>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway Grand Prix (9) Nordyckie, Vojens, 11.09, godz. 19:00

Status
Zamknięty.
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik

Vojens - miasto naszego wielkiego tegorocznego triumfu w DPŚ jest gospodarzem 9. rundy zmagań o tytuł najlepszego żużlowca globu. Walka wkroczyła już w decydującą fazę. Do zakończenia cyklu pozostały - wraz z sobotnimi zawodami - już tylko 3 turnieje. Jak wygląda tabela pewnie każdy choc trochę interesujący się &quot;czarnym sportem&quot; kibic doskonale wie. Zatem jak ważne to zawody nie muszę chyba nawet nikomu tłumaczyc.​

Tak ważną imprezę może jednak w znaczący sposób wypaczyc pogoda. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że jak tylko w Vojens mają się odbyc wyścigi żużlowe to od razu z chmur zaczyna padac deszcz. Nie inaczej ma byc wg prognoz meteorologicznych niestety także w sobotę. Dlatego w mojej ocenie niezwykle istotną sprawą jest obsada poszczególnych biegów, która na skutek dzisiejszego losowania numerów startowych prezentuje się następująco:

Niestety już po raz kolejny szczęście szerokim łukiem omijało Polaków. Znowu aż 2 - krotnie Tomasz Gollob wystartuje z 3 pola startowego. Podobnie rzecz się ma w przypadku &quot;Małego&quot;.
O faworytach ciężko mowic. Tak jak już wspomniałem decydujące znaczenie mogą niestety odegrac pola startowe, zwłaszcza w początkowej fazie turnieju. A tutaj znowu los uśmiechnął się do &quot;Gingera&quot;. Znowu początek zawodów i wewnętrzne pole wyraźnie zwiększają szanse Australijczyka w pogoni za naszymi rodakami. Właśnie wobec ostatnio prezentowanej dyspozycji na głównego faworyta jutrzejszych zmagań wyrasta Jason. Czy można swoje rozważania opierac na DPŚ ? Na pewno na ich przykładzie komu owal w Vojens pasuje a komu nie ale porównywac tych 2 imprez po prostu nie sposób.
Zazwyczaj dobrze na tym torze spisuje się Fredrik Lindgren. Jednak w jego przypadku jest wiele niewiadomych, gdyż sobotni start będzie dla Fredki pierwszym po wyleczeniu kontuzji. Przed własną publicznością będą niezwykle zmobilizowani Duńczycy na czele z Kennethem Bjerre jeżdżącym w bieżacym tygodniu wprost fenomenalnie. Panowie Andersen i Pedersen walczą o pozostanie w cyklu na przyszły rok a więc także mają o co się ścigac. W dobrej dyspozycji zdaje się byc ostatnimi czas także Greg Hancock, zwycięzca poprzedniej rundy w Gorican.
Może nieco odpowiedzi przyniesie analiza turnieju z ubiegłego roku, do której odsyłam --&gt; KLIK
Przed rokiem najlepszy na Vojens Speedway Center był AJ. Jednak w jego przypadku aktualnie prezentowana forma nie upoważnia go do miana faworyta tegorocznej imprezy. Ale już Rune Holta jak najbardziej jest w stanie pokusic się o powtórkę sprzed roku.
Przypomnę jeszcze, że z dziką kartą jedzie Niels Kristian Iversen a Emila Sajfutdinowa zastępuje po raz kolejny Australijczyk Davey Watt.
Jak jednak będzie naprawdę przekonamy się dopiero jutro. Mam taką nadzieję przynajmniej - ufam, że deszcz mimo wszystko nie storpeduje Nordyckiego Grand Prix.

Póki co jednak zapraszam do dyskusji o GP w Vojens ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
Niestety już po raz kolejny szczęście szerokim łukiem omijało Polaków. Znowu aż 2 - krotnie Tomasz Gollob wystartuje z 3 pola startowego. Podobnie rzecz się ma w przypadku &quot;Małego&quot;.​
mała pomyłka, Gollob 2x pojedzie z 1 pola co jest dużym plusem na tym torze. Hampel prawda może mieć kłopoty. Crump też 2x 1 pole także wydaje mi się że Gollob i Crump powinni rządzić w eliminacyjnych startach.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
GP w Vojens widzi mi się jako mało przewidywalne, głównie ze względu na ten trudny tor. Dlatego też nie zamierzam szaleć tu z dużymi stawkami. Moim zdaniem warto tu stawiać na zawodników, którym poszczęściło się w losowaniu i częściej będą jechać z wewnętrznych, a nie zewnętrznych pól. Stąd też mój pierwszy typ:
Andreas Jonsson vs. Chris Harris # 2,2 Sportingbet ⛔
Bomber należy właśnie do tych szczęśliwców, bo trafił na 1. i jedzie odpowiednio z pól A, B, C, D i znowu z A. Uważam, że powinien wykorzystać to zrządzenie losu, bo w GP jeździ ostatnio bardzo poprawnie, czego ukoronowaniem była druga lokata w Gorican. Dzięki wspaniałej jeździe w Chorwacji awansował do TOP8 i z pewnością będzie robił wszystko by się tam utrzymać, bo przecież nie udało mu się zapewnić startu w przyszłorocznym cyklu GP poprzez GP Challenge, które rozgrywane było właśnie w Vojens. Wtedy jednak Brytyjczyk nie miał szczęścia i w pierwszych biegach jechał z gorszych, zewnętrznych pól, przez co praktycznie po dwóch seriach mógł zapomnieć o znalezieniu się w pierwszej trójce zawodów. Z kolei dla AJ ten tor jest niby jednym z ulubionych i dobrze się tu czuje. Niemniej jednak ja powątpiewam czy w obecnej dyspozycji będzie on w stanie skutecznie walczyć z najlepszymi. Szwed w ligach co prawda raczej nie zawodzi, ale 4 ostatnie GP w jego wykonaniu to była mizeria. Tak więc ja nie liczę na jakieś nagłe przełamanie i wjazd do półfinału, a może nawet dalej i wolę postawić na solidnego Bombera. Poza tym AJ dwukrotnie startował będzie z pola C, moim zdaniem najgorszego, więc o dobry wynik będzie miał jeszcze trudniej.
Drugi typ jest teoretycznie bardziej loteryjny, ale w mojej opinii ze sporymi szansami na wejście:
Heat 2 - Winner Jason Crump # 1,66 Sportingbet ⛔
Rudy niestety powrócił do dawnej formy i najwyraźniej postanowił pokrzyżować szyki naszym liderom. W ligach punktuje już tak jak się od niego oczekiwało, a co najważniejsze nie odstaje już od rywali w zawodach GP. Teraz również jest jednym z faworytów, szczególnie, że fortuna znów była przy nim i trafił dobrze w losowaniu. Już w pierwszym swoim biegu pojedzie z teoretycznie najlepszego pola, czyli A, a po prawej ręce będzie miał Jonssona, Watta i Holdera. Tak więc zadanie zdobycia 3 punktów w tym biegu wydaje się bardzo łatwe, bo rywale raczej mało wymagający, a do tego super pole startowe. Oczywiście nie można wykluczyć jakichś nieprzewidzianych trudności (defekt, taśma), ale jednak liczę na profesjonalizm Australijczyka, który z zimną krwią potrafi wykorzystywać słabości przeciwników.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
mała pomyłka, Gollob 2x pojedzie z 1 pola co jest dużym plusem na tym torze. Hampel prawda może mieć kłopoty. Crump też 2x 1 pole także wydaje mi się że Gollob i Crump powinni rządzić w eliminacyjnych startach.
Gollob pojedzie z 1 pola dwa razy ale w IV i V serii. Na początek ma trudne pola C i D. W Vojens co prawda pola startowe nie decydują o wynikach tak jak to było w Gorican ale zawsze na początku lepiej jechać bliżej kredy. Teoretycznie Crump wylosował lepiej, bo w pierwszym swoim starcie ma pierwsze pole, potem w biegu z Tomkiem też jedzie bliżej wewnętrznej. Ale według mnie Tomek i tak sobie poradzi i powiększy przewagę na Crumpem.

Macie racje, Vojens to wielka niewiadoma. Ostatnio co zawody to wielkie niespodzianki. W 2008 w finale SWC kompletnie zawiedli Australijczycy, którzy zajęli i to zdecydowanie ostatnie miejsce (a mieli bić się o złoto). W zeszłym roku półfinał SWC wygrali sensacyjnie Rosjanie. Potem GP wygrał Jonsson. W tym roku też mieliśmy sensacje. GP Challenge wygrał Artem Łaguta, drugi Antonio Lindbaeck. SWC 2010 też było dość zaskakujące.
Grand Prix a jakżeby inaczej też powinno przynieść jakieś niespodzianki. Ale nie jestem w stanie sprecyzować jakie xD Chciałem grać na Duńczyków ale kursy dość mizerne jak na to co pokazują w tym sezonie.
Co do AJ-a to według mnie ma szanse na powtórzenie wyniku z przed roku a napewno na finał. Na tym torze za każdym razem notuje b. solidne wyniki. Do tego ostatnio jakby coraz lepsza forma. Sam twierdzi że ma b. dobre silniki. W GP od jakiegoś czasu rozczarowuje ale trzeba pamiętać że w Gorican była loteria a na dodatek Jonsson wylosował niekorzystne pola startowe a w Malilli się po prostu spalił psychicznie. A w obu przypadkach zabrakło jednego punktu do półfinałów ...
Poza tym zauważyłem pewną zależność że jak AJ jest ostrożny w wypowiedziach przed GP to ma niezły wynik, a jak zapowiada miejsce w czołówce to jest &quot;cińko&quot;. Dziś na swojej stronie był zastanawiająco ostrożny, więc kto wie ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Już kilka godzin dzieli nas od chyba najważniejszych zawodów cyklu GP. Najważniejszych bo dzisiaj może zdecydować nie obecna forma zawodnika tylko szczęście. Tor bardzo nieprzewidywalny, ciężko wskazać faworyta tych zawodów. Z jednej strony mamy dwóch polaków bijących się o IMŚ czyli Golloba i Hampela ale bardzo śmiało atakuje ich Crump. Rudy jest naprawdę w dobrej formie, w losowaniu pól również miał dużo szczęścia i w moich oczach wyrasta na faworyta tego turnieju. Hampel po ostatnich słabszych wynikach w Toruniu pojechał już bardzo dobrze i mam nadzieję że dzisiaj dostanie się do finału. Gollob to wielka niewiadoma dość długa przerwa w startach nie wiadomo jak wpłynie na postawę kapitana reprezentacji Polski. Do tego można dołożyć niezbyt szczęśliwe losowanie pól startowych. Czarnym koniem tych zawodów powinien być Chris Harris, chodź nie można tego porównywać do dzisiejszych zawodów ale w SWC jeździł bardzo dobrze, walczył o każdą pozycję był bardzo szybki. Bomber jedzie dzisiaj z 1 więc ma 2 razy pierwsze pole startowe które będzie niewątpliwie sporym handicapem.
Moje propozycje:
Jason Crump Wygra @ 5,00 Bet365 ⛔
Chris Harris TOP 8 @ 1,95 bwin ⛔
oraz dubel
Jason Crump TOP 8 @ 1,12 bwin ✅
Andreas Jonsson TOP 8 @1,45 bwin ✅
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
już tylko 3 rundy pozostały do wyłonienia mistrza świata.
na dziś mam kilka ciekawych typów:
Chris Holder - Hans Andersen 1 1,75 holder jest w formie a andersen dopiero powraca do dyspozycji po kontuzji palców ✅
Jarosław Hampel - Greg Hancock 1 1,6 po chwilowej obniżce formy wydaje się że Hampel wraca do dyspozycji z początku sezonu i będzie walczył o utrzymanie drugiej lokaty w generalce.✅
Tomasz Gollob - Nicki Pedersen 1 1,3 gollob musi zdobywać punkty aby zdobyć MŚ, pedersen na pewno nie zdobędzie tylu punktów co nasz rodak.✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom