>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Toyota Handball Bundesliga 2010/2011

Status
Zamknięty.
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Standardowo w Niemczech sezon Bundesligi piłkarzy ręcznych rozpoczyna pojedynek mistrza kraju ze zdobywcą pucharu Niemiec. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, czyli 24.08.2010, rozpocznie sie o 20:15. W tym przypadku dojdzie po spotkania dwóch najlepszych niemieckich drużyn THW Kiel i HSV Hamburg. W poprzednim sezonie te dwa zespoły walczyły do ostatniej kolejki o mistrzostwo. W tym sezonie prawdopodobnie również będą walczyły między sobą o tytuł najlepszej drużyny w Niemczech. Mecz o Super Puchar Niemiec zostanie rozegrany w Monachium. Bukmacherzy w roli faworyta stawiają Kiel. W Kielu na pewno nie zobaczymy Kima Andersona i Daniela Narcissa, niewiadomą jest gra Christiana Sprengera. HSV Hamburg w przerwie letniej kupił tylko jednego gracza, ale jest nim Michael Kraus z Lemgo, czyli duże wzmocnienie drużyny. W dzisiejszym meczu w Hamburgu z powodu kontuzji nie zagra Krzysztof Lijewski, którego po operacji ramienia czekają 3 miesiące przerwy. Według mnie ciężki mecz do typowania, ale na pewno warto obejrzeć to spotkanie, ponieważ zmierzą się w nim najlepsze dwie drużyny z najsilniejszej ligi piłki ręcznej na świecie.


Zapraszam do pisania analiz i przemyśleń​
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
vs

THW Kiel - HSV Hamburg
Typy: Kiel @ 1.85 Tobet ⛔
Kiel zdobędzie puchar @ 1.7 Bwin ⛔
Kiel wygra różnicą 1-3 bramki @ 3.30 Bet365 ⛔
Już za nieco ponad 5 godzin wielkim meczem w Monachium oficjalnie otwarty zostanie sezon piłki ręcznej. Wzorem wielu innych dyscyplin, sezon w Niemczech otworzy spotkanie o Superpuchar. Mistrz (THW) kontra zdobywca pucharu (HSV).
Przed sezonem w obu drużynach nie doszło do wielkich ruchów kadrowych. W Kilonii według fachowców lato przebiegło spokojnie, a bilans transferowy wyszedł na zero. Do VfL Gummersbach odszedł rozgrywający Igor Anić, a do Rhein- Neckar Lowen duński kołowy Borge Lund. Wzmocnień poszukano na Wschód od Niemiec. Anicia ma zastąpić dobry obrońca Kubes, a Lunda Milutin Dragicevic.
W Hamburgu dokonano jednego cennego wzmocnienia - drużynę wzmocnił Michael &quot;Mimi&quot; Kraus. Środkowy rozgrywający reprezentacji Niemiec według trenera HSV Martina Schwalba wkomponował się w zespół bardzo szybko.
Taki mecz jak ten dzisiejszy na pewno zostanie potraktowany przez obie ekipy bardzo, ale to bardzo poważnie. Przede wszystkim Niemcy traktują każdy mecz równo , nie ma odpuszczania. Po drugie jest to możliwość pokazania rywalowi swojej siły w bezpośrednim pojedynku.
Obie strony mają pewne osłabienia w kadrach na dzisiejszy mecz: w THW zabraknie rozgrywających Daniela Narcisse&#39;a i Kima Anderssona. HSV będzie musiało sobie radzić bez Krzysia Lijewskiego.
Analizując obydwie drużyny na papierze - po kadrach zawodniczych - nie można wysnuć jakichś daleko idących wniosków. Pierwsza linia to z pewnością przewaga hamburczyków - Vori, Gille na kole i na skrzydłach: Jansen, Lindberg, i zmiennicy: Flohr i Schroder. Kiel wygląda w tej materii nieco gorzej: Ahlm, Dragucevic na kole, a na skrzydłach Klein i Sprenger.
Druga linia ? Lewa połówka - Hens, Lacković vs Jicha i Ilić, Bardziej wyrównana para w Hamburgu, ale Jicha na moje przebija wszystkich swoją techniką, siłą i innymi swoimi walorami. Środek - Palmarsson vs Gille, Kraus i Duvnjak. Islandczyk pokazał się świetnie kilkakrotnie, według mnie jest w stanie pociągnąć Kiel do wygranej. Na pewno atutem HSV jest to, że ma na tej pozycji dwóch równorzędnych graczy, No i prawa połówka - tu obie strony osłabione, w Kiel nie zobaczymy Anderssona, a w HSV na boisku nie pojawi się przechodzący rehabilitację młodszy z braci Lijewskich. Więc mamy pojedynek - Zeitz vs Marcin Lijewski. W moim przekonaniu Marcin jest świetnym zawodnikiem, ale młodszy już nie będzie, a dużo lepiej gra mu się , gdy ma wartościowego zmiennika. Zeitz pod nieobecność Glandorfa na ME dobrze spisywał się grając prawie bez zmiennika.
Na koniec bramka: doświadczony Palicka, znakomity Omeyer kontra Bitter i Sandstrom. Tu sytuacja dość podobna jak na lewej połówce - może i Omeyer ma słabszego zmennika, ale jest po prostu prawdziwym wymiataczem.
Kadrowo w moim przekonaniu jest remis, ale to THW jest zespołem bardziej doświadczonym, lubiącym grać pod presją. A taka na pewno im dziś będzie towarzyszyć - do Monachium wybiera się spora grupa kibiców z Kiel. W ostatnim meczu Superpucharu to hamburczycy byli górą. Dziś wszyscy zgodnie powtarzają, że trzeba wziąć odwet.
Statystyki pomiędzy obiema drużynami są zdecydowanie na korzyść THW- w ostatnich 20 meczach aż 13 zwycięstw.
Transmisję ze spotkania przeprowadzi niemiecki Sport1.​
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
vs

Fuchse Berlin- Tus N-Lübbecke
Typ: Fuchse -3.5 @ 2.00 Tobet
Za nieco ponad 3 godziny po raz pierwszy we własnej hali zaprezentują się swoim kibicom &quot;Lisy&quot; z Berlina, które będą miały zaszczyt podejmować zespół z Lubeki, dla którego będzie to pierwsze w sezonie spotkanie.
Do zespołu Lisów dołączyło kilku ciekawych zawodników, m.in Denis Spoljarić oraz zawodnik z Islandii- Alexander Petersson i Sven Soren Christophersen z Niemiec. W Lubece ruchy kadrowe nie były znaczące- największym ubytkiem jest odejście Michala Jureckiego, zaś jeśli chodzi o sukcesy, to za taki uznać można z pewnością zatrzymanie kołowego z Norwegii- Franka Loke.
Spotkanie zostanie rozegrane w ramach drugiej kolejki ligowej, jednak tylko Lisy rozegrały tę pierwszą. W Hannoverze ograli były zespół Tomka Tłuczyńskiego - miejscowy TSV Hannover-Burgdorf- aż 26:18.
Kolejny optymistyczny dla mojego typu aspekt, to fakt, że na 4 mecze pomiędzy tymi zespołami, Fuchse aż 3 razy pokryło ów handicap, a na 10 wszystkich ostatnich meczów w Berlinie, uczyniło to aż 8 razy, grając z Gummersbachem czy Rhein-Neckar. Wcześniej moja analiza była nieco dłuższa, ale skasowała się, więc wklejam taką ;)
 
A 0

auer

Użytkownik
Magdeburg (+2,5) - Rhein Neckar Lowen 1.80
Typ ryzykowny, ale myślę że ma spore szanse powodzenia. Gospodarze po fatalnym poprzednim sezonie teraz zaczęli rozgrywki przyzwoicie, zdecydowane wygrane z Flensburgiem oraz Grosswalstadt oraz wyjazdowa porażka z mocnym Hamburgiem to całkiem niezły prognostyk na nowy sezon. Teraz zmierzą się z Rhein Neckar, spotkanie to z uwagi na awans RN do Ligi Mistrzów zostało przełożone z 24.09 na jutro. Goście sezon zaczęli dobrze, wygrali eliminacje do LM, do tego 3 wygrane w lidze... Trzeba uczciwie dodac, że w żadnym ligowym meczu nie zdominowali jednak rywala, wygrali odpowiednio jednym golem z Balingen, dwoma z Goppingen i trzema z Ahlen. Wyniki nie powalają, ale też na usprawiedliwienie dodam, że zwykle nie grają pełnym składem. Z tego co wiem ostatnio nie zagrali Szmal, Tkaczyk, Bielecki oraz Genshmeier. Fakt, skład nawet bez nich robi wrażenie, choc uważam, że teraz raczej skupią się na przygotowaniach do gry w Lidze Mistrzów. Gospodarze mają coś do udowodnienia swoim kibicom, w zeszłym sezonie dostali dwukrotnie lanie od RN (w tym u siebie 24-35). Teraz jednak forma zupełnie inna, nastroje o wiele lepsze i myślę, że gospodarze powalczą o wygraną w tym meczu. Zwłaszcza, że RN nie błyszczy na wyjazdach, gdzie w zeszłym sezonie ponieśli aż 5 porażek... Handi 2,5 powinno spokojnie wystarczyc ;)

✅ 33-29
 
A 0

auer

Użytkownik
Dwa dni po rozgromieniu francuskiego Chambery 35-23 w Lidze Mistrzów zawodnicy THW Kiel stoczą kolejny pojedynek, tym razem w Bundeslidze przeciwko MT Melsungen. Faworyt jest tylko jeden, jednak to nie typ na wygraną Kiel przyciągnął moją uwagę. Ciekawym rozwiązaniem wg mnie jest postawienie na Melsungen z handi +8,5. Co prawda gospodarze tego meczu fatalnie zaczęli sezon, ponosząc 4 porażki z rzędu, jednak okoliczności tego meczu sprawiają, że z Kiel stac ich na przyzwoity wynik (czytaj niezbyt wysoką porażkę). Jak wspominałem Kiel zaczęło już grę w
LM, w sobotę czeka ich kolejny ciężki mecz z FC Barceloną. W zespole pojawiło się trochę kontuzji, wyłączeni z gry są Kim Andersson, Daniel Narcisse oraz Momir Ilic. Brak podstawowych rozgrywających może miec spore znaczenie, druga linia może byc słabsza niż zwykle. Do tego trzeba wziąc pod uwagę, że mając na uwadze mecz z FCB goście pewnie nie będą cisnąc do końca, bo już z Chambery skończyło się to kontuzją Ilica. Gospodarze to ligowy średniak, początek sezonu mają nieudany, trener bardzo narzeka na brak koncentracji przez co tracą bramki seriami... Mają jednak w składzie kilku ciekawych graczy, uważam że przed własnymi kibicami będą chcieli pokazac się z dobrej strony. Zresztą, Kiel w meczu poprzedzającym spotkanie z Chambery też nie grało na maksa i przegrali z Fuchse. Liczę, że gospodarze ugrają jakiś przyzwoity wynik.

MT Melsungen (+8,5) - THW Kiel 1.82

23-32 :/
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Zdarzenie: TV Großwallstadt - Gummersbach⛔(25:25)
Typ: Gummersbach
Kurs: 2,45
Stawka: 5j/10j
Bukmacher:pinnacle

Data spotkania: 23.09.2010 godz. 20:15

TV Großwallstadt to solidny zespół, ale według mnie słabszy niż Gummersbach. W ostatnim czasie gospodarze mieli problemy z kontuzjami. Niezdolni do gry byli: Mattias Andersson, Stefan Kneer, Csaba Szucs, Jens Tiedtke, Oliver Köhrmann. Dzisiaj w drużynie prawdopodobnie nie zobaczymy Kneera, Csaba Szucs będzie pewnie grać tylko w obronie, kilka dni temu do treningów wrócili Tiedtke, Oliver Köhrmann, ale na pewno nie jest jeszcze maksymalna dyspozycja. 3 dni TV Großwallstadt grało u siebie w Pucharze EHF z islandzkim Hauker. Mecz wygrali 26:24, ale wynik to duże rozczarowanie. W poprzednim roku podobny wynik osiągnęła u siebie trapiona kontuzjami Wisła Płock, a wtedy jeszcze w Haukarze grał najlepszy ich zawodnik: Sigurbergur Sveinsson (obecnie DHC Rheinland). Za 3 dni rewanż z Haukarem, później w lidze mecze z łatwiejszymi rywalami, które trzeba wygrać, więc trener Großwallstadt chociaż trochę może oszczędzać kontuzjowanych graczy. Gummersbach przed sezonem sprzedał najważniejszych graczy: Gunnarssona i Szilagiya, ale nadal prezentuje wysoki poziom. Po tym meczu Gummersbach gra kolejno z najlepszymi zespołami w Bundeslidze i pewnie te mecze przegra, więc powinna być teraz duża mobilizacja, żeby wykorzystać ostatnią szansę na punkty w najbliższym czasie. Według mnie Gummersbach powinien wygrać dzisiejszy mecz.
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
Löwen vs Kiel 1 (2,30-bwin, 2,09-fortuna)

W zespole zebr plaga kontuzji, do kontuzjowanych od jakiegoś czasu Christiana Zeitza, Kima Andersona, Daniela Narcisse&#39;a i Momira Ilicia dołączyli Marcus Alhm i Christian Sprenger. W ostatnim meczu LM lwy były blisko wygranej, prowadzenie nawet 5 golami ostatecznie skończyło się remisem, bo świetnie w końcówce zagrał Omejer. Po kilku dniach znowu dochodzi do konfrontacji tych drużyn. Myślę że gospodarze mają duże szanse aby pokonać osłabionych gości. Kursy na ten mecz moim zdaniem value, podejrzewam że do jutra spadną.
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Kursy na najbliższe mecze w lidze niemieckiej



Może dopiszę, że do zespołu Rhein Neckar Lowen po kontuzji na mecz z Kiel ma wrócić Gudjon Valur Sigurdsson. Kiel na pewno bez Anderssona, Narcisse&#39;a i Ahlma, prawdopodobnie bez Zeitza, najbliższy do gry jest Sprenger, którego uraz okazał się niegroźny. Ogólnie Kiel ma duży problem z graczami leworęcznymi. Lowen ostatnio minimalna porażka na wyjeździe z Hamburgem, później remis z Kielem w Lidze Mistrzów, więc dobry moment na zwycięstwo.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Kursy na Lwy juz spadają. Na Tobecie jest teraz 2.00. Myślę, że warto zaryzykować, głównie ze względu na braki wymienione przez Hopkirka oraz andrzeja78. Dodatkowo Rhein-Neckar Löwen jeszcze w tym sezonie nie przegrało we własnej hali. A Kiel już 2 porażki wyjazdowe. Napewno Lwy będą zmotywowane, dodatkowo szansa na przesunięcie sie o jedno miejsce w tabeli.

Polecam 1
 
A 220

andrzej78

Użytkownik
No i w końcu lwy pożarły zebry, tak jak to powinno być w przyrodzie ????
Mecz śledziłem urywkami (powód lech-juve), ale z tego co widziałem to szmal dobre zawody zagrał
 
hopkirk 3,2K

hopkirk

Forum VIP
Zdarzenie: TBV Lemgo - Frisch auf Göppingen⛔(27:30)
Typ: TBV Lemgo
Kurs: 1,75
Stawka: 5j/10j
Bukmacher: Unibet

Data spotkania: 16.02.2010 godz. 20:15

Lemgo w ostatnich meczach prezentowały niezłą formę. Teraz trener ma dostępny cały skład. W ostatnim meczu nie grał Holger Glandorf, ale w dzisiejszym spotkaniu powinien już normalnie grać. Dużym atutem powinna być własna hala. Frisch auf Göppingen w ostatnich meczach prezentuje sie słabo, wysoka porażka na wyjeździe z Gummersbachem, później problemy u siebie z Friesenheim. U gości kontuzjowany jest ważny gracz Pavel Horak oraz Drasko Mrvaljevic. Göppingen kupiło przedwczoraj gracza Celje Pivovarna Lasko Kozlinę, ale on dopiero wczoraj przybył do Niemiec. Dzisiaj zagra pewnie kilka minut w obronie. Göppingen jest bardzo silne we własnej hali, ale na wyjazdach prezentuje się dużo gorzej. Odczuwalny będzie brak Horaka w ataku, bez niego ciężar ataku będzie spoczywal na Kaufmannie. Według mnie Lemgo powinno wygrać ten mecz.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Frisch Auf Goppingen - THW Kiel
Pojedynek wielokrotnego Mistrza Kraju z zespołem niemal zawsze będącym w środku ligowej tabeli. W tym sezonie dysproporcja pomiędzy tymi drużynami jest jednak niewielka jak nigdy. Zaledwie 4 punkty bowiem dzielą FAG i THW. Powód jest dość prozaiczny: beznadziejny początek sezonu po stronie kilończyków. Na początku strata Superpucharu Niemiec na rzecz hamburskiego THW, później porażki z Hamburgiem, Lwami i Lisami i strata do HSV wynosi już 4 punkty. To naprawdę dość sporo, więc THW pod absolutnie żadnym pozorem nie może sobie pozwolić na żadną stratę punktów. Za kilka kolejek Zebry podejmą HSV w bezpośrednim pojedynku o mistrzostwo i jestem przekonany, że THW udowodni wtedy, że &quot;co klasa to klasa&quot;.
THW od 11 spotkań znajduje się na zwycięskiej ścieżce. Po stronie pokonanych znajduje się wiele mocnych drużyn z Fuchse czy Vive Kielce na czele.
Goppingen, tak jak już pisałem, jest bardzo solidnym zespołem, ale ani nie nawet na miarę Pucharu EHF, ani tymbardziej na walkę o utrzymanie. Zespół Adama Weinera gra sobie spokojnie na dwóch frontach: w Pucharze EHF i w Bundeslidze. Do EHF Cupu zakwalifikowali się dzięki udziałowi w zeszłorocznym Final 4 Pucharu Niemiec.
Zebry po początkowych perturbacjach związanych z transferami Jerome&#39;a Fernandeza, kontuzją Daniela Narcisse&#39;a i Filipa Jichy, teraz naprawdę znajduje się na ogromnej fali i moim skromnym zdaniem, będzie w stanie obronić trofeum Ligi Mistrzów i Mistrzostwo Niemiec.
Goppingen na pewno powalczy jeszcze o miejsca w pierwszej szóstce po tym sezonie, i nie odmawiam im szans na to. Spodziewam się natomiast dość wysokiej wygranej w tym meczu jutrzejszych gości.
Ostatnie 12 spotkań pomiędzy tymi drużynami to wygrane THW.
Typ: THW Kiel @ 1.40 Betsafe ✅ 21:33
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
czilout 38

czilout

Użytkownik
SC Magdeburg - TBV Lemgo
Pojedynek o szansę gry w Pucharze EHF. Na dobrą sprawę przegrana SCM nie będzie jeszcze dla nich bezpośrednim zagrożeniem, gdyż nad TBV mają 3 punkty przewagi. Wiadomo jednak, że po piętach zespołowi wielokrotnych Mistrzów Bundesligi depcze nie tylko Lemgo, ale też ekipa z Gummersbachu.
Ekipa z Magdeburga, to przede wszystkim znakomity Robert Weber. Skrzydłowy nierzadko zdobywa 10 i więcej bramek w meczu. Bardzo dobrze uzupełniają go kołowy Bartosz Jurecki i leworęczny rozgrywający Jure Natek. Siłą gości są bramkarze: Galia i Lichtlein oraz kołowi Sebastian Preis i Christoph Theuerkauf oraz doświadczony Florian Kehrmann.
Magdeburg jest ekipą własnego boiska, o czym najlepiej świadczą wyniki osiągane przez nich w swojej hali. Aż 8 na 10 wygranych spotkań sprawia wrażenie, że Lemgo naprawdę ma się czego bać. Lemgo na papierze wygląda niewiele gorzej niż Magdeburg, ale przewaga parkietu w tym starciu może być decydująca. Lemgo na wyjazdach nie radzi sobie. Potrafili zremisować nawet w Turcji, z tamtejszym Besiktasem Stambuł.
Uważam, że Magdeburg jest w stanie pokazać się z dobrej strony i wygrać ten mecz tym samym przybliżając się do 7go miejsca w lidze na koniec sezonu.
Typ: Magdeburg @ 1.55 Tobet ✅ 37:30
Magdeburg -2.5 @ 2.0 Tobet ✅ 37:30
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Rhein Neckar Löwen - Füchse Berlin Lwy kontra Lisy czyli coś dla Fanów Beara Gryllsa, Animal Planet itp. ;) Zupełnie poważnie patrząc, pojedynek w ramach 26 kolejki Najlepszej Ligi Świata i walki o realnie rzecz biorąc awans do Ligi Mistrzów bez konieczności kwalifikacji w turnieju o dziką kartę.
Goście po kapitalnym początku sezonu, tak mniej więcej od powrotu zawodników z turnieju w Szwecji, zaczynają zjeżdżać po równi pochyłej. Dość długo Lisy były wiceliderem, a początek zaznaczył się ich prowadzeniem w tabeli. Dla samych zawodników jest to z pewnością niespodzianka, gdyż przed sezonem raczej nikt nie stawiał ich wyżej niż THW Kiel czy Lwy właśnie, a do niedawna byli w tabeli przed Zebrami, do dziś są też w tabeli przed Lwami.
Zawodnicy ze stolicy to bardzo solidna ekipa, od kilku lat budowana z dużym pomyślunkiem, czego nie da się o RNL powiedzieć. Sprowadzają wielu solidnych zawodników z całej Europy i utalentowanych i dość ukształtowanych już zawodników z Niemiec. Przykłady? Nincević, Spojlarić, Jaszka czy Petersson. Przychodząc do zespołu nie byli gwiazdami, dziś za takie można ich uznać. Jeśli zaś mowa o niemieckich zawodnikach, Silvio Heinevetter będzie najlepszym przykładem polityki Lisów. Przychodził z Magdeburga jako 3-4 bramkarz kadry, dziś natomiast jest już na tyle dobrym bramkarzem, że spokojnie jest w stanie zastąpić Lichtleina czy Fritza.
Lwy po przejęciu przez duńskiego jubilera, zmieniły nazwę z Kronau Ostringen na Rhein-Neckar Lowen i w ostatnich latach sprowadzają naprawdę wielu znanych zawodników. Najlepiej niech o ich ruchach kadrowych świadczy fakt, że od czasów Kronau w klubie pozostali tylko Sławomir Szmal i Uwe Gensheimer. Reszta natomiast to transfery, i to takie z pompą. Wiele nowych gwiazd, jak Gudjon Valur Sigurdsson czy Karol Bielecki lub Borge Lund sprawdzają się. Lwom wciąż jednak czegoś brakuje.
Wiadomo, że takie informacje nie do końca przydają się w analizie spotkań, ale myślę, że czasem jakaś taka ciekawa wzmianka przyda się. Lwy wciąż pozostają na placu boju jeśli chodzi o rozgrywki Ligi Mistrzów i już w niedzielę zagrają w Zagrzebiu z tamtejszą Croatią. Ktoś stwierdzi &quot;o, w niedzielę LM, pewnie odpuszczą&quot;. Ja natomiast twierdzę, że w piłce ręcznej, a w szczególności w Niemczech, gra co 3-4 dni nie jest dla nikogo problemem i jednocześnie uważam, że niedzielny mecz nie ma żadnego większego znaczenia jeśli mówimy o dzisiejszym dniu.
Lwy w ostatnim czasie spisują się naprawdę bardzo dobrze. 8 spotkań bez porażki (meczu z Chambery nie ma co liczyć...) robi naprawdę spore wrażenie, zwłaszcza patrząc na to, że Lwy w tym czasie rozgrywały trudne spotkania z Vive czy Barceloną na przykład. Fuchse natomiast tak jak pisałem wcześniej, po znakomitych miesiącach od września do listopada, zaczyna spuszczać z tonu. Widać, że presja związana z awansem do Ligi Mistrzów robi swoje. Widać też, że wiele zespołów zaczyna bardzo poważnie postrzegać Jaszkę i spółkę, a co za tym idzie, nie lekceważy już ich i rozpracowuje z każdej strony.
Ostatni mecz Lisów to sromotna klęska przeciwko Hamburgowi - aż 22:35 i to w Berlinie! Lwy natomiast stanęły na wysokości zadania i zwycięstwem nadrobiły do Fuchse kolejne 2 punkty - 27:24 w Rheinland.
Zaledwie jeden dzień odpoczynku przed tym meczem miały oba zespoły, i uważam, że jest to niekorzystny aspekt w szczególności dla Lisów, których ławka nie wygląda tak imponująco jak ma się to w Lwach Renu i Nekaru.
Uważam, że lepsza kadra, dłuższa ławka, gra u siebie i lepsza ostatnia forma to spore atuty na rzecz gospodarzy. Do tego dochodzi fakt, że wygrana = prześcignięcie Lisów w tabeli i prawdopodobny awans do Ligi Mistrzów.
Typ: Rhein Neckar Löwen -2.5 @ 1.75 Betway ⛔ 33:32
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
unicaja 9,7K

unicaja

Użytkownik
vs


Füchse Berlin - VfL Gummersbach 24:20
Już jutro zostanie zainaugurowana 27. seria spotkań w Bundeslidze. Na jej początek dojdzie do starcia w Sparkassen Arena w Kilonii pomiędzy miejscowym THW a ekipą z Grosswallstadt. Jednak mnie osobiście bardziej interesuje to co czeka nas w stołecznej Max Schmelling Halle. Dojdzie w niej do niezwykle istotnej potyczki pomiędzy miejscowymi Lisami i Gummersbachem. Mecz jest o tyle ważny, że determinuje układ sił drużyn na pozycjach pucharowych ale o tym już poniżej. Gospodarze, popularne Liski z Berlina przegrali swój ostatni mecz z Lwami w Mannheim. Oglądałem tamto spotkanie i muszę przyznać iż zespół Füchse wywarł na mnie jak najlepsze wrażenie. Mimo wszystko porażka ta zepchnęła ich na 4 miejsce w tabeli jako że nastąpiła swojego rodzaju zamiana miejsc właśnie z ostatnimi rywalami. W chwili obecnej podopieczni Dagura Sigurdssona mają identyczny dorobek pkt co Rhein – Neckar Löwen (mecz więcej na koncie) i piąty w tabeli Göppingen (mecz mniej mają Lisy). Oznacza to, że teraz każda strata punktów dla stołecznej siódemki będzie katastrofalna w skutkach. Miejsce 4 daje jeszcze szansę na grę w Lidze Mistrzów poprzez eliminacje ale kolejne już nie. Füchse musi wobec tego w każdym kolejnym meczu grać na maxa i nie tracić oczek w meczach ze słabszymi rywalami. A takimi zdają się być najbliżsi przeciwnicy. Gummersbach zajmuje 8 miejsce z dorobkiem 30 pkt – o 9 mniej od gospodarzy. I pozycja ta moim zdaniem idealnie oddaje faktyczne możliwości tej drużyny. W miarę bezpieczna przewaga nad Lemgo (3pkt.) i spora już strata do poprzedzających zespołów (5 oczek mniej od szóstego Flensburga) to aktualny obraz siły przyjezdnych. Dodam do tego że na wyjazdach radzą sobie co najwyżej średnio bo tak można określić 5 wygranych przy 6 porażkach i 2 remisach. Należy także podkreślić, że ekipa ta ciągle rozdarta jest pomiędzy rozgrywki ligowe jak i pucharowe. W minioną sobotę ekipa Gummersbachu mierzyła się w pierwszym starciu 1/4 finału Pucharu Zdobywców Pucharów z norweskim Elverum, miażdżąc przybyszy ze Skandynawii w stosunku 44-25. Rewanż będzie zatem formalnością ale rozegrać go po prostu trzeba. A zatem trudno skupić się takich warunkach tylko i wyłącznie na jednych rozgrywkach. Co innego gospodarze, którzy wiedzą o jaką stawkę toczy się gra. Bilans na własnym parkiecie Lisów jest imponujący : 10-1-2 ale został ostatnio pogorszony poprzez sromotną klęskę z HSV. Jutrzejszy pojedynek to idealna okazja aby tamta plamę zmazać w najlepszy z możliwych sposobów pokonując rywala będącego jak najbardziej w zasięgu berlińczyków. Pierwsze spotkanie rozegrane na początku listopada w Gummersbach wygrały Lisy 32-34, choć trzeba uczciwie przyznać iż okoliczności tej wygranej były niezwykle dramatyczne, jako że to berlińczycy zdobyli wówczas 3 ostatnie bramki przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydujące ciosy zadali wtedy min. Konrad Wilczyński i Bartek Jaszka. Propozycja: Füchse @1,50 bet365 ✅
 
unicaja 9,7K

unicaja

Użytkownik
vs
THW Kiel - Rhein Neckar Löwen 31:33 (17:19)
Już jutro wielki hit Bundesligi szczypiornistów. W Sparkassen Arena dojdzie do starcia dwóch wielkich firm także z polskimi akcentami. Będzie to pojedynek rozgrywany awansem w ramach 31. kolejki gier z uwagi na pucharowe boje obydwu siódemek. Nie ukrywam że moim faworytem są tutaj Zebry. Aktualni wciąż mistrzowie Niemiec na obronę trofeum szanse mają czysto matematyczne. Po serii głupich wpadek z przeciwnikami o klasę słabszymi od siebie tracą do prowadzącego w tabeli Hamburga już 6 oczek. Do zakończenia sezonu pozostało zaledwie 8 ligowych kolejek, a zatem okazji do zniwelowania strat będzie coraz mniej. Trenerowi Kilonii Alfredowi Gislasonowi humor poprawił z pewnością powrót do składu w ostatnim czasie Daniela Narcisse’a, jednak nawet obecność tego zawodnika nie uchroniła Zebr przed kompromitującą wpadką przed tygodniem z Grosswalstadt na własnym parkiecie. I choć Kiel w weekend przypieczętował awans do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów bijąc w dwumeczu duński Kolding, to czas najwyższy na poprawę wizerunku na arenie krajowej. Lwy z kolei ostatnio grają bez rewelacji że tak powiem. A wniosek taki wysnuwam z obserwacji rewanżowego spotkania z Croatią Zagrzeb w 1/8 finału LM. Osiągnięty wówczas zaledwie remis i tak premiował Löwen awansem do dalszej fazy rozgrywek ale styl gry pozostawia wiele do życzenia. Największym problemem podopiecznych Gudmundura Gudmundssona jest pozycja kołowego. Kontuzja Bjarte Myrhola wyraźnie daje się we znaki lwiej siódemce. Jest co prawda Robert Gunnarsson ale on z kolei potrafi w dość niepotrzebny sposób łapać 2 – minutowe kary, przynajmniej sytuacja taka miała miejsce we wspomnianym boju z Chorwatami. Duża liczba rzutów ma miejsce z nieprzygotowanych pozycji, które powinny podać łatwym łupem dla takiego bramkarza jakiego posiadają gracze z Kilonii. Powstrzymać niesamowitego Uwe Gensheimera będzie ciężko ale przecież jeden zawodnik meczu Lwom nie wygra. Jutrzejszy pojedynek będzie miał ogromne znaczenie dla kształtu tabeli. Obie ekipy dzielą już bowiem tylko 2 pkt. i jasnym jest fakt że gospodarze odpuścić po prostu nie mogą. Na pewno są ekipą lepszą, posiadającą na przeważającej większości pozycji lepszych zawodników. Gdy dodamy do tego świetny dla kilończyków bilans H2H, zwłaszcza w Sparkassen faworyt jawi nam się zdecydowany. Drużyny te grały już w tym sezonie ze sobą 3-krotnie. Dwa spotkania rozegrano jednak w SAP Arena w Mannheim - tam w LM padł remis 30:30, zaś w meczu ligowym triumfowały Lwy (należy dodać ogromne problemy z kontuzjami Zebr w tamtym okresie). W Kiel pewnie wygrali gospodarze 30:27 ale wynik końcowy nie oddaje w pełni różnicy dzielącej tamtego dnia obie ekipy. THW wypunktował bowiem zespół z Mannheim 17:9 w pierwszych 30 min a później już tylko kontrolował przebieg gry. I mimo, że na podobnie łatwe zwycięstwo nie ma raczej co się nastawiać to jednak więcej atutów znajduje się w dalszym ciągu po stronie Kiel. W mojej ocenie zobaczymy ciekawy, żywy mecz zakończony wygraną THW. Propozycje: Kiel @1.30 tobet ⛔ Kiel HT/FT @1.60 bet365 ⛔ Kiel -2,5 @1.50 bet 365 ⛔
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
To co dzisiaj zaprezentował dzisiaj THW Kiel woła o pomstę do nieba.Omeyer w bramce fatalnie (zaledwie kilka udanych interwencji i aż 33!!-najwięcej w całym sezonie wpuszonych goli).Wygrana Lowen zdecydowanie zasłużona i jesli Kiel dalej tak będą grać(wcześniej wpadka u siebie z przeciętnym Grosswallstadt) to Hamburg majstra ma w kieszeni bo gra najrówniej i najlepiej z całej Bundesligi.
 
zapala81 228

zapala81

Użytkownik
To co dzisiaj zaprezentował dzisiaj THW Kiel woła o pomstę do nieba.Omeyer w bramce fatalnie (zaledwie kilka udanych interwencji i aż 33!!-najwięcej w całym sezonie wpuszonych goli).Wygrana Lowen zdecydowanie zasłużona i jesli Kiel dalej tak będą grać(wcześniej wpadka u siebie z przeciętnym Grosswallstadt) to Hamburg majstra ma w kieszeni bo gra najrówniej i najlepiej z całej Bundesligi.
HSV Hamburg juz nikt nie dogoni. Co do meczu Kilonii to brawa dla Szmala za wyciągnięcie 6 z 9 rzutów z 7- metrów.....
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
HSV Hamburg juz nikt nie dogoni. Co do meczu Kilonii to brawa dla Szmala za wyciągnięcie 6 z 9 rzutów z 7- metrów.....
To się zgadza, całościowo odbił 28 piłek co daje 47 % skuteczności.
Co do reszty Polaków to trochę martwi to, że Karol Bielecki zaliczył wczoraj swój najlepszy mecz, strzelając...4 bramki.Ewidentnie forma nie jest optymalna, ale może będzie szła w górę.

THW druga porażka z rzędu, a mówiło się, że po Mistrzostwach będą mieli atut tego, że Jicha nie był na imprezie i będzie ciągnął grę drużyny, tak nie jest.Też sądzę, że HSV nie da rady nikt dogonić, ciekawe czy RNL utrzymają wysoką pozycje, następny mecz z Flensburgiem grają, też nie będzie łatwo, ale jak dali w taki sposób radę Kiel to czemu nie mieliby wygrać z ekipą gdzie jest Boesen czy Knudsen.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom