>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Superpuchar Polski 2012: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 12.08.2012

Status
Zamknięty.
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP

W tym roku na całe szczęście mecz o Superpuchar zostanie rozegrany. Rok temu była wielka farsa, ale w tym póki co nie ma większych problemów. Legia Warszawa i Śląsk Wrocław zmierzą się ze sobą przy Łazienkowskiej by udowodnić swoją wartość.

Prestiż tego pucharu nie jest wysoki. Przeważnie ekipy lekką ręką podchodziły do tych spotkań, bo wygranie tego tytuły nie daje większych korzyści. Jest to tylko kolejny dodatkowy sparing przed zbliżającą się ligą. Kto potraktuje ten pojedynek na poważnie ? Wydaje się, że Legia, która zagra na własnym stadionie ma kilka powodów by jutro sięgnąć po zwycięstwo. Przede wszystkim spora czara goryczy przelała się po tym, gdy w ubiegłym sezonie Legia nie zdobyła MP. Tytuł był bardzo blisko, ale zaważyły detale. Sezon 11/12 był jednym z najgorszych jeśli chodzi o rywalizację w wyścigu po MP. Być może mecz o Superpuchar będzie zupełnie inny ? Dobrze byłoby zobaczyć mecz z dużą ilością goli po obu stronach. Śląsk i Legia to jedyne ekipy, które będą reprezentowały nas w IV rundzie el. LE. Czy mecz o Superpuchar udowodni która ekipa jest silniejsza ? Czy Legia zrewanżuje się za przegrane Mistrzostwo Polski ?
Zachęcam do merytorycznej dyskusji
 
kuchcik 4,6K

kuchcik

Użytkownik
Śmiech gdzie będzie rozgrywany mecz...
Dla mnie niby jest value na WKS bo to w końcu superpuchar, ale Legia powinna wykorzystać swój stadion.
Ramzes, Legia się zrewanżuje? A ona przegrała mistrzostwo ze Śląskiem, gdy pokonała go we Wrocławiu 4:0, czy z m.in. z Lechią Gdańsk?
U mnie są dwa względy. Jeśli o kurs biega brałbym Śląsk, bo to jeden mecz, SP Polski, value. Z drugiej strony mecz na Pepsi Arenie, Legia faworytem i to nie tylko kursowym.
 
trackbank 1,8K

trackbank

Użytkownik
Wiadomo ,że teren neutralny nie jest a co tu się dziwić ,mecz Legii z Wisłą nie został w ogóle rozegrany a tutaj chodziło im o &quot;bezpieczeństwo&quot; bo nie od dziś wiadomo ,że stadion Legii pod tym względem jest chyba nr 1 ,może to boleć Wrocławian ale ja tutaj nie widzę winy w ogóle ze strony Legii bo dało się i takie komentarze przeczytać.
Piłkarsko? nie spodziewałbym się jakiegoś arcy meczu ,Śląsk w jakiej jest formie i Legia większość mogła ujrzeć w kwala do LE .Śląsk kompletnie nie ma kim straszyć ,do tego obrona kuleje fest .Legia stwarza dużo okazji ale brakuje wykończenia dosyć często ,obrona też popełnia kuriozalne błędy.Ale obiektywnie mówiąc to Legia wygląda tutaj lepiej i to sporo ,Sagan w dobrej formie szuka gry,na Polską ligę dobry grajek i jeszcze nie jedną bramkę dla stołecznej drużyny strzeli.Ljuboja można na niego narzekać że wielka gwiazda itp szybkości jak wiadomo wszystkim na ziemi nie ma ale błysk ,technika na wysokim poziomie przy Saganowskim widać że wygląda to według mnie lepiej niż sezon temu bo te wrzutki ma kto wykorzystywać .Kosecki dobra forma ,kręci na tej swojej stronie choć brakuje mu chłodnej głowy ,ale robi różnicę .Kuciak trzym formę ponad normę heh wiadomo,obrona tak jak mówiłem mega wypas nie wygląda ale dalej jest to solidne szczególnie u siebie ,Suler wariat ale myślę że on się trochę ogarnie bo jak tak patrzyłem na niego to wydawało mi się ,że przestraszony fest jest.O Śląsku ciężko mi coś napisać pozytywnego w ostatnich meczach ,na pewno Mila bez formy co widać gołym okiem ,obrona nie pewna na maksa Pawelec babole sadzi .Na ataku wolę tego Diaza z nadwagą niż Voskampa ,bądź Gilkiewicza. Sobota może coś tam szarpnie.Myślę że więcej gry tutaj będzie w środku pola .Na pewno na uwagę zasługuje jeszcze w Legii Łukasik według mnie świetnie się zapowiada ,na minus Vrdoljak jego bezsensowna gra w ostatnim czasie dla Legii jest niekorzystna ,czerwo w ostatnim meczu i nerwówka do ostatnich min.To tak w ramach wstępu ,może ktoś widzi coś ciekawego do grania w tym meczu bo ja nie.
 
thma 43

thma

Użytkownik
Ja jako czynny kibic Legii, chcę WSZYSTKICH poinformować, że mecz będzie bojkotowany przez kibiców, nie będzie zorganizowanego dopingu ani żadnych wywieszonych flag. Co może sprawić atmosferę na meczu z Borussią, czyli mecz nudny, mało atrakcyjny. Wynik może pójść w obie strony, raczej łatwe zwycięstwo stołecznych.
Chcę tutaj dodać parę słów o przygotowaniach mojej drużyny. BYŁY TRAGICZNE. Transfery nie trafione, beznadziejny scouting. Dostaliśmy SULERA który jest po prostu za słaby na (przyszłego) mistrza polski(?!), Ten Salinas jedynie owocuje w niezłego grajka. Chcę tylko dopiąć szczegółu że sztab scoutingu, z dowodzeniem pana Marka Jóźwiaka, przyglądał się prawie miesiąc, czy Paragwajczyk jest dobrym zawodnikiem... . Na wielki minus siła ataku Legii, odgrzewany kotlet Saganowski?! Kim on jest? On był świetnym zawodnikiem. Teraz strzelił Hattricka z Metalurg Lipawa, i co z tego? Byłem na żylecie, i widziałem mecz z bliska. Miał 10 sytuacji i strzelił 3. Genialnie.
Koniec tego sarkazmu,teraz fakty.

Dlaczego nie ŚLĄSK? Nie porównujmy ich do poprzedniego sezonu. Nie ma Celebana, Fojuta, podpory obrony. Jest Rafał Grodzicki(kolejny odgrzewany kotlet). Jedyny zawodnik na plus to jest Patejuk, na prawdę ciekawy zawodnik, doda wigoru zespołu z Wrocławia. Obrona tragiczna. Jedynie Keleman ogarnia bramkę, na prawdę. Gdyby nie on. Ze Szwedami byłoby jeszcze gorzej. To jest przykre, ale prawdziwe. Pomoc..., Mila?! Niedoszła gwiazda euro jest cieniem samego siebie, strzały z daleka wysłane w kosmos, lub za lekko, tzw. podanie do bramkarza. Cetnarski? Pan Lenczyk ustawia go na skrzydle?! ŻE CO? SKRZYDŁO!? taki drewniany zawodnik? Raczej defensywny pomocnik..., Sobota? CO z tego że szybki jak ma dwie lewe nogi..., Mraz? Widzieliśmy jak się popisał w el. LM. porażka. ATAK?! DIAZ? Może i niezły, ale chyba za słaby jak na Legie. VOSKAMP? pewnie nie zagra ani minuty. Gikiewicz? Chyba żartuje sobie z niego..., ale on chyba nie jest napastnikiem,? W poprzedniej rundzie 3 bramki? Nieźle..., jak na obrońce!
Wynik musi, nawet POWINIEN pójść w stronę Legii Warszawa.
Osobiście stawiam ZWYCIĘSTWO LEGII WARSZAWA za 1,80 na bwin.com
Mam nadzieje że moje spostrzeżenia się komuś przydadzą,
pozdrawiam
 
santoro86 18,1K

santoro86

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Superpuchar Polski
Spotkanie: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (czyste konto)
Typ: Legia Warszawa
Kurs: 2.20
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Dzisiaj zdecydowałem się przyjrzeć spotkaniu o Superpuchar Polski. Legia zagra na własnym stadionie z mistrzem Śląskiem Wrocław.
Obie drużyny już rozpoczęły sezon od potyczek w eliminacjach europejskich pucharów. Śląsk skompromitował się w meczach z Helsingborgiem natomiast Legia powalczyła z SV Ried i o fazę grupową LE zagra z norweskim Rosenborgiem. Widziałem w akcji obie ekipy i muszę powiedzieć, że Legia prezentuje się zdecydowanie lepiej, dzisiaj powinni podopieczni Jana Urbana potwierdzić moje słowa.
Śląsk rozczarował mnie niesamowicie i dzisiaj ze wszystkich sił trzymam kciuki za Legię.
Orest Lenczyk zapowiada ambitne podejście do tego meczu i walkę o trofeum ale czy z tak fatalnie grającą obroną jest to możliwe ? W swoim typie skupiam się na Legii gdyż uważam, że wygrają ten mecz, co więcej myślę, że Śląsk nie strzeli dzisiaj nawet gola.
Kadra Legii na dzisiejszy mecz wygląda tak:
Bramkarze: Dusan Kuciak, Wojciech Skaba
Obrońcy: Inaki Astiz, Artur Jędrzejczyk, Tomasz Kiełbowicz, Jakub Rzeźniczak, Marko Suler, Jakub Wawrzyniak
Pomocnicy: Dominik Furman, Janusz Gol, Michał Kucharczyk, Daniel Łukasik, Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak, Michał Żyro
Napastnicy: Jakub Kosecki, Danijel Ljuboja, Marek Saganowski
Nie zagra kapitan Michał Żewłakow (kontuzja) więc zastąpi go zapewne Suler. Obrona Legii musi zagrać bardzo konsekwentnie dzisiaj i zneutralizować przede wszystkim Diaza (jak dla mnie jedyne zagrożenie ze strony Śląska).
Suler i Astiz jeszcze uczą się gry ze sobą ale powinni zatrzymać ofensywę wrocławian.
Legia straciła do tej pory 6 goli w 5 meczach co nieco podważa moją analizę, jednak pamiętajmy o tym, że Legia ma tutaj także pozasportowe porachunki do rozwikłania (pamiętne przyśpiewki), Urban na pewno zmotywuje na 200 % tych zawodników i dzisiaj zobaczymy waleczną Legię. Przy &quot;swoich trybunach&quot; powinno być tutaj z 2:0 dla Legionistów.
Typ na czyste konto myślę, że jest ciekawy do grania dzisiaj ????
 
gumbi82 526

gumbi82

Forum VIP
Spotkanie: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Typ: 1
Kurs: 1.95
Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

Bardzo interesująco zapowiada się nam pojedynek w ramach Super pucharu Polski w którym to zmierzą się mistrz T-Mobile Ekstraklasy zespół Śląska Wrocław z mistrzem pucharu Legią Warszawa. Spotkanie to rozgrywane jest na Pepsi Arenie tak więc Legia Warszawa zagra u siebie a co z tym idzie na stadionie zobaczymy komplet publiczności. Legia Warszawa jak wiemy w pięknym stylu wyeliminowała Austriacki Ried pokonując ich w dwu meczu 4:3 co pokazuj, że na tydzień przed startem Ekstraklasy zespół ten jest w dobrej dyspozycji. Śląsk jak wiemy jest aktualnie mistrzem Polski lecz to co pokazała ta drużyna w eliminacjach do Ligi Mistrzów pozostawia wiele do życzenia. Kompromitacja u siebie bo inaczej nie można było nazwać przegranej 0:1 z mistrzem Czarnogóry Budocnostem który po meczu ze Śląskiem przegrywa w rozpoczynającym nowy sezon ligowy w Czarnogórskiej Liga PRVA na wyjeździe z Sutjeska 1:0.Dodam jeszcze, że Sutjeska cudem uniknęła w minionym sezonie spadku z tamtejszej Liga PRVA kończąc sezon na 8 miejscu mając przewagę 2 punktów nad 10 miejscem które spycha do udział w barażach o pozostanie w lidze. To co zrobił Śląsk w następnej rundzie śmiało można określić blamaż porównując naszego mistrza kraju do mistrza Islandii czy Wysp Owczych bo nie rozumiem jak można przegrać ze Szwedzkim zespołem 1:6 w dwu meczu. Gdzieś po drodze Śląsk pokonał na wyjeździe w pucharze Polski 0:1 Górnika Polkowice który jak wiemy w ubiegłym sezonie spadł z I do II ligi. Lenczyk przed tym spotkanie wypowiada się, że „Tak mecz czasami gra się tylko raz w życiu. Wyczuwam, że nasi piłkarze podejdą bardzo ambicjonalnie do tego spotkania. Nie będzie oszczędzania, bo trofeum, o które zagramy w niedziele, jest zacne. Poza tym to będzie doskonała okazja, by dobrze się zaprezentować na tydzień przed startem ligi. Zastanawiam się co miał na myśl Lenczyk mówiąc podejdą bardzo ambicjonalnie? teraz zagrają ambicjonalnie ? tzn, że w eliminacjach do Ligi Mistrzów grali na tzw pół gwizdka? Na koniec napisze już tylko tyle, że jeśli Legia zagra podobnie jak z Ried to nie widzę tutaj innego rozwiązania niż zwycięstwo podopiecznych Urbana.
1:1 ⛔
 
misiek_84 50,5K

misiek_84

Użytkownik
Spotkanie: Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Typy: Legia AH -1 i OVER 2,5

Kursy:
2,375 i 2,1
Bet365
Wynik: 1-1

Ja przychylę się chyba do zdania większości. Wiadomo wszystko się może zdarzyć ale jest chyba kilka istotnych rzeczy które przemawiają za takimi typami. Po pierwsze gra obydwu zespołów w eliminacjach europejskich pucharów. Śląsk męczarnie i fura szczęścia w 2 rundzie z Czarnogórcami no i deklasacja w meczu ze szwedami porażka w dwumeczu 1-6 na tym etapie to troszkę w głowie się nie mieści. Legia jednak Łotyszy dość spokojnie ograła w 10 z Ried było troszkę więcej emocji ale też grali w 10 i przy odrobinie lepszej skuteczności by ich roznieśli, I to są argumenty za pierwszym typem bo jednak jak na razie Legia wygląda na boisku dużo lepiej gra bardziej kombinacyjnie rozciąga do skrzydeł, szybki Kosecki doświadczenie Ljuboji dużo lepiej to wygląda niż Mila plus Gikiewicz ewentualnie zryw Diaza. Co do drugiego typu to obie drużyny w dotychczasowych meczach popełniały katastrofalne błędy w obronie więc może to zwiastować kilka bramek. Myślę że są bardzo duże szanse na powodzenie chociaż jednego typu co zabezpieczy zysk w tej kombinacji. Dodam jeszcze ogromną motywacje Stołecznych bo wokalnych popisach Wrocławian na koniec zeszłego sezonu oraz swój stadion i dlatego liczę na wysoką wygrana Legii i obydwa typy trafione w 10 ????
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Ja tam czuje, ze jednak niestety znowu Legionisci sa w stanie zagotowac nerwowke i stracic jakas bramke, nie zaryzykuje BTSa, bo kurs kiepski biorac pod uwage mozliwosci WKSu.
Legia rozpoczela sezon w miare przecietnie, ale na pewno na dzisiejszy mecz beda zmobilizowani, pomimo rzecz jasna braku dopingu. Miro Radovic dla jak sie nie myle gazety koszernej nawiazal do spiewakow z Wroclawia. Wlasnie on i kilku jeszcze zawodnikow na pewno beda mocno zmobilizowani na ten mecz. Do takich na pewno mozna jeszcze doliczyc Koseckiego, ktory po ostatnich przeprosinach na gniezdzie dzis bedzie chcial sie pokazac z dobrej strony, pewien jestem, ze bedzie szarpal i obejrzymy jakas akcje bramkowa z jego strony, ale wiadomo jak bywa z ich wykanczaniem.. Jesli nie on, to Ljuboja, Saganowski i Radovic to trio, ktore powinno spokojnie zagrozic nieraz i nie dwa obronie Slaska.
Legia z tylu nie wyglada jeszcze tak solidnie jak sezon temu, ale to na pewno bedzie przychodzic z czasem. Diaz i Mila po stalych fragmentach beda na pewno dosc grozni, dlatego tutaj obawiam sie straconego gola. Inny przypadek nie wchodzi w gre, bo to Legia bedzie prowadzila gre. A prowadzenie gry nie idzie im znowu tak najgorzej, patrzac na wyniki meczow z Ried, Okocimskim i Liepaja (mowie o LE u siebie). Ofensywnie tez czuje dzis pobudke Michala Zyro, ktory pewnie wejdzie do meczu z lawki. Czuje fajny dosyc mecz i wygrana Legii w stosunku 2:0 lub wyzej
Over 1.5 @ 1.4 Expekt ✅ 1:1
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Faworyt jest jeden (Legia). Osobiście, bardzo chciałbym, żeby wielki pan trener Lenczyk dostał po raz kolejny łomot i żeby w poniedziałek, czy wtorek, wylądował na dywaniku. Fajerwerków chyba jednak nie ma co się spodziewać. Meczu nie typuję, ale gdybym miał, to wybrałbym under 2,5. U nas takie &quot;hitowe&quot; spotkania zawsze zawodzą.
PS. PZPN i cała ta banda uja, jak zwykle, potrafi koncertowo spieprzyć taki mecz. Finał PP zrobili w Kielcach, teraz SP na Ł3, gdzie Legia jest z urzędu gospodarzem.No i brawa dla Gorzowa... wróć, brawa dla kibiców, którzy olewają to spotkanie (niska frekwencja, brak dopingu).
 
bonaventura 270

bonaventura

Użytkownik
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław | 1 | 1,78 (4j)
Pepsi Arena. Czy jest normalnym, by mecz o superpuchar jakiegoś kraju odbywał się na stadionie jednego z uczestników ? Jeśli nie jest to dwumecz, jest to chore. Chodziło zapewne o bezpieczeństwo, bo przed rokiem tego meczu w ogóle nie rozegrano. Na początku warto podkreślić, że kibice stołecznych równie niechętnie patrzą na spotkanie, i frekwencja raczej będzie niska. Wszyscy wiemy, jak obie drużyny radziły sobie w europejskich pucharach. Legia ostatnio pokonała 3:1 Ried, a Śląsk po raz kolejny skompromitował się z Helsingborgiem przegrywając w Szwecji 1:3. Dzisiaj nie zagra Żewłakow, a to biorąc pod uwagę jego formę raczej plus. Nie jest jeszcze pewna sytuacja Sulera i Kucharczyka, ale po ostatnich spotkaniach wnioskuję, że nawet jeśli nie zagrają, nie będzie to duży problem. Co do Śląska, nie od dziś wiadomo że piłkarze za Lenczykiem nie przepadają. Nie od dziś wiadomo, że miał spory wkład w przegranym u siebie spotkaniu 0:1 z Buducnostem. Od niedawna jednak wiadomo, że posada doświadczonego trenera zaczyna wisieć na włosku. Podobno działacze rozglądali się już za następcami, podobno przymierzany był Henryk Kasperczak. Biorąc pod uwagę, że ten mecz nie ma wielkiego prestiżu, a piłkarze chcieliby zmienić trenera, możliwe że nie zagrają na 100%. Nawet jeśli, jednak to uczynią będzie bardzo trudno o korzystny wynik. Legia czy z Łotyszami, czy Austriakami u siebie grała ze stylem, posiadanie piłki i spora ilość akcji ofensywnych dały się we znaki. Śląsk z kolei pokazał, że nawet z o wiele słabszym Buducnostem może mieć problemy z przekroczeniem limitu 35% posiadania piłki. Pokazali się ostatnio dobrze przez dwa kwadranse ze Szwedami, udało im się wiele - ale wnioskując po całym meczu, powodem była z początku chęć utrzymania wyniku przez szwedów. Jak mogło być 0:2 (marnował dwukrotnie Diaz), i zaczynało pachniać sensacją, rywal przypomniał o sobie i zakpił sobie z dziurawej defensywy mistrzów Polski. Ostatnio Ljuboja i Radović krytykowali Koseckiego, myślę że treningi po godzinach tego chłopaka mogą przełożyć się dziś na kilka bramek. Dodatkowo te przyśpiewki po zdobyciu mistrzostwa przez piłkarzy Śląska, myślę że małe są szanse na odpuszczenie takiego spotkania, minimalne.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom