>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2020/21

Status
Zamknięty.
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
Lanisek - Kubacki. 1 @1,55 fortuna

Dużo by nie brakowało a Polacy nie wystartowaliby w Turnieju 4 skonczi. Na dzisiaj głównym typem ze skokow jest Lanisek - Kubacki. Stawiam w tym pojedynku na Słowenća, który naprawde widać jest w formie od jakiegos czasu. Systematyczne miejsce w pierwszej dziesiatce mowia swoje. Już w Niżnym na początku grudnia pokazał że stać go do właczenie sie do walki o podium 9 i 17 miejsce. Z tygodnia na tydzien jest coraz lepiej w Engelbergu już pokazał popis swojej mocy 3 i 4 miejsce. W okresie swiatecznym został Inwidualnym Mistrzem Sloweni.Treningi i kwalifikacje pokazują że moze byc czarnym koniem tego turnieju w pierwszym treningu 4 miejsce 129m. W drugim 129,5 również byl czwarty. W kwalifikacjach 8 lokata 121,5. W konkursach poprzedzajacych turniej owiele lepsze wyniki osiagal w konkursach niz kwalifikacjach wiec ten typ wyglada bardzo sympatycznie

Natomiast Kubacki w Rosji nie startował, w Engelbergu 8 i 9 miejsce, wydaję się być w cieniu Zyły i Stocha. Rok temu wygrywał turniej, lecz wtedy jego forma byla kosmiczna. W mistrzostwach Polski bez medalu ale tam byly warunki loteryjne. Dawid na dniach zostanie ojcem i jego mysli mogą byc gdzies indziej skupione niz na zawodach. Dawid nie startował w treningach ani kwalach z powodu zamieszania z wynikami testu Klemensa i jest wypoczety , ale zamieszanie z tym zwiazane rownież może wplynać na postawe w zawodach. Uważam że Lanisek jest w stanie byc dzisiaj na podium , dlatego polecam ten typ.

Pozwolę sobie napisać, że Geiger też miał być gdzie indziej głową na mistrzostwach w lotach, bo jego żona też miała rodzić i sami wiemy jak to się skończyło :).
 
M 20,3K

musampha

Użytkownik
Kobayashi R. - Hayboeck M. 1 @1,6 fortuna

Ryoyu z konkursu na konkurs wydaje się być w coraz lepszej formie. Ostatnio w Englebergu zbliżał się już powoli do czołowiej 10. W obu konkursach w Szwajcarii oddawal dalsze skoki od Hayboecka i raz z nim wygrał, a drugim razem zadecydowaly na korzyść Austriaka przeliczniki. W Oberstdorfie Japończyk wydaje się być jeszcze lepszy. Na drugim treningu był już 7, a kwalifikacje zakończył na 5 pozycji czym zdecydowanie zdystansował Hayboecka. Kobayashi ma świetne wspomnienia z tej skoczni, bo wygrywał tutaj w poprzednich dwóch sezonach, ma zdecydowanie wiekszy potencjał od Austriaka i wydaje się, że powinien wreszcie odpalić. Jeśli będzie w czołowej 10 to typ powinien spokojnie wejść.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +21
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+2
Eisenbichler - Geiger 2 @ 2.55 efortuna
✅✅✅✅✅


Wczorajszy dzień bardzo loteryjny , przy opadach śniegu na korzyść Karla. W kwalifikacjach w dużo gorszych warunkach (+13.5) Geiger skoczył na notę 113.2 a Eisenbichler (+7.3) 107.5 przy czym zajął 24 lokatę a ten pierwszy 14. Szkoda że odwołali KO ponieważ dodatkowym handicapem byłby start Eisenbichlera jako drugi zawodnik, ale happyend że Polacy wystartują. Jak każdy wie, Geiger z dozą rezerw startuje w treningach i kwalifikacjach i odpala petardy dopiero w konkursie. Eisenbichler od początku sezonu a nawet już na Mistrzostwach Niemiec miał formę i moim zdaniem ona już od jakiegoś czasu ulatuje i jest dość chimerycznym zawodnikiem i potrafi zepsuć jeden skok co skutkuje zajęciem dalszego miejsca jak pokazał wczoraj. Geiger po koronawirusie , gotowy do walki i moim zdaniem pokaże na co go dzisiaj stać i zajmie miejsce na podium.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +317
T 211,5K

typerbukmacher

Mistrz Typer IHF 2023 World Men's Championship
Granerud - Eisenbichler | 1 @1.48
Oczywiście - to są skoki, czyli minimalny błąd przy wyjściu z progu i już dany typ może nie wejść, jak i również dużo zależy od warunków pogodowych. Jednak w przypadku Graneruda jestem o to wszystko jakoś spokojny. On pokazuje już od 5 konkursów Pucharu Świata, że jest po prostu póki co najlepszy w tym sezonie i nie widzę tego, aby ktoś mógł mu zagrozić. Przypomina mi on japońskiego dominatora z sezonu 2018/19, który wygrał sezon Pucharu Świata z ponad 700 punktami przewagi. Wydaje mi się, że Granerud nie tylko będzie lepszy od Eisenbichlera, ale też wygra cały konkurs, jak i cały Turniej Czterech Skoczni. Jednak idę w bezpieczniejszą opcję. Granerud we wczorajszych "kwalifikacjach" i w tych trudnych warunkach, gdzie jego niemiecki przeciwnik zajął dopiero 25 miejsce, skoczył nieźle zajmując ostatecznie 2 pozycję. Jeżeli wierzyć przelicznikom punktowym za wiatr, to mieli prawie identyczny. We wszystkich z pięciu ostatnich konkursów Pucharu Świata triumfował Granerud, podczas gdy Eisenbichler zajmował wtedy "tylko" 2 razy miejsca na podium. Dzisiaj również warunki podczas swoich skoków powinni mieć zbliżone, ponieważ startują bezpośrednio po sobie. Stawiam na Norwega.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Hoerl J. - Prevc C. / 2 @2.03 Fortuna

Jan Hoerl nie zdobył jeszcze punktów w tegorocznym Pucharze Świata, dlatego pozytywnie zaskoczył w jednej z serii treningowych w Oberstdorfie. Trudno jednak mówić tutaj o wysokiej formie tego austriackiego skoczka. Spodziewałbym się raczej chwilowego przebłysku, który może zakończyć się wraz z pojedynczym nieudanym skokiem, czego rzecz jasna nie wypada mu życzyć. W samych kwalifikacjach zajął 22. miejsce, co może oznaczać, że najzupełniej przeciętnie zapowiada się jego występ w samym konkursie. Cene Prevc zaś w ostatnich kilkunastu dniach pokazał kilka skoków, którymi może dawać nadzieję swoim kibicom na naprawdę dobre występy. Przed Świętami w Engelbergu zdobył 10. miejsce, a w Oberstdorfie w kwalifikacjach był trzeci. Wprawdzie podobnie jak w przypadku Austriaka, nie możemy tu jeszcze mówić o nadzwyczajnym wzroście formy, ale bazując na samym doświadczeniu w tym sezonie, większe szanse daję Słoweńcowi, a kurs uznaję za atrakcyjny.
 
Ostatnia edycja:
M 15K

mijon

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Wczoraj ciężko się oglądało kwalifikacje totalna loteria warunki nie pozwalały na regularne dalekie skoki tylko kilku nielicznych skoczków oddało przyzwoite odległości ale nie na tyle byle robiły wrażenie i ciesze sie że je anulowali z racji powrotów naszych orłów w TCS.

A.Lanisek vs Y.Sato 1 1.75 k (fortuna)

24 letni Anze Lanisek z klubu SSK Mengeš powoli staje sie liderem słoweńcow co tylko potwierdza regularnością z konkursu na konkurs czy kwalifikacji wczoraj 8 miejsce mimo tragicznych warunków co nie można powiedzieć o Yukia który zepsuł skok oczywiście nie ma co sie sugerować wczorajszymi skokiem bo Yukiya jest w stanie powalczyć ale wydaje mi sie że dwóch dobrych skoków nie odda co pokazywał niejednokrotnie w poprzednich konkursach, na dzień dzisiejszy solidniejszy i regularniejszy wydaje się byc Anze stąd mój typ na niego po ciekawym kursie.

R Kobayashi vs M.Hayeobock 1 1.60 k (fortuna)

Wydaje mi się że Ryoyu powoli wraca do optymalnej formy oczywiście daleko jeszcze mu do geniuszu z poprzedniego sezonu czy dwóch ale z konkursu na konkurs wygląda to coraz bardziej obiecująco tym bardziej świadomość tak prestiżowego turnieju na pewno siedzi w głowie i może w końcu odpali, wczoraj już solidny skok plasujący go w pierwszej piątce co do Hayebocka miał pewien zryw na lotach ale jakoś nie wydaje mi sie że tutaj powalczy z Ryoyu i 24 latek z kraju Kwitnącej Wiśni bedzie lepszy w tym starciu.

Andrzej Stękała vs J.Heorl 1 1.85 k (fortuna)

Tutaj trochę zagadka pewnie więcej będe wiedział po treningu o 14:30 ale tutaj sugeruje sie wyłącznie życiową formą Andrzeja którą prezentuje do tej pory, świetne 10 miejsce na lotach co tylko to potwiedza co do J.Heorla nie można tego powiedzieć jest jeszcze bez punktu w pucharze świata wczoraj też kiepski skok, dzisiaj jeśli nic sie nie wydarzy mowa o warunkach nie powinien zagrozić naszemu orłowi.

M.Lindvik vs P.Prevc 1 1.65 (fortuna)

Jeśli chodzi o Lindvika to spodziewam sie tutaj dwóch powtarzalnych skoków wczoraj 20 miejsce pamiętajmy że rok temu w całym turnieju zajął 2 miejsce forma na pewno nie taka sama jak rok temu ale widać potencjał i progres z skoku na skok w PŚ zajmuje solidne 13 miejsce Peter na razie 28 na razie jakoś nie zachwyca poza przebłyskiem w drużynówce podczas lotów na ten moment z formą lepiej wygląda Marius stąd mój typ na niego.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +300
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
P. Paschke - A. Aalto 2 @2.41 Fortuna

Paschke podobnie jak wczoraj już po pierwszej serii sprawa załatwiona

Fin skacze tutaj na prawdę dobrze w treningach i "kwalach" każdym skokiem łapał się do czołowej 20 zaliczając kolejno 13, 18 i 6 miejsce.
Niemiec z kolei skacze jak na siebie bardzo słabo w żadnym skoku nie będąc nawet w TOP 15 i zajmując miejsca 16, 22 i 45. W każdym skoku przegrywał z Aalto, myślę że jak dołożymy do tego loteryjność konkursu jeśli warunki będą podobne jak wczoraj (warunki podobne jak na skoczniach w Finlandii bo tam zwykle najbardziej wieje a do takich warunków Fin jest przystosowany) i to że jeśli będzie rzeczywiście skakało 62 zawodników to będą skakali od siebie w dużych odległościach czasowych dochodzi jeszcze większa loteria w postaci wiatru to myślę że Fin może zakręcić się w okolicach TOP 10/15
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +180
juve814 71,3K

juve814

Użytkownik
huber-aschenwald typ:huber kurs 1.6 fortuna
do pojedynku dalem dwoch austryjackich zawodnikow i troche jestem zdziwiony kursem na to zdarzenie.wedlug mnie zdecydowanym faworytem bedzie huber ktory prezentuje niezla forme,jest 9 w klasyfikacji pucharu swiata i ostatnio w engelbergu zajal miejsca 12 i 13.aschenwald jest w gorszej formie,sam puchar swiata pokazuje w ktorym miejscu jest,ma tam 37 lokate,w engelbergu mial 29 lokate,a za drugim razem nie wszedl do drugiej tury.taki kurs moze byc spowodowany kwalifikacjami w obersdorfie,ktore i tak beda pewnie anulowane ale w nich byla duza loteria pogodowa.typ uwazam za pewny z niezlym kursem.pozdrawiam
 
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
R.Kobayashi vs D.Kubacki 2 1,85 (fortuna)
Kursy wyrownane chyba tylko dlatego ze Kobayashi był w dwóch wczorajszych skokach w pierwszej dziesiątce. Jego wczorajsze miejsca to 5,7,15. Po pierwsze kwalifikacje stały się troche loteryjne i nie brałbym do siebie tego aż tak. To 15 miejsce wydaje mi się być najbardziej pasujące do obecnych jego możliwości. Kubacki wczoraj nie mógł skakać, ale po pierwsze w poprzednich konkursach Kubacki pomimo moim zdaniem sporego zapasu który może z siebie wykrzesać zajmował pozycje znacznie wyższe od Kobayashiego. Wystarczy spojrzeć na klasyfikacje generalną pucharu świata gdzie Kubacki zajmuje 7 miejsce a Kobayashi 16 pomimo tego ze to Polak miał dwa występy mniej ! Kolejny argument: Polacy mają coś do udowodnienia po wczorajszym dniu a Kubacki zwykle dobrze radził sobie na skoczni w Obersdorfie. Podsumowując. Szanse 50/50 to bym obstawiał przy założeniu że Kobayashi powtorzy skoki na pierwszą dziesiątkę a ja w to szczerze mówiąc wątpie. Obaj nie są w formie ale nie sposób nie zauważyć, że u Dawida brakuje mniej do poprawy - znacznie mniej
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Lanisek A. - Żyła P. - Lanisek @1,75 fortuna

Widać, że forma Słoweńca idzie do góry. Już w Engelbergu prezentował się świetnie zajmując odpowiednio 3 i 4 miejsce w konkursach a tutaj we wczorajszych trudnych warunkach razem z Granerudem nie miał zepsutych skoków i w każdej z serii był w czołówce klasyfikacji. Natomiast Żyła łatwym rywalem nie będzie co potwierdza ostatni konkurs gdzie zajmowali miejsca blisko siebie. Jednak jak wiadomo było zamieszanie z naszymi reprezentantami a tutaj skoków jeszcze nie oddali i ciężko stwierdzić jaka ich będzie dyspozycja i czy to zamieszanie z ich występem nie będzie miało na nich wpływu. Po stronie Żyły będą więc pewne niewiadome a Lanisek potwierdził już swoją dobrą dyspozycję z poprzedniego konkursu i będzie liczył się w walce o czołowe miejsca. W Engelbergu Lanisek pokonał dość znacznie Piotrka w pierwszym konkursie a w drugim stracił tylko 0,6 pkt więc nawet jeśli na Piotrku nie odbije się ta sytuacja i również podtrzyma dobrą formę to mimo wszystko Lanisek nadal powinien być delikatnym faworytem do wygrania w tej parze.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +208
kacper091097 201,6K

kacper091097

Użytkownik
Pavlovcic- Schmid - 1 @1.65
Początku sezonu Niemiec na pewno nie może zaliczyć do udanego. Końcówka ubiegłego sezonu przyzwyczaiła nas do jego lepszych występów (było nawet podium). Obecnie ciężko wymieniać go nawet wśród pewniaków do wejścia do 2 serii, gdyż już 3 razy w tym sezonie mu się to nie udało (i to na różnych skoczniach). W ostatnich konkursach w Szwajcarii pokazał, że nie jest w formie zdobywając 3 punkty. Bor Pavlovcic natomiast regularnie wchodzi do drugiej serii (poza jedną wpadką w Engelbergu), a nawet do top 20. Jest zawodnikiem powtarzalnym i regularnym co powinno zawazyć na wygranej z Niemcem, który co prawda skacze u siebie, ale w obu treningach był o te kilka punktów gorszy od Bora.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5
R 649,4K

rjastrzab

Użytkownik
Patrząc na wczorajsze kwalifikacje w warunkach mocno loteryjnych to muszę przyznać, że Granerud jest mocnym kandydatem do wygrania zarówno całego turnieju jak również dzisiejszego konkursu. Myślałem, że trudne warunki go trochę powstrzymają, ale udowodnił że ma moc.
Wygrana Norwega po kursie 2,50 to wydaje mi się solidna i w miarę pewna inwestycja.
Oczywiście wypadki losowe chodzą po ludziach, ale poniedziałkowe kwalifikacje dały odpowiedź, jak ten chłopak sobie radzi w trudnych okolicznościach.
Za umiarkowaną stawkę wchodzę w ten zakład.
 
Ostatnia edycja:
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Konkurs
Markus Einsebichler 1-3 kurs: 1.70

Dziś bardzo przyzwoity kurs na podium Markusa. Einsenbichler prezentuje od początku solidną formę a podsumowaniem jest druga pozycja w klasyfikacji generalnej. Warto dodać zdobycie medalu na tegorocznych Mś w lotach narciarskich w Planicy przez Markusa, inwidualnie oraz drużynowo. Einsenbichler od początku deklarował,że marzy o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej i chciałby zdominować ten sezon. Widać,że Markusowi zależy na wynikach a praca ze Stefanem Horngaherem przynosi owoc.Widzę poprawę mentalną,gdzie w ważnych momentach coraz lepiej panuje nad głową. W dwóch treningach był pierwszy-132.5m oraz drugi za Stefanem Kraftem,uzyskując 135m. Sądzę,że dziś zobaczymy go na podium
 
typerskoki 415,1K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Moje typy konkursowe i ich krótka analiza:

1.Eisenbichler miejsce 1-3 @ 1,70
Dla mnie Markus dzisiaj kandydat do wygranej. Na kwale nie patrze bo były wręcz kuriozalne. Eisenbichler utrzymał dobrą formę z początku sezonu i pokazał to w treningach gdzie było 2 i 1. Jest dobrze przygotowany i lubi tą skocznie. Asekuracyjnie konkursowo gram na podium, ale polecam też zaryzykować po kursie 4,50 wygraną.

2.Geiger - Stoch 1 @ 1,60
Geiger wczoraj solidnie w okolicach miejsc 5-10. Ale jak wiemy on lubi w treningach skakać na pół gwizdka co pokazał ostatnio na lotach. Myślę, że dzisiaj powalczy o podium. W parze spinam go ze Stochem bo kurs fajny, a Stoch nie przepada za tą skocznią. Myślę, że Niemiec będzie kilka pozycji wyżej od Polaka.

3.Lanisek - Aschenwald 1 @ 1,65
Typ przeciwko Aschenwaldowi przeciwko któremu dzisiaj są dobre kursy. Kwale to totalny przypadek. OBecnie bliżej mu do miejsc, które prezentował na treningach, czyli max 10-15. Lanisek ostatnio skacze w okolice top6 i tutaj także powinien być w 10stce wiec Aschenwalda powinien pokonać.

4.Paschke - Aalto 1 @ 1,50
Generalnie idę dzisiaj w Niemców. Wypadli wczoraj słabo więc kursy dzisiaj na nich fajne. A znając Horngahera to celowa zagrywka. Wczoraj pewnie byli zajechani treningiem fizycznym a świeżość ma przyjść dzisiaj i trzymać się cały turniej. Za czasu trenowania PL kadry to była norma przed dużymi imprezami. Także Paschke dzisiaj powinien wypaść niebo lepiej i pokonać Aalto który miał sporo szczęścia wczoraj.

5.Kubacki - Johansson 1 @ 1,60
Dawid chyba 3 sezony pod rząd przed TCS nie błyszczał a na Oberstdorf odpalał formę życia. Liczę, że tym razem będzie podobnie, a za przeciwnika wybrałem przeciętnego wczoraj w treningach Johanssona. W kwalach miał lepsze warunki więc skoczył lepiej ale z Dawidem powinien przegrać.

6.Hamann - Pavlovcic 1 @ 1,65
Scenariusz na Niemca ten sam co w przypadku Paschke. Liczę na poprawe względem wczoraj. Za przeciwnika Pavlovcic, który powoli traci dobrą dyspozycje z początku sezonu. W mistrzostwach Słoweni był poza top4 kadry, a wczoraj też juz jakoś specjalnie nie błyszczał.
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
U 0

Usunięty użytkownik 172435

Gość
Kot M. - Amman.S - 1 @1.50
Dla Simona ten sezon można powiedzieć że ten sezon jest jednym z najgorszych, ani raz nie udało mu się dostać do drugiej seri, cieżko mu jest nawet przebrnąć przez kwalfikacje, dodatkowo wiemy jak wygląda lądowanie Ammana a sędziowie już z automatu mu dają niskie noty. Maciej Kot przed świętami nieżle spisywał się w pucharze kontynetalnym dzięki czemu wywalczył miejsce w składzie na turniej czterech skoczni. Jego skoki były równe i plasował się blisko podium. Myślę ze dla Maćka jest szansa na awans do drugiej seri ale takich szans nie daje Simonowi. Ammann juz swoje w życiu na skakał za to Kot nadal walczy o to aby się przełamać i wrócić do pucharu świata.
Wczoraj Amman oddał 2 bardzo słabe skoki, wylądował na 102 oraz 105 metrze i myślę że dziś nie będzie dużo lepiej. Więc idę w stronę Maćka, jedyny minus w stronę Polaka jest taki że wczorajszy dzień przesiedzieli w Hotelu ale mam nadzieję ze nie wpłynie na Polaków to żle ;)
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Kraft - Aschenwald 1 1.52 efortuna

nie no jak można zestawić ich ze sobą - zupełnie nie rozumiem tego. Kraft to inna półka, powinien sobie poradzić bardzo spokojnie. w kwalifikacjach były nieco mniej równe warunki ale ogólnie przecież Kraft widać formy nie zatracił. tak jak w Planicy przed kontuzją pleców czy tutaj już w 1 skoku treningowym.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +11
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Geiger - Stoch
typ: Geiger
1.60 @ FORTUNA

Dziś stawiam zdecydowanie w stronę niemieckiego skoczka. Jest to obecny Mistrz Świata w Lotach 2020/2021. Przeszedł co prawda zakażenie koronaświrusem ale przeszedł je bezobjawowo. Także o żadnym uszczerbku na zdrowiu nie powinno być mowy. Dodatkowo skacze na skoczni, którą bardzo dobrze zna. Sztab szkoleniowy bardzo skutecznie ściąga z niego całą presję. W treningach jak i kwalifikacjach Geiger prezentował się dość solidnie, lecz już nie raz można było odczuć, że w skokach treningowych skacze bardziej asekuracyjnie. Dziś również liczę, że w głównym konkursie odpali i będzie w czołówce. Co do Kamila... raczej nie za bardzo lubi tą skocznię. Ponadto to całe zamieszanie ze startem naszej kadry w TCS nie wpłynęło na niego pozytywnie. Jeśli Kamil ma głowę zajętą czymś innym niż tylko zbliżającym się skokiem nie potrafi się dostatecznie skoncentrować aby skoczyć na 100% swoich możliwości.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +5
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Nazarov - Polasek 1 1.83 betfan 15pkt różnicy, bez problemu.

dla mnie tu Rosjanin będzie wyraźnie lepszy, w treningach gdzie były w miarę te warunki podobne w 1 skoku równo ale lepsze warunki miał Czech a w drugim skoku Rosjanin już wyraźnie lepszy był. kwalifikacje już nieco bardziej dla Czecha no ale też widać nie poradził sobie Rosjanin z trudnymi warunkami.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +85
elalma 120,2K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Żyła P. - Kubacki D. 1
kurs 1.65 fortuna

Nie ma co wracać do tego co było, bo chyba wszyscy zainteresowani zdają sobie sprawę z tego, co działo się w ostatnich dniach czy nawet godzinach w Oberstdorfie. Rozum podpowiada, że warto stawiać przeciwko Polakom, którzy nie skakali nawet w treningach, ale ostatecznie stawiam tutaj na pojedynek dwóch naszych reprezentantów. Żyła jest zawodnikiem w lepszej dyspozycji, co potwierdził choćby niedawno w Engelbergu. Niedziela 3 miejsce (vs 8 Kubackiego), sobota 5 miejsce (vs 9 Kubackiego). W samej klasyfikacji Pucharu Świata Piotr jest na 4 miejscu, podczas gdy Dawid jest na pozycji 8. Wobec faktu, że Polacy nie mogli zaprezentować się na treningach czy kwalifikacjach, opieram się tutaj na dyspozycji obu skoczków z ostatniego konkursu Pucharu Świata. Kubacki nie potrafi "wskoczyć" na swój optymalny poziom, tymczasem ze strony Żyły zawsze można liczyć na coś niespodziewanego, na skok godny nawet miejsca na podium. Liczę tutaj na kolejny dobry występ Piotra, moim zdaniem powinien dziś zająć wyższe miejsce od swojego kolegi z reprezentacji.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom