>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Superpuchar Polski 2010

Status
Zamknięty.
mozi 552

mozi

Użytkownik
Zgadzam się z poprzednikiem. Obie drużyny grają ważne spotkania w Europejskich Pucharach i nie ulega wątpliwości, że te mecze dla obu ekip będą ważniejsze. Jaga to drużyna ze sporym potencjałem, jednak będą mieli tylko dwa dni przerwy po meczu z Arisem, a więc trudno stwierdzić czy podstawowi piłkarze będą gotowi do rozegrania 180 minut w przeciągu niespełna 72 godzin. Poczekajmy na kadry meczowe, choć oczywiste jest, że na papierze to Lech będzie wyglądał groźniej, nawet jeśli do Płocka nie pojedzie większość zawodników, których będziemy oglądali już jutro w Pradze.
Ja tak na pierwszy rzut oka, w ciemno typowałbym remis po dobrym kursie. Lech ma większy potencjał, Jaga powinna być bardziej zaangażowana a to sugeruje, że może to być bardzo wyrównane spotkanie.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Ciekawie też wygląda under 2,5. Lech (praktycznie) bez napastników. Wichniarek będzie ciągnął tą grę, ale sam meczów nie będzie wygrywał. Jaga w poprzednim sezonie mnie zachwyciła. Często grali bardzo efektownie, a do tego Jaga ma Franka (jeden z moich ulubionych polskich piłkarzy). Cenię go za to że często pracuje dla drużyny. Nie chce zdobywać za wszelką cenę bramek, ale pomaga młodszym kolegom. Wracając do samego typu to myślę że poza zdobyciem pucharu przez Jagę postawię także na under bramkowy za większą stawkę. Obie drużyny będą zmęczone (przede wszystkim Jaga), a także obie drużyny grają dość konsekwentnie. Żadna z drużyn nie rzuci się do ataku i liczę na skromne zwycięstwo 1:0?
 
bayern91 0

bayern91

Użytkownik
Jage stac na zwyciestwom, pokazala to w sparingach pokonujac wielu rywali i to w dobrym stylu. wiadomo zgadzam sie ze jaga gra w pucharach ale lech tez w nich gra, a do tego lech nie gra w tej chwili na tyle dobrze aby stac ich bylo na wygrana w tych dwoch meczach tzn ze sparta i jaga, wiec postawia wszystko na jedna karte i zagraja pierwszym skladem ze sparta a w meczu z jaga postawia na 2 sklad, bo przeciez Superpuchar Polski nie ma jeszcze zbyt duzego prestiżu. Dlatego ja rowniez postawie w tym meczu na Jage.
A do tego Jagiellonia jest głodna sukcesow.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jak po meczu ze Spartą, Lech pokaże się w Superpucharze ? Skoro zespół Jacka Zielińskiego nie potrafi wytrzymać kondycyjnie 90 minut. Teraz powinni wziąć się w garść, dać odpocząć podstawowym zawodnikom. To jak dzisiaj pokazał się Lech, jeszcze bardziej umacnia mnie w postawieniu na Jagę. Jutro mimo to że grają z Arisem, to zawsze grają u siebie. Białostocczanie wydają się mieć też więcej opcji do zmian zawodników. Lech jak wiemy (o czym wcześniej już pisałem) ma problem z napastnikami. To widać wybitnie bo nawet jeśli stwarzają sobie okazje to nie potrafią ich wykorzystać. Brakuje typowego napastnika który ma za zadanie wpakować piłkę do bramki - &quot;cibamba&quot; czy też Mikołajczyk takimi piłkarzami nie są, a Lech z samym Wichniarkiem też wiele nie osiągnie. Dalej tematu napastników Lecha nie będę ciągnął, ale dziwi mnie oszczędność jego włodarzy.

Jaga zdobędzie puchar - 2,55
Under 2,5 - 1,75
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Lech przegrał dziś 1:0. Ten wynik mocno zmniejszył ich szanse na awans ale nie przekreślił. Dlatego teraz dla drużyny priorytetem jest spotkanie rewanżowe więc do meczu o Superpuchar nie będą przykładać tak dużej wagi. Poza tym jak widzieliśmy sporym mankamentem Lecha jest brak wytrzymałości oraz krótka ławka rezerwowych. Przeciwko Jadze trener Zieliński na pewno da pograć piłkarzom z rezerwy. Dla nich będzie to szansa na pokazanie się w meczu o stawkę dlatego też nie można stwierdzić, że jeśli będą piłkarze rezerwy to nic nie będą grać. Dużo zależy oczywiście od tego jak do tego spotkania podejdzie Jagiellonia. Dlatego jak pisałem we wcześniejszym poście poczekam jeszcze na ich spotkanie po którym myślę, że będzie można już śmiało stawiać na którąś z tych dwóch drużyn. Na chwilę obecną skłaniam się ku piłkarzom z Białegostoku. Typy x2 lub Jaga zdobędzie puchar wydają się być atrakcyjne. Ale ostateczna decyzja dopiero po meczu Jagi.
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Stilica najbardziej cenię, ze wszystkim piłkarzy Lecha i tę Arboledę jeszcze. Najlepszy to był ten bramkarz a nie Wichniarek. Jakie z tego wnioski? To już temat na inną dyskusje. Jak można było kontraktować takiego kogoś, jak Wichniarek, to ja nie wiem. Facet spadał chyba z tej niemieckiej ligi ze czterysta razy, natłukł parędziesiąt farfocli i jest gwiazda.
Hm strzelić tyle bramek trzeba umieć. To raz, a dwa nie za darmo dostał przydomek &quot;Król Artur&quot;. Na to trzeba sobie zasłużyć. Facet zrobił całkiem niezłą karierę w Niemczech, a to, że mu się ostatni sezon nie udał, to nie do końca tylko jego wina. Cała Hertha grała słabo, nie tylko sam Wichniarek. Jak jesteś taki mądry, to wyjedź do Bundesligi strzel 50 farfocli, a ja na pewno o Tobie na piszę miłe słowa, a Ty zostaniesz doceniony przez kibiców i finansowo, przez włodarzy klubu...
Hm... Wracając do meczu. Flamaster to dobrze nakreślił. Trzeba poczekać, aż oba kluby rozegrają swoje mecze w pucharach oraz powołane zostaną kadry na ten mecz. Jak dla mnie Lech jest faworytem. Ewidentnie wraca do formy. Z meczu na mecz grają lepiej, a jeśli zagrają na poważnie to wygrają z Jagą. Oba kluby mi się podobają, gdyż robią postępy. Lech ściąga perspektywicznych graczy, Jagiellonia również. Owszem każdy, to robi na swoje możliwości, ale coś robi. Myślę, że ten mecz będzie overowy. Dwie drużyny grają ofensywie, więc bramki są kwestią czasu. Lech na pewno nie przejdzie obok meczu, coś mi się wydaje, że przyjedzie podstawą, co najwyżej kilku graczy dostanie wolne. Wydaje mi się, że zagra Tschibamba, gdyż na razie zagrał tylko dwa mecze i potrzebuje gry. Grajek to nawet niezły, pokazał się w Arce, coś tam pograł za granicą. Gdyby miał zagrać np. Kiełb w miejsce Peszki, to owszem Sławek jest lepszy, ale Kiełb pokazał, że potrafi rok temu w Koronie. Ważny może być też to, że Jaga gra w czwartek, a więc Lech ma dwa dni więcej na odpoczynek. Poczekam jednak z typowaniem. Zobaczymy co Jaga zagra z Arisem.
Życzyłbym sobie, aby oba kluby zagrały pełnym składem. Zagrały dobry ofensywny futbol. Chciałbym, aby ten mecz był lepszy od finału Pucharu Polski, w którym Pogoń zagrała bardzo defensywnie. Lech na pewno tak nie zagra, więc powinno być ciekawie. Mam nadzieję, że nie są to tylko pobożne życzenia…
PS. Fajnie, że mecz będzie w Orange Sport Info.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Lech Poznan - Jagellonia bede na televisia ?
Transmisja meczu na kanale Orange Sport Info. Studio o 16:15, a początek meczu o godzinie 17:00
W Lechu nie zagrają: Wojtkowiak, Arboleda, Injac, Wichniarek, Kiełb, Bandrowski, Chrapek.
W Jagiellonii nie zagra odsunięty od składu Gikiewicz.
 
P 0

pidi555

Użytkownik
Hm strzelić tyle bramek trzeba umieć. To raz, a dwa nie za darmo dostał przydomek &quot;Król Artur&quot;. Na to trzeba sobie zasłużyć. Facet zrobił całkiem niezłą karierę w Niemczech, a to, że mu się ostatni sezon nie udał, to nie do końca tylko jego wina. Cała Hertha grała słabo, nie tylko sam Wichniarek. Jak jesteś taki mądry, to wyjedź do Bundesligi strzel 50 farfocli, a ja na pewno o Tobie na piszę miłe słowa, a Ty zostaniesz doceniony przez kibiców i finansowo, przez włodarzy klubu...
Ja nie jestem zawodowym piłkarzem, więc nie pisz mi tu bzdur, żebym do Niemiec jechał i gole strzelał. Możemy go porównywać do innych zawodowych piłkarzy( bo to jest miarodajne) i przy zdecydowanej większości napastników ligi niemieckiej Wichniarek jest nieporadnym dużo paplającym kopaczem.
Od kiedy liga niemiecka pozyskuje coraz to lepszych graczy i rośne jej poziom, Wichniarek niewiele strzelił, a jak już to z akcji którą nawet ja(nie będąc zawodowym piłkarzem) wykorzystam w 9 na 10 sytuacji.
Niestety na nasze warunki w Polsce trzeba określić go wielką gwiazdą. Miedzy innymi takie myślenie spowodowało, że przegrywamy teraz w pucharach z Azerbejdżanem, Grenlandią i Wyspami Owczymi.
Co do meczu. Po oglądnięciu pasjonujących wystepów, drużyn reprezentujących nas w pucharach, najlepiej zagrała Jagiellonia. Warto pobrać kursy w granicach 3 na zwycięstwo tej drużyny. Tym bardziej, że w Lechu nie zagra Artur Wichniarek;)
 
kolti 103

kolti

Użytkownik
Spotkanie: Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Typ: under 2.5 bramki
Kurs: 1.75
Bukmacher: Betsson
Analiza:

Dzisiaj o godzinie 17:00 w Płocku zostanie rozegrane spotkanie o Superpuchar, pomiędzy sobie staną drużyny - zwycięzca Pucharu Polski Jagiellonia Białystok, oraz mistrz kraju Lech Poznań. Początek analizy należy zacząć tym, że oba zespoły są niemiłosiernie zmęczone po swoich pojedynkach w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europejskiej. Lech przegrał w Pradze ze Spartą 0:1, choć wynik mógłby być korzystny do poznaniaków, jednak oddali oni inicjatywę Czechom i przegrali to spotkanie, ok. 60-70 min Lechowi brakło sił widać, że Sparta była lepiej przygotowana fizycznie do tego meczu, sezonu. Jagiellonia również przegrała swój mecz, ale w Lidze Europejskiej popularna &quot;Jaga&quot; uległa greckiemu klubowi - Arisowi Saloniki 1:2, taki wynik byłby dobry gdyby został osiągnięty na wyjeździe, niestety Jagiellonia grała w Białymstoku. Dzisiejszy mecz - Superpuchar Polski troszkę komplikuje sprawę obu zespołom, które za pewne wolałyby odpocząć i lepiej się przygotować do rozgrywek w europejskich pucharach - szczególnie Lech Poznań, który ma duże większe szanse na awans niż Jaga. W Lechu trener dokonał kilku roszad na dzisiejsze spotkanie w bramce stanie Jasmin Burić, na dłuższy występ będzie mógł liczyć czarnoskóry napastnik Joel Tshibamba, który zajmie prawdopodobnie miejsce Artura Wichniarka, który będzie odpoczywał na mecz ze Spartą Praga. Po spotkaniu w Lidze Mistrzów będą odpoczywać tacy zawodnicy jak: Wojtkowiak, Gancarczyk oraz Arboleda, ich miejsce zajmą Kikut, Henriqez oraz Djurdjevic. Kontuzję natomiast mają Kiełb oraz Bandrowski. W ekipie Jagiellonii na pewno też dojdzie do kilku roszad i trener Michał Probierz będzie oszczędzał swoich zawodników. Według mnie oba zespoły nie będą sobie robić problemów i nie będą się zbytnio przemęczać, nie powinniśmy oglądać sporo brutalnych fauli, a liczba goli jakich padnie w dzisiejszym spotkaniu to maksymalnie dwie bramki, więc tyle ile zazwyczaj widzimy w naszej Ekstraklasie.
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Nadszedł dzień w którym zostanie zainaugurowany sezon 2010/2011 poprzez rozegranie spotkania o Superpuchar. Jak już pisałem w poprzednich postach czekałem na spotkania eliminacyjne pucharów by móc określić jak oba zespoły podejdą do tego meczu. Obie drużyny wciąż mają szanse na awans i na pewno spotkania rewanżowe są dla nich najważniejsze. Jednak jak twierdzą obaj szkoleniowcy nie odpuszczają dzisiejszego meczu ponieważ jest to dobra okazja dla dodatkowego treningu. Mimo to na murawie nie zobaczymy kilku zawodników podstawowych jedenastek po obu stronach. W zespole Kolejorza mogą nie zagrać Wojtkowiak, Gancarczyk i Arboleda. Natomiast między słupki wróci Buric. W Jagiellonie zabraknie Lewczyka. Pozostali piłkarze są do dyspozycji trenera. Mimo obaw zapowiada się całkiem ciekawy mecz. Wiadomo, że raczej na wielkie poświęcenie podstawowych piłkarzy swoich klubów za bardzo liczyć nie można jednak nie oznacza to, że zabraknie walki. Swoją szansę będą chcieć także zmiennicy jak Tschibamba czy Drygas. Co do typu to pozostanę przy tej propozycji, którą podawałem wcześniej czyli grze na Jagiellonię. Piłkarze z Białegostoku na pewno nie stoją na straconej pozycji. Tym bardziej jeśli przypomnimy sobie styl jaki prezentowali w ostatnich spotkaniach.

Moja propozycja:

Jagiellonia lub remis (kurs około 1.67 )✅
Jagiellonia dbn (kurs około 2.40)✅
 
M 0

morbid

Użytkownik
Według mnie baardzo prawdopodobny jest remis w regulaminowym czasie gry. Byłbym nawet za tym by obstawić dwa dokładne rezultaty czyli 0:0 i 1:1. Lech zagra z kilkoma zmiennikami, ale to akurat nie powinno być osłabieniem (Kikut za Wojtkowiaka czy Djurdevic na środku obrony to raczej nie osłabienie, bo obydwaj grywali już w podstawowym składzie Lecha, natomiast Henriquez jest obecnie w lepszej formie niż Gancarczyk). Lech zagra asekurancko, przede wszystkim pilnując obrony no i tak by się nie przemęczyć.
Jagiellonia potrafi grać w piłkę, ale również ma przed sobą mecz w pucharach, no i chyba jednak będzie bardziej zmęczona ( w końcu grała 2 dni później niż Lech).
Jak dla mnie o zdobyciu superpucharu zadecydują znów karne).
 
horus 129

horus

Użytkownik
@morbid
Mi się wydaje, dogrywka i karne nikomu nie są na rękę (zwłaszcza dla Lecha), gdyż obie drużyny mają przed sobą rewanżowe mecze w europejskich pucharach. Ja osobiście nie mam pojęcia kto wygra, czekam na podanie składów i wtedy może coś postawię. Sercem oczywiście jestem za Jagą i mam nadzieję, że kolejny puchar zawita w Białymstoku.
 
adwokat_typera 237

adwokat_typera

Użytkownik
Wg mnie dzisiejszy mecz będzie overowy. Lech jest osłabiony, ale mimo wszystko ma paru dobrych graczy w składzie. Jagiellonia potrafi, co więcej bardzo lubi grać do przodu. Wydaje mi się, że będzie to dobry mecz. Przede wszystkim bogaty w bramki. Co ważne, obu klubom zależy. Całkiem nie dawno bywało tak, że Superpuchar był odpuszczany...

Spotkanie: Jagiellonia - Lech
Typ: over 1,5 gola (do przerwy)
Kurs: 3,00
Bukmacher: Tobet
Analiza:
Ten finał dla mnie będzie overowy. Oba kluby mają w swoich składach wielu dobrych strzelców. Lubią grać ofensywnie. Mają również w następnym tygodniu ważne mecze pucharowe. Szczególnie ważny mecz ma Lech. Dwóm klubom zależy na wygraniu tego trofeum. Nikt nie będzie odpuszczał, a mając w perspektywie mecze pucharowe, myślę że oba kluby zagrają od początku na maksa. Będą chciały szybko rozstrzygnąć ten mecz. Nikomu nie uśmiecha się granie na karne. Trzeba szybko wypracować sobie przewagę, a potem dowieźć ją do końca. Szachy w tym meczu nie wchodzą w grę. Sądzę, że jeśli dwa kluby zagrają z takim właśnie nastawieniem, to bramki obejrzymy szybko. Jaga ostatnio w pucharach straciła 2 bramki w 7 minut. Lech to zespół, który zawsze dużo strzelał. Mają co prawda z tym ostatnio problem, ale to się musi zmienić. Dochodzą do sytuacji, ale brakuje wykończenia, jeśli ono przyjdzie to jestem spokojny o overowy mecz. Wg mnie w tym spotkaniu już do przerwy obejrzymy dwa gole.

__________________
 
belfast-boy 415

belfast-boy

Forum VIP
Spotkanie: Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0) ✅
Typ: 0:0 (do przerwy)
Kurs: 2.70
Bukmacher: unibet

Analiza: Dziś o 17.00 na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku arbiter z Arabii Saudyjskiej Marai Al Awali rozpocznie spotkanie o Superpuchar Polski, w którym naprzeciw siebie staną Mistrz Polski - Lech Poznań i zdobywca Pucharu Polski - Jagiellonia Białystok. Faworytem tego pojedynku (aczkolwiek nieznacznym) jest zespół Kolejorza. Ale tak naprawdę to, która ekipa sięgnie po pierwsze w tym sezonie trofeum (i kto wie, czy nie jedyne), jest, tak naprawdę, sprawą otwartą.
Obie drużyny w kończącym się tygodniu rozegrały spotkania w europejskich pucharach. Poznański Lech we wtorkowy wieczór zmierzył się na wyjeździe ze Spartą Praga, z którą, mimo dobrej gry, przegrał 0:1. Bynajmniej nie jest to wynik, który przekreślałby szanse Dumy Wielkopolski na awans do kolejnej rundy kwalifikacyjnej Champions League. Dlatego też logicznym wydaje się, iż podopieczni Jacka Zielińskiego powinni oszczędzać siły na zbliżający się rewanż, gdyż najprawdopodobniej będą w tym meczu bronić honoru polskich drużyn na europejskich boiskach i walczyć o pozostanie jedynym polskim zespołem bijącym się jeszcze w Europie (najlepiej w dalszym ciągu o fazę grupową Ligi Mistrzów).
Jagiellonia, podobnie jak chorzowski Ruch i krakowska Wisła, rozczarowała swoich kibiców, ulegając przed własną publicznością greckiemu Arisowi 1:2 i trudno się spodziewać, by na gorącym terenie w Salonikach debiutujący w europejskich pucharach piłkarze Michała Probierza byli w stanie powalczyć o grę w kolejnej rundzie.
Wracając do dzisiejszego meczu. Moim zdaniem to właśnie Jaga ma mniej powodów do oszczędzania sił, gdyż rewanż w Grecji będzie tak naprawdę stanowił już dla niej jedynie wycieczkę, a zdobycie kolejnego trofeum przez zespół z Białegostoku z pewnością zrekompensuje kibicom odpadnięcie z Ligi Europejskiej. Z kolei Lech, moim zdaniem, takiego komfortu nie ma i to właśnie na rewanżowym spotkaniu ze Spartą powinni się skupić Poznaniacy, a dzisiejszy mecz potraktować ulgowo.
Przypuszczam, iż od pierwszych minut do ataku przystąpią piłkarze Jagiellonii. Natomiast Lech, nie forsując tempa, będzie spokojnie wyczekiwał na błąd nie najlepiej grającej białostockiej defensywy. Przy takim założeniu, biorąc pod uwagę słabą skuteczność napastników Jagi, typuję bezbramkowy remis do przerwy.
 
reggaenerator 0

reggaenerator

Użytkownik
Mecz o superpuchar zostanie w Niedziele 1 sierpnia co moim zdaniem nie jest dobrym wyborem ponieważ obie ekipy są po cięzki spotkaniach w el. do LM i LE a które czekają jeszcze rewanże odpowiednio w środe i czwartek w któych obie ekipy musze gonić niekorzystny wyniki z pierwszych spotkań el. Z tego względu uważam że w tym spotkaniu dostanie szanse troche zawodników rezerwowych, a ci z podstawowego bedą grali spokojnie. Wydaję mi się że w tym meczu padnie mało bramek i skłaniałbym sie do postawienie Under 2,5 na to spotkanie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom