>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Statystyczna analiza danych. Cel: znaleźć edge!

kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Temat zacznę od tego, co mam do zaoferowania:
Jako student matematyki finansowej (studia magisterskie) jestem obeznany ze statystyką i wiem, jak wykrywać różne zależności w danych. Mam oczywiście na myśli nie patrzenie gołym okiem i stwierdzenia typu &quot;w lidze niemieckiej pada więcej goli, niż w angielskiej&quot;, ale robienie tego w programie przy użyciu różnych testów statystycznych.
Może od razu podam przykład:
Mamy mecz Drużyna X - Drużyna Y. Załóżmy, że w pewnym momencie kursy under/over są takie, jak poniżej oraz mamy wynik 0-0.
under 0,5 @ 9,00
over 0,5 @ 1,10
under 1,5 @ 3,40
over 1,5 @ 1,35
under 2,5 @ 2,10
over 2,5 @ 1,75
No i załóżmy, że w tym momencie pada pierwsza bramka. Wówczas kursy zmienią się na:
under 1,5 @ 9,00
over 1,5 @ 1,10
under 2,5 @ 3,40
over 2,5 @ 1,35
Widzimy, że bukmacher tutaj zakłada, że bramka, która padła przed chwilą nie wpływa na prawdopodobieństwa dotyczące ilości bramek w przyszłości. Można sobie zadać pytanie, czy słusznie?
Inny przykład - koszykówka, mecz ligi włoskiej z wczoraj, wynik 16-16 po 5 czy 6 minutach gry. Linia ze 155 pkt. idzie w górę. Później pada średnio 3,5 pkt. na minutę i widać, że jest to dłuższy trend, ale linia wystawiona przez buka spada na oko zbyt wolno. Na koniec meczu brakuje bodajże 10 pkt. do osiągnięcia linii sprzed rozpoczęcia meczu.
Pytanie: czy można było stwierdzić value w underze w czasie meczu ze statystycznych powodów, a nie &quot;na oko&quot;? I jak często grając taką strategią (under po nieoczekiwanie wysokiej liczbie punktów na początku spotkania) będziemy wygrywać? Czy będziemy wygrywać więcej, niż ryzyko z tym związane? Czy mamy tutaj edge?
Co jakiś czas ktoś tutaj coś testuje. Podaje typy na bieżąco i sprawdza, jak to będzie szło. Ale przecież to wszystko da się przerobić w oparciu o dane historyczne! Każdy system da się sprawdzić bazując na wynikach z przeszłości.
Jestem w stanie sprawdzić wiele różnych strategii. Na przykład w pierwszym przykładzie wystarczy sprawdzić, czy liczba goli od czasu t do końca meczu, gdy mamy wynik 0-0 pochodzi z rozkładu Poissona o tym samym parametrze, co liczba goli od czasu t do końca, gdy mamy wynik 0-1 lub 1-0. Jeśli w drugim przypadku ten parametr jest wyższy (a hipotezę taką weryfikuje się pisząc odpowiedni kod w programie i odpowiedź nie jest zerojedynkowa, tylko podaje nawet prawdopodobieństwo popełnienia błędu w przypadku odrzucenia tej hipotezy), to wówczas bukmacher popełnia błąd nie wprowadzając korekty w kursach. Oczywiście trzeba to zrobić w odrębnych grupach danych, bo jedne ligi mogą być bardziej &quot;czułe&quot;, a inne mniej, na ilość goli, która już padła. Może nie tyle ligi, co styl gry, temperament zawodników itd.
Podaję tylko dwa przykłady, gdzie można szukać tzw. edge&#39;a, ale możliwości jest wiele. Sami na pewno macie kilka hipotez po prześledzeniu, jak zachowują się kursy bukmacherów live. Taka statystyczna analiza danych może też wskazać strategię tradingu na betfair, gdzie mamy dużo większe możliwości, niż grając u buka.

----------------------------------
O co mi chodzi?
Jestem w stanie policzyć tyle statystyk, ile tylko można wymyślić, sprawdzić wiele hipotez i znaleźć wiele ciekawych zależności. Potrzebuję tylko DANYCH. I tu pojawia się problem, bo ich zebranie byłoby dla mnie zbyt czasochłonne.
Dlatego mam propozycję: ponieważ zaczął się nowy rok, to można by zbierać konkretne dane na bieżąco, od początku roku. Dane dotyczące średnich kursów przedmeczowych i przebiegu meczu (kiedy i dla kogo padały bramki oraz czerwone kartki). Potrzebowałbym do tego chętnych. Każdy skupiłby się na 3-4 ligach i raz w tygodniu spokojnie dałby radę wysłać mi excela z danymi dotyczącymi ostatnich rozgrywek. Kilkanaście osób to kilkadziesiąt lig. A ja na bieżąco, wraz z rozrostem naszej bazy danych, będę prezentował coraz więcej statystyk i wniosków. Jestem w stanie policzyć wiele rzeczy na życzenie, na przykład ktoś mi powie &quot;zbadaj wpływ czerwonych kartek na liczbę goli, które padają od momentu pokazania czerwonej kartki&quot; i ja to robię przedstawiając obszerne statystyki i porównując je z przypadkami, gdy czerwonej kartki nie było. Osobno badam mecze pomiędzy wyrównanymi drużynami, osobno z wyraźnymi faworytami, osobno rozgrywki południowoamerykańskie, osobno reszta świata itd..
Potrzebuję jedynie grupy osób, które będą zainteresowane takimi statystykami oraz będą w stanie poświęcić 2-3 godziny tygodniowo na zbieranie danych.

Czekam na odzew, nie piszcie na priv tylko w temacie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
O 0

oldboy

Użytkownik
Temat zacznę od tego, co mam do zaoferowania:

Jako student matematyki finansowej (studia magisterskie) jestem obeznany ze statystyką i wiem, jak wykrywać różne zależności w danych. Mam oczywiście na myśli nie patrzenie gołym okiem i stwierdzenia typu &quot;w lidze niemieckiej pada więcej goli, niż w angielskiej&quot;, ale robienie tego w programie przy użyciu różnych testów statystycznych.

Może od razu podam przykład:

Mamy mecz Drużyna X - Drużyna Y. Załóżmy, że w pewnym momencie kursy under/over są takie, jak poniżej oraz mamy wynik 0-0.

under 0,5 @ 9,00
over 0,5 @ 1,10
under 1,5 @ 3,40
over 1,5 @ 1,35
under 2,5 @ 2,10
over 2,5 @ 1,75

No i załóżmy, że w tym momencie pada pierwsza bramka. Wówczas kursy zmienią się na:

under 1,5 @ 9,00
over 1,5 @ 1,10
under 2,5 @ 3,40
over 2,5 @ 1,35

Widzimy, że bukmacher tutaj zakłada, że bramka, która padła przed chwilą nie wpływa na prawdopodobieństwa dotyczące ilości bramek w przyszłości. Można sobie zadać pytanie, czy słusznie?

Inny przykład - koszykówka, mecz ligi włoskiej z wczoraj, wynik 16-16 po 5 czy 6 minutach gry. Linia ze 155 pkt. idzie w górę. Później pada średnio 3,5 pkt. na minutę i widać, że jest to dłuższy trend, ale linia wystawiona przez buka spada na oko zbyt wolno. Na koniec meczu brakuje bodajże 10 pkt. do osiągnięcia linii sprzed rozpoczęcia meczu.
Pytanie: czy można było stwierdzić value w underze w czasie meczu ze statystycznych powodów, a nie &quot;na oko&quot;? I jak często grając taką strategią (under po nieoczekiwanie wysokiej liczbie punktów na początku spotkania) będziemy wygrywać? Czy będziemy wygrywać więcej, niż ryzyko z tym związane? Czy mamy tutaj edge?

Co jakiś czas ktoś tutaj coś testuje. Podaje typy na bieżąco i sprawdza, jak to będzie szło. Ale przecież to wszystko da się przerobić w oparciu o dane historyczne! Każdy system da się sprawdzić bazując na wynikach z przeszłości.

Jestem w stanie sprawdzić wiele różnych strategii. Na przykład w pierwszym przykładzie wystarczy sprawdzić, czy liczba goli od czasu t do końca meczu, gdy mamy wynik 0-0 pochodzi z rozkładu Poissona o tym samym parametrze, co liczba goli od czasu t do końca, gdy mamy wynik 0-1 lub 1-0. Jeśli w drugim przypadku ten parametr jest wyższy (a hipotezę taką weryfikuje się pisząc odpowiedni kod w programie i odpowiedź nie jest zerojedynkowa, tylko podaje nawet prawdopodobieństwo popełnienia błędu w przypadku odrzucenia tej hipotezy), to wówczas bukmacher popełnia błąd nie wprowadzając korekty w kursach. Oczywiście trzeba to zrobić w odrębnych grupach danych, bo jedne ligi mogą być bardziej &quot;czułe&quot;, a inne mniej, na ilość goli, która już padła. Może nie tyle ligi, co styl gry, temperament zawodników itd.

Podaję tylko dwa przykłady, gdzie można szukać tzw. edge&#39;a, ale możliwości jest wiele. Sami na pewno macie kilka hipotez po prześledzeniu, jak zachowują się kursy bukmacherów live. Taka statystyczna analiza danych może też wskazać strategię tradingu na betfair, gdzie mamy dużo większe możliwości, niż grając u buka.


----------------------------------

O co mi chodzi?

Jestem w stanie policzyć tyle statystyk, ile tylko można wymyślić, sprawdzić wiele hipotez i znaleźć wiele ciekawych zależności. Potrzebuję tylko DANYCH. I tu pojawia się problem, bo ich zebranie byłoby dla mnie zbyt czasochłonne.

Dlatego mam propozycję: ponieważ zaczął się nowy rok, to można by zbierać konkretne dane na bieżąco, od początku roku. Dane dotyczące średnich kursów przedmeczowych i przebiegu meczu (kiedy i dla kogo padały bramki oraz czerwone kartki). Potrzebowałbym do tego chętnych. Każdy skupiłby się na 3-4 ligach i raz w tygodniu spokojnie dałby radę wysłać mi excela z danymi dotyczącymi ostatnich rozgrywek. Kilkanaście osób to kilkadziesiąt lig. A ja na bieżąco, wraz z rozrostem naszej bazy danych, będę prezentował coraz więcej statystyk i wniosków. Jestem w stanie policzyć wiele rzeczy na życzenie, na przykład ktoś mi powie &quot;zbadaj wpływ czerwonych kartek na liczbę goli, które padają od momentu pokazania czerwonej kartki&quot; i ja to robię przedstawiając obszerne statystyki i porównując je z przypadkami, gdy czerwonej kartki nie było. Osobno badam mecze pomiędzy wyrównanymi drużynami, osobno z wyraźnymi faworytami, osobno rozgrywki południowoamerykańskie, osobno reszta świata itd..

Potrzebuję jedynie grupy osób, które będą zainteresowane takimi statystykami oraz będą w stanie poświęcić 2-3 godziny tygodniowo na zbieranie danych.


Czekam na odzew, nie piszcie na priv tylko w temacie.
Zbierać dane to ja mogę 24 na dobę tylko nie wiem jak ???? . Siedzę przy kompie od 7-23 ???? i się nudzę
Proszę o privat
 
aislinnek 202

aislinnek

Użytkownik
Potrzebujesz wyłącznie bramki i kartki? Jeżeli nie wymaga to śledzenia meczy na żywo to jak najbardziej mogę coś ogarniać.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Zbierać dane to ja mogę 24 na dobę tylko nie wiem jak ???? . Siedzę przy kompie od 7-23 ???? i się nudzę
Proszę o privat
Odpowiem tutaj, żeby było to widoczne dla wszystkich.
Potrzebujesz wyłącznie bramki i kartki? Jeżeli nie wymaga to śledzenia meczy na żywo to jak najbardziej mogę coś ogarniać.
Bramki, kartki oraz kursy przedmeczowe. Wszystko można zbierać kilka dni po zakończeniu spotkań, np. po zakończeniu całej kolejki.
Oto schemat postępowania:
1. Tworzymy plik excel, a jeśli przedtem zebraliśmy już jakieś dane, to otwieramy istniejący (załącznik nr 1)
2. Wchodzimy na flashscore w ligę, której dotyczy plik [tutaj przykład na 2. hiszpańskiej] i zaznaczamy mecze, z których dane wpiszemy do excela (załącznik nr 2)
3. Kopiujemy to, co zaznaczyliśmy i wklejamy w odpowiednie miejsce do pliku, następnie wyrównujemy wszystko, pozbywamy się pustych komórek w innym kolorze niż biały, jeżeli trzeba oraz sortujemy (automatycznie lub ręcznie) względem daty rozpoczęcia, tak aby wyglądało to jak w załączniku nr 3.
4. Pod każdym wierszem z wynikiem meczu tworzymy 5 nowych pustych wierszy (załącznik nr 4)
5. W kolumny E, F, G, na wysokości meczu i wyniku, wpisujemy średnie kursy (bierzemy je z oddsportal) kolejno na 1, X, 2 (załącznik nr 5)
---------------------------------------
Edit: można to zrobić przed utworzeniem nowych wierszy i zamiast przepisywać ręcznie, można skopiować z oddsportal, gdyż mecze rozgrywane o tej samej porze są tam w tej samej kolejności, jak na flashscore. Należy jednak potem zamienić kropki na przecinki (polecenie znajdź i zamień) oraz usunąć hiperłącza (zaznaczając odpowiednie komórki i wybierając odpowiednie polecenie po kliknięciu prawym przyciskiem myszy).
---------------------------------------
6. W kolejnych pięciu wierszach (tych przed chwilą dodanych) kolumn E i G wpisujemy średnie kursy (też z oddsportal) u/o 0,5 goli, 1,5 goli, itd. aż do 4,5 goli. Kolumna E to kursy dla over, a G to kursy dla under. (załącznik nr 5)
6a. W kolumnach B i C, w wierszu zaraz pod wynikiem meczu, wpisujemy kurs otwarcia (kolumna B) oraz zamknięcia (kolumna C) dla drużyny, której średni kurs jest niższy (czyli jest uznawana za faworyta przez bukmacherów). Kursy te bierzemy z Pinnacl e, bądź jeżeli danego meczu nie było w ofercie, to bet 3 6 5.
7. Pierwsze dwa wiersze dotyczące danego meczu to wiersze na bramki, kolejne dwa - na żółte kartki, zaś kolejne dwa - na czerwone kartki. Wiersze nieparzyste dotyczą drużyny gospodarzy (lub tej wymienionej jako pierwszej, jeżeli boisko jest neutralne), a parzyste - gości.
8. Bramki i kartki wpisujemy analogicznie do tego, co w załączniku nr 5, a bierzemy je ze szczegółów meczu na flashscore. Jak widać, zapisujemy wszystko chronologicznie, przesuwając się coraz bardziej w prawo. Wpisujemy minuty, w których padła bramka lub została pokazana kartka.
Uwaga - drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, wpisujemy jedynie w wierszu dotyczącym czerwonych kartek. Ponadto minuty w stylu 90+1 wpisujemy jako 91, ale 45+1, 45+2 itd. wpisujemy jako &quot;45+&quot;.
WAŻNE!
Całość zapisujemy w tym przypadku jako hiszpania2. Bez spacji i dużych liter w nazwie. Ponadto wybieramy format CSV (rozdzielany przecinkami), potem potwierdzamy OK i na wyświetlony komunikat odpowiadamy Tak.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
W drugiej części miesiąca, ok. 20 stycznia, przedstawię tutaj część tego, co jestem w stanie uzyskać z tak zebranych danych, na podstawie danych z pierwszych dwóch tygodni tego roku. Nie będą one obejmować wszystkich tych rozgrywek, które chciałbym, aby zostały ujęte, ale wspólnymi siłami trochę tych danych zbierzemy i pokażę Wam taką &quot;wersję demo&quot;.

Ok, czyli póki co mamy 3 osoby razem ze mną ???? Mamy spokojnie czas do końca miesiąca na zebranie jeszcze kilkunastu osób, bo później dla jednej osoby zebranie danych z jednego miesiąca powiedzmy z trzech lig będzie spokojnie do zrobienia, no a później wystarczy robić to na bieżąco.


Oto lista 50 lig, które chciałbym docelowo analizować. Przewiduję do tego 16 osób razem ze mną. Jeżeli będzie więcej chętnych, to wybiorą oni inne ligi, a jeżeli mniej, to analiza nie będzie obejmować części z nich, ale grunt to ruszyć z czymkolwiek i sami zobaczycie, że warto się tym zająć.


Anglia 1
Anglia 2
Anglia 3
Argentyna 1
Australia 1
Austria 1
Belgia 1
Białoruś 1
Brazylia 1
Bułgaria 1
Chiny 1
Chile 1
Chorwacja 1
Czechy 1
Dania 1
Egipt 1
Ekwador 1
Francja 1
Francja 2
Grecja 1
Hiszpania 1
Hiszpania 2
Holandia 1
Izrael 1
Japonia 1
Kolumbia 1
Korea Płd. 1
Maroko 1
Meksyk 1
Niemcy 1
Niemcy 2
Norwegia 1
Paragwaj 1
Polska 1
Portugalia 1
Rosja 1
Rumunia 1
Słowacja 1
Słowenia 1
Szkocja 1
Szwajcaria 1
Szwecja 1
Tunezja 1
Turcja 1
Ukraina 1
Urugwaj 1
USA 1
Wenezuela 1
Włochy 1
Włochy 2


Jeżeli macie swoje ulubione ligi, zgłaszajcie się z nimi. W innym wypadku sam będę je rozdzielał. 3 ligi na osobę to niedużo, tak myślę. W wyjątkowych przypadkach mogą być to dwie (na przykład Anglia 2 + Anglia 3) ze względu na większą ilość meczów.

Zgłaszajcie się, zadawajcie pytania.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
To ja sobie pozwolę na rezerwację ;)

Austria, Chorwacja, Szwecja, Maroko
Świetnie ???? W takim razie w styczniu masz rozgrzewkę przy Maroko. Jakby było coś niejasnego w procedurze tworzenia pliku z danymi, to jestem gotów wszystko wyjaśnić. Na priv podam ci adres e-mail, na który chcę otrzymywać pliki z danymi.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Ważna sprawa! - informacja dla potencjalnych chętnych do pomocy:
Na oddsportal należy założyć konto, gdyż po zalogowaniu średnie kursy są liczone z większej ilości buków. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku bardziej egoztycznych lig, gdzie nie chcemy, aby średnie kursy były policzone na podstawie kursów z dosłownie kilku bukmacherów.
Druga ważna sprawa:
Wprawdzie na forum zostanie opublikowanych wiele statystyk, których znalezienie w necie pewnie graniczyłoby z cudem (a nawet których nikt może nie prowadzi), jednak dla tych, którzy mi pomogą, czuję się zobowiązany zaoferować jakiś bonus, coś, czego nie pokażę na forum. Na pewno nikt nie będzie zawiedziony.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
zglaszam sie do tego projektu...ale najpierw chcialbym potrenowac na jakiejs 1 lidze ok ?
Jasne ???? Mogę dać ci 2 tygodnie na &quot;oswojenie&quot; z jedną wybraną ligą.

Chciałbym również uczestniczyć w tej pracy zbiorowej.
Świetnie ????

Wybierzcie sobie ligi (wystarczą 3) i dajcie mi znać tutaj w temacie. rafaw1, ty też wybierz od razu 3 ligi. Przez okres dwóch tygodni dwie z nich przerobię za ciebie.

Proponuję wybrać ligi spośród tych lig, które są obecnie rozgrywane: Anglia 1/2/3, Hiszpania 1/2, Francja 1/2, Włochy 1/2, Szkocja, Grecja, Meksyk, Izrael. Dzięki temu za jakieś 2 tygodnie, kiedy przedstawię Wam część statystyk, jakie chcę policzyć, danych będzie więcej, dzięki czemu statystyki będą ciekawsze. Sam obecnie pracuję przy ligach nieuwzględnionych na liście, aby do czasu opublikowania &quot;wersji demo&quot; tych danych było więcej.


Każdy, kto chce zgłosić się do projektu, niech od razu wpisze wybrane ligi (każdy zostaje przyjęty automatycznie) lub niech napisze, żebym sam mu je przydzielił.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Oto jeszcze raz lista lig, wraz z datami wznowienia rozgrywek (te bez dat już grają) oraz przydzielonymi osobami:
Edit: W tych ligach na czerwono brakuje żółtych kartek na flashscore. Poszukam jakichś linków do nich.
Edit2: Na soccerway są kartki z minutami do: Grecja 2, Izrael 1, Portugalia 2, Wenezuela 1.
Maroko - znalezienie wygląda na niemożliwe.
Tunezja, Belgia 2 - poszukam.
Anglia 1
Anglia 2
Anglia 3 ..................................bryc123
Australia 1
Egipt 1
Francja 1
Francja 2
Grecja 1
Hiszpania 1
Hiszpania 2
Izrael 1
Maroko 1
.........................aislinnek
Meksyk 1
Portugalia 1
Szkocja 1 ...............................bryc123
Włochy 1
Włochy 2
15.01 Belgia 1
15.01 Chile 1
15.01 Holandia 1
16.01 Turcja 1
22.01 Niemcy 1
23.01 Paragwaj 1
31.01 Wenezuela 1
styczeń/luty Ekwador 1
styczeń/luty Kolumbia 1
05.02 Niemcy 2
06.02 Austria 1 ....................aislinnek
06.02 Szwajcaria 1
06.02 Urugwaj 1
07.02 Argentyna 1
12.02 Polska 1
13.02 Chorwacja 1 ...............aislinnek
13.02 Czechy 1
13.02 Rumunia 1
14.02 Tunezja 1
26.02 Dania 1
27.02 Bułgaria 1
27.02 Słowacja 1
27.02 Słowenia 1
01.03 Rosja 1
05.03 Ukraina 1
06.03 USA 1
marzec Chiny 1
marzec Japonia 1
marzec Korea Płd. 1
13.03 Norwegia 1
kwiecień Białoruś 1
kwiecień Szwecja 1 ........aislinnek
maj Brazylia 1

Ze względu na odległy czas wznowienia lig od Ukrainy do końca (za wyjątkiem Szwecji, która jest zarezerwowana), tymczasowo usuwam je z listy, a zamiast nich dochodzą:
Grecja 2
Portugalia 2

RPA 1
Szkocja 2..................................bryc123
Walia 1
15.01 Belgia 2
15.01 Holandia 2
16.01 Boliwia 1
Ligi trwające i wznawiające rozgrywki w styczniu mają w tym momencie najwyższy priorytet.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
UWAGA:
Pojawia się dodatkowy punkt w procedurze postępowania:
1. Tworzymy plik excel, a jeśli przedtem zebraliśmy już jakieś dane, to otwieramy istniejący (załącznik nr 1)
2. Wchodzimy na flashscore w ligę, której dotyczy plik [tutaj przykład na 2. hiszpańskiej] i zaznaczamy mecze, z których dane wpiszemy do excela (załącznik nr 2)
3. Kopiujemy to, co zaznaczyliśmy i wklejamy w odpowiednie miejsce do pliku, następnie wyrównujemy wszystko, pozbywamy się pustych komórek w innym kolorze niż biały, jeżeli trzeba oraz sortujemy (automatycznie lub ręcznie) względem daty rozpoczęcia, tak aby wyglądało to jak w załączniku nr 3.
4. Pod każdym wierszem z wynikiem meczu tworzymy 5 nowych pustych wierszy (załącznik nr 4)
5. W kolumny E, F, G, na wysokości meczu i wyniku, wpisujemy średnie kursy (bierzemy je z oddsportal) kolejno na 1, X, 2 (załącznik nr 5)
---------------------------------------
Edit: można to zrobić przed utworzeniem nowych wierszy i zamiast przepisywać ręcznie, można skopiować z oddsportal, gdyż mecze rozgrywane o tej samej porze są tam w tej samej kolejności, jak na flashscore. Należy jednak potem zamienić kropki na przecinki (polecenie znajdź i zamień) oraz usunąć hiperłącza (zaznaczając odpowiednie komórki i wybierając odpowiednie polecenie po kliknięciu prawym przyciskiem myszy).
---------------------------------------
6. W kolejnych pięciu wierszach (tych przed chwilą dodanych) kolumn E i G wpisujemy średnie kursy (też z oddsportal) u/o 0,5 goli, 1,5 goli, itd. aż do 4,5 goli. Kolumna E to kursy dla over, a G to kursy dla under. (załącznik nr 5)
6a. W kolumnach B i C, w wierszu zaraz pod wynikiem meczu, wpisujemy kurs otwarcia (kolumna B) oraz zamknięcia (kolumna C) dla drużyny, której średni kurs jest niższy (czyli jest uznawana za faworyta przez bukmacherów). Kursy te bierzemy z Pinnacl e, bądź jeżeli danego meczu nie było w ofercie, to bet 3 6 5.
7. Pierwsze dwa wiersze dotyczące danego meczu to wiersze na bramki, kolejne dwa - na żółte kartki, zaś kolejne dwa - na czerwone kartki. Wiersze nieparzyste dotyczą drużyny gospodarzy (lub tej wymienionej jako pierwszej, jeżeli boisko jest neutralne), a parzyste - gości.
8. Bramki i kartki wpisujemy analogicznie do tego, co w załączniku nr 5, a bierzemy je ze szczegółów meczu na flashscore. Jak widać, zapisujemy wszystko chronologicznie, przesuwając się coraz bardziej w prawo. Wpisujemy minuty, w których padła bramka lub została pokazana kartka.
Uwaga - drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, wpisujemy jedynie w wierszu dotyczącym czerwonych kartek. Ponadto minuty w stylu 90+1 wpisujemy jako 91, ale 45+1, 45+2 itd. wpisujemy jako &quot;45+&quot;.
WAŻNE!
Całość zapisujemy w tym przypadku jako hiszpania2. Bez spacji i dużych liter w nazwie. Ponadto wybieramy format CSV (rozdzielany przecinkami), potem potwierdzamy OK i na wyświetlony komunikat odpowiadamy Tak.
Wpisanie tych kursów tylko nieznacznie przedłuży czas pracy, a dzięki temu będę mógł policzyć różne statystyki dotyczące tego, jak kończą się mecze z różnymi spadkami kursów.
Powód, dla którego wybieramy Pinnacl e jest taki, że po pierwsze ruchy kursów u wielu bukmacherów w dużej mierze wynikają z tego, co dzieje się w Pinnacl e oraz po drugie chcemy mieć kurs otwarcia nie sprzed 2 tygodni od rozpoczęcia meczu, tylko powiedzmy 2-3 dni, tak żeby spadek kursu nie dotyczył np. kontuzji, które zdarzyły się tydzień przed meczem, lecz odzwierciedlał jedynie trend w krótkim okresie przed rozpoczęciem spotkania. Pinnacl e w wielu przypadkach wystawia kursy 24-72h przed meczem, co nam odpowiada.
 
B 0

bryc123

Użytkownik
Możesz mi przydzielić jakieś ligi, jeśli uważasz, że od nich trzeba zacząć gromadzenie danych. Nie mam swoich faworytów.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Możesz mi przydzielić jakieś ligi, jeśli uważasz, że od nich trzeba zacząć gromadzenie danych. Nie mam swoich faworytów.
Szkocja 1, Szkocja 2, Anglia 3. W angielskiej jest dużo meczów, ale w szkockich mało, więc tak będzie ok.
Na priv wyślę ci plik ze Szkocją 1, którą sam zrobiłem.
A tutaj dla wszystkich w załączniku pokazuję, jak to powinno wyglądać po zapisaniu jako CSV.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Aktualizacja:
Anglia 1
Anglia 2
Anglia 3 ..........................bryc123
Australia 1 ......................Jobdzik
Egipt 1
Francja 1 ........................dominaspn
Francja 2 ........................dominaspn
Grecja 1
Grecja 2
Hiszpania 1
Hiszpania 2
Izrael 1
Maroko 1 .........................aislinnek
Meksyk 1 .........................PabloZet
Portugalia 1 ......................PabloZet
Portugalia 2 ......................PabloZet
RPA 1 ..............................dominaspn
Szkocja 1 .........................bryc123
Szkocja 2..........................bryc123
Walia 1
Włochy 1 ..........................Jobdzik
Włochy 2 ..........................Jobdzik
15.01 Belgia 1 ................... Unleash
15.01 Belgia 2
15.01 Chile 1
15.01 Holandia 1 ................ Unleash
15.01 Holandia 2 .................Unleash
16.01 Boliwia 1
16.01 Turcja 1
22.01 Niemcy 1
23.01 Paragwaj 1
31.01 Wenezuela 1
styczeń/luty Ekwador 1
styczeń/luty Kolumbia 1
05.02 Niemcy 2
06.02 Austria 1 ....................aislinnek
06.02 Szwajcaria 1
06.02 Urugwaj 1
07.02 Argentyna 1
12.02 Polska 1
13.02 Chorwacja 1 ...............aislinnek
13.02 Czechy 1
13.02 Rumunia 1
14.02 Tunezja 1
26.02 Dania 1
27.02 Bułgaria 1
27.02 Słowacja 1
27.02 Słowenia 1
01.03 Rosja 1
13.03 Norwegia 1 .................PabloZet
kwiecień Szwecja 1 ..............aislinnek

A ja póki co &quot;łatam dziury&quot; - zrobiłem Anglia 1, Anglia 2, Walia 1, Grecja 1, Egipt 1, Włochy 1.
 
kosa248 456

kosa248

Użytkownik
Również jestem zainteresowany pomocą, wybierz mi ligi, które są najbardziej potrzebne.
Świetnie ????
Proponuję Francja 1, Francja 2, RPA 1. Wprawdzie wszystko wyjaśniłem najdokładniej, jak potrafiłem, ale zaraz przerobię RPA z tego roku i wyślę ci, żebyś miał na czym się wzorować. Wyślij mi tylko priv z adresem e-mail.
 
Do góry Bottom