>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Engelberg (18.12 - 20.12.2020)

Status
Zamknięty.
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
8H7A0043.jpg

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 18.12.2020

10:30 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 19.12.2020
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 20.12.2020
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Karl Geiger zakażony koronawirusem

Mistrz świata w lotach narciarskich otrzymał pozytywny wynik wykonanego w Niemczech testu pod kątem koronawirusa i nie wystąpi w przedświątecznych konkursach w Engelbergu. Karl Geiger, który na początku tygodnia został ojcem, został poddany izolacji. Reszta członków ekipy Stefana Horngachera otrzymała negatywne rezultaty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Y. Sato - K. Stoch 2 @2.10 (kwale)

Będzie krótko , bo piszę z tel. Jedna z ulubionych skoczni Kamila, praktycznie co rok wygrywa jeden z konkursów, często stał na podium , nawet nie będąc w najlepszej dyspozycji. Teraz Polakowi często zdarzają się słabsze skoki , ale głównie w samych konkursach. Jako, że jutro mamy kwalifikacje, to myślę , że zobaczymy mocne otwarcie z jego strony. Japończyk nigdy nie zawojował skoczni w Engelbergu, rok temu chyba go nawet nie było i nie przypominam sobie , żeby zaliczył tutaj udany start. Po drugie z jego strony lepszy próby oglądamy w samych konkursach, niż w serii kwalifikacyjnej i myślę, że Kamil powinien spokojnie skoczyć dalej, a kurs bardzo atrakcyjny.
 
Ostatnia edycja:
A 4

adam693

Użytkownik
Co myślicie o grze przeciwko Lindvikowi?
Na forbecie jest w parach ze Stochem @1.95, Kubackim @1.95 i z Huberem @1.65.


Marius odpuścił loty, poczatek sezonu mial slaby z wyjatkiem 3 miejsca w Niznym.
Johansonn, Forfang i Haare po lotach trenowali w Skandynawii a Tande, Granerud, Eriksen zostali trenowac w Planicy. Marius został w domu.
Z drugiej strony rok temu zajmowal podobne miejsca w pierwszych konkursach i odpalil w TCS (watpie czy odpuściłby MSwL na przygotowania do TCS).

Forma Kamila i Dawida moze nie powala ale sezon naprawde zaczyna sie w Engelbergu, intuicja mowi, ze wskocza na wyzsze obroty. Huber byl w mega formie przed wirusem. Ciekaw jestem waszej opinii.
 
Ostatnia edycja:
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post w tym dziale, lecz skokami interesuje się od kilkunastu lat i dzięki nim udaje mi się całkiem dobrze zarobić, wiadomo, że na niektóre rzeczy nie mamy wpływu tj. wiatr, lądowanie zawodnika itd itd. Do rzeczy :

Lindvik vs C. Schmidt
Lindvik @1,45 1xbet

Tutaj stawiam na Norwega, który wraca po przerwie o którą sam poprosił nieoczekiwanie na MŚwL.
Wczorajsze wyniki licząc dwa treningi + kwalifikacje : Lindvik(5,10,9), Schmidt(38,51,13). Ameryki nie odkryje, młody Norweg w każdej odsłonie lepszy, myślę że są szanse aby był w top 10 dziś. Dla porównania w zeszłym sezonie w Engelbergu Lindvik miejsca 5 i 7 natomiast Schmidt 11 i 48.

Ryoyu Kobayashi top 10 @1,45 1xbet

Po tym co wczoraj osiągnął wierzę, że tak jak nasz Kamil zacznie osiągać lepsze wyniki niż dotychczas w tym sezonie. Dzisiejsze jego wyniki to miejsca : 6,18,8. Nie twierdzę, że nie ma ryzyka w tym typie ale liczę na powrót do dobrego skakania Japończyka. Zeszły sezon, który nie był tak błyskotliwy jak ten, w którym wygrywał TCS osiągnął wyniki : sobota miejsce 4, niedziela wygrana w turnieju "loteryjnym"

Stoch top 6 @1,35 1xbet

Kamil Stoch wraca po średnich występach w MŚwL do jednej ze swoich ulubionych skoczni jaką jest Engelberg - 9x podium w karierze tutaj, więcej chyba pisać nie trzeba. Nie ujmując naszemu mistrzowi, na pewno liczył na lepsze wyniki w Planicy lecz teraz liczy się co tu i teraz : w treningach miejsce 3 i 1 - w obu osiągał najdłuższe odległości, co istotne w drugim treningu został nieoficjalnym rekordzistą obiektu : 146 metrów!!! Oglądając kwalifikacje odczułem tak jakby Kamil był lekko zawiedzony tym wynikiem - miejsce 7. Osobiście czuję, że podium jest w zasięgu, Kamil juz w kilku sezonach pokazywał, że właśnie od konkursu w Szwajcarii zaczyna osiągać topowe wyniki w konkursach PŚ - patrz rok temu, wygrana w sobotnim konkursie.

Podsumowując, zdecydowałem się zagrać niskie kursy ale mające szanse na powodzenie, zawsze można dodać do ako coś na podwojenie - na rusku nie mogę łączyć zdarzeń ze sobą ze skoków nad czym ubolewam. Życzę wszystkim zielonych kuponów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +13
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Granerud H. E. V 2.50
Lindvik M. - Johansson R. 1 1.47
AKO: 3.23 (po podatku) STS


U Graneruda forma jest, nie ma co się oszukiwać. Wczoraj solidne skoki, a ten z kwalifikacji, to widać było wyraźnie, że trochę odpuszczony z lądowaniem na dwie nogi przez co wyraźnie stracił na notach za styl.

Druga pozycja, to zestawienie kolejnych dwóch Norwegów. Marius po powrocie widać, że z formą idzie do góry. Na treningach ładne skoki, w kwalifikacjach jeszcze lepiej. Z kolei Robert jakiś zagubiony tutaj, na pewno nie skacze na miarę swoich możliwości. Patrząc na dyspozycję ich u u widać, że Marius wyraźnie lepszy.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +166
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
Lindvik - Johansson 1 @1.70.
R. Kobayashi - Nakamura 1 @1.40
AKO: 2.38 Fortuna. dubel już po 1 serii wszedł



Zgadzam się z typem na Lindvika, w fortunie to samo zdarzenie z Johanssonem masz po @1.70. Do tego dokładam R. Kobayashi - Nakamura 1 @1.40 i wychodzi fajny dubelek na podwojenie. Kobayashi lubi tą skocznie, wygrywał tutaj dwukrotnie. W tamtym sezonie raz i 2 sezony temu. Wiem, że teraz nie jest w tak dobrej formie, jak wtedy, ale tutaj zaczął skakać już zdecydowanie lepiej i widać, że jego forma idzie do góry przed TCS. W kwalifikacjach pokonał swojego kolegę z reprezentacji o ponad 8 pkt. Wszystkie trzy skoki wczorajsze w Engelbergu Ryoyu to +130 metrów. Licze, że dzisiaj będzie podobnie i spokojnie wygra w parze z Nakamurą
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +203
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
R. Kobayashi - R. Johansson 1 13 - 44
@ 2,03 Fortuna

Ryoyu nie przypomina na razie zawodnika, który dominował w Pucharze Świata 2 sezony temu i walczył o zwycięstwa w zeszłym sezonie. Ale we wczorajszych skokach prezentował się dużo lepiej. 2/3 skoki plasowały go w pierwszej dziesiątce. Zresztą Japończyk z tą skocznią ma bardzo dobre wspomnienia, bo wygrywał tu w roku 2018 oraz 2019. Być może jest to jakiś punkt zwrotny i od tej pory zacznie pokazywać na co go naprawdę stać.

Jeśli chodzi o Johanssona, to na MŚ w lotach zaprezentował się nieźle, ale tego można było oczekiwać po świetnym lotniku. W Pucharze Świata prezentuje się na razie lepiej od Ryoyu ale na skoczni w Engelbergu w każdym skoku z nim przegrał. Wczorajsze próby były słabe jak na 3 skoczka klasyfikacji generalnej (odpowiednio miejsca 14, 31, 32). Widać, że coś mu nie pasuje. Jego najlepszym występem na tej skoczni było 7 miejsce w sezonie 2018/2019. Zresztą Norwegowie nie skaczą najlepiej w Szwajcarii. W ostatnich 5 konkursach ani raz nie stanęli tutaj na podium.

Czuć po wczorajszych skokach, że Kobayashi zaczyna skakać co raz lepiej, natomiast Johansson bardzo się męczy. Kurs myślę że warty zagrania.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +95
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
Z takimi typami zarabiasz pieniadze? Grac Top6 w takiej dyscyplinie jak skoki po 1,35 XDD nawet graneruda bym nie zagral po takim kursie XDDD Juz pomijam fakt ze stawiasz na goscia ktory niedosc ze ani razu w sezonie nie bylo w top 6 to nawet w kwalifikacjach sie w tym top 6 nie znalazl XD
Z całkiem dobrym skutkiem udaje się ograć bukmachera w tej dyscyplinie :). Z kursem na K.Stocha - pełna racja, zbyt niski aby ryzykować chociaż zdania nie zmieniam, że są powody by grać w tym kierunku. Obecnie kurs o wiele lepszy bo na rusku to @1,53 ; w porównaniu do naszych rodzimych firm to sts @1,35 fortuna @1,35. W moim przypadku nie sugeruje się obecnym sezonem, tylko patrzę na wyniki z poprzednich lat gdzie to Kamil odpalał właśnie w Szwajcarii by w kolejnych konkursach stawać na podium bądź wygrywać konkursy w PŚ. Tym bardziej, że zabraknie tutaj K. Geigera oraz S.Krafta.

Granerud - Eisenbichler
kto będzie lepszy w pierwszej serii - 1 @1,445 1xbet

Tutaj sugeruję sie powtarzalnością Norwega, jest stabilny w tym sezonie i uważam, że to on będzie lepszy po pierwszej serii. Ich wczorajsze wyniki to Granerud 1,3,3 zaś Eisebichler 2,11,4. W każdym skoku Norweg lepszyi liczę dziś na wygraną Graneruda w konkursie.

Kubacki - Lindvik
kto będzie lepszy po pierwszej serii - 2 @2,1 1xbet

Tutaj jestem w stanie zaryzykować pojedynczym skokiem licząc piewszą serię. Jak wiadomo Dawid wraca po kontuzjii pleców, na dodatek myślami raczej gdzie indziej ponieważ wiadomo nie od dziś, że spodziewa się wraz z żoną narodzin dziecka w najbliższych dniach. Wczorajsze wyniki to Kubacki - 4,12,10 zaś Lindvik - 5,10,9.
Nie wiem jak wy, ale ja jestem przekonany, że norweg dziś osiągnie dobry wynik, dla Dawida miejsce w top 10 będzie dobrym rezultatem i kurs jaki wiąże się z ryzykiem typu jak najbardziej mi odpowiada.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #1

Granerud, V -> @2.75, Betclic

Od konkursów PŚ w Ruce, Granerud skacze powtarzalnie, na najwyższym poziomie. Od tamtej pory odniósł 3 kolejne zwycięstwa w PŚ, zajął 2. miejsce na MŚwL ze stratą 0.5 pkt. do 1. lokaty, a także był najlepszy indywidualnie w konkursie drużynowym.

Poniżej wczorajsze wyniki Norwega:
1. trening: 1. miejsce, 137 m (komp. 19.5 pkt.)
2. trening: 3. miejsce, 131 m (komp. 13.5 pkt.)
Kwalifikacje: 3. miejsce, 139 m (komp. 14.3 pkt.)

Kolokwialnie mówiąc, nadal widać duży gaz w skokach Graneruda. Imponująco wygląda zwłaszcza jego mocne wyjście z progu.
Wszystko wskazuje na to, że stać go na jeszcze lepsze skoki w dniu dzisiejszym. W tej kwalifikacyjnej próbie, miałem wrażenie, że trochę skrócił skok, a do tego lądował na dwie nogi.
Nie szukam na siłę niespodzianki, a kurs bardzo dobry na wygraną Norwega. Całkiem OK wygląda także @2.55 w forBET.

EDIT (19.12.2020, 13:14):
Norweg był 3 w kwalifikacjach. Ale typ na zwycięstwo dzisiaj popieram.
Zgadza się. Dzięki za wyłapanie pomyłki.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +113
pezio 16,6K

pezio

Użytkownik
ako w totalbet: @3,28

Fettner
v Ammann 1 @1,38

Simi totalnie dołuje i nawet na swojej ziemi nie wygląda to lepiej. Ledwo dostał się do konkursu. Fettner miewa przebłyski dobrych skoków, wczoraj 3x lepszy niż Szwajcar.

Granerud v Eisenbichler 1 @1,38

Granerud obecnie klasa sama w sobie. Wczoraj kwale przegrane przez lądowanie na co z pewnością Stoeckl uczuli dzisiaj swojego podopiecznego. Zresztą w tym elemencie Niemiec odstaje i sędziowie też już to wiedzą. W każdym razie Norweg powinien być wyżej bo jest wyraźnie regularniejszy.

Johansson v Ryoyu 2 @1,72

Typ pojawił się już wyżej, wygląda bardzo spoko. Przede wszystkim przeciwko wąsaczowi bo wyraźnie tutaj nie może się odnaleźć. Dobra wiadomość dla betu jest taka, że dzisiaj również ma wiać mocniej z tyłu przez co Johansson może nie rozwinąć skrzydeł. A Kobayashi jakby wychodził powoli z marazmu.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +166
E 6,5K

elan96

Użytkownik
Czy u któregoś buka można połączyć typ na zwycięzcę i h2h? Chodzi mi o te typy powyżej tj. zwycięstwo Graneruda i typ na Ryoyu?
 
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Eisenbichler M. 1-3 2.00
Lanisek A. - Paschke P. 1 1.47
AKO: 2.59 (po podatku) STS
Bardzo udany weekend, skuteczność 100% 💪

Kursy na Graneruda niższe niż przed pierwszym konkursem, a wcale nie wygrał znacząco. Dlatego idę w kierunku Markusa. Forma nadal jest, by walczyć z czołówką. W pierwszej serii troszkę stracił, ale już w drugiej przegrał z Norwegiem minimalnie. Dzisiaj z pewnością powlaczy o pudło.

W parze Lanisek - Paschke idę w kierunku Słoweńca. W pierwszym konkursie w obu seriach lepszy od Niemca i uważam, że ten kierunek się utrzyma. Widać, że forma u Anze idzie cały czas do góry.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +18
E 2,2K

emilplayp

Użytkownik
Witam ponownie,

Pierwsze koty za płoty można by powiedzieć 3/5 udało się trafić, z czego najbardziej boli przegrana Lindvika o 0,1 pkt. z Kubackim, natomiast Ryoyu jeszcze nie potrafił oddać dwóch równych i mocnych skoków, a szkoda bo patrząc na warunki dzisiejszej loterii to trafił na bardzo podobne do siebie wskaźniki siły wiatru - ok 1,75 m/s w plecy. Oglądając dzisiejsze skoki można było zauważyć jak trudno niektórym lotnikom było osiągnąć dobre rezultaty, a puszczenie trzeciego od końca Johansona w tych warunkach było nieporozumieniem - uśredniona siła wiatru ok 2,5 m/s oczywiście w plecy otrzymując magiczne 31 pkt rekompensaty za niekorzystny wiatr. Podsumowując dzisiejszy dzień chciałbym pogratulować wszystkim wygranych i dodać, że jutro podobna pogoda bo prognozy na piątek i sobotę były ok 3m/s, a na jutro przewidywany jest wiatr ok 2m/s.

Hamman - Schmidt 1 @1,4 1xbet

Kurs lekko poleciał bo widziałem go po 1,45. Hamman na skoczni w Szwajcarii pokazuje stabilna formę, dziś co warte odnotowania osiągnął 6 wynik licząc drugą serię, tak samo co wyżej wspomniany Japończyk - zrównali się punktami. Obaj oddali swoje oba skoki dziś w podobnych warunkach - Hamman miał w obu skokach większą bonifikate za wiatr mimo wszystko. Stawiam tutaj na Hammana, licząc że C. Schmidt podtrzyma tutaj swoją słabszą formę.

Granerud - Eisebichler 1 @1,42 1xbet
Kto będzie lepszy w pierwszej serii

Tutaj konsekwetnie idę w stronę Norwega. Dziś w pierwszej odsłonie wygrał różnicą ponad 9pkt z Niemcem, patrząc na warunki to Eisebichler w obu skokach miał słabszy wiatr z tyłu skoczni, warto nadmienić, że Granerud przy wietrze 2,4m/s w plecy mając dodane 30,5 pkt za wiatr skoczył aż 133,5 m. Ogólnie widać to powtarzalność i jak tak dalej pójdzie to Norweg może myśleć o pobiciu rekordu wygranych konkursow z rzędu bo obecnie ma 4, a rekord to 6.

A ako 1,98

Udało mi się na rusku zagrać to w ako, zdziwiłem się bo wiele razy próbowałem łączyć ale bez skutku. Jutro postaram się dodać jeszcze coś wartego zagrania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
S 14,7K

sebek1997

Użytkownik
R. Kobayashi top 15 @1.60 16 miejsce niestety Ryoyu, brakło kilu metrów w pierwszym skoku
Eisenbichler - Huber 1 @1.45
AKO: 2.32 Fortuna


Dzisiaj warunki mają być bardziej stabilne, jak wczoraj. Pomimo, dalej wiatr w plecy do 2 m/s. Stawiam kolejny raz w stronę Kobayashiego. Wczoraj Japończyk zajął 13 miejsce, pierwszy skok średnio mu się udał 124.5 metra i 20 miejsce, ale w serii finałowej skoczył już zdecydowanie dalej 132 metry, co dawało 6 lokatę tej serii i pozwoliło się przesunąć na 13 miejsce w klasyfikacji końcowej konkursu. Wspominałem, że Kobayashi lubi tutaj skakać. Dzisiaj myśle, że spokojnie może zakręcić się koło pierwszej 10, ale zagram bardziej asekuracyjnie, bo kurs dobry jak na top15

W kolejnym typie stawiam na Markusa w parze z Huberem i tutaj liczę na regularność Niemca, która od początku sezonu jest niesamowita. Wczoraj zajął 4 miejsce, tylko punkt straty do trzeciego Laniska i ponad 20 pkt przewagi nad dwunastym Huberem. Myśle, że dzisiaj Eisenbichler będzie chciał wrócić na podium i spokojnie skoczy 2x zdecydowanie ponad 130 metrów. Na 6 oddanych skoków tutaj w 5 był lepszy od Hubera, który nie jest tak regularny jak Markus i dzisiaj także powinien zdecydowanie przegrać w parze z Niemcem
 
Ostatnia edycja:
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Hayboeck vs Johansson -> @1.72, Betclic

1. seria treningowa: 14. Johansson, 35. Hayboeck
2. seria treningowa: 14. Hayboeck, 31. Johansson
Kwalifikacje: 29. Hayboeck, 32. Johansson
Seria próbna: 5. Hayboeck, 10. Johansson
1. seria konkursowa: 14. Hayboeck, 44. Johansson

Bilans 4:1 dla Austriaka (+ bardzo dobry skok w 2. serii konkursowej).

Od początku skoki Johanssona w Engelbergu pozostawiają wiele do życzenia. Jeszcze tydzień temu, w czasie MŚwL w Planicy, wraz z zestawionym w tej parze Hayboeckiem, kręcił się w czołówce, do końca pozostając w grze o medale (4. miejsce Hayboeck, 5. miejsce Johansson). W ten weekend skacze słabo. Nota 4 z 5 jego prób klasyfikowała go poza najlepszą 30. To pewnego rodzaju zagadka, bo w poprzednich latach osiągał tutaj całkiem niezłe wyniki (pod koniec TOP10). Wpływ na jego przeciętne skoki w ten weekend mają niewątpliwie również warunki wietrzne. Od wielu lat Norwegowie mają duże problemy z oddawaniem dobrych prób przy mocniejszym wietrze z tyłu skoczni. Tę tezę potwierdziła wczorajsza 1. seria konkursowa, w której całkowicie nie poradził sobie, obok Johanssona, Tande. Co prawda Johansson skakał w skrajnie złych warunkach, a po jego skoku konkurs został na kilka minut wstrzymany, to jednak wielkiej poprawy wyniku chyba nie ma co oczekiwać.

Hayboeck natomiast skacze całkiem nieźle, a przede wszystkim powtarzalnie. Oddał 3 próby ponad 130 m. Obok Nazarova i właśnie Johanssona, startował w 1. serii konkursowej w najgorszych warunkach, a mimo to osiągnął 119.5 m i znalazł się na 16. pozycji. Jeśli trafi na lepsze warunki, to nie wykluczam powalczenia Austriaka nawet o TOP10.
Małym handicapem dla Austriaka będzie także start w 1. serii z wyższej belki (w 4 z 5 skoków jechał z wyższego najazdu).

Kurs do gry także @1.70, Fortuna.

PŚ w Engelbergu: Ostatnie starcie przed Turniejem Czterech Skoczni (lista startowa kwalifikacji)
PŚ w Engelbergu: Czwarty z rzędu triumf Graneruda, Stoch drugi, czterech Polaków w dziesiątce!
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom