>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Typy Dnia - 30.05.2022 (poniedziałek)

Status
Zamknięty.
psotnick 849,3K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tutaj podajemy typy
na poniedziałek - 30. Maja


typy_dnia_-_logo.jpg

Typy podajemy według wzoru:
Dyscyplina: Piłka Nożna - Australia, A-League
Godzina: 22:00
Spotkanie: Adelaide - Sydney
Typ: Over 2.5
Kurs: 1.80
Bukmacher: Nazwa bukmachera
Analiza:
Prosimy kopiować powyższy schemat podawania typów i bezwzględnie się do niego stosować. Po pierwsze, ułatwi to sprawę zarówno uczestnikom konkursu (w podawaniu typów), jak i prowadzącym (w ich rozliczaniu). Po drugie, dzięki temu konkurs będzie bardziej przejrzysty. Każdy typ nie podany według tego wzoru nie będzie sprawdzany i rozliczany, a użytkownik z automatu otrzymuje za taki typ 100 punktów.

Poniżej lista bukmacherów z których można brać typy do konkursu.
Jeżeli nie widzisz nazw bukmacherów, to pamiętaj o wyłączeniu blokowania.

- Betfan
- Betcris
- Fuksiarz
- Superbet
- Fortuna
- Totolotek
- Betclic
- Lvbet
- STS
- Totalbet
- Etoto
- Forbet
- Ewinner


▶ Adnotacja: Dla celów konkursowych przy podliczaniu typów z polskich buków (naziemnych i internetowych) bierzemy pod uwagę kurs nominalny, czyli taki jaki widnieje przy typie, bez uwzględniania podatku.

W tym temacie obowiązuje całkowity zakaz komentowania! Uporczywe niestosowanie się do tego punktu Regulaminu będzie skutkowało blokadą konta użytkownika.

Przed zatwierdzeniem wpisu z analizą zawsze sprawdź czy wszystko w porządku, żeby uniknąć pomyłek.

Jeżeli podczas podawania typu popełniłeś błąd i chcesz go poprawić zgłoś to w ODPOWIEDNIM TEMACIE - KLIK podając LINK do swojego wpisu. Możesz to uczynić do chwili zamknięcia tematu. Zachęcamy także do pisania analiz w działach tematycznych. W przypadku przeniesienia Twojej analizy do działu "kiepskie analizy" nie może już podać nowego typu. W przypadku plagiatu zostajesz wykluczony z konkursu oraz upomniany okresowym banem. Bawimy się Fair Play!

Podany typ musi być określony precyzyjnie i jednoznacznie, w sposób nie pozostawiający żadnego pola do domysłów czy interpretacji. (W polu "Typ:" zaleca się podawanie słownych nazw zespołów, zawodników itp. zamiast "1" czy "2". W ten sposób dużo trudniej o pomyłkę, a przy okazji wszystko wygląda dużo przejrzyściej).
 
stanley-63 784K

stanley-63

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Norwegia - OBOS-Liga
Godzina 18:00
Spotkanie : Brann - Mjondalen IF
Typ : X2
Kurs : 2.80
Bukmacher : ETOTO

Spotykają się dwaj spadkowicze z Eliteserien a na dodatek mecz na szczycie bo goście to nr 1 a gospodarze nr 2 , nie wiem dlaczego buki tak mocno faworyzują w tym meczu gospodarzy i kurs na nich to 1.38 ale cóż bywają i takie kursy , ja jednak liczę że goście tutaj zapunktują a może i zgarnąć komplet pkt , dla Brann dzisiejszy rywal jak na razie jest nie do przejścia bo na 10 meczy 4 remisy i 6 wygranych po stronie Mjondalen IF , w poprzednim sezonie jak wspomniałem w Eliteserien padły dwa remisy 1:1 , sezon 2020 również w Eliteserien dwa razy lepszy Mjondalen IF , wygrana tutaj w Brann 1:0 i u siebie 2:0 no to może jeszcze sezon 2019 równiez Eliteserien to tutaj w Brann remis i wygrana u siebie 2:1 , dlatego biorę kurs 2.80 na albo remis albo wygraną Mjondalen IF , chyba warto spróbować !

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
Otrzymane punkty reputacji: +372
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Dyscyplina: tenis RG
Godzina: 11.00
Spotkanie: Rune - Tsitsipas
Typ: Rune/Tsitsipas
Kurs: 4,85
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Stawiam tutaj nie wiem czy tak bardzo ryzykownie na 1.seta dla Runego, ale cały mecz dla Tsitsipasa. Rune bardzo poprawnie. Nawet Gastonowi w ostatniej rundzie nie dał pograć. Podobnie żadnego seta nie zdobyli Shapo jak i Laaksonen. Rune zagrał turniej poprzedzający RG w Lyonie, gdzie uległ dopiero w finale Norriemu. No rozpędzony jest ten chłopak i może niechcący złapać Tsitsipasa na wykroku. Przy odrobinie szczęścia zrobi to z zaskoczenia w 1.secie. Musettiemu się udało to i Runemu może się uda. Ja tu wręcz widzę 5-setówkę. Rune jest w gazie tylko że to nadal Tsitsipas mocarz na mączce i łatwo tu wygrać nie będzie. Dlatego celuję w 1.set/spotkanie, bo jest szansa i jest value.

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
Otrzymane punkty reputacji: +194
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis - French Open
Godzina: 12:30
Spotkanie: Ruud - Hurkacz
Typ: Hurkacz
Kurs: 2.41
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Hubert po bardzo mizernym poprzednim mącznym sezonie, w tym roku, bez większych oczekiwań wyglada jak na swoje możliwości bardzo dobrze. Zrobił ćwierćfinały w Madrycie oraz Monte Carlo. W Paryżu zaskakuje mnie z meczu na mecz. Pierwsze dwie rundy przeszedł bez nawet jednego break pointa danego przeciwnikowi na swoim serwisie, a wczoraj zmiótł z kortu Goffina, udanie rewanżując się za porażkę w Rzymie. Hurkacz gra w tym roku na clayu po profesorsku, solidnie trzyma podanie, co jest kluczem do naruszania przeciwników. W końcu korzysta z własnych atutów. Ruud jest faworyzowanym wonderkidem, aczkolwiek nadal mnie nie przekonuje. W finale Genewy ledwo domknął dziadka Souse, na Rolandzie dostał seta od wraka Tsongi, a także przegrywał 2-1 z Sonego. Jeżeli Hubert utrzyma tendencje z poprzednich spotkań, to jestem spokojny o rezultat i Polak wygra ten mecz.

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
Otrzymane punkty reputacji: +242
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Dyscyplina : Piłka nożna / Ekwador
Godzina 1:00
Spotkanie : Barcelona SC - Cumbaya
Typ : gol gości
Kurs :
2.23
Bukmacher : STS

Barcelona to faworyt jednak grała kilka dni temu w Copa Libertadores, jak prześwietlimy jej mecze po tym jak grali w CA, to zazwyczaj tracili gola - szczególnie ostatnio. Cumbaya to zespół z dna tabeli, ale w takich meczach mogą upatrywać niespodzianki, a przynajmniej jednego strzelonego gola. Barcelona zagra na pewno bardzo ofensywnie, co daje szanse gościom na kontry. Myślę że jest tutaj realna szansa na bramkę przyjezdnych.

100
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Koszykówka - NBA
Godzina: 2:30
Spotkanie: Miami Heat - Boston Celtics
Typ: w meczu będzie powyżej 195,5 pkt. (razem z dogrywką)
Kurs: 1,81
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Będzie to siódme i decydujące starcie pomiędzy tymi zespołami. Na sześć dotychczas rozegranych spotkań w czterech z nich było co najmniej 196 punktów. W tych czterech overowych meczach najniższym wynikiem było 212 punktów. W sezonie zasadniczym w meczach pomiędzy tymi ekipami tylko raz było poniżej 200 punktów. Obie drużyny mają dobrą defensywę, zwłaszcza Boston, ale ta linia punktowa jest według mnie na tyle niska, że powinno być dobrze. Przy typach na under/over w NBA duże znaczne ma skuteczność rzutów za 3 punkty. Jeśli ta skuteczność nie będzie jakaś fatalna, to over 195,5 powinien wejść.

81
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
Otrzymane punkty reputacji: +1815
louisarmstrong 1,1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis WTA FO
Godzina 11.00
D.KASATKINA - C.GIORGI
TYP GIORGI WYGRA 2:1 w setach
Kurs 5.8 forbet
Analiza:
Tu mam mieszane uczucia z tym typem , kurs na czysty win Giorgi też niczego.
Ostatnio typowałem 2;0 DLA Giorgi w meczu z Sabalenką i wiele się nie pomyliłem bo Białorusinka wymęczyła pierwszy set , Kolejne dwa przegrała już srotnie 6:1 , 6:0.
KASATKINA raczej w dobrej formie , i ona jest bardziej stabilna , z kolei fajerwerków rządnych po niej nie należy się spodziewać , myślę że co najmniej seta możemu od niej oczekiwać.
Z kolei Giorgi jest bardziej nie obliczalna , ale w tegorocznym French Open wygląda z meczu na mecz coraz lepiej.
Jeśli złapie swój rytm i tą lekkość powinno być dobrze.
W h2h jeden mecz wygrany 2:1 na hardzie przez Kasatkinę.Dzisiaj próbuję w stronę Włoszki ale liczę na zacięty, wyrównany mecz.

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis - FRENCH OPEN
Godzina: 15:30
Spotkanie: Świątek - Zheng
Typ: Świątek wygra 2:0 (matchday boost)
Kurs: 2.00
Bukmacher: BETFAN
Analiza:

Dziś prawdziwa promocja w Betfan. Normalnie kursy na zwycięstwo Polki bez straty seta wynosi ok. 1.25. Betfan oferuje kurs 2.00 na takie zdarzenie. Polka od 9 spotkań nie straciła seta a jej seria 31. zwycięskich meczów budzi ogromny szacunek. Do najlepszej w tej statystyce w obecnym wieku brakuje jej zaledwie 4 zwycięstw. Venus Williams wygrała 35. pojedynków z rzędu. Iga w Paryżu spisuje się znakomicie. Pier ograła 6:2, 6:0 Curenko, następnie Riske 6:0, 6:2 i w poprzedniej rundzie Kovinic 6:3, 7:5. Chinka Zheng, z którą Iga będzie mierzyć się w 1/8 finału plasuje się obecnie na 74. miejscu w rankingu WTA. Gdyby nie kontuzje jej rywalek na pewno nie grałaby już w tym turnieju. W 1/32 finału wygrała z kontuzjowaną Halep a w poprzedniej rundzie przy stanie 6:0, 3:0 skreczowała Cornet. Gdyby nie problemy zdrowotne obydwu Pań Zheng mogłaby się już przygotowywać do kolejnego turnieju. Będzie to pierwszej spotkanie Polki i Chinki na kortach. Nie spodziewam aby Iga miała jakiekolwiek problemy z jej pokonaniem. Jest zdecydowanie lepsza pod każdym względem tenisowego rzemiosła.

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
finckaxl 7,8K

finckaxl

Użytkownik
Dyscyplina: Tenis - FRENCH OPEN
Godzina: 15:30
Spotkanie: Świątek - Zheng
Typ: Zheng +1.5 seta handicap
Kurs: 4.10
Bukmacher: etoto
Analiza:

Cześć. Krótko i na temat. Typ trochę wbrew logice, oczywiście że Iga w gazie itd idzie po rekordy ale jak zawsze dobra passa sie kiedyś kończy. Chinke obserwuje co jakiś czas i uważam że ma potencjał. Po ograniu Halep i zdmuchnięciu Cornet 1 set to tutaj promka jak dla mnie. O ile Iga jest faworytką to nie sądze żeby dziś również bezbłędnie ograła kolejną przeciwniczke. Już Kovinic powinna urwac jej seta. Sam ryzykuje nawet czysto w stronę Zheng . Kibicuje polce dlatego jak zawsze przy takich sytuacjach i dobrym kursie sprawa win win!

Pozdrawiam

310
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
Otrzymane punkty reputacji: +797
kubusdagus 40,8K

kubusdagus

Użytkownik
Dyscyplina: tenis RG
Godzina: 13.15
Spotkanie: Rune - Tsitsipas
Typ: +34,5 gemów
Kurs: 1,7
Bukmacher: eWinner
Analiza:

Grek stawiany jest tutaj w roli faworyta, kursy na jego wygraną w okolicach 1,26. Dla mnie, aż tak łatwo to mu nie będzie, Rune póki co wygrał wszystko 3-0, ale oczywiście nie mierzył się z zawodnikami pokroju Tsitsiapisa. Choć ten stracił w pierwszej rundzie 2 sety, a w drugiej 1, trzecią wygrał gładko. Liczę tutaj na wyrównane widowisk, również z tibrekami. Myślę, że Duńczyka stać co najmniej na seta. A może będą 3 tibreaki z wygraną któregoś zawodnika. Myślę, że linia atrakcyjna do zagrania.

70
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
Otrzymane punkty reputacji: +778
va-banque 208,5K

va-banque

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - CAF Liga Mistrzów, Finał
Godzina: 21:00
Spotkanie: Al Ahly - Wydad
Typ: Remis
Kurs: 3.00
Bukmacher: STS
Analiza:

W finale afrykańskiej Ligi Mistrzów zmierzą się drużyny z Egiptu oraz Maroka. Al Ahly zwykle dominuje w lidze egipskiej, teraz są na 3. miejscu ze stratą 7 punktów do lidera. Pomimo tego, że mają 4 spotkania zaległe ostatnio w lidze obniżyli loty - w 5 ostatnich meczach zanotowali tylko 1 zwycięstwo ( po golach w 95 i 97 minucie meczu), 3 remisy i 1 porażkę. Wynika to pewnie m.in z tego, że mecze ligowe przeplatali meczami CAF LM, jednak Wydad również miał ten problem i poradzili sobie w lidze dużo lepiej. W lidze są na 1. miejscu z przewagą 4 punktów. Pewnie dlatego wg bukmacherów typowani są na faworytów, jednak jeśli Ahly zdoła uwolnić swój całkowity potencjał różnica szans na wygraną powinna się zmniejszyć.

Ja typuje remis, bo przede wszystkim jest to finał i duża presja. Zawodnicy grają wtedy bardziej bezpiecznie, mniej ryzykują. To przekłada się na liczbę strzelonych goli. A jak jest mała liczba bramek zwiększa się szansa na remis. Remis w regulaminowym czasie nie jest złą opcją dla obu ekip, dlatego jeśli wynik remisowy utrzymywałby się w końcówce to żadna ekipa nie powinna się zbytnio wychylać. Ewentualnie zwiększenie ryzyka powinni zostawić na dogrywkę.

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: piłka nożna/ Liga Mistrzów - Afryka
Godzina: 21:00
Spotkanie: Al Ahly vs Wydad
Typ: powyżej 5.5 kartek (czerwona=2)
Kurs: 2.40
Bukmacher: ETOTO
Analiza:


Na samym początku warto wspomnieć, że finał afrykańskiej Ligi Mistrzów będziemy mogli obejrzeć w polskiej telewizji, dlatego dla pragnących piłkarskich wrażeń jest to pomysł na poniedziałkowy wieczór. Al Ahly to tylko z formalnego punktu gospodarze, ponieważ spotkanie odbędzie się w Casablance na stadionie Stade Mohamed V, a to na co dzień domowa arena Wydadu. Ekipa z Egiptu to najbardziej utytułowany zespół nie tylko na swoim kontynencie, ale również na świecie. Wystarczy spojrzeć na logo tego klubu i zauważyć multum gwiazdek, które symbolizują mistrzostwa. Według stanu z 2020 roku drużyna ta zdobyła 139 oficjalnych trofeów (110 krajowych i 19 międzynarodowych). To musi robić wrażenie i czasami warto zajrzeć gdzieś indziej, niż tylko na europejskie podwórko. Al Ahly możemy kojarzyć z walki o klubowe Mistrzostwo Świata, gdzie Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie skromnie pokonał ten zespół 2:0. Przed nimi kolejna szansa, aby zwiększyć swój dorobek pucharowy. Czy stać na to egipską drużynę?

Powstrzymać Al Ahly będzie chciał gospodarz obiektu dzisiejszego finału, a więc Wydad. Jest to klub z Casablanci, który na krajowym podwórku nie ma sobie równych. Regularnie sięga po mistrzostwa i niedawno świętował drugi tytuł z rzędu w Botola Pro. Ambicje są naturalnie większe niż miejscowa ekstraklasa, dlatego wszystkie siły oraz przygotowania zostały w ostatnim czasie poświęcone walce o Ligę Mistrzów w Afryce. Możemy śmiało powiedzieć, że piłka nożna w Maroko stale się rozwija i wiele przykładów mamy w Europie, gdzie piłkarze tego kraju stają się liderami swoich ekip. Są to Achraf Hakimi, Yassine Bounou i wielu, wielu innych. Potwierdzeniem może być również awans reprezentacji tej nacji do Mundialu rozgrywanego w Katarze i ta dyscyplina sportu zaczyna królować w Maroko. Potrzebne są jednak jeszcze sukcesy na Czarnym Lądzie i Wydad postara się dokonać tego dzisiaj na własnym stadionie w Casablance. Czy kibice zgromadzeni na arenie finału będą dwunastym zawodnikiem tego klubu?

Powiem szczerze, że miałem kilka pomysłów na tę rywalizację, ale zdecydowałem się na jedną, a są to kartoniki. Mój zakład mówi o minimum sześciu upomnieniach, gdzie ewentualna czerwień liczona jest podwójnie. Obserwując Puchar Narodów Afryki widoczna była sporo ilość rozdawanych kartoników, szczególnie gdy spotkanie miało ogromną wagę. W Casablance takie właśnie się odbędzie i o ile faworyzowany jest tutaj Wydad, tak Al Ahly jest przecież najbardziej utytułowanym projektem piłkarskim na świecie i potrafi grać w finałach, również na stadionach przeciwnika. Gorąca atmosfera na trybunach również swoje zrobi. Sędzią tego starcia będzie znany mi z Mundialów Victor Miguel de Freitas Gomes, który pomimo swojego młodego wieku jest już doświadczony i chętnie sięga do kieszonki. Potwierdzeniem jest mecz rewanżowy Wydad z Petro, gdzie padło osiem żółtych i jedna czerwona kartka. Mam nadzieję, że będzie to ostre widowisko.

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
M 62,4K

maciekfansport

Użytkownik
Dyscyplina : Piłka nożna / Liga Mistrzów - Afryka
Godzina 21:00
Spotkanie : Al Ahly - Wydad
Typ : 1
Kurs : 3.30
Bukmacher : Fortuna
Analiza:

Dziś odbędzie się na stadionie w Casablance finał Ligi Mistrzów Afrykańskiej. Co ważne to normalnie na tym stadionie gra drużyna Wypad czyli dziś zagra u siebie,ale Al Ahly to przedstawiciel ligi Egipskiej,która jest najlepszą ligą w Afryce.
Al Ahly grało ostatnio z tym rywalem w 2020 roku i wtedy dwukrotnie wygrało bo 3:1 u siebie oraz 0:2 na wyjeździe.
W tym sezonie Ahly jest równie mocne. Drużyna z Egiptu swój ostatni mecz rozegrała 21 Maja a więc dzień wcześniej niż Wydad.
W lidze Egipskiej Al Ahly zajmuje aktualnie 3 miejsce i do lidera traci 7 pkt,ale ma aż o 4 meczów rozegranych mniej.
Wydad grał swój ostatni mecz 22.05 i wygrał z Khouribga 1:0. Co ważne to liga Maroko niedługo kończy sezon a Al Ahly jest w połowie sezonu. W półfinale Al Ahly pokonało w dwumeczu drużynę z Algerii Setif 6:2. Wydad w 1/2 grało z Petro i pokonało w dwumeczu 4:2 a Petro to drużyna z Angoli. Al Ahly wyceniane na ponad 30mln euro a Wydad tylko na 14mln euro.
Drużyna Al Ahly wygrała dwie ostatnie edycje Afrykańskiej Ligi Mistrzów i sądze,że również i dziś wygrają w regulaminowym czasie gry.

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
kombajn 174,7K

kombajn

Użytkownik
Dyscyplina : Baseball - MLB
Godzina: 20:15
Spotkanie : St.Louis Cardinals - San Diego Padres
Typ :
San Diego Padres ML (zwycięstwo w meczu - z extra inningami)
Kurs : 1.95
Bukmacher : sts
Analiza:

Dzisiaj idę w win underdoga - niewielkiego co prawda, ale jednak. Dzisiaj San Diego zaczyna 7-meczowy road trip. W ubiegłym sezonie Padres zostali wysweepowani w St. Louis i mam nadzieję na dodatkową motywację po stronie ekipy z San Diego (sweep to po prostu wygranie serii w najlepszym możliwym stosunku np.: 3W-0L, 4W-0L). Cóż to będzie za pojedynek - bo mam nadzieję, że Manny Machado jednak zagra dzisiaj (opuścił dwa ostatnie spotkania (problemy z łokciem)), bo na pewno potrzebny będzie najlepszy pałkarz ekipy z San Diego, przeciwko Paulowi Goldschmidtowi & Co. Goldschmidt, w maju, był w zabójczej formie i "ciągnął za uszy całą ekipę" i raczej nie da się Go zatrzymać. Podobnie jak Machado. W ostatnim tygodniu u Padres bryluje też Voit (.304 AVG). Dzisiaj naprzeciw siebie (przynajmniej w początkowej fazie tego spotkania) stanie dwóch Starting Pitcherów na przeciwległych biegunach kariery - czyli Packy Naughton, z Cardinals, na początku swojej drogi i Nick Martinez, z Padres, który jest weteranem. Naughton narzuca lewą ręką, a offens Padres jest nawet niezły przeciwko leworęcznym narzucającym, poza tym Padres mają rekord 17W-7L na wyjazdach i większość ze swoich runów zaliczyli na wyjazdach (127 w 23 meczach (2. lokata w lidze)). Obie ekipy gonią liderów swoich dywizji i obie występują w NL, więc tym ważniejsze jest to spotkanie. Padres są w trochę lepszej formie ostatnio (7W-3L Padres versus 6W-4L Cardinals).

Manny gra!
Pokaż załącznik 19023

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
dyscyplina: piłka nożna 3 liga Islandia
godzina: 21:15
spotkanie Njardvik - Reynir
typ: Reynir (dnb)
kurs: 6,70
bukmacher: sts

Jeśli gospodarze wygrają będą liderem, ale ja w to wątpie. Islandia to 360 tys ludności. Tu w niższych ligach wielu zawodników gra i w piłkę ręczną, czy uprawia inne sporty. Tu dziś moim skromnym zdaniem co najmniej remis goście wyszarpią - czyli w przypadku mojego typu zwrot. Drużyny są na przeciwnych biegunach i w przypadku gości którzy mają na koncie 3 porażki pora zapunktować. Będzie to dla obu drużyn 4 kolejka - narazie obie mają komplet zwycięst w przypadku gospodarzy i porażek w przypadku gości. Ja jednak idę w kierunku gości.


Pozdrawiam

100
 
Ostatnio zmieniony przez ibis:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom