędą sporo punktów. Nie jest to tylko zakład na dzisiaj - chociaż trzeba poczekać , aż będzie anonsowany odpowiednio wcześniej.