>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Skoki narciarskie - Oslo [05-07.02 2016]

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik

Po powrocie z Japonii zawodnicy na najbliższy turniej wybierają się do Norwegii. Skocznia o rozmiarze HS 134m i punkcie K-120m. Oficjalny rekord skoczni należy do Andreasa Koflera i wynosi 141m (05.03.2011). Kto tym razem wygra? Czy Norwegowie u siebie okażą się bardzo mocni i zajmą wysokie lokaty? Mają kilku swoich zawodników których stać na wygraną. Peter Prevc napewno podrażniony &#39;&#39;słabszym&#39;&#39; występem w drugim konkursie w Japonii będzie chciał powrócić na podium.
Polacy wystąpią w składzie: Kamil Stoch , Maciej Kot , Stefan Hula , Dawid Kubacki , Andrzej Stękała oraz Bartłomiej Kłusek.
Który z Naszych tym razem będzie najlepszy? Czy wszyscy przebrną kwalifikacje? Kogo Kruczek wystawi do sobotniego konkursu drużynowego?


Zachęcam do podawania swoich typów podpartych analizą. Im więcej będziemy pisać tym większa szansa,że wygramy.


ps. Wprowadza się obowiązek rozliczania swoich typów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu przyznawania rang ze sportów zimowych.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
ale cisza....rozdziewiczam temat....rozanielony informacją, że Kruczek łaskawie podał się do dymisji;-)
2 kupony na kwale:
milenium:
Lanisek - Descombes S.V 1 1,45
Ito - Takeuchi 1 1,4
Hauer - Poppinger 1 1,4
ako- 2,84
sts:
Stękała - Lamy Chappuis 1 1,5
Kofler - Deschwanden 1 1,5
Hilde - Poppinger 1 1,57
Hauer - Fettner 1 1,57
Kranjec - Lanisek 2 1,8
ako: 9,98
Forma w typach jak u Kamila w skokach:)

Descombes sezon życia, ale po lotach już nie ma tyle szczęścia, powoli forma ustabilizowała gdzieś na przełomie 2 i 3 dziesiątki. Lanisek zawsze bardzo przyzwoicie w kwalach. Miał dołek formy, z którego chyba już wyszedł i liczę na bardzo przyzwoity skok w kwalach. W parze mam go równiez z Robkiem Kranjcem - nie dam tu się nabrać na powrót do formy doświadczonego Słoweńca...podium w Japonii to był przypadek - tam skocznia zawsze pasowała Słoweńcom, wcześniej dobre miejsce w lotach, ale wiadomo, że latać to on potrafi. Teraz wracamy na ziemię i kurs 1,8 na to, że Lanisek &gt; Kranjec, to bet dnia dla mnie.
Ito już od jakiegoś czasu ma formę rosnącą, Taku przebłysk u siebie, ale dla niego już sezon raczej stracony. Daiki powinien ogarnąć kwale jakieś 10 miejsc wyżej od TT.
Często gram przeciw Poppingerowi, tym razem dali w parze z Hauerem, który moim zdaniem będzie grubo mieszał wkrótce w PŚ. Austriacy mocno krytykują Poppingera i żałują, że z braku konkurencji musi być w kadrze narodowej, ja również nie jestem przekonany o jego talencie, a jeśli dołożymy do tego skaczącego na swojej ziemii Hauera to wniosek nasuwa się sam.
Stękała mi się podoba- ułożony chłopak,wie czego chce, nie pajacuje, możemy mieć z niego pociechę jak będzie dobrze prowadzony. Francuza już powinien łykać w każdej próbie. Lamy miał chwilowo dobry okres w sezonie, ale teraz będzie mocno walczył o awans do konkursu.
Para z Koflerem najbardziej ryzykowna, bo Andi odwala numery, ale Deschwanden jest w tak żałosnej formie, że musiałem pograć przeciwko niemu, a że nikogo innego do pary nie dali.....
Hilde vs Poppinger - Poppingera już opisałem, teraz w parze z innym, doświadczonym Norwegiem. Hilde wydawało się, że będzie miał udany sezon, jednak rzeczywistość okazala się brutalna i miota się między PŚ a CoC, na który jest po prostu za dobry. Skacze u siebie, liczę, że jak wszyscy Norwegowie będzie tu mocny.
I jeszcze raz Hauer, tym razem z Manu Fettnerem, którego tu już wiele razy opisywałem. Hauera przewiduję w ścisłej czołówce dzisiejszych kwali, więc stawiałbym na niego w większości kombinacji, a Fettner, który pewnie spokojnie się zakwalifikuje, pewnie bez szaleństw w połowie stawki jak to najczęściej wygląda.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
daminho 278

daminho

Użytkownik
Kwalifikacje 15:30

Roman Koudelka vs Andreas Wellinger 1 @ 1.75 ⛔ 14-2
Simon Ammann vs Kamil Stoch 2 @ 2.25
⛔ 12-20

Ako: @3,94(3.46) ⛔ STS

Słabo i ze strony Koudelki i niestety ze strony Kamila

Rozpoczniemy od drugiej pary. Jak dla mnie trochę za wysoki ten kurs na Kamila w parze z Simim. Po Zakopanym spodziewałem się bardziej udanego weekendu w Kraju Kwitnącej Wiśni dla Stocha, jednak uważam, że cały czas małymi krokami Kamil posuwa się do przodu i w tym sezonie jeszcze to zaskoczy i parę miejsc w 10 dziesiątce zajmie. Skocznia Holmenkollbakken po przebudowie pasuje Kamilowi. Ostatnie trzy sezony to miejsca: 3,5,3,4. Jest nadzieja na dobry wynik.
Co da aktualnej formy to wyższa jest po stronie Ammanna, chociaż jakiegoś szału nie ma, forma na początek drugiej dziesiątki.
Ammann specjalnie nie mobilizuje się na kwalifikacje, za noty też te 3,4 pkt mniej od Stocha dostanie, uważam, że w tej parze Kamil nie stoi na straconej pozycji, bo on w przeciwieństwie do Ammanna dobrych skoków potrzebuje jak powietrza i na pewno powinien być bardziej zmotywowany od Simmiego.


Koudelka w 3 ostatnich indywidualnych konkursach wyżej od Wellingera, po nie udanej przygodzie z Mamutem, forma idzie do góry, choć skacze w kratkę to dla mnie wygląda to lepiej niż u młodego Niemca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Bukmacherzy naziemni oferują na ten zakład kurs w granicy 1.35 tymczasem tutaj aż 1.65 co jest dla mnie naprawdę świetnym kursem. Dla mnie faworytem jednoznacznym w tej parze jest reprezentacja Norwegii. Bardzo silna czwórka: Tande, Fannemel, Forfang i na końcu Ganges. Ten pierwszy bardzo dobrze prezentował się w treningach i jestem spokojny o jego dobry wynik. W trzeciej i czwartej kolejce podobnie, są to mocni zawodnicy którzy w konkursach drużynowych w tym sezonie pokazywali że można na nich liczyć. Można jedynie obawiać się o dyspozycje Andersa Fannemela który w treningu spieprzył skok. Rozumiem jednak że to wypadek przy pracy i w konkursie się nie powtórzy. Zwłaszcza że ostatnio wygrał. Austria w dziwnej czwórce. Bo mamy silnego Krafta który wygrał jeden z treningów i który na pewno będzie ciągnął tą reprezentacje. Do tego w pierwszej rundzie Hayboeck który odpuścił Sapporo podobnie jak Kraft mówiąc o zmęczeniu. Co przekłada się na nierewelacyjne skoki (7 i 8 miejsce w treningach) a uważam że stać go na lepsze. No i właśnie, przechodzimy do pozostałej dwójki a tutaj mamy fatalnego w ostatnich konkursach Andiego Koflera (miejsca z wczorajszych skoków 31, 24, 18) i ten niestabilny Manuel Poppinger który wczoraj co prawda skakał dobrze, ale jak będzie dziś? Reasumując, uważam że Norwegia ma bardzo dobrze zbilansowany skład i na swojej skoczni będą jeszcze mocniejsi. Austria ma bardzo słabego Koflera, nie pewnego Poppingera i nie będącego w pełni sił (tak mi sie wydaje) Hayboecka. W tym sezonie odbyły się cztery zawody drużynowe, w trzech lepsza była Norwegia. W czwartych zawodach przegrali tylko dlatego że jeden z zawodników dostał dyskwalifikacje i nie wystąpili w drugiej serii. Dziś walcza o wygrana.
Norwegia - Austria 1 @ 1.65 [MarathonBet] 2-5 ✅
O Norwegach piszę powyżej, więc dla powtórzenia jedynie powiem. Solidna czwórka, gdzie tak naprawdę nie ma jednego wyraźnego lidera tutaj. Zarówno Tande, Forfang jak i Ganges mogą być traktowani jako najmocniejsze ogniwo przed tym konkursem. Słowenia ma problem bo trzech z czterech zawodników może wyraźnie spieprzyć skok. Jurij Tepes fajnie skacze w treningach, tylko że w tym sezonie tak już bywało a potem w zawodach prezentował się fatalnie. Każdy wie jaki Jurij jest. Dalej, Robert Kranjec to samo, w treningach przyzwoicie 6 i 8 tylko i wyłącznie dlatego że wiało pod narty. Jak przyszedł wiatr w plecy w kwalifikacjach to odleciał aż 110 metrów. Po Tepesu i Kranjcu kolejny nie pewny to Domen Prevc, młody zawodnik skacze tu słabo 29 i 19 w treningu, w kwalifikacjach pomimo wiatru z przodu też bez rewelacji. Poza wymieniona trójka jest Peter Prevc, ale jego forma już nie jest taka jak podczas Turnieju Czterech Skoczni, i zaraz po. Nie przeskakuje już tak swoich rywali, a co więcej zdarza mu się przegrywać. Solidna czwórka, kontra &quot;Bóg jedyny wie co będzie...&quot;.
Norwegia - Słowenia 1 @ 1.37 [MarathonBet] 2-1 ⛔
Reprezentacja Niemiec i to trzeba powiedzieć o całej drużynie, skacze tutaj kompletnie bez polotu. Zacznijmy od tego że drużyna Niemiec ma problem z obsadzeniem czwartego zawodnika. Jest Wank i Leyhe, a ich miejsce zajmuje zawodnik Pucharu Kontynentalnego, Geiger który jest przeciętny. Wczoraj w skokach 39, 13, 10 może nie wygląda to źle. Ale jak porównać to do wyników Tande który będzie skakał w tej samej grupie. W każdej próbie był lepszy, odpowiednio o 23 pkt, 9 pkt, 15 pkt. Poza Karlem w składzie Wellinger, Freitag i Freund. Pierwsza dwójka bardzo średnia. Wellinger poza fajnym skokiem kwalifikacyjnym nie pokazał tutaj nic. Freitag natomiast co pokazał to beznadziejny skok w kwalifikacjach i dwa przeciętne skoki treningowe. Liderem powinien być Freund, ale i on potrafi zwieść jak w kwalifikacjach gdzie skoczył jedynie 112, według mnie do końca nie pozbierał się jeszcze po tym urazie przez który pauzował między innymi w Zakopanym. Tym samym mamy czwórkę w której nikt zbytnio się nie wyróżnia. W każdej serii treningowej i kwalifikacjach Norwegia była lepsza od swoich rywali. Tande jest lepszy od Geigera, Forfang od Freitaga, Ganges wcale nie ustępuje Freundowi a nawet go w 2/3 skokach tutaj przeskoczył. I do tego Wellinger - Fannemel gdzie widzę równość. Niemcy powalczą podium i nic więcej.
Norwegia - Niemcy 1 @ 1.25 [MarathonBet] 2-4 ✅
Szwajcarzy są tragiczni i zdania na ten temat na pewno nie zmienię. Ale mają Simona Ammanna. Rosja jest równie beznadziejna a na dodatek nie ma kogoś takiego kim u Szwajcarów jest Ammann. Czyli kogoś kto potrafi oddać naprawdę dobry skok i dzięki temu wydźwignąć ich trochę do góry. Najwyższe miejsce zawodnika naszych sąsiadów we wczorajszych skokach? 26. I to był pierwszy i ostatni raz kiedy zawodnik z Rosji był powyżej 30 miejsca. Kluczem do sukcesu jest tu Simon który odda na pewno solidny skok który pozwoli nadrobić jakieś 10-20 punktów, które będzie kluczowe w tym typie. Klimov, Kornilov i reszta to miernoty, odpadna po 1 serii.
Szwajcaria - Rosja 1 @ 1.61 [365] 8-9 ⛔
Tak jak wspomniałem, moim zdaniem warto próbować coś przeciwko Pepikom, bo skaczą tu bardzo słabo... Na pierwszej zmianie Janda, wczoraj 116,108,109 m. i w ogóle zatracił przyzwoitą formę z początku sezonu. Druga zmiana Kozisek (105,113,106) z niezłej strony się ostatnio pokazywał, ale jest młody i specyficzna skocznia w Oslo chyba nie bardzo mu odpowiada. Na trzeciej zmianie doświadczony Matura, który wczoraj regularne skoki powyżej 115 m., ale on jest chimeryczny, można się po nim spodziewać jednego skoku zepsutego ( zakładam, że obie drużyny awansują do II serii - Rosja out) i na koniec Koudelka, po którym można się spodziewać solidnego skoku pod 120 m., ale Roman ostatnie też cieniuje z formą, także oczywiście nadal jest najmocniejszym punktem zespołu, ale na tle innych nie jest już tak kolorowo.
Zgadzam się z tym, nie chciałem powtarzać się. Czesi wczoraj bardzo słabo, każdy z nich skakał poniżej swoich możliwości. Nawet Koudelka który wydawało się że jest w dobrej formie. Dlatego myślę że nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z ograniem tego zespołu. Świetne wczoraj skoki Dawida Kubackiego, który w trzech próbach był w &quot;czubie&quot;, naprawdę napawa to optymizmem. Do tego naprawdę fajne skoki Stefana Huli, który przecież wygrał kwalifikacje. Do tego mamy Andrzeja Stękała który poza jednym treningowym skokiem dawał również radę. Czwartym do brydża jest Kamil Stoch. Wiadomo że znowu zagubiony, i po chwilowym przebudzeniu w Zakopanym dalej skacze słabo. Jednakże w swojej rundzie ma Jakuba Jande którego w każdym skoku wczoraj ogrywał na pełnym luzie. Przy dobrych wiatrach to ja tu widzę 4:0 dla nas. Ufam wyjątkowo naszym bo naprawdę dobrze tu sobie radzą. I kto wie czy dzisiaj nie mają szans aby zakręcić się gdzieś w okolic 3-4 miejsca...
Polska - Czechy 1 @ 1.18 [eFortuna] 6-7 ✅
Na koniec dowcip buka czyli Kasai z Hulą, naprawdę też zacząłem doceniam Stefka, no ale buki chyba już całkiem oszalały, zaraz na jego wygraną będą kursy po 1,8 dawać heheh. Stefek nie zepsuje, ale min 10m za Norim będzie.
Przeceniają Stefana oj przeceniają. Oczywiście skacze sobie na poziomie miejsc 20-30 i fajnie. Jednakże to nie poziom Noriakiego, dlatego nie rozumiem tego połączenia. Możliwe że wszystko przez wczorajsze skoki, gdzie w treningu byli blisko siebie, podobnie jak w kwalifikacjach. W konkursie już natomiast powinno być normalnie, czyli każdy skoczy na swoim poziomie i tyle. Patrząc na ostatnie konkursy widzimy idealnie na jakim poziomie jest jeden i drugi. Dla przykładu ostatni weekend w Sapporo, Kasai 3 i 4 natomiast Stefanek Hula 14 i 16. Różnica poziomów.
Noriaki Kasai - Stefan Hula 1 @ 1.45 [bWIN] 13-18 ✅
We wczorajszych skokach przewaga odpowiednio: 8 pkt, 15 pkt, 9 pkt. Oczywiście na korzyść Manuela Poppingera. Pytanie czy to był jednorazowy przebłysk, czy naprawdę dobrze mu się tu skacze. Pewne jest jedno Domen Prevc nie potrafi się odnaleźć na tym obiekcie. Wszystkie trzy skoki miał bardzo słabe 116, 118, 117 - to są słabiutkie odległości. Ani razu nie doleciał nawet do punktu konstrukcyjnego. Czy można bronić go warunkami? Nie, bo w każdym skoku miał wiatr pod narty który skaczący przed nim Tande potrafił wykorzystać. Według mnie po tym co widziałem w kwalifikacjach nie czuje tej skoczni. Poppinger nabrał pewności, i te 120-122 lekko może zrobić co powinno dać zwycięstwo w tej parze. Bo Domen znowu skoczy pewnie jakieś 117-118 metrów według mnie.

Manuel Poppinger - Domen Prevc 1 @ [bWIN] 26-3 ⛔

Słowenia ma problem bo trzech z czterech zawodników może wyraźnie spieprzyć skok. Jurij Tepes fajnie skacze w treningach, tylko że w tym sezonie tak już bywało a potem w zawodach prezentował się fatalnie. Każdy wie jaki Jurij jest. Dalej, Robert Kranjec to samo, w treningach przyzwoicie 6 i 8 tylko i wyłącznie dlatego że wiało pod narty. Jak przyszedł wiatr w plecy w kwalifikacjach to odleciał aż 110 metrów. Po Tepesu i Kranjcu kolejny nie pewny to Domen Prevc, młody zawodnik skacze tu słabo 29 i 19 w treningu, w kwalifikacjach pomimo wiatru z przodu też bez rewelacji. Poza wymieniona trójka jest Peter Prevc, ale jego forma już nie jest taka jak podczas Turnieju Czterech Skoczni, i zaraz po. Nie przeskakuje już tak swoich rywali, a co więcej zdarza mu się przegrywać.
Dlatego nie mają prawa tutaj dzisiaj wygrać. Nie mają argumentów.
Słowenia NIE wygra @ 1.16 [1xbet] ⛔ ????
O Kamilu można mówić wiele...ale nie no jeśli on będzie przegrywać rywalizacje z zawodnikiem który w treningach zajmuje 34 i 49 miejsce a w kwalifikacjach 38, to to już naprawdę będzie źle. Tymczasem nie wierze w taki przebieg sytuacji. Kamil skacze średni na miejsce w okolic 20. A to i tak o wiele lepiej niż Jakub Janda który regularnie z nim we wczorajszych skokach przegrywał. Janda jest słaby, miał chwilowy przebłysk w tym sezonie podczas Turnieju Czterech Skoczni ale teraz ponownie wraca do swojej dyspozycji czyli walka o przebrnięcie przez kwalifikacje. Kamil skoczy średni, Janda słabo. Tak to widze. Zwłaszcza że w drużynie Kamil skakał dobrze.
Kamil Stoch - Jakub Janda 1 @ 1.30 [eFortuna] 19-22 ✅
Kozisek prezentuje tutaj typowy styl &quot;bulo-klep&quot; więc o czym my tu w ogóle mówimy. Miernota która nie potrafi nawet dolecieć do 115 metra, więc ja tu nie sądzę aby on był znacząca postacią drużyny Czech. Stekała regularnie go pokonywa po 10-20 punktów wczoraj w treningach. Poza tym Andrzej o wiele lepiej pokazuje się w Pucharze Świata od momentu kiedy miał możliwość zadebiutować. Wszystko wskazuje na Stękałe dlatego nie widzę jakiekolwiek powodu dla którego miałby przegrać z tym słabiakiem. No...poza oczywiście loteriada wietrzna.
Andrzej Stękała - Cestmir Kozisek 1 @ 1.15 [STS] 23-24 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
seba6 533

seba6

Użytkownik
Jesli chodzi o typ Norwegia -Slowenia 1 , to polecam pograc ten typ w bet365 ???? W ziemniakach mamy 1,2-1,25 , a w bet365 1,44

WladcaŚmieci wszystko dobrze opisal. Norwegia solidna druzyna na jakims stalym poziomie , a Słowenia wielka niewiadoma. Tepes , Kranjec, D. Prevc przy dobrych warunkach potrafią oddać dalekie skoki , ale tez potrafia przyklepać bule i nie wydaje mi sie, zeby cala ta trojka oddała 6 dobrych skokow.

Norwegia-Słowenia 1 @1.44 bet365
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
Czekam na ofertę, ale w międzyczasie wpadł mi w oko bardzo wysoki kurs w STS

Czechy - Szwajcaria 2 @5.6 ⛔

Już wczoraj, patrząc po treningach, chodziło mi po głowie pogranie przeciwko Czechom, ale tymczasowe kursy na inne pary mnie nie satysfakcjonują, dlatego spróbuje zagrać na Szwajcarów. Tak jak wspomniałem, moim zdaniem warto próbować coś przeciwko Pepikom, bo skaczą tu bardzo słabo... Na pierwszej zmianie Janda, wczoraj 116,108,109 m. i w ogóle zatracił przyzwoitą formę z początku sezonu. Druga zmiana Kozisek (105,113,106) z niezłej strony się ostatnio pokazywał, ale jest młody i specyficzna skocznia w Oslo chyba nie bardzo mu odpowiada. Na trzeciej zmianie doświadczony Matura, który wczoraj regularne skoki powyżej 115 m., ale on jest chimeryczny, można się po nim spodziewać jednego skoku zepsutego ( zakładam, że obie drużyny awansują do II serii - Rosja out) i na koniec Koudelka, po którym można się spodziewać solidnego skoku pod 120 m., ale Roman ostatnie też cieniuje z formą, także oczywiście nadal jest najmocniejszym punktem zespołu, ale na tle innych nie jest już tak kolorowo ;)
Za rywali mają fatalnych Szwajcarów... Wszystkie wczorajsze skoki plasowały ich pod koniec stawki (poza Ammanem i skokiem w kwali Egloffa) dosyć wspomnieć, że Deschwandena i Peiera nie zobaczymy w niedzielnym konkursie. Jeśli dwaj pierwsi nie zepsują swoich skoków bardzo, a Egloff, oddałby fajny skok (treningi 109,112,119 - więc nienajgorzej tutaj), o Ammana jestem spokojny, bo on słabo w treningach skacze, ale na konkurs się dodatkowo mobilizuje (chociaż przy fatalnych skokach kolegów z zespołu, jemu też się nie będzie chciało pewnie) to Szwajcarzy mogą być blisko słabo spisujących się w Oslo Czechów.
Kurs zachęcający, ja lekko spróbuje, ale z niecierpliwością czekam na jakiś błąd buków i wyższe kursy na innych rywali Czechów (pewnie w zestawieniu pojawią się z Japończykami i może z Polakami)

ónibet już poszalał ;) do pogrania (opiszę zaraz)

Japonia - Polska 2 @2.05 ⛔ Samuraje odpalili ;)

Nie wiem jak można faworyzować po wczorajszych skokach Japończyków w parze z Polakami. Owszem, Polacy bez lidera, obecnie właściwie każdy moze zepsuć skok i zawalić konkurs (no może poza Hulą, jakoś ostatnio zaufałem temu chłopakowi ;)), wczoraj Dawid świetnie skakał, chociaż jak przyjdzie do konkursu to pewnie już tak super nie będzie. Jeśli Andrzej i Kamil będą skakać powyżej 115 m. to jestem spokojny o ten typ, a to dlatego, że --&gt;
Daiki Ito skacze tutaj słabo (pierwszy trening 117 m - 30, w drugim tylko 115 m, a w kwalach 117 m. - czyli poniżej przeciętnej) Kento Sakuyama poza pierwszym treningiem również słabo - okolice 110 m. Wprawdzie pewniakami wydają się świetny Kasai, oraz dobrze tutaj skaczący Takeuchi ( w okolicach 120 m.), ale bez przesady przecież wczoraj nasze chłopaki takż eoddawali tutaj bardzo dobre skoki. Nie możemy z góry zakładać, że któryś z nich zawali nam konkurs, a tak zdają się myśleć bukmacherzy wystawiając takie kursy.
Ja gram mocniej ten typ, patriotycznie ???? , w dublu z kolejną parą.

Norwegia - Austria 1 @1.55 ✅

Nie będę dublować, popieram kolegów powyżej w 100%.

Norwegia win @2.0 ⛔a wystarczyło się posłuchać intuicji, że Słowenia może namieszać...

Nie widzę tutaj żadnej reprezentacji, która mogłaby Norwegom u siebie zaszkodzić. Jedynym minusem tej reprezentacji może być nieregularność Fannemela ( ja osobiście wystawiłbym Tom Hilde ), bo nawet chimeryczny Tande skacze tutaj bardzo dobrze. Znają tę skocznię, są zdecydowanym faworytem i kurs @2.0 to dla mnie spora okazja. Co do minusów, reszta reprezentacji ma zdecydowanie większe i bardziej niepewne, takze jestem spokojny.
No dobra może Słowenia - przy założeniu, że żadna z tykających bomb nie zepsuje swojego skoku (D. Prevc, TEPES, KRANJEC) mogą im zagrozić, bo skakali tutaj wczoraj bardzo dobrze. Takż emoze nie wchodzimy all-inem w ten typ ????
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Jeśli dwaj pierwsi nie zepsują swoich skoków bardzo, a Egloff, oddałby fajny skok...
No dobra ale to już jest mega gdybanie. Liczysz na zbyt wiele. Rozumiem gdybać odnośnie jednego zawodnika. Ale Ty gdybasz odnośnie trzech. A fakty są takie że jest to fatalna trójka. Wystarczy spojrzeć na ich miejsca w ostatnich konkursach. Jeśli jeden z nich nie spieprzy strasznie skoku to będzie sukces. Kurs wysoki owszem ale wyraźnym faworytem są Czechy bo to oni mają solidniejszych zawodników. Wczoraj nie szło owszem, ale Janda, Matura, Kozisek to lepsi zawodnicy, o wiele lepsi. Para nie do gry bo na przekroju całego konkursu nie ma szans aby któryś ze Szwajcarów nie odwalił numeru. A stawiam że słabych skoków będzie więcej niż jeden.
Miejsca Szwajcarów wczoraj:
- Killian Peier 49, 51, 48.
- Luca Egloff 51, 43, 13.
- Gregor Deschwanden 52, 50, 44.
Przecież to jest istna tragedia. Na 9 skoków, 8 fatalnych. Nie licz na cud.
Zauważ, że szczerze opisałem wszystko, niczego nie naciągajac. Każdy normalny po przeczytaniu analizy nie zagra tego, ja lekko spróbowałem, bo moim zdaniem kurs jest źle wystawiony, a opisałem bo nudziłem się czekając na reszte bukmacherów ;) prawidłowe typy to 3 następne. Pozdrawiam ;)
????
To w Maratonie to jest po 7.40 i bez podatku. Dla zainteresowanych.
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
No dobra ale to już jest mega gdybanie. Liczysz na zbyt wiele. Rozumiem gdybać odnośnie jednego zawodnika. Ale Ty gdybasz odnośnie trzech. A fakty są takie że jest to fatalna trójka. Wystarczy spojrzeć na ich miejsca w ostatnich konkursach. Jeśli jeden z nich nie spieprzy strasznie skoku to będzie sukces. Kurs wysoki owszem ale wyraźnym faworytem są Czechy bo to oni mają solidniejszych zawodników. Wczoraj nie szło owszem, ale Janda, Matura, Kozisek to lepsi zawodnicy, o wiele lepsi. Para nie do gry bo na przekroju całego konkursu nie ma szans aby któryś ze Szwajcarów nie odwalił numeru. A stawiam że słabych skoków będzie więcej niż jeden.
Miejsca Szwajcarów wczoraj:
- Killian Peier 49, 51, 48.
- Luca Egloff 51, 43, 13.
- Gregor Deschwanden 52, 50, 44.
Przecież to jest istna tragedia. Na 9 skoków, 8 fatalnych. Nie licz na cud.
Zauważ, że szczerze opisałem wszystko, niczego nie naciągajac. Każdy normalny po przeczytaniu analizy nie zagra tego, ja lekko spróbowałem, bo moim zdaniem kurs jest źle wystawiony, a opisałem bo nudziłem się czekając na reszte bukmacherów ;) prawidłowe typy to 3 następne. Pozdrawiam ;)
Dodatkowo na pary w I serii są całkiem fajne kursy w STS:
Kasai - Koudelka 1 @1.4
Freitag - Ito 1 @1.4
 
freddy-krueger 490

freddy-krueger

Użytkownik
Japonia - Polska : 1 1.80 + Szwajcaria - Rosja : 1 1.45 = ako: 2.61 efortuna
1 para : Stoch - Takeuchi
1 Trening : Stoch : 24m - 120.5 nota 59.1 / Takeuchi : 14m - 123.5 nota 67.1
2 Trening : Stoch : 33m - 117 nota: 47.4 / Takeuchi : 12m - 122.5 nota 61.0
Kwalifikacje: Stoch : 20m - 113.5 nota: 101.1 / Takeuchi : 8m - 119.5 nota 110.5
Kamil zmobilizował się na konkursy w Polsce mogło się wydawać że wszystko idzie ku dobremu jednak kolejne zawody w Japonii pokazali że ten sezon dla naszego chłopaka jest stracony. Skoki w Oslo również do najlepszych nie należą niskie miejsca bez błysku. Takeuchi bardzo dobrze czuje się na tej skoczni co widać w trzech oddanych skokach. Japończyk jest wyższej dyspozycji aniżeli Kamil i już na starcie powinniśmy tracić do Samurajów.
2 para : Stękała - Sakuyama
1 Trening : Stękała : 36m - 114 nota 50.0 / Sakuyama : 20m - 122 nota 60.6
2 Trening : Stękała : 17m - 119.5 nota 55.9 / Sakuyama : 36m - 112 nota 45m.2
Kwalifiwakacje: Stękała : 17m - 118 nota 103.9 / Sakuyama : 29m - 111 nota 94.4
Para młodych zawodników w której lekkim faworytem jest Polak. Obydwaj zawodnicy prezentują podobny poziom i jak pokazał ten sezon mogą oddać ładny skok ale również zniszczyć. Stękała wyglądał lepiej więc może uzbierać pare punktów.
3 para : Kubacki - D.Ito
1 Trening : Kubacki - 2m - 128 nota 72.7 / D.Ito : 30m - 117 nota 53.6
2 Trening : Kubacki - 9m - 123 nota 63.4 / D.Ito : 30m - 115 nota 48.6
Kwalifikacje : Kubracki 5m - 124 nota 115.5 / D.Ito : 15m - 117.5 nota 105.7
Jak pięknie wyglądają miejsca Kubackiego w dotychczasowych skokach Oslo niestety dobrze znamy tego zawodnika i śmiało można napisać że dziś zanotuje totalnie przeciętny występ z pewnie jednym słabszym skokiem. Daiki może nie błyszczy ale na konkurs potrafi sie zmobilizować i wyrobić swoją normę. Dlatego uważam że tutaj również okażemy sie słabsi.
4 para : Hula - Kasai
1 Trening : Hula - 11m - 124.5 nota 67.1 / Kasai - brak skoku
2 Trening : Hula - 16m - 118 nota 56.2 / Kasai - 123.0 nota 63.4
Kwalifikacje : Hula - 1m - 126.5 nota 122.8 / Kasai - 127.5m
Nie czarujmy się Kasai w tej parze zdobędzie ładnych kilka/kilanaście punktów więcej aniżeli Stefan. Hula w tym roku jest zdecydowanie najrówniejszy z Polaków gwarantuję dwa dobre skoki który zawsze w konkursach lokują go na miejscach 16-23 i tak będzie i teraz.
---------------------------------------------
Na dobicie wrzucam parę Szwajcaria - Rosja
Tutaj nie będę rozpisywał poszczególnych zawodników ponieważ niema najmniejszego sensu. Obydwie drużyny mają bardzo przeciętnych zawodników którzy pewnie oddają podobnie skoki. Jednak Szwajcaria ma ten plus że w ostatniej parze skacze Simon Ammann który bez najmniejszych problemów odskoczy Ruskim.
 
daminho 278

daminho

Użytkownik
Konkurs drużynowy

Austria top 3 @ 1.66 b365 ⛔

Kofler występ poniżej wszelkiej krytyki indywidualnie wygrał tylko z jednym zawodnikiem, mogę tylko przeprosić za słabe typy w dziale skoki narciarskie:-(

Spróbuje postawić na podium Austrii, tym bardziej, że mamy aż nadto wysoki kurs. Austria to solidna marka w drużynówce. Ten sezon to 4 konkursy drużynowe i wszystkie starty kończyli na podium. Austria ma dwóch bardzo solidnych liderów. Kraft i Hayboeck przez ostatnie konkursy pokazali bardzo wysoką i ustabilizowaną formę. Pozostała dwójka to Poppinger i Kofler. Wiem jak obaj potrafią być nierówni i chimeryczni, ale w pozostałych drużynach takich skoczków także nie brakuje. Poppinger wczoraj pokazał dwa świetne skoki i jeden bardzo dobry. W Zakopanym w drużynówce zaprezentował się solidnie, dlaczego miałby tego dzisiaj nie powtórzyć jak skakał bardzo dobrze w treningach. Kofler od dłuższego czasu nie może powrócić do formy z przed lat, ale liczę na jego bogate doświadczenie i skoki w miarę równe i przyzwoite, takie aby Kraft i Hayboeck mogli spokojnie straty nadrobić.

Głównymi rywalami Austrii, będzie bogato tutaj opisana Norwegia, która na papierze wydaje się być poza zasięgiem oraz Słowenia i Niemcy.

Niemcy: Geiger, Wellinger, Freitag, Freund.
Słowenia: Tepes, Kranjec, bracia Prevcowie

Za bardzo nie mam czasu opisywać pozostałych drużyn ale uważam, że Austriacy po raz piąty w sezonie zameldują się na podium. Kraft i Hayboeck wyglądają na najbardziej wartościowy duet, swoje zrobi Poppinger i jeśli nie odwinie jakiegoś numeru Kofler to powinno być miejsce w top3.


@ kurs już spadł do 1.50
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Świetny typ na podium Austriaków znalazł kolega wyżej - zdecydowanie warty gry.
Dziś mamy ciekawe składy, do tego dochodzi fakt, że nie wszyscy się ogarnęli po Sapporo, może też wiać - będzie bardzo ciekawie, ale też trudno coś wytypować.
Ja wybrałem, moim zdaniem 3 najpewniejsze zdarzenia - chociaż kusi mnie pograć jeszcze jakieś niespodzianki, bo będzie się działo;-)
milenium:
Norwegia wygra 1,5
Austria - Słowenia 1 1,65
Kasai - Hula 1 1,22
ako - 3,02
Norwegowieskaczą u siebie, mają stabilny skład, nawet Tande się ogarnął, jest Forfang.....nie widzę dziś dla nich rywali.
Austria z Koflerem i Poppingerem. Pierwszy z nich to mina, drugiego nie jestem wielkim zwolennikiem (kto czyta moje posty ten wie, że często gram przeciw niemu), dochodzą stabilni Hayboeck i Kraft. Poppinger jednak tu skacze nieźle i zakładam, że tylko Andi jeden skok zawali, ale powinno to wystarczyć na Słoweńców, którzy po Japonii jeszcze się chyba nie przestawili. Prevce bez błysku, a do tego Tepes i Kranjec (tu liczę na 2,3 skoki mocno zepsute).
Na koniec dowcip buka czyli Kasai z Hulą, naprawdę też zacząłem doceniam Stefka, no ale buki chyba już całkiem oszalały, zaraz na jego wygraną będą kursy po 1,8 dawać heheh. Stefek nie zepsuje, ale min 10m za Norim będzie.
p.s. Oprócz wina Norwegów nie gram miejsc bo jak śpiewała pewna pieśniarka &quot;wszystko się może zdarzyć&quot;.....mamy w stawce Koflera, Tepesa, Kranjca, Geigera, Freitaga, a nawet Freund słabo skacze, Japońce też bez błysku....wychodzi, że Polacy mogą zająć miejsca 2 - 6, jak każda z zainteresowanych drużyn.
Do powyższego kuponu dorzucam jednak jeszcze Czechy - Szwajcaria 1 1,15, tak na zniwelowanie podatku.
Nie ma żadnego value po stronie Szwajcarów jak zasugerował ktoś wyżej, Deschwanden skacze masakrycznie słabo i poza Ammannem nie mają kim postraszyć, a Grefor z ubiegłego sezonu mógłby właśnie zrobić różnice. Czesi też słabo, ale 6x buli nie przyklepią ????
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Norwegia wygra @ 1,75 ⛔
Czechy - Szwajcaria @ 1 @ 1,15 ✅
AKO: 2,01 Betsson

Ja gram tak. Norwegia u siebie z mocną czwórką. Wydaje mi się, że nawet Fannemel się zepnie i odda dziś dwa dobre skoki. Każda inna reprezentacja z mocno tykającymi bombami - Kofler (Austria). Geiger (Niemcy) oraz Kranjec/Tepes (Słowenia).
Czechy może i nie skaczą tutaj dobrze ale to ciągle kadra o klase lub nawet dwie lepsza od Szwajcarów. Nawet Ammann nie wyrobi przewagi ponieważ duet Koudelka - Matura ją zniwelują.
 
Q 232

qznia

Użytkownik
Austria - Niemcy 1 @1.42, STS ⛔
Co tu dużo pisać. Niemcy już nie prezentują tak wysokiej formy jak chociażby z początku sezonu. Stabilnie skaczą jedynie Freund i Wellinger, Freitag dobre skoki przeplata totalnie nieudanymi. Drużynę najprawdopodobniej uzupełni 23 letni Geiger, który w kwalifikacjach wypadł bardzo dobrze. Na ten moment Austriacy wydają mi się mocniejszą ekipą. Kraft i Hayboeck gwarantują dobre skoki, do tego dochodzi coraz lepiej skaczący Poppinger (w kwalifikacjach trzeci) oraz Kofler, który jeśli nie zepsuje swoich skoków, to Austriacy mogą powalczyć o podium.
Vladislav Boyarintsev - Gregor Deschwanden 2 @2.02, STS ✅
Obaj nie przebrneli przez wczorajsze kwalifikacje. Jednak Szwajcar to o klase lepszy skoczek od Rosjanina. Poza tym podczas swojego wczorajszego skoku, Gregor dostał silny podmuch wiatru i zaraz po wyjściu z progu ratował się przed upadkiem. Moim zdaniem śmiało do pogrania, bo Deschwanden udowadniał że potrafi skakać. Typ dot. 1 serii
Peter Prevc - Severin Freund 1 @1.42, STS ✅
Dwójka liderów swoich reprezentacji. Myślę, że Peter po ostatnim nieudanym dla Słoweńców konkursie drużynowym będzię chciał pociągnąć swoją ekipe ku podium. Trochę rozczarowujące miejsce w Sapporo(jak na niego), ale i tak liczę, że dzisiaj odpali. Freund również skacze znakomicie, ciągle trzyma się w czołówce, ale już nie rywalizuje o najwyższe cele. Gorzej to wygląda jeśli reszta Słoweńców odda słabe skoki i Peter uzna, że woli oszczędzać siły na konkurs indywidualny, ale mam nadzieję że pokaże klase jak na lidera PŚ przystało.
Razem AKO: 4.07 STS ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Vladislav Boyarintsev - Gregor Deschwanden 2 @2.02, STS
Obaj nie przebrneli przez wczorajsze kwalifikacje. Jednak Szwajcar to o klase lepszy skoczek od Rosjanina. Poza tym podczas swojego wczorajszego skoku, Gregor dostał silny podmuch wiatru i zaraz po wyjściu z progu ratował się przed upadkiem. Moim zdaniem śmiało do pogrania, bo Deschwanden udowadniał że potrafi skakać.
Ta para to jak rzut moneta, komu lepiej zawieje ten poleci. Gregor jest tak samo obecnie fatalny jak Władysław Boyarintsev. W dodatku na niekorzyść tego typu przemawia fakt że to Rosjanin był trzykrotnie tutaj lepszy we wczorajszych skokach. Według mnie lepiej omijać taką parę bo tutaj naprawdę różnice są malutkie.
 
Q 232

qznia

Użytkownik
Ta para to jak rzut moneta, komu lepiej zawieje ten poleci. Gregor jest tak samo obecnie fatalny jak Władysław Boyarintsev. W dodatku na niekorzyść tego typu przemawia fakt że to Rosjanin był trzykrotnie tutaj lepszy we wczorajszych skokach. Według mnie lepiej omijać taką parę bo tutaj naprawdę różnice są malutkie.
Statystykami niewarto się sugerować, szczególnie jak grasz na parę skoczków potencjalnie tych słabszych. ???? Co mnie głównie pchało w ten typ, to iż Rosjanin skacze tak &quot;na codzień&quot;, a Deschwanden jest obecnie w lekkim dołku, ale stać go na lepsze skoki. Może teraz tego nieudowodnił, ale z pewnością tak jest. Trochę szczęścia i typ na + Pozdrawiam
 
freddy-krueger 490

freddy-krueger

Użytkownik
Takeuchi - Kubacki : 1 1.65 + Koudelka - Ammann : 1 1.45 ako: 2.39 efortuna
Bardzo fajnie wyglądający dubelek na dzisiejszy konkurs inwidualny. Japończycy wczorajszym dniu sprawili psikusa wszystkim i zajęli 3 miejsce w drużynówce między innymi dzięki Takeuchiemu który oddał dwa dobre skoki zaliczając największa note wśród Japończyków mianowicie 247.6 która dałaby mu 7 miejsce w konkursie. Kubacki również najlepszy w Polsce i z nota 230.4 zajął by 12 miejsce. W tej parze stawiam na Japończyka który pokazuje każdym skokiem że ta skocznia mu leży i jest zdecydowanie równiejszy i lepszej formie od Dawida. W drugiej parze zdecydowanym faworytem wydaję sie Czech który mimo iż nie notuję jakiś mocarnych skoków robi swoje i wczoraj po dwóch skokach z nota 223.6 plasowałby się na 16 miejscu. Ammannowi ta skocznia nie leży, a udowodnił to w drużynówce gdzie ledwie skoczył 114.5m z nota 96.5 i tym samym Szwajcaria zajęła ostatnie miejsce. Plusem w tej parze jest również fakt że każdy skok Szwajcara jest nisko punktowany z racji słabego lądowania Simona. Według mnie pewna wygrana zawodnika z Czech.

Tom Hilde - Manuel Poppinger : 1 kurs: 2.03 Betsson
W tej parze postanowiłem pójść w strone Norwega ktory wraca do żywych i z tygodnia na tydzień wygląda coraz lepiej. Poppinger wczorajszym konkursie udowodnił że jest mocno niestabilny i ciężko u niego z dwoma dobrymi skokami. Hilde zabrakło w drużynówce i moim zdaniem to był błąd bowiem zdecydowanie lepiej pokazałby się aniżeli Fannemel. Norweg u siebie będzie chciał sie pokazać z dobrej strony stać go na dwa równe i solidne skoki. Kurs fajny i warty zagrania.

Stefan Hula - Kubacki : 1 Kurs: 2.40 Betsson

Według mnie błędem sie aż tak mocne faworyzowanie w tej parze Dawida. Wczorajszym konkursie różnica 12 punktów na rzecz Kubackiego ale pamiętajmy że konkursie trzeba oddać dwa równe skoki, a Kubacki nie należy do zawodników którzy to potrafia. Obydwaj zawodnicy na tej skoczni czują sie dobrze bowiem zajmują wysokie miejsca w treningach czy kwalach gdzie Stefan je wygrał. Jednego możemy być pewni Stefan odda dwa podobne skoki mam nadzieje ze troche dłuższe niż wczoraj. Kubacki wielka niewiadoma..i po takim kursie zdecydowanie wole zagrać na Stefana.
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Dziś szykuje się totalna loteria o ile konkurs w ogóle się rozpocznie. Jak coś będzie kogoś kusiło aby grać to jedynie value live jak np na bet365 wchodzą w grę.
Trudne warunki nie pozwoliły na przeprowadzenie serii próbnej przed indywidualnym konkursem Pucharu Świata w Oslo. Swoje skoki zdołało oddać sześciu zawodników...
Wiatr, deszcz, mgła - to wszystko towarzyszy skoczkom startującym w Oslo. Zaplanowana na 12:30 seria próbna rozpoczęła się z małym opóźnieniem, a w ciągu dwudziestu pięciu minut swoje skoki zdołało oddać zaledwie sześciu zawodników.
Wtedy komisja sędziowska podjęła decyzję o przerwaniu rundy, a po kolejnych kilkunastu minutach odwołano ją. Zagrożony jest również zaplanowany na 14:15 konkurs - o 13:50 ma się odbyć kolejne spotkanie jury, jednak możemy spodziewać się licznych przesunięć...
skokinarciarskie.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom