>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2020/21

Status
Zamknięty.
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Kubacki - Aschenwald
Kubacki lepszy
@1.96 Fortuna

Ubiegłoroczny zwycięzca turnieju czterech skoczni dziś nie jest stawiany w roli faworyta, nie jest nawet stawiany jako kandydat do stanięcia na podium. Wczorajsze kwalifikacje bardo dobre w wykonaniu Aschenwalda który je wygral. Osobiście skoczek austriacki mnie nie przekonuje, wczorajszy wyczyn rozpatruje w kategorii przypadku. Kabaret jaki zaprezntowali polskim skoczkom niemieccy organizatorzy wbrew wszystkiemu może wpłynąc pozytywnie na morale naszych zawodników bo zwyczajnie będą chcieli się odgryźć. Uwazam że Dawida stać na miejsce w top 6 a Aschenwald nie powtórzy dwóch dobrych skoków i uplasuje się w tabeli za Polakiem. Po takim kursie myślę że warto.
 
Ostatnia edycja:
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik
Eisenbichler M. Top 1-3 @ 1,70 Fortuna

Markus prezentuje stabilną formę. W ostatnich konkursach zajmował wysokie lokaty. Przed startem TCS był wysoko klasyfikowany przez ekspertów w końcowej klasyfikacji tegorocznej edycji TCS. Przewidywania wielu osób co do formy Markusa mogły ulec zmianie, po zobaczeniu na wyniki wczorajszych kwalifikacji. Po wynikach kwalifikacji można wnioskować, ze Niemiec nie trafił w TCS. Warunki w kwalifikacjach były trudne. Większość skoczków oddawała skoki przy silnym wietrze w plecy. Dodatkowo były mocne opady śniegu. Warunki były najbardziej odczuwalne przy skokach zawodników z czołówki. Warunki do skoków mają zmienić się i być bardziej korzystne dla zawodników. Wiatr ma być niewielki od 0 do 1 m/s. Temperatura około 0 stopni przy niewielkim zachmurzeniu. Dzisiejszy konkurs będzie jedyny w swoim rodzaju, prze zamieszanie z naszymi skoczkami. Liczę na podtrzymanie dobrej dyspozycji Niemca w dzisiejszych zawodach i potwierdzenie, ze wczorajszy skok w kwalifikacjach był przypadkiem.
 
Ostatnia edycja:
pinio1111 82,4K

pinio1111

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Hamann - Pavlovcic 2,11 43 - 33

Moim zdaniem kursy powinny być ustawione odwrotnie. Słoweniec w tym roku skacze bardzo fajnie, druga siła w reprezentacji po Lanisku. W bezpośrednich startach w PŚ w tym roku jest 4:3 dla Pavlovcica. Moim zdaniem jego forma jest bardziej stabilna niż Niemca i warto dziś zagrać w jego stronę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +156
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Kraft - Lindvik 2 @2.10 ForBet (klas. końcowa TCS)

Bukmacherzy nadal wierzą w cudowne odrodzenie Austriaka i powrót do wielkiej formy oraz nie doceniają postawy Norwega i myślą , że był to jeden wyskok i nie będzie się liczył w kolejnych zawodach. Po pierwsze Kraft po pierwszym konkursie ma już 12 pkt straty do rywala, przed nim Ga-Pa, gdzie po prostu nie lubi skakać, często zdarzało mu się nie łapać nawet do 2 serii, więc i tym razem może ponieść wielkie straty. Po drugie jest świeżo po kontuzji pleców , która niestety może się ponownie odnowić. Sam Stefan w wywiadzie przyznał , że raczej nie będzie się liczył w walce o podium , po prostu będzie skakał swoje, żeby wrócić do optymalnej dyspozycji. Lindvik ewidentnie czekał na TCS, po zeszłorocznym drugim miejscu ma chrapkę na zwycięstwo, w obecnym sezonie skakał słabo, odpuścił MŚ w lotach, ale ewidentnie forma przyszła na koniec roku. Wczoraj nie było przypadku, w 1 skoku w ciężkich warunkach skoczył bardzo daleko, w drugim wykorzystał wiatr po narty, moim zdaniem został trochę skrzywdzony notami w 2 skoku, niemniej jednak zasłużone 3 miejsce. Po prostu próbuje taki zakład, bo nie wierzę we wczorajsze przypadkowe skoki Lindvika.
 
Otrzymane punkty reputacji: +54
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Ga-Pa kwalifikacje (kursy z Fortuny)

Geiger - Eisenbichler 2 @ 1,90
Cieszy mnie wczorajsza wygrana Geigera, gdyż mam go po kursie 11 na zwycięzce TCS i podium po kursach ponad 3. Myślę jednak, że tutaj w Ga-Pa oddając swój najlepszy skok minimalnie lepszy jest zarówno Eisenbichler i Granerud. Markus pokazał to w drugiej serii wczoraj, gdzie zakładając dobre noty za lądowanie to punktowo odskoczył wszsystkim. Dodatkowo Geiger jak wiemy treningi i kwale lubi skoczyć na pół gwizdka a Markus odwrotnie. Jak jest presja potrafi zepsuć jak w 1 serii. W kwalach presja żadna więc myślę, że tym razem lepszy okaze się Eisenbichler.

Granerud 1-3 @ 1,75
W Oberstdorfie cały czas się kręcił w okolicy pudła. Wydaje mi się, że nieco nie spasowała mu tamta skocznia. Tutaj w Ga-Pa powinien być znacznie mocniejszy i znów stać się głównym kandydatem do wygrania. Na początek powinien to pokazać w kwalach znajdujac się na podium.

Stoch - Kraft 1 @ 1,60
Jak dla mnie Kamil ma analogiczny błysk jak za pierwszym razem jak wygrał TCS. Też z drugiego szeregu (byli inni faworyci) od pierwszego skoku w Oberstdorfie niesamowita powtarzalność na wysokim poziomie i ta pewność w oczach, że w końcu znalazł na siebie sposób i nie spala się w głowie przed ważnym skokiem. Dodam, że raczej lepiej mu sie wiodło w Ga-Pa niż w Oberstodorfie więc powinien być dalej groźny i pokazać to juz w kwalach. Kraft oszczędza zdrowie kiedy tylko może a kwalifikacje to nie jest miejsce gdzie trzeba skakać na 110%. Dodatkowo na tej skoczni Kraft co roku notuje poważne wpadki, więc skoro w Oberstdorfie przegrywał ze Stochem to tu nie powinno być inaczej.

Aschenwald - Kubacki 2 @ 1.96
Dawid wczoraj mógł być głową gdzie indziej, gdyż rodziło mu się dziecko w czasie wczorajszych prób. Teraz liczę, że coś w głowie puści i powoli będzie wracał do dobrego skakania z początku sezonu gdzie walczył o podium. Tą drogę może zacząć już jutro w kwali. Za rywala wybrałem chyba największą niespodziankę Oberstdorfu. On podobnie jak Kraft w Ga-Pa nei skakał najlepiej. A też jego pozycja z Oberstdorfu mam wrażenie jest lepsza niż aktualna dyspozycja.
 
Otrzymane punkty reputacji: +92
maniek81 330K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Kraft - Lindvik 2 2.29 (kwalifikacje) Lindvik nie wystąpił
Jedna z najmniej ulubionych skoczni Austriaka. Nie raz miewał tu problemy, gdzie podczas konkursu nawet brakowało go w drugiej serii. W tym roku dochodzą problemy z plecami, co powoduje przerwy w skakaniu i treningach, więc i czucie skoczni może być problemem. Norweg bardzo dobrze zaprezentował się w Obersdorfie. Wygląda na to, że przygotował formę na TCS. A w zeszłym roku przecież tu wygrał. Przy takim kursie i problemach tegorocznych (ale i tych w poprzednich latach na tej skoczni) Krafta wybieram granie na Lindvik.

Kubacki - Żyła 1 1.70 (kwalifikacje)
Dawid nareszcie został szczęśliwym ojcem, więc jeden ciężar w głowie mniej. Poza tym w ostatnich latach dobrze prezentował się w Gapa. Piter tutaj nie błyszczał w ostatnich latach, a ponadto mam wrażenie, że im dalej w sezon tym bardziej nierówny. Do tego kwalifikacje w których Piter przeważnie nie odpala full gaś.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +53
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Nie będę powielał typu Stocha z Kraftem, bo również to zagrałem, dodam od siebie:

Huber - Żyła 1 @1.65 (kwale)

Dla Austriaka to chyba najlepszy sezon w karierze, dwa razy stał już na podium, praktycznie jeśli startuje to melduje się w czołowej piętnastce.. Wczoraj zajął 13 miejsce, gdyby trafił na lepsze warunki, myślę, że mogłoby być lepiej. Jest powtarzalność w jego skokach, co nie można powiedzieć o Piotrku , który wczoraj zawalił i zajął dopiero 20 miejsce. Myślę, że w noworocznym konkursie powinno być lepiej, ale nie sądzę, żeby spinał się na jutrzejsze kwalifikacje. Huber rok temu najlepszy konkurs z całego cyklu TCS miał właśnie w GA-PA, gdzie zajął 6 miejsce, gdzie w pozostałych meldował się w drugiej dziesiątce. Skocznia mu ewidentnie odpowiada, jest w formie, więc powinien być jutro wysoko, i pokonać Piotrka.

Aschenwald - Lindvik 2 @1.85 (kwale)

Drugi z Austriaków również nie skakał w poprzednich latach najlepiej w Ga-Pa, prześledziłem jego wystepy w TCS i to właśnie tutaj spisywał się najgorzej. Wczoraj zajął 8 miejsce, trafił na lepsze warunki , i było to wyrównanie najlepszego wyniki z tego sezonu z Wisły. Po przygodach z Covidem wrócił do skakania, ale dopiero wczoraj pokazał się z lepszej strony. O Lindviku pisałem już w poście powyżej, 3 miejsce w Obersdorfie, rok temu wygrał w Ga-Pa i na pewno będzie walczył o końcowy tryumf. Nie wiem dlaczego bukmacherzy nie doceniają Norwega, wiadomo, skacze w kratkę , podobnie jak Austriak, ale już meldował się dwa razy na podium w tym sezonie. Rok temu przed konkursami również nie byl liczony w gronie faworytów do walki o złotego orła, a zaskoczył mega pozytywnie kończąc na drugim miejscu cały turniej. Myślę, że teraz może być podobnie i mam nadzieję, że nie potraktuje treningowo skoku kwalifikacyjnego i skoczy swoje, jeśli tak, to spokojnie ogra Aschenwalda.

Stękała - Domen Prevc 1 @1.57 STS (kwale)

Taka jeszcze para. Domen jak nie ma wiatru pod narty, to nie potrafi się odnaleźć na skoczni. Wczoraj zajął 13 miejsce, ale miał najlepsze warunki chyba ze wszystkich zawodników, a przynajmniej nie miał mocnych tylnych podmuchów. Andrzej w życiowej formie, wczoraj odpalił w 2 skoku, awansował na 7 miejsce i zameldował się w 15 PŚ. Domen na mamucie w Planicy nie potrafił wygrywać z Andrzejem, to co dopiero tutaj na mniejszym obiekcie. Wg prognoz jutro znowu 1-2 m/s raczej z tyłu skoczni, więc nie widzę jutro dobrego skoku Słoweńca i powinien przegrać wyraźnie z Polakiem
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +122
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Ga-Pa kwalifikacje (kursy z Fortuny)

Geiger - Eisenbichler 2 @ 1,90
Cieszy mnie wczorajsza wygrana Geigera, gdyż mam go po kursie 11 na zwycięzce TCS i podium po kursach ponad 3. Myślę jednak, że tutaj w Ga-Pa oddając swój najlepszy skok minimalnie lepszy jest zarówno Eisenbichler i Granerud. Markus pokazał to w drugiej serii wczoraj, gdzie zakładając dobre noty za lądowanie to punktowo odskoczył wszsystkim. Dodatkowo Geiger jak wiemy treningi i kwale lubi skoczyć na pół gwizdka a Markus odwrotnie. Jak jest presja potrafi zepsuć jak w 1 serii. W kwalach presja żadna więc myślę, że tym razem lepszy okaze się Eisenbichler.
O ile dobrze widzę to w poniedziałek grałeś Geigera, że będzie lepszy w kwalach od Laniska. Argumentowałeś, że

typerskok napisał:
"Geiger w konkursach nie zawala choćby nie wiem co! Jest do bólu stabilny na wysokim poziomie, więc dla mnie jest jeszcze lepszym kandydatem niż Granerud i Eisenbichler, a kursy na niego gdzie niegdzie kosmiczne. Głodny skakania powinien odpalić już w kwalach na swojej domowej skoczni w Oberstdorfie.
To w końcu on skacze na pół gwizdka w kwalach czy jest głodny skakania? :sneaky:

Typu nie neguje, wg mnie bardzo dobry kurs na Marcusa w tej parze.

Ja idę w kierunku Lindvika podobnie jak tarki_16 tarki_16. Wybieram tak:

Lindvik wygra cały T4S - kurs 25 forbet, stawka 2/10
Mam przeczucie, że Marius Lindvik z formą trafił idelanie na turniej. W zeszłym sezonie w Ga-Pa wygrał, w Innsbrucku wygrał a w Bischofshofen zajął 3.miejsce. Potrafi tutaj skakać, z presją też już sobie radził. Do Geigera traci zaledwie 5,9 pkt. Kurs 25 jest zdecydowanie za wysoki.

Lindvik lepszy od Stocha w całym T4S - kurs 3,15 sts, stawka 3/10
Różnica między Kamilem i Mariusem jest minimalna (3,1pkt dla Polaka). Wg mnie szanse są zdecydowanie bardziej wyrównane i jeden skok będzie decydował o tej parze. Dlatego każdy kurs powyżej 2,2 na Norwega wygląda interesująco. Próbuję niską stawką.
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
O ile dobrze widzę to w poniedziałek grałeś Geigera, że będzie lepszy w kwalach od Laniska. Argumentowałeś, że



To w końcu on skacze na pół gwizdka w kwalach czy jest głodny skakania? :sneaky:
W Oberstdorfie był po COVIDzie i ostatni raz skakał na dużej skoczni miesiąc temu w Ruce. WIęc tak był głodny skakania i tak musiał sprawdzić na dzień dobry na co go stać, bo nawet nie miał opcji sprawdzić w treningu nieoficjalnym gdyż dzień wcześniej kończył kwarantanne. Teraz jest liderem TCS, wie na co go stać i trzeba szachować siły by wytrzymać trudy turnieju. A kto jak kto, ale Geiger słynie z tego że w treningach skacze max na 80% możliwości, a w kwalach na góra 90%. Pokazywał to nie raz. Chcesz to sobie przeprowadź statystykę ile razy się poprawił w konkursie względem treninigów i kwali to Ci wyjdzie jak podchodzi do treningów.

W dodatku tam był w parze Lanisek, który również na konkursy się lubi zmotywować po słabych pierwszych skokach treningowych, więc była spora szansa, że w kwalach nie pokaże pełni możliwości. W przypadku Markusa jest odwrotnie. On nie kalkukuje i zawsze stara się skoczyć petarde. I w kwalach/treningach jak nie ma presji udaje mu się to zdecydowanie częściej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
A 638

Alpmma

Użytkownik
Czeka nas niedługo 2 z 4 konkursu TCS i jutro o 14 kwalifikacje do niego.
Oferta na fortunie dość bogata w przypadku H2H więc wybrałem parę perełek moim zdaniem:

Geiger - Kraft 1 @ 1.42
Stawiam na mega solidnego Karla Geigera. Kraft to wiadomo, zawodnik klasy światowej, stylista ale w tym roku idzie mu przeciętnie. Ostatnio pierwsze zdobyte punkty do generalnej, wcześniej COVID i problemy z plecami. Na TCS miał być w 100% gotowy i w pierwszym konkursie zaprezentował się nieźle ale należy wziąć pod uwagę, że skakał jako jeden z pierwszych i miał naprawdę dobre warunki w porównaniu do późniejszej czołówki. Brakuje w jego skokach błysku geniuszu, który miał kiedyś. Myślę, że w GA-PA będzie gdzieś w drugiej dziesiątce dopiero. Co do Niemca, mega solidny zawodnik, powtarzalny, na najważniejszych zawodach nie zawodzi, nie zdarzają mu się gorsze skoki. Wygrał mistrzostwa w lotach ostatnio a teraz prawdopodobnie wygra TCS.

Dodatkowo:
Eisenbichler - Kraft 1 @ 1.38
Stoch - Lanisek 1 @ 1.45
Lindivk - Kraft 1 @ 2.29
Stękała - Huber 1 @ 2.19
Stękała - Kobayashi 1 @ 1.8

Andrzej w swojej życiowej formie, więc takie kursy warto brać. Lindvik i Eisenbichler świetna forma, obaj będą się bić z Granerudem, Stochem i Geigerem o TOP 3 w TCS. Co do Krafta opisałem go wyżej a w przypadku Laniska to fakt jest taki, że jest w formie ale bardzo nieregularnej a Kamil przygotowany na TCS jest świetnie do tego zawsze jego pierwsze skoki na skoczni (próbna i kwalifikacje) wypadają często bardzo dobrze.
 
T 211,5K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Ga-Pa (kwalifikacje)
Kubacki - Stękała | 2 @2.11 efortuna
W mojej opinii to Andrzej Stękała jest tutaj faworytem. Po prostu jego skoki od pewnego czasu wyglądają lepiej niż te oddawane przez Dawida. Znawcą wielkim nie jestem, ale można zauważyć, że o ile zaraz po wyjściu z progu skok Dawida wygląda naprawdę obiecująco - mocne wybicie oraz wysoka trajektoria lotu, to w końcowa faza jest zdecydowanie gorsza i ląduje zawsze z dosyć wysokiego pułapu, na czym traci metry. U Andrzeja Stękały skok ogląda się dużo przyjemniej, widać że jest w formie - dodatkowo to skok kwalifikacyjny, więc ewentualna presja raczej nie jest duża, chociaż u niego i tak z tym problemu nie ma. Dodatkowo Dawidowi urodziło się wczoraj dziecko, chcąc nie chcąc w głowie ma także inne - ważniejsze sprawy niż sam skok, więc może to delikatnie wpłynąć na jego rozkojarzenie.
W Oberstdorfie Stękała był lepszy o ok. 10 punktów, gdzie w drugim skoku odpalił i jego skok był drugim najdłuższym w całym konkursie. Jeżeli zawieje pod narty, to o typ jestem spokojny. Jeżeli nie, także uważam że Stękała odda lepszy skok.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Geiger K. - Granerud H.E. - Granerud @1,90 (kwalifikacje) fortuna

Jeśli porównamy wyniki treningów, kwalifikacji czy serii próbnej obu zawodników w Oberstdorfie to wychodzi na to, że za każdym razem lepszy był Granerud. Co do konkursu to moim zdaniem duży wkład w zwycięstwo Geigera miały lepsze warunki dla niego w przeciwieństwie do większości jego rywali.W drugiej serii po przelicznikach za wiatr było to gołym okiem widać gdy miał odjęte za wiatr 2,5 pkt a inni dodawanie po kilka. Natomiast w pierwszej pomimo nie aż tak wielkich różnicach to dało się zauważyć, że ostatnich kilku zawodników miało problemy. Johansson w treningach prezentował się bez rewelacji ale przyzwoicie a w konkursie przepadł będąc dopiero 39. Lanisek w każdej serii przed konkursem zajmował miejsce w czołówce będąc często nawet w top5 a w pierwszej serii konkursu nagle najsłabszy skok i miejsce gdzieś pod koniec drugiej dziesiątki. Eisenbichler ledwo załapał się do drugiej serii a Granerud skoczył najlepiej z nich wszystkich ale również poniżej jego możliwości więc to raczej nie przypadek i coś z wiatrem mogło być nie tak. Podsumowując zmierzam do tego, że Geiger jak dla mnie jest przeszacowany wyciągając wnioski tylko z konkursu a jeśli dodamy do tego, że treningi i kwalifikacje trochę luźniej traktuje to faworytem w tej parze będzie Granerud
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +74
stachu88 1K

stachu88

Użytkownik
Ga-Pa Kwalifikacje

Polasek - Kozisek 1 @ 1.45 efortuna

Jedna z par jakie rzuciły mi sie w oczy na jutrzejsze kwalifikacje jest pojedynek czeski. Zapewne obaj zawodnicy nie odegraja znaczącej roli w konkursie. Sukcesem będzie samo przebrniecie kwalifikacji. Swój typ kieruje na Polaska. Popieram go głównie statystykami z obecnego sezonu oraz ostatniego konkursu w Oberstdorfie. Gdyby uznano kwalifikacje za ważne wówczas Kozisek w ogóle nie dostałby się do konkursu głównego. Ogólnie wszystkie skoki i miejsca w ostatnich zawodach wyglądały następująco. Zaczynając od treningów przez kwalifikacje, serie próbna i konkurs. Miejsca Polaska : 47, 34, 35, 60, 52.
Miejsca Koziska: 54, 49, 52, 55, 51.
Trzy razy wyraznie lepszy był Polasek, dwa razy minimalnie lepszy był Kozisek. W klasyfikacji generalnej PŚ Polasek jest nieznacznie wyżej od Koziska. Reasumując myślę że Polasek będzie wyżej w kwalifikacjach od swojego rodaka. Nie jest to jednak typ z serii "pewniaków".
 
chowirex 116,3K

chowirex

Wicemistrz Typer Mundial
Geiger K. - Eisenbichler M. - Eisenbichler @1.9 (kwalifikacje) fortuna
Zestawienie zawodników z całkiem innym podejściem do serii kwalifikacji czy serii treningowych. Marcus często wygrywa te sesje treningowe tak samo jak i kwalifikacje nie inaczej było w Oberstdorfie wyniki treningów z poniedziałku (2,1), kwalifikacje przy ciężkich warunkach 25, wygrana seria próbna przed wtorkowym konkursem. Karl natomiast często skacze w takich próbach na pół gwizdka wyniki treningów z poniedziałku (7,5), kwalifikacje przy ciężkich warunkach 14, seria próbna przed konkursem 7 miejsce. Jutrzejsze warunki wietrzne mają być równe dla wszystkich więc chimerycznych prób Marcusa raczej nie zobaczymy. Karl to dość rozważny skoczek który rozważnie szachuje swoimi siłami więc wynik dzisiejszych kwalifikacji będzie zapewne słabszy niż to będzie miało miejsce w nowym roku. Myślę że warto spróbować w "treningowego" Eisenbichlera lub ewentualnie Graneruda po kusie@1,78 w zestawieniu z Geigerem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Geiger vs Stoch (kwalifikacje) 2 2,11 fortuna
Tak jak kolega wyżej wspominał Geiger raczej przeciętnie wypada w treningach i kwalifikacjach a pozniej jakims dziwnym sposobem odpala w konkursie. Poza tym widać że Stoch łapie niesamowitą formę. Trzeba przyznać jasno, że trafiał w Obersdorfie na nienajlepsze warunki w porównaniu do rywali a i tak zajął 2 miejsce. Kolejny czynnik: Skocznia w Obersdorfie jest ewidentnie dla Stocha najgorszą w turnieju. Zawsze wypadał sporo gorzej w Obersdorfie niż w GAPA czy Innsbrucku. Skoro nawet tu zajął 2 miejsce to w GAPA może powalczyc o wygraną. Geiger pomimo tego że pare razy w konkursie niesamowicie odpalał to nie przekonuje mnie tak do końca. Nie chce mówić że to jakiś fart ale moim zdaniem nie jest aż tak mocny na jakiego wygląda.
 
B 50K

bartek2701

Mistrz Tour de Ski
Y Sato - K Sato 1 1,40 fortuna

Pojedynek dwóch Japończyków zapowiada się jednostronnie , jednak to tylko kwalifikacje , gdyby to byl konkurs to byłbym pewny. Yukiya to male objawienie tego pucharu swiata na 10 miejsce w klasyfikacji, jego rywal jest 17. Japończycy chcieliby pewnie wrocic do sukcesów jakie odnosił Ryoyu. W pierwszym loteryjnym konkursie turnieju w Obersdorfie Keiichi był na 16 miejscu a Yukiya na 18 ze strata nie całych 3 punktów. W seri probnej zdecydowaie dalej skoczył Yukia. W treningach na Niemieckiej ziemi Yukiya 5 i nie startował a Keicchi 33i 17.Gdyby warunki były rowne dla wszystkich myślę Yukiya byłby wyżej w 90% skokow . W GaPa nie będzie lotów pod 140 metr bo to jest inna skocznia , mniejsza i bardziej liczy się odbicie na progu. Szkoda ze nie jestesmy w stanie zobaczyc ani jednego treningu z GAPA zanim cos zatypujemy z kwalifikacji, ale mysle że Yukia zrobi wszystko aby udowonić swoją wyzszośc. W Kadrze panuje rywalizacja jak w kazdej innej reprezentacji. Klasyfikacja Pucharu Swiata pokazuje kto jest lepszy
 
R 650,8K

rjastrzab

Użytkownik
Kwalifikacje Ga-Pa
Kubacki - Stękała
Typ Stękała
Kurs 2,11

Kurs w stronę Dawida. Dziwne. Ostatnie wyniki to bardzo dobra postawa Andrzeja. Jak do tego dodamy, że Dawid ma zaprzątniętą głowę dzieckiem, to faworyta upatrywałbym w Stękale. Może do skoków turniejowych Dawid bardziej się przyłoży i skoncentruje, ale w kwalifikacjach to mimo wszystko Andrzej będzie bardziej zmotywowany, żeby utrzymać wysoką dyspozycję i po raz kolejny udowodnić, że miejsce w kadrze A mu się słusznie należy.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
kwalifikacje Ga-Pa

Stękała - Domen Prevc 1 1.52 STS > 15pkt różnicy.

Andrzej w wielkiej formie, no skacze na poziomie top10 obecnie świata.

Domen ostatnio nieźle pokazał się w Oberstdorfie i tak będąc za Andrzejem, ale też od razu trzeba napisać, że miał też fajne warunki a wiadomo, że jak nie ma wiatru pod narty to już nie jest kolorowo u niego. Słoweńcy jako nacja a także on świetnie zwykle na mamutach wyglądają a nawet tam Andrzej wyglądał od niego lepiej.

skoro znów wiatr mieszać nie ma to ciężko przypuszczać, że w tej parze będzie niespodzianka.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5
pinio1111 82,4K

pinio1111

Użytkownik
Geiger - Stoch 2,11dwie dziesiąte niestety

Dzisiaj w stronę mistrza z Zębu. Kamil od magicznego dla niego Engelbergu, chwycił łatwość skakania. Jest czucie, wszystko wychodzi i skoki znów sprawiają mu wielką przyjemność, o czym sam mówi. W Oberstdorfie wszystkie skoki były bardzo dobre i widać że Kamil poczuł pewność siebie, tego że może rywalizować z najlepszymi. Dziś lekki wiatr z tyłu co również jest handicapem dla Stocha. Kursy moim zdaniem są zawyżone na Kamila, dlatego próbuje w jego stronę. Są to jednak tylko kwale, więc że stawkami nie szaleję.
 
Ostatnia edycja:
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
kto lepszy w Turnieju 4 Skoczni

betfan wystawił pary z przegranymi z Oberstdorfu typu Johansson kilku Niemców Hayboeck i trochę ciekawego jest

Hamann - Schmid 1 1.62


Hamann wyglądał jeszcze na treningach b.dobrze gdy wiatr był nieco inny, gdy mniej przeszkadzał skoczkom

potem w trudniejszych warunkach już poziom obu był podobnie niski no ale uważam tak jak przez cały sezon trochę lepszy jest Hamann i powinno to się potwierdzić w przeciągu całego turnieju

o ile u Niemców nie spodziewam się nerwowych ruchów i wymieniania kadry podstawowej nie wiem jak będzie ze słabszymi nacjami ale jeszcze do przemyślenia jest coś na Johanssona, wydaje mi się, że w kolejnych konkursach powinien pokazać swą wyższość nad Paschke - może ktoś coś o tym ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom