>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Typy Dnia - 14.04.2023 (piątek)

Status
Zamknięty.
psotnick 853,4K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tutaj podajemy typy
na piątek - 14. Kwietnia


typy_dnia_-_logo.jpg

Typy podajemy według wzoru:
Dyscyplina: Piłka Nożna - Australia, A-League
Godzina: 22:00
Spotkanie: Adelaide - Sydney
Typ: Over 2.5
Kurs: 1.80
Bukmacher: Nazwa bukmachera
Analiza:
Prosimy kopiować powyższy schemat podawania typów i bezwzględnie się do niego stosować. Po pierwsze, ułatwi to sprawę zarówno uczestnikom konkursu (w podawaniu typów), jak i prowadzącym (w ich rozliczaniu). Po drugie, dzięki temu konkurs będzie bardziej przejrzysty. Każdy typ nie podany według tego wzoru nie będzie sprawdzany i rozliczany, a użytkownik z automatu otrzymuje za taki typ 100 punktów.

Poniżej lista bukmacherów z których można brać typy do konkursu.
Jeżeli nie widzisz nazw bukmacherów, to pamiętaj o wyłączeniu blokowania.

- Betfan
- Betcris
- Fuksiarz
- Superbet
- Fortuna
- Totolotek
- Betclic
- Lvbet
- Totalbet
- Etoto
- Forbet
- Ewinner
- GO+bet
- Betters
- BetX


▶ Adnotacja: Dla celów konkursowych przy podliczaniu typów z polskich buków (naziemnych i internetowych) bierzemy pod uwagę kurs nominalny, czyli taki jaki widnieje przy typie, bez uwzględniania podatku.

W tym temacie obowiązuje całkowity zakaz komentowania! Uporczywe niestosowanie się do tego punktu Regulaminu będzie skutkowało blokadą konta użytkownika.

Przed zatwierdzeniem wpisu z analizą zawsze sprawdź czy wszystko w porządku, żeby uniknąć pomyłek.

Jeżeli podczas podawania typu popełniłeś błąd i chcesz go poprawić zgłoś to w ODPOWIEDNIM TEMACIE - KLIK podając LINK do swojego wpisu. Możesz to uczynić do chwili zamknięcia tematu. Zachęcamy także do pisania analiz w działach tematycznych. W przypadku przeniesienia Twojej analizy do działu "kiepskie analizy" nie może już podać nowego typu. W przypadku plagiatu zostajesz wykluczony z konkursu oraz upomniany okresowym banem. Bawimy się Fair Play!

Podany typ musi być określony precyzyjnie i jednoznacznie, w sposób nie pozostawiający żadnego pola do domysłów czy interpretacji. (W polu "Typ:" zaleca się podawanie słownych nazw zespołów, zawodników itp. zamiast "1" czy "2". W ten sposób dużo trudniej o pomyłkę, a przy okazji wszystko wygląda dużo przejrzyściej).
 
O 322,2K

ogon_w44

Typer
Dyscyplina: Piłka nozna- Niemcy, Bundesliga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Schalke- Hertha
Typ: powyżej 5.5 kartki w meczu ( czerwona=2)
Kurs: 3.00
Bukmacher: Forbet

Analiza:

Pomysłow na ten mecz miałem kilka : bramka lukebabio po kursie 3.25, ssuperbets: powyżej 2.5 gola i obie drużyny+1.5 kartki i ogólnie można poskładać fajne superbetsy za drobne z bramkami, tym że lukebababio strzeli i kartkami.
Jednak tutaj do konkursu wybiorę jednak kartki. Kusiła mnie wyższa linia u innego buka, ale niestety na ten moment nie znalazłem informacji kto to spotkanie sędziuje, więc zostanę przy tej linii. .
Zacznę od tego, że dla obu drużyn jest to jedno z najważniejszych spotkań w sezonie jak nie najważniejsze... Obie drużyny zamykają tabele niemieckiej bundesligi. Hertha jest przedostatnia, a Schalke z punktem mniej ostatnie. Do bezpiecznej pozycji tracą odpowiednio 4 i 5 oczek ( choć nie nazywałbym 15 pozycji pozycja bezpieczna, ale mniejsza o większą ... ) .
Kto wygra ma jeszcze szansę wygrzebać się z dna tabeli, a kto przegra to moim zdaniem już może się żegnać z Bundesliga . Ja wiem, że kolejek jeszcze jest 7, ale mimo wszystko myślę, że strata punktów w tym meczu będzie kogoś kosztowała spadek.
O Ile Hertha ma jeszcze mecze później z Bochum czy Stuggart, o tyle Schalke tak łatwych rywali już miało nie będzie.
Stawka meczu jest zatem bardzo duża. Tu nie powinno zabraknąć ani emocji, ani fauli ani kartek . Nikogo nie satysfakcjonuje remis więc myślę, że emocje tu będą od początku do końca a sędzia będzie miał sporo pracy.
Kości powinny zatrzeszczec .
Nie wiem kto sedziujez gdybym wiedział to być może szedlbym w wyższa linie kartek. Wspomnę jeszcze tylko, że w ostatnich 2 meczach bezpośrednich ten over był pokrywany .

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
Otrzymane punkty reputacji: +325
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka Nożna - Argentyna, Liga Profesional
Godzina: 00:30
Spotkanie: River Plate Buenos Aires - Gimnasia y Esgrima La Plata
Typ: handicap 1 (-2.5)
Kurs: 2,49
Bukmacher: Betfan
Analiza:
Tabela:
Screenshot_20230413_151035.jpg
Screenshot_20230413_151048.jpg
River Plate u siebie ma na końcie 3 zwycięstwa i 1 porażkę, natomiast Gimnasia na wyjazdach ma bilans 1 remisu i 4 porażek i jest to najgorszy wyjazdowy wynik ze wszystkich zespołów w lidze. Dzisiaj po gościach nie spodziewam się poprawy tuch statystyk i gram na River Plate i to z handicapem -2.5. Skąd aż tak odważnie ? Mianowicie oba zespoły dzieli bardzo wiele pod względem jakości, indywidualności i siły rażenia. O problemach zespołu z La Platy pisałem już podczas 1 kolejki tego sezonu więc kto mnie śledzi wie o co chodzi a resztę odsyłam do poszukania o tym w dziale o lidze argentyńskiej. Gospdoarze dzisiaj zagrają w swoim najmocniejszym składzie, natomiast goście w mocno alternatywnym zestawieniu. Gimnasia ma napięty grafik i dzisiaj grają z liderem ligi a za 48 godzin z zespołem Belgrano, stąd dziś nieco odpuazczają te spotkanie wystawiając rezerwowy zespół. U gości raczej nikt nie wierzy w wygraną z zespołem z Buenos Aires i chyba stąd taki ruch aby powalczyć o zwycięstwo z Belgrano. Może to i dobra taktyka, bo nawet w najmocniejszym zestawieniu no Gimnasia z takim składem to nie ma za wielkiego podjazdu do lidera. Niespodzianki się zdarzają ale widać w zespole gości dziś raczej w to nie wierzą. River Plate to lider wszystko tam funkcjonuje lepiej niż u rywala i myślę, że trochę dziś postrzelają i minimum 3 golami różnicy wygrają.
Więcej o tym meczu i alternatywnym składzie Gimnasii możecie poczytać pod tym linkiem:
https://www.ole.com.ar/gimnasia-y-esgrima/gimnasia-equipo-alternativo-river_0_M5SL7rmafa.html

149
 
Ostatnio zmieniony przez Waldi1979:
Otrzymane punkty reputacji: +2589
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Dyscyplina: tenis Monte Carlo
Godzina: 15.30
Spotkanie: Musetti - Sinner
Typ: Musetti
Kurs: 3,50
Bukmacher: Superbet
Analiza:

Spotkanie dwóch krajan. Bardzo ciekawe zresztą. Sinner niemalże odpadł w grze z naszym rodakiem. Wyszedł obronną ręką w tie-breaku drugiego seta ledwo ledwo na styku. To na pewno buduje. No ale czy zwycięstwo nad Djokovicem, rezydentem Monte Carlo nie buduje bardziej? Musetti odwalił kawał naprawdę ciężkiej i doskonałej roboty. Czy udźwignie laury zwycięstwa z Nolem? Miejmy taką nadzieję.

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
Otrzymane punkty reputacji: +83
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Dyscyplina: Piłka nozna- Włochy
Godzina: 20:45
Spotkanie: Spezia - Lazio
Typ: 1. drużyna 1. gol +28 minuta
Kurs: 2.24
Bukmacher: Fortuna

Analiza:

Spezia w tym sezonie walczy o utrzymanie i ostatnie tygodnie pokazują, że ten zespół jak najbardziej na to stać. Tylko w ostatnich kolejkach ekipa ta potrafiła zremisować 1 - 1 z Fiorentiną czy wygrać 2 - 1 z Interem Mediolan, czyli zdobycze punktowe przeciwko rywalom, z którymi można było raczej zakładać porażkę. Bura nalezy się za to za stracone punkty z Empoli, Salernitaną czy Bologną, gdzie zaś zdobyte punkty na pewno ważyłyby nieco więcej. Lazio to ekipa, która pożegnała się już z Europą i teraz w pełni może skupić się na rozgrywkach ligowych. Rzymianie są na ten moment na drugim miejscu, ale ze stratą aż 16 punktów do pierwszego SSC Napoli, także można zakładać, że mistrz we Wloszech jest już znany, natomiast łakomym kąskiem pozostaje walka o utrzymanie prestiżowego wicemistrzostwa Włoch. Oczywiście w Rzymie także priorytetem jest miejsce premiujące grą w Lidze Mistrzów, a to zadanie będzie zdecydowanie prostsze, bo przewaga nad 5. Interem wynosi 7 punktów. W tym meczu szukam jednak typów pod Spezię, która pokonywała w ostatnich kolejkach bramkarzy Fiorentiny, Salernitany, Interu, Udinese czy Empoli. Lazio na wyjazdach nie czuje się zbyt pewnie i traciło tutaj bramki z wieloma niżej notowanymi ekipami. Kurs podbijam bramką czasową, czyli czasem gola od 28 minuty i w górę

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
yrek 15,2K

yrek

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nozna- Niemcy, Bundesliga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Schalke- Hertha
Typ: Schalke i +2.5 goli w meczu
Kurs: 4,10
Bukmacher: Fortuna

Analiza:

Mecz na dnie tabeli. Praktycznie ostatnia szansa na walkę o utrzymanie w 1. Bundeslidze.
Schalke w ostatnich 5 meczach zdobyło tylko 5 punktów. Jednak remis u siebie z Borussią Dortmund pokazuje, że ekipa potrafi się wznieść na wyżyny gdy jest arcy ważny mecz.
Za to goście z Berlina mają jeszcze gorszy bilans. Ledwie 2 punkty w 5 ostatnich meczach.
Teoretycznie lepszą "formę" ma S04. Fo tego atut własnego boiska. Co jednak na tym etapie ligowej batalii i stawki meczu, ma znaczenie. Po zaciętym meczu widzę wynik 2:1 dla gospodarzy. Dzięki.

310
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
Otrzymane punkty reputacji: +1158
Tenis by Dawid 890K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Dyscyplina: Tenis, ATP Challenger Split
Godzina: 12.00
Spotkanie: Prizmic D. vs. O'Connell C.
Typ: Prizmic D. wygra seta
Kurs: 1,49
Bukmacher: forBET
Analiza:

Spotkanie o półfinał turnieju rangi ATP Challenger w Splicie, w którym zmierzą się zawodnicy na trochę innych etapach kariery, a mianowicie doświadczony na tym poziomie Australijczyk, który cały czas uczy się cegły, na której ostatnio gra ponad przeciętnie oraz ulubieniec gospodarzy oraz ogromny talent, który ma zaledwie 17 lat. Mowa oczywiście o Dino Prizmiciu, który gra ładny dla oka tenis, który momentami przypomina nawet Alcaraza zachowując wszelkie proporcje. Chorwat to zawodnik, który zachowując tempo rozwoju niewątpliwie niebawem zawita do głównego cyklu. Na ten moment znajduje się w czwartej setce rankingu ATP, ale jeszcze w tym roku znajdzie się pewnie na zapleczu TOP 200 i będzie grać w kwalifikacjach do wielkich szlemów. W ostatnim czasie wygrał ITF w Porecu i zaliczył ćwierćfinał challengera w Zadarze, więc jak widać zalicza stopniowy progres, choć grywa głównie na swojej ziemi. Tutaj na pewno będzie miał ogromny handicap w postaci swoich kortów i trybun, które będą go bardzo wspierać. Oczywiście nie powinno to przestraszyć Australijczyka, lecz ten póki co nie miał w tym turnieju godnych rywali (Sweeny i Fatic), lecz wcześniej potrafił ograć VDZ czy Bonadio. Ciekawostką jest też fakt, że w nie stracił seta w Splicie już od siedmiu spotkań, ponieważ wygrał ostatnią edycję tego turnieju, więc ewidentnie celują pod przełamanie serii. Na pewno nie jest to zawodnik, którego należy się bać na cegle i dziś zaryzykuję. Prizmic pokazał też ostatnio, że potrafi wyciągać wnioski. W Zadarze przegrał gładko z Cazauxem, a już w Splicie zaliczył w pełni udany rewanż. Jeśli ktoś ma obawy, co do tego kierunku to może spróbować zagrać over gemowy np. 19,5.

Więcej typów w dziale KUPONY.

100
 
Ostatnio zmieniony przez psotnick:
kamasutra10 587,9K

kamasutra10

Typer
Dyscyplina: Piłka nozna- Niemcy, Bundesliga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Schalke- Hertha
Typ: Czerwona kartka -Tak
Kurs: 4.80
Bukmacher: Fortuna

Analiza:


Kolega na wstępie dosyć szczegółowo opisał sytuację w tabeli związaną z tym spotkaniem i zgadzam się że ranga i stawka tego meczu mogą spowodować grę twardą i faul z obu stron. Ja spróbuję zaryzykować czerwień w tym starciu głównie ze względu na wysoki kurs jak na tego typu zakład , ale myślę że ma to związek z osobą arbitra.

Mecz poprowadzi bardzo doświadczony, międzynarodowy sędzia Felix Brycht. Ten 48 letni arbiter w tym sezonie Bundesligi pokazał zaledwie jedną czerwoną kartkę w 14 posedziowanych spotkaniach , oraz 49 żółtych co daje 3.5 żółtka na mecz. Być może to jest powodem tak wysokiego kursu na czerwień .

Oglądajac występy Niemca na arenie międzynarodowej czy to w europejskich pucharach , czy też w meczach reprezentacyjnych pamiętam go jako stanowczego i podejmującego decyzję dosyć szybko. Lubi też rządzić na murawie.
Jak wspomniałem stawka spotkania może wzbudzić w piłkarzach agresję i mogą mieć problem z opanowaniem nerwów co nie tylko przełoży się na ostrą grę ale także potyczki słowne z arbitrem czego Brycht raczej nie lubi. Nie wykluczone że któryś z piłkarzy powie jedno słowo za dużo w kierunku sędziego i zobaczy drugą żółtą lub bezpośrednio czerwoną kartkę .

Reasumując uważam że doświadczenie arbitra może zadziałać tutaj w dwie strony. Patrząc na statystyki z sezonu nie przekonują one do gry na czerwień, jednak moze się zdarzyć że chcąc ustawić sobie mecz i nie mieć problemów już od samego początku będzie podchodził dosyć rygorystycznie do gry i zachowań piłkarzy. Nie wykluczam w związku z tym że po raz drugi w tym sezonie sięgnie Brycht w którymś momencie po czerwony kartonik.

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
ferguson2 652,9K

ferguson2

Typer
Dyscyplina: Piłka ręczna, Korea K
Godzina: 09
Spotkanie: Wonderful Samcheok - Gwangju
Typ: poniżej 22.5 bramek w 1 połowie
Kurs: 3.40
Bukmacher: totalbet
Analiza: Typ ryzykowny bo mecze miedzy liderem a wiceliderem czasami ciezko do konca przewidziec. Obie druzyny grały ze soba miesiac temu i wtedy wynik zakonczyl sie na 41 bramkach, w tym na 23 w pierwszej polowie. Wonderful nie jest zespolem, ktory zdobywa wiele bramek. Zreszta Gwangju tez nie rzuca tak efektownie w ostatnim czasie. Spodziewam sie raczej wolniejszego tempa gry. Licze ze nie rzuca sie od poczatku, tylko podejda bardziej ekonomiczniej w pierwszej połowie.

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
stanley-63 788,8K

stanley-63

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Anglia Championschip
Godzina 21:00
Spotkanie : Middlesbrough : Norwich City
Typ : Norwich City
Kurs : 3.60
Bukmacher : ETOTO

Norwich to jak wiemy spadkowicz z Premier League , chłopaki zajmują co prawda 8 miejsce ale dalej liczą się w walce o powrót do Elity , mają zaledwie 1 punkty straty do baraży bo do bezpośredniego awansu to już raczej nie ma szans , przypomina mi się sezon 20/21 kiedy to także byli spadkowiczem i po roku przerwy powrócili z pierwszego miejsca , no tym razem tak nie będzie ale baraże w zasięgu , gospodarze natomiast są na 4 miejscu ale ostatnio są w lekkim kryzysie bo 5 ostatnich meczy to zaledwie 1 wygrana , dziś myślę że również będzie ciężko o komplet pkt bowiem akurat z Norwich gra im się nie zbyt dobrze , ostatnia wygrana z Norwich u siebie to rok 2014 od tego czasu 4 kolejne mecze to 4 porażki , Norwich w tym sezonie na wyjazdach spisuje się całkiem dobrze a ostatnie 5 meczy to 2 wygrane i 3 remisy , pójdę jednak w ich stronę bo potrzebują punktów aby być w grupie 3-6 i powalczyć o powrót do elity .

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
fullmax 161,9K

fullmax

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska I liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Wisła Kraków - Stal Rzeszów
Typ: Wisła i over 2,5 gola w meczu
Kurs:
2,46
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Dzisiaj postanowiłem zaglądnąć na zaplecze naszej Ekstraklasy. Ciekawy pojedynek moim zdaniem pomiędzy krakowską Wisłą, a Stalą Rzeszów. Zaciąg hiszpański w poprzedniej kolejce zawiódł i nie sprostał Puszczy Niepołomice w stosunku 1:2. Tak więc po siedmiu kolejnych wygranych przyszła porażka i cel jakim jest bezpośredni awans do Ekstraklasy lekko się oddalił. Nikt chyba jednak przy zdrowym rozsądku nie myślał, że Biała Gwiazda wygra wszystko do końca. Dla mnie to był po prostu wypadek przy pracy i dzisiaj "Lajkoniki" powrócą na zwycięski szlak. W Rzeszowie też ogromne aspiracje klubu z Hetmańskiej poparte gruba kasą. Trzeba przyznać, że podopieczni Daniela Myśliwca grają fajną ofensywną piłkę, którą się dobrze ogląda. Niestety dla fanów z Rzeszowa formacja defensywna jak i bramkarz czasami nie "dojeżdżają' na mecz i to jest największy mankament tej kapeli. Obie drużyny sporo goli strzelają, odpowiednio Wisła 44, a Stal 46 (2 wynik w lidze). Dlatego też do wygranej podopiecznych Radosława Sobolewskiego dorzucam jeszcze bramki w tym meczu.

146
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
Otrzymane punkty reputacji: +1415
D 20,9K

DeerDance90

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nozna- Polska, Ekstraklasa
Godzina: 18:00
Spotkanie: Warta Poznań - Śląsk Wrocław
Typ: Śląsk wygra
Kurs: 4.2
Bukmacher: Fortuna

Analiza:

Po kolei:
1. Tabela:
Warta Poznań zajmuje bezpieczną 5 pozycje w lidze, mając 9 pkt straty do TOP 3, oraz 9 pkt przewagi nad strefą spadkową.
Do końca sezonu pozostało 7 kolejek.
Śląsk zajmuje 14 pozycje mając tylko 2 pkt przewagi nad strefą spadkową.
Z tabeli wynika iż Śląsk gra o życie, a Warta o nic.

2. Mecze u siebie / na wyjeździe:
Warta zajmuje w tabeli "u siebie" dopiero 13 pozycje
Śląsk z kolei w tabeli "na wyjazdach" jest również 13
Wniosek: Warta punktuje na wyjazdach, a Śląsk gra tam średnio, jednak skłania to do gry przeciw Poznaniakom.

3. Ostatnia forma:
Warta 1-2-2
Śląsk 0-3-2
Widać że obydwa zespoły są bez formy

Wszystko powyższe skłania mnie do szukania value w kursie na Wrocławian. Obydwie drużyny krają kiepsko, stąd realnym powinien być kurs poniżej 3 moim zdaniem.
Dodam że w chwili obecnej (kurs stawiałem wczoraj) na Śląsk jest 4,05 (-0,15)

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/DEL
Godzina: 19:30
Spotkanie:
Red Bull München vs ERC Ingolstadt
Typ: ERC Ingolstadt końcowe zwycięstwo
Kurs: 3.00
Bukmacher: Superbet
Analiza:


Nie idzie w piłce, spróbujemy z hokejem. Kończymy powoli sezon w niemieckiej ekstraklasie i rozpoczynamy finał w DEL, gdzie dwa najlepsze kluby sezonu zasadniczego zmierzą się o tytuł mistrzowski. Przed nami derby Górnej Bawarii pomiędzy Bykami z Monachium a Panterami z Ingolstadt. Faworytami są naturalnie gospodarze, ale goście pokazali w serii z Mannheim, że nie należy ich lekceważyć. Czy outsider zaskoczy głównego kandydata to złota?

Wydawało się, że Byki łatwo i przyjemnie poradzą sobie w dwóch seriach z Bremerhaven oraz z Wolfsburgiem. Nic bardziej mylnego. Naturalnie to Bawarczycy dominowali w spotkaniach przeciwko Pingwinom oraz Grizzlys, ale nie zawsze przekładało się to na zwycięstwa. Jeżeli prześledzimy sobie drogę gospodarzy do finału, to była on wyboista i na 14 możliwych do rozegrania spotkań, Mistrzowie sezonu zasadniczego rozegrali aż 12. Ostatnie 7 starcie w półfinale odbyło się dwa dni temu. Może pojawić się tutaj problem ze zmęczeniem pod kątem mentalnym oraz fizycznym, ale nie ma miejsca na wymówki. Kadra Byków jest najlepsza od kilku dobrych lat i brakującym elementem był bramkarz. Były już goalie Niedźwiedzi Polarnych z Berlina doskonale wiedział, kiedy zmienić klubowe barwy i Mathias Niederberger jest kluczowym graczem w tych play-off. Potrzebna jest jednak lepsza skuteczność w ofensywie jego kolegów, aby myśleć o zdobyciu mistrzostwa. Czy legendarny trener Don Jackson znajdzie sposób na poprawę tego elementu gry?

Wielokrotnie wspominałem w swoich analizach na temat Ingolstadt w tym sezonie, że jest to klub z małej mieściny, ale posiadających potężnych sponsorów. Przede wszystkim regionalne Audi jest wsparciem dla tego projektu. Do tego dochodzi również Saturn i nic w tym dziwnego, że przyjezdni znaleźli się tak daleko w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy. Goście mają spore zasoby, aby po 9 latach przerwy ponownie sięgnąć po złoto. To, co mogło zaimponować w Ingolstadt przy okazji serii z Mannheim, to szczelna defensywa. W 4 ostatnich starciach z Orłami Pantery straciły tylko 3 gole i zachowanie tej dyspozycji w obronie będzie kluczowe, aby powalczyć z faworytem w finale. PK stoi na wysokim poziomie, należy poprawić nieco skuteczność w PP, bo to szwankuje u outsidera przez praktycznie cały okres kampanii 2022/2023. Fani liczą m.in. na Charlesa Bertranda, bo Francuz wyraźnie jest pod formą, a przyszedł do Bawarii jako gwiazda. Czy Ingolstadt sprawi dzisiaj niespodziankę?

Tak jak pisałem wyżej, Byki miały bardziej wyboistą drogę do finału od Panter i szczególnie w dzisiejszym starciu może to mieć znaczenie. Monachium mierzył się z Wolfsburgiem 2 dni temu, gdzie zostawił sporo sił i nerwów na lodzie, Ingolstadt odpoczywa od 4 dni, przygotowując się na swojego przeciwnika.

Postawię na końcowe zwycięstwo przyjezdnych. Wprawdzie Byki kompletnie nie leżą Panterom, wszak goście nie wygrali z tym klubem od 8 meczów z rzędu. Niemniej jednak obserwowałem bezpośrednie potyczki tych drużyn w tej kampanii i większość z nich było bardzo wyrównanych. Kluczem w tej rywalizacji może być defensywa. Ingolstadt znacznie poprawiło się pod tym względem w serii z Mannheim, a goalie Kevin Reich zaczął bronić na świetnym procencie. Monachium miał swoje problemy ze skutecznością i uważam, że zmęczenie mentalne oraz fizyczne da o sobie znać. Jest to idealny moment dla outsidera, aby przełamać negatywną serię z faworytem.

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
I 66K

isaacofuluru

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka nożna - Francja, Ligue 1
Godzina: 21:00
Spotkanie: Toulouse - Lyon
Typ: Zwycięstwo Lyonu
Kurs: 2.08
Bukmacher: TOTALbet


Lyon to zespół, który od osiągnięcia półfinału Ligi Mistrzów zdaje się rozmieniać na drobne. Potencjał jest - ale wiecznie niezrealizowany i zamiast gry w Lidze Mistrzów, jest co najwyżej Liga Europy lub nawet brak kwalifikacji do pucharów. Klub oparty jest o akademię, będącą oczkiem w głowie właściciela (Jean Michel Aulas) i stara się grać atrakcyjną, ofensywną piłkę, by promować wychowanków. Pod tę filozofię byli ostatnio dobierani trenerzy i można nawet pokusić się o stwierdzenie, że właśnie ona była powodem, dla którego liczba punktów w tabeli nie zawsze się zgadzała. Natomiast jeżeli chodzi o samą skuteczność, czy atrakcyjność widowisk - nie można było wiele Lyonowi zarzucić.

Sezon 2020/21 zakończył ze średnią 3.3 bramek w swoich meczach (najwyższa w całej Ligue 1) i zanotował 25 overów w 38 spotkaniach - czym ustąpił jedynie Monaco. Rok później było już nieco gorzej, bo 3.1 gola/mecz i 21 overów to tylko i aż piąty wynik we Francji. A bieżące rozgrywki, w zdecydowanej większości pod wodzą Laurenta Blanca, to utrzymanie trendu, co nie do końca oddaje 13. miejsce w tabeli Ligue 1 pod względem rozultatów powyżej 2.5 gola. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że 16 overów w 30 spotkaniach to procentowo wynik bardzo zbliżony do tego z minionego sezonu, a niższa względna pozycja w tabeli jest efektem wyraźnego wzrostu średniej goli na mecz w lidze francuskiej.

W tym ujęciu bardzo dobrze wypada także Toulouse, która zanotowała 20 overów w 30 spotkaniach i lideruje stawce w tym zestawieniu. Zatem liczby zdają się przemawiać w stronę overa w tym spotkaniu, aczkolwiek kursy wahające się w granicach wartości 1.60 - nie niosą ze sobą specjalnie wysokiego value. Warto także dodać, że statystyki "expected goals" są w przypadku obu ekip bardzo zbliżone z ich realnymi osiągami w ofensywie, więc algorytm ten w tym przypadku nie wnosi do tematu nic nowego i nie zmienia realnego prawdopodobieństwa zaistnienia overa. Wynosi ono blisko 60%, a kursy wydają się być bardzo dobrze oszacowane.

Przechodząc natomiast do kwestii potencjalnych absencji, to po obu stronach zabraknie ważnych skrzydłowych. Gospodarze wystąpią bez Rafaela Ratao (5 goli/2 asysty w Ligue1), a goście bez Bradleya Barcoli (5 goli/3 asysty). Nie są to jednak wyrwy nie do zastąpienia, bo zarówno Toulouse, jak i Lyon nie cierpią na przesadne deficyty na tych pozycjach.

Jak natomiast wypadły domowa starcia Toulouse z zespołami o potencjale zbliżonym do Lyonu?

0:2 z Lille
2:3 z Marsylią
3:1 z Rennes
0:2 z Monaco

Bilans nie wygląda imponująco, nie udało się zachować ani jednego czystego konta , w 3z4 spotkań gospodarze tracili przynajmniej 2 bramki i zakończyły się one porażkami.

Jak z kolei Lyon radził sobie na wyjazdach z ekipami grającymi w Ligue 1 przede wszystkim o utrzymanie?

Angers - Lyon 1:3
Auxerre - Lyon 2:1
Troyes - Lyon 1:3
Ajaccio - Lyon 0:2
Nantes - Lyon 0:0
Brest - Lyon 2:4
Montpellier - Lyon 1:2
Lorient - Lyon 3:1
Reims - Lyon 1:1

5-2-2 to dobry bilans, który skombinowany z osiągami Toulouse sprawia, że kurs na zwycięstwo Lyonu (okolice 2.10) wydaje się być w miarę sensowny. To może też w jakiś sposób tłumaczyć duże spadki na popularną "2" (z poziomu 2.60).

Nie bez znaczenia jest tutaj także fakt, że Lyon nie przegrał w Ligue 1 od 6 spotkań, a wyjazdowa wygrana z PSG i 3:1 u siebie z Rennes na pewno pozytywnie wpłynęły na morale zespołu i można założyć, że znajduje się on w dobrej dyspozycji. Po drugiej stronie barykady wygląda to zaś co najwyżej przeciętnie. 3 porażki w 5 poprzednich kolejkach i co ciekawe - seria trzech porażek u siebie nie budują przesadnie dobrego obrazu formy tego zespołu.

Wnioski:

Umiarkowane value widać w zakładzie na zwycięstwo Lyonu. Aczkolwiek mocne spadki kursowe nie czynią go jakoś szczególnie atrakcyjnym ( tyle, że w niektórych warunkach wciąż nadającym się do gry).

Większe szanse na zaistnienie ma over 2.5, natomiast wyjątkowo dobrze doszacowane kursy niespecjalnie zachęcają do gry w którąkolwiek ze stron.

Najbezpieczniejszym wyborem wydaje się być zakład na trafienie ze strony Lyonu. Toulouse nie radzi sobie najlepiej w pojedynkach z czołówką Ligue 1, a Lyon nie ma większych problemów ze strzelaniem na boiskach ekip, dla których priorytetem jest utrzymanie w tabeli. Problemem są tutaj jednak kursy. U żadnego z legalnych bukmacherów nie przekraczają 1.20, więc nie ma mowy o grze bez podatku, czy bonusie AKO w przypadku nieco dłuższego kuponu. Natomiast jeśli ktoś lubi grać tego rodzaju "pewniaczki", to faktycznie występują solidne przesłanki za typem na trafienie Lyonu w dzisiejszym meczu.

108
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
Otrzymane punkty reputacji: +1415
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - Euroliga kobiet
Godzina: 18:00
Spotkanie: ZVVZ USK Praga - CBK Mersin Yenisehir BLD
Typ: powyżej 147.5
Kurs: 2.22
Bukmacher: Etoto

Będę się streszczał bo mecz za kilkadzieścia minut, Gospodynie z Pragi mają mega szansę na finał bo turniej jest rozgrywany w Czeczach, przeciwnikiem Turecka ekipa.
Dla Mersin to absolutny debiut w final4, ale nie dla ich trenera który był 9 razy w final4 z 6 różnymi klubami, faworytkami mimo to wydają się gospodynie.
Mersin ma również imponujący rozmach z siedmioma zwycięstwami w ostatnich ośmiu meczach, a jedyną porażką było obgryzanie paznokci w Bourges – jedną, którą mogli wygrać z kilkoma sekundami do końca. Dwukrotnie zniszczyli Bourges w ćwierćfinale i wystąpią z ogromną pewnością siebie i wiedząc, że mają to, czego potrzeba.
W grupie A sezonu zasadniczego osiągnęli wynik 10:4, kończąc tuż za Fenerbahce , i choć potrzebowali decydującego meczu w ćwierćfinale z Perfumerias Avenida, mają wiele powodów do optymizmu przed startem turnieju.
Alyssa Thomas u gospodyń, która ma zawrotny sezon ze średnią 16,6 punktu, 10,9 zbiórek, 6,1 asyst i 2,2 przechwytu na mecz, czy tripe-double Thomas, kolejna amerykanka która praktycznie w każdym meczu flirtuje z double double. Mógłbym tak samo się rozpisywać o zawodniczkach z tureckiej drużyny bo tam też prym wiodą amerykanki.
Coś czuję że szykuje nam się mecz rodem z WNBA z dużą ilością punktów.

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
mrsmith 92,6K

mrsmith

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - 2 budnesliga
Godzina: 18:30
Spotkanie: Hanower - Heidenheim
Typ: 1 połowa remis
Kurs: 2.18
Bukmacher: STS
W drugiej lidze niemieckiej lubią zremisować do przerwy. Hanower w 27 meczach 14 meczy na remis do przerwy a Goście w tylu samych meczach 12 remisów. Aktualnie obie ekipy są w średniej formie ponieważ zwycięstwa przeplatają z porażkami. W swoich ostatnich meczach obydwa zespoły zgodnie poniosły porażki. Na pewno dziś bardziej zmotywowani będą goście ponieważ są na 3 miejscu w tabeli i mają bardzo realne szanse na awans do 1 budnesligi i to nawet bezpośrednio. Tracą bowiem tylko 2 pkt do 2 w tabeli HSV. A do końca zostało 7 kolejek. Hanower natomiast już nie walczy praktycznie o nic, ponieważ nie ma szans na awans a spadek to tylko przy bardzo nieszczęśliwym zbiegu okoliczności. Nad pierwszym spadkowym ma 7pkt przewagi. Myślę że Goście dziś będą przeważać i może nawet wygrają ale nie spodziewam się ostrego ataku od początku. Remis do przerwy jest wg mnie realny.

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna, Polska I liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Wisła Kraków - Stal Rzeszów
Typ: Wisła + 1,5 gola + Czerwona kartka (pokazane trenerowi oraz członkom sztabu nie są uwzględniane) NIE
Kurs: 2.20
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Wisła na czwartym miejscu lecz do drugiej Termalicy tracą zaledwie 2 pkt. Wisła od początku rundy kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Siedem wygranych z rzędu pozwoliło im na spory pik w górę tabeli i walkę o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Ostatnio jednak przydarzyła się wpadka Wiśle i przegrała 2:1 z Puszczą Niepołomice. Jednak przy takiej serii zawsze się gdzieś zdarzy porażka. Stawiam właśnie, że był to tylko wypadek przy pracy i Wisła przed swoją publicznością będzie mocno zmobilizowana i wróci na zwycięski szlak. Stal wygrała pierwszy mecz u siebie, więc jest bardzo dobra okazja do rewanżu dla Wisły.

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
Otrzymane punkty reputacji: +435
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - Polska, I liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Wisła Kraków - Stal Rzeszów
Typ: powyżej 2,5 + powyżej 9,5 rzutów rożnych
Kurs:
2,35
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


Przed nami dwie drużyny, które są w czołówce jeśli chodzi o bramki. Średnia goli Wisły Kraków to 2,8 na mecz natomiast Stali Rzeszów jest to 3,1 gola na mecz. Ostatnio Stal Rzeszów wręcz zdemolował Zagłębie Sosnowiec aż 6:0 a dwa wcześniejsze mecze to 2:2 Podbeskidzie BB i 2:2 z Bruk Bet Termalica.
Wisła Kraków w ostatni weekend przegrała po raz pierwszy w tej rundzie 1:2 z Puszczą Niepołomice. Ogólnie Wisła w tej rundzie wygrała 7 meczów pod rząd z czego w 5 meczach tracili gola. Liczę na co najmniej 3 bramki w tym meczu.
Jeśli chodzi o rzuty rożne to te drużyny także są w czołówce. Wisła Kraków zdobywa bardzo dużą ilość rożnych Stal również. W poprzednim meczu obu drużyn gdzie to Stal Rzeszów wygrała 2:1 z Wisłą Kraków padło aż 13 rzutów rożnych.

135
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
Otrzymane punkty reputacji: +815
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
dyscyplina: piłka nożna La Liga
godzina: 21:00
spotkanie: Rayo Vallecano vs Osasuna
typ: over 3,5 bramki
kurs: 5,00
bukmacher: Etoto

Witam!

Gospodarze od początku lutego nie wygrali meczu: 5 remisów i 3 porażki od czasu wygranej 6 lutego z Almerią 2:0.

H2h:
Trzy ostatnie mecze na poziomie La Liga padły łupem dzisiejszych gości, na jesieni było to 2-1 dla gospodarzy czyli Osasuny.
W poprzednim sezonie w Vallecano padł wynik 0:3 i 1:0 dla gospodarzy czyli Ossasuny.\

Podział stawek w Efortuna: 56,8 Rayo, 26,8% remis i 16,4 goście. W fortunie kurs 5,4 na 4 bramki.


https://www.oddsportal.com/football/spain/laliga/rayo-vallecano-osasuna-2kpqbJeT/#bts;2 6 na 8 daje btts czyli minimum 2 bramki
W ostatnich 3 meczach na nie padło powyżej 3,5 gola - liczę że dziś to się zmieni.

https://www.oddsportal.com/football/spain/laliga/rayo-vallecano-osasuna-2kpqbJeT/#1X2;2 27 na 49 daje 1, 22 na 49 na X NIKT nie daje 2!!!

Liczę na otwarty mecz i dużą ilość bramek. Może gospodarze nie wygrają ale strzelą 2-3 bramki i goście też coś dołożą. Oba zespoły mają zapewnione utrzymanie w La Liga.

Pozdrawiam

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Polska, Ekstraklasa
Godzina: 20:30
Spotkanie: Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Typ: powyżej 26,5 fauli
Kurs: 2,0
Bukmacher: Totalbet
Analiza:

Rzut oka w tabelę i od razu widać z jakim spotkaniem mamy do czynienia. W zasadzie teraz w każdej kolejce będziemy mieli 2-3 spotkania o przysłowiowe 6 punktów. Nie inaczej jest w tym spotkaniu.
Zagłębie tuż nad strefą spadkową, zaledwie z 2 pkt. przewagi właśnie nad Górnikiem który ta strefę otwiera.
Co do formy obu ekip to ta nie jest delikatnie mówiąc najlepsza. Zagłębie od 4 spotkań bez zwycięstwa z tego w 3 nie strzelili nawet bramki, Górnik od 2 spotkań bez wygranej.
W tym spotkaniu każdy wynik jest możliwy. Gospodarze wygrywając odskoczyli by od strefy spadkowej na 5 punktów a to już solidna przewaga zważywszy iż kolejek coraz mniej do końca. Górnik odnosząc wygrana przeskoczyły właśnie Lubin, Ślask (który właśnie przegrywa swój mecz) i Koronę i opuściłby strefę spadkową.
W poprzednim sezonie Zagłębie przegrało u siebie z ekipa z Zabrza 2-4 także pałają żądza rewanżu.
Obecny szkoleniowiec Lubinian Waldemar Fornalik z Piastem dobrze radził sobie w starciach z Górnikami i pewnie będzie chciał to powtórzyć z nową drużyna.
Statystycznie piłkarze Zagłębia popełniają 12,96 fauli na mecz natomiast Górnicy 14,04 ale w takim spotkaniu takie dane nie mają znaczenia.
Na murawie może być bardzo nerwowo i niekoniecznie czysto sportowo.

100
 
Ostatnio zmieniony przez neutralny:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom