>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Skoki narciarskie 2015/2016 - Lahti (19.02 - 21.02.2016) + Kuopio [22-23.02.2016]

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP



Przed nami kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Tym razem zawitamy do Finlandii gdzie niestety nie ma najlepszych prognoz na nadchdzący weekend.
Trener Łukasz dokonał jednej korekty na te zawody. W miejsce Maćka Kota powołany został Klimek Murańka.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 19.02.2016
13:00 - Odprawa techniczna
15:00 - Oficjalny trening
16:00 - Kwalifikacje
17:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Sobota, 20.02.2016
15:30 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 21.02.2016
13:30 - Kwalifikacje
15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego​

Zachęcam do dyskusji.​
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
na sam koniec pisania analizy wywaliło mój cały post z analizami;/!
podaję teraz typy, jesli czas pozwoli, uzupełnię o analizę później:
milenium, kupon główny:
Kasai- Tande 1,77
Stoch - Koudelka 2 1,8
✅
Hayboeck 1-6 1,9
✅
ako:6,05
Nie ma treningów i kwali, więc buki tradycyjnie biorą pod uwagę zeszłe zawody....ja natomiast lotów w ogóle nie porównuję do normalnych skoczni i tak:
Nori miał jeden słaby skok w Vikelsund, ale warunki były gorsze niż pokazywały wskaźniki, na każdej skoczni Kasai jest równy i Tande co najwyżej może być blisko Japończyka - wtedy to możemy mieć różnicę 2-3 pkt na korzyść któregoś zawodnika, ja jednak liczę na jeden słabszy skok Tandego w konkursie, Kasai z reguły nie ma wpadek.
Kamil ma dziś za dużo skoków by wszystkie były udane przy jego formie, Koudi lubi mniejsze skocznie, na lotach nie błyszczał tradycyjnie, ale jak już wspomniałem nie biorę ich pod uwagę. Dla mnie faworytem 70/30 w tej parze jest Czech.
1,9 na Hayboecka w TOP6 gdzie mamy 8 kandydatów biorę, bo kurs warty ryzyka. Oprócz Michaela do szóstki będą aspirować oba Prevce, Kraft, Freund, Forfang, Gangnes, Kasai...



dodatkowo pograne w różnych kombinacjach:
Hauer - Poppinger 1 1,45
✅
Stękała -Kubacki 1 1,65
✅
Kubacki - Hula 2 2,05
✅
kwale: Ito - Takeuchi 1 1,65
✅
kwale: Leyhe - Siegel 1 1,62 zwrot
 
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Kasai - D Prevc @ 1 @ 1,60 ✅
Kraft - Hayboeck @ 1 @ 1,40 ⛔ Szczerze przyznam -&gt; jestem zaskoczony ;)
AKO: 2,40 Betsson

Wiem, że w Lahti w ten weekend wieje i nie warto kłaść dużego nakładu finansowego na kupony ale dzisiaj warunki póki co są ok i można skakać (chociaż nie wiem jak będzie po 17). Kasai to zawodnik, który nawet przy mocnym tylnym wietrze potrafi odlecieć. Klasa sama w sobie co doszcżętnie pokazuje we wszystkich konkursach. Prevc młody, ambitny z dużym potencjałem, ale skaczący zbyt agresywnie. Jego szarpnięcia na progu powodują często wytracenie prędkości co skutkuje krótszymi odległościami. Poza tym małe doświadczenie nie pozwala mu na dobrą walkę z tylnim wiatrem i jeśli taki go napotka to nie odleci.
Kraft obecnie w lepszej formie aniżeli rekin. I nie mówię, tu o lotach ale ogólnie o sposobie skakania w minionych tygodniach. Stefan jest ostatnio w takim gazie, że jako jeden z nielicznych może na równi rywalizować z Peterem Prevcem i to właśnie ta dwójka powinna dziś zawalczyć o 1 miejsce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
P 190

przemek62200

Użytkownik
STS
Takeuchi - Stękała 1 @1.3
Janda - Hazedtinov 1 @1.18
Ito - Kranjec 1 @1.4
Murańka - Hlava 1 @1.3
Larinto - Kornilov 1@ 1.5
ako @4.19
Pierwsza para wg mnie bardzo pewna, jedyne zagrożenie to fakt, że są to typy na I serie, więc teoretycznie każdemu może wyjść jeden skok. Andrzej wczoraj w konkursie całkiem niezłe skoki, w treningach i kwalach dużo gorzej, ale to już pewna prawidłowość się robi, że Andrzej w konkursach wypada lepiej i chwała mu za to ;) Jednak jego lepsze skoki konkursowe to nadal za mało na Japończyka, który ostatnio w dobre formie, solidne wyniki i dzisiaj się spodziewam, że będzie dużym wsparciem dla swojej drużyny. Tutaj w Lahti tylko to potwierdza, wczoraj skoki powyżej 120 m. poza pierwszym konkursowym 119 m., także powtarzalnie i bardzo dobrze.
Typ na Jande to bardziej typ przeciwko Rosjaninowi i cieszę się, że STS daje pary z tymi ogórami, bo można pokorzystać, mimo niskich kursów. Kuba w Lahti nieźle, wszystkie skoki powyżej 115 m., gdzie Hazedtinovi w najlepszym skoku sporo do tego brakowało. Zresztą co tu opisywać, skoczek o 2 klasy lepszy, raczej typ bezproblemowy na podbicie kursu.
Ito - Kranjec, tutaj miałem największe wątpliwości, bowiem, mimo ogromnej nieregularności Roberta, stać go na jeden dobry skok i moze się tak wydarzyć w I serii konkursowej. Ponadto da się u niego zauważyć pewną prawidłowość, że po konkursach na mamutach nie psuje już tak swoich skoków, co nei zmienia faktu, ze przy tym zawodniku niczego nie można być pewnym. Jednak pomimo tego nie przekreśla to typu na Japończyka. Skacze tutaj bardzo dobrze i nawet przy założeniu, ze Słoweńcowi wyjdzie skok, typ nie musi być przegrany, bo Ito jest w dobrej formie, skacze w Lahti daleko i na pewno będzie mocnym punktem drużyny japońskiej.
Zagram też w stronę Klimka, który spisuje się całkiem nieźle w Finlandii i wyżej cenię jego ogólne umiejętności od Hvali. Kilka metrów przewagi powinno być, jeśli nie to maksimum co Hvala może wywalczyć w tej parze to zbliżone odległości i jakaś minimalna przewaga (?) w co osobiście nie wierzę, bo w każdym dotychczasowym skoku jest słabszy od Klimka.
Na koniec fajny kurs się trafił, mimo że para mocno ogórkowa. Larinto u siebie skacze, jak na swoją obecną formę, dobrze. Wczoraj skoki 112 m., 117 m., 124!! m., co na dzisiejsze realia fińskie było bardzo dobrymi skokami. Kornilov nie zakwalifikował się do konkursu indywidualnego, słabo skacze i ogólnie jest kiepski tak jak Larinto, jednak Fin ma spory handicap w postaci znajomości tej skoczni i swojej publiczności, dlatego śmiało gram w jego kierunku.
STS
Matura - Sakuyama 2 @2.1
Stoch - Lanisek 2 @2.05
ako @4.3
Bardzo delikatnie pograne na dogów, przy odrobinie szczęścia fajne ako można trafić. Sakuyama - Matura, wyrównana para, nie wiem dlaczego Matura ma być faworytem, chyba tylko dlatego, ze Kento zepsuł wczoraj swój konkursowy skok. W drugiej parze wg mnie kursy powinny być wyrównane, a w ónibecie są wręcz odwrócone, dlatego muszę skorzystać z tego kursu. Zresztą granie czegokolwiek w strone Kamila ostatnio źle się kończy, więc może czas zacząć grać przeciwko niemu. Fakt, że Lanisek potrafi spartolić skok, ale to samo ostatnio tyczy się Kamila, dlatego nie rozumiem dlaczego miałby być faworytem w tej parze.
Ónibet
Japonia - Polska 1 @1.55
Tande - Freitag 1 @1.35
ako @2.09
Tutaj myślę, ze można mocniej wejść w takiego dubla. Japończycy mają trzech bardzo dobrze skaczących zawodników - Kasai, Ito, Takeuchi, po któych nie spodziewałbym się marnowania skoków. Swoją siłę zresztą Japończycy pokazali w ostatnich zawodach drużynowych. Zagadką pozostaje Sakuyama, jeśli on nie zepsuje swoich skoków to Samuraje mogą powalczyć może nawet o podium. A po Polakachnie spodziewam się fajerwerków. Faktem jest że cała czwórka skacze tutaj równo, bo dzisiaj nie jestem w stanie przewidzieć, który z Polaków będzie najlepszy, a który najgorszy, jednak taki brak lidera nie wydaje mi się korzystny. Jednak te wyrównane skoki są zdecydowanie gorsze, niż bardzo dobre skoki trójki Japończyków. Nawet przy założeniu, że Sakuysama zawali im konkurs, wcale nie oznacza tego, że będą oni w koncowym rozrachunku za Polakami. Kurs również wydaje się przyjemny do pogrania, więc korzystam ;)
I dorzucam Tande. Nie spodziewałbym się nigdy, że to napiszę ale możemy sie spodziewać po nim solidnych skoków. Świetnie sobie tutaj radzi, ostatnio forma jest bardzo dobra, pojawiła się powtarzalność skoków, nic tylko grać w jego kierunku. A Freitag w swoim stylu, bez rewelacji, solidnie, dzisiaj myślę, że to za mało na na Norwega.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Witamy w sobotnie przedpołudnie z Lahti, gdzie od poznych godzin nocnych pada śnieg - spadlo juz ok. 10cm białego puchu. Temperatura utrzymuje sie w okolicach zera, ale największym problemem może byc dzisiaj wiatr. Według prognoz siła wiatru może dziś wynosić nawet 6m/s w godzinach konkursu.

Taka informacja widnieje na stronie skijumping.pl

W takim razie warto ostrożnie dobierać stawki.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Warunki poki co dobre. Kombinacja odbyła się bez większych problemów. Na chwilę obecną wiatr jest dość słaby i oby tak pozostało do godz. konkursu.

Norwegia wygra - 1,35
Japonia - Polska 1 1,45

= 1,96 Betsafe

Zwrot zawody odwołane


Wczoraj Norwegowie pokazali moc. Wszyscy znaleźli się w czołówce konkursu. Żadna ekipa nie ma tak wyrównanej czwórki baa nawet ciężko znaleźć w innych drużynach po 3 równych skoczków na wysokim poziomie.
Japończycy mają mocnych Ito i Kasaiego. Do tego Takeuchi napewno nie zawali skoków i w porównaniu z naszymi w najgorszym razie wyjdzie na 0. Najsłabsze ogniwo Sakuyama. Jeśli on nie zawali totalnie swoich skoków to bez problemu Samuraje nas wyprzedzą. U nas ciężko wskazać lidera a tokowy napewno jest potrzebny bo wystarczy że jeden z naszych spartoli skok i nie ma komu odrabiać a Japończyków do odrabiania sa i Ito i Kasai.
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Lahti - Drużynówka sobota 16:30
(279) Norwegia - inna drużyna 1 @ 1,40
(291) Japonia - Polska 1 @ 1,40
(293) Finlandia - Rosja 1 @ 1,60
AKO @ 2,76 milenium



Norwegia zdecydowany faworyt do wygranej. W Oslo wygraną im nieoczekiwanie Słowenia zgarnęła, ale tam Domen, Kranjec i Tepes skakali zaskakująco daleko. Owszem mam obawy jak skoczy Fannemel i wczorajsze jego wysokie msc budzi we mnie niepokój pewien, bo ostatnio był rozchwiany, ale pozostała trójka Gangnes, Tande i Forfang to trójka jakiej nie ma w innej reprezentacji więc to zdecyduje. Bo np Austria ma tylko mocną dwójkę, a Słoweńcy pewny tylko P.Prevc.

Japonia pewna trójka Kasai, Ito i Takeuchi + Sakuyama, który wczoraj zawiódł, ale skoki w granicach 110-115m jest w stanie dziś wykonać spokojnie.
U nas Stękała, Murańka, Hula i Stoch. Nie ma wyraźnego faworyta, owszem każdy może jakiś dobry skok wykonać, niby Hula pewny, ale czy dziś też tak będzie? Stękała zaskakiwał, ale jak patrzę przez pryzmat każdej pary JPN vs POL to tylko w drugiej grupie Stoch - Sakuyama na korzyść Polaków mi wychodzi...
Dla przypomnienia PŚ Oslo, gdzie skakano w niemal identycznych składach i Japonia 3msc, a Polska 6 msc z około 30 pkt straty do JPN.


Finlandia z Rosja to walka o 8 msc czyli o drugą serię. Kurs może mógłby być i wyższy, ale nie jest bo Rosja to dramat. Finowie rokują o tyle lepiej w porównaniu do Ruskich, że mają Larrinto, Asikainena i Maette, którzy w kwalifikacjach skoczyli w przedziale tych 110-114m, konkurs nie wyszeddł, ale z Rosjan w konkursie był tylko Hazedtinow i Klimow więc powiedzmy, że Hazedtinow jest taką odpowiedzią na dobre skoki Larrinto, ale potem cała trójka na korzyść Finów jak dla mnie. Bazhenow, Klimow i Kornilow skaczą fatalnie. Znajomość skoczni w Lahti raczej będzie sprzyjała Finom. Ja tak to widzę.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Pierwsza para wg mnie bardzo pewna, jedyne zagrożenie to fakt, że są to typy na I serie, więc teoretycznie każdemu może wyjść jeden skok. Andrzej wczoraj w konkursie całkiem niezłe skoki, w treningach i kwalach dużo gorzej, ale to już pewna prawidłowość się robi, że Andrzej w konkursach wypada lepiej i chwała mu za to Jednak jego lepsze skoki konkursowe to nadal za mało na Japończyka, który ostatnio w dobre formie, solidne wyniki i dzisiaj się spodziewam, że będzie dużym wsparciem dla swojej drużyny. Tutaj w Lahti tylko to potwierdza, wczoraj skoki powyżej 120 m. poza pierwszym konkursowym 119 m., także powtarzalnie i bardzo dobrze
Pozwolę się nie zgodzić, zważywszy na to, że może być wietrznie, a Andrzej mimo niedużego doświadczenia potrafi wykorzystać warunki i ciągnie odległość.Dla mnie para 60/40 na korzyść TT, a kurs w mojej opinii nie zachęca do gry na Japończyka.
Ze swojej strony proponuję:
Norwegia - zw- 1,45
Lanisek - Aschenwald 1 1,37
Kraft -Ito 1 1,4
Kasai - Koudelka 1 1,37
D.Prevc - Wank 1 1,7
Kytoesaho - Bazhenov 1 1,55
ako-10,0
Z powyższych typów układam triple i duble, ale gram też całe ako. Ciekawe czy warunki pozwolą na konkurs, liczę, że podobnie jak wczoraj na złych prognozach się skończy. Faworyt - wiadomo, Norwegia teoretycznie bez słabych punktów, poza skaczącą 4 mogliby też skakać Hauer czy Stjernen i nie osłabiłoby ich pozycji.
Z par na 1 serię - Kraft, dzięki słabszemu wynikowi z wczoraj zestawiony z Ito po niezłym kursie, dziś pewnie się zrehabilituje za słabszy piątek i będzie jednym z dwóch liderów Austrii, nie widzę szans dla Daiki w tym starciu.
Lanisek z najsłabszym Austriakem....para trochę nieporozumienie, Aschenwald może mocno obniżyć wynik całej kadry dziś, wczoraj nie awansował do 2 serii. Lanisek swoje powinien zrobić i przeskoczyć kilka metrów rywala.
Znowu na Kasaiego...Koudelka wczoraj wykręcił świetny wynik i co starczyło na Stocha, nie starczyło na Kasaiego i dziś też nie wystarczy. Nori skacze imponująco i nie zawala, co najwyżej pada ofiarą przeliczników, belek i wiatru...
Domen wczoraj słąbo, Wank jeszcze słabiej, normalnie nie ruszałabym tej pary, bo jednak Wank rzadko w drużynie zawala, a Domen w trudnych warunkach może sobie nie poradzić, jednak róznica potencjału obu skoczków i kurs 1,7 na młodego....nie mogłem przejść obojętnie ;-)
Na koniec dosyć &quot;egzotyczna&quot; para, młody Fin, który na ostatnich mistrzostwach Finlandii zdobył złoty medal kontra nowy w stawce z Rosjan. Tutaj przypuszczalnie dwa słabe skoki, ale skacząca u siebie nadzieja gospodarzy powinna wykorzystać atut własnej skoczni i nawet w trudnych warunkach skoczyć te 100m z hakiem, o co nie jestem pewien w przypadku Rosjanina
 
ted 10,4K

ted

Forum VIP
Możecie teraz łączyć H2h na betsafe? Mi piszą że się nie da.

edit// rzeczywiście można, tylko Norwegia muszę win dać zamiast h2h z rest.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Trudno się nie zgodzić z Waszymi analizami, logicznie rzecz ujmując Japońce powinni spokojnie nas pyknąć, ale jak pisałem z Robsonem na pw....czuję, że dziś Polacy odwalą jakiś numer in plus i zajmą wyższe niż ustawowe 6 miejsce, a to oznacza, że będą wyżej od jakiegoś faworyta (faworytów). Osobiście nic z naszymi nie ruszałem, bo to tylko przeczucie i trudno to logicznie opisać ;-) ot tak pozwoliłem sobie na luźną dygresję, bo i tak mało osób coś pisze ostatnio hehe...
Powodzenia wszystkim!
 
P 190

przemek62200

Użytkownik
w drugiej części sezonu nie mam szczęścia do typowania, jak nie mam czasu obstawić to skaczą, jak mam chwilę wolną na analizę to odwołują ;)
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
w drugiej części sezonu nie mam szczęścia do typowania, jak nie mam czasu obstawić to skaczą, jak mam chwilę wolną na analizę to odwołują ;)
lepiej odwołać niż wtopić kasę w wypadku jakiegoś cyrku na skoczni;-)
jutro prognozy jeszcze gorsze,więc chyba skończy się ubogo jak to w Finlandii....a oni chcą tam MŚ jeszcze robić ....ech:/
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
no i elegancko....skoki na normalnej skoczni;-)
Milenium wcześniej wystawiło kursy z adnotacją, że dotyczą one niedzielnego konkursu bez względu na rozmiar skoczni. Zaryzykowałem i pograłem typy w oparciu o założenie, że właśnie tam spróbują rozegrać konkurs.
Nie będę pisał rozbudowanej analizy, bo nie wiadomo czy nie pójdzie ona w piach, bo konkurs i tak jest mocno zagrożony ;-)
Prevc - inny zawodnik 1 1,8
Tande - Freund 2 1,91
Wellinger - Wank 1 1,62
Kranjec - Poppinger 2 1,91
Stoch - Janda 1 1,4
Ammann - Hauer 2 1,8
Z PP poszedłem na łatwiznę, jest megamocny, najmniej podatny na zmienne warunki, faworyt - będzie chciał się odegrać z piątek.
Freund głównie ze względu na zawyżone na noty co na małej skoczni ma duże znaczenie, plus doświadczenie którego może młodemu Norwegowi brakować.
Wellinger na normalnych skoczniach potrafi skakać, jest lepszym skoczkiem od Wanka - stawiam na zawodnika z większym potencjałem, kurs zachęca.
Jak zmienne warunki to zawsze przeciwko Kranjcowi...tu z Poppingerem, któremu skacze się w Lahti dobrze, liczę, że nawet średni skok Austriaka wystarczy w tej parze.
I na Kamila....chociaż mam obawy czy nie będzie zwrotu jeśli któryś z nich (obaj?) nie przejdą kwali....jeśli Stoch skoczy jak w piątek wystarczy...a jeśli założymy, że i tak odbędzie się max 1 seria to szanse Kamila rosną.
Mała skocznia czyli przeciwko Ammannowi, który na starcie traci notami, dałem go w parze z Haurem, którego doceniam bardziej niż buki. Młody w piątek dwa niezłe skoki, wystarczające na Simiego.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na chwilę obecną sprawa wygląda następująco:


Konkurs drużynowy dzisiaj na dużej skoczni HS127.
Zapowiadają znowu spory wiatr więc kolejny raz może być problem przeprowadzić konkurs.
 
K 9

kozel

Użytkownik
Druzynowka:
Fortuna: Japonia-Slowenia 1 @1,85 ✅
W Słowenii nie ma Laniska i Domena (ze wzdlędu na MS juniorów), wiec będą pewnie skakać w składzie: Peter, Kranjec, Tepes, Hvala. Skocznia w Kuopio należy do mniejszych obiektów, więc Kranjec i Tepes będą w gorszej sytuacji. A Japonia ma trójkę pewniaków Kasai, Takeuchi, Ito. Czwarty pewnie będzie Tochimoto, który ostatnio jest w dość dobrej formie.
Z kwalifikacji: Muranka-Eisenbichler 2 @ 1,9 ⛔
U Niemca widać zwyżkę formy. Oddaje równe skoki. Natomiast Muranka średnie skoki przeplata ze słabymi.
Niestety ani w Fortunie ani w Sts-ie nie można łączyć drużynówki z kwalifikacjami. Dziwne. Jedynie w Milenium pozwalają na to.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Odpowiadając globalnie na otrzymane wiadomości na pw: sorry, dziś nie dałem rady wrzucić swoich typów - postaram się jutro coś zapodać, jeśli buki odpowiednio wcześnie wrzucą ofertę ;-)
pozdrawiam!
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom