>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Trading na Betfair

B 0

behemot

Użytkownik
Trading jest wyrażeniem giełdowym, oznaczającym obrót środkami, klasyczne kupno i sprzedaż. Niemal identyczna sytuacja jest na Betfair, z tym, że w miejsce akcji, obracamy kursami.

Jest wiele sposób i startegii gry, które należy dopasować do posiadanego kapitału, jednak naczelną zasadą tradingu jest KONSEKWENCJA. Jeśli istnieje możliwość wykonania &#39;greenbooka&#39;, czyli zrelizowania takiej sytuacji na rynku, któa bez względu na zwycięską opcję, zawsze przynieisie profit, to należy to zrobić !

Instynkt, &#39;czujka&#39;, modlenie się o brak zmiany rezultatu, jest często zawodne...Tylko i wyłącznie chłodna kalkulacja.

Tyle tytułem wstępu...

W tym temacie chciałbym, żebyśmy wrzucali swoje &#39;all greeny&#39; i starali się opisywać jak je zrobiliśmy.
Wszelkie pytania, sugestie mile widziane.
 
B 0

behemot

Użytkownik
W takim razie ja zacznę.

Podczas 2 dnia US Open, czyli w dniu wczorajszym, udało mi się zrobić fajnego &#39;greenbooka&#39; ????

Ivo Karlovic - Arnaud Clement

Kursy przedmeczowe wskazywały na Ivo Karlovica, jako lekkiego faworyta, BACK(Wygra) na Betfair w granicach @1.70, podczas gdy Arnaud Clement&#39;a można było &#39;kupić&#39; po @2.30

Już przed meczem chciałem zagrać &#39;win Clemen&#39;ta&#39; ale kurs @2.30 mnie nie zadowolał.Wolałem poczekać do LIVE....
Bardzo dobra okazja do &#39;zlejowania&#39; czyli zagrania LAY Karlovic, była podczas 1 seta, kiedy to Chorwat przełamał Arnaud i wyszedł na prowadzenie 4:0. W tym momencie można był zagrać LAY Karlovic @1.25. Sądziłem, jednak, że Chorwat nie da się przełamać i wygra 1 seta, a wtedy przed 2 setem LAY na Karlovica &#39;zjedzie&#39; do poziomu @1.18....
Przeliczyłem się, Clement &#39;odłamał&#39; Ivo i doszło do tiebreaku, w którym to lepszy okazał się Francuz.

Z przebiegu gry (oglądałem spotkanie) dużo lepszy wydawał mi się Clement, który grał bardzo dobry tenis, w przeciwieństwie do Karlovica, który oczywiście wygrywał swoje gemy atomowym serwisem ???? Postanowiłem zagrać przy prowadzeniu w meczu 1:0 Francuza, BACK Arnaud Clement @2.02 (część przyjęło po tymże kursie, częśc po 1.98)

Clement wygrał drugiego seta i objął prowadzenie w meczu 2:0. Właściwie to mogłem od razu sprzedawać jednak wstrzymałem się do gemu, w którym to Clement miał 0:30 przy serwisie Karlovica i kursy na LAY Clement zleciały do poziomu 1.17 i 1.12 (wcześniej jeszcze chciałem część sprzedać po kursie @1.38, ale przyjęło tylko 1.38).

Dzięki tej transakcji, zrobiłem &#39;all grena&#39; czyli bez względu na wynik, zarabiałem przy każdej opcji ????


PS. Temat nie ma na celu chwalenia się swoimi wygranymi, ale chciałbym, żeby nam wszystkim pomógł, w skutecznym sposobie gry.
 
S 9

szczepx

Użytkownik
Witam
Miałbym prośbę (pewnie banalną dla niektórych z was) o wytłumaczenie mi jaka jest zasada działania tej giełdy. Nie chodzi o to co to BACK i LAY itd tylko sam mechanizm.
Weźmy BACK na Galatasaray kupiony przeze mnie za 2.28, żeby coś ugrać trzeba czekać aż LAY spadnie poniżej 2.28 i go zagrać. To wiadomo. Teraz mam pytanie kiedy LAY spadnie - wiadomo że im więcej osób zagra BACK ale jak to się ma z tą kasą w każdej kratce? Chodzi mi powiedzmy o te &quot;stosy wprowadzonych ojro&quot; &gt; obecnie 1160 (przy 2.08 kursie).
Jeżeli ja daje 3 ojro na BACK to gdzie rośnie &quot;stos ojro&quot; a gdzie maleje? Czy w takim wypadku moje 3 ojro jest dokładane na BACK a sciągane z LAY? I jeżeli ojro na LAY spadnie powiedzmy poniżej 0 to kurs się zmienia na 2.06?
Jak to się ma do obserwacji bo wiadomo jak mignie na żółto tzn. że ktoś wprowadził kasę na dany kurs. No i dlaczego migają też pozostałe kratki (niekolorowe) skoro jak wyczytałem nie można dać BACK po niższym kursie niż niebieski (bez sensu oczywiście)


P.S. Jeżeli ktoś używa geeks toy proszę o poradę w moim temacie odnośnie tego programu.
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
Miałbym prośbę (pewnie banalną dla niektórych z was) o wytłumaczenie mi
Weźmy BACK na Galatasaray kupiony przeze mnie za 2.28, żeby coś ugrać trzeba czekać aż LAY spadnie poniżej 2.28 i go zagrać. To wiadomo. Teraz mam pytanie kiedy LAY spadnie - wiadomo że im więcej osób zagra BACK ale jak to się ma z tą kasą w każdej kratce? Chodzi mi powiedzmy o te &quot;stosy wprowadzonych ojro&quot; &gt; obecnie 1160 (przy 2.08 kursie).
W tym przypadku Lay spadnie z 2.08 do 2.06, gdy ktoś skupi ten kurs za stawkę wyższą jak 417eur. Np obstawi back (wygra) 2.06 za 500eur. 500-417=83eur, a obecne kursy na rynku od tej pory będą wynosiły 2.04 back (11 318 eur) - 2.06 lay (83 eur).
Jeżeli ja daje 3 ojro na BACK to gdzie rośnie &quot;stos ojro&quot; a gdzie maleje? Czy w takim wypadku moje 3 ojro jest dokładane na BACK a sciągane z LAY? I jeżeli ojro na LAY spadnie powiedzmy poniżej 0 to kurs się zmienia na 2.06?
Jak to się ma do obserwacji bo wiadomo jak mignie na żółto tzn. że ktoś wprowadził kasę na dany kurs.
&gt; Jeśli dasz 3 eur na Galatasaray kurs 2.06 Back to podana kwota pod tym kursem (417eur) zmniejszy się do 414eur tylko w tym kwadracie.
&gt; Zechcesz obstawić Back po kursie 2.08 również za 3 eur to ta kwota zostanie dodana do 1 160 eur na czerwonym kwadracie (kurs lay 2.08 ). Twój zakład nie zostanie przyjęty, znajdzie się na końcu kolejki i będzie oczekiwał aż ktoś go skupi.
No i dlaczego migają też pozostałe kratki (niekolorowe) skoro jak wyczytałem nie można dać BACK po niższym kursie niż niebieski (bez sensu oczywiście)
Bo nie można. Ktoś po prostu wystawia zlecenie na inny kurs niż ten zaznaczony na niebiesko. Np. gracz wystawia Lay (nie wygra) na Karpaty po kursie 4.0 o zakładanej wygranej 100 eur i zobowiązaniu 300 eur. Bialy kwadracik z kursem 4.0 (back - wygra) mignie na żołto i do tego &quot;stosu ojro&quot; (gdzie na screenie jest 458 eur) zostanie dodane te 100 eur.
 
G 30

gareth

Użytkownik
Cofam moje drugie pytanie. Ja po prostu nie używam tego widoku nigdy.
Zobacz sobie w zakładce Betting profit&amp;Lost i tam będziesz miał dokładnie rozpisane z uwzględnieniem opłat.
 
kevo88 27

kevo88

Użytkownik
czyli zebym byl na wiekszym plusie powinienem sprzedawac takze za 2e? bo gdzies zrobilem blad a nie wiem gdzie, a nie mozliwe ze po takich roznicach kursow zarobek wynioslby zaledwie 0.05e ? ;/
 
G 30

gareth

Użytkownik
Dobrze myślisz. Zresztą zasada jest prosta. Jeśli działasz tylko na jednym rynku (jak na załączniku) kontruj tą samą kwotą. Dostaniesz dodatni wynik na jednym zdarzeniu i po 0 na reszcie. Masz jednak jeszcze mase czasu by w miarę spokojnie podjąć dalsze działania jak np. rozłożenie green booka. Nie kombinuj za dużo z kwotami bo można się zgubic bez programów wspomagających. A im prosciej tym lepiej (szybciej i bez pomyłek)
2 euro to raczej za mało na trading. Miałeś solidną różnice kursów a i tak .... nie zysk.

Zobacz. Dołączyłem screenshota z meczu który był blisko końca. Zrobiłem go by pokazać ci jaki może być zysk nawet z jednego tika przy odpowiedniej stawce.
(Aha, to screen przed chwilowy na mecz, zrobiony specjalnie dla tego wątku. Nie ryzykuje normalnie takimi kwotami dla tak małego zysku na codzien. Po prostu było mi najłatwiej i najszybciej to zrobić)

P.S 4 funty dałem na lay jak już miałem green booka
 
M 46

metalista

Użytkownik
@kevo
Koślawo rozłożyłeś sobie ten zysk. Powinienieś kontrować stawką 2,63 - wtedy miałbys zysk po 0,6 e niezależnie od wyniku
Ty kontrowałeś stawką 2,72 czyli zmniejszyłeś sobie wygraną na wyniku 3-0, a na reszcie zwiększyłes o te 0,09e. Na wyniku 3-0 zostało ci tylko 5 eurocentów. 18e - 17,95. Pech chciał, że mecz skończył się własnie 3-0...:razz:
@Steven
wiem, że pytałes w innym temacie ale tu ci odpowiem. Zrobienie freebeta, przez handel pre play na 0-0. Lepusti działa nadal, tylko musisz go poszukać. Są miejsca gdzie udziela się regularnie :cool:
 
kevo88 27

kevo88

Użytkownik
dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi ;)
@Gareth
wiem ze 2e to za malo na trading, natomiast do pocwiczenia sobie mysle ze odpowiednia, nie ma co szalec ze stawkami jak okazuje sie ze jest sie jeszcze zielonym.
@kevo
Powinienieś kontrować stawką 2,63 - wtedy miałbys zysk po 0,6 e niezależnie od wyniku
hmm czemu akurat 2.63? ja to rozumowalem tak ze: 2.72e - 2e = da mi 0.7e zysku, nie rozumiem dlaczego czasami zysk mam wlasnie z tego dzialania, a czasami z roznicy &quot;zobowiazan&quot;, czy jest mi to w stanie ktos wytlumaczyc?
Ty kontrowałeś stawką 2,72 czyli zmniejszyłeś sobie wygraną na wyniku 3-0, a na reszcie zwiększyłes o te 0,09e. Na wyniku 3-0 zostało ci tylko 5 eurocentów. 18e - 17,95. Pech chciał, że mecz skończył się własnie 3-0...:razz:
czyli mam rozumiec ze 2.63 to byla taka gorna granica, chcialbym teraz dowiedziec sie jak do tego doszedles ze akurat 2.63? jest jakis wzor do tego? a moze na cos sie patrzy w wykresie?
no i ostatnie pytanie, gdyby mecz skanczyl sie wynikiem innym niz 3-0 to zarobilbym nie 0.05e?
(mam nadzieje ze moje pytania wydaja sie jasne no i nie az tak banalne)
 
M 46

metalista

Użytkownik
@kevo
Tak na obliczenie stawki do kontry jest tajemniczy wzór. Oto on:

PS. Tylko nikomu nie mów, że ci go podałem;)
A tak na serio jest na to kilka dróg:
1. Ściągnij sobie z neta kalkulator do betfair
2. Zaistaluj Geek&#39;sa i kontre policzy i obstawi ci program
3. Tuż nad kursami masz &quot;Wiecej opcji&quot; - kilknij na to i w dziale wykaz zysków i strat zaznacz wszystkie ptaszki i zamknij. Od tej porty mozesz klikać na kursy i wpisywac stawki (nie potwierdzać) a pod nazwami ekip będzie ci sie pojawial rozklad stawek.
zobacz:
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
L 0

laseras23

Użytkownik
witam
z tych sposobow o ktorych pisal metalista na pewno najlepszym jest instalacja GeeksToya
jest to nakladka &#39;bot&#39; bez ktorego zdecydowanie zmniejszamy swoje szanse
na gieldzie zwlaszcza kiedy chcemy scalpowac.
GeeksToy sposrod wszystkich tego typu programow jest zdecydowanie najlepszy a w dodatku darmowy.
nie tylko wyliczy ci kontre ale tez moze ja za ciebie wystawic automatycznie (tick offset)
ponadto ma szereg innych zalet..
jak sie nim troche &#39;pobawisz&#39; i zrozumiesz jak dziala to juz nie bedziesz widzial innego sposobu handlowania na betfair.
jeszcze jedna rzecz: betfair od niedawna wprowadzilo nowy podatek dla najlepszych graczy ktorzy spelniajac kilka warunkow sa zobowiazani placic 60% podatku od zysku...dlatego coraz wiecej sie mowi o alternatywie ktora moglabybyc inna gielda BETDAQ .
jednak cieszy sie ona duzo mniejsza popularnoscia niz betfair m.in. dlatego ze nie ma nia dobrych &#39;botow&#39;
tworca GeeksToya udzielil ostatnio wywiadu, w ktorym mowi o planach zwiazanych z uruchomieniem platformy rowniez na BETDAQ co miejmy nadziej wplynie na wieksza popularnosc tej alternatywnej gieldy.

jak ktos by chcial sobie zobaczyc jak dziala GeeksToy wystarczy wpisac w youtube, jest duzo filmikow obrazujacych jego prace.
pozdrawiam
 
cock 756

cock

Użytkownik
witam
z tych sposobow o ktorych pisal metalista na pewno najlepszym jest instalacja GeeksToya
jest to nakladka &#39;bot&#39; bez ktorego zdecydowanie zmniejszamy swoje szanse
na gieldzie zwlaszcza kiedy chcemy scalpowac.
GeeksToy sposrod wszystkich tego typu programow jest zdecydowanie najlepszy a w dodatku darmowy.
nie tylko wyliczy ci kontre ale tez moze ja za ciebie wystawic automatycznie (tick offset)
ponadto ma szereg innych zalet..
jak sie nim troche &#39;pobawisz&#39; i zrozumiesz jak dziala to juz nie bedziesz widzial innego sposobu handlowania na betfair.
jeszcze jedna rzecz: betfair od niedawna wprowadzilo nowy podatek dla najlepszych graczy ktorzy spelniajac kilka warunkow sa zobowiazani placic 60% podatku od zysku...dlatego coraz wiecej sie mowi o alternatywie ktora moglabybyc inna gielda BETDAQ .
jednak cieszy sie ona duzo mniejsza popularnoscia niz betfair m.in. dlatego ze nie ma nia dobrych &#39;botow&#39;
tworca GeeksToya udzielil ostatnio wywiadu, w ktorym mowi o planach zwiazanych z uruchomieniem platformy rowniez na BETDAQ co miejmy nadziej wplynie na wieksza popularnosc tej alternatywnej gieldy.

jak ktos by chcial sobie zobaczyc jak dziala GeeksToy wystarczy wpisac w youtube, jest duzo filmikow obrazujacych jego prace.
pozdrawiam
Kij z botami, w głównej mierze chodzi o płynność. Skalpy in play to hardcore, bo preplay to raczej niemożliwe, przy wspomnianej wcześniej liquiditi. ;) Betangel chyba jest od dawna i na BQ.
BETDAQ opłaty:
2,5% prowizji
+ opłaty za wypłaty (te są darmowe, gdy osiągniesz prowizję z gry równą 2% depozytu)
BETDAQ winno rosnąć w siłę, lecz z drugiej strony przy odwrocie traderów ku BQ i tym może odbić - przecież apetyt rośnie w miarę jedzenia. ;)
Pozdro.
 
cock 756

cock

Użytkownik
Okiem Polaka IMO:
BETDAQ vs BETFAIR:
na plus:
- opłaty i prowizje
na minus:
- brak j. polskiego
- brak płynności
- skromna oferta zawodów
- no i na upartego ubogi soft
Przed PC uciekać można zamykając pozycję z BETFAIR na BETDAQ .
 
Do góry Bottom