>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

STS - pytanie

puczi 0

puczi

Użytkownik
Witam

Mam takie pytanie od dłuższego czasu gram w STS i zazwyczaj grałem na standardowej metodzie (tzn. np. mam na kuponie 5 spotkań i 5 muszę trafić żeby wygrać). Ostatnio jednak postanowiłem zagrać metodą 4z6. Obstawiłem 6 spotkań powiedziałem, że chcę tą metodą i było wszystko ok.

Kupon trafiłem, miałem co prawda dwa błędy, ale udało mi się wygrać, ponieważ miałem 4 spotkania dobrze trafione. Poszedłem do składu odebrać nagrodę i pani, która tam siedziała stwierdziła, że należy mi się nagroda w wysokości 5:50 :x i tak też otrzymałem.

Dodam, że zagrałem za 2zł i zakładaną wygrana wynosiła 60 parę złotych.

I tutaj mam pytanie: dałem się oszukać, czy rzeczywiście jak gra się takim sposobem nagrody są takie niskie?
Kobieta, która tam pracowała jeszcze pokazywała mi jakąś tabelkę, która znajduję się na kuponie.

Z góry dzięki za odpowiedz.
Pozdrawiam
 
przemekg 16

przemekg

Użytkownik
grając załóżmy 6 mecz Twoją metodą czyli 4 z 6, każdy mecz z kursem 2.0, do wygranej liczą się tylko te trafione, razy stawka (załóżmy 3 zł podstawowa). Rozliczając mamy = 2*2*2*2 * stawka podstawowa 3 zł
Biorąc Twoją sytuację pod uwagę, wygrana 60 parę złotych była za 6 trafionych meczy ... trafiłeś 4, więc podziel te 60 zł przez kursy tych nietrafionych ????

... może grałeś kursy poniżej 2.0, a to już moim zdaniem jest mało opłacalne w stosunku do wygranej ... jakieś pytania ? gg
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
christopher48 2K

christopher48

Forum VIP
Kolega przemekg Ci to źle wytłumaczył.
System 4 z 6 składa się z 15 kombinacji. Dlaczego 15?
Bierze się to z Symbolu Newtona: http://pl.wikipedia.org/wiki/Symbol_Newtona
Podstawiamy w tym przypadku n=6 k=4 (bo grałeś przecież 4 z 6) i otrzymujemy 15.
Ale to co napisałem przed chwilą nie jest, aż takie istotne.
Najważniejsze, żeby zrozumieć, że te 15 kombinacji to tak jakby 15 oddzielnych kuponów czterozdarzeniowych. Czyli w Twoim jednym kuponie jest zawartych tak naprawdę 15 osobnych kuponów czterozdarzeniowych. Zatem trafiając cztery zdarzenia trafiasz tak jakby tylko jeden z tych piętnastu kuponów (z tego co pamiętam, to na kuponach STS-u zawsze była rozpiska, nie wiem jak jest teraz). Jakbyś trafił 5 zdarzeń, to byś miał trafionych tak jakby sześć z tych piętnastu kuponów. Trafiając 6 zdarzeń masz komplet 15 kombinacji, zatem tą wygraną główną.
Dokładne rozpiski znajdziesz tutaj: http://forum.bukmacherskie.com/f18/rozpiski-systemow-2-z-5-3-z-5-4-z-6-trixie-patent-itd-59.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom