>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Toyota Handball Bundesliga 2010/2011

Status
Zamknięty.
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Fajnie, że wywiązała się dyskusja.
Wczorajszego meczu nie miałem okazji oglądać, ale statystyki i rozmowy z kilkoma osobami pozwoliły mi uzyskać swego rodzaju obraz wczorajszego spotkania. Myślę, że Karol w końcu zacznie coś tam grać. Oglądałem ostatnie 3-4 mecze Lwów i tam widać było, co z Karolem jest nie tak. Nie szedł do przodu, a jego kroki to praktycznie same ruchy w poprzek. Na skrócie widziałem 2 bramki, które rzucił Kola, i tam widać było, że nad tym pracował. Tak jak pisał Qozi, był to najlepszy mecz Karola jak i Lwów od długiego czasu. Śmiem twierdzić, że był to nawet najlepszy mecz Lwów w historii tego klubu. Poprzednim takim zwycięstwem wg mnie można uznać wygraną w Barcelonie z jesieni. 4 bramki Karola, 4 oddane rzuty w ciągu 15 minut to moim zdaniem bardzo dobra statystyka i teraz będzie już tylko lepiej. O genialnym meczu Sławka nie ma co wspominać, dobrze (5 bramek) zagrał też Grześ.
W drugim najciekawszym wczoraj meczu we Flensburgu, HSV pokonało Flensburg 34:30. Osobiście widziałem ostatnie 2 mecze wczorajszych gospodarzy, i stawiałem ich na równi z Hamburgiem. Mecz jednak od początku do końca pod kontrolą Mistrzów Niemiec 2011.
Generalnie: mam ogromną nadzieję na wicemistrzostwo dla RNL i bardzo żałuję, że nie wygrali wczoraj różnicą 3 bramek, co dałoby im plusowy bilans w meczach z THW, co byłoby ogromnym handicapem. Jeden gol więcej przybliżyłby Lwy do Wicemistrzostwa nie bardziej niż samo zwycięstwo.
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
To ja też wtrącę swoje przysłowiowe 3 grosze. Cieszy mnie ta powyższa dyskusja bo czegoś w tym stylu ten dział nie widział od dawien dawna. Martwi mnie tylko iż swoje spostrzeżenia wyrażacie dopiero znając końcowy rezultat. Fajnie byłoby jakby przed meczem ktoś skrobnął parę słów od siebie. Ale nie o tym chciałem tak naprawdę...
Nie będę oszukiwać twierdząc że oglądałem cały mecz, włączyłem transmisję dopiero ok 15 minuty. Piszecie że nie ma sensu powtarzać a ja myślę przeciwnie - jeszcze raz należy podkreślić fantastyczną robotę &quot;Kasy&quot; w bramce. To z jakim spokojem odbijał czy to kolejne karne Jichy czy Ilicia czy sytuacje sam na sam robi niesamowite wrażenie na mnie jako obserwatorze. Co do Karola, to cieszy że się przełamał, w niezbyt co prawda szczęśliwym dla mnie momencie, ale niech tam... Ważne że jest światełko w tunelu.
A Kiel? Bez obrony kompletnie, irytujące straty i szybkie kontry Lwów zamieniane na bramki. Omeyer przyćmiony przez Szmala bez 2óch zdań. Hamburg już w 90% zdobywa mistrza i to po raz 1 w swojej historii. Byli po prostu równiejsi i bardziej przewidywalni od rywali. A zatem gratulacje dla braci Lijewskich :!:
Generalnie: mam ogromną nadzieję na wicemistrzostwo dla RNL i bardzo żałuję, że nie wygrali wczoraj różnicą 3 bramek, co dałoby im plusowy bilans w meczach z THW, co byłoby ogromnym handicapem. Jeden gol więcej przybliżyłby Lwy do Wicemistrzostwa nie bardziej niż samo zwycięstwo.
Hm, coś mi tu nie gra...
Rhein-Neckar Löwen : THW Kiel 29:26 (15:14)
THW Kiel : Rhein-Neckar Löwen 31:33 (17:19)
Lwy wygrały oba mecze z Zebrami i przy równej liczbie punktów będą w tabeli na bank wyżej od Kilonii [co ciekawe nawet oficjalna strona BL na razie plasuje wyżej Kiel ale pewnie dopiero na koniec sezonu będzie poprawnie]. Pewnie miałeś na myśli 3 bramkową porażkę, ale ona miała miejsce wszak w LM ;)
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Jasne Unic, natłok tych meczów pomiędzy RNL a THW był spory, i nie byłem pewien czy to jedyne zwycięstwo Lwów miało miejsce w LM czy BL. W każdym razie, Lwy mają trudny terminarz i nie jestem pewien, czy ten mały punkcik (+&#39;owy bilans z Kielem) przewagi utrzymają.
W każdym razie, chłopaki, macie jakąś wiedzę o handballu, i zarówno o Bundeslidze, innych ligach, rozgrywkach reprezentacji i Pucharach możemy tu dyskutować i analizować spotkania.

Zapraszam do dyskusji ;)
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
To ja też wtrącę swoje przysłowiowe 3 grosze. Cieszy mnie ta powyższa dyskusja bo czegoś w tym stylu ten dział nie widział od dawien dawna. Martwi mnie tylko iż swoje spostrzeżenia wyrażacie dopiero znając końcowy rezultat. Fajnie byłoby jakby przed meczem ktoś skrobnął parę słów od siebie. Ale nie o tym chciałem tak naprawdę...
Uni, żeby wyjaśnić kwestię to chciałbym powiedzieć, że nie mam pretensji o Twój typ, ani nic w tej kwestii także nie musisz czuć się urażony ????.

Tylko dopisałem po meczu coś od siebie na temat meczu i tyle ;).

W sobotę już kolejna runda spotkań i jak widać kurs na RNL nie zachwyca bo jest tylko 1,33, reszta spotkań nie lepsza bo Kiel na Wetzlar sobie też powinno na luzie poradzić, na Gummersbachu też nie liczę na stratę punktów.

Poczekam na jakieś handi na Ahlen, choć też zastanowiłbym się nad ich graniem, raz dobre zawody z Lemgo, a kolejny raz to wysoki wpierz u siebie, boje się, że z Magdeburgiem może być podobnie.

Fajnie wygląda mecz Balingen z Lubeck, nie jacyś mocarze, ale środek tabeli, powinno być wyrównane spotkanie.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Jak dla mnie, mecz Lwów z Flensburgiem może być podobny do tego sprzed paru tygodni, gdy RNL podejmowało berlińskie Fuchse. Jestem praktycznie pewien, że to Lwy ten mecz wygrają, ale handi nie zaryzykuję, bo Flensburg potrafi grać z Lwami. Abstra***ąc od tego, spodziewam się wygranej Lwów, bo to nad nimi ciąży większa presja, i &quot;widmo&quot; największego sukcesu w historii klubu - Wicemistrzostwa Bundesligi.
Ciekaw też jestem meczu w Hamburgu, bowiem tam dziać się może naprawdę wiele. Czy Groswallstadt jest w stanie powtórzyć zeszłotygodniową wygraną z Kilonii i wygrać w Jaskini Lwa? Ciężko powiedzieć, ale na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
-


Flensburg +3,5 ⛔
1.90 | Betsafe​

Fajnie, że bukmacher też &#39;&#39;poczuł krew&#39;&#39; i wystawił tak frywolne kursy na Rhein Neckar, ale uważam, że w jutrzejszym spotkaniu można szukać dodatniego handi.Niestety 365 nie wystawił jeszcze ruchomego handi [ nie wiem czy w ogóle wystawi ], ale u większości można zauważyć, że jest standardowe - +3,5 i uważam, że w ramach rozsądku można zainwestować w to pieniądze.Lwy, rzeczywiście świetny mecz w Kiel gdzie generalnie kontrolowali cały mecz bo i czasem byli już na +5, ale koniec końców skończyło się na +2, choć tak czy tak mają dwa zwycięstwa z Kiel, co jak już ktoś wspominał może działać na ich korzyść w tabeli ligi.W sobotę przyjdzie im do starcia z FLensburgiem, który radzi sobie przyzwoicie, bo są na szóstej pozycji, wprawdzie strata do Goppingen jest spora, ale kilka meczy, żeby to nadrobić.Jutro na pewno trudny mecz bo RNL po tym zwycięstwie będą celować wysoko bo jest szansa na poprawę wyniku z przed roku.W meczu z THW w miarę rzucanie bramek rozłożyło się proporcjonalnie bo najwięcej mieli Cupic i Sesum, za nimi Polacy, a później Islandczycy.Szło to taką tendencją w dół, ale sporo tego narzucili przy biernej postawie obrony Kiel, nawet sam Omeyer nie był w stanie pomóc.Ciężko cokolwiek w lidze zarzucić Loewen bo wygrywają każde spotkanie i nie pozostawiają przy tym żadnych wątpliwości, ale ja również uważam, że jutrzejszy mecz może być podobny do tego meczu jaki mieli z ekipą Bartka Jaszki.Bardzo źle im się wtedy grało, jak się wydawało, że wygrają kilkoma bramkami to skończyło się tylko 33:32.Przyjedzie Flensburg, który przegrał właśnie u siebie z HSV, ulegając czterema golami.Przegrali też w międzyczasie z Kiel i widać, że no na zespoły z topu BL nie idzie im zdecydowanie granie.Ale potrafli poradzić sobie z Großwallstadt w lidze czy z węgierskim Szeged w europejskich pucharach.Warto zwrócić uwagę na graczy ze Skandynawii bo jest kilku ważnych zawodników reprezentacji - Karlson [ choć on ostatnio nie gra, nie wiem dlaczego ], Knudsen, Boesen czy Sven - Hanson.Nie rzucają magicznej liczny goli, ale w miarę składa się to w całość i jakoś zdobywają bramki, a co za tym idzie punkty.Najskuteczniejszy jest Eggert, ale dlatego, że rzuca karne.
Jutro mecz, w który można się spodziewać, że gospodarze wygrają, ale nie sądzę, że będzie wielki pogrom, zwracam uwagę, że ostatnie trzy mecze to właśnie Flenburg wygrał i dość nie wygodnie gra się przeciw graczom z Północy ekipie Polaków.Uważam też, że nic dwa razy się nie zdarza i nie liczę na aż taką skuteczność Sławka Szmala, liczyć po cichu można na zbyt dużą pewność siebie graczy RNL, a to powinno spowodować, że Flensburg podejmie walkę.Realne granie +3,5, ja jeśli znajdę jeszcze wyższe w granicach kursu 1,50 to właśnie takie zagram.

PS. Nie bić za błędy, bądź głupoty, pierwsza na serio pisana analiza z Handballa.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP


Niedługo koniec rozgrywek, więc warto sprawdzić tabelę. Sytuacja na górze tabeli została już trochę opisana. Na dole nadal zacięta walka. Z Bundesligą na pewno żegna się Rheinland, który ma ogromne problemy finansowe. Dla pozostałych klubów najważniejsze jest, czy władze ligi pozwolą dokończyć temu zespołowi rozgrywki, jeśli nie, to wszystkie wyniki tego zespołu zostaną anulowane, więc tabela ulegnie zmianie. Bardzo trudną sytuację ma Friesenheim: mało punktów i bardzo trudni rywale. Ahlem-Hamm powinni zagrać w barażach, a Hannover-Burgdorf powinien zająć 15. pozycję. Hannover ma zdecydowanie najlepszy terminarz. Po kontuzjach wracają bardzo ważni gracze: Jurdzs, kilka rund temu wrócił najważniejszy w obronie Rydergard.

Zdarzenie: Balingen-Weilstetten - Lubbecke⛔(26:26)
Typ: Lubbecke
Kurs: 2,10
Stawka: 5j/10j
Bukmacher: Tobet

Data spotkania: 09.04.2011 godz. 19:00

Jeśli gospodarze wygraliby dzisiejszy mecz, wyprzedziliby w tabeli Lubbeckę. Według mnie gospodarze maja zdecydowanie za dobrą pozycję w tabeli. Ten zespół jest bardzo niewygodny, groźny we własnej hali, ale myślę, że Lubbecka dzisiaj powinna sobie poradzić. Po zapewnieniu sobie dobrej pozycji w walce o utrzymanie Balingen ma teraz bardzo duże problemy z kontuzjami. Długotrwale kontuzjowani są ważni gracze: Zoubkoff, Hojc, Felix König. Dzisiaj gospodarze powinni zagrać bez najlepszych w ataku: Schlingera i Boisedu, w ostatnich dniach problemy zdrowotne mieli Lobedank, Herth i Wilke. Atak Balingen wygląda w takim przypadku bardzo słabo. Lubbecka miała bardzo słaby początek sezonu, ale to zespół z bardzo dużym potencjałem. Skład solidny, wielu doświadczonych zawodników grających w mocnych reprezentacjach. W drugiej rundzie sezonu dobry zakup Daniela Svenssona. Zespół miał kilka bardzo dobrych meczów z mocnymi rywalami: remis z Hamburgem, przegrana 1 bramką z Kiel w Pucharze Niemiec. Zespół zanotował w sezonie aż 7 jednobramkowych porażek. Lubbecka dzisiaj bez niezłego gracza Alvanosa. Przed ostatnim meczem z Lemgo problemy zdrowotne miał kołowy Loke. Według mnie Lubbecka powinna poprawić swój bilans w tabeli i wygrać dzisiejszy mecz.

Inny ciekawy mecz Goppingen - Hannover-Burgdorf. Goppingen ostatnio bardzo ciężki okres. Mecze w lidze, w Pucharze EHF. Doszły teraz problemy zdrowotne. Niewiadomo, czy zagra najlepszy gracz: Kaufmann. Długotrwale kontuzjowany jest najlepszy strzelec Horak oraz Dalibor Anusić. Kilku innych graczy narzeka na urazy. Hannover ostatnio zaczyna grać dużo lepiej, to zespół z bardzo doświadczonymi zawodnikami, więc handicap +6,5 może być dobry. Goppingen w domu to zespół underowy, bardzo dobrze potrafi zagrać bramkarz Tahirović. Dobrze spisuje kupiony z Celje Pivovarna Kozlina . Ten zawodnik znacząco wzmocnił obronę gospodarzy. Pamiętając o problemach Kaufmanna under 54,5 też może być dobrą opcją.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
TV Großwallstadt - Rhein-Neckar Löwen Mecz zespołu, który w ostatnim czasie urywał punkty tym największym z największych przeciwko drużynie, która wciąż walczy o Mistrzostwo Niemiec ;) Oczywiście - walka o Mistrza jest tylko w teorii, bo chyba nikt nie spodziewa się, ze Hamburg przegra 4 z ostatnich 6 meczów, które im zostały do końca sezonu, a podtrzymanie formy przez RNL (czyli 6 ostatnich zwycięstw w sześciu ostatnich spotkaniach) jest również dość wątpliwe.
O urwaniu punktów przez Großwallstadt nie piszę przez przypadek. No cóż, Kilonia przeciwko TVG zagrało naprawdę słaby mecz i to jest główna przyczyna straty punktów. Tuż przed i tuż po MŚ wydawało się, że Kilonia zmierza po mistrzostwo mimo 4-5 punktowej straty do Hamburga. Miesiąc marzec i pierwsza połowa kwietnia dość poważnie zweryfikowały te plany, bo na ten moment największym celem drużyny z północnych Niemiec jest bronienie się przed Lwami.
No właśnie, Lwy. Kapitalna forma w ostatnim czasie. Rewelacyjne mecze przeciwko Kilonii czy Flensburgowi, jeszcze wcześniej wygrana w Zagrzebiu z tamtejszą Croatią.
Co do dzisiejszych gospodarzy, dla mnie ich forma to zagadka. Potrafią pokonać na wyjeździe Kiel i zremisować w Hamburgu, by później męczyć się ze średnim Raphael z Francji.
Wiadomo, że większość kibiców zna nazwiska takie jak Gudjon Valur Sigurdsson, Olafur Stefansson czy Borge Lund, że o Polakach w składzie gości nie wspomnę dlatego bardziej scharakteryzuję zespół gospodarzy. Jest to zespół oparty na Niemcach, czego za wyjątkiem np. Lemgo czy Goppingen brakuje w Bundeslidze. Gwiazdy? Takich tam nie ma, ale na pewno wyróżniają się bramkarz Mattias Anderson czy Oliver Kohrmann - bardzo doświadczeni zawodnicy, od których ci młodsi mogą się uczyć. Ścianą nie do przejścia są właśnie Andersson i Sverre Jakobson.
Lwy to znakomity zespół, i w tym meczu jest zdecydowanym faworytem. Nie spodziewam się kolejnego meczu życia po stronie gospodarzy, i uważam, że wobec trudnego terminarza Lwów (Lemgo, Gummersbach, Hamburg, Kilonia i Friesenheim - pisane z pamięci, więc niekoniecznie dobra kolejność :p) takie mecze trzeba wygrywać. Dodatkowo , H2H przemawiają za Lwami.
Lwy tak jak pisałem na początku, walczą o Wicemistrzostwo, co byłoby sporym sukcesem dla klubu i może bodźcem dla Jespera Nielsena do pozostania w Klubie? ;) Generalnie, mecze jak ten zespół o coś walczący musi wygrywać, zwłaszcza, że rywal - może i groźny - nie ma ani takiego składu, ani takiej wielkiej formy, i dodatkowo &quot;leży&quot; zespołowi Gudmundura Gudmundssona (pokręciłem coś w nazwisku pewnie :p)
Typ: Rhein-Neckar Löwen @ 1.5 Betsafe ✅ 24:34
Füchse Berlin - TBV Lemgo​
No cóż, tu sprawa wydaje się na pierwszy rzut oka dość prosta. Mamy naprzeciw siebie drużyny, z których jedna walczy o wszystko i drugą walczącą już niemal o nic.
Fuchse jak do tej pory pomimo dość długiego pobytu na pierwszym i drugim miejscu w tabeli, jest dopiero na miejscu czwartym, które daje miejsce w turnieju o dziką kartę do Ligi Mistrzów. Lemgo natomiast do ostatniego miejsca dającego grę w jakichkolwiek Pucharach traci aż 4 punkty, co jest dość dużą stratą.
W weekend w Pucharze EHF dojdzie do bardzo prestiżowego, wewnątrz niemieckiego pojedynku. Lemgo podejmie TV Grosswalstadt. I właśnie w tym widzę przewagę po stronie Lisów, które nie mają już pozaligowych zobowiazań i mogą skupić się na walce o podium / obronie 4tego miejsca (dużo zależy od wyników kolejnych meczów Rhein-Neckar). Dużo bardziej przyziemnym celem jest jednak obrona tego miejsca, jakie obecnie się zajmuje i stąd właśnie trzeba takie mecze jak ten wygrywać.
Lemgo, tak jak pisałem kilka linijek wyżej, jest zespołem opartym na Niemcach. Kehrmann, Preis, Lichtlein i Theuerkauf czy Glandorf, o którym na początku zapomniałem w połączeniu z kilkoma zawodnikami z róznych zakątków Europy (Węgry, Czechy, Holandia oraz... Gruzja i Izrael) dają dość ciekawą mieszankę, bowiem zarówno ci niemieccy jak zagraniczni zawodnicy są na naprawdę wysokim poziomie i dość dobrze się uzupełniają ;)
Jeśli chodzi o zespół gospodarzy, to naprawdę znakomita jest tu robota trenera Dagura Sigurdssona bowiem zespół moim zdaniem nie jest wcale mocniejszy personalnie od zajmującego niższe miejsce Flensburga, ale nie jest też słabszy od mimo wszystko mocnego Lemgo ;) Zawodnicy jak Jaszka, Kubisztal, Wilczynski, Nincevic, Christophersen czy bramkarz Stochl to naprawdę uznani w świecie handballa zawodnicy i potrafią mecze wygrywać.
Generalnie: bardzo mocne Lisy, kontra mocny, średnio zmobilizowany zespół Lemgo (w kontekście dwumeczu z TVG) oraz bardzo dobra forma jutrzejszego gospodarza. Według mnie faworytem są Lisy i typ ten jak najbardziej polecam ;)
Typ: Füchse Berlin @ 1.45 Doxxbet ✅ 35:24
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Bundesliga powolutko wkracza w decydującą fazę. Wczoraj w SAP Arena w Mannheim Lwy Renu i Nekaru miały okazję pokazać, że na wicemistrzostwo zasługują. Tego swoistego egzaminu jednak Bielecki i spółka nie zdali, przegrali z HSV Hamburg w stosunku wyraźnym, bo aż 27:31. Zwycięstwo oznaczałoby przedłużenie szans na Wicemistrzostwo, i dałoby iluzoryczny cień szansy nawet na pierwszy w historii tytuł Mistrza Niemiec. A tak? Kilonia niemal na 100% traci tytuł na rzecz braci Lijewskich i spółka. Na uwagę zasluguje fakt rewelacyjnej formy Grześka Tkaczyka (wczoraj 6 bramek, i to jest jego &quot;średnia&quot; w ostatnim czasie ;) ). Karol dorzucił dla Lwów jedną bramkę, dla HSV nic nie zdobył Krzysiek Lijewski, a Marcin dorzucił 4 bramki. Polish Power :cool:
Tabela na 4 kolejki do końca wygląda następująco:
Ja dziś podzielę się z Wami swoimi przemyśleniami na temat jednego ze spotkań, a będzie to mecz...
SC Magdeburg - THW Kiel Pojedynek pomiędzy dawną a obecną potęgą. W chwili obecnej jednak Kilonia nie przypomina potęgi. Jedynym trofeum jakie wciąż mogą zdobyć jest Puchar Niemiec, w którego półfinale zmierzą się z TV Grosswalstadt.
W chwili obecnej Magdeburg może czuć się niemal pewnym uczestnikiem Pucharu EHF na sezon 2011/2012. Zajmują 7 miejsce z przewagą pięciu punktów nad Gummersbachem mając jeden rozegrany mecz mniej. Natomiast jeśli chodzi o zespół THW to ich szanse na obronę tytułu po wczorajszym zwycięstwie HSV w Mannheim są praktycznie rzecz biorąc zerowe. Wiadomo jednak, ze w Kilonii liczą się tylko zwycięstwa, dlatego uważam, że dziś zespół z północnoniemieckiego portu musi być górą.
Magdeburg w ostatnim czasie gra naprawdę dobrze. 6 meczów bez porażki robi wrażenie, ale musimy wziąć poprawkę na rywali z jakimi Bartosz Jurecki i spółka się mierzyli. Dziś rywal jest dużo lepszy i groźniejszy. Jasne, 2 porażki w ostatnim czasie z Barcą trochę rysują czysty obraz zespołu Kielu, ale ja uważam, że Barca to na ten moment najlepszy zespół świata i wygrać z nimi to sztuka nie lada.
Tak jak pisałem wyżej, Magdeburg ma sporą przewagę nad strefą pozapucharową, natomiast Kilonia może uciec na 4 punkty zespołowi Szmala i moim zdaniem to uczyni. Klasowy zespół, a takim jest Kilonia, musi potrafić się podnieść po porażce, Moim zdaniem nie ma dziś innej opcji niż wygrana gości.
Typ: Kiel -2.5 @ 1.6 Bet365 ⛔ 30:25 ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Final Four Pucharu Niemiec
Czas na walkę o Puchar Niemiec, w półfinałach zmierzą się:
Frisch Auf Goppingen - THW Kiel
SG Flensburg - Rhein - Neckar Lowen
Półfinały zostaną rozegrane w niezbyt medialnych godzinach - pierwszy z nich o 13:15, a drugi zaledwie 2 godziny później. Mecze finałowe również nie będą w tzw. Prime Time, bowiem Mały Finał rozegrany zostanie o 12:00, a mecz o puchar o 14:00. Wszystkie mecze na antenach Orange Sport Info oraz niemieckiego Sport1 (dawny DSF). Od czegoś to forum jest, zatem zacznijmy - parę słów o spotkaniach. Kilonia po ostatnich trzech porażkach z rzędu, zagra w półfinale z Frisch Auf. Zespół Adasia Weinera, to naprawdę dość solidny zespół, który ostatnio zapewnił sobie grę w Pucharze EHF na sezon 2011/2012, a także awansował do finału obecnej jego edycji. Jednak, jakby nie patrzeć, to z Kilonią nie gra im się zbyt dobrze. Podopieczni Gislassona leją ich jak chcą, no ale to Puchar i rządzi się swoimi prawami, dlatego wcale nie przekreślam szans dzisiejszego gospodarza ;) (pamiętajmy, że cały turniej zostanie rozegrany w Hamburskiej O2 Arenie).
vs

SG Flensburg-Handewitt - Rhein-Neckar Löwen​
Pojedynek półfinałowy Pucharu Niemiec pomiędzy zespołami z czołówki ligi Niemieckiej. Mistrz Niemiec z roku 2004 kontra wiecznie drugi, trzeci lub czwarty zespół Lwów Renu i Nekaru.
Faworytem zarówno moim jak i bukmacherów są zawodnicy z zachodniej części Niemiec. W ostatnim czasie ich forma jest niezła, choć należy pamiętać, że awans do Półfinału Ligi Mistrzów zapewnili sobie dopiero w drugiej połowie rewanżu w Montpellier, gdyż przez pierwsze 90 minut dwumeczu, to Francuzi byli stroną dominującą i prowadzili w całym rozrachunku nawet czterema bramki. Nawet ta dość spora przewaga nie pozwoliła drużynie Karabaticia przejść Lwów.
Jeśli zaś jesteśmy przy &quot;gospodarzach&quot;, to ich forma w ostatnim czasie jest dość średnia, powoli oddala się perspektywa awansu do turnieju o dziką kartę do LM, choć i tak dość długo była ona odległa, tak w tej chwili nie ma już szans na ów awans.
Generalnie, to ten mecz można nazwać starciem Słowian ze Skandynawami ;) Po stronie Lwów nie brakuje przecież zawodników jak Bielecki, Tkaczyk, Sesum, Szmal, Cupic, nie wspominając o Flensburgu, gdzie grają m.in. Beutler, Boesen, Knudsen, Mogensen czy Carlen. Tyle tytułem ciekawostek.
Faworytem do wygranej dziś jak i w mojej ocenie całego turnieju są goście. Grają ostatnio znacznie lepszy handball, niż Flensburg, dodatkowo mają swego rodzaju przewagę psychiczną w postaci ostatniego meczu z dzisiejszym rywalem (41:31:! ???? oraz co najważniejsze, pewien komfort, bo mają już swój cel na sezon w pewnym stopniu osiągnięty - takim był awans do Final Four w Champions League, i taki cel został wykonany. Nie widzę osobiście jakiegoś odpuszczania, grania na luzie, wręcz przeciwnie, Lwom mniejsze obciążenie psychiczne może tylko i wyłącznie pomóc, bo nie jest to zespół, który by jakoś rewelacyjnie grał pod większą presją. Flensburg odpadł natomiast z CL, ale patrząc na ich rywala to nie może dziwić. Osobiście uważam, że Lwy mają lepszy, szerszy skład i są w wystarczająco dobrej formie, aby Mocsaia i spółkę pokonać.
Typ: Rhein-Neckar Löwen @ 1.6 Tobet ⛔ 22:20
Zapraszam do dyskusji ;)
 
diuq85 354

diuq85

Użytkownik
Gummersbach - Rhein Neckar Lówen
Zaległe spotkanie 32 kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy obiema drużynami ma spore znaczenie dla układu tabeli jeśli chodzi o miejsca 2-4. Przed tą kolejką 3 czołowe drużyny ligi - THW Kiel, Fuchse Berlin i Rhei Neckar Lówen mają szanse na vice mistrzostwo kraju. W kontekście przyszłego sezonu i występu w EHF CL &quot;pierwsza&quot; trójka ma zagwarantowany udział w Lidze Mistrzów. Czwarta drużyna będzie musiała przejść rundę kwalifikacyjną, co na początku przyszłego sezonu może być stresujące. A zatem Wielka Trójka z tego sezonu ma o co walczyć - zarówno o vice mistrza jak i o uniknięcie gry w kwalifikacjach do Europejskich Pucharów. Z uwagi na występ Vfl Gummersbach w tegorocznym finale (dwumecz) innych rozgrywek (Puchar Zdobywców Pucharów) nie mógł sie odbyć pojedynek ligowy w zaplanowanym terminie. Tak się dobrze złożyło dla drużyny Kasy, że doskonale wiedzą co muszą zrobić - wygrać dzisiejsze spotkanie. Zebry i Lisy solidarnie wygrały swoje mecze w czasie weekendu, także i Lwy muszą to uczynić jeśli chcą dotrzymać kroku przeciwnikom. Zadanie myślę trochę ułatwione, bo przeciwnik - chociaż nie jest tym za wygodnym, ale ostatnio w nie najlepszej formie. Zwycięstwo w Pucharze podniosło morale Vfl, tym bardziej że w wyniku zwycięskiego i niezwykle szczęśliwego remisu. Co jak co ale ale styl gry w tym meczu pucharowym był bardzo słaby. Jeśli drużyna tak podejdzie do spotkania, Lówen bez problemu wysoko wygrają dzisiejszy mecz. Gospodarzom - wygrany puchar zaklepał miejsce w przyszłorocznej edycji tych rozgrywek, bo z miejsc tabeli Bundesligi, nie łapią się na żaden puchar. 9 miejsce w tabeli - bezpieczne i z drugiej strony dalekie od tych premiowanych. Dla tej drużyny mentalnie sezon już się skończył. Dlatego proponuję dzisiaj Rhein Neckar Lówen bo oni mają o co walczyć.
Gummersbach - Rhein Neckar Lówen
Typ: 2 ⛔ 36:28
Kurs: 1,45 / 1,42
Buk: Tobet / Unibet
 
unicaja 13,2K

unicaja

Użytkownik
Powyższy typ jak najbardziej popieram, choć nie ukrywam że Lwy potrafią czasem spłatać nieprzyjemnego figla. W dodatku należy mocno wziąć pod uwagę że ekipę Gudmundssona czeka już w najbliższą sobotę półfinał Ligi Mistrzów z wielką Barceloną. Czy jednak potraktują dzisiejszy mecz bardziej ulgowo ? Też nie wydaje mi się to możliwe. Stoją bowiem przed historyczną szansą na wicemistrzostwo kraju, do końca rozgrywek oprócz dzisiejszego meczu jeszcze tylko 2 kolejki. Ale nie o tym chciałem po prawdzie... A mianowicie, jak wiadomo w przypadku wygranej Lwów aż 3 drużyny zrównają się dorobkiem punktowym na miejscach 2-4. I tutaj rodzi się moje pytanie. Co decyduje o ostatecznej kolejności w tabeli w takim przypadku ? Moim zdaniem bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi ekipami. Zadałem sobie trochę trudu i utworzyłem takową tabelkę zawierającą tylko mecze tych 3 ekip tj. Zebr, Lwów i Lisów. Wygląda ona następująco:
1. RNL 3-1-0 --&gt; 7 pkt [+6 bramki]
2. Kiel 2-0-2 --&gt; 4 pkt [+10]
3. Fuchse 0-1-3 --&gt; 1 pkt [-16]
Zatem w najlepszej sytuacji są gracze z Mannheim, którzy powinni pilnować swojej przewagi jak oka w głowie :cool: Tym bardziej, że następni rywale jak najbardziej do pokonania przez Lowen (Friesenheim i Lemgo). Moim zdaniem dzisiejszy mecz i jego wynik będzie rozstrzygający w kwestii walki o LM bez konieczności kwalifikacji. To takie dywagacje tylko na marginesie, zadecyduje rzecz jasna parkiet.
Powodzenia ;)
Hopkirk
Właśnie tak przeglądałem tabele z poprzednich sezonów i coś mi nie pasowało do końca stąd moje wątpliwości.
Ok, w takim razie to wiele wyjaśnia i raczej kolejność: Kiel, Lowen, Fuchse nie powinna się zmienić już do końca rozgrywek.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP

Decyduje różnica bramek (pozycja DIFF). Lowen powinno zająć 3. miejsce za Kiel, jeśli walczące zespoły wygrają wszystkie swoje mecze
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom