>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2015/2016 - Vikersund (12.12 - 14.12.2014)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP


Przed nami świetnie zapowiadający się weekend a to za sprawą lotów w Vikersund! Czy ktoś poprawi rekord w długości skoku?
Jeżeli warunki na to pozwolą to wydaje mi się, że będący w kapitalnej dyspozycji Peter Prevc jest w stanie to osiągnąć. Dla przypomnienia jego życiówka to 250m a więc, tylko o 1,5m gorszy od rekordu Fannemela.
W Polskiej kadrze najprawdopodobniej zajdzie jedna zmiana. Trenerzy awizują powołanie Piotrka Żyły w miejsce Bartka Kłuska.
Czwartek, 11.02.2016
20:00 - Odprawa techniczna
Piątek, 12.02.2016
17:30 - Oficjalny trening
20:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 13.02.2016
15:00 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa
Niedziela, 14.02.2016
14:30 - Kwalifikacje
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Zachęcam do dyskusji.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
LUŹNE PROPOZYCJE.
Stefan Kraft jest w świetnej dyspozycji, nie podlega to wątpliwości. Ostatnio drugie miejsce w Trondheim, wcześniej 5 lokata w Oslo i wygrana w Zakopanym. Naprawdę fajny moment sezonu dla Austriaka. Widać ewidentnie że dobrze mu zrobiła przerwa i brak występów w Sapporo. Latać potrafi, czego efektem był brązowy medal podczas Mistrzostw Świata w Tauplitz. Gdzie w dwóch konkursach zajął najniższe miejsce na podium. Rok temu padł rekord świata w długości lotu, do kogo należy? A właśnie do drugiego z tej wirtualnej pary, Andersa Fannemela. To równie dobry lotnik co Kraft, a może nawet lepszy? Ciężko oceniać, jeden i drugi ma świetne wyniki na mamucie. I tym samym szukam tutaj wysokiego kursu. Bo para nie jest tak jednoznaczna jak przedstawia to bukmacher. Anders Fannemel na swoim obiekcie, gdzie jest rekordzista na pewno dobrze się zaprezentuje. Stać go na takiej skoczni na wiele. Z forma nie jest źle, w ostatnim konkursie ze względu na warunki mu nie wyszło, ale wcześniej w Sapporo wygrał. Dla porównania kurs u bukmachera naziemnego 2.10 u ruskich aż 2.60. Próbuje.
Anders Fannemel - Stefan Kraft 1 @ 2.60 [MarathonBet] 11-5 ⛔
Napisałbym że Noriaki przechodzi drugą młodość, tylko że on tą przysłowiową &quot;drugą młodość&quot; to przechodzi już chyba po raz ósmy w swojej karierze. Naprawdę jestem pełen podziwu, na to co robi Noriaki Kasai w ostatnim czasie. Trzecie miejsce w Trondheim, trzecie i czwarte miejsce w Sapporo, piąte miejsce podczas Mistrzostw Świata w lotach. Naprawdę świetne wyniki. Severin Freund po problemach zdrowotnych, zaczął skakać gorzej, nie tak równo jak było to na początku sezonu. Może brakuje do tego mobilizacji? Prevc odjechał mu w tym sezonie kosmicznie. To również może być wpływ. Generalnie Noriaki Kasai jest na fali wznoszącej, latać genialnie potrafi co pokazał w Tauplitz. Kiedy to dwukrotnie był lepszy od Freunda (6 i 7 był Severin). Dla mnie faworytem jest Kasai.
Severin Freund - Noriaki Kasai 2 @ 1.95 [MaratonBet] 10-3 ✅
Jeśli chodzi o formę to wydaje mi się i w sumie potwierdzają to również wyniki. Jeden i drugi jest w podobnej. Jeśli chodzi o potencjał, to tutaj przewaga po stronie Wellingera, bo to lepszy zawodnik. Ale nie to skłania mnie do grania na młodego Niemca. Tylko sam fakt że on po prostu lepiej się czuje na mamutach. Pamiętam ostatnie Mistrzostwa Świata gdzie Koudelka skakał słabo, jego odległości to 194, 182, 202 co dało mu 20 miejsce. Dla porównania Wellinger w każdym skoku przekroczył 200 metrów. Ogólnie mówiąc lepiej jego skoki wyglądały, pewniej, a nie takie rwane jak Romana. Mam przeczucie że podobnie będzie na Vikersund-baken.
Andreas Wellinger - Roman Koudelka 1 @ 1.75 [MaratonBet] 45-46 ✅
Kurs już spadł w dół, a to chyba dobry prognostyk. Robert Kranjec to mistrz latania, oczywiście nie jest tak mocny jak było to kiedyś i nie powinien tutaj walczyć o zwycięstwo. Mimo wszystko latać doskonale potrafi, tym lotnika, powieje - poleci. Richard Freitag skacze przyzwoicie na mamutach, ale mnie jeszcze nie przekonuje. Kranjec lubi i co najważniejsze potrafi dobrze położyć się na nartach i odlecieć. Stać go naprawdę na wiele. Na pewno na więcej na tej skoczni, niż Richarda Freitaga. Dla którego nie jest to wybitny sezon, a wręcz przeciętny. Pozdrawiam.
Robert Kranjec - Richard Freitag 1 @ 1.72 [STS] 1-12 ✅
Dobra dobra. Pietrek Żyła pokazywał przez cały obecny sezon że jest bez formy. I ja się z tym zgadzam, jednak ostatnio potrenował, pojechał na Puchar Kontynentalny i tam dość fajnie skakał. Teraz czas na loty, czyli to, co Piotrek lubi najbardziej. Więc gdzie ma skakać dobrze jak nie tu? Konkurencji nie ma wielkiej bo ani Kubacki, Hula, Stękała ani Stoch to nie są lotnicy. Żaden z nich nie zrobi tutaj jakiegoś świetnego wyniku, przynajmniej tak mi się wydaje. Dlatego naprawdę jeśli Żyła się obudzi, a jakieś szanse na to są. To może być najlepszy z naszych, bo potencjał ma spory na mamucie. A kurs...chyba nie muszę mówić że naprawdę jest obiecujący. Kiedyś bybyło 1.6
Piotr Żyła najlepszy z naszej kadry @ 9.50 [MarathonBet] ⛔ brakło niewiele...
Już balonik napompowany, Stękała przyszłość kadry, bla bla bla. Fajnie że chłopak się rozwija, robi postępy. Ale to wciąż Andrzej Stękała. Będzie to dla niego pierwszy występ na mamucie, i to od razu na tym największym. To nie jest łatwa sprawa, nie oszukujmy się. Nie wiem czy sobie poradzi, a jeśli już to w jakim stopniu. Naprawdę podchodzę do jego występu mega sceptycznie. Nie patrzę na ostatnie zawody, to była loteria, a dwa po prostu mu się udało. Czas przeszły dokonany, tyle. Tutaj faworytem i to dla mnie dużym jest Lanisek. Tak jak poniżej opisał kolega, Lanisek fajnie latał w Tauplitz, naprawdę mogły się podobać jego skoki. W pierwszym konkursie 9, w drugim 12. Dla Stękały to jest za wysoki poziom jak na takiej skoczni, sukcesem powinien być awans do drugiej serii.
Anze Lanisek - Andrzej Stękała 1 @ 1.57 [MarathonBet] 52-53 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kubacki - Lanisek @ 2 @ 1.83 bet365 ⛔ Co ten Lanisek na progu odwalił ?
Dawid to nie jest typ lotnika. Owszem zmienił sposób wybicia oraz skorygował sylwetkę V, ale to i tak nie przekłada się na jakieś super skoki. Poza tym Polak to król treningów i kwalifikacji a w konkursie z reguły zawodzi. Lanisek jak to Słoweniec latać potrafi. Dobre występy w Tauplitz na MŚ a teraz otwiera się przed nim szansa na wyśrubowanie życiówki która jest o 7 metrów lepsza od Dawida ( 215m -&gt; 208m. Poza tym Lanisek jest najzwyczajniej w świecie zawodnikiem lepszym.
 
Q 232

qznia

Użytkownik
D.Ito - T.Takeuchi 1 @1.50 ✅ 19-39
Dwaj dobrze skaczący Japończycy, ale wydaję mi się, że lepszym lotnikiem jest właśnie Ito. Rok temu dobrze wypadł na tej skoczni, zajął wtedy 8 i 11 miejsce. Ostatnio w Trondheim 4 i moim zdaniem wyjdzie zwycięsko z tej pary. Takeuchi również skacze dobrze, ale chyba jeszcze nie jest jeszcze w optymalnej formie, a stać go na dalekie skoki.

N.Kasai - J.Tepes 1 @1.50 ✅ 1-13
Znowu stawiam na Japończyka, tym razem w pojedynku z Tepesem. O Noriakim można już książki pisać, bo to co prezentuje jest niesamowite. Skacze jak natchniony i ciągle pozostaje w czołówce. Lotnik z niego równie doskonały co Tepes, a nie wiem czy nie lepszy. Słoweniec jakoś nie potrafi ustabilizować formy i skacze nierówno. Niby na mamutach lubi i potrafi skakać, ale kto wie czy akurat dzisiaj to udowodni? Dla mnie lepiej postawić na doświadczonego Japończyka

AKO: 2.25 - Kursy z Fortuny ???? ✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
T 0

theredslfc

Użytkownik
Kubacki - Poppinger 2. 2,5 STS
Co sądzicie Panowie o tej parze ? Poppinger nie skacze dużo gorzej od Dawida a kurs dosyć duży.
 
daminho 278

daminho

Użytkownik
Vikersund 1 konkurs



H3H Anders Fannemel vs Severin Freund vs Noriaki Kasai @ 3.20 betsafe ✅✅✅ 10-11-3



Na dzisiejszy konkurs spróbujemy, taki oto zakład, który uważam, że ma dość duże szanse powodzenia. Analitycy w tym zestawieniu najniższe notowania przydzielili Noriakiemu. Pewnie głównie kierowali się tamtego rocznym weekendem w Vikersund, gdzie znakomicie radził sobie Fannemel, ustanawiając przy okazji rekord świata oraz jeden z konkursów wygrał Freund. Ja jednak na pierwsze piątkowe loty w Vikersund wybieram zawodnika, który w ostatnim okresie prezentuje najrówniejszą i najwyższą formę z wyżej wymienionej trójki.

Uzasadnienie typu będzie trochę szarpane, ale nie ma weny do pisania. Trzej zawodnicy to czołówka lotników w pucharze świata. Potrafią odlecieć i wszystko pozamiatać. Zaczniemy od Fannemela, w tamtym sezonie pokazał się z kapitalnej strony na Vikersund, wydaje mi się, że ta skocznia jest stworzona pod niego, znakomicie potrafi w pierwszej fazie lotu niziutko latać nad zeskokiem a później kapitalnie odlatuje, ale Fannemel odlatuje jak ma naprawdę dobre warunki, co pokazał w niedzielnym konkursie w Sapporo, gdzie wygrał zawody. Uważam, że Fannemel, tym zwycięskim konkursem na Okurayamie trochę zamydlił nam oczy. A tak naprawdę to on cały czas w tym sezonie tej formy szuka i prezentuje się zdecydowanie poniżej swoich możliwości. Tamtego roczne miejsca na podium i kapitalne skoki na Vikersundbakken nie wzięły się z niczego. Jak spojrzymy na zeszłoroczne występy Fannemela przed Vikersund do Anders był 12 razy w top6, dwa razy wygrał i dwa razy był drugi, wygrał ostatni konkurs przed lotami w Neustadt, a ten sezon to oprócz tego zwycięstwa w Sapporo to tylko dwa miejsca w top6 i nic po za tym. W MŚ w lotach kapitalne skoki treningowe nie dokońca udało się przełożyć na miejsce w generalce na koniec 7 lokata. Ostatnie konkursy to średnie występy w Zakopanym, słabe skoki w sobotę w Sapporo , słabe skoki W Oslo w drużynie, no i nie udany skok w Trondheim. Jak dla mnie to Fannemel musi zyskać trochę pewności siebie i jeśli warunki pozwolą to będzie się rozkręcał z każdym skokiem i ten piątkowy pierwszy konkurs mam duże oczekiwania, że będzie najsłabszy w jego wykonaniu.

Severin Freund to nie jest ta zeszłoroczna „maszyna do wygrywania „ zupełnie nieudane mistrzostwa świata w lotach, po pauzie w Zakopanym, wydaje mi się, że oglądamy jeszcze słabszego Niemca. Dobre skoki, bo nie ma tych znakomitych, przeplata ze słabymi czy średnimi. Nie jest on w najwyższej formie. Ostatnie konkursy słabe w jego wykonaniu, popełnia tych błędów sporo, a jeśli przechodzimy na mamuty, to te błędy mogą być tylko potęgowane i tych kilkunastu metrów może brakować . Freund trochę się nam pogubił i te loty to tak w nienajlepszym momencie przyszły dla niego.

A mój faworyt przeżywa kolejną młodość. Jest w bardzo wysokiej formie. Ostatnie konkursy i wydarzenia w jego życiu bardzo mocno podbudowały jego morale. Ojcostwo mu służy. Kapitalny skok wyrównujący rekord skoczni w Trondheim tylko to potwierdza. Na mistrzostwach świata zaprezentował się najlepiej z wymienionych zawodników. Noriaki dzięki bogatemu doświadczeniu, potrafi szybko „przeprogramować się” z jednej skoczni na drugą. Wiele razy pokazywał, że skoki treningowe nie są mu potrzebne (wiadomo duże przeciążenia), aby osiągać znakomite rezultaty na mamutach.

Podsumowując uważam, że obecna forma, spokój i duża pewność siebie(czego raczej nie można powiedzieć o pozostałej dwójce), oraz bogate doświadczenie zaprocentują i w dzisiejszym konkursie Noriaki uplasuje się wyżej od swoich przeciwników.


Noriaki Kasai top 6 @ 1.60 Unibet ✅ 3 miejsce


Tak, dziś mocno ufam i stawiam na Noriego. Kurs na miejsce w pierwszej szóstce, bardzo przyjemny. Przyglądając się po kolei dzisiejszym faworytom do wysokich lokat to mamy tak: Prevc (bez komentarza), Kraft super forma, którą dało się już zauważyć od Kulm, w lotach czuje się świetnie, ale… Stefana nigdy tu nie było. Vikersundbakken trochę różni się od pozostałych mamutów i zobaczymy jak sobie Austriak dziś poradzi, tym bardziej, że gdyby konkurs rozgrywany był zgodnie z harmonogramem, to o te 2 skoki treningowe miałby więcej . Norwegowie, armia potężna do miejsc w top 6, ale Fannemela opisałem wcześniej, Forfang solidny, ale ostatnio wpadło kilka słabszych konkursów, Gangnes nie skacze już tak regularnie jak na TCS czy MŚ w lotach ale powinien być wysoko. Hayboeck jak przychodzą Loty to trochę traci animuszu, Kranjec i Tepes skaczą jak skaczą, potencjał duży, ale często brakuje regularności. Niemcy na czele z Freundem trochę notują regres formy. Myślę, że z aktualną dyspozycją, na tle swoich rywali Kasai prezentuje się bardzo dobrze i śmiało może myśleć o miejscu w top6, a może po raz kolejny nas zachwyci świetnymi skokami i będzie to miejsce na podium. A wyniki z tamtego sezonu Noriego to 3 i 5 miejsce w Vikersund. W tym roku na Mistrzostwach Świata 5 pozycja. W tamtym sezonie 5 na Kulm, 5 i 8 w Planicy.


Taku Takeuchi vs Manuel Fettner 1 @ 1.75 Expect ⛔ 39-32


Tę parę opisywałem przy okazji poprzedniego konkursu w Trondheim, tutaj mamy niższy kurs, ale myślę, że dalej warty gry. Jak pisałem w tamtym poście Taku od konkursów w Sapporo prezentuje się bardzo solidnie i rzadko psuje swoje próby. W kilkunastu ostatnich skokach prezentował się lepiej od Fettnera. W Trondheim seria próbna na korzyść Takeuchiego. Pierwsza seria konkursu w Trondheim Taku notuje kolejny świetny skok zajmuje 5 miejsce (z pokaźną bonifikatą za wiatr), Fettner w lepszych warunkach plasuje się na 36 miejscu. W drugiej serii Taku skończył bardzo źle, ale można powiedzieć, że to nie on zepsuł skok, tylko został zmuszony przez duży podmuch wiatru. Po raz kolejny w tym sezonie ma pecha do warunków, dostał najwyższą bonifikatę za niekorzystne warunki tamtego dnia. Ten drugi skok o niczym nie świadczy i raczej należy traktować go z przymrużeniem oka.

Co do dzisiejszych lotów, Fettner nigdy lotnikiem nie był. W Mistrzostwach Świata na Kulm Fettner 25 pozycja w generalce, nie zachwycił żadnym skokiem. Taku nie startował. Dla Fettnera będzie to debiut na Vikersundbakken, nigdy tu nie skał. W porównaniu do Takeuchiego, który startował tutaj 2011, 2012 i 2015r. Rok temu Takeuchi w kwalifikacjach 6 pozycja w pierwszym konkursie 9 miejsce w 2 konkursie zajął 19 lokatę. Od początku swojej kariery Taku skakał stosunkowo dużo na mamutach, potrafił skoczyć do pierwszej dziesiątki nie tylko na Vikersund. Uważam, że Taku jest w lepszej i solidniejszej formie od Fettnera i po raz kolejny z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko.

Michael Hayboeck vs Daiki Ito 2 @ 2.50 bet365 ⛔ 6-19

Delikatnie spróbuje jeszcze taki zakład, bo taki kurs na Daiki to troszkę za wysoki. Nie ruszałbym tej pary gdyby nie mocna postawa Ito w Trondheim i w Sapporo. Dodatkowo Hayboeck nigdy specjalnym typem lotnika nie był. Austiak cały czas jest w gazie, dysponuje potężną siła wybicia, ale nie zawsze przekłada się to na postawę na skoczniach do latania. Ito jak ma dobre warunki to potrafi daleko odlecieć, kilka miejsc na lotach w top6 ma, stawał również na podium w konkursach rozgrywanych na skoczniach mamucich. W Vikersund meldował się w dziesiątce z 4 razy. Myślę, że w cale nie stoi na straconej pozycji w starciu z Austriakiem.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Celowo ten zakład podaje w nowym poście, ponieważ uważam że jest on zdecydowanie lepszy od powyższych. I nie nazywam go luźna propozycja. Tylko naprawdę mocnym typem, którego mocno pogram, bo jestem bardzo przekonany do niego. Robert Kranjec, pisałem o nim powyżej. To mistrz latania, oczywiście nie jest tak mocny jak było to kiedyś i nie powinien tutaj walczyć o zwycięstwo. Mimo wszystko latać doskonale potrafi, typ lotnika, powieje - poleci. Złoty medalista z Vikersund z 2012 roku, 5 krotny zwycięzca konkursów na mamucie, w tym dwukrotnie na tej skoczni. Czy trzeba o nim coś więcej pisać? Za przeciwnika ma Rune Velte. Powtarzam Rune Velte który nie zdobył jeszcze punktu w Pucharze Świata w tym sezonie. Norweg skacze cały czas w Pucharze Kontynentalnym. I nawet tam nie notuje wyników dobrych lub chociaż przyzwoitych. Ostatni weekend w Planicy to 36 i 33 miejsce. Przegrywał m.in z takimi wielkimi skoczkami jak Krzysztof Biegun albo Jakub Wolny. Przecież to tylko pokazuje w jak tragicznej formie jest Velta. Skoki lubią zaskakiwać to fakt. Ale czy Velta na mamucie się odbuduje, skoro skacze tak słabo że aż 5 krotnie w tym sezonie na 11 startów w Pucharze Kontynentalnym nie wchodził do drugiej serii? Powtarzam w Pucharze Kontynentalnym, w drugiej lidze. Ciężko mi w to uwierzyć.
- Wspaniale będzie znów spróbować latać, ale z pewnością nie mogę oczekiwać wyników w czołówce. W tym roku nie prezentowałem najwyższego poziomu i teraz też tak nie będzie, ale cudownie będzie znów spróbować. Czuję trochę stresu, bo będę skakać na największej skoczni na świecie; nic nie może tego powstrzymać, muszę dać z siebie wszystko - powiedział mistrz świata z Falun.
Robert Kranjec - Rune Velta 1 @ 1.50 [Betsafe] 1-59 ✅ izzzzzzzzzi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
arthas-orc 334

arthas-orc

Użytkownik
Kranjec rok temu w Vikersund zajmował miejsca: 50 po skoku na odległość 122m oraz 26 po skokach na odległość 132 i 143 metry. To nie jest już ten dawny Kranjec ale przede wszystkim nie jest to skocznia, która by go promowała podczas jego mizernej dyspozycji. Obecna Vikersundbakken promuje nowoczesnych stylowo lotników pokroju Prevca, Fannemela czy też Kasaiego. Ten typ to tykająca bomba i nazwałbym go bardzo niepewnym- zwłaszcza, że Velta jest bądź co bądź wicemistrzem świata w lotach właśnie z Vikersund. Reasumując - typ ma jak najbardziej szanse na wejście ale jest to klasyczna loteria i nie widzę tu żadnej, nawet lekkiej pewności. Pozdrawiam
 
lukas88 341,8K

lukas88

Forum VIP
A.Lanisek- A Stękała
Typ: 2 Tu mądrze opisałem, Laniska a pomyeniukirkurs poprawny.
Kurs: 1,55
Marathon 5/10


Bukmacherzy chyba nieco przeceniają młodego Polaka, dla którego będzie to debiut na skoczni mamuciej, jak sobie poradzi? Tego nie wie nikt, ale nie sądzę aby z marszu zawojował loty narciarskie. Tym bardziej że na tym mamucie można latać ponad 250m, co robi wrażenie i nie wierzę że młokosowi nie będą nieco drżeć nogi. Rywalem Stękały bedzie młody Słoweniec Lanisek, które na MŚ w lotach zdobył 12 miejsce. Jak dla mnie faworyt w tej parze jest tylko jeden.

Kraft- Fannemel ✅ 5-11
Typ: 1
Kurs: 1,57
Marathon 7/10


Kraft w wysokiej formie, ostatnio na podium w Trondheim, do tego podium na MŚ w lotach co pokazuje że latać lubi. Fannemel to zawodnik którego nienawidzę typować bo zawsze jak gram na niego to zawala, jak m.in w Trondheim. Fakt, jest lotnikiem, ale uważam ze do formy Austriaka dużo mu brakuje.

Kasai- Fannemel ✅3-11
Typ: 1
Kurs: 2,30
Marathon 3/10


Komentarz do Fannemela podobny jak wyżej, Kasai to mój ulubieniec, niesamowity weteran, skąd on w tym wieku bierze tą energię. Jest w formie,jest lotnikiem, nie przeszkadzają mu warunki. Po takim kursie biorę w ciemno.

Kasai- Freund ✅ 3-10
Typ: 1
Kurs: 1,72
Marathon 5/10


O Kasaim powyżej, Freund nieco zagubił formę, skacze nierówno i nie tak daleko jak Japończyk. Zdecydowanym faworytem widzę tu Noriaki....

Tepes- Kranjec ✅ 13-1
Typ: 2
Kurs: 2,75
Marathon 2/10


Co za kurs.... Tepes lubi latać, ale nie skacze ze Stochem tylko z Kranjcem, który jest typowym lotnikiem, który prezentuje zupełnie inną formę na mamutach. Zrozumiałby kursy 50-50 ale nie coś takiego, po prostu trzeba spróbować.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Vikersund piątek 20:00
(149) Gangnes - Tande 1 @ 1,33
✅2-9
(152) Kasai - Tepes 1 @ 1,65✅✅3-13
AKO @ 1,92 po podatku milenium

Gangnes pokazał, że potrafi fenomenalnie latać na MŚ w Bad Mittendorf, o mało a nie wygrałby złota! Tande to nie lotnik, on ma zupełnie inne wyjścia z progu i wysoko wylatuje, a to na mamucie nie pozwoli mu odlecieć, tym bardziej nie na Vikersundbakken gdzie trzeba lecieć nad bulą i potem zyskiwać metry, coś jak Fannemel, a bliżej temu Gangnesowi. Tande do tego strasznie chimeryczny i niestabilny.

Kasai to Kasai, wielka forma, do tego lotnik, w Bad Mittendorf niewiele brakowało a włączył by się do walki o medale, wszak zajął i tak 5 msc, co pokazuje niesamowity potencjał.
Tepes to Tepes, niby lotnik, ale w Kulm nie zachwycił, ba w drużynówce nawet spartolił dwa skoki, do niego zaufania nigdy nie mam, forma to też loteria, np w Trondheim pierwsza seria super, a potem ledwo 117m i spadek z 6 na 17 msc. Cały Jurij, gorąca głowa, to mu nie będzie sprzyjać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Kranjec rok temu w Vikersund zajmował miejsca: 50 po skoku na odległość 122m oraz 26 po skokach na odległość 132 i 143 metry. To nie jest już ten dawny Kranjec ale przede wszystkim nie jest to skocznia, która by go promowała podczas jego mizernej dyspozycji. Obecna Vikersundbakken promuje nowoczesnych stylowo lotników pokroju Prevca, Fannemela czy też Kasaiego. Ten typ to tykająca bomba i nazwałbym go bardzo niepewnym- zwłaszcza, że Velta jest bądź co bądź wicemistrzem świata w lotach właśnie z Vikersund. Reasumując - typ ma jak najbardziej szanse na wejście ale jest to klasyczna loteria i nie widzę tu żadnej, nawet lekkiej pewności. Pozdrawiam
Tylko rok temu to Kranjec przed Vikersund zajmował miejsca 45, 38, 38, 32, 22. Był w tragicznej formie i był to dla niego tragiczny sezon. Zaraz po Vikersund pojechał do Oslo i zajął 48 miejsce i 45 miejsce. To tylko pokazuje w jakim miejscu był wtedy Kranjec i takie porównanie nie ma sensu. Dla Ciebie to loteria, a dla mnie mega dobry typ. Nie interesuje mnie to że Velta jest wicemistrzem świata w lotach. Bo Kranjec jest mistrzem świata. Tylko że on jakoś prezentuje się w Pucharze Świata. A Velta pomimo że jest złotym medalistom igrzysk olimpijskich nie radzi sobie nawet w PK. To pokazuje gdzie jest jeden i gdzie jest drugi. To że Velta umie latać to ja wiem. Ale nie ma formy za grosz. A to będzie tutaj według mnie kluczowe. Przypominam Rune Velta nie zdobył ani punktu, przegrywa z amatorami w drugiej lidze. A że to skoki i niekiedy bywa różnie to ja wiem. Ale w każdym sporcie jest ryzyko.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Wtrącę się co nieco, ale w tym sezonie Kranjec też nie ma formy, błysnął w Sapporo w jeden dzień, a w drugi nawet nie zakwalifikował się do konkursu! W Oslo w drużynówce dał radę, ale już w Trondheim 42 msc.
Typ sam w sobie jest na pewno bardziej przeciwko Rune Velcie, i to rozumiem, ale Kranjec też skacze paskudnie, obaj są lotnikami i rożnie może być choć argumentacja jest jak najbardziej trafna i to jak skacze Velta w Kontynentalu przemawia zdecydowanie na korzyść Kranjca. Powodzenia!
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Wtrącę się co nieco, ale w tym sezonie Kranjec też nie ma formy, błysnął w Sapporo w jeden dzień, a w drugi nawet nie zakwalifikował się do konkursu! W Oslo w drużynówce dał radę, ale już w Trondheim 42 msc.
Typ sam w sobie jest na pewno bardziej przeciwko Rune Velcie, i to rozumiem, ale Kranjec też skacze paskudnie, obaj są lotnikami i rożnie może być choć argumentacja jest jak najbardziej trafna i to jak skacze Velta w Kontynentalu przemawia zdecydowanie na korzyść Kranjca. Powodzenia!
No a sezon temu przy słabszej obsadzie 32 i 38. A teraz jeden słaby konkurs, a w drugim podium. Więc różnica jest. To co napisałeś to bardzo mądre i z większością się zgadzam. Jednak według mnie to kwestia - nie równości. A tego nie zaprzeczam. Nie raz ja, czy ktoś inny pisaliśmy na temat tego że jak Kranjcowi powieje w plecy to nie ma szans. Ale nie mogę tego zakładać że będzie mu wiało mocno w plecy. Bo szanse są 50/50. To samo Velta jak dostanie w plecy, to według mnie jest bez szans. Przy równych warunkach to Kranjec jest lepszy. I w tej kwestii zdania nie zmienie. Choć oczywiście mogę się mylić. Dla mnie osobiście mocny typ, wszystko zweryfikują skoki.
 
arthas-orc 334

arthas-orc

Użytkownik
Tylko rok temu to Kranjec przed Vikersund zajmował miejsca 45, 38, 38, 32, 22. Był w tragicznej formie i był to dla niego tragiczny sezon. Zaraz po Vikersund pojechał do Oslo i zajął 48 miejsce i 45 miejsce. To tylko pokazuje w jakim miejscu był wtedy Kranjec i takie porównanie nie ma sensu. Dla Ciebie to loteria, a dla mnie mega dobry typ. Nie interesuje mnie to że Velta jest wicemistrzem świata w lotach. Bo Kranjec jest mistrzem świata. Tylko że on jakoś prezentuje się w Pucharze Świata. A Velta pomimo że jest złotym medalistom igrzysk olimpijskich nie radzi sobie nawet w PK. To pokazuje gdzie jest jeden i gdzie jest drugi. To że Velta umie latać to ja wiem. Ale nie ma formy za grosz. A to będzie tutaj według mnie kluczowe. Przypominam Rune Velta nie zdobył ani punktu, przegrywa z amatorami w drugiej lidze. A że to skoki i niekiedy bywa różnie to ja wiem. Ale w każdym sporcie jest ryzyko.
miejsca Kranjca w tym sezonie PŚ: 66,30,36,16,37,21,30,35,47,25,3,40. Oprócz podium w Sapporo, które go wywindowało w klasyfikacji i było jednak sporym przypadkiem, Robert w tym sezonie również skacze piach. Więc to &quot;jakoś&quot; się prezentuje to dobre określenie, bo jakoś się prezentuje ale nie jest to nawet poprawnie. Co do reszty wypowiedzi pełna zgoda, chciałem jedynie podkreślić iż zarówno Velta jak i Kranjec są tykającymi bombami i Słoweniec może klepnąć bulę w każdym momencie, co zresztą dobitnie pokazują zajmowane przez niego w tym sezonie miejsca. Gdyby choć kursy były bardziej 50/50 to byłaby to naprawdę fajna para ale w tym układzie ryzyko jest jednak w stosunku do kursu zdecydowanie za wysokie. Moim zdaniem.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
miejsca Kranjca w tym sezonie PŚ: 66,30,36,16,37,21,30,35,47,25,3,40. Oprócz podium w Sapporo, które go wywindowało w klasyfikacji i było jednak sporym przypadkiem, Robert w tym sezonie również skacze piach. Więc to &quot;jakoś&quot; się prezentuje to dobre określenie, bo jakoś się prezentuje ale nie jest to nawet poprawnie. Co do reszty wypowiedzi pełna zgoda, chciałem jedynie podkreślić iż zarówno Velta jak i Kranjec są tykającymi bombami i Słoweniec może klepnąć bulę w każdym momencie, co zresztą dobitnie pokazują zajmowane przez niego w tym sezonie miejsca. Gdyby choć kursy były bardziej 50/50 to byłaby to naprawdę fajna para ale w tym układzie ryzyko jest jednak w stosunku do kursu zdecydowanie za wysokie. Moim zdaniem.
Umknęły Ci lokaty podczas Mistrzostw Świata w lotach: 8 i 10. A to ważne. ;)
 
arthas-orc 334

arthas-orc

Użytkownik
Umknęły Ci lokaty podczas Mistrzostw Świata w lotach: 8 i 10. A to ważne. ;)
napisałeś powyżej, że Kranjec jakoś prezentuje się w Pucharze Świata. Odniosłem się więc do tego i wypisałem jego lokaty właśnie z Pucharu Świata aby unaocznić iż z tym prezentowaniem się ma pewne problemy. Dobra, nie ma co już drążyć tematu, każdy stawi co chce, a wszystko i tak zweryfikuje konkurs..a raczej wiatr ;) Pozdro!
 
freddy-krueger 490

freddy-krueger

Użytkownik
???? R.Kranjec to bez wątpienia jeden z zawodników na których nie odważyłbym się nawet złotówki postawić nie ważne z jakiej parze by go bukmacherzy wystawili. Jest nieprzewidywalny podobnie jak J.Tepes potrafi oddać dobry skok ale równie dobrze spieprzyć,a ta druga opcja w ostatnich dwóch sezonach zdecydowanie częściej się pojawia. Także odradzam cokolwiek grać w jego kierunku.
Moim głównym kuponem na dzisiejsze zawody jest dubel w totolotku :
Kasai, Noriaki - Tande Daniel Andre : 1 1.55
Ito, Daiki -
Takeuchi, Taku : 1 1.50
ako: 2.33


Ito zdecydowanie lepszy lotnik aniżeli kolega z reprezentacji ponadto ostatnim czasie lepszej formie. Lubi mamuty i potrafi odlecieć. Rekord o 16 metrów dłuższy od Take. O drugiej parze było już wspomniane sporo wyżej i podzielam zdanie kolegów. Noriaki ulubieniec chyba wszystkim potrafi skakać na mamutach idealny styl pod to i nie bez powodu zawsze zajmuję wysokie miejsca. Forma jest to i w tym konkursie powalczy o podium. Z Tandego żaden lotnik ponadto strasznie nie równy. W tej parze zdecydowanie idę w strone Japończyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
napisałeś powyżej, że Kranjec jakoś prezentuje się w Pucharze Świata. Odniosłem się więc do tego i wypisałem jego lokaty właśnie z Pucharu Świata aby unaocznić iż z tym prezentowaniem się ma pewne problemy. Dobra, nie ma co już drążyć tematu, każdy stawi co chce, a wszystko i tak zweryfikuje konkurs..a raczej wiatr ;) Pozdro!
Rozumiem nie ma problemu.
I żeby nie było, cieszy mnie fakt merytorycznej &quot;kłótni&quot;. To bardzo cenne!
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Vikersund sobota 16:00
(169) Kasai - Fannemel 1 @ 1,22✅6-17
(157) Prevc - Kranjec 1 @ 1,60✅1-3
(163) Gangnes - Forfang 1 @ 1,20⛔4-2
AKO @ 2,05 po podatku milenium


Krótko, Kasai skacze po prostu jak natchniony, wczorajsze podium super sprawa, ale lata daleko i pewnie. Fannemel ma problem, nie ma formy, nie potrafił odpalić na mamucie swoim ulubionym, skoki niedociągnięte, widać, że się męczy. Wczoraj ponad 60pkt różnicy na korzyść Kasaiego.

Forfang też ma problem, problem z głową moim zdaniem i to widać na przestrzeni kolejnych konkursów, że negatywnie reaguje na swoje skoki, czegoś brakuje. Wczoraj także zawód z jego strony, a już o Trondheim nie wspomnę. Jest lotnikiem owszem podobnie jak Fannemel, ale obaj nie mają formy. Gangnes z kolei pewny jest i skacze swoje daleko, wczoraj Kranjec nieoczekiwanie mu wygraną sprzed nosa zgarnął. Wczoraj ok 60pkt różnicy na korzyść Gangnesa.

No właśnie Kranjec, ja do tej pory w szoku jestem, że on wczorja wygrał. Skoczył świetie trzeba mu to oddać, ale dziś sądzę, że będzie po prostu słabiej, nie spodziewam się go na podium. Dlatego zamierzam grać przeciwko niemu, Prevc lub Gangnes, długo się wahałem kim ogrywać Roberta, ale wybrałem Prevca, wczoraj czegoś mu zabrakło, dlatego dziś będą petardy pewnie, na to liczę.
 
dx2 241K

dx2

Użytkownik
Forfang-Kraft 2 @1.5
Kraft w ostatnim czasie to chyba zawodnik, ktory najbardziej naciska Prvevca. Forma tutaj jest bez dwoch zdan. Wczoraj konkurs taki dziwaczny troche, ale w drugim skoku Kraft pokazal juz klase i polecial w okolice 230 m. Ten drugi skok to jedak czesciej jest bardziej miarodajny i wiecej mowi o zawodniku. Forfang jest zawodnikiem czolowki, ale Forfang jednak Gangnesem nie jest, wiec tutaj mysle ze Kraft bedzie lepszy.
Krancjec-Kasai 1 @1.85
Tutej jest ciekawa para. Kasai skacze bardzo dobrze caly czas, a nawet rocszke lepiej ostatnio. Nie mozan jednak nie doceniac Kranjeca. Krancjec oprzeciez tez sotatnio nawet na normalnych skoczniach skakac zaczal duzo lepiej w ostatnich zawodach. Wcozraj krancjec byl najlepszy. Sadze, ze obydwoje beda wysoko, ale Kranjec jeszcze wyzej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom