>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2022/2023 - Kulm

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Czwartek, 26.01.2023
19:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 27.01.2023
11:00 - Oficjalny trening
13:00 - Kwalifikacje

Sobota, 28.01.2023
13:00 - Seria próbna
14:15 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 29.01.2023
12:45 - Kwalifikacje
14:15 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dyscyplina: Skoki - Kulm kwalifikacje
Godzina: 13:00
Spotkanie: P.Prevc - Hayboeck
Typ: 2
Kurs: 2,40
Bukmacher: etoto
Analiza:
Przyznam, że nie rozumiem faworyzowania Prevca przed kwalami. Owszem kiedyś uchodził za lotnika, ale od kilku sezonów wcale takim lotnikiem już nie jest potwierdzenie na screenach poniżej, gdzie zaznaczyłem miejsca na mamutach:
Przechwytywanie.PNG

Zatem poza wyjątkiem na rodzimej Planicy Peter na mumatach wypada tak samo lub nawet gorzej.
Obecnie w PŚ jest 16, w TCS był 19, w Zakopanem 17,a Sapporo 15,13 i 6. Na ostatnią lokatę bym nie patrzył bo uzyskana w loterii przy lufie pod narty. Zatem miejsca 13-19 to jego odzwierciedlenie formy na skoczniach dużych i nie spodziewam się by na lotach było specjalnie lepiej.

Hayboeck za to z pominięciem loteryjnej Japonii, dość regularnie kręci się w okolicach 7-12 miejsca. A akurat o Hayboecku ostatnio można powiedzieć, że na lotach mocno zyskuje i jest to widoczne od kilku sezonów. Skoro ma formę na miejsca 7-12 a tu zyska na powiedzmy 4-10. To zestawiając to z 13-19 Prevcem daje go jako wyraźnego faworyta. W dodatku Hayboeck skacze przed własną publiką. Bukmachera to nie rusza dając taki kurs, więc z tego korzystam.
 
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Z kursami na R.Kobayashiego to chyba już bukmacherów pogieło. Skakał u siebie i oddawał dobre skoki na skoczni która zna jak własną kieszeń .
Granerud vs Koba 1 1,85
 
Otrzymane punkty reputacji: +569
W 858

woffi2013

Użytkownik
Dyscyplina: Skoki - Kulm kwalifikacje
Godzina: 13:00
Spotkanie: P.Prevc - Hayboeck
Typ: 2
Kurs: 2,40
Bukmacher: etoto
Analiza:
Przyznam, że nie rozumiem faworyzowania Prevca przed kwalami. Owszem kiedyś uchodził za lotnika, ale od kilku sezonów wcale takim lotnikiem już nie jest potwierdzenie na screenach poniżej, gdzie zaznaczyłem miejsca na mamutach:
Pokaż załącznik 26329

Zatem poza wyjątkiem na rodzimej Planicy Peter na mumatach wypada tak samo lub nawet gorzej.
Na MŚwL (4 skoki) był 4 + 5 nota w drużynówce.
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
P. Prevc - P. Żyła 2 @2.13 STS (kwale)

Ja czegoś tutaj nie rozumiem. Słoweniec oczywiście uważany za wspaniałego lotnika jak większość chłopaków z tego kraju. Ale porównując go do innych, to są zdecydowanie lepsi i Peter na mamutach w ostatnich sezonach nie błyszczał. Porównujemy go do Piotrka, który skacze cały sezon powtarzalnie, może w Sapporo było nieco gorzej, ale i tak w dwóch konkursach był wyżej od Słoweńca , a w 3 nieznacznie przegrał. Żyła uwielbia mamuty, i nawet będąc w słabszej formie potrafił wycisnąć na tych skoczniach swoje maksimum. Zresztą, ostatni konkurs w Kulm wygrał. Kursy są dla mnie nie zrozumiałe, Peter strasznie niestabilny , Piotrek skacze powtarzalnie i kompletnie nie zdziwi mnie jak powalczy w weekend o podium.

M. Fettner - D. A. Tande 2 @2.22 STS (kwale)

Maniek nigdy nie błyszczał na mamutach, a kursy wystawione pod normalne obiekty. Oczywiście Norweg mega niestabilny, ale na mamucie odżyje, to zresztą były MŚ w lotach. Nie widzę Fettnera na takim obiekcie, jego wysoka trajektoria lotu nie powinna dawać tu dalekich odległości. Myślę, że Tande mimo gorszej formy zmobilizuje się i powalczy o najwyższe miejsce w tym sezonie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1142
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Kierunki ode mnie to:
-Mocni Domen Prevc i Ziga Jelar (mówiąc mocni mam na myśli top10, a pojedyncze skoki na top6) obaj to zawodnicy, którzy znacznie lepiej radzą sobie w lotach niż skokach. Ziga Jelar rok temu wygrał Puchar Świata w Lotach, w 20/21 był 12, a w 19/20 - 17. Domentrzy ostatnie lata to miejsca 17,5 i 9.

Póki co rozgrywam ich w parach takich jak:
Domen lepszy od Lovro Kosa @1,70 etoto
Domen lepszy od Hoerla @1,75 sts
Jelar lepszy od Eisenbichlera @1,72 etoto


-Przeciwko Kraftowi, który również tak jak koledzy z drużyny był/jest przeziębiony i może być osłabiony szczególnie w pierwszy dzień
Zajc lepszy od Krafta @1,80 betclic
Kubacki lepszy od Krafta @2,0 etoto

Lindvik lepszy od Krafta @4,20 betclic

edit: Nie trenował, potwierdził że chory, a jednak dominacja

-Wolny z jego predyspozycjami do latania przeciwko tragicznemu Sato, a kurs 4 na jeden skok z Hoerlem biorę w ciemno')
Wolny lepszy od Sato @1,75 etoto
Wolny lepszy od Hoerla @4,0 betclic
Wolny lepszy od Zniszczoła @2,0 etoto


szkoda że bez awansu, bo jutro by fajne kursy były na niego

Gram też na unibecie od razu na sobotni konkurs:
Zajc lepszy od Krafta @1,85 unibet
Żyła lepszy od Wellingera @1,72 unibet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +240
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Generalnie zasada tego weekendu jest taka ze trzeba szukac zawodnikow o podobnych potencjale z roznica ustawienia na liście startowej. Zawodnicy z wczesniejszymi numerami będą przerabiani na wała i to już widac w serii treningowej.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
A. Wellinger - J. Jelar 2 @2.61 STS (1 konkurs)

Niemiec zaskoczył podczas dzisiejszych skoków i notował bardzo dobre wyniki. Ale czy aby na pewno stawiać go w roli faworyta do podium? Słoweniec to zdobywca małej kryształowej kuli w lotach w poprzednim sezonie, co było tez sporym zaskoczeniem, bo na normalnych obiektach spisywał się bardzo przeciętnie. Boję się o te dwa skoki Wellingera podczas jutrzejszego dnia - bo zdarza mu się zanotować jedną słabszą próbę, która może pozbawić go walki o najwyższe cele. Jelar dziś najlepszy ze Słoweńców w kwalifikacjach, i coś mi się wydaję, że ma jeszcze rezerwy. Moim zdaniem buki nie mogą stawiać w roli aż takiego faworyta Niemca, który w kluczowym momencie może nie wytrzymać ciśnienia, a Słoweniec jest wręcz stworzony do takich skoczni - dziś 247.5 m z delikatną podpórką i jutro nie zdziwi mnie jak będzie wyżej od rywala. Próbujemy

Bez analizy:
Eisenblichler 1-10 @2.40 Fortuna
Jelar 1-6 @1.90 Fortuna 7 miejsce...

Awans do top 30: Y. Sato @2.52 STS

Kwalifikacje nie poszły po myśli Japończyka, który ledwo załapał się do 40. Jury bardzo zachowawczo ustawiło belki startowe, co skutkowało krótkimi skokami słabszych zawodników. Sato w treningach 20 i 26 miejsce i myślę, że może to powtórzyć w dzisiejszych próbach. Forma dramatyczna u tego zawodnika, ale akurat na mamutach to on potrafi skakać, w zeszłym sezonie stał nawet na podium któregoś konkursu lotów. Myślę, że kursy wystawione bardziej pod miejsce z kwalifikacji, myślę, że Japończyk w konkursie się zepnie i nie znajdzie się na liście 10 zawodników, którzy odpadną po 1 serii.

Przynajmniej jeden Polak na podium: TAK @3.15 STS 2.4 pkt...

Same podium Kubackiego jest tutaj wyceniane na okolice @3.00, tutaj mamy zakład z wyższym kursem i dorzucić do walki o podium możemy jeszcze Piotrka Żyłę , który potrafi zaskoczyć. For fun można spróbować taki zakład, w grze Kubacki i Żyła, i nikogo chyba nie zdziwi miejsce w pierwszej 3 tych Panów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +318
pavlyuchenko 94,2K

pavlyuchenko

Użytkownik
Eisenbichler - Stoch
typ: Eisenbichler @1.50 totalbet

Wellinger - Kobayashi
typ: Wellinger @1.67 totalbet

Eisenbichler w każdym z dzisiejszych skoków był zdecydowanie lepszy od Kamila, podobnie jak Wellinger od Kobayashiego, przyjemne kursy z których jutro na pewno warto skorzystać.

coś odważniej:
Kraft wygra cały konkurs @2.75 totalbet

Jest po przeziebięniu i miał być osłabiony a mimo to w dówch swoich skokach (w drugim treningu nie brał udziału) szybował najlepiej i zajmował 1 miejsca. Jutro na pewno powinien czuć się fizycznie jeszcze lepiej. Warto próbować.

Najlepszy Słoweniec - Z.Jelar @3.00 totalbet
Jak dla mnie bardzo fajne value, tak jak wyżej wspominali moi poprzednicy, Słoweniec lubi sobie polatać, dzisiaj to udowadniał a ten jego skok na 247,5m coś pieknego, widać że takie skocznie sprawiają mu radość, reszta jego kolegów z drużyny również mocno lata ale wierzę, że jutro najdalej będzie szybował jednak Ziga.
 
Ostatnia edycja:
T 27,1K

trynek85

Użytkownik
Sts dał ciekawą ofertę na długość najdłuższego skoku oddanego w dzisiejszych zawodach i tak np.na odległość 232,5 mamy kurs 1,5(bet dnia),no nie żartujmy że jury będzie tak pilnował belki startowej ,że nikomu nie uda się skoczyć raptej tej odległości. W każdym z treningów ten pułap był osiągany, a po cichu liczę, że komuś uda się spokojnie skoczyć w okolice 240 m i tu mamy już kurs 2,6
 
Otrzymane punkty reputacji: +514
Pan P. 315

Pan P.

Użytkownik
Peter Prevc - Daniel Andre Tande @ 1 @ 1,65
Sato - Nikaido @ 1 @ 1,69
AKO: 2,64 betclic

Zgadzam się z typerskoki typerskoki, że Prevc to już nie ten lotnik co kiedyś, ale wydaje mi się że od Tande jest zdecydowanie lepszy, a przede wszystkim stabilniejszy. Co do Norwega to nie od dziś wiadomo, jak jego dyspozycja jest loteryjna. Raz, że nie potrafi w przeciwieństwie do Prevca latać przy tylnym wietrze, a dwa że często na jeden dobty skok oddaje trzy skoki złe.
Jeżeli chodzi o pojedynek Japończyków to Nikaido nie jest typem lotnika. W każdej swojej wczorajszej próbie był gorszy od Sato i liczę, że dziś podtrzyma tą dyspozycję.
 
Ostatnia edycja:
HelpBet 103K

HelpBet

Użytkownik
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Jest kilka fajnych kursów na dzisiaj, idę w podobne wyniki jak w kwalach i progres Piotrka.

Eisenbichler 1-15 @1,50 fortuna
Eisenbichler 1-10@2,40! fortuna

Trochę przestrzelone kursy, u innych bukmacherachów na top10 Eisena są kursy w okolicy 1,80.
Uśredniając jego wczorajsze próby miał 6 miejsce, treningi 6. i 7. i 13 kwalach.

Żyła 1-6 @2,50 fortuna!
Żyła 1-3@6,0 fortuna
Żyła lepszy od Wellingera i Ryou @4,0 unibet
Dzisiaj też idę w mocny progres Piotrka i nie zdziwię się, jeśli będzie najlepszy z Polaków. To co zrobił w drugim treningu to czapki z głów, a sam przyznał, że spóźniał skoki. Piotrek raczej z dnia na dzień poprawia swoje wyniki, lotnikiem jest wybitnym, widzę go dzisiaj nawet na podium.

Domen Prevc 1-10 @1,70 sts
Konsekwentnie idę w Domena, wczoraj każdy skok na top10, także jest stabilność. Nie zdziwię się, jak zakręci się tutaj w okolicy 6. miejsca.


1674901113276.png

Dodatkowe:
Zniszczoł lepszy od Nikaido @1,50 fortuna
Sato lepszy od Nikaido @1,60 betclic
Żyła lepszy od Laniska @1,50 betclic

Jela 1-6 @2,75 unibet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1182
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS #1

Y. Sato, TOP30 - @2.52, STS

Dubluję propozycję kol. tarki_16 tarki_16, ale to najciekawsza oferta, która mi również rzuciła się dzisiaj w oczy. W dwóch poprzednich sezonach Japończyk kończył zmagania w PŚ w lotach w czołowej 10. (w ostatnim konkursie sezonu 2021/22 stanął na 2. miejscu podium w Planicy), a ponadto w ubiegłym roku zajął 6. miejsce w MŚwL. Na największych obiektach zawsze pokazywał się z bardzo dobrej strony, wykorzystując swoją drobną posturę. W tym sezonie prezentuje się bardzo słabo, jednak loty to inna historia.

1. seria treningowa: 20. miejsce (220.5 m, komp. -14.1 pkt., belka 12)
2. seria treningowa: 26. miejsce (197.5 m, komp. -8.2 pkt., belka 12)
Kwalifikacje: 38. miejsce (152.5 m, komp. -3.0 pkt., belka 10)

W kwalifikacjach ustawiono niską belkę startową, w związku z czym 32 skoczków nie doleciało nawet do 170 m. Japończyk dodatkowo trafił na jedne z najtrudniejszych warunków w tej serii. Uśredniając wszystkie wczorajsze wyniki, uplasował się na 27. miejscu.

Najlepsi zawodnicy piątkowych serii

---

Poniżej 2 propozycje do AKO.

Tande vs Fettner -> @1.58, BetX

Kurs @1.57 dostępny w STS.

To dość powszechna wiedza, że Fettner nie przepada za skoczniami do lotów narciarskich. Blisko 38-letni skoczek z Austrii tylko raz w swojej karierze wykręcił notę dającą TOP10 i było to w ubiegłym sezonie, w Planicy. Z kolei o dokonaniach Tande można byłoby napisać wiele. Podkreślę może tylko fakt, że jest byłym Mistrzem Świata, a na tego typu czempionatach zdobył również 4 medale w konkursach drużynowych. Ponadto, 3-krotnie stawał na podium w konkursach lotów w PŚ.

Spójrzmy na wczorajsze próby obu zawodników.

1. seria treningowa: 47. miejsce (143 m, -8.1 pkt., belka 5) vs 37. miejsce (158.5 m, komp. -11.8 pkt., belka 6)
2. seria treningowa: DNS vs 10. miejsce (202 m, komp. -8.5 pkt., belka 8)
Kwalifikacje: 24. miejsce (189 m, komp. -9.2 pkt., belka 10) vs 18. miejsce (196 m, komp. -9.9 pkt, belka 10)

Uśredniając, Tande wykręcił 20. notę dnia, z kolei Fettner był poza TOP30. Myślę, że biorąc pod uwagę umiejętności, doświadczenie i regularność Norwega na skoczniach "mamucich", nie powinien mieć problemów z uplasowaniem się wyżej od starszego rywala.

Najlepsi zawodnicy piątkowych serii

---

Zostanie pobity rekord skoczni (244 m), nie -> @1.40, forBET & LVBET

Według prognoz wiatr z dołu skoczni ma być nieco lżejszy niż wczoraj, choć do wszelkich przewidywań oczywiście należy podchodzić z dystansem. Niemniej jednak, w godzinach konkursowych spodziewane są opady śniegu, które mogą w pewien sposób spowalniać tory najazdowe.

Nie wydaje mi się również, żeby jury dopuściło do tak dalekich lotów. Wczoraj, 1. serię treningową rozpoczęto z 18. belki, co doprowadziło do podpartego skoku Jelara na odległość 247.5 m (z belki nr 9). W 2. serii treningowej zawodnicy startowali już z 12. belki, obniżanej konsekwentnie aż do 4. Z kolei kwalifikacje w całości odbyły się z 10 platformy startowej. W obu seriach nie zobaczyliśmy już skoku za 233 m.

Nawet w przypadku bardzo dalekich lotów, ustanie na odległości 244+ m będzie niezwykle trudne. Choć P. Prevc wylądował tam dość przyzwoicie, to po skokach ponad 240 m z ostatnich lat, widać ewidentnie, że na tych odległościach bardzo mocno wciska w zeskok.

R. Kobayashi - 242.5 m, Bad Mitterndorf 2020
Lindvik - 242 m, Bad Mitterndorf 2020
P. Prevc - 244 m, Bad Mitterndorf 2016
P. Prevc, 243 m, Bad Mitterndorf 2016



Prognoza pogody: 28.01.2023 r.
PŚ w Bad Mitterndorf: Zaczynamy walkę o Małą Kryształową Kulę (lista startowa)
PŚ w Bad Mitterndorf: Kraft wygrywa kwalifikacje, Kubacki czwarty
PŚ w Bad Mitterndorf: Kraft i Żyła górą na treningu
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +4157
T 27,1K

trynek85

Użytkownik
Ipcioglu awans do konkursu 1,7 sts⛔⛔⛔
Do tej pory od piątku we wszystkich treningach i kwalach uzyskiwał wynik premiujący go do top 40,a więc czemu ma tego dziś nie powtórzyć. Wiadomo to jest tylko jeden skok i różnie może powiać, ale po takim kursie warto zagrać na Turka
Kolejny raz sts dał ofertę na długość skoku i gdzieś do dubla można dołożyć że przekroczone zostanie 235 m z kursem 1,3.✅✅✅✅ Choć śmiało można wchodzić w wyższe linie bo sędziowie w miarę dają poskakać,a lotników którzy są wstanie zbliżyć się do 240m mamy 8-10
 
Ostatnia edycja:
larkspur 302K

larkspur

Użytkownik
Bad Mitterndorf

Kubacki 8 lub lepszy @1.75 fortuna

Świetna linia! Biorę z pocałowaniem ręki już teraz bo może spadać. Loty lotami i warunki w ciągu kilkudziesięciu sekund mogą wszystko popsuć ale wierzę w Dawida.
Wczoraj pierwszy skok poniżej oczekiwan ale drugi już taki jaki powinien być. Przecież gdyby skoczył dwa takie równe skoki byłby z pewnością w top 5.
Jak wiemy Dawid musiał oddać żółty plastron lidera na rzecz Graneruda ale na pewno nie sadze aby odbiło się to na jego psychice. Gość wie co robi , widzi swoje błędy i idzie do przodu.
Dziś top 8 Dawida biorę w ciemno!! A kurs naprawdę niezły.

Pozdrawiam
 
vaas 1,6K

vaas

Użytkownik
Eisenbichler 1-10 @2.00 Fortuna

Powielam typ kolegi z wczoraj, którym się poczęstowałem. Eisenbichler skończył wczoraj na 8. miejscu, mimo tego, że w obu seriach był pokrzywdzony kombinowaniem z belką. W pierwszej serii wszyscy co skakali chwilę przed nim lądowali na buli, a Niemiec doleciał do 209m. Uważam, że jeśli dziś nie będzie kombinowania z belką to typ ma jeszcze większe szanse niż wczoraj.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +107
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dyscyplina: Skoki - Kulm II konkurs
Godzina: 14:15
Spotkanie: Wellinger miejsca
Typ: 1-3
Kurs: 5,00
Bukmacher: fortuna
Analiza:

Forma Wellingera rośnie. Od weekendu w Zakopanem regularnie bije się jak równy z równy ze ścisłą czołówkę. Jakiś pech powoduje, że najgorsze skoki oddaje w konkursie w związku z czym jest ciągle niedowartościowany. Świetnie widać to tutaj gdzie nie licząc wczorajszego konkursu był kolejno w treningach, kwalach i próbnej: 5, 3, 2, 2, a w konkursie znowu najgorsze skoki i ledwo w 10 się zmieścił. Liczę dzisiaj na przełamanie, że Wellinger skoczy to w konkursie co dotychczas w treningach. Powinno to dać spokojne top6 i pokrycie kilku fajnych par. Ja jednak jeszcze bardziej ryzykuje i celuje w Niemca na podium. Treningi pokazują, że go na to stać a kurs jest mega atrakcyjny.

Super kursy z D.Prevcem czy Żyłą, również na fortunie. Poza tym miejsce 1-6 Kubackiego po kursie 2,00 również wygląda bardzo dobrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +196
magnum89 18,1K

magnum89

Użytkownik
Awans do TOP 30 - Peter Prevc 1.50 STS Bułka z masłem

Bukmacher sugeruje się wczorajszym blamażem i ostatecznie zajętym 38 miejscem. Peter jak i Robert Johansson nie trafili wczoraj i ostatecznie zajęli 37 i 38 miejsce. Słoweniec to przecież znakomity lotnik - rekord życiowy 250 metrów na skoczni vikersundbakken w Vikersund. Jestem wręcz przekonany, że dzisiaj będzie chciał zmazać plamę po wczorajszym pechowym starcie i spokojnie zamelduje się do drugiej serii.

Jak skakał na tej skoczni ?

I Trening - 14 lokata i 206 metrów
II Trening - 12 miejsce i 204,5 m
Kwalifikacje - 23 miejsce/193 m

Jak dla mnie do dubelka idealna propozycja :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +107
P 1,1K

prostoorient1208

Użytkownik
Awans do TOP 30 - Peter Prevc 1.50 STS

Bukmacher sugeruje się wczorajszym blamażem i ostatecznie zajętym 38 miejscem. Peter jak i Robert Johansson nie trafili wczoraj i ostatecznie zajęli 37 i 38 miejsce. Słoweniec to przecież znakomity lotnik - rekord życiowy 250 metrów na skoczni vikersundbakken w Vikersund. Jestem wręcz przekonany, że dzisiaj będzie chciał zmazać plamę po wczorajszym pechowym starcie i spokojnie zamelduje się do drugiej serii.

Jak skakał na tej skoczni ?

I Trening - 14 lokata i 206 metrów
II Trening - 12 miejsce i 204,5 m
Kwalifikacje - 23 miejsce/193 m

Jak dla mnie do dubelka idealna propozycja :)

Typ dobry ale Sts ma chore zasady że nie można tego kombinować z innymi typami z skoków, nie rozumiem ich polityki i blokad pod tym kątem
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom