Drużyny piłkarskie grające na swoim boisku uzyskują statystycznie lepsze wyniki niż grając na wyjeździe (nieznanym boisku). Dlatego też przy porównywaniu skuteczności strzeleckiej należy wziąć pod uwagę, gdzie drużyna gra i dopiero pod tym kątem rozpatrywać skuteczność strzelecką. Jeżeli będziemy analizować spotkanie Polonia – Legia, to Polonię będziemy rozpatrywać w roli gospodarza (zobacz tabele nr 2), ponieważ będzie grała na swoim boisku. Natomiast w analizie Legii uwzględnimy wyniki uzyskane na wyjeździe (zobacz tabela nr 3), ponieważ będzie grała ona na nie nieznanym boisku. Analizę taką można przeprowadzić dopiero po sześciu kolejkach, ponieważ drużyny rozgrywają mecze raz na swoim boisku, raz na boisku przeciwnika.
Spośród sześciu ostatnich meczów trzy ostatnie Polonia rozegrała u siebie.
Polonia Warszawa - Wisła Płock 1:4
Polonia Warszawa – Amica Wronki 1:0
Polonia Warszawa – Cracovia 2:3
Polonia grała 3 mecze u siebie (dom) strzelając 4 bramki tracąc 7.
Wsp. strzelonych = 4/3 = 1,33
Wsp. straconych = 7/3 = 2,33
Wsp. strzelecki = 1,33-2,33 = (- 1)+ 10 = 9
Cracovia - Legia Warszawa 1:0
Górnik Zabrze - Legia Warszawa 0:0
Groclin Grodzisk Wielkopolski - Legia Warszawa 3:2
Legia grała 3 mecze na wyjeździe strzelając 2 bramki tracąc 4.
Wsp. strzelonych = 2/3 = 0,66
Wsp. straconych = 4/3 = 1,33
Wsp. strzelecki = 0,66 - 1,33= (- 0,66)+10=9,34
Polonia - Legia
9 < 9,34
Legia ma wyższy współczynnik strzelecki od Polonii o (9,34 – 9 =) 0,34.
Z przeprowadzonej analizy wynika, że Legia ma wyższy współczynnik strzelecki, ale nie jest on wystarczająco wysoki by można było wytypować Legię jako zdecydowanego zwycięzcę. Dlatego należy wziąć pod uwagę ewentualność remisu.
Algorytm wyboru rezultatu meczu działa następująco:, jeżeli współczynnik strzelecki gospodarza spotkania jest wyższy o 1 od współczynnika strzeleckiego gościa wtedy zdecydowanym zwycięzcą będzie gospodarz. Natomiast, kiedy będzie sytuacja odwrotna i to współczynnik strzelecki gościa będzie wyższy o 1 niż gospodarza wtedy zwycięzcą będzie gość. Remis spotkania zostanie wytypowany wówczas, gdy różnica współczynników strzeleckich obu drużyn będzie zawierała się w przedziale od -0,33 do 0,33 (włącznie z granicami przedziału). Zwycięstwo gospodarza wraz z remisem system wytypuje, gdy różnica współczynników strzeleckich gospodarza i gościa będzie zawierała się w przedziale powyżej 0,33 do 1 włącznie. Zwycięstwo gościa wraz z remisem będzie w sytuacji odwrotnej, kiedy to różnica współczynników strzeleckich gościa i gospodarza będzie zawierała się w przedziale powyżej 0,33 do 1 włącznie.
Granice „0,33” i „1” (rozdzielające wygraną, remis i przegraną) wynikają stąd, iż jedna strzelona/stracona bramka w trzech spotkaniach, to w przeliczeniu na współczynniki właśnie „0,33”. Analogicznie jest z granicą „1”. By drużyna była zdecydowanym zwycięzcą musi przeważać więcej niż trzema bramkami nad przeciwnikiem.