Wciąż też otwarta jest sprawa konieczności posiadania przez Ciebie uprawnień zawodowych do prowadzenia tego rodzaju działalności, na co
Ustawa hazardowa
http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2009,nr,201/poz,1540,ustawa-z-dnia-19-listopada-2009-r-o-grach-hazardowych.html
daje 4 miesiące:
Świadectwa zawodowe
Art. 24.1. Osoby pełniące funkcję lub zajmujące stanowisko, z którym wiąże się obowiązek:
1) nadzorowania gier hazardowych, w szczególności: dyrektorzy oddziałów, ośrodków gier oraz ich zastępcy, kierownicy i ich zastępcy, osoby nadzorujące gry telebingo, loterie fantowe, gry
bingo fantowe, loterie promocyjne i loterie audioteksowe, inspektorzy w ośrodkach gier, kasjerzy stołu,
2) bezpośredniego prowadzenia gry hazardowej, w szczególności: krupierzy,
przyjmujący zakłady wzajemne, prowadzący kolektury gier liczbowych, obsługujący automaty lub urządzenia do gier, z wyłączeniem pracowników obsługi technicznej
- są obowiązane posiadać świadectwa zawodowe.
2. Obowiązek określony w ust. 1 nie dotyczy:
1) osób dystrybuujących losy loterii pieniężnych i loterii fantowych, dowody udziału w grze telebingo,
bingo pieniężne i
bingo fantowe oraz dowody udziału w loterii promocyjnej;
2) osób sprzedających żetony lub kredytujących stawki w automacie;
3) osób obsługujących terminale kasowe w sklepach, na terenie których znajduje się kolektura gier liczbowych, sprzedających dowody udziału w grach liczbowych o wystandaryzowanych parametrach, przez co rozumie się sprzedaż dowodów udziału w grach liczbowych wyłącznie z wykorzystaniem specjalnych kart metodą chybił-trafił lub z zapisanymi przez gracza własnymi ustawieniami gry.
3. Osoby pierwszy raz zatrudnione do bezpośredniego prowadzenia gier hazardowych mają obowiązek uzyskać świadectwo zawodowe w terminie nie dłuższym niż 4 miesiące od dnia ich zatrudnienia.
4. Przepis ust. 3 stosuje się odpowiednio do osób wykonujących czynności bezpośredniego prowadzenia gier hazardowych na innej podstawie niż umowa o pracę.
Art. 25. 1. Świadectwo zawodowe wydaje minister właściwy do spraw finansów publicznych osobie, która spełnia łącznie następujące warunki:
1) ma nienaganną opinię;
2) posługuje się językiem polskim w stopniu wystarczającym do pełnienia funkcji lub zajmowania stanowiska, o które się ubiega;
3) nie była skazana za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
4) posiada wiedzę potwierdzoną egzaminem zawodowym.
2. Świadectwo zawodowe wydaje się na okres 3 lat.
3. Egzamin zawodowy polega na sprawdzeniu znajomości przepisów o grach hazardowych, w zakresie niezbędnym do pełnienia funkcji lub zajmowania stanowiska. Warunkiem przystąpienia do egzaminu zawodowego jest wniesienie opłaty egzaminacyjnej.
4. Egzamin zawodowy przeprowadza komisja egzaminacyjna składająca się z 3 osób, w tym:
1) 2 osób wyznaczonych przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych spośród urzędników zatrudnionych w urzędzie obsługującym tego ministra lub funkcjonariuszy celnych pełniących służbę w tym urzędzie.
2) 1 osoby wyznaczonej przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych spośród urzędników zatrudnionych w urzędzie obsługującym tego ministra lub funkcjonariuszy służb podległych temu ministrowi
- wyróżniających się wiedzą w zakresie przepisów o grach hazardowych, przy czym członkiem komisji egzaminacyjnej nie może być osoba, która prowadzi szkolenia dla kandydatów w zakresie tematyki objętej egzaminem lub jest autorem pozycji dydaktycznych obejmujących tematykę gier hazardowych.
5. Członkowie komisji egzaminacyjnej otrzymują wynagrodzenie za przeprowadzenie egzaminu zawodowego, nie wyższe niż 40 % minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679, z 2004 r. Nr 240, poz. 2407 oraz z 2005 r. Nr 157, poz. 1314).
6. W zakresie gier objętych monopolem państwa minister właściwy do spraw finansów publicznych może uznać za równoważne ze świadectwami zawodowymi świadectwa wydane przez wyspecjalizowaną organizację prowadzącą szkolenia w zakresie gier hazardowych. Podmiot wykonujący monopol jest obowiązany przedłożyć ministrowi właściwemu do spraw finansów publicznych program tych szkoleń.
7. O wydanie świadectwa zawodowego albo uznanie świadectwa, o którym mowa w ust. 6, występuje podmiot urządzający gry hazardowe.
...............
ale egzaminy w Ministerstwie Finansów - dla chętnych z całej Polski! - odbywają się co 6 miesięcy i to tylko dla ograniczonego ilościowo grona osób, bo max 40.
http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2010,nr,118/poz,794,rozporzadzenie-ministra-finansow-z-dnia-1-lipca-2010-r-w-sprawie-egzaminu-i.html
.