>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni (29.12.08 - 6.01.09)

Status
Zamknięty.
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Roar Ljøkelsøy - Fumihisa Yumoto
typ: 2 kurs: 1,80 (expekt) ✅✅ szybka kasa
Roar w parze z Ito raczej przegra, natomiast Yumoto w parze z Evensenem, japończyk ma spore szanse na awans poprzez lepszy skok lub lucky looser, awansuje do II serii i bedzie wyzej od Ljokelsoya. Nawet jesli Roarowi rowniez uda sie awansowac do drugiej serii to nie jest dzisiaj w formie by skakac dalej od japonczyka.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Juz przed kwalifikacjami miałem pisac by grac na zwyciezce Schlierenzauera, teraz tylko bardziej sie w tym utwierdziłem. Skacze tutaj najdalej, bardzo lubi tą skocznie, to do niego nalezy rekord z przed roku. Po I zawodach traci 6pkt i licze ze moj faworyt odrobi dzisiaj troche a moze i wskoczy na 1 w TCS.
Szacuje ze kursy beda w granicach 1,6-2,2.

edit: ok w unibecie jest kurs 1,85
 
galek7 0

galek7

Użytkownik
Tak to wyglada po kwalifikacjach, ale...Amman, on w konkursach duzo lepiej sie prezentuje niz na treningach i kwalifikacjach i badz co badz zaklad ryzykowny, a kurs wcale nie taki kuszacy.
Na top 20 Malysza bylo 1,85 na bwinie , polecalbym bardziej ten zaklad ;)
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
tak jak wyżej pisałem:
Gregor Schlierenzauer (AUT)zwyciezca
kurs: 1,85
⛔

Will Thomas Morgenstern (AUT) finish in the top 7?
typ: nie kurs: 1,75 ⛔ wskoczył z 10 na 6
Morgi na treningach i w kwalifikacjach poza top 10, widac ze ta skocznia mu nie lezy, rok temu gdy byl w swietnej formie 6 miejsce. W tym momencie jest kilku skoczków co skacze lepiej od niego i jest szansa ze bedzie nizej sklasyfikowany (szkoda go).

Kto skoczy dalej (1. seria)? Head-to-Head A. Bardal/D. Kornilov
typ: 2 kurs: 2,20
W kadrze norwegów nie dzieje sie dobrze, zawodnicy musza sie pokazac z dobrej strony w tym konkursie jesli nie chca zostac odsunieci od pierwszej druzyny, mysle ze pod taka presją bedzie ciezko skakac Bardalowi. Oboje tutaj porownywalnie skakali, rosjanin troche lepiej. A tu chodzi o dluzszy skok niezalezny od not sedziowskich, dlatego po takim kursie mozna zaryzykowac.

Simon Ammann (SUI) top3
kurs: 1,35
✅
na podbicie ako :spokodfhgfh:

ps. kursy z bwin
edit: ogolnie kiepsko
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
VS

▶Thomas Morgenstern-Martin Schmitt (1seria)
Typ : Schmitt @ 1,95
KURS : 1,95
Bwin ✅


Schmitt aktualnie najlepszy z Niemców, swoimi skokami zaczyna przypominać sobie lata świetności kiedy rywalizował z Adamem Małyszem o triumf w PŚ. W Oberdstorfie był jednym z faworytów i zajął ostatecznie wysokie 5msc. Co prawda drugi skok miał nieco słabszy jednak i tak można być zadowolonym z jego dyspozycji. Podczas dzisiejszych kwalifikacji może nie miał najlepszego skoku ale wielu zawodników skakało jakoś niemrawo i nie potrafiło przekroczyć granicy 125m , udało sie to tylko nielicznym. Jednak wcześniej podczas treningów przekraczał dwukrotnie granice 135m co dawalo mu wysokie lokaty. Dokladniej 136,5m na 1 treningu i 2msc , 135m i 7msc na 2 treningu. W kwalach &quot;tylko&quot; 122,5m dalo mu 14msc co spowodowało że w 1 serii KO będzie rywalizował z Sebastianem Colloredo.
Morgi podczas 1 konkursu TCS odstawał od swoich rodaków Schlierenzauera i Loitzla i zajął dopiero 11msc. W obencej chwili brakuje mu poweru z poprzedniego sezonu. Skacze w porównaniu z tamtym okresem średnio lecz w dalszym ciągu daje to miejsca w 10 PŚ. Dzisiaj na treningach prezentował sie następująco : 126,5m i 12msc na 1 treningu , 133m i 10msc na 2 treningu. W kwalach 121,5m i 16msc. Morgi w serii KO bedzie musial stoczyc pojedynek z Francuzem Descombes Savoie.
Podsumowując Niemiec skacząc u siebie powinien dostarczyc wielu emocji kibicom i w chwili obecnej jest zdecydowanie lepszy od Thomasa Morgensterna na co licze podczas 1 serii;) Mój typ to Martin Schmitt.




Ponadto z innych typów polecałbym :

▶Martin Schmitt in top 7 ?
Typ : TAK
Kurs : 1,72
Bwin ⛔


Wszystkie argumenty za Schmittem zostały przedstawione wyżej.

▶Kamil Stoch-Ilija Rosliakow ( 1 seria )
Typ : Kamil Stoch
Kurs : 2,15
Bwin ⛔


Kamil zastąpił Rutkowskiego i spiwywał się dziisaj bardzo przyzwoicie zajmując solidne miejsca od 20-30. W 1 serii bedzie musial rywalizowac z Rosjaninem i uważam że jest to rywal jak najbardziej w zasięgu naszego utalentowanego skoczka który wciąż nie punktował w tym roku i pora ten stan wkońcu zmienic a kurs bardzo piękny ;)

▶Adam Małysz-Jakub Janda (cały konkurs Ga-Pa)
Typ : Adam Małysz
Kurs : 1,65
Bwin ⛔


Adam dzisiaj bardzo dobre skoki oddawał i wkońcu zajmował miejsca w czołowej 10 ! Kwalifikacje także po naszej myśli i wysoka pozycja. Czesi a tym samym Janda troche spuścili z tonu. Wydaje mi się że to Adaś wkońcu pokaże że może dalej skakac daleko i wskoczy w Nowy Rok dobrym rezultatem co będzie zapowiedzią sukcesów które przed nami ;)



EDIT : Ogólnie kiepsko to wygląda może ale na moim kuponie naszczęscie znalazł się tylko pierwszy typ który uwazałem za najpewniejszy;)
 
midel 189

midel

Użytkownik
Podobnie jak Robson stawiam na Adasia w parze z Jandą. Kurs w unibecie 1,9 ????
Co do zwycięstwa Schlierenzauera, obawiam się, a może raczej mam nadzieję, że Amman załatwi go w sferze psychiki, według mnie Amman podobnie jak Ahonen nie wysila się specjalnie na treningach, a oddaje najlepsze skoki kiedy potrzeba ????
Jeżeli chodzi o Schlierenzauera, nie wiem czy się ze mną ktoś zgodzi, ale według mnie mnie jest (razem z Morgensternem) to typ Hanawalda, niepohamowana chęć zwycięstw za wszelką cenę. Ta rywalizacja między Morgim i Gregorem jest chyba dla nich zgubna, podobnie jak zachowanie Pointnera - zaciśnięta pięść, jakieś dzikie okrzyki w gnieździe trenerskim, atakowanie Simona na łamach mediów. Morgi już jest chyba wypalony, obawiam się, że z Schlierim może być tak samo.
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Zdarzenie: Małysz - Janda
Typ: Adam Małysz
Kurs: 1.90
Bukmacher:


Wynik: 37:17

Analiza:
Jutro zawody odbeda sie na skoczni w Ga-Pa. Poprzednia skocznia byla jedna z jednych ulubionych skoczni Adama Małysza. Pozostal po niej tylko jego rekord. Teraz na nowej skoczni Adam radzi sobie b.dobrze. Czy sentyment do tego miejsca sprawil ze Adam czuje sie tu lepiej czy to ze wczorajszy trening w Obersdorfie cos zmienil? Odpowiedz na to pytanie dowiemy sie jutro okolo godz 16. Wczoraj pracowal nad technika skoku. W obecnej sytuacji i ja, i koledzy musimy poskakać, żeby utrwalić dobre nawyki - powiedział &quot;Przeglądowi Sportowemu&quot; nasz najlepszy skoczek. - Cuda się nie zdarzają, trzeba sumiennie pracować - dodał stanowczo. - Założenia udało się zrealizować, zobaczymy jak przełoży się to na wyniki zawodów - mówił z kolei trener naszego zespołu - Łukasz Kruczek. I te slowa sprawdzily sie dzis na treningu i kwalifikacjach. Adam Malysz skakal o niebo lepiej niz w poprzednich zawodach. Osiagal odleglosci: 128.5m oraz 132.5m co dalo mu miejsce 10 oraz 11 a jego rywal w moim &quot;pojedynku&quot; skoczyl odpowiednio 121.m i 117m zajmujac miejsce 29 oraz 56. Podczas kwalifikacji lepszy okazal sie Jakub Janda ale nalezy podkreslic ze warunki na skoczni byly juz zupelnie inne niz podczas trenigow. Czech pokonal naszego rodaka tylko o metr i 2.8pkt. Ale jestem przekonany ze to Adam bedzie jutro wyzej i ze jest to poczatek jego skokow na poziomie czolowki. Wypowiedzi naszego mistrza bezposrednio po kwalifikacjach rowniez napawaja optymizmem i gleboko wierze ze ten typ na Adama okaze sie wygrany ????
&quot;Po Oberstdorfie było wiadomo jak skaczemy i czego nam potrzeba, tylko trudno było nam to zrealizować. Wczoraj na treningu udało mi się odnaleźć swoją pozycję i skoki od razu były o niebo lepsze, teraz mam nadzieję, że to pójdzie już do przodu&quot; - dodał złoty medalista MŚ w Val di Fiemme.
 
kamil_gks 22

kamil_gks

Użytkownik
Spotkanie:
Nejlepsza pozycja końcowa.
  • Olli Harri vs Vassiliev Dmitry

Typ : 1

Kurs : 1.7
Bukmacher: Unibet
Analiza:
Jutro odbędzie się drugi konkurs 57 turnieju czterech skoczni. Wybrałem pojedynek dwóch skoczków o bardzo dużych umiejętnościach. W poprzednim konkursie w Obersdorfie lepszy okazał się rosjanin ( chociaż nieznacznie) zajmując 3 miejsce, przy 7-ej pozycji fina. Myślę że jutro bedzie inaczej.
Vassiliev jest to dla mnie bardzo ciekawy a zarazem dziwny skoczek. Wg. mnie jest słaby psychicznie. Potrafi w wielkim stylu wygrac trening kwalifikacje nawet 1 serie.. ale zawsze coś jest nie tak. Ostatnio mnie zaskoczył oddał 2 równe dobre skoki , dzięki temu zają bardzo wysoką pozycje. Harri Olli jest młodym obiecujacym zawodnikiem który można powiedziec powoli wchodzi w dobre skakanie.Także lubi oddac tylko jeden dobry skok. Jednak skoki w Ga-Pa pokazują, że takze moze namieszac w tym turnieju. Pomału licze nawet na mała niespodzianke.
Podczas pierwszego treningu w Ga-Pa obaj zawodnicy osiągneli taka samą odległoś skacząc po 130.5 metra, w drugim takze osiagneli podobne rezultaty jednak fin skoczył 138.5, zaś Vassiliev 136m . W kwalifikacjach znów lepszy był Olli skacząc 129 metrów co było drugim rezultatem - czyli 4 metry wiee od rosjanina.
Reasumując myślę, że jutro lepszy okaze sie Olli.:spokodfhgfh:
[edit] ✅✅✅
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Spotkanie : TCS w Ga-Pa
Typ : Loitzl msc 1-3
Kurs : 2.25
Bukmacher : Betsafe
Analiza : Jak wiemy Loitzl w tym sezonie startuje bardzo dobrze. W ostatnich konkursach pokazuje ze może wyrastać na lidera, przed Schlierenzauerem i Morgensternem. Sezon zaczal bardzo udanie, od 2 miejsca w Kuusamo. W Trondheim bylo znacznie gorzej, w sobote i w niedziele odpowiednio 9 i 10 miejsce, ale było widać ze ta skocznia widocznie Austriakowi &quot;nie leży&quot;. W Pragelato zaliczyl kolejne 2 średnie, ale równe konkursy, zajął bowiem dwa razy 8 miejsce. Forma przyszła w Engelbergu. Zajął 2x 2 miejsce, przegrywajac z Ammannem i Schlierenzaurem, z Szwajcarem o 2.2 pkt a ze swoim rodakiem o 1.7 pkt, czyli bardzo pechowo. W Obersdorfie Austriak zajął ... kolejny raz 2 miejsce, przegrywając z Ammannem o 1.2 pkt. Moim zdaniem Loitzl ma jutro wielka szanse na zwyciestwo, ale gram typ na podium, ponieważ nie wiem czy jutro znowu Loitzl nie bedzie mial pecha i nie zajmie znowu 2 miejsca przegrywając malutka roznica. Uważam ze jest to najlepszy typ na jutro, przy bardzo dobrym kursie !​

Galante peFFa na jutro. nie ma opcji ze nie wejdzie :spokodfhgfh:
 
cineck 45

cineck

Użytkownik
Jacobsen - Neumayer 1 1,50 ✅
pewnosc: 8/10
bukmacher: unibet

W ofercie unibet wylapłem ciekawą pare h2h, z dosyć dużym faworytem. Jacobsen jest dobrym skoczkiem, skacze równo nie zdarzaja mu sie duże spadki formy, obecnie jest najlepszym skoczkiem Norwegów, Neumayer jest średniakiem, zdarzają mu sie przebłyski i notuje dobre występy, ale w pojedynku z Jacobsenem nie ma czego szukać, w seriach treningowych skakal blizej od Norwega.
 
K 15

kszok

Użytkownik
Spotkanie: V.Larinto- miejsce-wyższe/niższe: 6,5
Typ: wyższe
Kurs: 2.45
Bukmacher: betgun
Po takim kursie warto spróbować. Larinto to odkrycie tego sezonu,nikomu nie znany zawodnik przebojowo wdarł się do czołówki PŚ,zajmując w tym sezonie bardzo wysokie miejsca w konkursach. Ostatnio co prawda forma jakby uciekła,w Obersdorfie dopiero 14 miejsce, ale musiał atakować z niższej pozycji po 1 rundzie. W rundzie KO zmierzy się z Japończykiem Kasai,więc z awansem do finałowej 30 nie powinno byc problemu. W kwalifikacjach zajął dopiero 11 miejsce,ale odległość 126.5 metra była 3 odległością kwali(ex equo z Kuttelem i Loitzlem). Tak niska pozycja to &quot;zasługa&quot; łącznej noty za styl,tylko 48punktów. Larinto jest dzisiaj w stanie powalczyć o czołową 6, stać go na dwa dobre i równe skoki, gdyby tylko poprawił technikę o miejsce w 6 byłbym spokojny. Kurs 2.45 jaki wystwił betgun,jest adekwatny do ryzyka i według mnie warto spróbować.
 
bukqueen 23

bukqueen

Użytkownik
Spotkanie: Jakub Janda- Adam Małysz
Typ: 1
Kurs: 1.95
Bukmacher: Expekt
Analiza

Bukmacherzy wytypowali taką parę na dzisiejsze zawody, gdyż ci dwaj skoczkowie prezentują w tym sezonie podobną formę (stąd zbliżone kursy). I choć w expekcie to jednak Małysz jest faworytem, myślę że fakt, że obecnie Jakub Janda dostaje lepsze noty za styl niż Polak może znacząco wpłynąć na jego korzyść i może zdecydować, że będzie lepszy od Małysza. Polak na pewno odczuwa presję, aby dobrze skoczyć, gdyż pamięta swoje nie aż tak dawne triumfy, Czech natomiast takiej presji nie odczuwa. We wczorajszych kwalifikacjach Janda był lepszy od Adama Małysza, który wyrażnie jest bez formy. Trener Łukasz Kruczek musi popracować nad techniką Polaka, który w tym sezonie jakoś nie może się odnaleźć.

kwalifikacje wyglądały następująco:


4. CZE - JANDA Jakub - 125.5 114.9

8. POL- MAŁYSZ Adam - 124.5 112.1
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Vincent Descombes - Noriaki Kasai
Stary wyga Kasai zawsze na TCS potrafi sie zmobilizować i jako takie wyniki odnotowywać. Descombes od czasu do czasu potrafi nieźle wyskoczyć, ale skocznia w Ga-Pa jakos mu nie pasuje co widac po wynikach w kwalifikacjach czy seriach treningowych. Obaj mają stosunkowo trudnych rywali w parach. Descombes skacze z Morgensternem i raczej będzie słabszy. Kasai skacze z Larinto, ktory trochę zawiódł w Obersdorfie, ale teraz skacze już lepiej. Zarowno Descombes jak i Kasai nie będą mieli latwej drogi do awansu. Mozliwe, ze będą musieli szukac szansy jako lucky losers. Tak czy siak moim zdaniem w tej parze zwycięży doswiadczenie Japonczyka, któremu jak juz wspominałem TCS zawsze sprzyjał.
Mój typ: Noriaki Kasai - 1,60 ✅

Andreas Kofler - Shohei Tochimoto
Patrzac na ostatnie wyniki jest to porownywalna para skoczków. Tochimoto mimo wszystko jest dla mnie anonimowym zawodnikiem. Licze na Austriaka, ktory musi dobrze skakać jesli chce myslec o miejscu w drużynie, bo poki co w niej sie nie miesci.
Mój typ: Andreas Kofler - 1,50 ⛔

Bjoern Einar Romoren - Yuta Watase
Norwegowie bardzo slabo skaczą w Ga-Pa. Wczoraj feralne kwalifikacje dziś wcale nie lepiej. W serii probnej nieco lepszy Watase, w zawodach moim zdaniem będzie podobnie.
Mój typ: Yuta Watase - 1,50 ✅

Martin Koch - Anders Bardal
Koch dosyc chimeryczny, potrafi latać daleko, ale rownież potrafi zepsuć skok totalnie. Bardal dobry początek sezonu, ale w Obersdorfie zabrakło go w drugiej serii, wczoraj w kwalifikacjach mocno przeciętnie. Mimo wszystko liczę na Kocha, ze dziś nie zepsuje skoków.
Mój typ: Martin Koch - 1,45 ✅

Nikołaj Karpenko - Ondrej Vaculik
Skoki Kazacha w Ga-Pa wygladają całkiem przyzwoicie. W parze za rywala ma Kranjca, z ktorym ma szanse wygrać, zważając na słabą dyspozycje Słoweńca. Vaculik skacze z Neumayerem, a Niemiec w serii probnej potwierdzil aspiracje do dobrego dziś wystepu. Nie sadze aby Vaculik przeszedl do drugiej serii. Karpenko moim zdaniem ma na to wieksze szanse i ogolnie lepiej wygladaja jego skoki w Ga-Pa. Moj typ idzie na Kazacha.
Mój typ: Nikołaj Karpenko - 1,95 ✅
 
D 0

domelinho1701

Użytkownik
Spotkanie: Anders Jacobsen - Simon Ammann
Kto lepszy in Large Hill (HS-130) - Innsbruck (AUT)
Typ: 2
Kurs: 1,50
Buk: expekt
Analiza:
Już jutro o godzinie 13.45 odbędzie się kolejny konkurs z cyklu Turnieju Czterech Skoczni. Jest to już trzeci a zarazem przedostatni konkurs tego turnieju. Tym razem skoczkowie zawitają do austriackiej miejscowości Innsbruck. Moim pewniakiem na jutrzejszy konkurs jest to, że Simon Ammann zajmie wyższą pozycję niż Anders Jacobsen. Szwajcar Simon Ammann skacze w tym sezonie fenomenalnie. Jest liderem Pucharu Świata. Z dziewięciu konkursów obecnego sezonu wygrał 5. Tylko raz zajmował miejsce poza podium. Na TCS podtrzymuje swoją świetną formę. Konkurs w Oberstdorfie wygrał, natomiast w Ga-Pa był drugi. Anders Jacobsen to co prawda niezły zawodnik, ale z Simonem Ammannem nie może się równać. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajmuje 11 miejsce ze stratą ponad 500 punktów do Simona Ammanna. W tym sezonie tylko raz stawał na podium. Było to w pierwszym konkursie w Trondheim, a więc w swoim rodzinnym kraju. Aż 3 razy zajmował miejsca poza pierwszą &quot;30&quot;, czyli jego forma jest jeszcze bardzo niestabilna. W TCS radzi sobie przyzwoicie. W Oberstdorfie był 6,a w Ga-Pa 7. W kwalifikacjach do konkursu w Innsburcku zajął 2 miejsce, tuż przed Simonem Ammannem. Jednak w kwalifikacjach nikt z czołówki nie skacze na 100%. Jeśli Anders Jacobsen skoczy jutro na maximum swoich możliwości to ma szanse na zajęcia miejsca nawet w pierwszej &quot;6&quot;. Jednak na nawiązanie walki z liderem Pucharu Świata nie ma najmniejszych szans.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Takie tam wykombinowałem na Innsbruck... ;)

Jakub Janda - Roman Koudelka
Skaczą porównywalnie, Janda lepszy stylowo to może zyskać trochę punktów nad rodakiem. Obaj powinni przejść do drugiej serii pokonujac swoich rywali odpowiednio bedacego bez formy Hilde oraz innego Czecha Vaculika. W drugiej serii Janda się spręży i moze osiagnac dobry wynik, bo ma przebłyski formy ostatnimi czasy, choćby kwalifikacje do Ga-Pa.
Mój typ: Jakub Janda - 1,90 w bwin ⛔

Thomas Morgenstern - Harri Olli
To może być dzień Morgiego. W kwalifikacjach dał znać, że jeszcze stać go na dobre wyniki i w Austrii jest gotowy do skakania o najwyższe cele. Liczę na jego przebudzenie i miejsce na podium. Olli będzie w Top10, bo skacze równo, ale nie rewelacyjnie.
Mój typ: Thomas Morgenstern - 1,85 w bwin ✅

Matti Hautamaeki - Ville Larinto
Hautamaeki skacze co raz lepiej i widać, że na MŚ może odgrywać kluczowe role. Larinto jest jecze młodym zawodnikiem i zdarza mu sie nie oddawać dwóch równych skoków, w przeciwienstwie do Hautamaekiego, ktory moim zdaniem będzie robił to co raz czesciej m.in jutro gdzie spodziewam się go w czołówce.
Mój typ: Matti Hautamaeki - 1,95 w bwin ✅

Matti Hautamaeki - Michael Neumayer
Neumayer u siebie skakał poprawnie, w Austrii moze byc podobnie, ale jak juz wspominałem licze na dobry dzien Hautamaekiego.
Mój typ: Matti Hautamaeki - 1,55 w expekt ✅

Jakub Janda - Tom Hilde
Norweg totalnie bez formy. Janda skacze równo i w dodatku co raz lepiej u niego z formą.
Mój typ: Jakub Janda - 1,45 w expekt ⛔

Felix Schoft - Emmanuel Chedal
Młody Niemiec skacze przyzwoicie, ale na spektakularne skoki raczej jeszcze go nie stać. Chedal trzyma pewien poziom i raczej poniżej niego nie zejdzie.
Mój typ: Emmanuel Chedal - 1,45 w expekt ⛔

Martin Koch - Andreas Kuettel
Koch od czasu do czasu potrafi wystrzelić i osiągać świetne wyniki. W kwalifikacjach słabo i w parze musi skakać z Kuettelem. Szwajcar jednak zgubił formę i został w cieniu Ammana. Ciężko mu się odbudować. Liczę na przebłysk Kocha.
Mój typ: Martin Koch - 1,70 w expekt ⛔

Thomas Morgenstern - Martin Schmitt
Jeszcze raz powtórzę liczę na świetny dzień Morgiego. Schmitt ? wysoko, ale poza Top 5 moim zdaniem. Zważając na to, że w kwalifikacjach średnio mu wyszedł skok i nie był z niego zadowolony.
Mój typ: Thomas Morgenstern - 1,45 w expekt ⛔

Vincent Descombes - Shohei Tochimoto
Skaczą bezpośrednio w parze. Japończycy mają przebłyski formy i myślę, że to trafne określenie. Tochimoto był w Top30 w Ga-Pa, a w Innsbrucku jakoś mu nie specjalnie idzie. Descombes w Ga-Pa poza Top30 licze, ze tym razem karta sie odwroci ;P Francuz bedzie w Top30 a Tochimoto nie :wink:
Mój typ: Vincent Descombes - 1,80 w expekt ⛔

Harri Olli - Dmitri Vassiliev
Vassiliev na TCS zawsze wykazuje olbrzymią formę. Kiedyś jak mnie pamięć nie myli był nawet zawieszony za zażywanie niedozwolonych środków. Obecnie nie podlega jednak wątpliwości, że skacze bardzo dobrze. Wyrównany pojedynek moim zdaniem bukmacherzy troche przeszacowali kursy na Rosjanina z czego postanowiłem skorzystać.
Mój typ: Dmitri Vassiliev - 2,50 w expekt ✅

Manuel Fettner - Tobias Bogner
Bogner skacze w parze z Kasai i łatwego zadania mieć nie będzie, zwłaszcza iż Kasai na TCS do Top30 kwalifikuje sie praktycznie regularnie. Fettner natomiast moze pokonać Ito. Co prawda z jego wielkiego niegdys talentu nie wyniknelo niczego dobrego, ale chocby w Inssbrucku stac go na przyzwoite wystepy.
Mój typ: Manuel Fettner - 1,65 w expekt ⛔

Daniel Lackner - Sami Niemi
Najmniej przemyślany typ... Niemi w parze z Adamem Małyszem. Boję się troche, że Adam znów moze nie wytrzymać psychicznie i przegrać z młodzianem fińskim, ale jestem dobrej mysli ze Adam go pokona. Lackner skacze w parze z Keituri, ktorego przy odrobinie szczęścia moze pokonać. Tak czy siak licze tutaj raczej na to, ze poprostu będzie lepszy od Niemiego :wink:
Mój typ: Daniel Lackner - 1,75 w expekt ✅
 
snajper 322

snajper

Forum VIP
Zdarzenie: Kto wygra konkurs w Innsbrucku
Typ: Loitzl
Kurs: 3.50
Bukmacher:


Wynik: Wolfgang Loitzl ✅

Analiza:
Moze sie wydawac ze faworytem tego konkursu jest tak naprawde mlody Schlierenzauer. Nalezy dodac do tego fakt ze praktycznie skacze na swojej skoczni. &quot;On zna skocznię bardzo dobrze i z tego powodu zrezygnowaliśmy z kwalifikacji&quot; - tłumaczył swojego podopiecznego Alexander Pointner. I tu wlasnie upatruje szanse na kolejne zwyciestwo Loitzla. Jestem zdania ze Gregor nie wytrzyma presji majac za soba ogromna ilosc kibicow. Bylismy tego swiadkami w ostatnim konkursie Ga-Pa kiedy to Ammann zastosowal psychologiczna taktyke gdzie odpuscil kwalifikacje. Jak pamietam mlody Austriak niewytrzymal i oddal skok kilka metrow blizej. Loitzl natomiast skacze bardzo ladnie i daleko, moze nadrobic duzo notami. Ta ostatnia wygrana napewno go podbudowala i jak sam powiedzial po wygranych kwalifikacjach: &quot;Pierwszy raz dobrze mi się skacze na tej skoczni. Udało mi się z nią zaprzyjaźnić. Jest to dość obiecujące przed jutrzejszym konkursem&quot;
 
galek7 0

galek7

Użytkownik
Ja mam takie typki, i bardzo krotkie komentarze.

Janda - Malysz 1 1.45 ⛔
Malysz obecnie przezywa kryzys, a Jakub skacze coraz lepiej, moze nie sa to skoki na walke z najlepszymi, ale dyspozycja Czecha jest co najmniej solidny i niestety dla nas na Adama w obecnej formie to w zupelnosci starczy.

Morgerstrern-Koch 1 1.30 ✅
Pojedynek dwoch Austriakow, Morgi powoli wraca do swojej najlepszej formy i prezentuje sie z konkursu na konkurs coraz lepiej, natomiast Martin Koch dobre skoki przeplata fatalnymi, w Insbrucku prezentuje sie raczej blado.

Jacobsen-Hautamaeki M. 1 ⛔
Najlepszy z Norwegow w Insbrucku prezentuje swietna forme, broniac honoru Norwegow, byl dwa razy najlepszy na treningach, a i w kwalifikacjach wypadl bardzo dobrze. Co prawda Fin zdaje sie wracac do formy, ale jeszcze nie jest ona wystarczajaca by pokonac Jacobsena.

Loitzl - Olli 1 1.22 ✅
Loitzl w takim &quot;gazie&quot; jak teraz nie byl nigdy, prowadzi w TCS, wygral swoj pierwszy konkurs, wczoraj w kwalifikacjach byl najlepszy. Olli nieobliczalny skoczek, moze skoczyc b. daleko ale rowniez przecietnie, dzis zdaje mi sie ze nie ma szans z Austriakiem.

S. Ammann miejsce 1-3 1.45 ⛔
Typ chyba bardzo pewny patrzac na ostatnie wystepy Szwajcara w poprzednich konkursach i kwalifikacjach je poprzedzajacych, Szwajcar zawsze nie najlepiej prezentowal sie w kwalifikacjach i treningach, a w konkursie wypadal fantastycznie. Dla mnie pewniak.


Typy 1 SERIA:
Chedal-Schoft 1 1.30 ⛔
Francuz bardzo solidnie sie ostatnio prezentuje, regularnie zajmujac wysokie miejsca, wczoraj w kwalifikacjach tez sie dobrze zaprezentowal, wiec dzis powinien przesoczyc Schoft o kilka metrow.

Kofler - Kranjec 1 1.20 ✅
Austriak po beznadziejnym poczatku powoli wraca do formy jaka prezentowal w poprzednich sezonach i z kazdym konkursem czuje sie coraz pewniejszy, natomiast Sloweniec nie moze sie odnalesc na skoczni w Insbrucku.

Rosliakov-Watase 1 1.32 ✅
Rosjanie prezentuja sie bardzo dobrze, natomiast Watase jak i wszyscy Japonczycy juz nie, jak to bylo na poczatku sezonu, w kwalifikacjach i treningach Watase prezentowal sie mizernie.

Egenhoffer-Stoch 1 1.15 ✅
Mlody Austriak skacze juz bardzo dobrze i powtarzalnie w przeciwienstwie do Kamila, Kamil jak narazie zawodzi na pelnej linii i nie widze szans w walce z Austriakiem.

Koudelka - Vaculik 1 1.10 ✅
Czeski pojedynek, co tu duzo pisac, Koudelka zdecydowany faworyt, skacze dalej i zdecydowanie lepiej technicznie.

Decombes - Tochimoto 1 1.70 ⛔
Francuz ostatnio prezentuje sie coraz lepiej chcac dorownac swojemu rodakowi Chedalowi, wczoraj w kwalifikacjach skoczyl bardzo ladnie bo 123,5 m i dzisiaj powinien poradzic sobie z Japonczykiem.

I pare bardziej ryzykownych typow:
Koch - Chedal 2 3.20 ⛔
Schmitt - Vassiliev 1 1.70 ✅
Olli - Jacobsen 2 1.50 ✅

I calkiem dziki :p
Jacobsen miejsce 1 kurs 30 ⛔ , postawilem za 2zl :p

Ogolnie dzisiejsze zawody na ⛔ juz po pierwszej serii niestety , no ale coz jak pisal TBM skokow nie gra sie za duze pieniadze.
 
K 9

kamis_145

Użytkownik
Spotkanie: T.Morgenstern-H.Olli- kto lepszy
Typ: 1
Kurs: 1.85
Analiza: Stawiam na Thomasa Morgensterna, ponieważ skacze ,,u siebie&#39;&#39; czyli w Innsbrucku w Austrii. Drugim argumentem przemawiającym za tym typem jest fakt... Morgenstern jest wyżej w klasyfikacji Pucharu Świata... czwarta pozycja, dorobek punktowy to 314... Z kolei Harri Olli jest tylko dwie pozycje niżej i zgromadził 284 punkty. W ostatniej imprezie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen Thomas Morgenstern był szósty po skokach na 128 i 132 metr. Fin zajął miejsce na podium. Harri był trzeci po skokach na 133 metr i 131.5 metra. W Oberstdorfie nie spisał się już najlepiej... tylko siódme miejsce... no niestety ale i Morgenstern zajął aż jedenaste miejsce. Napewno wielu z Was sobie myśli... tak słabo skacze w TCS to dlaczego miałby skoczyć lepiej dzisiaj w Innsbrucku. Ja wkońcu czekam na poprawę formy Thomasa. W ostatnim Turnieju Czterech Skoczni zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej no i w tym roku napewno nie będzie chciał dużo odbiec od tego miejsca. Harri Olli rok temu nie wystąpił w TCS, natomiast dwa lata temu w 2007 roku udało mu się uzyskać tylko 21 lokatę. To jest słaby rezultat. Oglądam teraz statystyki, to nawet w Engelbergu wyżej był Harri Olli od Thomasa Morgensterna. Naprawdę, coś z Austriakiem jest nie tak. Czas zacząć wygrywać.
Jednak nie, w pierwszym konkursie w szwajcarskim Engelbergu Morgenstern zajął szóste miejsce po skokach na 127.5 i 129 metr. A fin Harri Olli był dopiero trzynasty
Wszystko przez pierwszą serię... skoczył tylko 123 metry... w drugiej skok był o niebo lepszy bo skoczył aż 129 metrów, ale w złym stylu... proszę popatrzeć, nota za pierwszy skok 121.2 a za drugi 108.4. Coś musiało być nie tak, myślę, że nie wyszło mu przy lądowaniu i stąd taka nota. Dzisiaj w pełni liczę na Morgensterna.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
dobre analizy ale i tak skoki to loteria :-D wyniki powinny być porównywalne mogą o wszystkim decydować noty za styl :kwasny4565:
Zgadzam się z Tobą w zupełności. W skokach narciarskich może wydarzyć się wiele nieprzewidzianych rzeczy, dlatego jeśli je gram to raczej za lekkie stawki. Te typy które podałem w tym dziale podzieliłem sobie na trzy kupony jak coś ;) Jak będzie, czas pokaże.
 
wielki_szlem 4

wielki_szlem

Użytkownik
Ja wam powiem tylko tyle że kocham tego Loitzla:-D Drugi raz dał mi dużą kase za pierwsze miejsce, a miałem już go nie obstawiac, widac że chłopak jest w naprawdę dużej formie a przy jego niesamowitych notach za styl ma zawsze większe szanse od Amanna i Gregora. Myślę że przy tym jak wszyscy trzej prezentują świetną formę, procentowo szanse na zwycięstwo Loitzla są 60 - 40 - 40. Heh chłopaki sobie poskaczą na treningu a on w zawodach pokazuje swoje wieloletnie doświadczenie, i buki głupieją wystawiając na zwycięstwo Loitzla, Ammana i Gregora kursy po 3.5 gdzie Liotzl jest w formie i te noty za styl, one naprawdę dają dużo.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom