>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Trading - kilka pytań początkującego

F 0

fulerjp

Użytkownik
Witam jestem kompletnie zielony w sprawach tradingu. ;/ . Chciałbym zacząć przygodę z Tradingiem i nasuwaja mi sie pytania:
1. ile musze miec pieniedzy by zarabiac dziennie przykladowo 10 Euro
2. wiem ze jest to handlowanie kursami lecz jak to robic juz nie wiem
3. Jakie istnieje ryzyko ze strace kase i na czym ono polega??
4. Może jakis program do nauki tradingu?? na wirtualne pieniadze i np wirtualny rynek ????
DZIEKUJE Z GORY ZA ODP
 
coldsex 15

coldsex

Użytkownik
1. Ja zaczynałem z 20e i pierw małe wygrane potem większe, ale mając 100e po 10e na dzień bez problemu.
2. To jest zabawa kursami musisz obserwować rynki np. znasz się na PN więc obserwuj rynek piłki i patrz jak zmieniają się kursy i będziesz wiedział co opłaca się grać
3. Hmmm ryzyko to zależy gra to gra zależy kiedy się wycofasz z gry raz możesz stracić wszystko i ryzykować ostro a jak czujesz że coś nie tak odsprzedajesz po mniejszych stratach.
4. Nie znam żadnego programu, rób po prostu symulacje.
Zapraszam do czytania artykułów i jest trochę filmików na YT wystarczy wpisać betfair i trochę tam będzie;)
 
sieczka 6

sieczka

Użytkownik
mając 100e po 10e na dzień bez problemu.
Jeżeli ma to być handel pre play to założenie wydaje się być nieco zbyt optymistyczne szczególnie druga część, jeżeli natomiast in play to należy dodać, że bez problemu można również 10e stracić, a początkujący prawdopodobnie więcej.
Moim zdaniem ze 100e bez problemu można zrobić 1e-2e dziennie.Mówię oczywiście o handlu pre play bo in play początkującemu w żadnym razie nie polecam.
 
M 46

metalista

Użytkownik
1. Nie obraź się, ale to bardzo głupie pytanie. Trading nie jest maszynką do robienia pieniędzy i wielkość budżetu nie determinuje potencjalnych zysków. Nie nastawiaj się, że jak juz bedziesz miał 1 tys e budżetu to będziesz bez problemu wyrabiał tą normę. Nikt na to pytanie nie da ci precyzyjnej odpowiedzi.
2. Jak nie wiesz to czytaj, analizuj, zapisuj i ucz się. Nie dostaniesz niczego na tacy.
3. Ryzyk jest wiele. Pierwsze jest takie, że złamiesz swoje zasady i wejdziesz &quot;in play&quot; Drugie, że zapomnisz o zakładzie i nie skontrujesz. Poza tym grozi ci brak netu, awaria prądu, awaria giełdy itp. W zależności od ryzyka możesz stracić część lub całość srodkow.
4. Jest taki program, nawet klika, robiących podobne symulacje, poszukja w necie.
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Ze 100 euro możesz zrobić bez problemu 2-3 euro dziennie. Sorry, ale śmiać mi się chce jak czytam, że 10% kapitału w jeden dzień robi się na luzie. Co do sposobów tradingu to nie ma złotej metody. Ważne jest żeby taniej kupić a drożej sprzedać. Albo idziesz z trendem, albo &quot;pod prąd&quot;. Wszystko zależy od twojej znajomości dyscypliny, na jakiej tradujesz no i oczywiście od zachowania rynku.
Co do ryzyka to oczywiście jest. Rynek pójdzie w drugą stronę, albo zostanie zawieszony i kursy pójdą nie tak jak zakładaliśmy. Ważne żeby postawić sobie tzw stop loss&#39;a. Wtedy nie ryzykujesz całym kapitałem a tylko jego częścią.
Należy pamiętać, że w tradingu będziesz miał dni na plus, oraz takie na minus. To jest wkalkulowane.
I chyba najważniejsze to znajomość rynku. Jak ja grałem, to zawsze wiedziałem ile (w przybliżeniu) ryzykuje, jeśli kursy pójdą nie tak jak myślę. I to jest chyba podstawa.
Życzę powodzenia.
 
F 0

fulerjp

Użytkownik
napisz
A na czym uczyliście tradować ?
I na początku ile mieliście kasy i jak wam szłop odczas nauki niemam nauczyciela a takiego szukam ???? kto mi dokładnie wytłumaczy na czym najlepiej tradować interesuję sie piłka nożna ale cyz o/u 1,5 czy 1X2 , wynik no neiwiem . Trudno sie nauczyc tego tradingu;d:cool:
 
bukzaplac 5

bukzaplac

Użytkownik
A na czym uczyliście tradować ?
I na początku ile mieliście kasy i jak wam szłop odczas nauki niemam nauczyciela a takiego szukam ???? kto mi dokładnie wytłumaczy na czym najlepiej tradować interesuję sie piłka nożna ale cyz o/u 1,5 czy 1X2 , wynik no neiwiem . Trudno sie nauczyc tego tradingu;d:cool:
Nikt ci nie będzie podpowiadał na czym najlepiej handlować i osiągać największe zyski, prędzej czy później sam do tego dojdziesz.
Nauczyciela nie potrzebujesz, wszystko co Tobie niezbędne to łeb i informacje, które znajdziesz m.in. na tym forum. Najpierw poczytaj, zagłęb się w temat, a jak nie będziesz czegoś rozumiał to wtedy pisz.
Jak trudno się nauczyć tradingu to po co to robisz :razz:
 
F 0

fulerjp

Użytkownik
Nikt ci nie będzie podpowiadał na czym najlepiej handlować i osiągać największe zyski, prędzej czy później sam do tego dojdziesz.
Nauczyciela nie potrzebujesz, wszystko co Tobie niezbędne to łeb i informacje, które znajdziesz m.in. na tym forum. Najpierw poczytaj, zagłęb się w temat, a jak nie będziesz czegoś rozumiał to wtedy pisz.
Jak trudno się nauczyć tradingu to po co to robisz :razz:
BO WIEM ZE TO JEST LEPSZE OD BUKMACHERKI:razz:
 
F 0

fulerjp

Użytkownik
A co będzie jeśli dam back w meczu Arsenal - Chelsea na 0:0 kupie po kursie 6.00 ( w połowie 0:0) i będe chciał lay0:0 sprzedać po kursie 4.00 i czkeam czekam i w którymś momencie pada bramka i wtedy trace wszystko??

Wystarczy 5 Euro do zaczęcia gry?? na początek?? I czy moge grac &quot;play for fun&quot;???


Używaj funkcji EDYTUJ
 
sieczka 6

sieczka

Użytkownik
Jeśli padnie gol zanim ktoś inny odkupi Twój zakład, to tak, tracisz wszystko.
Dlatego właśnie odradzam grę in play początkującym, a już na pewno nie metodą, którą przedstawiłeś.
Co się zaś tyczy drugiego pytania to oczywiście możesz zaczynać nawet z kwotą 5e, jednak zyski z handlu będą mizerne i podejrzewam, że szybko się zniechęcisz.
Według mnie w tradingu najważniejsze to - szacunek do własnych pieniędzy. Jeżeli będziesz dbał o swoje 5e to po dwóch latach zamieni się w 500.
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Co się zaś tyczy drugiego pytania to oczywiście możesz zaczynać nawet z kwotą 5e, jednak zyski z handlu będą mizerne i podejrzewam, że szybko się zniechęcisz. Według mnie w tradingu najważniejsze to - szacunek do własnych pieniędzy. Jeżeli będziesz dbał o swoje 5e to po dwóch latach zamieni się w 500.
A wg mnie 5 euro to troszkę za mało. Grając taką kwota masz ograniczoną możliwość tradingu, bo nie zagrasz wszystkich kursów (oczywiście chodzi mi o kursy lay). Lepiej uzbieraj trochę więcej i wtedy zacznij zabawę. Co do play for fun to kiedyś był jakiś serwis oferujący taką możliwość, ale czy dalej istnieje to nie wiem.
 
sieczka 6

sieczka

Użytkownik
Oczywiście, że za mało jednak grać można.
Fulerjp jak sam zresztą mówi jest zupełnym nowicjuszem wiec i tak pewnie to 5e straci, ale może przynajmniej zdąży się nauczyć podstaw działania giełdy.
 
krzysiultd 0

krzysiultd

Użytkownik
rozbujales temat, piszesz mi na PW zebym odpisal, ale co mam odpisac skoro koledzy juz wszystko powiedzieli?

no dobra, poleje troche wody skoro juz tu jestem

pierwsze pytanie po prostu nie ma sensu, wszystko zalezy od Twoich umiejetnosci, na pewno nie będziesz codziennie zarabiał 10 euro, bo brak ujemnych dni to w tradingu stan niemal niemożliwy (inplay), tak jak w każdej inwestycji zdarzaja sie gorki i dolki ;-) uśredniajac oczywiscie ze 100 euro dałoby rade robić dziennie 10 ale jest to bardzo trudne do osiagniecia i musialbys spedzic kilka godzin na scalpingu czy swingach w tenisie

drugie pytanie - jeśli sie interesujesz i znasz taka strone jak google.pl na pewno sie dowiesz, nikt nie bedzie tracil czasu na pisanie rzeczy, ktore mozna latwo znalezc w sieci

3. ryzyko jest takie, ze kurs pojdzie nie w ta strone co przewidujesz, jesli grasz ostroznie mozesz ograniczac straty, dobry trader wie, kiedy wychodzic ze strata i nie pozwala sobie na wahania banku wieksze niz 5%

wirtualny program? kartka i długopis, betfair obserwowanie ruchu kursów, zapisywania wirtualnych wejsc i wyjsc. druga opcja to gra za bardzo niskie stawki


jesli liczysz na latwy pieniadz to zapomnij, w tradingu bardzo duza role odgrywa wiedza na temat ruchu kursow, a rynków traderzy uczą się latami wiec nie posiadziesz takiej wiedzy w tydzien, jednak dla wytrwalych i cierpliwych graczy jest to dobry sposob na dodatkowa gotowke

ja osobiscie lacze elementy tradingu z bukmacherka, przynosi mi to umiarkowane zyski ale najwazniejsze ze stale i regularne, dla mnie jest to optymalne wywazenie ryzyka, mniejsze niz w bukmacherce, wieksze niz w tradingu preplay
 
cepinho21 9

cepinho21

Użytkownik
Bo tym co piszesz widać że generalnie liczysz na łatwy zysk i liczysz, że jak włożysz x to wyjmiesz %x przez czas y.
Tak się nie da. Najpierw musisz sporo poczytać, samemu zorientować się o co w tym chodzi na podstawie wielu materiałów dostępnych już w necie... google google google i jeszcze raz google a jak nie będziesz rozumiał czegoś konkretnego to wtedy pytaj.
Bo Twoje pytania są w stylu:
Jak mam trenować, żeby grać jak Ronaldo?
W co zainwestować, żeby zarobić na GPW?
Co zrobić, żeby przypakować?

Na takie pytania i podobne z innych dziedzin nie da się po prostu odpowiedzieć i nie ma to sensu... Jak zapytasz jak trenować żeby grać jak Ronaldo to w kilku postach mamy Ci przedstawić metody treningowe które zostawały opracowywane przez wiele lat a teraz trenerzy uczą się tego na wyższych uczelniach po kilka lat? Nie da się. Zachowując analogię nikt Ci efektywnie nie powie w kilku wypowiedziach jak to zrobić, żeby zarobić na traidingu...
szukaj, czytaj, szukaj, czytaj, zastanów się, jeszcze raz poszukaj a jak czegoś nie rozumiesz to wtedy pytaj o konkretne rzeczy.

Powodzenia.
A tak w ogóle to najpierw na poważniej zainteresuj się samą bukmacherką, jak zrozumiesz jak ona działa to wtedy przejdź do giełdy zakładów...
 
K 158

kamil077

Użytkownik
Panowie używa ktoś Geeks Toya na giełdzie? I jakie opinie macie o programie?
Oraz czy są jakieś inne ciekawe pomocne programy do gry. Pozdrawiam
 
dukat 7

dukat

Użytkownik
Panowie używa ktoś Geeks Toya na giełdzie? I jakie opinie macie o programie?
Oraz czy są jakieś inne ciekawe pomocne programy do gry. Pozdrawiam
Od jakiegoś czasu nie gram już na BF, jednak używałem Geeks Toy&#39;a. Był darmowy (nie wiem czy jest tak dalej) więc jak skończył mi się trial Fair bota to nie było innej alternatywy. Jednak Wybierając pomiędzy tymi dwoma programami to wg mnie Fairbot kładzie Geeks Toy&#39;a na łopatki. Już sam intrefejs w GT jest taki jakiś rozbiegany, że na początku trudno się w nim połapać. Tak samo opcja scalpingu. Fairbot rozkładał zysk równomiernie, a GT tylko na danej selekcji, na której tradowaliśmy. Może są to i szczegóły, ale mi to przeszkadzało.
 
A 44

ab178

Użytkownik
Fairbot rozkładał zysk równomiernie, a GT tylko na danej selekcji, na której tradowaliśmy. Może są to i szczegóły, ale mi to przeszkadzało.
W GT jest możliwość zmiany rozkładu zysku podczas hedgowania względem selekcji lub marketu.
Moim zdaniem to właśnie GT bije na głowę Fairbota.
 
K 158

kamil077

Użytkownik
Dzięki za zainteresowanie tematem.
GT jest darmowe, właśnie przetestowałem i wydaje się bardzo odpowiedni. Jeszcze pytanie odnośnie Bet Angel, coś o tym możecie powiedzieć?
 
Do góry Bottom