>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Skoki narciarskie 2015/1016 - Willingen (08.01 - 10.02.2016)

Status
Zamknięty.
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP

Po nieudanym dla Polskich skoczków TCS, nasza kadra wybiera się do Niemiec w zmienionym składzie. Słabo spisujących się Stocha i Kubackiego zastąpi dawno niewidziany Janek Ziobro oraz ... Jakub Wolny, który po ciężkiej kontuzji wraca do reprezentacji Polski. Jak zaprezentują się nasi zawodnicy?

Program zawodów:

Piątek, 08.01.2016
11:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 09.01.2016
17:00 - Seria próbna
18:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 10.01.2016
14:45 - Seria próbna
15:45 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego​

Taka mała notka administracyjna. Na każde zawody będzie zakładany odrębny temat, który będę zakładał ja, bądź pod moją nieobecność inny moderator. Proszę o dostosowanie się do tego postulatu. Kolejna sprawa to obowiązek rozliczenia swoich postów. Będzie to jeden z głównych warunków w celu przyznawania rang ze sportów zimowych.
Zachęcam do dyskusji ;)
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Nasi w awizowanym składzie i w obecnej formie nie mają szans na wysokie miejsce, nawet Czesi wydają się być poza zasięgiem, jeśli oczywiście wystartują w podstawowym składzie (Koudi,Janda, Matura, Hlava), powinno nam starczyć metrów na pokonanie Rosjan i Szwajcarów, ale to niestety marne pocieszenie.
Skład i kolejność na podium jest chyba oczywista i jeśli pogoda pozwoli, a trenerzy nie będą kombinować ze składami, to nie powinno być niespodzianek;-)
Szykuje się fajny konkurs, dalekie skoki....taka namiastka MŚ w lotach!;-)
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Nasi wystąpią w składzie Stefan Hula, Maciej Kot, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Jan Ziobro. W tym składzie nie mamy żadnych szans z Austria, Niemcami, Czechami, Norwegia, Słowenia. Przeskoczymy raczej na pewno Rosję, bo w obecnej sytuacji nie mają lidera swojego zespołu, a każdy skacze beznadziejnie. O 7 miejsce powalczymy z Szwajcarami. Wszystko zależy od dyspozycji Deschwandena, jeśli będzie skakał równie kompromitująco co w turnieju. To powinniśmy wskoczyć na wspomniane 7 miejsce. Bo Egloff i Peier mogą nawet nie zakwalifikować się do niedzielnego konkursu. Tak jak wspomniał hristo szykuje nam się świetny konkurs, Willingen to cudowna skocznia. Prognozy pogody mówią o braku mrozu i deszczu. Więc kto liczył na malownicza scenerie, musi poczekać na inne konkursy. Reasumując, ja już nie mogę się doczekać na kolejne zawody. A już jutro kwalifikacje.
Peter Prevc jest w prze-ogromnej formie, a przynajmniej był. Bo niekiedy kilka dni, rozprężenie, inny rozbieg, inna skocznia i wiele może się zmienić. Nie mówię że tak będzie ale...jedno jest pewne. Słoweniec nie będzie wygrywał cały czas, przecież to jasne jak dwa razy dwa. Freund w ostatnim konkursie udowodnił że byłem w błędzie, jego problemy zdrowotne to była ściema, albo po prostu tak szybko doszedł do siebie. Dodatkowo Severin pokazał że również potrafi doskonale skakać, w drugim skoku był dosłownie o pół punktu gorszy od Prevca. Do czego dążę, do tego że uważam że Freund wcale nie jest bez szans w pojedynku z Peterem na &quot;swojej ziemi&quot;. Ponownie wspierany tysiącami kibiców w Willingen powalczy o zwycięstwo, a skakać tutaj potrafi doskonale. Wygrywał tutaj dwukrotnie, rok temu i w 2011. Poza tym Od dwóch sezonów najniżej był tutaj na miejscu trzecim. Reasumując, jeden i drugi jest w wysokiej formie, decydować może dyspozycja dnia. Freund skacze u siebie, lubi tą skocznie i kręci tutaj dobre wyniki. Kurs? 1.30 do 3.20. Przed konkursem wchodzę w to, bo kto wie czy po treningach i kwalifikacjach nie dojdzie do korekty. A może nawet będzie można zrobić surbet? No risk no fun jak to mówią.
Severin Freund - Peter Prevc 1 @ 3.20 [Betsafe]
Dziwna para, dla porównania bukmacherzy naziemni wystawili Fannemela w parze ze Stjernenem który w obecnej dyspozycji jest o wiele lepszy od Tande. No ale do rzeczy, Anders w ostatnich konkursach: 18, 12, 7, 4. Tande dla porównania: 21, 46, 30, 10. Widzimy 4:0 dla starszego Norwega, i stąd moje zaskoczenie, że taką parę ktoś wystawia. Dla Fannemela taka skocznia, jak ta w Willingen jest idealna. Można na niej odlecieć. Rok temu Anders tutaj 5 i 8, czyli bardzo ale to bardzo ładnie. Tande zajął natomiast odległe 37 miejsce. Powinno być dobrze.
Anders Fannemel - Daniel Andre Tande 1 @ 1.50 [Betsafe]
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Wygrywał tutaj dwukrotnie, rok temu i w 2011
Rok temu wygrał Kamil, Severin był trzeci....;-)
Miał najlepszy wynik indywidualny w konkursie drużynowym, ale i tak Niemiaszkom nic to nie dało, bo mieli w drużynie Eisenbichlera;p
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Człowiek podał typy, walnął analizę i .....go wywaliło;/ Szczerze to nie mam siły pisać drugi raz tego samego. Wyjątkowo wrzucę suche typy, bo ciekawe ako się uzbierało, a buki w przypadku gdy nie ma treningów jeszcze śmiesznie dobierają pary i kursy;-)
Kwale z milenium:
Koudelka - Janda 1 1,37
Ito - Ammann 1 1,72 zwrot
Tochimoto - Zografski 1 1,7 zwrot

Lanisek - Tepes 2 2,05
ako:8,21
Jak podawałem typy to nie było jeszcze informacji, że Japończycy odpuścili Willingen, ważne że reszta
✅ :)
Tak po jednym zdaniu, bo zanim mnie wywaliło to za bardzo się rozpisałem:
- para dobrana na wyrost, fajnie, że Jandzie wyszedł ostatnio konkurs, ale Koudi złapał formę i to wyższą, ciut wcześniej, zdążył ją też ustabilizować-mocny bet
- Ito forma w górę, Amman też, Ito potrafi odlecieć, Amman też, Ito potrafi zrobić telemark, Amman.....? Obaj będę wysoko w kwalach, ale poza handi za noty forma Ito idzie bardziej pionowo w górę, a kurs jest naprawdę kuszący.
- Zografski będzie walczył o wejście do głównego konkursu, Japończyk to nr 6 w kadrze i może będzie chciał powalczyć z Kobayashim i Sakuyamą o miejsce w kadrze i drużynie na MŚ;-) Typ zdecydowanie przeciwko Bułgarowi.
- Lanisek już powoli, stopniowo w dół, Tepes po powrocie z treningów na ostatni konkurs z cyklu TCS wygląda na świeżego, rzadko na niego stawiam, TOP3 najbardziej chwiejnych zawodników, ale na lotach trzeba go szanować, a Wilingen to przecież &quot;małe loty&quot; ;-)
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Podobnie jak Wy uwielbiam skocznie w Willingen, jednak zawody są w tak niefortunnym terminie, zaraz po TCS i tuż przed MŚ w lotach, że niestety lista startowa na dzisiejsze kwalifikacje liczy sobeie zaledwie..56 zawodników!
Do Willingen nie przylecieli w ogóle Japończycy, a szkoda bo zawsze dodali by większych emocji w drużynówce. Zatem @hristo dwa zwroty w tym ako na kwalifikacje Cię czekają :p
Ja na dzisiejsze kwalifikacje nic nie wypatrzyłem ciekawego i godnego zagrania. Poczekam na jutrzejszą drużynówkę, choć też coś czuję, że może być ciężko skleić coś ciekawego na jutro bo raczej są trzy drużyny odstające i cala reszta...
Lista startowa na dzisiejsze kwalifikacje -&gt; http://www.skokinarciarskie.pl/aktualnosci/14596,PS_Willingen_56_skoczkow_na_starcie_Bez_Stocha_Schlierenzauera_i_Japonczykow
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
KWALIFIKACJE.
Już do naszych orłów Kruczka nie ma siły, jak również do ich tłumaczenia. Maciej Kot zakwalifikował się w tym sezonie do drugiej serii aż 4 razy! Naprawdę super powrót do regularnego skakania w pucharze świata przez Macieja Kota. W turnieju tylko potwierdził swoja beznadziejną formę, miejsca: 32, 36, 35, 28. Ktoś może powiedzieć - jest progres, w końcu udało się awansować do drugiej serii. Jan Matura od GA-PA zaczął skakać naprawdę poprawnie i równo, miejsca 28, 15, 25 tylko to potwierdzają. Przecież w ostatnim konkursie w rundzie K.O pokonał Kamila Stocha, chociaż nie był faworytem. Matura skacze na swoim poziomie, czyli skok na miejsce 20-30, nie psuje skoków. Kot? Kot jest niestabilny, skacze w kratkę. I właśnie wygranej upatruje w równości Jana Matury. A Kotowi po prostu nie ufam, kombinuje z kombinezonami, a tak naprawdę problem leży w głowie.
Jan Matura - Maciej Kot 1 @ 1.40 [STS] 7-22 ✅
Niewątpliwie Wankowi wyszedł turniej czterech skoczni w którym zajął wysokie 10 miejsce. Zawsze w konkursie dość równe skoki które gwarantowały miejsca w środku stawki, nie pamiętam Wanka aby wcześniej tak równo skakał. No dobrze, wszystko ładnie pięknie. Wystawiony przez analityków został w parze z Hauerem. Spojrzałem na wyniki kwalifikacji i 4:0 dla Norwega, a tutaj widzę na Hauera @ 2.35? Oczywiście w konkursach lepszy był zawsze Wank, ale konkurs to co innego. Są to zawodnicy na podobnym poziomie, i według mnie ta para - tym bardziej jeśli chodzi o kwalifikacje, gdzie oddaje się jeden skok, jest wyrównana. Idealnie to pokazuje klasyfikacja generalna gdzie Wank jest na 16 miejscu a Hauer na 17. Dla porównania kurs w [eFORTUNA] to tylko @ 2.0 na Joachima.
Joachim Hauer - Andreas Wank 1 @ 2.35 [STS] 16-10 ⛔
Brak słów, ten durny [STS] ponownie wystawia taką parę przy sporej różnicy kursowej. Pisałem ostatnio: &quot;Naprawdę nie rozumiem na jakiej podstawie wystawiane są takie kursy, naprawdę. Ta para to jak rzut moneta, tylko Bóg jeden wie jak oni skoczą. Dwóch totalnych leszczy którzy nadają się do ścinania kalafiorów w Holandii a nie skakania w T4S. Marat i Radik Zhaparov to słabeusze. I po prostu raz jeden poleci nie 100 metrów a 105 a raz drugi. I tak właśnie było w treningach miejsca Marata 60 i 59, miejsca Radika 55 i 60. W turnieju też raz jeden, raz drugi jest lepszy - w kwalifikacjach. Bo do konkursu jeszcze im się nie udało przejść. Nie ma tu co tłumaczyć po prostu kurs jest fajny a para wyrównana, a w skokach lubię to bardzo. Stawka umiarkowana jak zwykle.&quot; - i na tym mógłbym w sumie poprzestać. wtedy Radik był lepszy, ale to nie zmienia faktu że para wciąż 50/50.
Marat Zhaparov - Radik Zhaparov 1 @ 2.25 [STS] 35-36 ✅
O Deschwandenie pisałem przy poprzednim konkursie. Gregor jest w fatalnej formie, po konkursie w Engelbergu gdzie skakał naprawdę na dobrym poziomie, jak na niego, zaciął się i skacze tragicznie. Przypomnę raz jeszcze, Oberstdorf 37, GA-PA 49, Innsbruck 61, Bischofshofen 49. Czy potrzebny jest tu jakiś większy komentarz? Moim zdaniem powinien potrenować spokojnie, a nie brać udziału w pucharze świata. Karl Geiger wybitnym skoczkiem nie jest, ale w turniejowych konkursach wstydu nie przyniósł. W pierwszym konkursie 26, potem 32, 31 i 40. Teraz skacze ponownie na własnym terenie. Uważam że Deschwanden jest w beznadziejnej formie i ponownie, powinien przegrać sam ze sobą. W obecnej dyspozycji gram w stronę Geigera który skacze o te pare metrów zawsze dalej.
Karl Geiger - Gregor Deschwanden 1 @ 1.47 [eFORTUNA] 17-26 ✅
O, tym razem [MILENIUM] zaszalało pięknie, pojedynek dwóch wysłanników Putina. Mowa tutaj o Klimovie i Hazetdinovie, ten pierwszy zdobył aż 16 pkt w Pucharze Świata, ten drugi całe 13. O ich występie w T4S najlepiej powiedzieć &quot;że był&quot; i tyle. Jeden i drugi słaby, bardzo słaby. Klimov zakwalifikował się do zawodów w GA-PA i Oberstdorfie, natomiast Ilmir wystąpił w pierwszej serii podczas konkursu w Oberstdorfie i Innsbrucku. To pokazuje że podobnie jak w przypadku Radika i Marata raz skoczy trochę lepiej jeden, raz skoczy trochę lepiej drugi. Poziom ich skoków jest podobny, nie wiem skąd ten kurs wymyślili, dla porównania w [STS] 1.90 do 1.70.
Ilmir Hazetdinov - Evgeniy Klimov 1 @ 2.50 [MILENIUM] 20-21 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Cześśść, z zimną głową, po chwili przerwy wracam. Miałem nie grać, ale już sumkę wysłałem, bo widząc takie perełki nie można przejść obojętnie. To, co najbardziej lubimy, czyli konkursy drużynowe, o taak, w końcu nie powinno być loterii i TAKIEGO SKOKU POPPINGERA, który zepsuł mi kupon w parze z... Hulą ????
No więc do rzeczy, sts wystawił ofertę, to biorę, bo kursy i forma wskazują na to, że się powiedzie:

Norwegia - Austria 1 @ 1.45

Kilka lat temu o wiele niższe kursy byłyby na Austriaków, ale... Hayboeck, Kraft, Poppinger (loteria) i Fettner. Potencjał jest, ale w porównaniu do nazwisk Norwegów? Znikome szanse.
Gangnes, Forfang, Tande (? - jeśli tak, to też loteria. Dlatego ZDECYDOWANIE stawiałbym na wystąpienie w składzie Stjernena) i Fannemel. Kadra szeroka. Forma nieziemska. Oni będą się bić o zwycięstwo z Niemcami. Austriacy o top 3 ze Słoweńcami. Tak czuję.
Polska - Szwajcaria 1 @ 1.30
Oj nie lubię stawiać na naszych, nie lubię. Ale taki kurs na.... na pojedynek ze... ze SZWAJCARAMI? Sorry, ale oprócz Ammanna teraz tam nikogo nie ma. Deschwanden jak przeleci bulę, to się cieszyć, no a reszta? Peier i Egloff czuję że wystąpią, bo raczej nawet 5. skoczka nie znajdą. No to mam nadzieję, że Kruczkowi nic do łba nie strzeli i wystawi Wolnego, Stękałę, Hulę i ech... Kota... nie jest to dream team, ale spodziewałem się innej pary, której bałbym się zagrać, np.: Polska - Rosja. Tam już Klimov z Hazedtinovem mogliby postraszyć. Tutaj Ammann za trzech nie skoczy.

Niemcy - Słowenia 1 @ 1.50

Na mamucie typ się odwróci, ale na razie jesteśmy na równie dużej skoczni - Willingen, gdzie grunt towarzyszy Niemcom. Obskakani są tutaj, wielu z nich ma osobiste treningi właśnie tu. Czwórka Niemców jaką typuję to Freund, Freitag, Wellinger oraz Wank. Solidnie to wygląda, na walkę ze Słoweńcami powinno być w sam raz, jeżeli Wank będzie skakał tak, jak do tej pory. Różnica pomiędzy Prevcem a Freundem powinna być niewielka, jakieś max 5pkt, ale zastanawiają skoki Tepesa i Kranca. Ja rozumiem, wiaterek pod narty i obaj lecą, ale czy musi wiać pod narty? Radziłbym się tym nie sugerować, a nawet jeśli, to przecież Wellinger czy Freitag też skakać potrafią. Młody Prevc ma swoje skoki i raczej jest tą drugą postacią w ekipie Słowenii. Ciężko będzie Krancowi i Tepesowi oddać dwa dalekie skoki, a tego po Wellingerze i Freitagu się jak najbardziej spodziewamy, a Wank dorzucić powinien swoje 3 grosze. Nie chcę pierdzielić głupot, że Prevc zmęczony, że to i tamto, bo nie wystartował w kwalifikacjach. Jeżeli Wank dotrzyma kroku Krancowi, to o wynik tej pary się nie martwię.

AKO @ 2.63 stawka 7/10
30
16
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Po pierwsze do Niemiec nie pojechał Kruczek Tylko został w kraju i trenuje ze Stochem,Murańką i Żyła. W Willingen z naszą kadrą jest Maciej Maciusiak trener kadry B. Skład był już podany po 20 jakoś kiepsko patrzyłeś pisząc analizę. Wolny,Stękała,Kot,Hula taka czwórka i taka kolejność będzie w konkursie startowała. A co do typów zgadzam się w 100% wielkie szanse wejścia niestety kursy już spadły.
 
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Po pierwsze do Niemiec nie pojechał Kruczek Tylko został w kraju i trenuje ze Stochem,Murańką i Żyła. W Willingen z naszą kadrą jest Maciej Maciusiak trener kadry B. Skład był już podany po 20 jakoś kiepsko patrzyłeś pisząc analizę. Wolny,Stękała,Kot,Hula taka czwórka i taka kolejność będzie w konkursie startowała. A co do typów zgadzam się w 100% wielkie szanse wejścia niestety kursy już spadły.
No tak, co do Kruczka to faktycznie, nie patrzyłem kto naszych puszczał z rozbiegu. Dzieki za sprostowanie. Tak samo jak nie patrzyłem żadnych składów przed pisaniem analizy, bo nie miałem na to czasu. Pisałem z pamięci. Z ciekawości spoglądając widzę teraz składy i zaskoczenie, coby nie było w składzie Norwegów brak Fannemela za sprawą Tande. Ja mu nie ufam, ale skacze tutaj całkiem przyzwoicie.
 
K 9

kozel

Użytkownik
Slowenia-Niemcy 2@2,0 Unibet ✅

Niemcy na swojej skoczni. Świetnie dziś skakali Freitag i Freund. Wank i Wellinger przyzwoicie, raczej nic nie popsują, czego nie można powiedzieć o trójce: Prevc D, Kranjec i Tepes. Zwłaszcza ta ostatnia dwójka jak będzie miała wiatr w plecy to nie poszaleją. Fenomenalny Peter nie odrobi całej straty, tym bardziej, że po T4S forma może byc odrobinę słabsza.
Czechy-Polska 1@1,5 Unibet ✅ bardzo szczęśliwie
Polacy rewelacyjnie w kwalifikacjach. Ale w konkursie się spalą i już tak dobrze nie będzie. A Czesi to rutynarze, a do tego trzech w formie na co najmniej pierwszą dwudziestkę w konkursie indywidualnym.
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
No tak, co do Kruczka to faktycznie, nie patrzyłem kto naszych puszczał z rozbiegu. Dzieki za sprostowanie. Tak samo jak nie patrzyłem żadnych składów przed pisaniem analizy, bo nie miałem na to czasu. Pisałem z pamięci. Z ciekawości spoglądając widzę teraz składy i zaskoczenie, coby nie było w składzie Norwegów brak Fannemela za sprawą Tande. Ja mu nie ufam, ale skacze tutaj całkiem przyzwoicie.
Szanujmy się, teraz spojrzałem dopiero dokładnie. Przecież to jest jawne wprowadzanie w błąd i coś takiego powinno być usuwane. Jak można nie sprawdzić składów grając drużynówkę. Piszesz o jakims Fannemelu którego nie ma w składzie jak również nie znasz kompletnie kadry na te zawody naszej drużyny. Kwestia poświęcenia dwóch dodatkowych minut. A nie pisania &quot;z pamięci&quot;, bo składy to podstawa. :roll: eh.
H2H TEAM
Chyba mój ulubiony konkurs drużynowy w sezonie. Mam nadzieje że również pod względem finansowym będzie sympatyczny. Przejdźmy jednak do analizy. Przejrzałem oferty większości bukmacherów zarówno stacjonarnych jak i tych internetowych i niestety nie każdy ma taką parę, ale według mnie słusznie. Dlaczego? Bo faworyt tej pary jest jeden, i to zdecydowany i jest nim reprezentacja Niemiec. Norwegia od początku sezonu fajnie punktuje, jednakże w obecnej chwili Tande ma zadyszkę, może tutaj do końca tego nie pokazuje, ale było to widać w turnieju. Stjernan skacze przyzwoicie ale tylko przyzwoicie. Gagnes skakał bardzo dobrze w turnieju, jednak tutaj nie potrafi przeskoczyć pewnego poziomu 124, 127, 126 - czy dziś będzie progres? I Forfang który tutaj również nie pokazywał się wybitnie we wczorajszych skokach. Niemcy piekielnie silni w Willingen. Dzisiaj w składzie Wellinger, Wank, Freitag, Freund. Szczególnie liczę na drugą dwójkę. Freitag pokazał we wczorajszych skokach że świetnie czuje się na tym obiekcie, natomiast Freund potwierdził że jutro ma realne szanse aby pokonać Petera Prevca. Jeśli patrząc na poszczególne rundy. W pierwszej rundzie Wank - Stjernen, i tutaj widzę remis z lekkim wskazaniem na Stjernena. W drugiej rundzie Wellinger - Tande, i tutaj również para remisowa, Tande niestabilny, Wellinger podobnie, jednak jego klasa jest wyższa. Trzecia runda Ganges - Freitag, i tutaj liczę na odjazd o ładnych kilka metrów. Ostatnia runda Fofrang - Freund, podobnie jak w trzeciej rundzie. Forfang nie ma szans na ten sam poziom co Severin, tu musi być też odjazd. Patrząc typowo na liczby, w pierwszym treningu ekipa Niemiecka była lepsza o 67.9 pkt, w drugim 13.6 pkt, w kwalifikacjach 23.4 pkt. Mowa jedynie o punktach za odległość. Generalnie prędzej ktoś spieprzy skok u Norwegów niż u Niemców. Powinno być dobrze i obyć się bez niespodzianki.
Reprezentacja Niemiec - Reprezentacja Norwegii 1 @ 1.40 [STS] 1-2 ✅
Naprawdę nie wiem gdzie kolega powyżej znalazł taki kurs na Niemcy w tej parze, ale chętnie się dowiem. Bo według mnie to nie realne. Ale może jednak. Niemców opisałem wyżej, solidna czwórka. Gdzie każdy dodaje coś od siebie. Niemców dziele na dwie połowy, pierwsza połowa to dwóch solidnych skoczków i druga połowa to dwóch &quot;FF&quot; którzy dzisiaj odlecą w dwóch seriach. Co do Słowenii, jeszcze przed wczorajszymi skokami nie byłoby mowy o ich szansach w tym konkursie. Jednak podwiało Tepesowi, podwiało Kranjcowi, skoczyli odpowiednio 139 i 136 zajmując 1 i 4 miejsce i nagle stali się równorzędnym kandydatem do walki? Przypomnę że w treningach jak powiało w plecki to Ci Panowie latali po 120-125 metrów. Wiatr nie będzie im wiecznie sprzyjał. Mam w pamięci jak Słoweńcy mobilizują się do konkursów drużynowych, i każdy daje o kilka procent więcej niż jeszcze chwile wcześniej. Jednakże ufam że ekipa Niemiecka wspierana przez tysiące kibiców, również się zmobilizuje. Jeszcze tylko szczypta liczb. W pierwszym treningu (odejmując skok Freunda, bo Prevc nie skakał, więc liczę że Peter skoczyłby tak samo) Niemcy lepsi o 42.5 pkt, 26.8 pkt. W kwalifikacjach natomiast o 26.1 pkt lepsza Słowenia, jednak każdy z nich miał wiatr pod narty. W reprezentacji Niemiec nie dość że Freitag skakał z niższego najazdu to jeszcze korzystne warunki miał tylko Wank. Któremu lekko wiało pod narty podczas jego skoku.
Reprezentacja Niemiec - Reprezentacja Słowenii 1 @ 1.65 [bWIN] 1-4 ✅
Jak się bawić to się bawić, cała naprzód na naszych zachodnich sąsiadów. Trzeci raz nie będę się na pewno powtarzać. Wszystko opisane analizę wyżej, i dwie analizy wyżej. Co do Austrii to szalony dla nich sezon. Gregor Schlirenzauer już zakończył swój występ w tym sezonie. Stefan Kraft skacze jedynie na swoim poziomie z tamtego sezonu, tylko w pojedynczych próbach. Poppinger? Miejsca w T4S chyba najlepiej go opiszą: 27, 56, 42, 35. Wczoraj zajął drugie miejsce w kwalifikacjach, udał mu się skok, a przy okazji podwiało pod nartki. W treningach 23 i 12. Poza Kraftem i Poppingerem zobaczymy również Fettnera, który jest typowym zawodnikiem na miejsca 20-30, wczoraj 120, 130, 130. Ale on podobnie jak Poppinger nie jest kimś, na kim można opierać siłę reprezentacji. Na końcu Hayboeck o którym wiele nie trzeba pisać, klasa. Ale czy klasa na miarę Prevca i Freunda? Wczoraj w każdym skoku gorzej o Freunda, odpowiednio o 6 pkt, 23 pkt, 5 pkt. Stefan Kraft w pierwszej rundzie powinien zrobić jaka przewagę nad Niemcami ale potem po dwóch skokach Freitaga i Wellingera to nasi sąsiedzi wyjdą na prowadzenie. A Freund tylko dokończy dzieła. Jeśli chodzi o porównanie treningów i kwalifikacji. W pierwszym treningu Niemcy lepsi o 34.4 pkt, w drugim o 57 pkt. W kwalifikacjach remis, ale tam Freitag leciał z niższego rozbiegu, na własne życzenie. Reasumując, jeśli ktoś ma tu spieprzyć to będzie to Kraft, Poppinger lub Fettner.
Reprezentacja Niemiec - Reprezentacja Austrii 1 @ 1.20 [Betsafe] 1-3 ✅
Doskonale rozumiem wszystkich którzy grają zakłady w stronę Czechów i ich nie neguję, zwłaszcza po kursie 1.4 czy 1.5, jest to dla mnie w 100% do zaakceptowania. Jednakże ruscy wyskoczyli z kursem blisko 4.0 na naszych reprezentantów co jest dla mnie przesadą patrząc że wszyscy inni wystawili kursy lekko ponad trzy. Surbet na poziomie 3.36% zresztą już jest gotowy, i pewny zarobek. Możemy pisać wiele złego na temat naszej kadry, to prawda. Jednak nie zaprzeczymy faktom że Czechy to żadne gwiazdy. Jak również temu że żaden z naszych zawodników nie skoczył beznadziejnie w seriach treningowych czy kwalifikacjach. Każdy skoczył jak na swój poziom dobrze albo bardzo dobrze. Oczywiście reprezentacja Czech w treningach i kwalifikacjach była lepsza, ale o nie wiele. Jeśli nasi skoczą równo (tak wiem, marzyciel) to mamy całkiem realne szanse na wygranie w tej parze. A przy tym kursie nie sposób nie zaryzykować. Konkursy drużynowe też rządzą się swoimi prawami.
Reprezentacja Czech - Reprezentacja Polski 2 @ 3.95 [MarathonBet] 5-6 ⛔ 0.2 pkt ????
O naszych pisałem choćby analizę wyżej, wszystko na ich temat już zostało napisane. Szwajcaria to Ammann i długo długo nic na chwile obecną. Który jeśli będzie kombinował z belkami to może nie wyjść mu to, tu na dobre. To pokazały już kwalifikacje, gdzie nie uzyskał 95% długości skoczni i nie dostał bonifikaty za rozbieg. Natomiast prędkość miał aż o kilometr mniejsza od Stjernena który skakał po nim. Jeszcze nie dawno obok Simona, był Deschwanden, który jednak ostatnio skakał tragicznie, tutaj może troszkę lepiej niż na T4S bo 38, 34 i 26 (bez czołowej dziesiątki) ale to i tak słabizna. Poza tą dwójką Luca Egloff i Killian Peier a ich stać, oj stać na skok na 100 metr. To dwójka która odbiega poziomem od Pucharu Świata, a niekiedy nawet nie do końca radzą sobie w Pucharze Kontynentalnym. Nasi są jacy są, ale nie wyobrażam sobie porażki ze Szwajcarami. Czas jeszcze przedstawić liczby, w kolejności pierwszy trening, drugi trening, kwalifikacje, nasi lepsi o: +26, +40, +78 pkt.
Reprezentacja Polski - Reprezentacja Szwajcarii 1 @ 1.20 [Betsafe] 6-8 ✅
Nie no ruscy to są wariaci naprawdę ???? Idealnie kursy wystawił inny bukmacher 1.6 do 2.2 na korzyść reprezentacji Rosji. Tymczasem tutaj widzę 3.30 na Finlandię. Co daje nam surbet ponad 7% i podobnie jak na Polsce pewny zysk przed zawodami. Nie wiem czym się kierują analitycy tego bukmachera i nie umiem tego zrozumieć. Rosja i Finlandia to dno, dna, nie loty które raz awansują do konkursu, niekiedy jakiś tam punkt zdobędzie któryś z nich. To dwie równie słabe drużyny. Dzisiaj reprezentacja Rosji w składzie Kornilov, Boyarinstev, Hazetdinov, Klimov. No i których z tych zawodników skacze równo i przyzwoicie? Żaden. Raz jeden przyłapie bule raz drugi, raz jeden trochę lepiej skoczy, raz inny. Bukmacherzy chyba patrzą na to żę Klimov i Hazetdinov skoczyli ładnie w kwalifikacjach, odpowiednio 128 metrów i 21 miejsce oraz 128 metrów i 20 miejsce. Owszem były to skoki dobre, jak na nich nawet bardzo dobre. Tylko że jeden jak i drugi trafili na najlepsze warunki jakie wczoraj były, to znaczy na najlepszy okres czasu. Jednemu i drugiemu podwiało. Dla przykładu jak nie powiało Boyarynstevowi to przywalił 112 metrów. Cała ta czwórka jest po prostu słaba. Nie mam zamiaru mówić że Finlandia jest lepsza. Ale na pewno potencjał tych zawodników jest większy, w karierze każdy z nich osiągnął zdecydowanie więcej. Jak również mają chociaż lidera, który skacze równo, i na jakimś tam poziomie - mowa o Ville Larinto. Poza Ville w składzie jeszcze Hari Olli, Asikainen oraz Jarkko Maeaettea którego obawiam się najbardziej bo skakał tutaj tragicznie. Ale jeśli odda chociaż trochę lepszy skok, nie o wiele ale zamiast 110, niech skoczy 115 to będzie super. A przecież stać go na to, zwłaszcza patrząc na rozmiar tej skoczni, co to jest 115 metrów. W treningach i kwalifikacjach zawsze lepsi Rosjanie ale o ile? Dosłownie o włos. Kurs jest zdecydowanie przesadzony tak jak wspomniałem na początku. I naprawdę duże szansę na pozytywny wynik tego typu. Bo przy takich kadrach wszystko jest możliwe.
Reprezentacja Finlandii - Reprezentacja Rosji 1 @ 3.30 [MarathonBet] 7-9 ✅
Ostatnia para na jaką spojrzę to pojedynek Austrii i Czech. O jednych i drugich pisałem już wyżej. Pomimo problemów Austriaków to wciąż różnica klas. Czechy nie mają takich zawodników jak Hayboeck i Kraft którzy potrafią naprawdę daleko odlecieć i jednym skokiem odrobić stratę, lub zrobić sporą przewagę. Poppinger i Fettner to średniacy i z nimi Matura, Hlava powalczą, ale nic więcej. Austria dzisiaj powalczy o miejsce na podium. Czechy? Cóż miejsce 5-6 w dzisiejszym konkursie. Przegrywający Team Kutina z Czechami? No to byłby koniec świata.

Reprezentacja Austrii - Reprezentacja Czech 1 @ 1.15 [Betsafe] 3-5 ✅
 
modul 118

modul

Użytkownik
Reprezentacja Czech vs Reprezentacja Polska 2 @ 3.10 [STS]


Wbrew temu co się tutaj wypisuje, jestem pozytywnie nastawiony na dzisiejszy konkurs z udziałem Polaków. Już od pierwszego treningu trójka naszych reprezentantów wykazywała dobrą powtarzalność w skokach. Hula i Wolny prezentują dobry styl i w miarę stabilne skoki. Wczoraj odnosząc się jedynie do kwalifikacji (które niestety jako jedyne zostały drużynowo wygrane z rep. Czech) obaj Panowie mieli jedne z gorszych warunków z wiatrem w plecy niż np Koudelka i Janda którym powiewało pod narty, a mimo to potrafili dobrze skoczyć. Mówimy tu o różnicy za wiatr rzędu 6/7pkt. Patrząc na rywalizację &quot;nazwiskami&quot; możecie osądzać że kadra B nie ma szans z Koudelką, Maturą, Hlavą czy Jandą, ale z pomocą przyjdą nam jeszcze loteryjne warunki. Prawda jest taka, że Hlava tak samo jak Kot klepną 125 jak dostaną mocniejszy w plecy, pocieszeniem jest fakt że Kot w Q testował jakieś niuanse techniczne i po prostu ten skok mu nie wyszedł, a może być lepiej. Co do bogobojnego Stękały to uważam że jego spokój i opanowanie pomoże mu osiągnąć dobry rezultat w porównaniu do Matury. Podczas Q różnicę 1.2pkt między zawodnikami zrobiły o pkt słabsze noty Polaka, oraz wiatr pod narty który poniósł Czecha. Wydają się to być niuanse, tak jak ten śmieszny wiatr, ale każdy skoczek powie wam że woli skakać z wiatrem pod narty i mieć odjęte 10pkt niż w plecy i dodane 5.
Dzisiejszego wieczora wiatr ma osiągać 4-5m/s co dodaje loteryjności zawodom. Myślę że to może być tylko na plus dla naszych. Takie warunki zdecydowanie wyrównują rywalizację między dwoma ekipami które na przestrzeni treningu i kwalifikacje trochę się różnią. Równie dobrze może wiatr utrudniać naszym uzyskanie dobrego rezultatu, ale chcę pokazać, że w tym wypadku szanse są 50/50. Nasi już kwalifikacje pokonywali z wiatrem w plecy i nie będą tak zdziwieni przy podmuchach, z kolei Czesi mają zapas doświadczenia który niekoniecznie procentuje, tak jak w przypadku Hlavy. Przy rywalizacji na styku, taki kurs na to zdarzenie jest dla mnie okazją do zagrania okazjonalnego ako z kolejnym typem.


Rosja vs Finlandia 1 @ 1.27 [STS]
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
PŚ Willingen sobota 18:00 - drużynówka
Polska - Czechy
Typ: Czechy @ 1,40✅
Niemcy - Słowenia
Typ: Niemcy @ 1,40✅
AKO @ 1,96
betsafe


Inaczej mi nie chce wyjść. Niemcy (Wank, Wellinger, Freitag, Freund) to bardzo mocna czwórka na papierze. Wank jest w formie i skacze swoje od początku TCS. Wellinger chimeryczny to fakt, ale poniżej pewnego poziomu nie zejdzie. Freitag coś jak Wellinger tylko nieco lepiej, a tutja w Willingen do tej pory skacze świetnie. Freund wiadomo, ciut ustępuje tylko Prevcovi.

Zatem Słowenia (Tepes, Kranjec, Domen.Prevc i Peter Prevc) zastrzeżeń i wątpliwośći nikt nie ma do klasy Petera bo jest kozakiem po prostu. Co można o pozostałej trójce powiedziec? Tepes wczoraj poleciał w kwalach razem z Kranjcem bo obaj mieli wiatr pod narty i wykorzystali to ewidentnie. Kranjec nic nie skacze cały sezon, Tepes kilka razy wszedł do 30, ale ilez on skoków zawalił, to masakra. Dwaj Prevce wyglądają jedynie stabilnie. Mi to starcza.


Polska w składzie Wolny, Stękała, Kot, Hula kontra Czesi z Koudelką, Jandą, Maturą i Hlavą.
Ja wiem, że Hula skacze chyba sezon życia i mocno regularny, no ale Czesi maja w odpowiedzi Koudelkę, jescze lepszego niż Stefanek. Wolny i Stękała wczoraj świetne skoki w kwalach, ale Janda i Matura również tak skoczyli przy czym Janda widać, że w Bischoshofen złapał formę i chyba idzie u niego ku górze, bo sezon Janda ma i tak dobry w porównaniu z popzrednim. Matura powoli coś skacze, pokonał przecież Stocha w KO na TCS. Hlava niby najsłabszy z tego grona, ale te 122-126m pewnie skoczy. Coś a&#39;la Kot, który różnie może się zaprezentowć. Stękała i Wolny także mogą zepsuć i wcale to nikogo zdziwic nie powinno. Nie miejmy złudzeń, raczej w takim składzie nasi nie będą walczyli dziś o czołowe lokaty, 6-7 msc Polaków to max co można dziś wycisnąć moim zdaniem.


PŚ Willingen sobota 18:00 - drużynówka
Rosja - Finlandia
Typ: Finlandia @ 2,73 STS
✅✅

Po opodatkowaniu @2,73 na Finów w tej parze, w ogóle podawajcie zawsze kursy po odjęciu podatku najlepiej ;)
Wg mnie to para z gatunku 50/50. Rosjanie skaczą dramatycznie, owszem wyszły skoki w kwalifkkacjach Hazedtinowowi i Klimovowi, ale Larrinto też czasami wychodzi i to nawet ostatnio dość często.
Kornilow i Bojarincew skaczą słabiutko.
Maette też niczym nie przypomina siebie, Olli też w sumie, ale potencjał większy drzemie w Ollim, Asikainenie i Larrinto niż w skoczkach rosyjskich.

W pucharze Narodów Finowie póki co zebrali 92pkt, a Rosjanie 32.
W jedynej drużynówce w tym sezonie w Klingentahl Finowie na 8 msc, Rosjanie na 10. Wtedy owszem skakał Janne Ahonen, ale to wiele nie zmienia w sumie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
szef10 216

szef10

Użytkownik
Może być wyrównana walka o zwycięstwo pomiędzy Niemcami Słoweńcamii i Norwegami więc bym uważał na te zespoły zestawione razem.

Pograłem troche niższe kursy, ale moim zdaniem tylko jakiś upadek lub dyskwalifikacja za kombinezon może sprawić niespodzianke w tych zestawieniach.

Austria - Czechy 1.15
Szwajcaria - Finlandia 1.35
ako 1.55 Uni

Zespół Austrii dużo równiejszy z dwoma liderami Hayboeckiem i Kraftem. To oni robią tutaj różnice.
Szwarcarzy z liderem Ammanem i nieźle skaczącymi jak na swój poziom Eglofem i Deschwandenem spokojnie sobie poradzą z Finami. Jedynie Larinto oddaje w miare przyzwoite skoki.

Czechy - Polska 1.40
Premium

Polacy ładnie w kwalifikacjach, ale oni często kwalifikacje mają niezłe, a w konkursie wraca wszystko do normy. Czesi, którzy skaczą równo w zestawieniu każdego zawodnika troszke przewyższają naszych skoczków.

No i na koniec z tego samego buka
Kto będzie lepszy po 1 skoku

D.Prevc - M. Kot 1.25

Komentarz co do tego typu chyba zbędny.
Kursy niskie, ale limity dość spore więc można trochę przyłożyć.
 
san-mames 54

san-mames

Użytkownik
Ja bym wcale nie był pewien tych Niemców , na treningach to oni zawsze dobrze wyglądaja a w konkursach Wank , Freitag a zwłaszcza Welinger potrafia zepsuć
Willingen to zawsze była skocznia Lotników , owszem jak bedzie wiało w plecy to Niemcy maja szanse , ale jak bedzie pod narty to Tepes Kranjec i zawsze lotni Norwegowie potrafia to wykorzystać.
Ja zagram nieco inaczej
Norwegia win 6.50 betsson 4/10
Słowenia win 3.50 betsson 6/10
 
wladcasmieci 948

wladcasmieci

Użytkownik
Ja bym wcale nie był pewien tych Niemców , na treningach to oni zawsze dobrze wyglądaja a w konkursach Wank , Freitag a zwłaszcza Welinger potrafia zepsuć.
A kiedy tak psuli ostatnio? Jakieś przykłady mogę prosić?
...Tepes, Kranjec, Domen Prevc czy Tande lub Stjernen natomiast są &quot;pewniakami&quot; :cool:
ale jak bedzie pod narty to Tepes Kranjec
A jak będzie w plecy to jak się Ci Panowie zachowają?
 
modul 118

modul

Użytkownik
1 seria H2H

L. Egloff vs J. Maeaettae 1 @ 1.18 [STS]

Świetne kwalifikacje w wykonaniu Szwajcara, widać że poczuł skocznię a miał drugie z NAJGORSZYCH warunków wietrznych na skoczni. Dostał bonifikatę 9.1pkt. In minus jest styl jego lądowania - swoim nazwiskiem na pewno nie przekona sędziów do otrzymywania po 18pkt za każdy skok, ale pocieszeniem jest fakt że Jarrko kompletnie nie ogarnia nie tylko tego obiektu ale także formy na najbliższe konkursy. W każdym z treningów Fin miał lepsze warunki do skakania niż Szwajcar a mimo to systematycznie przegrał z nim każdą rywalizację w piątkowe popołudnie ...


V. Larinto vs E. Klimov 1 @ 1.45 [STS]

Larinto jak na swoje możliwości skakał dobrze w piątek i na chwilę obecną mocno wyróżnia się ze składu Finów, który jest okrojony dosyć mocno. Ville miał przy swoich skokach zawsze wiatr w plecy, a mimo to potrafił odskakiwać. Klimov z kolei w ogóle nie miał takich rzetelnych warunków aby go ocenić racjonalnie jak poradziłby sobie bez wiatru.. W kwalifikacjach dobry rezultat zawdzięcza wiatrowi pod narty, którym został obdarzony pierwszy raz w piątek, i nie zabardzo go wykorzystał..


J.A. Forfang vs S. Amman 1 @ 1.27 [STS]

Ciężko nie zgodzić się z tezą, że to co Amman odleci w metrach, Forfang odrobi w notach za styl. Niemal zawsze Amman z notą niższą niż 50.5 za styl przegrywa z 54.0 Forfanga. Norwegowie mocno popracowali całym składem nad stylem i to w takim pojedynko od razu daje 2 metry w odległości. Szwajcar wczoraj przy podmuchach z tyłu zaliczył dość nieoczekiwana wpadkę, która przy dzisiejszych zapowiedziach wietrznych może się powtórzyć. Jeżeli możemy o 1 treningu powiedzieć że był on rozpoznawczy i nie brać go pod uwagę, to w następnych dwóch rywalizacjach wygrywa Norweg.


A. Stjernen vs J. Janda 1 @ 1.50 [STS]

Stjernen tak jak Forfang, w ostatnich dwóch piątkowych skokach pokazał, że jest w bdb dyspozycji i warto na niego stawiać. W udzielanych wywiadach mówił, że w każdym skoku potrafi znaleźć samodzielnie błąd i korygować go w nastepnej próbie. Jest bardzo samodzielny i jest z tego dumny. Pierwsza sesja treningowa to w sumie duża loteria i manewrowanie belką, wiec uznajmy to za &quot;rozgrzewkę&quot;. Janda ostatnio podłapuje formę, ale raczej na Norwega jest to za mało. Porównywalne warunki w kwalifikacjach sprawiły że skoczyli obaj tyle samo, jednak stylowo Jakub już nie zdobywa tyle punktów. Różnica może nie jest kolosalna ale 2pkt to nie mało.


J. Wolny vs D. Kornilov 1 @ 1.45 [STS]

Polaka mogę charakteryzować jako bardzo stabilnego w piątek. Wyglądało to jakby skakał w jedną dziurę. Świetnie prezentuje się stylowo, od niego spokoju w locie mógłby się uczyć nawet Maciek Kot. Wczoraj 54pkt z not dla zawodnika którego sędziowie widzą pierwszy raz w tym sezonie PŚ na oczy to bardzo duże wyróżnienie. Kornilov, prawie taki wyjadacz jak Janda, tylko że forma u niego to raczej dno. Chaotyczne ruchy dłońmi w powietrzu, którymi próbuje dokonać nagłych korekt odbijają się na notach dosyć mocno, już nie mówiąc o odległościach, którymi również traci po pół punktu/punkt do Polaka. Tutaj przewiduję łatwą wygrana Polaka.


K. Peier vs L. Assikainen 1 @ 1.35 [STS]

Co się stało ze Szwajcarem w kwalifikacjach to nie mam pojęcia, ale jego treningi wyglądały bardzo dobrze. Assikainen wybitnie nie potrafi przegryźć się na tej skoczni i ledwo zakwalifikował się do konkursu, ale o systematyczności nie ma co mówić. Fin po prostu jest jeszcze zagubiony. Szwajcarzy zazwyczaj ostatnio bardzo dobrze motywują się na konkursy drużynowe, prawie tak mocno jak Japończycy &lt;haha&gt; ale to widać, i liczę że i tym razem się na nich nie zawiodę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom