>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Rasnov (18.02.2021 - 20.02.2021)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Czwartek, 18.02.2021
12:30 - Oficjalny trening
14:30 - Kwalifikacje

Piątek, 19.02.2021
13:15 - Seria próbna
14:15 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Sobota, 20.02.2021
8:30 - Seria próbna
9:45 - Pierwsza seria konkursu drużyn mieszanych
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Taka propozycja na dziś:

Kubacki - Tande 1 @ 1,42
Dawid od zawsze był znany jako zawodnik o wysokim wybiciu co miało najlepsze przełożenie na mniejszych skoczniach. W ostatnich 2 sezonach latał nieco bardziej płasko i ta bonifikata nie była aż tak wyraźna. W tym sezonie wrócił do starych praktyk i świetnie to było widać przy odpowiednim profilu kamery w Zakopanem. Dawid leciał wyraźnie najwyżej, że wszystkich. Nie miało to jednak przełożenia na wysokie lokaty. Tutaj może takie przełożenie być. Za rywala lotnik Tande, który im większa skocznia tym lepiej wypada. Dodatkowo nawet jak mu skocznia spasuje to w stylu Piotrka Żyły 110% daje w zawodach a w tych skokach treningowo-kwalifikacyjnych często ma wpadki.

Geiger - Żyła 1 @ 1,65
Jak dla mnie Geiger może zrobić powtórkę z Lahti, gdzie po fatalnych występach nagle zaczął się liczyć w walce o zwycięstwa. Tutaj skocznia z tego gatunku co Lahti. Karl w zeszłym sezonie na 4 konkursy na skoczni normalnej wygrał 3 a raz był drugi. To pokazuje jego moc na tych skoczniach. Problemy jakie ewidentnie ma w locie tutaj nie będą tak istotne i powinien walczyć o czołówkę. Żyła? Nie mówię, że będzie jakoś wyraźnie tutaj słabszy bo też na normalnej potrafi skoczyć. Ale na pierwszy dzień skoków to on się raczej nie zmobilizuje i jest dobrym kandydatem do zestawienia w parze

C.Prevc - Jelar 1 @ 2,03
Na koniec najbardziej ryzykowny typ w tym zestawieniu. Dziwi mnie, że Jelar jest tu faworytem. Cały sezon nie skaczę nic wybitnego. W dodatku jak już to czasem na konkurs się zepnie, żeby wejść do 2 serii a w treningach i kwalach jakby mu się zupełnie nie chciało. W zeszłym sezonie był tu 12 i 8 i może stąd buki patrzą na niego przychylnym okiem, ale wtedy generalnie łapał dobrą formę. Na lotach tydzień przed też był 14 więc wysoko, a w końcówce sezonu (pare tyg po Rasnov) był nawet drugi, także forma była dobra. Obecnie passa 3 występów poza top30 a najlepsze wyniki w sezonie notuje raczej na skoczniach większych niż mniejszych (10 Oberstdorf, 12 Willingen, 13 Kuusamo). A na małym Lahti 41, małym Innsbrucku 35.
Co do Cene. Forma cały czas przyzwoita co pokazał w kontynentalu regularnie będąc w czołówce. Ostatnie jego miejsca w kontynentalu to 3, 8, 2, 5, 2, 2 także o formę jestem spokojny. Dodatkowo Cene lubi małe skocznie. Zawsze dziwiło mnie, że bracia Domen i Peter wymiatają na lotach, a Cene lata jak kłoda na tle braci. Za to na małych skoczniach sytuacja się odwraca. Rok temu na małej skoczni w Predazzo 19 i 15, a w Rasnovie 21, 15 i były to najlepsze lokaty w sezonie nie licząc też małego Lahti (13 pozycja). Nie bez znaczenie jest też, że to zakład na prolog. Cene ma tendencje pierwszy dzień skokowy na danej skoczni wypadać najlepiej.

Powodzenia.
 
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Granerud vs Lindvik @1.25
Tande vs Kobayashi R @1.65
Razem: @2.06 forbet

(edit) Ryoyu nie wystąpił, dość dziwne podejście, odpuścił 1 trening żeby skoczyć w 2 i na koniec odpuścić prolog... Ale jeśli dobrze rozumiem zasady to przy tej liczbie zawodników nadal może skakać w konkursie, nadal niezrozumiałe dla mnie odpuszczać ocenianą próbę ale może jest jakiś sensowny powod oby nic złego

Co do pierwszej pary chyba niewiele trzeba wyjaśniać. Halvor jest po prostu najmocniejszy i powinien spokojnie oddać lepszy skok od Lindvika. I to pomimo tego że Marius ostatnio skakał bardzo dobrze (3 i 4 miejsce) ale było to w Zakopanem, na skoczni na której ma zdecydowanie najlepsze w tym sezonie wyniki.

Druga para to dla mnie również bardzo duża szansa, jak i większość dostępnych h2h przeciwko Japończykowi ponieważ nie lubi on skakać na skoczniach normalnych, w zeszłym sezonie odpuścił Rasnov pomimo tego że wciąż miał szanse na wysokie miejsce w pś. Wraca on powoli do dobrej formy, jednak nie sądzę żeby tutaj walczył o wysokie lokaty nawet w kwalifikacjach. Z drugiej strony Tande który również wraca do formy. Ponadto przed sezonem na normalnej skoczni został on mistrzem Norwegii, pokonując nawet Graneruda. Wiadomo że w skokach to bardzo długi okres jaki minął od tamtych zawodów, jednak i tak daje mu dużo większe szanse na normalnej skoczni, a warto zauważyć że rok temu potrafił zająć 3 miejsce w kwalifikacjach i 5 w konkursie, a przecież nie był wtedy w jakiejś najlepszej formie
 
Ostatnia edycja:
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
D.A.Tande - R.Kobayashi 1 @1.85 Fortuna

Jak już było wspominane, Japończyk ma problemy na mniejszych skoczniach i nawet będąc w życiowej formie notował słabsze wyniki, aniżeli na normalnych obiektach. Dziś tylko jeden skok treningowy zakończony miejscem w czołowej dziesiątce. Nie wiadomo, czemu nei wystąpił w prologu, może jakieś dolegliwości, albo po prostu odpuścił, bo i tak ma zapewniony udział w jutrzejszym konkursie. Norweg ostatnio w dobrej formie, skoczek, który uwielbia mamuty i większe obiekty, potrafi się również odnaleźć na mniejszych obiektach, dziś skakał przyzwoicie, ale on ostatnio lepiej się spisuje w samych zawodach, niż w skokach treningowych. Rok temu w jednym z konkursów otarł się o podium ,myślę, że i jutro powalczy o czołową lokatę i przy słabszej dyspozycji Japończyka na takich obiektach, sądzę, że Tande powinien być wyżej.

P. Paschke - Y. Sato 1 @1.60 Fortuna

Kolejny typ przeciwko skoczkowi, który nie odnajduje się na takich obiektach. Niemiec ostatnio skacze lepiej, bo nie tak dawno bywały konkursy, gdzie nie potrafił zakwalifikować się do drugiej serii. Teraz kończy konkursy w top 10-20 i podobnie to wygląda na tej skoczni. Japończyk, który od czasu do czasu potrafi zaskoczyć dobra lokatą, ostatnio spuścił z tonu i zalicza więcej wpadek, aniżeli dobrych skoków. W Zakopanem, gdzie zawsze skakało mu się dobrze , ma w końcu tam rekord, w ostatni weekend nie zakwalifikował się w niedzielę do drugiej serii. Tutaj treningi i kwalifikacje też słabiutko, on po prostu ostatnio nie potrafi oddać dwóch bardzo dobrych skoków, które uplasowałyby go w czubie. Paschke wygląda tutaj zdecydowanie lepiej, i myślę, że powinno być to widoczne podczas jutrzejszych zawodów.

M. Eisenbichler - P. Żyła 2 @2.55 Fortuna

Z wyższych kursów pobieram właśnie to. Niemiec dzisiaj wygrał prolog, ale to jeszcze nic nie znaczy. Parę razy już tak bywało, że w piątkowy dzień treningowy i kwalifikacyjny skakał rewelacyjnie, przychodził następny dzień i notował zniżkę formy. Po prostu zdarza mu się zawalić jeden ze skoków, formą ostatnio nie błyszczy i nie sądzę, żeby jutro zameldował się na podium. Piotrek dziś o dziwo solidnie w treningu i prologu, on nawet na mniejszych obiektach w przeszłości potrafił zaskoczyć i zakończyć na podium, więc przy jego możliwościach jest szansa, że będzie wyżej od Eisenbichlera, a kurs moim zdaniem mocno przesadzony.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +85
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Karl Geiger - Yukia Sato 1 @1.40 ebetx

Zastanawia mnie skąd w ogóle takie zestawienie. Niby Niemiec zgubił zdecydowanie formę i skacze dużo słabiej jak na początku sezonu, ale na skoczniach normalnych radzi sobie bardzo dobrze. W tamtym sezonie wygrywał 3 na 4 takie konkursy. Tutaj w Rasnovie raz wygrał i raz był drugi. Czyli można wywnioskować, ze skocznia mu odpowiada. Wczoraj Geiger oddał 3 skoki, przy tylko dwóch przeciwnika. Niemiec rozkręcał się z każda próba zajmując odpowiednio lokaty: 17,13,7, w porównaniu Sato wypada tutaj słabo. Jedyny trening dla siebie skończył na 21, a kwalifikacje dopiero na 40 miejscu. Myśle, że Geiger spokojnie skończy dzisiaj w czołowej 10, a może nawet w top 6. Przy czym Sato nie ma argumentów żeby być tak wysoko.


Daniel Andre Tande - K.Sato 1 @1.35 ebetx

Kolejne zestawienie niezrozumiałe dla mnie i widze tutaj zdecydowanego faworyta w postaci Norwega Tande. Dobrze spisywał się tutaj we wczorajszych skokach. We wszystkich trzech próbach był lepszy od Japończyka notując miejsca: 4,10,13. Natomiast Sato plasował się na 25,20,30 miejscu. Forma tez zdecydowanie po stronie Norwega, który ostatnie 7 konkursów kończył w top 10, będąc przy tym dwa razy na podium. Keichi Sato jest nieregularny i rzadko kiedy oddaje dwa dobre skoki. Zdecydowanym faworytem w tej parze jest dla mnie Tande i to na niego stawiam.

Granerud - Eisenbichler 1 @1.40 ebetx

Ostatni mój typ na dzisiaj to zwycięstwo Graneruda w parze z Eisenbichlerem. Każdy zastanawiał się jak sobie poradzi Norweg na mniejszym obiekcie. To wczoraj mieliśmy odpowiedz, a dzisiaj będzie tylko potwierdzenie tego. Granerud wygrał pierwszy trening, na kolejnym był drugi oraz skończył na 2 miejscu w kwalifikacjach tuż za Eisenbichlerem. Niemiec tez przyzwoicie bo wczoraj był 7,11,1. Markus wygrał te kwalifikacje, ale miał jedne z lepszych warunków z czołowej dziesiątki. Średnio z notami za styl ostatnio u Niemca, a na tej skoczni każde pol punktu będzie miało znaczenie. Podsumowując Granerud jest oczywiście faworytem do zwycięstwa w całym konkursie i spokojnie sobie powinien poradzić w parze z Niemcem.


Wszystko na ogromnym luzie weszło tak jak się spodziewałem, oby więcej takich konkursów
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +115
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Geiger 1-3 4.50 na farcie po dyskwalifikacji Graneruda
Geiger 1-6 2,10
Niemiec to wybitny skoczek jeżeli chodzi o mniejsze obiekty. Przed rokiem był tu pierwszy i drugi. Wczoraj skakał przeciętnie ale ze skoku na skok coraz lepiej. Nie ma się co zapatrywać w treningi i kwalifikacje/prolog. To nie to samo co konkurs i nie są miarodajne. Coś na ten temat może powiedzieć Żyła.

Geiger wygra 15.00 Unibet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +46
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY

R. Kobayashi vs Y. Sato -> @1.75, ETOTO
Lindvik vs R. Kobayashi -> @2.20, forBET & eWinner

O Y. Sato już nie będę się rozpisywał. Wyżej nt. Japończyka napisał kol. tarki_16 tarki_16 oraz kol. S sebek1997.

Norweg skacze "w kratkę". Od styczniowego konkursu na Wielkiej Krokwi włącznie, zajmował następujące lokaty: 1, 33, 6, 26, 41, DSQ, 3, 4. Najlepsze wyniki osiągnął oczywiście na ulubionej skoczni w Zakopanem. Po wczorajszych próbach również ciężko powiedzieć wokół jakiej lokaty "zakręci się" w dzisiejszych zawodach (miejsca: 6, DNS, 32). Kurs warty "zaatakowania" w parze H2H z Lindvikiem. Wedle Betclic i ETOTO, to Japończyk jest faworytem. Inni bukmacherzy widzą tę parę jako 50/50.

Jeśli chodzi o R. Kobayashiego, to moim zdaniem nie jest do końca tak, że on kompletnie nie lubi skakać na skoczniach normalnych. Co prawda każdy pamięta ostatni sezon i weekend w Predazzo, gdzie Japończyk wylądował 2 razy w 3. dziesiątce, ale np. w czasie MŚ w Seefeld na mniejszej skoczni prezentował się świetnie. Zajął wówczas 2. miejsce w kwalifikacjach, a złoty medal, który wydawał się pewny po 1. serii konkursowej odebrały mu skandaliczne warunki. Na zakończenie mistrzostw, w konkursie mieszanym pobił rekord skoczni (113 m).
Wczoraj R. Kobayashi odpuścił 1. serię treningową oraz prolog. Japończycy coraz częściej stosują taki manewr. W jedynej swojej próbie skoczył 93.5 m i uplasował się na bardzo dobrym 7. miejscu. Forma idzie w górę, co potwierdził wygrywając sobotni konkurs w Zakopanem. Jej szczyt ma przyjść za tydzień.


Siedmiu Polaków w TOP30, nie -> @1.62, STS

Tylko 1 raz w tym sezonie zdarzyło się, aby punktowali wszyscy nasi reprezentanci. W całej historii naszych startów w PŚ taka historia miała miejsce zaledwie 3 razy (piszę z głowy, jak się mylę, to niech mnie ktoś poprawi). Dzisiaj otwiera się bardzo duża szansa dla Wolnego, Murańki oraz Wąska, aby zakwalifikować się do 2. serii konkursowej. Na starcie tylko 48 zawodników, w tym m.in. Rumuni, Ukraińcy, juniorzy z Rosji i "drugi garnitur" Austrii oraz Słowenii. Mimo wszystko, nie mam przekonania co do wspomnianej trójki. Już wielokrotnie w tym sezonie, czy to przede wszystkim Wolny, czy Murańka, na treningach prezentowali się bardzo dobrze, a potem w konkursie była "klapa".

W 1. serii treningowej 31. miejsce zajął Murańka, w 2. serii treningowej 32. był Wąsek. W prologu wszyscy zameldowali się w TOP30, ale 3. naszych zawodników uplasowało się w 3. dziesiątce (miejsca: 23, 28, 29).

Na skoczni normalnej, gdzie odległości są zbliżone, a dużą rolę odgrywają noty za styl oraz punkty za warunki wietrzne, mały błąd może spowodować "wylądowanie" na dalekiej pozycji.

Kurs poleciał przed chwilą z @1.70 na @1.62.


Prognoza pogody: 19.02.2021 r.
PŚ w Rasnovie: Ostatnie indywidualne starcie przed mistrzostwami świata (listy startowe)
PŚ w Rasnovie: Eisenbichler triumfuje w prologu, Stoch trzeci!
PŚ w Rasnovie: Granerud i Kubacki najlepsi na treningu
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +215
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Ja dzisiaj spróbuję trochę w stronę Bułgara...

Zografski - Jelar [1] 1.55 betx
Zyga jednak lepszy. Bułgar dzisiaj bez błysku.

Bułgar kręci się tutaj w granicach pierwszej dziesiątki. Wczoraj odpowiednio 12, 8, 10. Słoweniec to z kolei balansowanie na granicy 2 i 3 dziesiątki 19, 19, 25. Zografski wygląda tutaj dosyć pewnie, bo nawet w drugim treningu mając wiatr w plecy skoczył 91m. Pierwszy trening i kwalifikacje z wiatrem pod narty to 94 i 94.5m. Jelar też skakał powyżej 90m, ale robił to w lepszych warunkach, a w pierwszym treningu nawet nie przekroczył granicy 90m.

Sato Y. - Zografski [2] 2.14 Fortuna
Po pierwszej serii było już wszystko jasne.

O Bułgarze napisałem wyżej. Z kolei Japończyk gdzieś zgubił formę. Już poprzednie konkursy, to huśtawka, raz lepiej, raz gorzej. Teraz to już się wydaje być nie huśtawka, równia pochyła. Wczoraj raptem 86.5 i 83.5m, co przy skokach Bułgara wygląda bardzo blado. Taki kurs na Bułgara, to ja biorę z bez zastanowienia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +67
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS DRUŻYNOWY MIESZANY

Granerud vs R. Kobayashi (1. seria) -> @3.20, eWinner

Granerud: 2, 3, 1, 3 (DSQ)
R. Kobayashi: 7, 2, 7, 1

Bilans bezpośrednich starć w Rasnovie - 2:2.

Dzisiaj, biorąc pod uwagę same odległości, Japończyk w żadnej z 3 prób nie przegrał z Granerudem. Najpierw w serii próbnej skoczył o 3 m dalej, następnie w 1. serii konkursowej wylądował na tej samej odległości (94 m), a na koniec tj. w 2 serii konkursowej pokonał go o 1.5 m. To, co zaważyło o słabszej nocie R. Kobayashiego w 1. serii konkursowej, to przede wszystkim noty za styl, które otrzymał, co jest swoją drogą lekko niezrozumiałe, o 2 pkt. niższe.

Kurs warty ryzyka. To tylko 1 skok. H2H na cały konkurs to mniej ciekawa opcja, bowiem odnosząc się do tego, o czym wspomniałem, a więc do przychylniejszego punktowania Norwega (choć po ostatnich wynikach może sędziowie znów zaczną spoglądać inaczej na Japończyka?), a także jego większej stabilności, w sumie powinien wykręcić wyższą notę. W przypadku 1 skoku, mogą zadecydować także bardzo istotne na skoczni normalnej punkty za warunki wietrzne, z którymi potrafi sobie radzić R. Kobayashi, co pokazał w serii próbnej, w której za swój skok otrzymał najwyższą rekompensatę.

Ostatnia próba przed MŚ w Oberstdorfie, a forma Japończyka znacznie poszła w górę. Zapowiada się ciekawa walka.


Prognoza pogody: 20.02.2021 r.
Komplet składów na sobotni konkurs drużyn mieszanych
PŚ w Rasnovie: Kobayashi wygrywa, Stoch drugi, dyskwalifikacja Graneruda!
 
Ostatnia edycja:
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
Cześć wszystkim

Krótko na temat DSQ, w moim przypadku miałem w ako granulata top 3 po 1,35 i oczywiście zakład przegrany, a jeszcze nie tak dawno w parze h2h Żyła vs Paschke miałem na Niemca, Piotrek okazał się lepszy lecz dostał DSQ i w takim przypadku powinienem mieć zakład wygrany - grałem singla trochę mocniej ale niestety okazało się że mam zwrot, oczywiście pisalem z czatem namiętnie, wysyłałem screeny ze strony FISu i tak to nic nie dało i jeszcze zostałem postraszony, że jak będę fikać to policzą mi jako przegraną bo zakład się odbył i Piotrek był wyżej.... Także wiecie, nie ma jak np. w 1xbet konkretnych określeń kiedy i jak są rozliczane DSQ, istna walka z wiatrakami.

Teraz szybko i na temat, oglądałem dziś zawody i doszedłem do wniosku, że atrakcyjnym dubel to :

Austria vs Japonia 1 @1,75 1xbet

Stawiam na drużynę Austrii, moim zdaniem obok Norwegii jest to najrówniejsza ekipa w Rasnovie, w drużynie Japonii mamy Y. Sato co jest moim zdaniem zaskoczeniem bo lepiej wygląda tutaj jego brat, a i Nakamura też całkiem całkiem - zdobył punkty w przeciwieństwie do Y. Sato. U pań mamy N. Maruyame, która zajmując 14 miejsce w konkursie pań straciła ponad 40 pkt do wygrywającej ten konkurs rodaczki Takansachi co moim zdaniem jest znacząca dysproporcja.

C. Prevc vs Y. Sato 1 @1,75 1 seria 1xbet

Tutaj dalej ide w zaparte, że Sato wykona "robotę" i nie przekroczy granice 90m - ani w czwartek i piątek tego nie uczynił. Słoweniec jako jedyny w ten weekend z braci występuje w Rumunii i to całkiem przyzwoitym rezultatem. Nie kalkuluje dużo tylko liczę, że odda lepszy skok od Japończyka. Ciekawostką jest to, że Słoweniec podczas I treningu w czwartek zajął 3 miejsce skacząc na odległość 95,5m.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2
W 45,2K

Wieczorek85

Użytkownik
ciekawa teoria z tym ze Maruyama straciła 40.7 pkt do rodaczki. Jaki to ma wpływ na typ skoro Austriaczki traciły 20.1 oraz 18.5

Jak dla mnie kobiety wychodzą na zero. Jest R.Kobayashi który wrócił do formy i jest Y.Sato który skacze slabiej

Ale po stronie austirackiej są dwa nazwiska które wczoraj wykorzystały warunki w pierwszej serii ale już w drugiej kiedy skakali w bezpośrednim towarzystwie czołówki dostali po 10 pkt od Kobayashiego. Licząc po dwa skoki jest tych punktów 20 nad Fettnerem

Czyli typ opiera się na tym ze Tschofening ogra Sato wyżej niż Kobayashi Fettnera. Może być ciężko, ja idę w stronę skosnych - bądź co bądź mają oni 2 zwycięzców konkursów indywidualnych
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom