>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

Skoki narciarskie - Sapporo [29-30 stycznia 2016]

Status
Zamknięty.
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik

Po udanym weekendzie PŚ w Zakopanem tym razem polskich skoczków czekają starty w Sapporo na popularnej Okurayamie. Łukasz Kruczek zabiera ze sobą następujących zawodników:


- Kamil Stoch (18. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Stefan Hula (24. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Maciej Kot (27. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Dawid Kubacki (38. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Klemens Murańka (45. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016);
- Andrzej Stękała (46. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2015/2016).

W najbliższych dniach dowiemy się jakie składy wyślą do Japonii Niemcy, Austriacy, Słoweńcy czy Norwegowie. Poprzednie lata zawsze zawody w Sapporo były nieco słabiej obsadzone, ale w tym sezonie może być znacznie lepiej pod tym względem.



Program zawodów:

Piątek, 29.01.2016
02:00 - spotkanie kapitanów drużyn
7:00 - oficjalny trening
9:00 - kwalifikacje

Sobota, 30.01.2016
07:30 - seria próbna
08:30 - pierwsza seria punktowana

Niedziela, 31.01.2016
01:00 - kwalifikacje
02:00 - pierwsza seria punktowana​

Jak spiszą się Polacy? Ilu tym razem znajdzie się w 30? Zapraszam do dyskusji​
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Niemcy:
David Siegel
Andreas Wank
Richard Freitag
Severin Freund
Stephan Leyhe
Andreas Wellinger
Finlandia:
Antti Aalto
Juho Ojala
Ville Larinto
Francja:
Vincent Descombes Sevoie
Japonia:
Kasai Noriaki
Itô Daiki
Takeuchi Taku
Kobayashi Junshirô
Tochimoto Shôhei
Sakuyama Kento
Satô Yukiya
Itô Kenshirô
Harada Yűmu
Kobayashi Ryôyű
Itô Masamitsu
Nakamura Naoki
Polska:
Kamil Stoch
Stefan Hula
Maciej Kot
Dawid Kubacki
Klemens Murańka
Andrzej Stękała
Austria:
Philipp Aschenwald
Andi Kofler
Manuel Fettner
Elias Tollinger
Clemens Aigner
Markus Schiffner
Daniel Huber
Czechy:
Roman Koudelka
Jan Matura
Tomáš Vančura
Lukáš Hlava
Vojtěch Štursa
Słowenia:
Jaka Hvala
Robert Kranjec
Anze Lanisek
Domen Prevc
Peter Prevc
Jurij Tepes
Regularnie będę edytował jeśli będzie wiadomo więcej.
 
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
Jaka Hvala v Lukas Hlava 1 @1,75 / Toto kwalifikacje ✅
Obaj startowali w miniony weekend w zawodach PK właśnie w Sapporo i w obu konkursach (w 2 konkursie gigantyczna przewaga) lepszy był Słoweniec. Nawet w obu seriach próbnych wypadł lepiej. Dodam, że raz był drugi a raz wygrał. Widać, że Okurayama mu pasuje i warto pograć, że jutro będzie wyżej w kwalifikacjach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
daminho 278

daminho

Użytkownik
Sapporo 1 konkurs kwalfikacje​


P.Aschenwald - D.Siegel 2 @ 2.14(1.87)✅ milenium 30-14

Nie zgadzam się z tym, że w tej parze faworytem według analityków jest Austriak. W porządku jeśli bierzemy pod uwagę ostatni konkurs w Zakopanym to Aschenwald uplasował się na 22 miejscu a młody Niemiec skończył zmagania po 1 serii konkursowej na 37 pozycji. Niemiec miał pecha trafił na jedne z najtrudniejszych warunków w pierwszej serii i to zaciemniło sytuację.
W treningach Siegel dwa razy lepszy od Aschendwalda 25 i 30 miejsca - zawodnik z Austrii 2x47 kwalifikacje również dla Siegela w zbliżonych warunkach uzyskał te kilka punktów więcej od Aschenwalda.
Siegel trafił do pierwszej reprezentacji Niemiec dlatego, że bardzo dobrze spisywał się w Pucharze Kontynentalnym, jest liderem klasyfikacji. Dwa razy stał na najwyższym stopniu podium i dwukrotnie zajmował 2 miejsca. Dobrą dyspozycję potrafił również zaprezentować w Pucharze Świata w Ga-Pa był 16. Aschenwald w PK nie prezentował się tak dobrze jak Siegel w pięciu konkursach uzbierał tylko 80 pkt. Dla obu zawodników będzie to debiut na Okurayamie. Sumując myślę, że warto pograć w kierunku Niemca, który dodatkowo będzie miał wsparcie liderów reprezentacji Niemiec.
 
Otrzymane punkty reputacji: +52
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
Daiki Ito v Kamil Stoch 1 @1,6 Toto kwalifikacje / na treningu Ito zdecydowanie lepszy, a w kwalach przegrał notami ⛔
Ito wraca do PŚ. Na Okurayamie czuje się świetnie, dwukrotnie tu wygrywał. W ostatnim czasie było widać zwyżkę formy u Japończyka. Zrezygnował z MŚ w lotach ze względu na zobowiązania reklamowe i starty we własnym kraju. Przed tygodniem równolegle z konkursami Pucharu Kontynentalnego w Sapporo odbywał się konkurs HTB Cup gdzie Ito zajął 1 i 3 miejsce, dwukrotnie pokonując m.in. Noriakiego. Kamil? Okurayama zweryfikuje jego prawdziwą dyspozycje ale skoro w Zakopanem nie skakał jakoś szczególnie wybitnie, szczerze wątpie, żeby chociaż utrzymał tą formę w Sapporo. Podejrzewam nawet, że może to wyglądać podobnie jak przed konkursami w Polsce (no, może miejsce będzie lepsze bo jednak brakuje paru ciekawych zawodników). Z Daiki przegra według mnie wyraźnie. Widziałbym nawet Japońca w okolicach podium, jak ktoś znalazłby kursy na konkurs jeszcze przed treningami, proszę o info w temacie lub PW.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
@Pezio świetnie wyczajona para Jaka Hvala z Lukasem Hlavą, popieram typ. Jaka Hvala to wielki talent słoweńskich skoków, ten sezon spisany na straty,ale przed tygodniem na skoczni w Sapporo odbywały się już zawody Pucharu Kontynentalnego na Okurayamie i na skoczni K-90. Tak się składa, że obaj zawodnicy w trzech konkursach uczestniczyli.
Jaka Hvala na K-90 zajął 3 miejsce podczas gdy Lukas Hlava byl 48 dopiero.
Konkursy na większej skoczni to Jaka Hvala 2 miejsce i bezapelacyjna wygrana w drugim konkursie z ponad 20pkt przewagi. Lukas Hlava odpowiednio w pierwszym konkursie tuż za Jaką Hvalą, a dzień poźniej skończył na 12 msc z blisko 50pkt straty.
Patrząc na to uważam typ za zasadny.

Para Aschenwald - Siegel jest wybitnie ustawiona tylko i wyłącznie pod ostatni konkurs w Zakopanem jak wspomina @daminho dlatego też bliżej się temu przyjrzałem i jest to dobra propozycja.

Jednak odpuściłbym sobie parę Daiki Ito - Kamil Stoch, w dodatku kurs na Ito @1,60 tylko, owszem Daiki zawsze dobrze spisywał się na Okurayamie, ale nie wiadomo na ile dyspozycja Stocha to tylko skocznia w Zakopanem, a ile odzyskanie energii i wykrzesanie z siebie potencjału jaki posiada. Wstrzymałbym się z taką parą.

U mnie poszedł taki dubel lekko.

PŚ Sapporo - kwalifikacje piątek 9:00
(43) Jaka Hvala - Lukas Hlava 1 @ 1,80✅✅20-41
(44) Aschenwald P.-Siegel D 2 @ 2,14✅✅30-14
AKO @ 3,38
milenium
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
KWALIFIKACJE
Obaj startowali w miniony weekend w zawodach PK właśnie w Sapporo i w obu konkursach lepszy był Słoweniec. Nawet w obu seriach próbnych wypadł lepiej. Dodam, że raz był drugi a raz wygrał. Widać, że Okurayama mu pasuje i warto pograć, że jutro będzie wyżej w kwalifikacjach.
Popieram z całą pewnością ten typ. Jaka Hvala jak wspomniał Robson to wielki talent skoków Słoweńskich. Oczywiście trzeba zaznaczyć że bardzo zagubiony, i ten sezon praktycznie może spisać na straty. Jednak ostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego w Willingen gdzie zajął dwa razy piąte miejsce, oraz ostatni weekend w Sapporo dają nadzieje że końcówka sezonu może być przyzwoita. Widać że fajnie skacze mu się w Japonii, wygrał jeden konkurs, w drugim był na 2 miejscu. W treningach również skakał bardzo dobrze. W siedmiu skokach, aż w pięciu był lepszy od Czecha. Hlava również skacze tu dobrze, w końcu w pierwszym konkursie był na najniższym stopniu podium. Ale mimo wszystko ciągle za Słoweńcem. Gdyby to był typy na konkurs, byłbym niezwykle mocno przekonany o tym ze Jaka Hvala będzie lepszy, ale i w jednym skoku powinno byc ok. Chociaż stawka mniejsza.

Jaka Hvala - Lukas Hlava 1 @ 1.80 [eFortuna] 20-41 ✅

Może i kurs na to zdarzenie nie zachwyca, jednak nie może być większy bo argumenty są po stronie Daiki Ito. Starszy z Japończyków regularnie jest lepszy od swojego kolegi z kadry. Nie ważne czy to kwalifikacje, czy sam konkurs. Tak było przez cały Turniej Czterech Skoczni - z wyjątkiem w Oberstdorfie. Ktoś wspomniał wyżej o tym że Daiki Ito bardzo lubi ten obiekt, to prawda. W końcu między innymi dwukrotnie tutaj wygrywał kilka lat wstecz. Taku Takeuchi w tym sezonie o ponad 70 punktów w Pucharze Świata za Ito. Słabo skacze, ostatnie jego miejsca w konkursie to 32, 18, 40, 18, 22, 46. Jedna wielka kratka, skoki przeciętne miesza z beznadziejnymi. W rozgrywamy 10 stycznia TVH Cup, w konkursie na dużym obiekcie lepszy był Ito zajmując drugie miejsce, Takeuchi trzeci. 23 stycznia w HTB Cup natomiast aż 36 punktów przewagi nad Takeuchim. Daiki Ito jest zdecydowanie bardziej solidny i równy, w dodatku jak wspomniałem lubi tą skocznie. Powinien w kwalifikacjach być wyżej.
Daiki Ito - Taku Takeuchi 1 @ 1.38 [Milenium] 4-1 ⛔
Bardzo fajna para, którą oceniam jako valuebet. Według mnie bukmacher pomylił się i to znacznie z oszacowaniem kto jest faworytem w tej parze. Dwóch ogórków w Pucharze Świata, zarówno jeden jak i drugi nie zdobyli nawet oczka w Pucharze Świata. Chociaż jednego i drugiego widzieliśmy w wielu zawodach w tym sezonie. Zastanawiam się czy czasami bukmacherom nie chodziło o Ryoyu Kobayashi który bardzo fajnie pokazał się tydzień temu w Zakopanym, no ale to już nie mój problem. Spojrzałem na wyniki jednego i drugiego w zawodach i kwalifikacjach w tym sezonie. I jeśli ktoś ma tutaj przewagę to jest nim Tochimoto, między innymi w Turnieju Czterech Skoczni był cztery razy lepszy na sześć skoków. Więc dlaczego to Kobayashi jest faworytem? Idę dalej i spojrzałem na wyniki wspomnianych wyżej TVH Cup z 10 stycznia i HTB Cup z 23 stycznia z Sapporo. W pierwszych zawodach Tochimoto 4, Kobayashi 5 ze stratą 25 punktów. W HTB rozgrywanym ostatnio, Tochimoto 15, Kobayashi dopiero na 29 ze stratą do Shohei aż 32 punktowa. Dlatego zadaje tutaj pytanie, jakim cudem to Junshiro Kobayashi jest faworytem, skoro w Pucharze Świata skacze gorzej, i w ostatnich dwóch turniejach tracił tak wiele? Nie wiem.
Shohei Tochimoto - Junshiro Kobayashi 1 @ 2.40 [Totolotek] 11-19 ✅
Drugi typ z serii valubet, tym razem jednak nie aż tak kolorowy jak ten powyższy. Andreas Kofler to melodia przeszłości, wielokrotny medalista, zwycięzca 12 zawodów Pucharu Świata. Jednak od 2012 to spadanie coraz to niżej. W tym sezonie jest zgodnie z prognoza, jeszcze gorzej niż rok temu. W Turnieju Czterech Skoczni pokazał się dwa razy w Austrii, w Innsbrucku nawet nie przebrnął kwalifikacji. Jego rywal to David Siegel, młody, bardzo zdolny zawodnik z Niemiec. Koledzy wyżej już napisali o nim kilka słów. Spojrzałem dogłębnie w liczby i ostatnich dwóch weekendach - podczas zawodów kontynentalnych w Willingen i Pucharu Świata w Zakopanym. Tylko w jednym jedynym skoku był słabszy od Koflera. W Willingen regularnie lepszy, zajął tam w końcu dwa razy drugie miejsce. W treningach to samo, lepszy od Austriaka. W Zakopanym również skakał dobrze jak na jego warunki. W konkursie mu nie wyszło, to prawda, jednak dostał ponad metr na sekundy w plecy. Kofler mimo o wiele mniejszego wiatru i tak nie odskoczył na zbyt wiele. Miejsca 33-37 na korzyść Andreas. Za Austriakiem przemawia doświadczenie, przemawia również obycie ze skocznia. Wygrywał tutaj. Jednak przy tak beznadziejnej formie, uważam że jest to para wyrównana. Bo Dawid już nie raz w ostatnim czasie przeskakiwał starszego zawodnika reprezentacji Austrii.
David Siegel - Andreas Kofler 1 @ 2.10 [STS] 14-37 ✅
Ponownie nie zgadzam się z przedstawionymi kursami przez bukmacherów. Według mnie dwóch zawodników z podobnym potencjałem, czyli wyrównana dość para. Zgodzę się że Stefan Leyhe w ostatnich konkursach zarówno w Taupliz, jak i w Zakopanym był lepszy. To prawda. Jednak jeśli spojrzeć na same kwalifikacje i treningi choćby w Zakopanym. To widzimy tutaj że w trzech ostatnich konkursach w kwalifikacjach lepszy był Manuel Fettner. W treningach raz jeden, raz drugi. Okurayma to specyficzna skocznia i specyficzne zawody, mocny wiatr, silne opady śniegu. To sprawia że przy takich warunkach jeszcze bardziej zawodnicy &quot;są bliżej siebie&quot; - jakkolwiek to brzmi. Nie rozumiem zbytniego faworyzowania Niemca i wystawiania kursy ledwie 1.45, tak jak wspomniałem, owszem w konkursach skakał lepiej, ale w kwalifikacjach tego nie pokazywał. Według mnie kursy adekwatnie wystawił inny bukmacher dając 1.68-1.94 na korzyść Leyhe. Tutaj mamy większą różnice, i ja spróbuje z niej skorzystać.
Manuel Fettner - Stephan Leyhe 1 @ 2.35 [STS] 10-16 ✅
Andreas Wank po bardzo dobrym Turnieju Czterech Skoczni (13, 11, 9, 16) gdzie zaskoczył wszystkich sympatyków drużyny Niemieckiej. Spada po równi pochyłej. W Tauplitz skakał fatalnie, liczyłem na niego, i jego przyzwoite skoki. Tymczasem dwa razy miejsca 28 były nędznym wynikiem. W Zakopanym poza konkursem drużynowym, również skakał słabo. Odpowiednio 21 w kwalifikacjach i 34 w zawodach. Ustawiony został z solidnym Andreas Stjernenem który bez większych kłopotów powinien być lepszy. W samym Zakopanym, Andreas był w każdym skoku lepszym, czy to w treningach, czy w konkursie indywidualnym czy drużynowym. Solidne dobre skoki Stjernena. Nie znajduje powodu dla których tutaj miałoby być inaczej. Sami kibice Niemiec mówią o problemach Wanka, nagle coś uciekło i niektórzy mówią głośno że Andreas Wank powinien nie lecieć do Sapporo tylko w spokoju potrenować lub odpocząć. Reasumując, Stjernen skacze swoje, tydzień temu pokazał ze z forma wszystko jest okej. Wank po zawodach Willingen się pogubił, i albo jest zmęczony albo coś innego nie gra. Stawiam na norweskiego skoczka.
Andreas Stjernen - Andreas Wank 1 @ 1.35 [eFortuna] 22-27 ✅
Wszędzie wystawione praktycznie 1.8-1.8 albo minimalne faworyzowanie Laniska, tymczasem tutaj kompletnie dla mnie nie zrozumiałe faworyzowanie i to spore Joachima Hauera. Norweg fajnie skakał na początku sezonu, gdzie między innymi był na podium podczas zawodów w Rosji. Z Laniskiem w sumie jest podobnie jak z Joachimem, czyli raz trochę lepiej a za chwile może być 40 miejsce. Mimo wszystko to Słoweniec w Zakopanym i w Taupliz dość dobrze się pokazał. W Austrii miejsca 12 i 9, w Zakopanym w kwalifikacjach wysokie 4 miejsce, w konkursie 24. Hauer nie wystąpił podczas lotów, natomiast w Zakopanym zajął 42 miejsce. Jest to zdecydowanie para 50/50, wszystko zależy jak zawieje w mojej opinii. Dlatego szaleństwem jest jeśli ktoś gra Joachima Hauera po 1.55. Zresztą też nie rozumiem wystawiania go w roli faworyta bo to Anze Lanisek ostatnio jest w lepszej dyspozycji.
Anze Lanisek - Joachim Hauer 1 @ 2.10 [Totolotek] 8-32 ✅
Powyżej próbuje zagrać przeciwko Taku Takeuchi, tym razem rywal słabszy, o wiele słabszy od Daiki Ito. I tym samym mój typ jest inny. Taku może nie skacze w tym sezonie tak jak chcieli by jego fani. Jednakże to wciąż poziom o minimum jeden krok przed Kento Sakuyama, zwycięzca Letniej Grand Prix. Starszy z Japończyków nie startował ani podczas Mistrzostw Świata w lotach, ani w Zakopanym. Spokojnie trenował w Sapporo, co tylko i wyłącznie sprzyja temu typowi. Sakuyama wystąpił w Tauplitz, skoczył ledwie 160 metrów i zakończył swój udział już pierwszego dnia, po pierwszej serii. W Zakopganym nie było lepiej, 41 miejsce w kwalifikacjach i słabe skoki w konkursie drużynowym. To nie jest poziom doświadczonego Takeuchiego, który takich zawodników powinien wyprzedzać na jednej narcie. I to właśnie zrobił w zawodach rozgrywanych u siebie, podczas TVH Cup, kiedy wyprzedził swojego rywala o 40 punktów. Licze na bezproblemowa wygrana starszego samuraja.
Taku Takeuchi - Kento Sakuyama 1 @ 1.35 [Totolotek] 1-28 ✅
Kevin Bickner tydzień temu w Pucharze Kontynentalnym w Sapporo dwa razy wygrał trening i raz był trzeci. Co było naprawdę świetnym wynikiem. W konkursach było już gorzej to prawda, bo miejsca 19 i 28 nie świadczą zbyt korzystnie. Generalnie nie mam siły już pisać, stwierdzam jedynie że jeden i drugi są słabi. Ciężko przekonywać że jeden jest lepszy od drugiego i dlaczego tak jest. Dwóch słabych skoczków, nie regularnych, w ciężkich warunkach w Sapporo tym bardziej może być różnie. Jeden skok, totalna loteria, rzut moneta. Więc gram sobie fajny kursik, bo Kevina stać na lepszy skok od Czecha. A był choćby lepszy w pierwszym konkursie PK w ostatni weekend.
Kevin Bickner - Wojciech Stursa 1 @ 2.45 [STS] ZWROT.
 
Otrzymane punkty reputacji: +91
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Jaka Hvala - Lukas Hlava 1 @ 1.60 sts

Wszystko już zostało co do tych dwóch panów powiedziane, ja się tylko podpisuję. Gram niestety już ochłapy, bo poszła zapewne masówka na Jake, no i obyśmy masowo zaplusowali tym typem.


Stjernen - Wank 1 @ 1.35 sts

Stjernen w parze z Wankiem, który leci na regres skok za skokiem. Od TCS praktycznie coraz słabiej mu idzie. Fatalny występ w Kulm, na dodatek w Zakopanem nie to, żeby zepsuł, ale na pewno skoczył poniżej oczekiwań w drużynówce, jak i w zasadzie w indywidualnym. Dostaje do pary Stjernena, co jest trochę niezrozumiałe wg. mnie. Andreas skacze od kilku konkursów na przyzwoitym poziomie, a co najważniejsze - rzadko kiedy udaje mu się zepsuć próby. Jeżeli warunki na to pozwolą i każdy będzie miał je równe, Norweg powinien umiejętnościami zwyczajnie przebić Niemca.

Ito - Takeuchi 1 @ 1.25 sts

Dziwna para. Ito ostatnimi czasy pokazywał naprawdę fajne skoki, dodatkowo chyba najbardziej upodobana przez niego skocznia, gdzie, jak ruszyć w przeszłość, to widzimy, że na niej wygrywał. Dostaje do pary Takeuchiego. Szczerze mówiąc bardziej bałbym się, gdyby był na jego miejscu R. Kobayashi, który ostatnio bardzo dobrze sobie poczynał na polskiej ziemi. Takeuchi skakał ostatnio słabo, co tu się oszukiwać.


Kobayashi R. - Stękała 1 @ 1.30 sts

Po raz kolejny ten typ gram, tylko w odwróconej sytuacji. Analogicznie - Andrzej miał skakać lepiej po takim samym kursie w Polsce, w Zakopcu, a jak było? Dobrze skakał, ale Kobayashi rozwalił konkurencję, skacząc ponad 130m w warunkach, gdzie wiało w plecy. Myślę, że to jakiś znak, iż Japończyk zacznie dobrze skakać na dłużej. A dziś świetna okazja żeby zdobyć kwalifikację na konkurs u siebie, a tam już, furtka szeroko otwarta do plusowania. W drużynie zacnie, indywidualnie jeszcze lepiej. Teraz jego ziemia, skocznia obcykana. Łatwe zwycięstwo nad Stękałą.

Boyd Clowes - Larinto 1 @ 1.50 sts

Kanadyjczyk fajnie sobie poczynał pod koniec TCS i w Tauplitz świetnie skakał, jak na niego - w końcu poprawił tam swoją życiówkę. Myślę, że forma drgnęła ku górze. Co natomiast możemy powiedzieć o Larinto? Dobry TCS, później przeciętnie, w Zakopanem również nie powalał skokami. Jest nierówny, co na pewno stanowi jakąś barierę w uzyskaniu dobrego wyniku. Dziś stawiam, że Kanadyjczyk będzie pewniejszy.
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Indywidualnie 14 miejsce w drużynówce to poniżej oczekiwań?
Serio się żeś uczepił jak rzep psiego ogona. &quot;Indywidualnie w drużynówce&quot;, świetny argument na wbicie szpilki do czyjejś wypowiedzi. Wank indywidualnie był aż 34, wow. Nadal twierdzisz, że to nie jest wynik poniżej oczekiwań? :cool:
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Serio się żeś uczepił jak rzep psiego ogona. &quot;Indywidualnie w drużynówce&quot;, świetny argument na wbicie szpilki do czyjejś wypowiedzi. Wank indywidualnie był aż 34, wow. Nadal twierdzisz, że to nie jest wynik poniżej oczekiwań?
Nie czepiam się typu. Bo się z nim zgadzałem. Czepiam się błędów w analizie, który zdarza Ci się w tym sezonie z lenistwa trzeci raz. W każdym konkursie drużynowym jak pewnie doskonale wiesz (albo i nie?) jest tworzona nieoficjalna indywidualna klasyfikacja. I w tej oto klasyfikacji Wank zajął 14 miejsce. Piszesz że zarówno w drużynówce jak i w konkursie indywidualnej skakał poniżej oczekiwań, co nie jest prawda. Bo w konkursie drużynowym zajął wspomniane 14 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej jest na miejscu 16. Więc w tym konkursie jeśli już to skakał powyżej oczekiwań. W konkursie indywidualnym skakał słabo i to jest prawda. Co nas różni? Że mi jak ktoś wytknie błąd to sprawdzam, dziękuje i przyznaje się do błędu. Ty natomiast próbujesz dyskutować, chociaż racji nie masz. I jeszcze próbujesz mi coś udowadniać. ???? Pozdrawiam serdecznie.
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Nie czepiam się typu. Bo się z nim zgadzałem. Czepiam się błędów w analizie, który zdarza Ci się w tym sezonie z lenistwa trzeci raz. W każdym konkursie drużynowym jak pewnie doskonale wiesz (albo i nie?) jest tworzona nieoficjalna indywidualna klasyfikacja. I w tej oto klasyfikacji Wank zajął 14 miejsce. Piszesz że zarówno w drużynówce jak i w konkursie indywidualnej skakał poniżej oczekiwań, co nie jest prawda. Bo w konkursie drużynowym zajął wspomniane 14 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej jest na miejscu 16. Więc w tym konkursie jeśli już to skakał powyżej oczekiwań. W konkursie indywidualnym skakał słabo i to jest prawda. Co nas różni? Że mi jak ktoś wytknie błąd to sprawdzam, dziękuje i przyznaje się do błędu. Ty natomiast próbujesz dyskutować, chociaż racji nie masz. I jeszcze próbujesz mi coś udowadniać. ???? Pozdrawiam serdecznie.
Pozdrawiam serdecznie również. Mówiłem o konkursie indywidualnym, a nie pobocznej klasyfikacji i wynikach indywidualnych wyciągniętych na podstawie konkursu drużynowego. Zalecam czytanie ze zrozumieniem, po raz kolejny. I żadnego błędu w analizie nie dostrzegam. Nie próbuję też dyskutować, tylko odpowiadam na oszczerstwa.
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Przerywając wymianę uszczypliwości, wrzucam kupon, który gram w STS

Takeuchi - Stoch 1 @1.5 ✅

Szukałem jakiegoś typu w stronę Japończyka, który w swojej ojczyźnie skacze, jak na niego, świetnie. Dzisiejsze skoki - wszystkie powyżej 130 m., a jutro powinno być podobnie. Jedyne czego się obawiam, to presji z racji na rolę gospodarza, ale z drugiej strony, może również to podziałać jako dodatkowy bodziec motywacyjny ;) Przeciwko Kamilowi grać nie lubię, życzę mu jak najlepiej, ale w tym pojedynku nie widzę dla niego większych szans. Mam nadzieję, że Kamil odda dwa dobre, równe skoki, ale wydaje mi się, ze jutro do wyprzedzenia Japończyka będą niezbędne dwa bardzo dobre skoki w okolicach 130 m. Kamil w dzisiejszych treningach średnio - 121, 124 m., w kwalifikacjach trochę lepiej, jednak jako jednemu z nielicznych odjęto mu pkt. za warunki, a mimo to do 130 m. nie doleciał. Nie spodziewałem się, że Zakopane bezie jakimś punktem zwrotnym w tym sezonie u Kamila i dzisiejsze skoki to potwierdzają, pewnie Stoch uplasuje się w okolicach 15 miejsca, Japończykowi wróżę walkę o miejsca w pierwszej 10.

Kot - Kubacki 1 @1.7 ✅

Ciężko obstawiać pary z Polakami, bo nie zawsze się uda ocenić je obiektywnie, jednak akurat w tym zestawieniu jestem dziwnie spokojny o korzystne dla mnie roztrzygnięcie. Nie ukrywam, że nie trawię Kubackiego, ale na szczęscie wyszedł mu świetny skok w kwalifikacjach, stąd też można go połapać w fajnej parze z bardzo solidnym w Japonii Kotem. Maciek w treningach 9 i 10 miejsce, w kwalifikacjach 5, wszystkie skoki równe, dobre i o to chodzi ;) U Kubackiego treningi bardzo słabe, w kwalifikacjach wyszedł mu najlepszy skok i też fajnie, bo podwyższyło to kursy na jego rywali. W konkursie NIE WIERZĘ w dwa równe skoki Dawida, owszem JEDEN może mu wyjść wybitnie, gdy wszystko trafi na progu i w miarę warunki wietrzne będą. Maciek już w Zakopanym pokazał się dobrej strony, być może w koncu ustabilizuje formę, bowiem są ku temu przesłanki. W polskim konkursie równe skoki, tutaj dzisiaj 3 równe skoki i do tego wszystkie dalekie. Wierzę w Maćka i jutro mu zaufam.

Deschwanden - Kofler 1 @1.62 ⛔ granie czegokolwiek w stronę Gregora to jednak czyste szaleństwo, ostatni raz!

Granie na Szwajcara może wydawać się szaleństwem, bowiem jest on baaardzo nieprzewidywalny. Zazwyczaj skacze solidnie, bez szału, ale też bez tragedii, jednak czasami potrafi maksymalnie zepsuć skok. Nie wiem czy wynika to z braku doświadczenia i nieradzenia sobie przy dziwnych podmuchach wietrznych, czy z braku koncetracji, a moze jeszcze z czegoś innego, ale po prostu raz na jakiś czas skok musi zepsuć, tak jak to miało miejsce w dzisiejszym treningu,gdzie skoczył 104 m. ... Jednak znakomitą większość jego skoków, to solidne odległości, często dające awans do czołowej 30. A Kofler, powinien powoli chyba schodzić ze sceny, bo nic już z jego skakania wielkiego nie będzie. Dziwię się zawodnikom, którzy osiagali sukcesy, że rozmieniają je na drobne, skacząc na poziomie niepozwalającym nawet na regularny awans do czołowej 30. Dzisiaj Austriak osiągnął 112, 109 oraz 111 m. - niezwykłą regularność, szkoda że na tak żenującym poziomie. Wniosek nasuwa się sam, jutro Austriak zapewne powtórzy swój równy skok w okolicach 110 m., zaś ja osobiście liczę na solidny skok Deschwandena w okolicach 120 m., tak jak to miało miejsce w pierwszym treningu oraz kwalifikacjach.

ako trzech wydarzeń @4.13 x 0.88 --&gt; @3.63
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Wstajemy rano i oglądamy skoki;)
Od siebie moge polecić takie pary:
R.Koudelka - A.Wellinger 1 1,40 [8-13]✅Unibet

Troszeczkę za niski ten kurs na Czecha ale mimo to zagram. 1 trening zdecydowanie lepszy Czech oddaje skok o 17m dłuższy przy porownywalnych warunkach. W 2 serii treningowej Niemiec lepszy o 10m ale też miał lepsze warunki bo 0,4m/s wiatr pod narty gdzie Czech skakał w totalnej ciszy. W kwalifikacjach 5,5m na korzyść Czecha. Ogolnie Koudelka wydaje mi się aktualnie pewniejszym zawodnikiem, Wellinger to nierowny skoczek.

T.Takeuchi - R.Kranjec 1 1,60 [9-3]⛔Unibet

Japończyk u siebie prezentuje się póki co wyśmienicie. Wszystkie skoki odległe. Słoweńcowi wyszedł 1 mega skok ale tam miał wichure pod narty i wiadomo ze on z tego skorzysta. Przy wyrównanych warunkach nie ma szans pokonać Samuraja. Nie można powiedzieć bo Kranjec prezentuje się tu bardzo dobrze jak na to co skakał w tym sezonie jednak Taku jest u siebie i przy wyrównanych warunkach będzie wyżej.

M.Kot - D.Kubacki 1 1,40[14-27]✅ Unibet

Kolega wyżej opisał widzę tą parę. Więc nie będę powielał. W 3 skokach Maciek równiejszy niż Dawid.
 
pezio 33,1K

pezio

Użytkownik
Kot v Kubacki 1 @1,7 / STS ✅
Toto i Fortuna po @1,5 mają i tak również bym to widział. Kot zaskakująco dobre, równe 3 skoki dzisiaj. W kwalach warunki naprawdę bardzo ciężkie a wyciągnął bardzo dobrą odległość. Widać pasuje mu Okurayama. Kubacki w kwalach skok życia, ale w treningach rewelacyjnie nie było i zdecydowanie stabilniejszy jest tutaj Maciek.
D. Ito v D. Prevc 1 @1,75 fortuna ⛔
Ito dobrze wygląda w Sapporo. Domen dziś w kwalifikacjach rekord skoczni, 141m. Ok, ale obok Vancury, Nakamury i Maksimochkina miał najlepsze warunki z całej stawki. W skokach treningowych, z niższych belek kiedy zawiewało pod narty lżej zanotował 58 i 47 miejsce. Jest chimeryczny, zdarzają mu się słabsze skoki, co oczywiście z racji wieku nie dziwi. Zresztą podobnie jak inni koledzy z reprezentacji, preferuje wiatr pod narty a gdy tego wiatru nie ma, lub co gorsza wieje z tyłu, kompletnie sobie nie radzi. Podtrzymuje swoją opinię odnośnie Daiki, jutro może bić się o podium. 1 trening odpuścił, w 2 zanotował 4 rezultat a w kwalifikacjach również był 4 choć miał troszkę słabsze warunki (+2,4). Stabilniejszy, pewniejszy jest tu dla mnie Japończyk, który jeszcze raz powtórzę, uwielbia Okurayame i potwierdzają to wyniki. Przy kręcącym wietrze, a w Sapporo rzadko kiedy obserwujemy stabilne warunki, faworytem zdecydowanie jak dla mnie jest w tej parze ITO.
Stjernen v Leyhe 1 @1,57 STS ⛔
Kolejka po Kocie okazja z STS. Leyhe jest strasznie chimeryczny, jak nie zawali jednego skoku to jest chory. W treningach potwierdzenie moich słów, z tej samej belki 113,5 i 131m. W tym drugim skoku rzecz jasna, mocno podwiało z przodu. W kwalifikacjach z 14 belki 121m, dodane 3,1 pkt. Stjernen 129m i 121m w trenach, przy słabym wietrze pod narty, w kwalifikacjach 120m i dodane 5,2 pkt. Przegrał ze Stephanem o 4,2 pkt jednak miał fatalnie lądowanie (48,5pkt). Niemiec otrzymał 53 pkt za styl. Zakładając, że zazwyczaj Norweg otrzymuje od 53 pkt wzwyż przy swoim normalnym lądowaniu wyprzedził by Leyhe. Obecnie według mnie dużo lepiej prezentuje się Norweg. Ostatnio zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Norwegii, ustępując tylko Forfangowi i Gangnesowi.
 
daminho 278

daminho

Użytkownik
Sapporo 1 konkurs



S.Leyhe vs J.Hvala 1 @ 1.60 ✅ 11-29 milenium

Pojedynek regularnie skaczącego w tym sezonie w Pucharze Świata Leyhe i tegorocznego debiutanta Jaki Hvali. Słoweniec miał być wielką gwiazdą skoków, ale coś niestety nie wyszło, &quot;nie wychodzi&quot;. Jak dla mnie to będzie mega trudne zadanie, ażeby wrócić i na stałe zadomowić się w pierwszej 30, 20 Pucharu Świata. Po ostatnim weekendzie w Japonii gdzie oddał kilkanaście skoków w tym kilka bardzo dobrych, które pozwoliły mu dwukrotnie stanąć na podium spodziewałem się lepszych treningowo- kwalifikacyjnych skoków, zwłaszcza gdy pod uwagę weźmiemy warunki w jakich przyszło mu skakać w dwóch sesjach treningowych(dwukrotnie miał bardzo silny wiatr pod narty). W porządku skoki były dobre i równe, bo wszystkie ponad 121 m, ale Leyhe w podobnych warunkach wietrznych potrafił odlecieć na ponad 130m. Sumując 2 sesje treningowe to Leyhe był lepszy o 8,3pkt mimo, że jeden skok był nieudany w jego wykonaniu, skoczył tylko 113,5m. W kwalifikacjach Niemiec również był lepszy o 3,5 pkt. Często jest tak, że pomimo bardzo dobrych występów w Pucharze Kontynentalnym, to nie ma przełożenia na dobrą postawę w PŚ, zwłaszcza w pierwszym konkursie mogą przyjść niepotrzebne nerwy i tych kilku metrów może braknąć. Oczywiście nie zapomniałem, że Leyhe może koncertowo zepsuć skok jak np. w Bischofshofen gdzie po świetnych treningach pożegnał się w rundzie KO z naszym bardzo przeciętnie skaczącym wtedy Stękałą, ale podsumowując uważam, że jutro te kilka punktów więcej powinien mieć Leyhe niż Hvala.


A.Stjernen vs A.Fannemel 1 @ 1.62 ⛔ 24-23 milenium

przegrana 0,5 pkt niestety zaważyły słabsze noty..

Norweski pojedynek zawodników którzy w jutrzejszej rywalizacji będą startować po sobie. Spróbuję w tej parzę postawić na starszego z Norwegów Andreasa. Jak dla mnie Fannemel trochę zgasł i złapał delikatną zadyszkę. Po dobrym Turnieju Czterech Skoczni, gdzie uplasował się na 8 pozycji i w ośmiu skokach wywalczył 65 pkt przewagi nad Stjernenem, po świetnych treningowych lotach w Kulm, gdzie zapewne w głowie pojawiła się myśl, &quot; naprawdę stać mnie na medal&quot; ( skończył na 7 miejscu), przyszedł weekend w Polsce, gdzie już te skoki między Stjernem a Fannemelem zaczęły się wyrównywać. I tak w konkursie drużynowym to Stjernen te 3 pkt więcej dołożył dla Norwegii od Fannemela, konkurs indywidualny w Zakopanym to także te 3 pkt więcej dla Stjernena. W środku tygodnia w Lillehammer odbyły się mistrzostwa Norwegii i to Stjernen może poszczycić się brązowym medalem a Fannemel miejscem 7 ze stratą 38 pkt do Andreasa (nie znam wiatrów, belek itp.). Dzisiaj w sesjach treningowych 12,5 pkt na korzyść Stjernena. W kwalifikacjach Fannemel dostał bardzo silny podmuch wiatru(bonifikata ok 8) z którym sobie nie poradził skoczył tylko 109m, Stjernen też nie miał dużo łatwiejszych warunków, ponieważ dostało bonifikatę ok 5 ale poradził sobie przyzwoicie i skoczył te 120 m, jakby nie jakieś dziwne problemy przy lądowaniu to byłby lepszy o kilkanaście punktów. Myślę, że jutro tendencja powinna się utrzymać i to niedawny brązowy medalista kraju będzie wyżej od swojego kolegi z kadry.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kot - Kubacki @ 1 @ 1,60 ✅ 14 - 27
Takeuchi - Kranjec @ 1 @ 1,40 ⛔ 9 - 3
AKO: 2,24 Unibet

Bardzo fajny dubel udało mi się złożyć w Unibecie. Maciek w treningach i kwalach bardzo dobrze, każdy skok dawał mu TOP 10. Okurayama to specyficzna skocznia i widać, że profilem bardzo odpowiada Maćkowi, który wydaje się wraca do formy sprzed dwóch sezonów. Dawid w treningach słabiutko a kwale to dzieło przypadku bo inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć. Dawid to Dawid król kwali ale słabiutki w zawodach. Obecnie Maciek w zdecydowanie lepszej dyspozycji.
Robert jest dość chimeryczny i potrafi zepsuć skok nawet w dobrych warunkach. W kwalach wyraźna przewaga Japończyka w treningach obaj na podobnym poziomie. Za Japończykiem przemawia stabilizacja, powtarzalność dobrego skakanie i fakt, że skacze u siebie co zawsze jest pewnym handicapem.
Myślałem jeszcze nad typem na Sakuyamę w parze z Murańką ale Japończyk już wielokrotnie mnie zawiódł i tym razem sobie odpuszczę granie w jego kierunku. ;)
 
bartolini1 970

bartolini1

Użytkownik
Większość tego co podam już tutaj padło, no ale tylko się cieszyć, że mamy tutaj mega ekipę od skoków, wystarczy popatrzeć na skuteczność jednego kolegi z wczorajszych kwalifikacji. ;)
Tylko jedno pytanie do kolegi @Pestka7 - ja w uni od kiedy zobaczyłem ofertę na skoki widzę @1,40 na Maćka z Dawidem, o której pograłeś po @1,60? Szkoda trochę, że nie zdążyłem na lepszy kurs, ale tak to jest jak się gra po nocy niestety.

Kasai Noriaki - Prevc Domen 1 @1,40 ⛔
Koudelka Roman - Welinger Andreas 1 @1,40 ✅
Kot - Kubacki 1 @1,40 ✅
AKO : 2,74 ⛔, unibet.

Wszyscy wiemy, jak utalentowanym skoczkiem jest młody Domen, co potwierdził fenomenalnym skokiem podczas kwalifikacji. Po drugiej stronie mamy Kasaiego, który spokojnie mógłby być ojcem Domena :p Kolejny rok z rzędu pokazuję, że można i raz za razem bije młodszych konkurentów. W jednym z treningów był drugi, w kolejnym jedenasty, młodszemu z Prevców &quot;przytrafiło&quot; się za to 58 miejsce. O końcowym wyniku zadecydują 2 skoki i sądzę, że Noriaki na swojej ziemi pokaże młodszemu koledze miejsce w szeregu.

Czech jest skoczkiem zdecydowanie bardziej powtarzalnym od Niemca, co pokazują wyniki treningów i kwalifikacji. Myślę, że sympatyczny &quot;Romek&quot; :-D spokojnie zdystansuje nieregulrnego reprezentanta Niemiec.

O 3 parze wszystko już zostało napisane, nie będę znowu dublował. :p

Kusi mnie jeszcze zagrać Ito - Stoch 1 @1,65✅, ale nie będę już dokładał do trebla i zwiększał ryzyka, a nie wiem czy bet jest na tyle pewny, by grać go grubiej singlem.

e: No i oczywiście Domen musiał odpalić, cały misterny plan.. :p Szkoda wielka.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Na wstępie dodam, że nie podzielam hurraoptymizmu co do pary Kot - Kubacki, to mimo wszystko loteria, a @1,40 w tej parze jednak nie jest jakieś zachęcające, być może mówię tak bo wiele razy się na &quot;polskich&quot; parach już przejechałem w tym sezonie... czy to Żyła, czy to Ziobro itp.

PŚ Sapporo sobota 8:30
Stoch - Kranjec 1 @ 1,70⛔⛔⛔⛔⛔⛔20-3
Koudelka - Kot 1 @ 1,32✅9-14
Freund - Domen Prevc 1 @ 1,20
⛔10-2
AKO @ 2,36 (po opodatkowaniu) milenium
Na szybko argumentacja.
Kranjec w piątek zadziwiająco dalekie skoki. Wiem, że Okurayama to Słoweńcy zawsze mocni tutaj byli, ale kurde przecież jeszcze tydzień temu Kranjec w Zakopanem ledwo 110 m przekraczał czy to w drużynówce czy indywidualnie. Dziś ewidentnie sprzyjająće warunki.
Stoch się odradza powoli i taki kurs przeciwko Kranjcowi to ja pobieram bez dwóch zdań. Dzisiejsze skoki Kamila pewne i przekonujący w kwalifikacjach gdzie już był lepszy od Słoweńca. Jutro Kranjec nie odda dwóch równych skoków, nie wierzę w to.
Koudelka równo skacze i daleko jak trzeba, bo treningi czasami miewa średnie. W Zakopanem bdb skakał Koudi. Kot też na Wielkiej Krokwi super, tutaj potwierdza to na treningach póki co, że jest forma, ale Koudi będzie w top10 raczej, a Maciej? Nie spodziewam się aż tak wysoko mimo wszystko.
Domen latawiec jak ma wiatr to poleci i poleciał na nowy rekord skoczni w kwalifikacjach. Freund to jednak Freund, @1,20 mało, ale Domen nie zdziwie sie jak też zepsuje jutro swój skok. Freund stabilizacja i top5 będzie lajtowo wg mnie.
Warto też spojrzeć na ogólną predyspozycję zawodnikow na których gram i przeciwko których gram w szerszym zakresie, a nie tylko na wczorajsze skoki treningowe, dlatego tak a nie inaczej mi wyszło.
To teraz nastawiamy zegarki i wstajemy oglądać rano ;)
 
maniek81 408,5K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Peter Prevc [V] 1.75 Totolotek ✅✅✅
/zgodnie z przewidywaniami, gładko z dużą przewagą/
Nie widzę tutaj kandydata, który mógłby zagrozić. Wszystkie skoki Petera tutaj na luzie w czubie. W porównywalnych warunkach skakał o jakieś 5 metrów dalej niż Freund i Gangnes. Jedynie w kwalifikacjach trochę mocniej powiało niż pozostałym, ale skakał z belki o 2 stopnie niżej niż chwilę wcześniej Freund. Nie ma Krafta i Hayboecka. Pozostali Norwedzy jakoś mniej przekonywująco. Owszem nie skakał Forfang, ale nie sądzę, aby wypalił. Japończycy skaczą dobrze, ale do Prevca wciąż trochę brakuje.
Co do Kota to powinien, jest bardziej równy. Ale do myślenia daje trochę skok z kwali, gdzie Kubacki skakał praktycznie w ciszy (-0,03 m/s), a mimo to odleciał.
Co do Koudelki z Wellingerem, to po tym kursie nie ruszam. Z każdym skokiem różnica była coraz mniejsza, a w kwalach Roman skakał z belki nr 14, a Andreas nr 12. Chyba nie warte ryzyka 1.40.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom