>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
  • Zapraszamy do zapoznania się i stosowania do poniższych wytycznych dotyczących rozliczania swoich analiz w działach tematycznych
    KOMUNIKAT

Fortuna bonus

Szwecja - sezon 2009/2010

Status
Zamknięty.
K 246

krysti24

Użytkownik
Luleå - Djurgården
Typ : powyzej 5.5 goli
Kurs : 1.90
Buk : Expekt
Analiza:
Już dzisiaj za dosłownie pare minut w ramach 7 kolejki szwedzkiej Elitserien zostanie rozegrane spotkanie pomiędzy Luleą i Djurgarden. Spotkanie to będzie rozgrywane troche w cieniu spotkania pomiędzy pierwszą i drugą ekipą szwedzkiej Elitserien czyli HV 71 i Farjestad. Mimo to mecz zapowiada się niesamowicie ciekawie , ponieważ zarówno gospodarze i jak i goście zajmują bardzo wysokie pozycję w tabeli i wygrały swoje ostatnie mecze.Lulea po ostatniej wygranej nad faworyzowaną Frolundą na jej terenie (2:6) zajmuje obecnie 5 miejsc w ligowej tabeli.Natomiast goście dzisiejszego spotkanie Djurgarden po ostatniej wygranej Linkopings 2:1 zajmuje bardzo wysoką trzecią pozycje.
Moim zdaniem w dzisiejszym pojedynku powinniśmy zobaczyć minimum 6 bramek , ponieważ Djurgarden jest ekipą grającą ofensywnie i zdobywającą duża ilość bramek w meczach wyjazdowych (wygrana na Frolundzie 1:5 , przegrane po ostrej walce na HV 71 6:7) , natomiast gospodarze dzisiejszego meczu zawsze są groźni na swoim terenie i łatwo skóry nie sprzedają odryzając się paroma bramkami. Powinien być to wyrównany pojedynek z dużą ilością goli.
Poprzednia spotkania pomiędzy tymi drużynami :
Swedish Elitserien 2008/2009 :
Djurgården Lulea HF 5:2
Lulea HF Djurgården 2:6
Djurgården Lulea HF 3:2OT
Lulea HF Djurgården 4:5OT
Djurgården Lulea HF 2:1
 
cl9vius 17

cl9vius

Użytkownik
v


Brynäs IF Gävle v Luleå HF

Over 5.5 @ 2.38 - Betfair ⛔ 4:0​
Gdy zobaczyłem ten kurs, pomyślałem - muszę go zagrać ???? Kurs wg mnie wysoki z kilku powodów. Brynäs IF Gävle u siebie bardzo mało strzela a zarazem mało traci. Na 3 spotkania strzelili zaledwie 4 gole.. co daje średnio 1,33 gola na mecz.. stracili natomiast tylko 5 (średnio 1,66 gola na mecz). Luleå HF także nie zachwyca w tej statystyce. W trzech wyjazdowych spotkaniach strzelili 7 goli (2,33/mecz) a stracili 8 (2,66/mecz). Reasumując, gdyby dodać średnio strzelone gole przez BIF i stacone przez LHF, po czym podzielić na dwa wychodzi 1,995/mecz. I odwrotnie - również 1,995/mecz. Czyli statystycznie wychodzą 4 gole na mecz.. ale to tylko z matematycznego punktu widzenia. BIF małą ilość straconych goli zawdzięcza dobrej grze obronnej zarówno w pełnych składach jak i w PK (78,13%) oraz dobrej postawie dziewiętnastoletniego gokipera Jackoba Markström (1,80 GAA, .923%, 0 SO), który może się poszczycić najlepszymi statystykami w lidze. Tylko jak długo ten młokos może trzymać tak wysoką formę? Bramkarz LHF także nieźle broni - 3 wynik w lidze (2,01 GAA, .920%, 1 SO) - ale pomagają mu chłopaki z &#39;pola&#39; - w PK LHF najlepiej broni w lidze (88,10%). Wszystkie staty wskazują na under, ale myśle, że można spróbować zagrać dziś overa.. kurs zachęca a daje 50% szans na powodzenie - wybór należy do Was :jezora54:. Brynäs IF w końcu musi strzelić więcej niż 2 gole u siebie.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
Luleå HF - MoDo Hockey

MoDo gra bardzo słabo, zawodzą z drużynami, które są w ich zasięgu, ostatnio przegrali u siebie z Rögle BK 2:3, wcześniej ulegli Södertälje 0:5 i stracili pkt z Brynäs. Po zespole Luleå też spodziewałem się czegoś więcej, za łatwo przegrywają z zespołami teoretycznie słabszymi - Brynäs czy Rögle, u siebie są jednak bardzo groźni. Goście przyjadą bez kontuzjowanych Niklasa Sundströma, Andreasa Salomonssona (0+3), Pera Hållberga i Hannu Pikkarainena (1+1). Jakieś spore osłabienia to nie są. Zastanawia mnie jednak ustawienie napastników poszczególnych piątek MoDo. W pierwszej zagrają Skröder, Svartvadet i Aasen, czyli póki co najproduktywniejsi zawodnicy zespołu, w drugiej kolejni dwaj najlepsi w klasyfikacji zespołu Green i Forsberg i wychodzi na to, że następne dwa zestawienia napastników mają właściwie tylko dać chwilę wytchnienia tym najlepszym. Nie wiem czy zestawianie ze sobą mało produktywnych zawodników może mieć dobre skutki. W bramce wystąpi Roman Malek, który też z powodów zdrowotnych dużo jak do tej pory nie pograł. W ostatnim meczu trener Lulei miał do dyspozycji tylko 18 zawodników. Nie zagrał m. in. Olausson (1+5) i Arlbrandt (2+2). Niestety nie mam jeszcze informacji jako by mieli dziś zagrać. Lulea gra równo, jest w niezłej formie choć kilka mankamentów jest do poprawy. Nie mniej jednak dziś nie powinni mieć problemów z pokonaniem rywala.
Luleå HF - MoDo Hockey 1 1,60 3:1 (1:0 1:1 1:0)
 
cl9vius 17

cl9vius

Użytkownik
Linköpings HC v Brynäs IF
+5.5
2.32
PinnacleSports
Kursiwo jakie wystawiło Pinnacle na over w tym spotkaniu jest zachęcający, choć statystyki już nie - większość przemawia za underem. Gospodarze na osiem spotkań, 4 kończyli overem.. przyjezdni tylko jedno. Wielka zasługa w tym dobrej postawie Jacoba Markströma (1,58 GAA, .934%, 1 SO), który ostatnio zachował czyste konto i jest najlepszym bramkarzem ligi - ale i dobrej grze w PK -
80,56% (LHC dla porównania najgorzej broni w osłabieniu - 72,09%). Mało strzelają ale i mało tracą.. ale jakaś kara na pewno się trafi - i tu może być szansa dla LHC, którzy w PP dla odmiany bdb grają (13 PP goli na 43 gry). Mający za sobą przygodę w NHL, Fredrik Norrena (2,77 GAA, .895%) nie może złapać formy.. i prezentuje się póki co conajmniej średnio. Ale to ten sezon.. w poprzednich dwóch na 5 spotkań w Cloetta Center cztery razy padał over 5.5. Dodam, że BIF nie przegrał w tym sezonie na wyjeździe, a LHC swoje punkty gromadzi tylko na własnej tafli, więc na przekór statystykom stawiam over, taka moja mała progresja.
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Linköpings HC - Brynäs IF
2
4,35
pinnacle

Na dzisiaj wybrałem bardzo ciekawe spotkanie z ligi hokejowej szwedzkiej. Uważam, że w tym spotkaniu po zaciętej walce wygrają goście. Brynas obecnie zajmuje miejsce 4, zaś ich rywale grają w tym sezonie bardzo słabiutko co oddaje ich 9 pozycja (na 12 drużyn w lidze). Mimo , że Linkopings gra u siebie to o wygraną będzie trudno, chociaż bukmacherzy są raczej pewni ich wygranej. Jednak Brynas dzisiaj na pewno nie odpuści i może pokusić się nawet o wygraną. Po za tym wystawiony kurs bardzo zachęca do gry na ten zespół. W ostatnich 3 spotkaniach Linkopings wygrało tylko raz, natomiast ich rywale od 3 meczy ani razu nie przegrali, co więcej pokonali nawet zespół HV 71 - obecnego lidera rozgrywek:
10/10-09 Elitserien Brynäs IF vs. Luleå HF 4:0
08/10-09 Elitserien Södertälje SK vs. Brynäs IF 2:3
06/10-09 Elitserien Brynäs IF vs. HV 71 2:1
W obliczu takiej formy gości jestem w stanie pokusić się o zagranie właśnie na nich. Gra Linkopings nie zachwyca i będą chcieli z pewnością wykorzystać tą ich słabszą postawę i odnieść zwycięstwo.
 
rex 144

rex

Użytkownik
Spotkanie: Timrä IK - Djurgardens IF
Typ: X
Kurs: 4,50
Bukmacher: betsafe

Analiza:
Timra zajmuje 10 miejsce w tabeli, a Djugardens ma o 3 pkt .więcej i zajmuje 9 miejsce na 12 miejsc w tabeli.

Ostatnie 6 meczy gospodarzy:
Skellefte&amp;aring; AIK vs. Timr&amp;aring; IK 4:2
Timr&amp;aring; IK vs. Linköpings HC 5:2
Timr&amp;aring; IK vs. MODO Hockey 4:4
Rögle BK vs. Timr&amp;aring; IK 3:2
HV 71 vs. Timr&amp;aring; IK 6:4
Timr&amp;aring; IK vs. Södertälje SK 3:1

Tak w skrócie lecąc od końca Timra wygrała 3:1 ze słabym Sodertajle, potem ładnie walczyła z dość mocnym HV 71, następnie była blisko remisu z bardzo mocnym Rogle, w końcu zremisowała u siebie z cienkim MODO, a potem wygrała u siebie z przeciętnym Linkopingsem oraz przegrała z bardzo mocną AIK na wyjeździe dwoma golami.

Teraz drużyna gości:
Djurg&amp;aring;rden vs. Rögle BK 1:3
Färjestads BK vs. Djurg&amp;aring;rden 2:1
Lule&amp;aring; HF vs. Djurg&amp;aring;rden 4:3
Djurg&amp;aring;rden vs. Linköpings HC 2:1
Djurg&amp;aring;rden vs. Brynäs IF 4:4
Frölunda HC vs. Djurg&amp;aring;rden 1:5

Lecąc od końca, Djugarden wygrało mocno z przeciętną Frolundą na wyjeździe więc ✅, potem u siebie remis z przeciętnym Brynasem, i skromne zwycięstwo z Linkopingsami u siebie, a następnie 3 porażki z bardzo mocnymi drużynami ale nie byly to jakieś porażki gdzie Djugarden traciło dużo goli , o mały włos nie doprowadzili by do remisu.

Podsumowanie obu drużyn: Timra za dużo razy przegrała w ostatnich 6 meczach, i nawet na wyjazdach z mocnymi drużynami przegrywała maksymalnie różnicą jednego albo dwóch goli. Więc dziś będzie napewno chciala wygrać, tym bardziej że ma słabszego przeciwnika. Również dodatkowym atutem dla Timry będzie własna tafla. Ale czy Djugarden pozostanie obojętny? Myśle, że nie ponieważ w ostatnich 3 meczach nie grało słabo ponieważ przegrywali na wyjeździe tylko różnicą jednego gola w dwóch spotkaniach z silnymi rywalami na wyjeździe. Także Djugarden jest w praktyce mocnym przeciwnikiem. Nie widząc zdecydowanego rywala, oraz to że obie drużyny poprostu muszą wygrać i żadna nie odpuści to typuje remisik.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
-
Rögle BK - Frölunda HC​

Elitserien póki co wychodzi ładnie więc oby jak najdłużej tak. W najbliższym spotkaniu piąte w tabeli Rögle BK podejmować będzie szóstą Frölunda HC. Gospodarze dobrze radzą sobie przede wszystkim na własnej tafli ale ostatnio i na wyjazdach dobrze im się wiedzie. Zwycięstwa nad Djurgården i MODO na pewno cieszą kibiców, dziś nadarza się okazja na trzecie zwycięstwo z rzędu. A Frölunda gra bardzo nie równo. Potrafią w odstępie kilku dni rozegrać bardzo słabe zawody z chyba najsłabszym w lidze Södertälje i stracić pkt by dwa później nie dać szans mocnemu Färjestads. Ostatnie 5 spotkań po między tymi zespołami zawsze wygrywali gospodarze, w tym 2 bardzo przekonywująco Rögle, kolejno 6:3 i 5:0. W porównaniu do ostatniego - wygranego - spotkania z Djurgården z składu gospodarzy wypadł Stefan Erkgärds (0+2). Tobias Viklund (1+1), Philip Larsen (0+2), Ville Mäntymaa (0+2), Mikko Lehtonen (3+1), Andreas Karlsson (3+2) nie przyjechali zaś z zespołem gości. Lehtonen i Karlsson to ważniejsi zawodnicy więc jest to problem dla gości. W składzie pojawią się więc Peter Andersson, Johan Alm i Mikael Johansson. Frölunda posiada kilka atutów jak Tomi Kallio, Niklas Andersson, Joel Lundqvist czy Per-Johan Axelsson więc z pewnością będzie to trudne spotkanie dla obu ekip, ale wierzę w możliwości Erica Beaudoina, Jakoba Johanssona, Dominika Granaka i reszty Rogalików. Zdecydowanie na gospodarzy.

Rögle BK - Frölunda HC ML 1 2,15
 
kurek 0

kurek

Użytkownik
Spotkanie: Bjorkloven - Orebro
Typ: 2
kurs : 3.00
buk: Betway
Analiza:
-
W 11 kolejce szwedzkiej Allsvenskan Bjorkloven zmierzy sie z Orebro. Wedlug bukmacherów faworytem są gospodarze , lecz ja mysle ze warto postawic na gosci. Za Bjorkloven nie przemawia zbyt wiele atutów. Co z tego ze grają u siebie skoro wygrali tylko 1/5 meczy na swoim lodowisku. Obecnie zajmują ostatnie miejsce i nic nie zanosi sie na to zeby predko je opuscili. W ostatniej kolejce polegli u siebie 0-1 z przedostatnim miejscem. 7pkt w 11 kolejkach i stosunek bramek19-34 mówi sam za siebie .
Orebro natomiast znajduje sie w polowie stawki. Z ostatnich 4 spotkan wygrali 3 razy. W tym w ostatniej kolejce 6-3 z wyzej notowanym VIK Vasteras. Ich forma rosnie, strzelają bardzo duzo bramek, ale tez duzo tracą . Mimo to mysle ze slabi napastnicy gospodarzy nie wbiją im za wiele bramek a sami beda potrafili przelamac ich defensywe. Wysoki kurs godny ryzyka. Moj typ 1-3
 
lionel21 191

lionel21

Użytkownik
Spotkanie: Bofors - Troja/Ljungby
Typ: 1
Kurs: 1,75
Bukmacher: expekt

Analiza: Dawno nie obstawiałem hokeja na lodzie, ale dziś moją uwagę przykuło spotkanie w drugiej lidze szwedzkiej. Bofors - Troja Ljungby. Faworytami tego spotkania są gospodarze. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 1,75, w mojej ocenie jest atrakcyjny. Gospodarze w lidze zajmują wysokie 4 miejsce, a na koncie mają 19 punktów przy bilansie bramkowym 39:31. To drużyna świetnie grająca u siebie, bo spośród 19 punktów zdobytych ogółem, aż 11 zdobyła przed własną publicznością. Troja/Ljungby to przedostatni zespół w tabeli. Na koncie ma tylko 9 punktów przy bilansie 23:32. Goście zdobyli tylko 1 punkt na wyjazdach, co w stawia ich w świetle najgorszej drużyny na wyjazdach. W końcu niewiele jej brakuje, by być najgorszą w lidze. Bofors jest w formie. Hokeiści tej drużyny wygrali 3 spotkania na ostatnich 6, w tym 2 przegrali dopiero po karnych. Z kolei na 6 ostatnich spotkań na własnym lodowisku wygrali aż 4. Historia też po ich stronie, ponieważ w zeszłym sezonie pokonali Ljungby 6-3. Przyjezdni grają słabo, przegrali 6 ostatnich spotkań wyjazdowych, a w ostatnim meczu u siebie z Vaxjo 1-4. Wydaje się, że to rywal nie groźny dla Bofors.
 
B 0

brachu

Użytkownik
mecz :
Almtuna-AIK Sztokholm
typ : 2
Kurs : 1.8
Buk : expekt
Dziś o godzinie 19;00 odbędzie się mecz Hokejowy drugiej Ligi Szwedzkiej , pomiędzy Aikiem i Almutną . Obecnie , drużyna Almutny zajmuje 11 miejsce w tabeli , z czego 4 z 5 ostatnich spotkań przegrali. Natomiast drużyna Aiku w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze zajmują miejsce 3 i mają tylko 2 pkt straty do lidera. Dodatkowo ostatnie spotkanie wygrali z Liderem.
ostatnie 5 meczy tych drużyn :
07/12-08 2. liga Almtuna vs. AIK Sztokholm 6:3
18/01-08 2. liga Almtuna vs. AIK Sztokholm 2:5
21/09-07 2. liga Almtuna vs. AIK Sztokholm 2:2
2:3 (d.)
05/11-06 2. liga Almtuna vs. AIK Sztokholm 2:2
3:2 (d.)
05/03-06 2. liga Almtuna vs. AIK Sztokholm 0:4
07/12-05 2. liga Almtuna vs. AIK 3:2
Wydaje mi się że mecze również leża po stronie AIK&#39;a . dlatego ja na nich postawię ???? a co państwo zrobią , wybór należy do Was ????
 
gwiazdoorek 0

gwiazdoorek

Użytkownik
Spotkanie: Djurgardens IF - Södertälje SK godz. 19:00
Typ: 1
Kurs: 1.7
Buk: betsafe.com
Analiza:

Gospodarze znajdują się obecnie po 11 kolejkach na 4 miejscu, podejmują drużynę, która po 10 kolejkach jest na 10 miejscu.
Gospodarze nie grają może rewelacyjnie ale ostatnia wygrana z HV 71 drużyną która zajmuje 1 miejsce w tabeli kusi mnie do obstawienia tego meczu na gospodarzy zwłaszcza, że goście ostatnio przegrali 4:2 z HV 71.
Djurgardens IF wygrali już dwa spotkania z rzędu i myślę, że tak przeciętnie grająca drużyna jak Södertälje SK nie przerwie tej passy.
Goście u siebie grają dobrze, ale na wyjazdach wręcz odwrotnie.
Na 5 spotkań 4 przegrane i 1 remis. do tego bilans bramkowy 8:20 gdzie gospodarze u siebie maja 11:12 co prawda tez bez polotu ale po takim kursie warto zaryzykować zwłaszcza, że takie spotkania często chodzą po kursie 1.4 i niżej.
Zobaczymy co z tego wyjdzie, w końcu to hokej i nie zawsze można wszystko przewidzieć. A zwłaszcza gdy się ma takie szczęście, że na 6 meczy obstawia się który nie wchodzi i jest remis ???? ( Ostatni mój typ ) :p
 
B 0

bartelli

Użytkownik
Spotkanie: Skelleftea AIK vs MODO Hockey
Typ: 1
Kurs: 1.65
Bukmacher: Expekt
Analiza:

Dziś o 16.00 rozpocznie się spotkanie hokeja w ramach szwedzkiej Elitserien. Drużyna gospodarzy Skelleftea AIK zajmująca obecnie 3 miejsce w grupie z dorobkiem 22 pkt zmierzy się z ostatnią drużyną tabeli ( 12 miejsce - 8 pkt) MODO Hockey. Ekipa gospodarzy w swoich 5 meczach u siebie 4 wygrała, natomiast goście na wyjeździe zaliczyli 3 przegrane w 5 meczach. Uważam że goście nie sprawią kłopotu dobrze grającym gospodarzom i zostaną pokonani.
 
G 0

gumisradom

Użytkownik
Hokej Szwecja
Luleå HF v Brynäs IF
Typ: 1
Kurs 1.7 gamebookers.com
Swój typ opieram na skuteczności strzeleckiej druzyny Lulea. W ostatnich czterech spotkaniach zdobyla 12 bramek i straciła 7 z czego az 4 z drużyną HV 71 (1 miejsce w tabeli), dodatkowo pokonała na wyjeździe 3 druzynę ligi tj. Farjestad. Wygrała 3 z 4 osttanich spotkań. Po spotkaniach z czołowymi drużynami przyszedł czas na Brynäs IF, drużynę która zdobyła w 4 ostatnich spotkaniach tylko 7 bremek z czego 5 z druzynami słabymi ( linkoping i rogle u siebie). Na wyjezdzie przegrała do 0 z ligowym średniakiem 4:0 a u siebie w rewanżu tylko 2:2. Dzis mecz wyjazdowy i sądze że będzie to porazka druzyny Brynas.
 
W 0

wojas161

Użytkownik
Vs

Swedish Elitserien 2009/2010
01.11.2009 - 18:00
Brynas Gavle - Farjestad
Typ:under 5,5
Kurs:1,60
Buk: BetGun

Dziś o godzinie 18 we Szweckim Gavle dojdzie do dość ciekawego pojedynku a mianowicie 8 brynas będzie gościł 2 zespól ligi Farjestad. Gospodarze nie przegrali u Siebie od 5 spotkań. W tym czasie zaliczyli 3 wygrane i dwa remisy. pokonali Hv(2:1),Lulea(4:0) oraz Djurgardens(3:1) zanotowali remisy z Linköpings i Rögle BK Ängelholm(2:2). Färjestads w ostatniej kolejce zaznali pierwszej porażki u Siebie a ostatnie dwa mecze wyjazdowe wygrała wynikami 6:3 i 4:0.Brynas zajmując 8 pozycje w lidze zgromadził do tej pory 20pkt o 9 pkt więcej ma Farjestad. Zdecydowanym liderem jest HV które już troszkę ociekło czołówce ale wróćmy do mojego typu. Brynas rozegrał u Siebie 7 meczy z czego 7 zakończyło się wynikami underowymi do tego dodajmy jeszcze ze goscie na 6 spotkań wyjazdowych zaliczyli 3 undery oraz 3 overy u siebie na 9 meczów 9 underow. W ostatnich 4 kolejkach wyjazdowych goście zaliczyli 3 overy i w ostatniej kolejce dopiero mieli under.
Myślę ze mój tym jest bardzo prawdopodobny aby po zakończeniu spotkania odhaczyć go i postawić plus przy nim. Dla odważnych polecam under 4,5 oraz na wynik 1:3 lub 2:2.​
 
brooklynbounce 888

brooklynbounce

Użytkownik
Spotkanie: Sodertalje SK - Lulea HF godz. 19:00 3:4 (2:0 ; 1:2 ; 0:2 )
Typ: 1
Kurs: 2,30⛔
Buk: Betsafe
Analiza:

Przed nami spotkanie kończące 16 kolejke rozgrywek Szwedziej Elitserien.Z dalekiej północy hokeiści z portowego miasteczka Lulea wybiorą się w długą podróż do Sodertalje.Gospodarz w spotkaniach na własnej tafli spisuje sie ostatnio bardzo dobrze,nie przegrał od prawie miesiąca a w pokonanym polu pozostawił między innymi lidera rozgrywek zespół z Jönköping-HV 71.Gorzej z konfrontacjami na wyjazdach ale nie o tym dziś.Lulea to zespól bezkompromisowy nie notujący zbyt często remisów,grają nieznacznie lepiej na swojej &quot;ziemi&quot; ale na wyjazdach też nie prezentują się najgorzej.Co więc skłoniło mnie do postawienia na gospodarzy??Po 1.Swietna passa spotkań u siebie i chęć rewanżu za porażke na początku sezonu aż 8:2(mecz w Lulei) .Po 2.Daleka męcząca podróz gości do ktorych to hokeisci są przyzwyczajeni ale w jakimś stopniu zawsze wpływa to na samopoczucie.Po 3.Jeśli Sodertalje dziś wygra wskoczy znów do strefy Play Off co pozwala na pewien komfort psychiczny.Nie ma informacji o jakichś poważnych kontuzjach w składach obydwóch drużyn więc niech dzieje sie wola nieba i wygra lepszy:spokodfhgfh: Powodzenia!! Wujek Marcin!!
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Boras - Ljungby 1 1,70 ✅ 6:3 (2:0 3:0 1:3)

Boras u siebie zgromadził 15 pkt w spotkaniach (5 zwycięstw), bilans bramkowy +7 nie jest źle, chociaż wpadka trafiła się z słabszym zespołem - Örebro. Ljungby na wyjazdach katastrofalnie, 7 spotkań i 7 porażek, tylko 1 pkt, bilans bramkowy -15. Gospodarze prawdopodobnie bez Mattiasa Remstama. Jest kilku ciekawych zawodników w zespole jak Erik Andersson, Per Fernhall, czy Alexander Bergström. Zespół z przewagą bardzo młodych zawodników ale z czerwoną latarnią Ljungby nie powinien mieć najmniejszych problemów.

Vaxjo - Orebro 1 1,60 ✅ 5:4 (3:1 1:2 1:1)

Podobnie jak wyżej. Vaxjo mocne u siebie, 5 zwycięstw w 7 spotkaniach, bilans bramkowy +13. Rywal Orebro dolna połowa tabeli, 5 porażek w 7 spotkaniach wyjazdowych i bilans bramkowy -10. Peter Tsimikalis, Daniel Åhsberg, Robert Rosén, Christian Magnusson, ma kto straszyć w ataku. Bardzo ofensywna drużyna niestety kosztem defensywy. Orebro punktuje głównie na własnej tafli, ogólnie dużo strzela ale i bardzo dużo traci bramek, dość wspomnieć że dysponuje najgorszą defensywą w lidze! 59 straconych bramek w 14 spotkaniach. Mecz na wymianę ciosów, ze wskazaniem na gospodarzy.

Oskarshamn - AIK Sztokholm 1X 1,91 ✅ 6:1 (1:1 1:0 4:0)

Oskarshamn może i jest nisko w tabeli ale dobre zawody zagrać potrafi. Potencjał mają o czym przekonał się lider i chyba zdecydowany faworyt do wygrania ligi Malmo, który przegrał u siebie z przedostatnim Oskarshamn 3:4 po dogrywce. Fakt, że później w dwumeczu z Morą Oskarshamn nie miał nic do powiedzenia ale z AIKiem mogą powalczyć. IKO zazwyczaj plasował się w środku tabeli i tanio skóry nie sprzedawał zwłaszcza na własnej tafli, niestety od jakiegoś czasu ten zespół okupuje dolne rejony tabeli i nerwowo do końca walczy o utrzymanie. Kadrowo nie wyglądają źle, Mattias Hellström do nie dawna etatowy zawodnik młodzieżowej reprezentacji Szwecji, Anton Persson reg. powoływany do tejże rep., Johan Sjödell-Wiklander, Daniel Ljungkvist, niezły jak na warunki ligi bramkarz David Rautio. AIK jakoś nigdy mnie nie przekonywał, raczej przeciętny zespół który ma trochę szczęścia, H2H na korzyść gospodarzy. Grać kim mają bo bracia Victor i Oscar Ahlström, Henrik Eriksson czy Richard Gynge to bardzo dobrzy zawodnicy. Zawodzą trochę Daniel Bång, Christian Sandberg i Mattias Beck którzy byli bardzo ważnymi zawodnikami w poprzednim sezonie. Doszukiwałbym się tutaj niespodzianki, gospodarzy na pewno stać na ugranie chociażby 1 pkt.
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Oskarshamn - Bjorkloven 1 2,00 ⛔ 2:3k. (1:0 1:0 0:2 - 0:0d. 0:1k.)

Zupełnie nie mogę zrozumieć kursów na to spotkanie. Bjorkloven przed ostatnie w tabeli, na wyjazdach katastrofa - 7 porażek w 8 spotkaniach, tylko 5 pkt i bilans bramkowy -14. Oskarshamn oczko wyżej, 4 zwycięstwa w 8 spotkaniach na własnej tafli, bilans bramkowy -2. Pisałem o nich niżej przy okazji meczu z AIKiem i się nie zawiodłem, kto chce może przeczytać bo nie ma sensu się powtarzać. Bjorkloven gra bardzo słabo, kilka dni temu przegrał na własnej tafli właśnie z Oskarshamn 0:1. Jest więc okazja na kolejne pkt dla gospodarzy a te pkt są bardzo potrzebne bowiem strata do miejsc kwalifikacyjnych PO już jest spora a na dole tabeli ścisk. W moim odczuciu to będzie mecz do jednej bramki a goście mają nikłe szanse na chociażby 1 pkt.
 
pietaszek89 1,6K

pietaszek89

Użytkownik
Luleå - HV 71 powyżej 5.5 (1,95)

Po turniejach reprezentacyjnych pora na powrót do rozgrywek ligowych. W szwedzkiej Eliteserien dojdzie do ciekawego pojedynku piątej drużyny w tabeli Lulea z liderem HV71. Obie ekipy przed przerwą reprezentacyjną wygrały ostatnie swoje mecze. Lulea z Sodertalje 4:3, natomiast HV71 dość skromnie 3:0 pokonali Brynas. Obie ekipy są w czołówce klasyfikacji procentowego wykorzystywania przewag w grze. HV71 już na stałe zadomowiło się na fotelu lidera, natomiast Lulea jest obecnie trzecia. Zdecydowanie większa różnica jest w grze w osłabieniu, gdzie Lulea przewodzi z 86.75% obronionych osłabień. Natomiast HV71 daleko, bo dopiero na 8 pozycji. W tabeli strzelców ligi na prowadzeniu dwóch zawodników gości Jukka Voutilainen oraz David Petrasek, którzy strzelili po 10 bramek. W ekipie gospodarzy najlepiej spisuje się Mats Lavander z 8 golami, a tuż za jego plecami są jeszcze bracia Abbott, którzy strzelili po 7 bramek. Według mnie obie drużyny prezentują się w ostatnim czasie najsolidniej w całej lidze. Przez co możemy nazwać ten mecz meczem na szczycie tej kolejki Eliteserien. Zdecydowałem się na grę w linii bramkowej 5.5, ponieważ dość sporo bramek obie drużyny strzelają w tym sezonie. HV71 ma ich na koncie 67, a o 20 mniej mają zawodnicy Lulea. Niby różnica sporo, ale i tak ten wynik gospodarzą daję drugie miejsce w tej klasyfikacji. Tracę też dość sporo, gdyż odpowiednio gospodarze 40, goście 41. Są natomiast w lidze drużyny, które znacznie lepiej wypadają w tym elemencie gry. Również dość dawno w meczach tych ekip na lodowisku Lulei nie padł over. Seria ma już 5 z kolei meczów underowych, więc warto spróbować zagrać dziś over 5.5. Jeżeli obie drużyny zagrają na swoim poziomie, widowisko gwarantowane, a co za tym idzie również kilka bramek bez problemu powinno paść.

Kurs z: Expekt
 
hawkeyesti 1,7K

hawkeyesti

Forum VIP
Almtuna IS - MIF Redhawks 2 2,00

Zaskakujące wyniki ostatnio padają. Oskarshamn prowadzi 2:0 by przegrać mecz w ostatniej tercji, podobnie w Norweskiej GET Ligaen Stavanger. Co ciekawe oba te zespoły nie grały źle, ale trzecie tercje w ich wykonaniu to katastrofa. Wracając do samego spotkania jednak. Malmö to główny kandydat do awansu i będę bardzo zaskoczony, jeśli tego awansu nie wywalczy. Transfery o których pisałem w pierwszym poście w spotkaniu z AIKiem (klik) wydają się być trafione bowiem zespół funkcjonuje bardzo dobrze. Dobrze w bramce prezentuje się Markus Svensson (.923 SVS%, 2.34 GAA), przed soba ma jedną z lepszych linii defensywnych w lidze, bardzo dużo do gry ofensywnej wnoszą Fredrik Eriksson (3+14) i Patrik Hersley (7+4). Jest doświadczony Duńczyk, który reg. jest powoływany do reprezentacji Jesper Damgaard czy Robin Weihager, któremu nie wyszła przygoda z Spartą Sarpsborg. Trochę więcej spodziewałem się po Finie Teemu Kesei. Ofensywa wygląda bardzo dobrze - Morten Green robi swoje (10+6), Carl Söderberg (7+10) i młodziutki Jan Urbas (7+1). 10 zwycięstw w 15 spotkaniach w tym tylko 1 po karnych, 5 porażek ale 2 razy urwali pkt rywalom. 3 miejsce w lidze obecnie, ale mają rozegrane najmniej spotkań w lidze. Almtuna to ligowy przeciętniak, mimo iż u siebie prezentują się dobrze (6 zwycięstw i 2 porażki, zaledwie 11 straconych bramek) to zajmują dopiero 8 pozycję. Przed sezonem ciekawe ruchy na rynku transeforwym, które jednak nie przekładają się na wyniki. Kontuzjowany jest bramkarz Ola Nilsson, ale Gusten Törnqvist pod jego nie obecność prezentuje się dobrze (.910 SVS%, 1.97 GAA). Obrońcy nastawieni głównie na odbiór i pilnowanie dostępu do własnej bramki nie wnoszą właściwie nic do gry ofensywnej, a to przekłada się potencjał ofensywny zespołu, który wygląda marnie. W poprzednim sezonie błyszczeli w lidze Jimmie Kraft (22+20), Robert Kimby (21+18 w Nybro), Olof Mårs (24+22 w Troja-Ljungby). Kimby i Mårs mieli poprawić grę w ataku tymczasem zawodzą na całej linii, nie mogą się odnaleźć w nowym zespole. Ich gra wygląda słabo co ma odzwierciedlenie w statystykach (kolejno: 4+2, 3+5, 3+6). Grę stara się ciągnąc Andreas Paulsson (4+6) ale to i tak za mało. Jest to jeden z najgorszych zespołów jeśli chodzi o strzelanie bramek. A bez tego spotkań wygrać się nie da. Zespoły z czołówki tabeli grające na wyjazdach starają się grać ofensywnie by nie tracić pkt z zespołami teoretycznie słabszymi. Potencjał ofensywny goście mają dużo większy od Almtuny i ciężko spodziewać się innego wyniku jak zwycięstwa przyjezdnych. Nie co ponad 2 tygodnie temu Almtuna poległa w hali Redhawks 3:7.
 
L 0

ligask

Użytkownik
Spotkanie: Leksands IF - AIK
Typ: 1
Kurs: 1.70
Buk: Expect
Analiza:

Drużyna Leksands, lider drugiej ligi szwedzkiej hokeja, podejmuje u siebie piątą drużynę w tabeli AIK Stockholm. Gospodarze bardzo dobrze czują się na własnym lodowisku, gdzie przegrali w tym sezonie tylko jedno z ośmiu spotkań. Do tego dochodzi dobra skuteczność - średnio 3.88 bramki na mecz, i skuteczna obrona - 1.88 bramek straconych.
Przyjezdni ze Sztokholmu w ostatnich pięciu meczach na wyjeździe nie wygrali ani razu! Do tego tracili na wyjazdach średnio trzy bramki, przy średniej 2.63 zdobytych.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom