>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Szwajcaria - Newsy, Transfery, Zakłady Długoterminowe, Typy

don_dario11 66

don_dario11

Nie ma rzeczy niemozliwych!
Thun-Xamax  19:00  20.07.19r.

Spielmann napastnik Thun przeniósł się do YB strzelił sporo goli, jego miejsce zajmnie Rapp + jest jeszcze serb Sorgic ( 15 goli w poprzednim sezonie). Z kolei u gości napastnicy Ademi, Pululu oraz defensywy pomocnik Die wrócili do swoim klubów z wypożyczenia. Wydaję mi się, że goście będą bardziej skupieni na obronie w tym meczu a Thun ruszy do przodu. Dlatego typuję:

Pierwszy GOL w meczu
@Thun 1.80
  
E-toto
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
I 26

ill3g4l

Użytkownik
Zurich - Lugano
21.07.2019 godz. 16:00
Typ: under 2,5 @1,95 Bet365
  

Według mnie ciężko wskazać tu na faworyta, skłaniałbym się nawet minimalnie na gości, tym bardziej po takim kursie, jednak to właśnie Lugano zostało bez swojego podstawowego strzelca - Carlinhosa, który w tamtym sezonie strzelił 13 bramek, więc teraz o gole będzie po prostu trudniej. W zeszłym sezonie padł w bezpośrednich spotkaniach pomiędzy zespołami 3 razy under na 4 mecze (i to nawet under 1,5). Wątpię żeby zespoły tym bardziej w 1 kolejce rzuciły się do ostrego atakowania, a będzie to typowa roszada.
 
Otrzymane punkty reputacji: +26
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Idę za ciosem, podobnie jak ostatnio w przypadku meczu w lidze slowenskiej i trafionego remisu Maribor - Olimpja (za co dostałem całkowite zero do reputacji) to teraz wpadł mi bardzo podobny mecz w lidze szwajcarskiej, Luzern - Thun. 

https://www.betexplorer.com/soccer/switzerland/super-league/luzern-thun/Ua0zn3AR/

Obie drużyny zagrają w czwartek w LE. Jedni z Espanyolem drudzy że Spartakiem (jak dla mnie obie na stronek pozycji ale nieważne). W zeszłym sezonie zajęły w lidze Szwajcarskiej 3 i 4 miejsce. Moim zdaniem wielce prawdopodobne, że tutaj pomiędzy meczami w pucharach zagrają tak aby sobie krzywdy nie zrobić. 

Remis 3.60 fortuna
Poczekam jeszcze na kursy na 
X/under 2.5gola 4.55 fortuna 
I dw 0:0 13.50 fortuna
​​​​​1:1 6.0 fortuna


0-2
         
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
YBB - FC Zurich

Niska stawka bo różnica między tymi dwiema drużynami jest bardzo duża ale z racji okoliczności idę w niespodziankę. 

YBB po remisie z Partizanem teraz we wtorek na wyjeździe zagra o wszystko rewanż. 

W takiej sytuacji, całkowicie otwartym wyniku ciężko mi sobie wyobrazić żeby tutaj z Zurichem szli na całość. 

FC Zurich x2 2.43 fortuna

Edit      
 
windover 21,6K

windover

Użytkownik

NEUCHÂTEL XAMAX FC VS. FC SION 
NEUCHATEL XAMAX (3-4-2-1): Walthert; Duric, Oss, Andre Luis; Gomes, Di Nardo, Corbaz, Seydoux; Mulaj, Nuzzolo; Karlen
SION (4-2-3-1): Fickentscher; Maceiras, Kouassi, Ndoye, Abdellaoiu; Behrami, Toma; Kasami, Grgic, Lenjani; Uldrikis

- Xamax w lidze radzi sobie póki co najgorzej z wszystkich 10.ekip Szwajcarskiej Super League ,po sześciu rozegranych meczach mają na swoim koncie zaledwie cztery oczka ,ostatnio remis z Servette FC (2-2) oraz porażka domowa z FC Basel (0-3) ,nieco lepiej idzie im w krajowym pucharze gdzie awansowali do 1/8.
- W szeregach gospodarzy zabraknie kontuzjowanych Dugourd, Mveng, Farine a ponadto pod znakiem zapytania stoją występy  Oss oraz Sulejmanov.
- FC Sion ostatnio jest naprawdę w gazie ,wygrał sześć kolejnych meczy z rzędu (cztery z nich na wyjazdach) i z dorobkiem 13.punktów zajmuje trzecią lokatę tracąc dwa punkty do liderującej Bazylei.
- Goście do tego meczu przystąpią bez  Raphael Branco , Nsakala , Patrick , Joaquim Adao , Philippe a pod znakiem zapytania stoi występ Facchinettiego.
- W sześciu ostatnich meczach między tymi zespołami padały dwa remisy ,raz wygrał Neuchatel a trzykrotnie wygrywał Sion.
- Za grosze można spróbować grać właśnie na przyjezdnych bądź jakiś DNB (2)

typ: FC Sion @ 2.25   
 
Otrzymane punkty reputacji: +184
windover 21,6K

windover

Użytkownik
FC LUZERN VS. NEUCHÂTEL XAMAX FC typ: FC LUZERN @ 1.79 1xbet   

LUZERN (4-4-1-1): Muller; Kakabadze, Knezevic, Lucao, Sidler; Demhasaj, Voca, Schulz, Schurpf; Ndiaye; Margiotta
NEUCHATEL XAMAX(3-4-2-1): Walthert; Xhemajli, Oss, Andre Luis; Gomes, Ramizi, Corbaz, Seydoux; Haile-Selassie, Nuzzolo; Karlen

FC Luzern pomimo faktu ,że jest dość wyraźnym faworytem w oczach bukmacherów to też nie gra niczego szczególnego. a wręcz przeciwnie bardzo słabo ,po siedmiu kolejkach mają na swoim koncie zaledwie sześć oczek co przekłada się na bilans 1-3-3. W ostatnim czasie był wyjazdowy remis z równie słabym FC Lugano (1-1) oraz wygrana w pucharze Szwajcarii z trzecioligowym Wohlen (4-0). W szeregach gospodarzy zabraknie  Burch (0/0), Arnold (1/0), Ndenge (6/0), Schwegler (6/0) a pod znakiem zapytania stoi występ obrońcy S. Grether (1/0)Neuchâtel Xamax z kolei pozostaje jedyną ekipą w lidze bez wygranej a bilans (0-4-3) mówi sam za siebie ,są pozytywy jak awans do 1/8.finału pucharu ale w lidze wygląda to bardzo źle ,ostatnio porażka z Sionem 1-3 (o którym pisałem wyżej). W kadrze przyjezdnych na pewno zabraknie kontuzjowanych Dugourd (0/0), Mveng (3/0), Farine (0/0) oraz zawieszonego I. Đurić (7/0) a jak niepewny pozostaje występ reprezentanta Macedonii T. Sulejmanov (5/0). Obie ekipy potrzebują wygranej ,ale stawiam tu na przewagę własnego obiektu miejscowych i wygraną Luzernu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +184
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Szwajcaria
Godzina: 16:00 (24 listopada)
Spotkanie: Sion - YB Bern
Typ: YB Bern i under 2.5 gola w meczu  
Kurs: 5,00
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Young Boys Bern jest obecnie w tak dobrej formie, do jakiej zwykli przyzwyczajać nas w ostatnich sezonach. Wygrana za wygraną, choć wraz z początkiem miesiąca odnieśli porażkę 3:0 na wyjeździe z Servette. Można to jednak tłumaczyć lekkim rozluźnieniem przed zbliżającym się spotkaniem z Feyenoordem w Lidze Europy, choć sądzę, że nie spodziewali się aż tak wysoce wyraźnego rozluźnienia. Dzisiejszy mecz pokazuje analogiczną sytuację. Jest ligowe spotkanie na wyjeździe z ligowym średniakiem, a za kilka dni czeka mecz z Porto w ramach Ligi Europy. Gdyby piłkarze z Berna dzisiaj zremisowali bądź przegrali, wówczas obecny wicelider, Basel, stałby przed ogromną szansą uzyskania pozycji lidera. Przynajmniej do następnej kolejki. Myślę, że porażka z Servette była wypadkiem przy pracy. Dzisiaj nie będą starali się wbić wielu goli przeciwnikowi, ale pokuszą się o skromne zwycięstwo. 
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Szwajcaria
Godzina: 16:00
Spotkanie: Servette - Lugano
Typ: under 2.5 gola
Kurs: 1.94
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Dzisiejszy typ opieram w głównej mierze na historii bezpośrednich spotkań. Pomimo iż obydwie ekipy potrafią strzelać bramki, i szczególnie w przypadku gospodarzy gole te padają (na ostatnich dziesięć spotkań sześć overów), to jednak bezpośrednia konfrontacja obydwu drużyn jest zachowawcza co znajduje odzwierciedlenie w postaci niewielkiej liczby bramek. W ostatnich dziewięciu bezpośrednich spotkaniach wynik meczu został ustalony za sprawą max. dwóch bramek. Myślę, że dziś historia się powtórzy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +207
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Piłka nożna - 1. Szwajcaria
Godzina: 20:30
Spotkanie: Basel - YB Bern
Typ: Basel i over 1.5 gola 3-2!
Kurs:
3,10
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Po raz ostatni na stadionie w Bazylei obydwie drużyny spotkały się w grudniu minionego roku, i wówczas gospodarze rozgromili gości aż 3:0. Już w trzynastej minucie spotkania prowadzili dwiema bramkami, a trzecią dołożyli w drugiej połowie meczu. Co ciekawe, półtora miesiąca później w Bernie, to Young Boys wygrali 2:0. O czym to świadczy? Obydwie ekipy są bardzo silne u siebie. W ogóle cała szwajcarska liga charakteryzuje się tym, że odsetek spotkań, w których wygrywa gospodarz, jest naprawdę wysoki. Gdybyśmy spojrzeli na ostatnie mecze z udziałem YB Bern zauważylibyśmy, że po raz ostatni gość wygrał... 8 stycznia, a więc aż 17 meczów temu. W skład tej liczby wchodzą nie tylko spotkania ligowe, ale także puchary. W przypadku Basel ta statystyka nie jest aż tak porażająca, ale i tak cztery ostatnie spotkania z udziałem Basel kończyły się wygraną gospodarzy. Dzisiaj obydwie ekipy czeka trudne spotkanie. Goście walczą o obronę tytułu, a gospodarze o jego odzyskanie. Pomiędzy nimi jest St. Gallen, który bardzo chętnie powziąłby informację o zgubieniu punktów przez gości. Myślę, że scenariusz jak najbardziej możliwy biorąc pod uwagę prestiż gry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +466
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Szwajcaria, Super League
Godzina: 16:00
Spotkanie: FC Basel - FC Sion
Typ: 2
Kurs: 5,30
Bukmacher: Fortuna
Analiza:
Tabela na początek:
kup.jpg
Gospodarze u siebie mają na koncie 4 zwycięstwa, 3 remisy i 2 porażki, natomiast Sion na wyjazdach zanotował 1 zwycięstwo, 3 remisy i 5 porażek i pod względem meczy wyjazdowych jest najgorzej grającą drużyną w całej lidze na ten moment. Mimo wszystko ja dzisiaj pokuszę się o niespodziankę i zagram na Sion. Ten mecz już od wczoraj za mną chodzi. Jak tylko zobaczyłem to zestawienie w ofercie to od razu mi się wbiło do głowy, że Sion tutaj sprawi niespodziankę. Nie wiem czemu ale strasznie mi ten mecz utkwił w głowie, by grać tutaj na niespodziankę i po prostu spróbuję dziś iść w stronę tej intuicji. W lidze szwajcarskiej grają ostatnio co 3-4 dni, dużo nagromadzenia meczy i myślę, że jest tutaj szansa na niespodziankę nie tylko zdając się na intuicję. Zespół z Bazylei swój ostatni mecz grał w czwartek a Sion w środę więc goście mieli ten jeden dzień więcej na odpoczynek. Do tego Basel nie jest w tym sezonie tak mocnym zespołem jak w ostatnich latach i coraz częściej zdarzają się wpadki ten drużynie. Sion ma ciekawy zespół i liczę, że dzisiaj skutecznie przeciwstawi się gospodarzom.

Absencje w Basel:
obrońcy Padula (14 występów w tym sezonie), Widmer (12 występów w tym sezonie) i Jorge (5 występów w tym sezonie) a pod znakiem zapytania stoi występ pomocnika Abrashi (1 występ w tym sezonie)

Absencje w Sion:
obrońcy Martic (5 występów w tym sezonie) i Kabashi (1 występ w tym sezonie) i pomocnicy Araz (10 występów w tym sezonie) i Doldur (8 występów w tym sezonie)

Sion zagrał bardzo dobry mecz w ostatniej kolejce z St. Gallen wygrywając 3-2 i mam nadzieję, że to nie była tylko jedno meczowa zwyżka formy. Basel to nie St. Gallen tylko zespół mocniejszy ale te nagromadzenie spotkań też robi swoje. Sion miał o 1 dzień więcej czasu na odpoczynek i przy tylu spotkaniach w ostatnim czasie, to napewno swoje też robi. No zobaczymy próbuję tutaj tej niespodzianki.
2-2
 
Ostatnia edycja:
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Piłka nożna - Szwajcaria, Super League
Godzina: 16:00
Spotkanie: FC Luzern - FC Sion
Typ: 2
Kurs: 6,00
Bukmacher: Totolotek
Analiza:
Tabela:
kup.jpg
Zespół gospodarzy na własnym stadionie ma bilans 4 zwycięstw, 6 remisów i 2 porażek, natomiast Sion na wyjazdach zanotował do tej pory 2 zwycięstwa, 5 remisów i 5 porażek. Szczerze to jestem bardzo zaskoczony tymi kursami na to spotkanie. Spotyka się tutaj trzeci od końca zespół z przed ostatnim, których dzieli 6 punktów różnicy a kursy wystawione jakby spotkał się zespół przynajmniej walczący o europejskie puchary z zespołem walczącym o utrzymanie. Jestem tutaj mocno zaskoczony tymi różnicami w kursach między tymi zespołami i nie pozostaje mi nic innego jak zaryzykować na gości. Sytuacja w tabeli sugeruje, że aż tak wielkiej różnicy między tymi zespołami nie ma jak pokazują to wystawione przez buki kursy. Dla nich murowanym faworytem jest tutaj zespół z Lucerny z czym ja się kompletnie nie zgadzam. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy, to ta, że u gości zapewne jest szpital, być może wykryte przypadki covidu. Sprawdzam no i rzeczywiście wielu graczy w ekipie gości dziś nie może zagrać ale po stronie gospodarzy również masa absencji i nawet bym rzekł, że bardziej osłabiających ten zespół niż rywala.

Absencje w Luzern:
obrońca Schulz (22 występy w tym sezonie, 7 goli na koncie), pomocnicy Schaub (25 występów w tym sezonie, 6 goli na koncie), NDiaye (25 występów w tym sezonie, 2 gole na koncie), Ndenge (8 występów w tym sezonie) i Alabi (1 występ w tym sezonie) i napastnik Binous (bez występu) a pod znakiem zapytania stoją występy obrońcy Schweglera (13 występów w tym sezonie), pomocnika Ugrinic (22 występy w tym sezonie, 3 gole na koncie) i napastnika najlepszego strzelca drużyny Sorgic (23 występy w tym sezonie, 10 goli na koncie), który cierpi na łagodne zapalenie ścięgna rzepki i wątpię, by tutaj ryzykowano wystawieniem tego gracza

Absencje w Sion:
obrońcy Ruiz (15 występów w tym sezonie), Iapichino (14 występów w tym sezonie), Wesley (6 występów w tym sezonie, 1 gol na koncie),Kabashi (1 występ w tym sezonie) i Andersson (bez występu), pomocnicy Clemenza (12 występów w tym sezonie, 1 gol na koncie), Zock (11 występów w tym sezonie, 1 gol na koncie) i Doldur (8 występów w tym sezonie) i napastnicy Khasa (19 występów w tym sezonie, 1 gol na koncie) i Hoarau (12 występów w tym sezonie)

Jak widać sporo tego po obu stronach. Za gospodarzami napewno przemawia fakt, że 2 poprzednie mecze w tym sezonie wygrali u siebie 2-0 i na wyjeździe 2-1 ale z pewnością ani atut własnego boiska ani sytuacja kadrowa w obu klubach ani fakt bezpośrednich dwóch wygranych w tym sezonie z tym rywalem nie czynią ich aż takim faworytem jakiego z nich zrobiły buki i ja wolę tutaj spróbować pograć na wygraną Sionu. Goście zagrają po raz pierwszy pod wodzą nowego trenera Marco Walkera i liczę na sprawdzenie się powiedzenia o efekcie nowej miotły. Kadrowo oba zespoły zbliżone potencjałem, dziś na boisku zobaczymy kilku zmienników po obu stronach i naprawdę dla mnie wszystko tutaj jest możliwe a skoro tak to wybieram zespół, na który kurs moim zdaniem jest mocno przesadzony w górę. To z Bazyleą jak grali był ciut niższy a to przecież zespół, który walczy o europejskie puchary. Więcej o sytuacji kadrowej przed meczem możecie poczytać na oficjalnych stronach obu zespołów, linki poniżej:
https://fcl.ch/publication/vorbericht-zum-spiel-gegen-sion/
https://www.fcsion.ch/fr/news/detail/1800/point-medical-avant-lucerne---sion
 
Ostatnia edycja:
oskarayy 0

oskarayy

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Puchar Szwajcarii
Godzina: 18:00
Spotkanie: St. Gallen - YB Bern
Typ: 2/+1,5 bramki
Kurs: 1.80
Bukmacher: Fortuna
Analiza:


YB to obecnie najlepsza szwajcarska ekipa. Mają ogromna przewagę nad drugim miejscem w tabeli (22 pkt.) i praktycznie zapewnione mistrzostwo kraju.

Niedawno zakończyli swoją przygodę w europejskich pucharach na dwumeczu z Ajaxem przegranym 0:5. Można jednak zauważyć, że mocno rzutowała ona na ich formę w lidze, którą od dłuższego czasu maja pod kontrolą i pewnie prowadzą. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się bezpośrednio po meczu z Ajaxem i przed meczem rewanżowym. Zakończył się wynikiem 2:2 pomimo oszczędzania sił kilku kluczowych graczy YB na mecze LE i zdecydowanym braku motywacji na zdobycze punktowe w lidze w obliczu europejskiej przygody.

Mimo tak dużej przewagi ostatnie wyniki YB w lidze to dwie wygrane 4:0 z Zurychem i 0:3 ze Sion. Myśle, ze po odpadnięciu z europejskich pucharów i opanowaniu ligi mogą skupić się na zdobyciu dubletu w tym sezonie, do którego potrzebny będzie puchar, a dla tak mocnej ekipy drużyna środka tabeli St. Gallen nie powinna być problemem i wygrają ten mecz strzelając przynajmniej dwie bramki.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Spotkanie: Zurich - YB Bern
Typ: YB Bern i powyżej 1.5 gola
Kurs: 1,71
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Young Boys są niekwestionowanym liderem szwajcarskiego odpowiednika Ekstraklasy i jak burza mkną po tytuł. W tym sezonie przegrali tylko jeden mecz, przy 9 remisach i 19 wygranych. Czy dzisiaj także odniosą zwycięstwo? Sądzę, że tak. Goszczą u przeciwnika, któremu regularnie spuszczają lanie. Dość powiedzieć, że wygrali wszystkie 10 ostatnich bezpośrednich spotka, strzelając przeciwko Zurichowi aż 33 gole! Ten współczynnik jest jeszcze dużo mocniejszy gdybyśmy przyjrzeli się ośmiu ostatnim bezpośrednim meczom - strzelili 30 bramek, co daje średnią blisko 4 na mecz. Dzisiaj dość bezpieczny typ jednak absolutnie nie zdziwiłbym się, gdyby ponownie Young Boys odnotowali wysoki wynik. Z racji tego że mecz odbywa się nie na ich terenie, zabezpieczam się tym, że do zwycięstwa będą potrzebować tylko dwóch bramek. Zatem mój typ na wygraną gości i co najmniej dwie bramki w całym meczu.
 
Ostatnia edycja:
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Spotkanie: Lausanne - FC Zurich

Zurich @1.80 eTOTO
(handicap 1,5:0) - Zurich @3.00 superbet


Analiza:
Dwudziesta piąta kolejka ligi szwajcarskiej. Dzisiaj grają ze sobą ekipy z dwóch końców tabeli. Lausanne jest aktualnie na ostatnim, dziesiątym miejscu. Zurich natomiast jest pewnym liderem i wydaje mi się, że goście powinni dać radę wygrać ten mecz.

Nie da się ukryć, że Zurich jest zaskoczeniem tego sezonu ligi szwajcarskiej. W zeszłym sezonie zajęli ostatnie bezpieczne miejsce, a teraz są liderem i to z przewagą aż trzynastu punktów nad drugim zespołem. Goście grają bardzo dobrze przez cały sezon i doszczętnie wykorzystują sytuację, że Young Boys i Basel grają po prostu słaby sezon w lidze. Myślę, że wszyscy fani tego klubu myślą teraz tylko i wyłącznie o mistrzostwie.

Zurich gra przede wszystkim fenomenalnie u siebie, ale na wyjazdach też daje radę. Ogólnie na 12 ostatnich spotkań ligowych wygrali aż 11! A na rozkładzie było zarówno Basel jak i Young Boys.

Odnosząc się do delegacji to w 12 spotkaniach zdobyli 24 punkty dzięki siedmiu zwycięstwom, trzem remisom i dwóm porażkom. Ostatnie spotkanie to wygrana 0:2 z Luzern, czyli dziewiątą drużyną w tabeli - bezpośrednim rywalem dzisiejszych gospodarzy w walce o utrzymanie. Zurich zdominowało ten mecz i mogli spokojnie strzelić 3-4 bramki zamiast dwóch. Luzern miało może ze dwie sytuacje, jednak nie były one jakoś specjalnie klarowne.
Kolejne spotkanie to remis 1:1 z Sionem i to było troszkę przykre. W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele, ale w drugiej Zurich docisnęło i w efekcie... stracili bramkę. Napastnik Sionu uderzył z kompletnie zaskakującej pozycji, ponieważ uciekał z piłką do boku pola karnego i właśnie był ustawiony do bramki niemal bokiem, a mimo tego jego uderzenie z jakichś 20 metrów wpadło do siatki. Nie wiem czy to tak ogromne umiejętności czy dużo szczęścia, choć się domyślam. Zurich wyrównało po karnym w doliczonym czasie gry.
Jeszcze poprzedniejsze spotkanie to wygrana 1:3 z Grasshopers, czyli ósmą drużyną w tabeli. Gospodarze strzelili bardzo szczęśliwego gola. Skrzydłowy dośrodkował piłkę, a obrońca próbował przeciąć to podanie i zmienił kompletnie trajektorię lotu, piłka przelobowała bramkarza i któryś z napastników dobił piłkę z metra do pustaka. To tylko jeszcze bardziej rozwścieczyło gości i Ci zdemolowali przeciwników w drugiej połowie nie dając im kompletnie nic do powiedzenia.

Co do gospodarzy to ich bilans jest fatalny. Po 24 spotkaniach mają tylko 12 punktów i widmo spadku zagląda im bardzo mocno w oczy. Osobiście powiedziałbym, że są już go na 99% pewni. Aktualnie mają serię 9 porażek z rzędu. Trzy dni temu zagrali całkiem niezły mecz przeciwko Sion w delegacji. Muszę przyznać, że byli lepsi. Mimo tego przegrali 1:0. Myślę, że to może być jeszcze bardziej dołujące dla nich i mogą się załamać już na maksa. Nieważne jak bardzo próbują to i tak nie wychodzi.

W meczach domowych po 12 spotkaniach mają 6 punktów. A ostatnie mecze nie napawają optymizmem. Porażka 1:2 z Luzern (bezpośrednim rywalem w walce o baraże o utrzymanie) i porażka 0:2 z Grasshopers, czyli ósmą drużyną w tabeli. Wcześniej jeszcze był pogrom 1:5 od St Gallen - ligowego średniaka. Mówiąc w skrócie - każda z tych porażek była kompletnie zasłużona. Najbardziej zapewne boli przegrana z Luzern u siebie. Właściwie w tej lidze Lausanne nie mogło mieć "łatwiejszego" meczu, a i tak dostało w czapę. W dodatku nie stworzyli właściwie żadnej dogodnej sytuacji. Bramkę, którą strzelili zawdzięczają głupocie jednego z obrońców przeciwnika. W 90 minucie rzucił się on by zablokować ciałem strzał z okolic 25 metra. Strzał leciał w środek bramki, więc był niegroźny, jednak owy obrońca zablokował strzał ręką i stąd karniaczek.

Wydaje mi się, że goście są w stanie spokojnie wygrać to spotkanie, ponieważ między obiema ekipami jest po prostu różnica klas.

Wynik końcowy - 0:2
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1574
biniuu 328,7K

biniuu

Znawca - Piłka nożna Afryka
Spotkanie: FC Zurich - Grasshopers
Typ: FC Zurich
Kurs:
1.75
Bukmacher: eTOTO

Analiza:

Początek dwudziestej ósmej kolejki Szwajcarskiej ekstraklasy. Mamy dzisiaj do czynienia z derbami Zurichu. Zmierzą się w nich aktualny lider z drużyną, która zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. Wydaje mi się, że gospodarze powinni dać radę spokojnie ten mecz wygrać.

Jakiś czas temu pisałem o ekipie FC Zurich, więc nie chcę się jakoś mocno powtarzać. Jest to drużyna, która ni stąd ni zowąd jest na pierwszym miejscu w tabeli, mimo że nikt im tego nie zwiastował. Można by ich porównać do Leicester z sezonu, gdy zdobywało mistrzostwo.
FC Zurich aktualnie wręcz deklasuje dwójkę dominatorów ligi szwajcarskiej - Basel i Young Boys. Zazwyczaj to te dwie ekipy dzielą między sobą kwestię mistrzostwa. Jednak tym razem jest bardzo duża szansa, że będzie inaczej. FC Zurich ma aż 12 punktów przewagi nad drugim Basel i 17 nad trzecim Young Boys. Trzeba przyznać, że obie te ekipy po prostu zaliczyły sporo wpadek w tym sezonie.
Mimo tych wpadek nadal są to bardzo mocne ekipy. I w ciągu ostatniego miesiąca FC Zurich obie te ekipy ograło. Najpierw poradzili sobie u siebie 4:2 z Basel, a następnie na wyjeździe wygrało 1:2 z Young Boys.

Przechodząc już do samych spotkań domowych to Zurich z trzynastu wygrało dziesięć, dwa zremisowało i raz przegrało. Ta porażka nadeszła stosunkowo niedawno - 12.03.2022 w meczu z St. Gallen. Ten mecz zakończył się wynikiem 0:3, jednak przebieg boiskowych wydarzeń wskazywał kompletnie na co innego. FC Zurich strzeliło bramkę już w 3 minucie, jednak została ona anulowana przez VAR. Zanim gospodarze zdążyli ogarnąć co się stało to goście już im zaaplikowali bramkę. Po prostu wykorzystali moment dezorientacji. Następnie szybko strzelili drugą, która była dosyć fartowna, ponieważ po strzale Schmidta, Von Moos wręcz dostał piłką i ta wpadła do siatki. Po tych zdarzeniach gospodarze bardzo mocno przycisnęli co poskutkowało... drugą bramką anulowaną przez VAR. Do tego doszedł strzał w słupek. Trzeba przyznać, że po prostu FC Zurich miało w tym spotkaniu sporo pecha.
Jednak spokojnie, tydzień później pokazali, że był to tylko wypadek przy pracy, ponieważ pokonali na wyjeździe wspomniane Young Boys 1:2.

Grasshopers po powrocie do szwajcarskiej ekstraklasy tylko i wyłącznie walczy o utrzymanie. Początek sezonu mieli całkiem niezły, jednak po przerwie zimowej bardzo dużo się posypało. Od momentu powrotu na murawy zanotowali jedno zwycięstwo, jeden remis i siedem porażek. "Wiosenny" bilans meczów wyjazdowych to wspomniane jedno zwycięstwo i trzy porażki. Wygrana nie była specjalnym wyczynem, ponieważ pokonali Lausanne, drużynę która po 27 spotkaniach ma 13 punktów...
Co do porażek to oglądałem mecze z Luzern (1:0) i St. Gallen (2:0). Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że były to porażki bardzo zasłużone. Z St. Gallen goście stworzyli sobie tylko jedną sytuację i miała ona miejsce jakoś w trzeciej minucie. Od tego momentu kompletnie nie istnieli. Natomiast w spotkaniu z Luzern zostali zgnieceni i mogą się cieszyć, że przegrali tylko i wyłącznie 1:0. Moim zdaniem mogły tam paść spokojnie minimum trzy bramki dla gospodarzy.

Podsumowując, wydaje mi się, że gospodarze są na takiej fali i mają przed sobą taką okazję, że po prostu nie mogą jej zmarnować. Wygrywanie ze słabeuszami to teraz obowiązek. W dodatku tak jak wspomniałem, są to derby Zurichu, więc motywacja jest jeszcze większa by pokazać kto rządzi w mieście.

Wynik końcowy - 1:1
Gospodarze kompletnie dominowali w meczu, ale niestety niewykorzystany karny i fuksiarska bramka przeciwników pogrzebały nadzieje o dobrym rezultacie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +579
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Luzern - Basel
Typ: Basel wygra i będzie powyżej 1.5 gola
@3.05 Fortuna

Wysoki kurs na gości jest zastanawiający, ale raczej jest to efektem obecnej sytuacji w tabeli ligowej, która wiele mówi o pewnej obniżce formy piłkarzy z Basel. Aktualni wicemistrzowie kraju obecnie plasują się na siódmym miejscu i są jedną z najsłabszych ekip jeśli chodzi o statystykę spotkań wyjazdowych. Najwyższy czas, aby taki stan rzeczy poprawić. Luzern w zeszłym sezonie wygrał baraż o utrzymanie przeciwko Schaffhausen i obecnie robią wszystko, by takiego zagrożenia nie powtórzyć. I całkiem dobrze im to wychodzi. Po 14 kolejkach są na czwartym miejscu, z aspiracjami na top 3. Basel od ośmiu spotkań poniósł tylko jedną porażkę, dzięki czemu zamazał nieco kiepski start w sezon. Dzisiejsza ewentualna wygrana spowoduje awans na 3-4. miejsce w tabeli. Właśnie tam jest ich miejsce, więc sądzę, że do tego może dojść. Trzeba powiedzieć, że żadnego spośród dziewięciu ostatnich bezpośrednich spotkań Luzern nie wygrał, a zremisował tylko dwa razy. Pozostałe 7 spotkań, w tym trzy wygrane w ciągu ostatniego roku z trzema zdobytymi bramkami w każdym, wygrali. Myślę, że świadkami podobnego scenariusza będziemy również i dzisiaj.
 
Ostatnia edycja:
S 0

SieWie

Użytkownik
Szwajcaria - Promotion League
19.03 15:00
Biel - Bruhl
Typ: Over 2.5
Kurs: 1.70
1xbet

Analiza:

Obie drużyny zaczęły 2023 rok z wysokimi wynikami. Gospodarze kolejno 3:2, 0:2 i 4:1 co daje średnią równą czterech goli na mecz. Goście poza tym ,że są w bardzo dobrej formie to zanotowali jeszcze wyższe rezultaty, mianowicie 1:4, 3:3, 1:4 oraz 2:1. Średnia z tych spotkań jest równa 5 goli na mecz.
W zapowiedzi na stronie klubowej Biel, mimo tego, że zespół nie wygrał od listopada, panuje optymizm i spodziewają się dobrego spotkania.

Wynik: 2:1

+++
 
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom