>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Speedway Grand Prix (1) Europy - Leszno, 30 kwietnia 19:00

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Speedway Grand Prix (1) Europy - Leszno, 30 kwietnia 19:00

Lista startowa (wg. numerów)
1. Chris Holder (AUS)
2. Tomasz Gollob (POL)
3. Freddie Lindgren (SWE)
4. Chris Harris (GBR)
5. Janusz Kołodziej (POL)
6. Nicki Pedersen (DEN)
7. Andreas Jonsson (SWE)
8. Rune Holta (POL)
9. Greg Hancock (USA)
10. Emil Sajtutdinow (RUS)
11. Jarosław Hampel (POL)
12. Kenneth Bjerre (DEN)
13. Jason Crump (AUS)
14. Damian Baliński (POL)
15. Antonio Lindbaeck (SWE)
16. Artem Łaguta (RUS)
R1. Patryk Dudek (POL)
R2. Maciej Janowski (POL)
Tabela biegowa:

Informacje o torze:
Nazwa: Stadion im. Alfreda Smoczyka, ul. Strzelecka 7
Pojemność: 25 tys. (w tym 14 608 miejsc siedzących)
Długość toru: 330m
Rekord toru: 58.04 s.
Rekordzista: Janusz Kołodziej (12 września 2010)

Statystyki + Historia zawodów:
&gt;&gt; Statystyki dot. toru w Lesznie &lt;&lt;
&gt;&gt; Wyniki z ubiegłego roku &lt;&lt;
&gt;&gt; Wyniki z lat ubiegłych (2008-2010) &lt;&lt;
Relacje Live
:
Canal+ (godz. 18:30 - studio)
Radio Elka (godz. 19:00, audycja)
Po raz kolejny batalia o tytuł najlepszego żużlowca globu rozpoczyna się w Lesznie. Pomimo licznych perypetii związanych z nowymi tłumikami oraz złożonym wnioskiem do prokuratury przez Grzegorza Ślaka (reprezentuje interesy Tomasza Golloba) zawody powinny rozpocząć się punktualnie o 19. Temperatura przed zawodami została już solidnie podgrzana, zachęcać więc specjalnie do oglądania nie będzie trzeba ;)
Typowanie pierwszej rundy będzie niejako wróżeniem z fusów. Jak wszyscy dobrze wiemy, o tytuł najlepszego jeźdźca na świecie zawodnicy będą rywalizować na &quot;zabijających decybele&quot; tłumikach (po raz pierwszy w historii) w polskiej Ekstralidze rywalizują na starym sprzęcie (w przeszłości również zawodnicy obawiali się, że wprowadzenie deflektorów będzie niebezpiecznym zabiegiem), to dość mocno utrudnia postawienie rzeczowych wniosków przed zawodami. Nie ma co jednak narzekać, tylko należy brać się za typowanie - tym bardziej, że bukmacherzy przyzwyczaili nas do bogatej oferty przy okazji GP. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się coś zarobić! To tyle tytułem wstępu, dalsze wywody w osobnym poście.
Kursy na zwycięzce GP Europy w firmie Bet365.

Zapraszam do dyskusji!
Kto zwycięży w GP Europy? Hampel, Gollob, Crump a może ktoś inny?! Zachęcam do wyrażania swoich opinii!
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Jutro na torze w Lesznie odbędzie się pierwsze Grand Prix w tym sezonie na które bardzo długo czekam. Niestety mam przeczucie, że to Grand Prix nie będzie szczęśliwe na biało czerwonych. Prześledziłem większość bukmacherów i wybrałem parę zdarzeń które już na tą chwile zagrałem ;)

Jason Crump win Grand Prix 7,50 Sportingbet ⛔
Jason Crump – Jarosław Hampel 1 1,91 Fortuna ⛔

Jason od początku sezonu pokazuję kapitalną dyspozycję, na pewno jest głodny rewanżu i będzie chciał rozpocząć sezon z wysokiego C. Jak wyżej wspomniałem, od początku sezonu radzi sobie znakomicie, w Polskiej lidze w każdym spotkaniu jest zdecydowanym liderem drużyny z Rzeszowa. Sądzę, że jutro Jason dokona tego co już udało mu się dwukrotnie osiągnąć na Leszczyńskim owalu czyli zwyciężyć, ale jeśli Gollob wygra to wybaczę to „Rudemu” ???? . Jasona jeszcze zagrałem w parze z Jarkiem, ponieważ Jarek od początku sezonu jeżdzi jak dla mnie niemrawo, ponadto te nowe tłumiki to mimo wszystko nie wróży dobrego turnieju dla naszego reprezentanta, a po takim kursie to grzech nie zagrać.
Greg Hancock TOP8 1,55 Millenium ✅
Greg Hancock – Andreas Jonsson 1,80 Betsafe
✅
Jeśli chodzi o Grega, to można powiedzieć to samo co Jasonie, bardzo dobra skuteczna jazda w każdym spotkaniu w Polskiej Lidze od początku sezonu, ponadto tor w Lesznie zawsze mu sprzyjał, może poza ubiegłorocznym Grand Prix w którym wywalczył tylko 4 punkty. Tym razem sądzę, że popularny „Herbi” będzie bardzo grożny i w mojej ocenie jest to jeden z pretendentów do podium w jutrzejszych zawodach. Jeśli chodzi o parę Greg – Jonsson, tutaj tez widzę duży handicap po stronie Amerykanina, ponieważ jak wyżej wspomniałem tor w Lesznie mu pasuje, Jonssonowi z kolei nie aż tak bardzo, po drugie Jonsson tak na prawdę „zaszalał” w lidze dopiero we Wrocławiu, reszta jego występów była w kratkę, więc stawiam po takim kursie bez wahania w tej parze na zawodnika z Kaliforni.

Kenneth Bjerre TOP8 1,85 Millenium
✅
Tutaj Millenium z tym kursem naprawdę zaszalało, w zeszłym roku „Keniu” był ze spokojem w półfinale, dlaczego nie miało by tak być jutro? Bo jadą na nowych tłumikach? Przecież to dla Bjerrego jeszcze lepsze rozwiązanie, bo w tej chwili na nowych tłumikach ten chłopak jeżdzi nie wiem czy nie najlepiej na świecie. W Anglii robi furorę „dwu cyfrówki” przywozi praktycznie co mecz, więc jutro stać go na 9-10 punktów i spokojny awans do najlepszej ósemki turnieju.
Fredrik Lindgren – Artem Laguta 2 2,55 Betsafe ⛔

Ja rozumiem, że „Fredka” to już doświadczony zawodnik, ale gołym okiem widać, że w Polsce mu nie idzie od początku sezonu, co innego Artem, który jest jednym z filarów drużyny z Częstochowy. Wiem, że dziś startują na nowych tłumikach, których Fredrik używa w Elite League a Artem co najwyżej na treningach, ale to nie zmienia faktu, że w tej parze kursy powinny być co najmniej na podobnym poziomie, ale skoro Betsafe tak zaszalało, to ja to biorę, ponieważ uważam, że Artema stać na nie zły wynik jutro, co może być problemem dla Szweda..
Jeśli, jutro przed 15, znajdę coś nowego godnego uwagi w Bet365, Tobecie czy Sportingbet to na pewno dodam ;) Ponieważ po 15 ruszam do Leszna ????
edit // Kapitalne zawody, Tomek bardzo dobrze przygotowany do sezonu, szkoda, że aż tak szeroko się wyniósł w finale, no ale przyjechał na mete drugi, a jest liderem i to pokazuję, kto wczoraj na smoku był najlepszy, bilet odrobiłem dzięki typom ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Ja rozumiem, że „Fredka” to już doświadczony zawodnik, ale gołym okiem widać, że w Polsce mu nie idzie od początku sezonu, co innego Artem, który jest jednym z filarów drużyny z Częstochowy.
Z tym stwierdzeniem się nie zgodze ponieważ na poczatku sezonu to Artiom Łaguta jeździ bardzo słabo.Średnia meczowa wychodzi Mu 5,35pkt więc raczej to nie jest wcale dobry wyczyn wręcz przeciwnie. Co do Lindgrena to też jak narazie idzie Mu przeciętnie jednak średnia meczowa to 6,5 pkt więc trochę lepiej. Po drugie Fredka w Anglii jeździ na nowych tłumikach i tam spisuje się naprawdę przyzwoicie więc ta para dla mnie jest bardzo zbliżona. Ale to moje zdanie;)
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Z tym stwierdzeniem się nie zgodze ponieważ na poczatku sezonu to Artiom Łaguta jeździ bardzo słabo.Średnia meczowa wychodzi Mu 5,35pkt więc raczej to nie jest wcale dobry wyczyn wręcz przeciwnie. Co do Lindgrena to też jak narazie idzie Mu przeciętnie jednak średnia meczowa to 6,5 pkt więc trochę lepiej. Po drugie Fredka w Anglii jeździ na nowych tłumikach i tam spisuje się naprawdę przyzwoicie więc ta para dla mnie jest bardzo zbliżona. Ale to moje zdanie;)
Chodzi mi raczej o to jak prezentuja sie na torze, Fredka dla mnie jezdzi w Polsce mdle, a poza tym to bedzie Debiut Artema, wiadomo, dobrze bedzie chcial sie zaprezentowac, a kto wie, może będzie miał debiut jak Emil..? ;) kurs 250 czeka ????
Jak wejdą oba typy na Crumpa, oraz &quot;Herbi&quot; lub Bjerre wejdą do półfinału to będę już zadowolony ;) Ale jutro liczy się tylko Tomasz Gollob ;)
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Chodzi mi raczej o to jak prezentuja sie na torze, Fredka dla mnie jezdzi w Polsce mdle, a poza tym to bedzie Debiut Artema, wiadomo, dobrze bedzie chcial sie zaprezentowac, a kto wie, może będzie miał debiut jak Emil..? kurs 250 czeka
No niby tak ale Łaguta też nic wielkiego nie pokazuje w Polsce w tym sezonie. Jeździ słabo niby walczy ale nic z tego nie wychodzi i w biegach z lepszymi zawodnikami nie ma nic do powiedzenia. Już wieksze szanse w triumf bym dał jego bratu Grigorijowi;) Oj nie wierze w to żeby chociaż Artem wszedł do półfinału;) Co do pary Crump-Hampel jak najbardziej się zgadzam i sam to zagram ????
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
Chodzi mi raczej o to jak prezentuja sie na torze, Fredka dla mnie jezdzi w Polsce mdle, a poza tym to bedzie Debiut Artema, wiadomo, dobrze bedzie chcial sie zaprezentowac, a kto wie, może będzie miał debiut jak Emil..? ;) kurs 250 czeka ????
z całym szacunkiem, ale ostatni mecz Włókniarza z Tarnowem był niejako możliwością porównania obu zawodników. Artiom był najgorszym zawodnikiem w miejscowej drużynie i nie ma się co oszukiwać, że tak było. Od zawodnika z GP oczekuje się czegoś więcej... Fredka za to baaaardzo przyzwoicie się zaprezentował co w Polsce rzadko mu się zdarza. Jeździ mdle? Praktycznie w każdym wyścigu podejmował walkę z kim by nie jechał. Mam wrażenie, że nie oglądałeś spotkania czytając Twój post. Zawsze możesz poszukać powtórki gdzieś na TVP SPORT i zobaczyć jak to naprawdę było. Jak dla mnie to NIC nie przemawia za Łagutą.
Co do samego GP to wiadomo, że ciężko jest jednoznacznie i pewnie wyciągnąć jakieś wnioski, które poprowadzą nas do jakiegokolwiek zysku. W większości par szanse rozkładają się 50-70% vs 30-50%. Dlaczego tak uważam?
- Dyspozycja/forma dnia;
- Spasowanie z torem;
- Nowe tłumiki (de facto nie wszyscy w zawodach ligowych jechali na tym wymyśle FIM);
- Łut szczęścia!
- Brak problemów sprzętowych.
Jest wiele czynników dla których h2h czy granie zwycięzców biegowych jest cholernie ryzykowne. Jeden bieg może skreślić wszystko. Do tego jak wspomniał Verti - pierwsze zawody cyklu są sporą niewiadomą i szkoda tutaj inwestować dużych pieniędzy, bo nie ma gwarancji zwrotu z zyskiem. Wiadomo - można mieć farta i dobrze trafić, ale trzeba wziąć pod uwagę ryzyko jakie niosą indywidualne zawody (w drużynowych zdecydowanie mniej surprisów się zdarza ???? ).
Jutro jakieś konkretne typy zaproponuję ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Nawiązując jeszcze do Artema. To dla mnie wielki znak zapytania. W Ekstralidze póki co nic szczególnego nie pokazał. Nie imponuje tak jak choćby jego starszy brat- Grigorij. Ale przed sezonem jeszcze byłem przekonany, że to właśnie &quot;Grisza&quot; będzie &quot;pewniejszym&quot; (że tak to ujmę) punktem Włókniarza.
Przyglądając się jego poczynaniom pod Jasną Górą doszedłem do kilku wniosków. Przychodząc do E-ligi bracia Łagutowie postrzegani byli jako typowi &quot;startowcy&quot;, dla których moment startowy jest najistotniejszy w rozegraniu całego biegu. Oglądając mecze przy Olsztyńskiej widać, że Artiom ma ogromne problemy z &quot;wstrzeleniem się w taśmę&quot;. W zasadzie trudno mi przypomnieć sobie bieg w którym młodszy z braci wygrał start (dojazd do pierwszego łuku), notorycznie jest ostatni. Dopiero na trasie wygląda to bardzo dobrze (choć jeszcze brakuje mu trochę do brata). Na treningach przegrywał starty nawet z Marcelem Kajzerem. To o czymś może świadczyć.
Z drugiej jednak strony, zawody w Lesznie mogą mieć zupełnie inny przebieg. Wszystko za sprawą nowych tłumików. Rosjanin mocno zainwestował w testy i sprzęt, umożliwił mu to strumień pieniędzy płynący od Red Bulla, który zapewnił mu sporą ilość gotówki na przygotowanie do Grand Prix. Pytanie tylko czy to wypali? Czy może młody chłopak (podobnie jak rok temu Woffinden) sobie jednak nie poradzi? W Kryterium Asów pokazał, że czołówka musi mieć się na baczności i nie może go lekceważyć (prowadził po 3 seriach, a następnie wycofał się ze względu na problemy sprzętowe). Jeśli poprawi starty to jutro może być naprawdę groźny (w Bydgoszczy mu to wychodziło), może to kwestia częstochowskiego owalu? Na pewno Łaguta utrze jeszcze nosa niejednemu faworytowi, pytanie tylko czy tu i teraz? Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Ale byłbym raczej sceptyczny co do występu Artioma. Może być różnie. W końcu przed dwoma laty gdy Sajfutdinow debiutował na praskiej Markecie też nikt nie myślał, że zdobędzie wielką nagrodę Czech.
PS. Jutro konkretne typy i jakaś zapowiedź.
 
W 66

warchlak

Użytkownik
Kto awansuje do półfinałów?
Jason Crump (AUS) 1.20
Nicki Pedersen (DEN) 1.35
Janusz Kołodziej (POL) 1.20
ako: 1.94
bwin

Aby awansowac do polfinalow potrzeba bedzie zapewne okolo 8/9 punktow.
Co do tego, ze Crump takie 8 pkt jest w stanie spokojnie zdobyc to raczej nie ma watpliwosci, bo Lagute, Balinskiego i Lindbaecka (taki ma 1 bieg) jest w stanie pokonac dosc latwo. Obecna wysoka dyspozycja Australijczyka daje podstawy, by Crumpa stawiac w roli glownych faworytow.
Nicki do polfinalu raczej tez awansuje bez wiekszych problemow. O ile znowu 2 pole bedzie najlepsze to w biegu, gdzie Pedersen pojedzie z 2 pola za rywali wylosowal Harrisa, Lindbaecka i Hancocka i ma spore szanse na zainkasowanie 3 pkt. W innych nieco trudniejszych wyscigach tez moze spokojnie powalczyc.
Z Januszem jednak moze byc roznie. Pierwszy regularny sezon i motywacja, aby dobrze zaczac na wlasnym torze powinna za nim przemawiac.
Z pewnoscia Janusz jest obecnie lepszy odtakich zawodnikow jak Balinski, Laguta, Lindbeack, Harris, czy Lindgren, a reszta w zaleznosci od dyspozycji dnia tez jest do pokonania.Do top8 jutro powinien dac rade awansowac.
Kursy niskie, ale ako 1.94 nie jest takie zle i wg mnie powinno rozstrzygnac sie pozytywnie, o ile nie bedzie sie nic nadzwyczajnego dziac na torze.
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Chris Harris - Chris Holder @ 1,55 ✅
Betsafe
Jak dla mnie świetny typ. Obowiązkowo do zagrania.
Holder w dotychczasowych spotkaniach E-ligi jak na razie spisuje się świetnie. Średnią biegową ma bardzo dobrą 2,06. Na wyspach do mety w każdym spotkaniu dowozi 10,5 punktu. Jak widać świetnie rozpoczął sezon. Jeździ równo, szybko i można na niego liczyć. Jak widać wyniki jak i na nowych jak i na starych tłumikach podobne, więc myślę, że jutro nie będzie u niego problemów natury technicznej.
Bomber sezon też zaczął całkiem udanie. W lidze ze średnią biegową 1,875, w Anglii ma średnią meczową 10,2 pkt. W Lesznie Hariss już w tym sezonie się ścigał i zdobył 9 punktów.
Co skłoniło mnie do tego typu i czemu uważam, że naprawdę warto go pograć? Moim zdaniem to Holder jest w wyższej formie, a w E-lidze spisuję się naprawdę świetnie i rozstaw pól startowych. Uważam to za naprawdę ważny argument przy typowaniu h2h w SGP. A więc... Najlepsze pole to drugie. Obaj startują tyle samo razy z tego pola. Później jest &quot;1&quot; i tutaj Holder startuje 2 razy. Z białego startują po razie no i pole żółte. Najgorsze z możliwych. Właśnie z tego najgorszego Hariss pojedzie dwa razy. Już w pierwszym starcie Panowie z tej pary zmierzą się ze sobą. Holder pojedzie z czerwonego miejsca, Hariss pojedzie w żółtym. I tutaj jak dla mnie już na dzień dobry jest 2-0 dla Holdera.​
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
prosze o szybka odp jak rozliczane sa h2h w betsafie i bet365 ? czy licza sie punkty czy licza sie miejsca w gp ?
ładny surebet jest na parze gollob-crump dlatego czas jest wazny ... ;)
 
niccolo7 3,6K

niccolo7

Użytkownik
Zgadzam się z Torretoo87 co do typu na zwycięzcę dzisiejszego GP. Rudy solidnie przygotował się do tegorocznej batalii o tytuł IMŚ. Dobrze przepracował zimę i przede wszystkim wyleczył wszystkie dolegliwości, które w zeszłym roku przeszkadzały mu w skutecznej walce z najlepszymi. W Rzeszowie Marta stworzyła mu cieplarniane warunki, bo kontrakt ma bajeczny. Na razie odwdzięczył się za to bardzo dobrymi występami z Gorzowem i Toruniem. Trochę gorzej było w Lesznie, ale wtedy panowały tam warunki ekstremalne. Co chyba najistotniejsze to to, że Ginger zbytnio nie narzekał na wymóg stosowania nowych tłumików, tylko zabrał się za testowanie nowego sprzętu, więc ten &quot;postrach&quot; naszych reprezentantów nie powinien sprawić mu problemów. Takie jest moje zdanie, choć przyznam szczerze, że do końca nie wiem czego można się spodziewać, bo przed pierwszym GP zawsze jest sporo niewiadomych. Niemniej jednak to Crump jest dla mnie głównym kandydatem do wygrania GP w Lesznie, szczególnie, że na tym torze potrafi zwyciężać, co pokazał rok i dwa lata temu. Zagrozić mu mogą oczywiście Tomek Gollob i Jarek Hampel, ale największym zagrożeniem może być Emil Sajfutdinov, który jest moim czarnym koniem tegorocznego cyklu. Ciekaw jestem także czy AJ i Herbie dadzą radę przełożyć znakomite występy w Ekstralidze na zwycięstwa w GP, bo jeśli im się to uda, to również mogą się włączyć do walki o podium.
Sportingbet początkowo zaszalał z tym kursem po 7,5, ale dość szybko się ogarnął i już jest tylko 5,5. Ja niestety mam pograne &quot;tylko&quot; po 6 w betclicu :sad:.
Zwycięzca zawodów - Jason Crump # 6,00 Betclic ⛔ (12. miejsce :wowsdf ????
Drugim zagranym przeze mnie typem jest h2h Crumpa i Golloba. Bet365 daje za Rudego ledwie 1,66 a Tobet 1,7, więc 2,1 w Betclicu wygląda co najmniej okazale. Argumentacja za Australijczykiem jak powyżej. Natomiast co do Tomka, jak i zresztą do wszystkich naszych reprezentantów jestem dość sceptycznie nastawiony, oczywiście z powodu afery z tłumikami. Walczyli z nimi do końca, ale niestety tę walkę przegrali. Nie wiem czy byli na tyle sprytni czy nawet perfidni by sprzeciwiając się nowym tłumikom jednocześnie zajmowali się ich testowaniem? Wokół tego dopasowania narosło wiele wątpliwości i mam obawy czy nasi jeźdźcy przez tę przegraną batalię nie będą trochę na straconej pozycji.
J. Crump - T. Gollob - Jason Crump # 2,1 Betclic ⛔ (12-2)
Zaskakująco tragiczny występ Jasona. Pierwsze dwa biegi nie zapowiadały takiego obrotu spraw. Rudy bardzo niemile mnie zaskoczył...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
swirpac 0

swirpac

Użytkownik
Kto awansuje do półfinałów?

Jason Crump (AUS) 1.20
Nicki Pedersen (DEN) 1.35
Janusz Kołodziej (POL) 1.20
ako: 1.94
bwin
kolego w bwin takiego kuponu nie postawisz, tych zdarzeń nie można ze sobą łączyć
-----

Jak już zostało wcześniej napisane, dzisiaj może być różnie i ciężko coś wytypować, pierwszy turniej i nowe tłumiki...

Jedyny typ jaki wpadł mi w oko to:

Awansuje do półfinałów: Kenneth Bjerre
1.80
BWIN


Kenio ma dobry początek sezonu, odjechał świetne zawody na &quot;felernym&quot; dla niego torze w Toruniu. Sam przyznaje, że jest zadowolony ze zmiany na nowe tłumiki. W zeszłym roku w Lesznie udało mu się awansować do top8, mam nadzieję że i tym razem będzie tak samo.
 
lancev 984

lancev

Użytkownik
Moje typki na Leszno.
1. Zwycięzca wyścigu 4 - Jason Crump @2.00 bet365 ✅
Jason jest piekielnie mocny. Znów będzie walczyć o tytuł i jest moim głównym faworytem do wygrania tego GP. Bez trudu powinien poradzić sobie z Lindbaeckiem, Lagutą i Balińskim. Jedynym powodem, przez który kurs jest tak wysoki, wydaje się to, że jest to pierwsza kolejka startów, a Rudy startuje spod płotu. Ma on jednak kosmiczne fury i niemałe umiejętności toteż myślę, że i tak poradzi sobie z niżej notowanymi rywalami.
2. Zwycięzca wyścigu 8 - Kenneth Bjerre @3.00 bet365 ✅
Podobnie jak Jason, Kenio jest w świetnej formie u progu sezonu. W ligach trzaska punkty aż miło. Wydaje mi się, że jest jednym z tych zawodników, którzy najlepiej i najwięcej jeździli na nowych tłumikach. Wiele osób, jak z pewnością i on sam upatruje w Bjerre czołówkę światowego speedwaya. W biegu ósmym za przeciwników będzie miał Harrisa, poobijanego Holtę i młodego Lagutę. Myślę, że na tę chwilę lepszy jest od każdego z nich i dzięki swojemu atomowemu startowi wygra gonitwę, startując nawet z trzeciego pola.
3. Chris Holder vs Rune Holta 1 @1.66 bet365 ⛔
Kontuzja Holty i śmiałe wypowiedzi Holdera, że przyjeżdża tu wygrać skłaniają mnie do tego typu. Dodatkowo uważam, że Chris ma lepsze pola, bo na początku startuje z wewnętrznych, a Holta z zewnętrznych.
4. Damian Balinski vs Antonio Lindback 2 @2.70 Unibet ⛔
Rozumiem, że Balon jedzie u siebie i z pewnością ma ambicje, aby trochę tu namieszać, ale nie czarujmy się - jego główną rolą będzie puszczanie kolegów z reprezentacji przed siebie, kiedy tylko się da, bo to oni tych punktów potrzebują o wiele bardziej od niego (no może przesadziłem z reprezentacją, ale Kołodziej-Hampel z pewnością na taką &#39;pomoc&#39; będą liczyć). Anton z kolei na progu sezonu imponuje świetną formą i kosmicznym sprzętem (z łatwością woził Emila i raz Walaska). W dodatku czarnoskóry Szwed lubi beton, a wszystko wskazuje, że w Lesznie nie zobaczymy dziś kopy. Pola startowe mają podobne, może minimalnie lepsze ma Anton, ale myślę, że to nie będzie miało wpływu na tę rywalizację. Dla mnie Anton, który ma stałe miejsce w cyklu będzie lepszy od Balińskiego, dla którego jest to pierwszy i ostatni turniej GP w tym roku.
5. Hampel powyżej 9 @1.90 bet365 ⛔
Jarek najlepiej ze stawki zna ten tor. Startuje tu na co dzień i zna jego każdy centymetr. Dobre pola startowe, lepszy sprzęt i umiejętności od większości stawki spokojnie pozwolą mu na dyszkę przed półfinałami.
6. Hancock powyżej 8 @1.80 bet365 ✅
Świetna forma u progu sezonu, doświadczenie i &#39;syndrom Hancocka&#39;, który często jest w pierwszej trójce po zasadniczej, a odpada w półfinale. Punktacja w stylu: 3 (bieg 11), 2,2,1,1 jest jak najbardziej w zasięgu Amerykanina.
7. Bjerre powyżej 8 @1.83 bet365 ✅
O Bjerre już pisałem. Taka linia na Duńczyka, który jest w świetnej formie to dla mnie pozytywne zaskoczenie.
8. Zwycięzcą nie będzie Polak @1.95 betsafe ✅
Polacy nie jeździli zbyt wiele na nowych tłumikach. Ponad to konkurencja jest na bardzo wysokim poziomie z formą i sprzętem. Chodzi mi tu głównie o Crumpa i Pedersena, choć o zwycięstwo pokusić się mogą też Bjerre i Hancock. Tomek, Jarek i Janusz mają ogromne szanse na półfinał czy nawet finał, ale w nim nie sądzę, aby pokonali rywali. Chciałbym się mylić !
9. Kto zakończy w top3 ? Jason Crump @2.25 Bwin ⛔
10. Kto awansuje do półfinałow ? Kenneth Bjerre @1.80 Bwin ✅
Świetne zakłady w Sportingbet:
Crump vs Holta 1 @1.40 ⛔
Bjerre vs Laguta 1 @1.30 ✅
Ciekawie również w Ladbrokes:
Pedersen dojdzie do półfinału @1.66 ✅
Bjerre dojdzie do półfinału @1.90 ✅
Hancock dojdzie do półfinału @1.72 ✅
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Janusz Kołodziej - Rune Holta 1 @ 1,30 tobet
Janusz u siebie powalczy o wygraną, od początku sezonu prezentuje się dość dobrze. Holta sam mówi że jeszcze odczuwa ból po zeszłotygodniowym upadku. Nie jest w pełni sił, a dodatkowo jazdę utrudnią nowe tłumiki więc typ można spokojnie grać.
Emil Sajfutdinow - Antonio Lindbäck 1 @ 1,35 tobet
Anton od początku sezonu w formie jednak GP a liga na dodatek I to zupełnie coś innego. Szwed ma nie ciekawe rozstawienie pól startowych więc moim zdaniem nie będzie się dzisiaj liczył. Emil wraz z Suskiewiczem założyli sobie medal w tym sezonie więc trzeba konsekwentnie punktować. Rusek lubi się ścigać na Smoczyku więc pobieram go w parze z Antonem.
Najlepszy z Polaków? Janusz Kołodziej @ 3,50 tobet
Tak jak pisałem wyżej Janusz powalczy o wygraną. Gollob nie lubi jeździć w Lesznie. Holta poturbowany. Balon nie no nie róbmy jaj. A Hampel moim zdaniem nieco słabszy od Janusza. Po takim kursie pobieram.
 
swirpac 0

swirpac

Użytkownik
chyba niektórzy za bardzo wierzą w Janusza...
nie mówię, że nie wygra albo że nie będzie wysoko, ale granie na zawodnika po kursach 1.20-1.30, który w ostatnim meczu ligowym zdobył 4 punkty się po prostu nie opłaca, za duże ryzyko względem malutkiej wygranej

to nie jest już ten Kołodziej z poprzedniego sezonu...
tak jak napisałem wyżej - nie mówię że będzie słaby, ale pewniakiem żeby grać po 1.20 na pewno nie jest
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Z oferty Tobet dziś zdecydowałem się zagrać:
Kenneth Bjerre - Rune Holta 1,60 ✅
Bjerre w bardzo dobrej dyspozycji na początku sezonu. Holta narazie spisuje się nieźle jednak bez rewelacji a dochodzi do tego fakt że Rysiek jest poobijany po ostatnim meczu. Uważam,że Bjerre spokojnie wejdzie do 8.
Chris Holder - Fredrik Lindgren 1,62 ⛔
Chris naprawdę spisuje się super jak narazie i ja w Niego dziś wierzę. Sam zapowiada że będzie walczył o najwyższe cele i w obecnej formie finał w Jego zasięgu. Najpierw miałem grać Go w parze z Harrisem jednak tam kurs w ciagu doby bardzo spadł i dlatego wybrałem Lindgrena. Fredka jeździ dość przeciętnie w Polsce i nie sądzę aby dziś był w stanie zagrozić Holderowi.
Jason Crump - Nicki Pedersen 1,37 ⛔
Tu miałem dylemat czy grać na Crumpa przeciw Nickiemu a może Hampelowi bądź Gollobowi. Zdecydowałem się na tą parę. Crump kapitalnie przygotowany i wiadomo jak na tym torze jeździ. Nicki też jeździ dobrze jednak uważam,że na Crumpa to trochę jednak za mało. Crump na poczatku pokazał że starty ma bardzo dobre a wiadomo na trasie ciężko Go objechac.
Takie 3 zakłądy dają ako=3,55
Wiadomo to początek pierwsze GP więc nie ma co przesadzac z graniem jednak dla lepszego oglądania mozna zagrać;)
Z ciekawych kursów widzę :
Tomasz Gollob - Greg Hancock 2,40 ⛔
Według mnie po takim kursie można spróbowac jednak ja nie gram;) Tomek na owalu w Lesznie spisuje się dość przeciętnie natomiast Greg początek sezonu ma bardzo dobry i jeśli zaprezentuje się tak jak w lidze to może okazać się lepszy od Golloba.
Emil Sajfutdinow - Antonio Lindbäck 2,90 ⛔
Wiadomo Emil uznawany za wielki talent itd ale patrząc jak jeżdżą w lidze to Antonio spisuje się lepiej. Szwedowi lepiej jeździ się na torze twardszym a pewnie dzis taki będzie w Lesznie więc tutaj siły według mnie wyrównane i nie wiem czemu aż takie faworyzowanie Ruska. Jak narazie nic wielkiego nie pokazał w sezonie. A gadanie że inwestuje duzo kasy na GP itd mnie jak narazie nie przekonuje może zmienię zdanie po tych zawodach.
To chyba na tyle;)
Życzę wielu emocji przed TV:]
Acha i nie pic za dużo bo jutro trzeba mieć głowę do analizowania Ekstraligi;) Pozdrawiam
 
kucharz_tm 7

kucharz_tm

Użytkownik
Witam ;)
Na dzisiaj z mojej strony propozycja zagrania:
Hancock 1-8 @ 1,55 milenium ✅
Greg jest w świetnej dyspozycji. Potwierdza to w każdym ligowym meczu w speedway ekstralidze. Obecnie jest najskuteczniejszym zawodnikiem w naszej lidze, ze średnią biegową 2,600. Co prawda w poprzednim roku Herbiemu nie wyszedł start w Lesznie (zdobył tylko 4 punkty) jednakże w latach 2008-2009 był bardzo mocny. W roku 2008 stanął na podium, zdobywając aż 20 punktów.
Myślę, że obecna forma pozwoli Gregowi na walkę o czołową 8, a być może nawet o finał.

Bjerre 1-8 @ 1,85 milenium ✅
Bjerre na początku sezonu zawsze jest mocny, poźniej gdzieś ta forma ucieka i już nie jest tak dobrze. W 2010 roku świetnie rozpoczął cykl GP zdobywając odpowiednio 10, 20, 12, 13 punktów. W kolejnych rundach było już gorzej (4, 7, 9, 6 punktów). W 2009 roku Bjerre awansował do czołowej 8 zdobywając 10 punktów i był to jeden z lepszych występów w tamtym sezonie.
Dodatkowo Duńczyk zapowiedział, że znalazł odpowiednie ustawienia sprzętu. Biorąc pod uwagę, iż zawody rozgrywane są na nowych tłumikach daje to atut dla Bjerre.
Można także spróbować zagrać:
Pedersen 1-4 @ 2,80 totomix ✅
Ten typ już bardziej odważny, ale ma duże szanse na powodzenie. Według mnie w finale zobaczymy Crumpa, Golloba, prawdopodobnie także Jarka Hampela. Kto będzie tym czwartym ? Emil jeżdżący na zapleczu ekstraligi może nie dać rady. Kołodziej jest mocny, bo zawody są w Lesznie, ale to już nie zapowiada się aż tak genialny sezon dla Janusza. Według statystyk zajmuje dopiero 13 miejsce w ekstralidze pod względem średniej biegowej (2,000). Ostatnio w Gorzowie zaliczył bardzo słaby występ. W dodatku wiele sił i czasu Janusz stracił na walkę o zachowanie starych tłumików, z pewnością więcej niż na ich testowaniu. A Nicki Pedersen mający 9 średnią w lidze, głodny powrotu do ścisłej czołówki światowej z pewnością będzie walczył o każdy cm toru.
Holta - Crump 2 @ 1,40 sportingbet ⛔
Tutaj wydaje się być w miarę pewnie ... Bo Crump wydaje się być jednym z faworytów tego tego GP. Rune Holta w e-lidze ma 15 średnią, zaś Jason 2. Jeśli nie wydarzy się coś niezwykłego ( bo Rysiek lubi czasem zaskoczyć) to taki typ powinien spokojnie wejść.
Jeszcze znalazłem jeden ciekawy typ:
Holder - Harris 1 @ 1,65 milenium ✅
Co ciekawe w tobecie ten sam zakład można postawić na Holdera po kursie 1,28 także tym bardziej w mielenium wydaje się być ciekawym do zagrania. Holder prezentuje równą formę na początku sezonu. Punktuje w graniach 10 punktów w lidze, świadczy o tym 10 średnia w lidze ( 2,083). W 16 biegach w polskiej lidze Holder aż 12 kończył na 1 lub 2 pozycji. Harris przez wiele lat wolał jeździć w 1 lidze, teraz jednak zdecydował się na starty w najsilniejszej lidze świata i radzi sobie nieźle. Średnie biegowa w graniach 1,875. Jednakże w 16 biegach Anglik wygrał tylko raz ! Stąd typ na Holdera. Harris słabo prezentuje się w GP na początku sezonu. W latach 2008-2009 zdobył po 6 punktów. Średnia z Leszna ( w GP ) Harrisa to 6,33 zaś Holdera 8,00
Najlepszy Szwedzki Zawodnik
A. Jonsson @ 1,50 tobet ⛔
Rywalami w tym zakładzie są Fredka Lindgren i Antonio Lindbeack. Nie wydaje mi się, aby któryś z tych dwóch panów mógł pokonać Jonssona. Sam trener Falubaz Marek Cieślak typował Jonssona w pierwszej czwórce, mimo, że Greg Hancock prezentuje lepszą formę w lidze, także wydaje mi się, że na tej opinii można polegać.
Edit: Jest dobrze. Przede wszystkim Nicki 1-4 po bardzo dobrym kursie, dodatkowo Bjerre i Hancock także nie zawiedli. Słaby występ Crumpa oraz Jonssona.
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
gdyby to było któreś z rzędu GP i sezon byłby w pełni to zdecydowałbym się na jakieś pokaźniejsze single za niezłe stawki. Dziś typowo rekreacyjnie &#39;za dyszkę&#39;, żeby troszkę emocji było przy oglądaniu..

a teraz kolejno...
Tomek wiadomo, mistrz świata. Kurs bardzo przystępny, warto spróbować.
Emil versus Adrenalina - tu widzę tylko jednego faworyta i dziwi mnie kurs. Rosjanin nie wyglądał rewelacyjnie w Bydzi, gubił punkty w głupi sposób, nie rywalizuje na najwyższym poziomie.. Andi ostatnio klasa sama w sobie w Ekstralidze imponuje postawą i to on jest wg mnie kandydatem do wygrania tej pary.
Imiennicy skrzyżowani w pojedynku h2h, Australijczyk genialny na każdym froncie, Bomber zaliczył falstart zarówno w Anglii jak i w barwach Marmy Rzeszów, nie jest sobą i to skłania mnie do grania przeciw niemu.
Tu chyba najbardziej wyrównany pojedynek przynajmniej teoretycznie.. Dlaczego? Bjerre baaaaaaaaaardzo dobry nie tylko w Polsce, ale i w Anglii. Na turnieju par w środę zdawać by się mogło, że testował sprzęt przed GP co zwiastowało tymi defektami i słabą postawą Gwiazdek. Czemu Nicki? Zawsze cenił sobie wyżej GP od rozgrywek ligowych, zawodnik mający niesamowite możliwości, walczy o każdy centrymetr na torze w batalii o tytuł mistrza świata. Świetnym występem przeciw Leszczynianinom pokazał, że jest w stanie pokonać każdego.
Ostatnia para wydaje się pytaniem retorycznym dlaczego Toninho. Artem zupełnie zagubiony we Włókniarzu, nie przekroczył 10pkt w żadnym spotkaniu, nie podejmuje walki takiej, jakiej oczekiwali od niego włodarze częstochowskiego klubu. Jedynym ZA Łagutą może być stosunkowo udane Kryterium Asów, ale na dodatek słabej formy ma jeszcze problemy sprzętowe.. Szwed co prawda na drugoligowych stadionach szaleje, ale jest liderem z krwi i kości rybnickiego ROWu. Powinien znaleźć się w klasyfikacji wyżej niż Rosjanin.
AKO wygląda bardzo przyzwoicie: 11,96 ;)
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Nicki Pedersen w TOP8 @ 1,34 Bwin✅
Nicki odkąd GP jest rozgrywane w Lesznie zawsze był co najmniej w półfinale. Raz udało mu się awansować do finału, gdzie zajął trzecie miejsce. Ten sezon jak wiadomo zaczął udanie i po 3 meczach oraz 16 biegach legitymuję się średnią 2,250. Jak widać wyniki dobre i moim zdaniem jedyną rzeczą, która może mu dzisiaj przeszkodzić to dwa starty z czwartego pola, które jest najgorszym w Lesznie od lat ale liczę na jego waleczność i klasę.
Jason Crump TOP3 @ 2,20 Milenium⛔
Kurs naprawdę bardzo przyjemny jak na takie zdarzenie. Rudy wygrywał w Lesznie już dwa razy na trzy dotąd rozegrane turnieje, a więc skuteczność bardzo dobra. Może w tym sezonie przyjeżdżając ze Stalą do Leszna nie pojechał jakoś wybornie ale to właśnie on był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu. Jak ktoś tutaj już napisał w Rzeszowie ma świetne warunki by walczyć o mistrza, gdyż pieniądze leją się długim i szerokim strumieniem i spokojnie może zdobyć w tym roku to co stracił na rzecz Tomka.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom